Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) migabi24 válasza zsoika (#248) üzenetére


migabi24
nagyúr

De nincs is olyan mozid mint lacinak😀 lehet többet kellet volna kérdezned😂

(#252) Lacielvtárs válasza migabi24 (#250) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Valahogy úgy :))

Meg azért ne tudjátok meg mennyi felesleges vásárlásról beszélt le, és még így is volt egy rakás felesleges 'fejlesztésem'.
Van itthon belőle jo néhány maradvány, kezdve a cxu vs cxuhd playerrel :D

Második hsz-re: amúgy igaz, ehhez a rendszerhez ami itt van, a tv allvany és zsurkocsi kivételével, mindhez ő segített hozzá, szó szerint :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#253) zsoika válasza migabi24 (#251) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja! Pont azért hagytam abba a kérdezősködést...sokba fájt volna. :)

(#254) migabi24 válasza zsoika (#253) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát igen, sajna nagyon nehéz ezt ésszel csinálni, az isten pénzét el lehet erre költeni

(#255) nebulo5 válasza fehér_ember (#201) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ugyan, nem most értem haza a "melóból", de csak most sikerült időt szakítani rá, hogy megnézzem a napokkal ezelőtt általam említett WalhallA tápkábel típusát! Egy Valhalla CuAgII 1,2 m-esröl van szó! Elnézést a "kényelmes" hozzáállásomért!

Üdv: nebulo

(#256) migabi24 válasza nebulo5 (#255) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elég komolynak tűnik az árához képpest

(#257) nebulo5 válasza migabi24 (#256) üzenetére


nebulo5
senior tag

Beismerem, azt a fehér (nagyon mezeinek tűnő) villásdugót sikerült kicserélnem egy aránylag középkategóriásnak mondható Furutech villára, majd később egy Oyaid (eredeti) villára. De semmi olyan definiálhatóan jótékony változást nem okoztak, ami a végleges megtartásukért kiáltott volna. Így, visszakerült az "eredeti" villa a kábelre. Persze, könnyen előfordulhat, jó irányba történik az általam elgondolt "fejlesztés", ha lenne olyan erősítőm, amely érzékenyen reagálna egy ilyen cserére (is). :)

Üdv: nebulo

(#258) fehér_ember válasza nebulo5 (#255) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm. Azért voltam kíváncsi, mert régebben is nézegettem a valhalla kábeleket, és érdekelt hogy amiről írtál az réz-ezüst; ezüst vagy esetleg már PtAg-s kábel.

(#259) migabi24 válasza nebulo5 (#257) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor nem ez a gyári állapota? Mert ez nagyon komoly

(#260) nebulo5 válasza migabi24 (#259) üzenetére


nebulo5
senior tag

Amennyire visszaemlékszem, az általad linkelt CuAg II kábel már egy kicsit tovább fejlesztett (csinosított?) változat. Meg kellene keresni róla az "irodalmat", mert nem vagyok 100%-ban biztos benne. Csak azért rémlik így, mert akkoriban (mikor megjelent ez a változat) gondolkodtam róla, hogy talán érdemes lenne Ákossal felvenni a kapcsolatot a kábelem "optikai tuningolása" érdekében. De aztán elmaradt ez a szándék... Egyébként sem olyan típus vagyok, akit egy komponens csilli - villi állapota tud meggyőzni róla, hogy az hangügyileg is bizonyára jobb lehet. Valahol megvan a kábellel együtt kapott A4-es "minősítési bizonylat" is, ami szintén teljesen semmitmondó számomra. :) Számomra a mindenkori lényeg, hogy ízlésemnek/elvárásomnak megfelelően teljesítsen egy - egy komponens a rendszeremben, az optikai/esztétikai benyomása csupán egy többed-rangú tényező.
Erről egy példa:
Néhány éve sikerült igen - igen baráti áron beszereznem az AQ GO4 2x2,5 m-es hangfalkábel párost! Hiányzott róla a külső borítása (kígyóbőr). Akkoriban gyakran lehetett olvasni róla, hogy az AQ termékeit hamisítják. Remek a kapcsolatom a KáCsa Kft Laci bácsijával, kíváncsiságból bevittem hozzájuk, véleményezni szíveskedjenek már, nem-e egy "hamisítványba" botlottam bele? Összehasonlította a csévén (dobon) lévő méterre vásárolható GO4 kábellel és azt mondta, jó esélyjel eredeti a kábel. (nem mintha meg akartam volna válni a kábeltől, ha esetleg hamisítvány). Azonnal meg is nyugtatott, hogy a náluk méterre mért kábelt, az esetek 40 - 45 %-ban eleve kérik, hogy szerelés előtt távolítsák el róla a kígyóbőrt. Állítólag negatívan hat a kábel tolmácsolta hangminőségre. A kollégámnak is annyira tetszett a GO4 okozta változás, hogy rövid időn belül vett egy szintén 2,5 m-es kábelpárt, ugyanolyan dugókkal felszerelten, mint amilyen az enyémen volt. Nosza! Remek alkalom kínálkozott a tesztelésre! Igen alaposan tudtuk tesztelni őket úgy nálam, mint az ő rendszerében. Igaz, egyáltalán nem volt kardinális különbség a két kábel között, de mindkét rendszernél simán kihallható volt a differencia a "kopasz" kábel javára.
Közben találtam egy régit: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#261) nebulo5 válasza nebulo5 (#260) üzenetére


nebulo5
senior tag

Itt pedig: beszélnek a régi - új változatról: [link]

Üdv: nebulo

(#262) fehér_ember válasza nebulo5 (#260) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszi hogy ezeket elmondod (meg amúgy is jó ilyen dolgokról olvasni), így már az is világosabb számomra, hogy miért is láttam a múltkor egy jónevű gyártó jónevű kábelét olyan állapotban az ebay-re feltéve, hogy a két végén lévő gyári zsugorcsövezett felségjelzései közötti részen, hiányzott róla a kábelharisnya. Ha tippelnem kellett volna, azt mondom, hogy nagyon kíváncsi volt a tulaj :) , de így legalább már tudom, hogy valójában mi is lehetett az ok. Amúgy nagyon meglepő volt egy drága hangfalkábelt így, esztétikailag megcsonkítva látni.

[ Szerkesztve ]

(#263) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

NAS es DAC koze keresek USB kabelt.

Mielott nekem esnek egyesek ,hogy csak 1 es 0 tovabbitas es tokmindegy:

We all know, digital signal is just 1s and 0s, a voltage range corresponding to high level and low level. This might come as a surprise to some as well, but digital signal is just a sequence of analog square pulses timed at a specific rate. Thus a theory of “conductive wire” still applies to digital signal, except now we have to worry about jitter

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#264) fehér_ember válasza Snoop-y (#263) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csatlakozókat meg sebességet is szokás mondani. De legalább te legyél tisztába vele, mielőtt rendelsz. :)
Sokan biztos supra usb-t mondanának. De nézhetsz valami spofc-s oehlbach-ot is.
Meg persze ezen is átfuthatsz.

(#265) Snoop-y válasza fehér_ember (#264) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tipus ajanlast vartam csak a csatlakozot majd kivalasztom :)

USB ---> B kabelre vadaszom egyebkent.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#266) fehér_ember válasza Snoop-y (#265) üzenetére


fehér_ember
addikt

Látom nem érted a jelentőségét annak amit írtam. (kiegészítés: sebességnél természetesen 2.0 vs. 3.0-ra gondoltam, és a hosszt még én is kifelejtettem).
De hogy megvilágosodj: Ezt a típust jó usb kábelnek tartom. Eredményes vadászatot ;) És majd linkeld nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#267) Snoop-y válasza fehér_ember (#266) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ertettem azt is.
High res teljesen jol megy USB2-n

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#268) fehér_ember válasza Snoop-y (#267) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor találd meg légyszi annak a linkeltnek is az USB A-B változatát, mert én is nagyon szeretnék venni belőle. ;)
De semmi gond, ezt mostmár eléggé kitárgyaltuk. A lényeg hogy tudjuk hogy USB A-B-t keresel, nem kell 3.0-ásnak lennie, és remélhetőleg a hossz is szokványos. Így már nincs akadálya hogy ajánlásokat kapj. Főleg mert ez egy nagyon elterjedt változat. Majdnem minden típusból lehet ilyet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#269) BBéci válasza Snoop-y (#263) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen próbáld ki az AudioQuest Carbont!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#270) Snoop-y válasza fehér_ember (#268) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam azt nem irtam ,hogy keret az 100 EUR max ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#271) Snoop-y válasza BBéci (#269) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez meg beleferhet mondjuk.
Van vele tapasztalatod?
Egy Teac NT 503-at etetnek vele.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#272) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Milyen IC és koax kábelt, kábeleket tudnátok ajánlani Kercsoaudio Moment MKII DAC-jához?

Forrás RPI3+Allo Digione, erősítő NAD D3020 ( később cserélem majd vmi. jobbra ), füles AT-AD900X.

Keret max. ( már hogy az is legyen ) koaxra 20k. RCA-ra 35K.

Koaxra, ahogy olvasom 75ohmost illene használni, de pár google keresés után sem tudom, hogy RCA/Cinch stb.-re. mi a szabvány.

Ez már csak azért is érdekes, mert ahogy olvasom koax esetén még a nagy nevek sem feltétlenül tartják a 75ohmos szabványt.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#273) Dorian válasza alphamooncam (#272) üzenetére


Dorian
félisten

VDC Silver Session low-cap.
Asszem 12 körül van egy pár /méter, de messze árán felül teljesít.
Én analóg IC-nek használom, de koax felépítésű kábel, tehát biztos jó digitként is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#274) BBéci válasza Snoop-y (#271) üzenetére


BBéci
titán

Van bizony, olvasható az AVO-n az USB kábel tesztben. Patice fórumtárs is olyat használ, teljes megelégedéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#275) Snoop-y válasza BBéci (#274) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tudnad linkelni pls?
Ez angol forum? Marhara nem talalom :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#276) alphamooncam válasza Dorian (#273) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi, ránézek !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#277) Snoop-y válasza BBéci (#274) üzenetére


Snoop-y
veterán

Never mind megtalaltam :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#278) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Na erre kivancsi vagyok talaltam egy local hifi boltot ahol el lehet hozni kabeleket tesztelni.
Lefoglaltam egy AQ Carbon-t meg egy Shunyata Venom-ot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#279) migabi24 válasza Snoop-y (#278) üzenetére


migabi24
nagyúr

Majd írd le a tapasztaltakat😉

(#280) Snoop-y válasza migabi24 (#279) üzenetére


Snoop-y
veterán

Probalok szerezni egy sima nyomtato kabelt is az lesz majd a referencia :D

Kivancsi vagyok ,hogy en is hallok e barmilyen kulonbseget. Ha van akkor a vasamon hallani kell (vagy meg lehet bot fulem is bar most voltam audiologusnal kb denever vagyok szerinte ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#281) fehér_ember válasza migabi24 (#236) üzenetére


fehér_ember
addikt

Végül én is inkább dupláztam a védőföldelővel, az árnyékolás alatt jó dolog az a huzal, így azért egyszerűbb bekötni, ha valaki akarja. fotók.
Azért hallani hogy ez a kábel még teljesen bejáratlan, de majd idővel minden bizonnyal ez is "feltámad"/"erőre kap"

(#282) migabi24 válasza fehér_ember (#281) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mivel én használtan kaptam, nem tudom milyen a nyers kábel hangja, de szerintem nem fogsz csalódni ha bejáródik😉

(#283) migabi24


migabi24
nagyúr

Valaki tapasztalt már különbséget optikai kábelek közt? Én most próbára összehasonlítottam egy 900Ft teskós 5m kábelt, egy 10.000Ft-os 2m-es QED-el, de semmi difit nem hallok

(#284) BBéci válasza migabi24 (#283) üzenetére


BBéci
titán

Milyen készülékek közé illesztetted a kábeleket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#285) migabi24 válasza BBéci (#284) üzenetére


migabi24
nagyúr

A Tv hangját viszi nálam a Marantz NA8005-be

(#286) tomyka74


tomyka74
senior tag

[link]

vélemény HDMI szinten? ez árkategóriájában milyen minőséget képvisel?

(#287) BBéci válasza migabi24 (#285) üzenetére


BBéci
titán

TV hangjához nem kell 2000 forintosnál drágább, az is csak a gagyinál jobb csatlakozók és általános minőség miatt.
Ha komolyabb, pár százezer forintos lejátszóról lenne szó, akkor indokolt a drágább, persze a kipróbálás nem maradhat el.
Nem tételeztem fel, hogy tévével hasonlítgatod a kábeleket. :(

(#286) tomyka74
Kiváló!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#288) migabi24 válasza BBéci (#287) üzenetére


migabi24
nagyúr

Végülis arra lettem volna kíváncsi, érdemes lenne-e beruházni egy drágább kábelre, de akkor a TV-hez teljesen felesleges, köszi

[ Szerkesztve ]

(#289) tomyka74 válasza BBéci (#287) üzenetére


tomyka74
senior tag

[link]

attól kell tartanom,hogy ezen a linken 5000-el olcsóbb mint amit az előbb linkeltem? mert ha nem akkor már meg is rendelem!
lehet csak az én hülyeségem de a homemovie-tól már rendeltem tudom,hogy megbízható,viszon emitt 5 misivel olcsóbb.

(#290) BBéci válasza tomyka74 (#289) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom megnyitni a linket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#291) Zsubi válasza migabi24 (#288) üzenetére


Zsubi
őstag

Én egy ilyen optikai kábelt használok TV és erősítő közé. Tökéletesen teszi a dolgát nem hallottam én se különbséget egy drágább prémiumhoz képest :N

(#292) migabi24 válasza Zsubi (#291) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm a 10 ezres Qed is tökéletes, csak gondoltam ha van értelme veszek mégjobbat, de Béci megadta a választ a kérdésemre, feleslegesen nem ruházok be

(#293) tomyka74 válasza BBéci (#290) üzenetére


tomyka74
senior tag

[link]

na mégegyszer! bár én meg tudtam nyitni.

(#294) Hohocali válasza tomyka74 (#293) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Audioquest kábelekkel én megvárnám a black friday-t, -40% szokott rá lenni... ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#295) tomyka74 válasza Hohocali (#294) üzenetére


tomyka74
senior tag

ahhha :Y
igen? és hol mert köztudott ,hogy kis hazánkban a black friday inkább " átbaszás " mintsem áresés!
vagy csak pont a rosszat hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#296) Dorian válasza tomyka74 (#295) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyjából igazad van, de az AQ brutál árréséből simán telik 40% engedményre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#297) zsoika válasza tomyka74 (#295) üzenetére


zsoika
addikt

Én már vettem 3m aq black lab-ot 7eft ért .....szóval nem át..szás.

(#298) tomyka74 válasza zsoika (#297) üzenetére


tomyka74
senior tag

honnan vetted?

(#299) zsoika válasza tomyka74 (#298) üzenetére


zsoika
addikt

Octogon audio

(#300) tomyka74 válasza zsoika (#299) üzenetére


tomyka74
senior tag

na majd figyelem őket,hogy mikor lesz black friday

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.