Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) fede94 válasza BBéci (#1550) üzenetére


fede94
tag

Köszönöm. Az enyimen nincs. Nem tudom mi az a dac. Nem vagyok félisten.

(#1552) BBéci válasza fede94 (#1551) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell ahhoz félistennek lenni, hogy valaki tudja, mi a DAC. Már 30 évvel ezelőtt is tisztában voltam vele.
Digital Analog Converter
A HDMI-n digitális jel halad, azt kell átalakítani analóggá, ezt végzi el a DAC, ami aktív eszköz, tehát áramot kell neki adni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1553) fede94 válasza BBéci (#1552) üzenetére


fede94
tag

Köszönöm

(#1554) HF77


HF77
őstag

üdv

nem biztos hogy jó helyre írok de nem találtam a kérdésemhez megfelelő topicot, úgy gondoltam itt tudtok segíteni!

lenne egy ilyen kütyüm.... [link]
tévéhez használom ezt a cuccot, tévének nincs jack kimenete...hogy tudnám azt megoldani, ha összekötöm a converter-rel a fejhallgatót tudjak a hangerősséget állítani, mert jelenleg csak egy állandó erősségen szól, ha lehúzom ha feltolom a hangerőt semmi sem változik!
remélem többnyire érthető voltam...jelzem béna vagyok a témában!!
köszi előre is!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1555) Real_Necro válasza HF77 (#1554) üzenetére


Real_Necro
veterán

Teszel az analóg oldalra egy fejhallgató erősítőt. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1556) HF77 válasza Real_Necro (#1555) üzenetére


HF77
őstag

konkrétan...? akkor vennem kell még vmi cuccost hozzá?
köszönöm

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1557) Real_Necro válasza HF77 (#1556) üzenetére


Real_Necro
veterán

Konkrétan [link]

Ez az olcsóbb megoldás, nekem egy ilyen van optikai vonalba bekötve, mert egy analóg hangrendszer van egyszer rákötve, majd innen megy tovább még egy optika, még egy dac, majd egy kétcsatornás fejhallgató erősítőbe. Ha csak 1 fejhallgatóhoz kell, akkor a fenti kütyü elég. Élvezhetőbb, mint a többcsatornás csoda BT megoldások...

Ha a meglévő dac-ot szeretnéd használni, akkor halászol egy sima analóg fejhallgató erősítőt valamelyik apróról.

Szerk:

Ez is elég: [link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1558) HF77 válasza Real_Necro (#1557) üzenetére


HF77
őstag

értem.... köszi! :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1559) lenox válasza Real_Necro (#1557) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is van ilyesmi (5.1-es), de a 0 hangero es a legkisebb nem 0 hangero kozott tul nagy ugras van. Tehat nem analog benne a hangero, hanem szerintem meg a dac elott digitalis, es nyilvan tul nagyok a lepesek. Szoval szerintem jobb egy analog kutyu.

(#1560) Real_Necro válasza lenox (#1559) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bevallom én azt nem tekergetem, arra ott az analógom. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1561) lenox válasza Real_Necro (#1560) üzenetére


lenox
veterán

De HF77 pont azert kerdezni, mert neki nincs. En is meguntam, es vettem helyette egy AVR-t. Mondjuk kicsit dragabb lett igy.

(#1562) Real_Necro válasza lenox (#1561) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért kezdtem azzal.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1563) lenox válasza Real_Necro (#1562) üzenetére


lenox
veterán

:R

Akkor en azt teszem hozza, hogy kifejezetten nem javaslom ezeket a hangeroallitos dac-okat.

(#1564) Real_Necro válasza lenox (#1563) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyenem van itthon: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1566) Real_Necro válasza lenox (#1565) üzenetére


Real_Necro
veterán

Oké, de én csak tévéhez illetve 2 fejhallgatóhoz használom. Mozira MRX-700 van. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1567) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

Sziasztok,

RCA-RCA kábelt nézegetek 1M hosszban, érdemes drágábbat venni (40-50,000-ig bezárólag) vagy nincs nagyobb különbség mondjuk a 20.000 kategóriához képest?
PL: Viablue NF-S1 37.000-ért hirdetik vagy QED QE6112 QED PERFORMANCE AUDIO 40 újonnan 24,000 (nem az új mivolta miatt) csak árban merre keresgéljek?

Szívesen fogadok konkrét ajánlásokat is.

(#1568) migabi24 válasza boroskarcsi (#1567) üzenetére


migabi24
nagyúr

Előbb a rendszered írd le.

(#1569) boroskarcsi válasza migabi24 (#1568) üzenetére


boroskarcsi
tag

A forrás NAS, a DAC: Cocktail audio N25, AVR: Lexicon RV-6,Hangfal: Aria 936.

(#1570) migabi24 válasza boroskarcsi (#1569) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azta nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly rendszered van, hát ide valami nagyon jó kábel kellene, mert azt gondolom te se szeretnéd ha a rendszered tudásának 70%-át hallanád :DDD

(#1571) boroskarcsi válasza migabi24 (#1570) üzenetére


boroskarcsi
tag

Már ha hallom a különbséget... :) de elszállni sem szeretnék azért.
Meg persze tudom, hogy meg kell hallgatni (ha lehet) de erre elég kevés lehetőség adódik.

(#1572) BBéci válasza boroskarcsi (#1571) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen kipróbálás után vegyél kábelt!
Jó az a QED, de feleannyiba kerülő rendszerbe sem tenném. Viablue-val még sosem találkoztam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1573) migabi24 válasza boroskarcsi (#1571) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ne nüansznyi különbségekre gondolj, a saját rendszeremen szerzett tapasztalat alapján mondom, hogy egy szar kábelezéssel hallgathatatlan is tud lenni, jó kábelezéssel meg libabőr van.

(#1574) boroskarcsi válasza migabi24 (#1573) üzenetére


boroskarcsi
tag

Azért is írtam, hogy várom a konkrét ajánlásokat, de valahogy ilyenkor mintha mindenki megszeppenne....? :)
Nem azt várom, hogy mondja meg valaki, hogy ezt vagy azt vedd meg mert jó, hanem hogy ezt vagy azt hallgasd meg, mert nálam/szomszédban/haveromnál stb... bevált.
BBéci írta, hogy azt a QED-et ne.Rendben, elhiszem neki, bőven van tapasztalata.
De akkor melyiket próbáljam?
Vagy a megadott összeg kevés és mindegy, hogy azon belül mit választok?
Toldjam meg a keretet? Ha igen mennyivel? és ha igen akkor újra ott tartunk, hogy jó, de akkor miket hallgassak meg?

(#1575) migabi24 válasza boroskarcsi (#1574) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért hallgattunk el mert Béci is tudja meg én is, hogy ennyi pénzből nem kapsz a rendszeredhez méltó kábelt, de még a duplájáért se sajnos, használt piacon érdemes nézelődni és lecsapni valami komoly darabra, persze csak meghallgatás után avx-en szinte mindenki biztosít próba lehetőséget a drága kábelekhez.

(#1576) boroskarcsi válasza migabi24 (#1575) üzenetére


boroskarcsi
tag

Értem, köszönöm.
Akkor még sprórolok hozzá :)

(#1577) Patice válasza boroskarcsi (#1574) üzenetére


Patice
nagyúr

HiDiamond kábeleket felvenném a meghallgatós listára.
Használtan se olcsók, de jó kábelek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1578) boroskarcsi válasza Patice (#1577) üzenetére


boroskarcsi
tag

Jegyeztem, köszönöm.

(#1579) Quetz válasza migabi24 (#1573) üzenetére


Quetz
őstag

Akkor ennek a cuccnak valami egész különleges kábelezése lehet, mert a kedvenc számaimat hallgatva libabőrözők rendesen :D

Image result for sony cd rádió magnó

(#1580) migabi24 válasza Quetz (#1579) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te szerencsés vagy, nekem már sajnos több kell ennél hozzá :DDD

(#1581) #18663680


#18663680
törölt tag

Milyen hangfalkábel javasolt 60.000 ft-ig, illetve milyen tápkábel javasolt 20.000 ft-ig?
3 méter kell csak összesen (2 x 1,5 méter).
QED XT40i például? QED Signature Revelation? Audioquest Rocket 22?

Köszönöm.

(#1582) BBéci válasza #18663680 (#1581) üzenetére


BBéci
titán

A szerelt 60000 forintos kábel hangminősége nagyjából azonos a méterre kapható 40000 forintoséval. Ezért inkább mellőzd a banándugókat és abból a pénzből csak vezetéket vegyél!
Furcsa, hogy csak 2x1,5 m kell, abból arra következtetek, hogy egymáshoz túl közel lesznek a hangdobozok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1583) #18663680 válasza BBéci (#1582) üzenetére


#18663680
törölt tag

Értem, köszönöm.
A jelenlegi hangdobozok másfél méterre vannak egymástól, és messzebb rakni nem igazán van lehetőség, de szerintem így jó, a hallgatási pozíció miatt is.
Gyakorlatilag 1 méteres kábel is elég lenne, pont elég. Van itthon 2 x 1,2 m QED XT40i.

Az új hangdobozok Elac FS78 vagy ELAC Uni-Fi FS U5 Slim 3 lennének.
Egyelőre egy Arcam AVR350-eset szeretnék elcsípni használtan, és akkor elég sokat tudnék spórolni a sztereó erősítőn.

Milyen kábel ajánlott az Elac hangfalakhoz? Akkor banándugó nélkülit veszek. De milyet lenne érdemes, 60.000 ft-ig (3 méter)?

[ Szerkesztve ]

(#1584) #18663680 válasza #18663680 (#1583) üzenetére


#18663680
törölt tag

Egy AVR300-as Arcam lenne most, nem tudom mennyi hátránya van a 350-esel szemben. Hogy érdemes lenne -e inkább kivárni olyat. Tudom, egy kicsit off, elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#1585) BBéci válasza #18663680 (#1583) üzenetére


BBéci
titán

Hidd el, nem jó az a közelség! Nem tud kialakulni közöttük a megfelelő tér. Az orrod és a hangdobozok által bezárt szög semmiképpen ne legyen 40 foknál kisebb! [link]
Valahogy így: [link]
Mindkét hangdoboz jókora álló darab, azok különösen igénylik az egymástól és a hallgatótól való távolságot. Kicsi, állványosokat érdemes közelebbről hallgatni.
Arra, hogy milyen kábel ajánlott, nem szívesen válaszolok konkrétummal, mert egyrészt ízlés dolga, másrészt csakis otthoni rendszerben történő kipróbálás alapján szabad választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1586) #18663680 válasza BBéci (#1585) üzenetére


#18663680
törölt tag

Értem, köszönöm.

(#1587) fehér_ember válasza #18663680 (#1581) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vedd meg ebből pl. a 2 méterest.
Nekem ugyan libtec van [link]; de szerintem a missiont is figyelembe veheted.
Természetesen akár valami harmonic technology-t is nézhetsz. Bár igen ritkán bukkan fel olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#1588) #18663680 válasza fehér_ember (#1587) üzenetére


#18663680
törölt tag

Köszönöm a tanácsot. Az Extremeaudio-tól rendeltem volna 15% kedvezménnyel, de sajnos csak februárban volt kedvezmény elvileg, erről lemaradtam. :(

(#1589) lenox


lenox
veterán

Sztereo->Mono atalakito letezik valahol? Stereo line out-ot szeretnek egy hangfalra kotni, rca input, rca output lenne idealis, elvileg ket ellenallas kell csak bele, de van ilyen, amit meg lehet venni?

(#1590) BBéci válasza lenox (#1589) üzenetére


BBéci
titán

[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1591) lenox válasza BBéci (#1590) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan ilyet en is neztem, ezek nem azok, nem tudom, megnezted-e, hogy mit linkelsz.

Ezek vagy mono jelbol csinalnak stereot (tehat ugyanazt a jelet rakjak mindkot outputra), vagy egy stereo csatlakozobol ket mono csatlakozot.

Nekem ugy nem ez kell, hanem hogy a jobb es bal jelbol egy olyan jel legyen, ami a ketto atlaga.

(#1592) BBéci válasza lenox (#1591) üzenetére


BBéci
titán

A Google-nál jobb ötletem nincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1593) lenox válasza BBéci (#1592) üzenetére


lenox
veterán

Azt nezegettem egy ideig, de csak kapcsolasi rajzot talaltam, amit en is tudok, mert ugye csak ket ellenallas, de a google nem tud kulonbseget tenni a monobol stereo es a stereobol mono kozott, mert nem erti.

(#1594) BBéci válasza lenox (#1593) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj ki egy ilyet: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1595) lenox válasza BBéci (#1594) üzenetére


lenox
veterán

Ilyenem van, de kicsit felek tole, hogy nem jo, mivel ez a masik irany, tehat csak ossze van kotve a ket ag, vagyis nincs kozte a megfelelo ellenallas (olyan 1-10 kohm kene), amit a dac (az a stereo outputom) vagy toleral, vagy nem. Ha egy stereo dac ket kimenetet osszekotom egymassal, azt fogja birni? Elvileg azon belul is lehetne ilyen vedelem, ami esetleg pont megfelelo meretu ellenallas, de biztos, hogy nem arra szantak.

(#1596) BBéci válasza lenox (#1595) üzenetére


BBéci
titán

Csak találgatni tudnék, annak nincs értelme, ezért passz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1597) lenox válasza BBéci (#1596) üzenetére


lenox
veterán

Na nem birtam ki es kirpobaltam, egyelore mukszik... Dac se fustol.

(#1598) BBéci válasza lenox (#1597) üzenetére


BBéci
titán

Remélem hosszabb távon is így lesz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1599) adamsfamily válasza lenox (#1597) üzenetére


adamsfamily
tag

(#1600) #18663680 válasza BBéci (#1582) üzenetére


#18663680
törölt tag

Zu Audio Mission (MKI) kábeleket fogok venni elvileg, bár még nem vagyok annyira biztos benne, hogy ez megfelelő lesz -e.
Az erősítő CA CXA60 lesz, a hangfalak ELAC Uni-Fi FS U5 Slim.

Tápkábelnek 85 ezerért a HiDiamond DIAMOND 2 -t néztem ki. Ebben az árban tudtok jobbat?

Vagy hangfalkábelre + tápkábelre egy jobb javaslat, 120 ezer forintig (egybe a kettő)?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.