Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fehér_ember válasza nebulo5 (#191) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha már hazaértél melóból :) megnézhetnéd a típusát.

(#202) #37030656


#37030656
törölt tag

Sziasztok,

A jövőhéten érkezik meg a Klipsch Reference R-28F 5.0 hangfalszett, amit be kéne kábelezni...

Milyen kábelt javasoltok hozzá, ami ideális lehet :F

Köszönöm...

(#203) migabi24 válasza #37030656 (#202) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kellene az erősítő típusa és szükséges kábelhossz

(#204) tomyka74 válasza python1 (#45) üzenetére


tomyka74
senior tag

nincs közte valami fullos puccos HDMI 10 m -es ilyen keresek elfogadható árban! :D
lecserélném megnézni mekkora a HDMI placebó hatás! :D

(#205) #37030656 válasza migabi24 (#203) üzenetére


#37030656
törölt tag

Erősítőt még csak most nézek hozzá használtan, a szükséges kábelhossz 20 méter.

(#206) migabi24 válasza #37030656 (#205) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha nem akarod, hogy a kábel legyen a szűk keresztmetszet, látom a másik topikba, hogy komoly vasakat nézegetsz, akkor van damme hifi series, sokan használják megelégedéssel

(#207) #37030656 válasza migabi24 (#206) üzenetére


#37030656
törölt tag

És az honnan szerezhető be belföldön?

(#208) migabi24 válasza #37030656 (#207) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezen az email címem tudod megrendelni, vidékre futárral elküldik

pinter@gemkft.hu

(#209) #37030656 válasza migabi24 (#208) üzenetére


#37030656
törölt tag

Rendben, köszönöm.

Biztos, hogy ez a legjobb választás? Én hangfalkábelért max 3000Ft/m tudnék kiadni...

A Chord hangfalkábelekről mi a véleményetek? :R

Közben visszaolvasgattam a fórumot, és sokan dicsérték az Oehlbach hangfalkábeleket.

Melyik lenne a legjobb ezek közül, a van damme hifi series? :R

[ Szerkesztve ]

(#210) migabi24 válasza #37030656 (#209) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha sztereózni is akarsz akkor a frontoknak mehet jobb kábel és inkább a háttereken spórolj

(#211) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

Kábelguruknak és fizikusoknak kérdésem:

Én úgy tudtam, hogy azonos kábelhossz kell az adott hangszóró-párokhoz.
2-2-2 méterem van a front és -centerhez (4 mm), és hátra a surrondokhoz 12-12 méter (2,5 mm), bár a közelebbihez elég lenne 9 méter is.

Szóval: 1. kell az egyforma hossz vagy sem?
2. érdemes hátrafelé is nagyobb keresztmetszetet tenni vagy sem?

nem tudom számít-e: Klipsch R-28F, R-34C center és R14S hátsók

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#212) Lacielvtárs válasza boroskarcsi (#211) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, ha sok penzed van ;] , akkor ajánlott az egység kábel téren is.
Persze ez volna a legjobb megoldás.
Ennek ellenére 'vizet' prédikálok, mert nalam a front oldal az egységes...
Es még a mérete sem egyforma, talán a két front kabele hossza egyforma...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#213) Snoop-y válasza boroskarcsi (#211) üzenetére


Snoop-y
veterán

Atmero kerdeshez ebbol erdemes kiindulni:

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#214) BBéci válasza boroskarcsi (#211) üzenetére


BBéci
titán

"Én úgy tudtam, hogy azonos kábelhossz kell az adott hangszóró-párokhoz."

Igen, jól tudod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#215) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Sziasztok!
Az Isotek EVO 3 premier és a HiDiamond 2 hálózati tápkábel kb. ugyanaz a kategória? Van vkinek tapasztalata ez ügyben? Tudom, saját rendszeren való meghallgatás szükséges, de hátha járt már valakinél mindkettő. Köszönöm!

(#216) boroskarcsi válasza boroskarcsi (#211) üzenetére


boroskarcsi
tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

(#217) migabi24 válasza jaszy76 (#215) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem egy kategória ez az árán is látszik, a vezetők anyaga és átmérője is külömbözik tehát teljesen más hatása lehet a 2 kábelnak

(#218) jaszy76 válasza migabi24 (#217) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszi!

(#219) #37030656


#37030656
törölt tag

A banándugók befolyásolják -e a hangminőséget (gondolom igen)?

Azonos hangfalkábelhez ugyanattól a gyártótól származó banándugó ajánlott?

(#220) migabi24 válasza #37030656 (#219) üzenetére


migabi24
nagyúr

a legjobb ha nincs banándugó

(#221) #37030656 válasza migabi24 (#220) üzenetére


#37030656
törölt tag

Banándugó nélkül is rátudom dugni a hangfalakra és az erősítőre? (nem voltak még ilyen cuccaim)

(#222) Lacielvtárs válasza #37030656 (#221) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha nem banándugozol is, csavarozni vagy csipteteni mindképp tudod majd.
A banándugó akkor javallott, ha sokat kell ki-be dugdosni a hangsugárzó kábelt...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#223) BBéci válasza Lacielvtárs (#222) üzenetére


BBéci
titán

Belépő szinten valóban csak akkor javallott, feljebb más okai is vannak a dugónak, villának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#224) jaszy76 válasza BBéci (#223) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Ezt lehetne kicsit bővebben? Tényleg érdekel! Köszönöm!

(#225) BBéci válasza jaszy76 (#224) üzenetére


BBéci
titán

Egy szint felett a kábeleket szerelve adják, a gyárilag rászerelt villa, banán, Z sokkal stabilabb, nagyobb felületű kontaktust biztosít és nem ad lehetőséget a korróziónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#226) #37030656 válasza Lacielvtárs (#222) üzenetére


#37030656
törölt tag

Köszönöm a segítséget. :R

Akkor ezek szerint felesleges banándugó nekem, azt az összeget akkor tudom jobb hangfalkábelre fordítani...

[ Szerkesztve ]

(#227) Lacielvtárs válasza #37030656 (#226) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, ahogy BBeci is mondja, egy bizonyos szint felett van értelme.

BBéci : köszi a választ, ezt nem tudtam :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#228) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#227) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy bizonyos szint/ár felett, inkább a speciális szerkezeti felépítés/vezető keresztmetszet miatt kerül villa/banándugó a kábelekre, mert csatlakózó nélkül kissé bajos (de van amikor szinte lehetetlen) lenne a használatuk.

Meg ugye ott van még a "dizájnfaktor" is, mert egy szép és jó marketinggel megtámogatott, különleges minőségű (vagy annak nevezett) csatlakozóval szerelt kábel mindig jobban/drágábban/könnyebben eladható, mint a csak "csupasz drótvégekkel" rendelkező darabok.
;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#229) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#228) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jeee a mester :C
Gondoltam egy kis csilli-villi felár magyaraztra is... :D

Mondjuk tény hogy az én 'locsolócsövemre' az istenért nem ment fel az Oehlbach xxl banándugó :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#230) fehér_ember válasza Lacielvtárs (#229) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Mondjuk tény hogy az én 'locsolócsövemre' az istenért nem ment fel az Oehlbach xxl banándugó"

Max. a piros meg a fekete kupak a végén; azt kellett volna lehagynod vagy felfúrnod.
De azt kötve hiszem hogy létezik olyan vezetővel megáldott hifis hangfalkábel, ami ne menne bele az óriási 6,3mm átmérőjű furatába ami úgy cirka 31mm²-es keresztmetszetet jelent, tehát a 3AWG-s kábel is könnyedén belecuppanna.

(#231) migabi24


migabi24
nagyúr

Tegnap érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb, ugye nemrég húztam be egy tömör 4mm ösvényt a hifinek, gondoltam meggyorsítom a bejáratást és egy 500Ft os T elosztóval ami rézsínes bedugtam a Tv-t a Dac mellé mondom 1-2 hónapot csak kibírok, nem ronthat rajta akkorát, azt tudni kell, hogy nálam az ösvény saját készítésű elosztóba landol amibe Furutech FI-E30G ajzatok vannak beépítve, ebbe csatlakoznak az Isotek Sequel kábelek, tehát az ajzat és a tápkábel közé dugtam ezt a csodát, azoknak szól az írásom főként akik szerint az utolsó m nem számíthat és ez hülyeség meg placebó, ez a kb 5cm amit közbeiktattam, teljesen elhangolta a rendszert, a mélyeket megvágta a közepet magasat kiemelte de azt is csúnyán, számomra elfogadhatatlan hangot csinált úgyhogy repült és marad a türelmes várakozás😀

[ Szerkesztve ]

(#232) Lacielvtárs válasza fehér_ember (#230) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah jó, ez lehet hogy igaz :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#233) migabi24 válasza Lacielvtárs (#232) üzenetére


migabi24
nagyúr

Fehér embert nem vezeted meg, olyan mint egy indián nyomolvasó😂

(nem baszogatás akart lenni, de embert nem láttam még itt a fórumon aki így figyel, dícséretre méltó😊)

[ Szerkesztve ]

(#234) Lacielvtárs válasza migabi24 (#233) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :R
anno amikor erősítőt és szubot kerestem, kaptam tőle elég sok linket, amit itt is nagyon köszönök :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#235) fehér_ember válasza Lacielvtárs (#234) üzenetére


fehér_ember
addikt

Rosszul emlékszel, biztos nem én voltam az. Én is elég kezdő vagyok (irigylem is az olyanokat mint Nemír; akiknek adott a lehetőség, rengeteg cucc meghallgatására; bár tény hogy kedv is kell hozzá), ezért ha mondtam is valamit, az csak valami nagyon kevés lehetett. Igazából, még ennél is sokkal kevesebbet kéne fecsegnem. Csodálkozom is, hogy nem szólnak rám néha.

(#149992) migabi24
Nemrég felvettem a postán a sequelt. Egyenlőre esélyes hogy a gyári módon kötöm be, aztán a későbbiekben lehet én is variálok.
Ha lesz legalább olyan jó mint a premier, akkor azt meg el fogom majd adni; de ez még odébb van és nem is 100%. Egyenlőre megpróbálom bejáratni az új szerzeményt (csak hetek kérdése :) ).
Ennyit még nem adtam ki egy csupasz kábeldarabért. Amúgy rendesek voltak a HomeMovie-sok, mert 150cm helyett 156,5cm-t kaptam, szóval le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

(#236) migabi24 válasza fehér_ember (#235) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ne viccelj már, hogy a premier szintjét hozza, attól egyértelműen jobb, nem véletlen kerül a duplájába, a fázis dulázását mindenképpen ajánlom, még olyan áron is ha a földelésre szükséged van akkor azt egy + vezetékkel oldod meg, nálam szárnyrakapott a rendszer ettől a tuningtol😉

[ Szerkesztve ]

(#237) Lacielvtárs válasza fehér_ember (#235) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Most hogy mondod, igazad van...
Ettől és mindig örömmel olvasom soraid.
Értelmesebbek a soraid, mint más 'fotelszakertonek' :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#238) migabi24 válasza Lacielvtárs (#237) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1

[ Szerkesztve ]

(#239) fehér_ember válasza Lacielvtárs (#237) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pedig én is fotelnemszakértő vagyok ;) de fordítsuk figyelmünket inkább a tapasztaltabbak felé, vannak bőven, sajnos sokan elég hallgatagok, akik meg nem, azoknak köszönjük hogy aktívak.

(#240) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#235) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"(irigylem is az olyanokat mint Nemír; akiknek adott a lehetőség, rengeteg cucc meghallgatására; bár tény hogy kedv is kell hozzá)"

Én lennék a legboldogabb, ha csak "kedv" kellene a meghallgatásokhoz.... :DDD

De a lényeg, hogy mindenki csak a saját fülének higgyen, ne pedig a tesztoldalaknak és fórumoknak, akkor elégedett lesz .... ;)

Hmm ....

(#241) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#240) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De azért nem árt hogy az avatatlan nem hozzaerto emberkék mint én, hallgatnak itt 'ilyen Nemir Ombe félékre,' ha jó rendszert akar :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#242) migabi24 válasza Lacielvtárs (#241) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van én is tök hülyén álltam neki, aztán ha kérdésem volt zaklattam Nemír mestert alig 200 pü és össze is állt a mostani rendszerem amivel elégedett vagyok😂 Köszönöm itt is a hatalmas türelmét😊

(#243) Lacielvtárs válasza migabi24 (#242) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

200 pu? ;] :C én akkor sokkal ertetlenebb voltam...

Vajon kihez kellett több türelem :DDD

De azért egyértelműen köszönök neki mindent :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#244) fehér_ember válasza Lacielvtárs (#243) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor miatta(d)tok nem pumpálódik elég tudás a fórumba. Rontom-bontom, enyje-benje ...stb. :K Mi ez a kisajátítás?
Nem privátban kell kérdezősködni. Másokat is érdekelhetnek a válaszok.

Persze nekem is van vagy 300 levélváltásom kammerer-rel a hifis fórumról, de az négy év alatt jött össze; és azért már igyekszem nem sokat zaklatni őt a butaságaimmal. Ja és a legfőbb, hogy ő meg ráadást koholt vádak alapján ki is van tiltva a fórumról, tehát másképp nem is volna lehetőségem tőle kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#245) migabi24 válasza Lacielvtárs (#243) üzenetére


migabi24
nagyúr

Atya isten😂😂

(#246) BBéci válasza fehér_ember (#244) üzenetére


BBéci
titán

Roppant durva igazságtalanság, ami azt a jóembert sújtotta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#247) fehér_ember válasza BBéci (#246) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez így van. Mindig teljesen normálisan állt a kezdőkhöz és mindig tisztelettudóan segítőkész volt velük.

(#248) zsoika válasza Lacielvtárs (#243) üzenetére


zsoika
addikt

:Y
Én 74pü-ből megoldottam vele.
Mostmár tudom hová tűnt Nemir ....nincs ideje fórumozni miattad! :DDD

(#249) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Naaa uraim, nem én terhelte le Nemir Ombe urat, amúgy is ő kezdte ;]
O írt ram amikor szubot kerestem, szóval vessen magára ;]

Nah azért nem írok többet, mert ideér es kapok :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#250) migabi24 válasza Lacielvtárs (#249) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem sejtette, hogy mit zúdít magára😂😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.