Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Zsubi válasza djg (#450) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudom, hangfalkábel vásárlás előtt állok és még csak most kezdtem el hallgatózni :)

(#452) BBéci válasza djg (#448) üzenetére


BBéci
titán

Ott kezdődik az a minőségi kategória, amivel érdemes foglalkozni.
Miért kellene diszkrétnek lennie? A high end kábelek többsége kifejezetten magamutogató, aminek persze vajmi kevés köze van a minőséghez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#453) djg válasza BBéci (#452) üzenetére


djg
aktív tag

Úgy értem a diszkrétet, hogy ami átlátszó az jobban beleolvad, elrejthető, nem világít a szobában, már ha nincs amúgy is kábel takaró. Ha van, akkor meg tök mind1 mennyire hivalkodó valami :D
Az én esetemben egy átlátszó és talán lapos lenne a legjobb megoldás. Olyanból mit javasolnál Inakustik helyett?

(#454) BBéci válasza djg (#453) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem figyelem ilyen nézőpontból a kábeleket, kizárólag a hangra gyakorolt hatásuk érdekel.
Háttérsugárzókhoz kellene?

Ezek szerint ilyet be sem engednél a lakásodba, hiába a világ egyik legjobbja? :P
2x2,5 méteres ára 39500 dollár. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#455) djg válasza BBéci (#454) üzenetére


djg
aktív tag

Hát igen, azért próbálok figyelni az esztétikai összképre is.
A (jó) hang akkor kezdődik, ha bekapcsolom a rendszert. A látvány, ami otthon fogad rögtön, ha hazaértem és fontos szerepe van benne, hogy milyen a közérzetem.
(Na azért nem vagyok lakberendező művész, ne érts félre :D)

Biztos beengednék a lakásba olyat is, bár ha ilyenre annyit költök, amennyit gondolom elkérnek érte, azt egy másik lakásban teszem (könnyen lehet, hogy másik univerzumban is :D)

Most egyelőre nincs semmilyen kábelem, mindenhez kell vennem.
Ugye a rendszer a Yamaha v685 lett Zensor 5/V/1-ekkel és E12-F subbal.
Ahol az erősítőt veszem, onnan venném a kábelt is az egyszerűség kedvéért. Ott akarnák adni az Inakustik Prémium 2,5-öst az 5.0-ra és Inakustik Start a subra.
Gondolom, hogy nem ajánlott, de mi van hasonló árban, ami jobb? :F
Egy ilyen alsó közepes rendszerhez nem akarok túlzásba esni feleslegesen drágákkal és jó a vágott megoldás dugók nélkül nekem.

[ Szerkesztve ]

(#456) BBéci válasza djg (#455) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell messzire menni, linkeltél Atmos Airt, az egész jó drót.
Több tucatnyi házimozi rendszert néztem és hallgattam az elmúlt 18 év során és soha, sehol nem okozott gondot a kábelek kinézete. Számomra kifejezetten kellemes érzés a jó minőségű, akár locsólótömlő vastagságú kábeleket szemlélgetni. Ezzel az erővel el kellene rejteni a hangdobozokat is.
Kérlek, hagyd a csudába a Premium és a Star kábeleket, ne is említsd többé azokat!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#457) djg válasza BBéci (#456) üzenetére


djg
aktív tag

Hat van 1-2 hsz is, amit elrejtenek :D En ugy latom, hogy ha epp nem szol, akkor az epp butor. Az meg nezzen is ki jol. :D

Okes, megprobalom kiprobalni az exzellenzt. Es ugyanez mehet a subnak is?

[ Szerkesztve ]

(#458) Bence01 válasza fehér_ember (#442) üzenetére


Bence01
tag

Ki is akadtam rájuk! Így inkább a sequelt veszem szerintem én is vagy végülis a Fapaci saját kábele is ennyibe kerül amit szintén sokan dícsérnek. Elég nagy dilemma inkább még pihenek rá egyet.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#459) BBéci válasza djg (#457) üzenetére


BBéci
titán

Igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#460) migabi24 válasza Bence01 (#458) üzenetére


migabi24
nagyúr

A Sequel egy 80 ezres tápkábel nem egy kategória a premierrel vagy fapaci kábelével

(#461) moti07


moti07
tag

Sziasztok! Az Oehlbach Rattle Snake 3m és 6m között van valami érdemi különbség? Ha nincs nagy különbség akkor venném inkább a 3m-et mivel az lényegesen olcsóbb.

(#462) migabi24 válasza moti07 (#461) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez rendszerfüggő mert a kábel nem fog hozzátenni semmit, egyébként ha nem volna jobb akkor nem kerülne a duplájába

(#463) moti07 válasza migabi24 (#462) üzenetére


moti07
tag

Onkyo Tx8130 és Quadral Ascent 80 a rendszer.

(#464) migabi24 válasza moti07 (#463) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ment pü

(#465) fehér_ember válasza fehér_ember (#235) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy gondoltam hogy mostmár valószínűleg eléggé bejáratódott a nem gyári szerelésű isotek evo3 sequel tápkáblem (amit egyébként dupla "fázissal" kötöttem be, mivel nincs szükségem védőföldre), ezért itt az ideje "összehallgatni" a premierrel.

Azt már tudtam/megtapasztaltam hogy úgy van ahogy mondjátok, mármint a forrás-nál mégtöbbet tud hozni a tápkábel mint az erősítőnél.

Nálam amikor önmagában csak az erősítőnél használtam a gyári szerelésű premiert, csempészett egy kis "idegességet/nyugtalanságot is a hangképbe", annak ellenére hogy a hangszerek hangja definiáltabb lett. Ezt a "definiáltabb lett"-et úgy tessék elképzelni, mintha pl. a tv-nél az objektumok/személyek körvonalai nem kontúrosak lennének, hanem összemosódnának; és ezt az összemosódást szüntetnénk meg. Szóval előtte is megvan minden a képen, meg utána is, de mégis jobbá tesszük. Namármost ettől javult rendesen a térhatás/színpadkép is. Szerencsére amikor a dac-omnak a gyári külső 12v-os tápegységénél vettem használatba (aminél azt gondoltam, hogy úgysem lesz hatása) , akkor a nyugtalanság dolog szinte teljesen el is tűnt és a definiáltság fokozottabban jelentkezett. Volt is boldogság.

Az sequelt az erősítőnél vettem használatba, annál kezdtem járatni. Egyből feltűnt hogy a sequel-lel nem tapasztalom azt az enyhe "idegességet" a hangképben. Az idő múlásával az is feltűnt hogy így mégjobb lett a színpadkép.

Mostmár viszont hogy javarészt bejáratódott, ki kellett próbálnom a dac-nál is.
Hát itt viszont nálam/számomra egyértelműen a premier a jobb, a sequellel minden inkább középre koncentrálódik, a középen történt események vannak előtérben, a többi kicsit el is tűnik. A premierrel viszont szép nagy tágas színpadképem van, és a széleken történt események se hagyódnak figyelmen kívül.
Nem tudom ez nálam miért van így. Nem vitatkozni szeretnék másokkal, én ezt tapasztaltam, lehet hogy másoknál másképp vannak a dolgok, de nálam a dac-nál a premier marad, mivel elveri a sequelt.
Nem tudom, lehet hogy esetleg másmilyen csatlakozó bekötéssel is ki kellene próbálnom :F
Persze a sequel is marad, mert az erősítőben helye van a furukawa-val szemben.

[ Szerkesztve ]

(#466) BBéci válasza fehér_ember (#465) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom szerint és ugyanezt mondja szinte mindegyik ismerősöm, erősítőben, végfokban van a legnagyobb hatása egy tápkábelnek, viszont tesztelni mással kell, lejátszóval, DAC-kal.
Ettől függetlenül a saját rendszerben történő kipróbálás dönt, mint a Te esetedben is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#467) fehér_ember válasza fehér_ember (#465) üzenetére


fehér_ember
addikt

kiegészítés :B : "Ezt a "definiáltabb lett"-et úgy tessék elképzelni, mintha pl. a tv-nél az objektumok/személyek körvonalai nem kontúrosak lennének, hanem összemosódnának" a környezetükkel

(#468) fehér_ember válasza fehér_ember (#467) üzenetére


fehér_ember
addikt

És hogy mit ér a beszámoló, ha másnál nem 100% hogy így lenne?

Hát csak annyit, hogyha esetleg valaki 1db. isotek evo3-as tápkábel beszerzésén gondolkodik, és szintén egy olyan külső dac-ot használ aminek egy külön kapcsolóüzemű tápegysége van (aminél józan ésszel azt gondolná, hogy nincs is értelme tápkábelezni, hisz ott a szabályzás és ráadást úgyis a tápegységnek a saját mezei vezetékén folyik tovább az egyenáram) akkor bátrabban belevághat; ráadást az "olcsóbb" premierrel jobban is járhat.

Persze nem minden felállást próbáltam ki az 1db. premier és 1db. sequel tápkábelemmel; kimaradt többek közt:
- magában a sequel, az erősítőben (ilyenkor természetesen a másik egységben is van tápkábel ;) , csak nem isotek)
- premier az erősítőben és a sequel a dac-ban
Lehet ezeket még megejtem valamikor.

Ami megvolt:
- magában a premier, az erősítőben (jó definiált hangzás, tágas színpadkép de kis "idegesség a hangképben")
- magában a premier, a dac tápegységében (jó definiált hangzás, tágas színpadkép)
- magában a sequel, a dac tápegységében (középre orientált hangzás, keskeny színpad)
- sequel az erősítőben és a premier a dac tápegységében (legdefiniáltabb hangzás, tágas színpadkép, így maradt)

[ Szerkesztve ]

(#469) migabi24 válasza fehér_ember (#465) üzenetére


migabi24
nagyúr

Érdekes amit írsz, hogy nálad a premier jobb volt a dac-ba, nálam egyértelműen elverte a Sequel, mondjuk nálam toroidos a dac is, lehet ez az oka

(#470) fehér_ember válasza migabi24 (#469) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy mégegyszer köszönöm neked is, hogy a jó tapasztalataidat itt a fórumon megosztottad velünk az isotek evo3 premierről, mert nekem ezek adták meg a végső lökést ahhoz hogy ki merjem próbálni / elköltsek ennyit. Szerencsére nagyon nem bántam meg: számomra sokat hozott, megérte az árát, így mégjobb zenét hallgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#471) t.zolka válasza migabi24 (#462) üzenetére


t.zolka
aktív tag

De lehet csak azért kerül duplájába, mert kétszer olyan vastag. ;]

(#472) migabi24 válasza t.zolka (#471) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem vastagabb, csak tisztább a vezetője és más a felépítése

(#473) tomyka74 válasza fehér_ember (#470) üzenetére


tomyka74
senior tag

én tegnap rendeltem premiert a sub-hoz extreme audiótól blekfrájdéba . :D már nagyon várom!
az avr-hez optimum van,az valami csoda nem hittem a fülemnek amikor összedugtam. remélem a premier is ilyen lesz a sub-al.

(#474) migabi24 válasza tomyka74 (#473) üzenetére


migabi24
nagyúr

Melyik optimum van neked?

(#475) tomyka74 válasza migabi24 (#474) üzenetére


tomyka74
senior tag


avx-ről vettem így szerelve,itt fórumon is itt van az emberünk ha jól tudom. egyébként a gen2.

[ Szerkesztve ]

(#476) migabi24 válasza tomyka74 (#475) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ja ez amit méterbe is adtak, aszidtem az a 250 ezres😂

(#477) tomyka74 válasza migabi24 (#476) üzenetére


tomyka74
senior tag

áááááá

(#478) zsoika


zsoika
addikt

Na srácok!
Akkor most rendeltem egy EVOLVEO XXtremeCord HDMI 2.0b 10m-es kábelt a projektorhoz és egy 2m -est meg a sz.gépemhez.
Illetve nem hallgatva rátok 7m (2x3front+1center) Oehlbach Silver Stream 25 hangsugárzó kábelt.
A köv. héten remélem elkészülök a teljes "moziszobával" és megújult képpel és hanggal, immáron teljes sötétségben tudom élvezni a filmeket.
Aztán jövök a beszámolóval a kábelekről.

(#479) tomyka74 válasza zsoika (#478) üzenetére


tomyka74
senior tag

milyen projid van, most vetted? és honnan?

(#480) t.zolka válasza migabi24 (#472) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ugyan az a kettő, csak kétszer olyan vastag.

Oehlbach Rattle Snake 3m - 2 x 3.0 mm [link]

Oehlbach Rattle Snake 6m - 2 x 6.0 mm [link]

(#481) zsoika válasza tomyka74 (#479) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja, pár napja és innen a HA-ról. Van vele bajom elég. Eddig is szivatott a nappalim , de most mindent 1lapra tettem fel. Aztán lehet megy az apróra az egész projis cucc.

Persze az is lehet hogy az 5.1-et számolom fel, de nem akarom az ördögöt a falra festeni....eddig úgy néz ki hogy mindkettő működni fog egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#482) tomyka74 válasza zsoika (#481) üzenetére


tomyka74
senior tag

és ez milyen projektor?

(#483) zsoika válasza tomyka74 (#482) üzenetére


zsoika
addikt

mozi :DDD
Ez itt nagyon off. küldöm privátban.

(#484) tomyka74 válasza zsoika (#483) üzenetére


tomyka74
senior tag

oke

(#485) migabi24 válasza t.zolka (#480) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ja persze, én a tápkábelre gondoltam

(#486) zsoika válasza zsoika (#478) üzenetére


zsoika
addikt

Na..."bepattintottam" (szívtam vele rendesen) a silver stream kábelt és megkaptam azt a kellő mennyiségű magas hangot amit hiányoltam. :C
A mély részletezőbb lett de kicsit kevesembb. A közép tartomány maradt olyan amilyen volt.
Persze bemérést még nem csináltam és a kábelnek be kell járódni, de jó lesz ez srácok . :C

[ Szerkesztve ]

(#487) t.zolka válasza zsoika (#486) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Biztos írtad már valahol, de nem emlékszem, :B ezért elárulnád, hogy milyen rendszer közé került a kábel?

(#488) zsoika válasza t.zolka (#487) üzenetére


zsoika
addikt

Adatlapomon a cuccok alján olvashatod.

(#489) t.zolka válasza zsoika (#488) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A erősítőt látom, de milyen a hangfalakat hajt, csak nem ezeket?

(#490) zsoika válasza t.zolka (#489) üzenetére


zsoika
addikt

De :K

(#491) zsoika válasza zsoika (#486) üzenetére


zsoika
addikt

Csináltam egy bemérést és a szokásos "large" és helytelen vágási frekvencián állítani kellett. Érdekes de a mélyládát anno 1,9m-re tette , most meg 3,8-ra :F A többi távolság és hangerő azonos a régivel.
Ami feltűnt hogy régebben ha sztereó zene szólt(csak a 2 front) sokszor megnézem a centert hogy szól e , mert úgy hallottam hogy igen....Persze nem.
Most külön, külön szól minden hangfal még 5.1-ben is ....valahogy elment a tér. Szerintetek ez mitől van?

(#492) BBéci válasza zsoika (#491) üzenetére


BBéci
titán

A hangszórókábelektől. Nem vicc, simán előfordulhat ilyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#493) mandju válasza zsoika (#491) üzenetére


mandju
senior tag

Nézd meg, hogy fázishelyesen kötötted e be a frontokat.
csak egy tipp, de simán lehet fordított polaritástól.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#494) zsoika válasza mandju (#493) üzenetére


zsoika
addikt

99,99% hogy jól van bekötve, de meglesem még egyszer. A kábel elég tré ebből a szempontból, mert nincs rajta semmi jelölés, sem szín hogy melyik a pozitív. Én egy alkoholos filccel megjelöltem hogy "hülyebiztos" legyen. Pozitívnak a feliratos oldalt választottam, a natúr lett a negatív.

BBéci: Lehet csak járódnia kell ....ezzel nyugtatom magam. :O
Eddig nagyon középre koncentrálódott a tér zenén és filmnél egyaránt.....lehet hogy szélesebb lett a színpad és ez zavar meg?
Még tesztelési fázisban van. Tegnap csak pár percem volt hallgatni, csak egyből ezek(amiket leírtam) jutottak az eszembe. A magas hangok kiválóak, olyan selymesek, részletezők, de nem tolakodóak. Egyes zenékben, eddig nem is tudtam hogy van ilyen finom kis cintányér. A mély hangok kissé visszafogottabbak, de érdekes módon a lábdobból kihallom ha gyorsan kétszer üti meg a dobot...eddig ez nem tűnt fel(gondolom nem ilyen volt).

[ Szerkesztve ]

(#495) tomyka74 válasza zsoika (#494) üzenetére


tomyka74
senior tag

nem akarok okoskodni de sztereó zene hallgatásnál a két front hangfal közé fogod hallani a zenét, kb. pont középen. az úgy jó!
nem nagyon értem mikor írtad lentebb,hogy meg kellett nézned szól e a center sztereó zene hallgatásnál mert középre hallottad a hangot. sztereónál az úgy van!
vagy én értek valamit félre a mondanivalódon.

(#496) zsoika válasza tomyka74 (#495) üzenetére


zsoika
addikt

Régen úgy volt ,de most nem....szélről hallom ,de tesztelem. A régi kábel vágta a magasat de középen szólt. Az Oehlbach kiváló magasat csinál de szélről hallom a zenét nem a center felől (sztereónál). Vagy szélesedett a tér/színpad vagy nincs is színpad még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#497) migabi24 válasza zsoika (#496) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha szélesedik akkor is középen marad a java, simán okozhatja a kábel, én most léptem előrre és pont a sztereó színpad javult

[ Szerkesztve ]

(#498) Dorian válasza tomyka74 (#495) üzenetére


Dorian
félisten

Elég alap az a rendszer ahol csak középről hallod a zenét, és nem alakul ki komplett színpad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#499) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Van egy ezeréves Technics erősítőm meg egy vacak AEG hangfalpár...ehhez tudtok ajánlani valamilyen nagyonalap készreszerelt (banándugós) kábelt 3-5m hosszban?

Norstone és Numan amit viszonylag olcsón leltem...

Előre is köszönöm,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#500) tomyka74 válasza Dorian (#498) üzenetére


tomyka74
senior tag

ezt én értem rendben van, de két front sugárzóból sztereónál a hangot a kettő " közé " fogod hallani!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.