Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Zigi válasza tomyka74 (#293) üzenetére


Zigi
senior tag

Semmi baj nincs az aqua-val, régi cég. Nyugodtan vásárolhatsz tőlük. De várj hátha lesz fekete pénteken jobb ár.

(#302) Hohocali válasza tomyka74 (#295) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Utóbbi 2 évben Octogon, ahogy irták feljebb. Ezt a BF átbaszást sose értettem, ha valamit látsz nagy kedvezménnyel, beirod valamelyik árukeresőbe, és ellenőrzöd, tényleg leárazás-e. És ez nemcsak a BF-re vonatkozik.
Az AQ ezt jól csinálja szerintem, olcsón nem lehet adni, mert akkor gagyinak nézik. Ritkán bedobnak egy ilyet, és akkor az is megveszi, aki sose venne ennyiért kábelt. Mindenki nyer rajta (vevő és AQ is).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#303) BBéci válasza tomyka74 (#293) üzenetére


BBéci
titán

Azt írja a Chrome, hogy nem biztonságos, ezért nem nyitom meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#304) migabi24 válasza Zigi (#301) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1 vásároltam náluk már nem is 1x

(#305) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, lenne egy nagyon általános jellegű kérdésem. :) (Nem találtam ennél alkalmasabb topikot)
Van egy mini hifim, amit erősítőnek is szoktam használni TV-hez, notebookhoz kötve sima RCA kábellel.
Olyankor, amikor nincs RCA kimenet, csak fejhallgató (így is szól, csak halkabb), akkor egy Jack - RCA kábellel össze lehet kötni. Most csak egy ilyen kábel volt kéznél, amin ügye van egy plusz video is.

Működik, de azért szeretném megkérdezni nem okozhat gondot, ha olyan kábelt használok, amin van egy plusz video, vagy pl mikrofonos fejhallatónál mikrofon rész? Tehát a Jack dugón 3 sáv van az alap 2 helyett.

(#306) migabi24 válasza Krystal_s (#305) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem okoz gondot mert az a videó szál ilyenkor nem működik

(#307) fehér_ember válasza fehér_ember (#136) üzenetére


fehér_ember
addikt

Furcsa, de már így tizenvalahány órai járatás után is javult az isotek sequel kábel. Ezért tegnap késő délután kicsit már fülelgettem a rendszerem hangját. A premier is be van még kötve, az még maradt a dac-nál, a sequel meg az erősítőbe került (mert az több szuflát igényel, talán ott hamarabb bejáratódik).
Hát érdekes dolgot tapasztaltam, úgyhogy ezen ezüstözött tápkábelek miatt a múltkori készülék összekötős kijelentésem, már át is húzandó; mivel sajnos (vagy nem sajnos) de nagyon úgy tűnik, hogy mostmár a drága monokristályos réz+ezüst hibrid interkonnektem magasba húzóvá viszi a hangzást. Eddig, amíg réz tápkábelek voltak, addig azzal szólt jobban a rendszer. Most hogy ezüstözöttek lettek a tápkábelek, így meg már nagyon úgy néz ki, hogy inkább az ezüst nélküli készülék összekötő a megfelelőbb.
Hát ezek szerint akkor mégsem kell mindenhová az ezüst is :F , hisz nálam tápkábel és készülék összekötő vonatkozásában már "ütik" egymást. A hangfalkábel az réz volt, mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#308) #01758976 válasza fehér_ember (#307) üzenetére


#01758976
törölt tag

Végig olvasva a topikot. Szerintem szopatjátok magatokat, a sok kábellel. Főleg az aki 100-200k beletesz, mondjuk a táp vonalba. Aztán meg szárnyakat kap a rendszer :D, de sok mindent lehetne erre mondani.

De legyek konstruktív is. Vegyétek pl [ezt]. És mindjárt nem kell tápkábelekre, csatikra, konnektorokra, elosztóra, meg sok egyébre költeni.Csak, ha szeretnél.

Szárnyakat lehet nem kap a rendszered, de lényegesen többet lépsz előre, mint a kábel mizériával.

Nem személyeskedésnek szántam, próbálom szerkeszteni, hogy ne a szemáélyednek szóljon, csak nem megy.sorry

[ Szerkesztve ]

(#309) fehér_ember válasza #01758976 (#308) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem azt akartam sugallni, hogy amit régebben a monokristályos réz + ezüst hibrid tápkábelemmel előreléptem, most ugyanannyit visszaestem azzal, hogy mostmár meg megint csak a monokristályos réz összekötőimet érdemesebb használnom.
Ezek az ezüstözött isotek tápkábelek, többet hoztak; úgyhogy ezekre érdemesebb költeni, mint egy elég drága készülék összekötőre. Legalábbis, eddig, a saját bőrömön tapasztaltakból, így vélem.
Persze a tapasztalatok idővel bővülnek és emiatt, ahogy a példa is mutatja, változhat a megítélés is.
De szerinted, most akkor inkább nem is kellene ezekről a megtapasztalt dolgokról beszélni?

Azért amit javasolsz, gondolom a saját magad által végigjárt kábeles, csatlakozós tapasztalatok után; és az alapján, hogy már te is ilyen áram és jelkondícionáló(ka)t használsz; számomra még mindig drágábbnak tűnik, mint az, amit eddig kábelekre költöttem, feltételezve hogy talán 1db. nem is lenne belőle mindenkinek elég, illetve, hogy tán egy ilyen mellett sem elégséges "gagyi" kábelekkel felvértezni a rendszert.
Én amúgy szívesen olvasnám az utadat (akár csak nagy vonalakban is), addig, amíg eljutottál az említett dologig. :K

[ Szerkesztve ]

(#310) migabi24 válasza fehér_ember (#307) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én is ezt tapasztaltam, csak nem tudtam, hogy a tápkábelnek köszönhető, hogy a monokristályos rézzel jobb a rendszer mint az ezüstözött kábelekkel, ha bejáratódik a sequel azonnal dugd át a dac-ba ott mutatja meg igazán mit tud😉

(#311) fehér_ember válasza migabi24 (#310) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát, azt hogy nálad is ilyesmi-e az oka, azt talán még ki tudod próbálni.
Mármint isotek-ek nélkül megfüleled pl. az ezüstözött hangfalkábeled majd a nem ezüstözött énekhangra gyakorolt hatását, majd ugyanezt kipróbálod isotekek mellett is.

Ha majd rendesen bejáratódott a sequel-em, akkor természetesen hasonlítom a dac-nál és furukawával kombinálva is.

[ Szerkesztve ]

(#312) BBéci válasza fehér_ember (#309) üzenetére


BBéci
titán

Jelentős javulást lehet elérni táp kondicionálókkal, akár a linkelt típussal is, de ahhoz szintén kötelezően kellenek minőségi tápkábelek, különben a készülék hatásának jelentős része elvész.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#313) fehér_ember válasza #01758976 (#308) üzenetére


fehér_ember
addikt

Meg még annyi, hogyha főleg használtan veszel kábeleket és idővel valamiért esetleg már nem lesz szükséged rájuk, azokat azért valószínűleg el tudod adni, és mindenképp "kisebb" bukóval mintha újakat vettél volna.
Szóval ez az egész általad kábeles szopatásnak tartott dolog, azért nem annyira vészes.
Különben is, más meg hobbinak fogja fel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#314) Krystal_s válasza migabi24 (#306) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.

(#315) #01758976 válasza fehér_ember (#309) üzenetére


#01758976
törölt tag

No, gondoltam, hogy ez lesz. Általánosságban írtam a táp, táp ösvényre gondoltam, amit írtam. Az összekötők és a hf kábel más tészta. Ott aláírom az combos hatást, tényleg tök mások lehetnek, ráadást az összképbe is erősen beleszólhat. Ellenben, nem gondolok ekkora hatást tápösvény vonalon, nem is tapasztaltam, nem is mondta számomra szavahihető zeneszerető. Ha ösvényt építesz, komoly(abb) kábelekkel, hozzá illő biztosítékkal, konnektorokkal, ezeknek a hatása legtöbb esetben jóval kisebb, mint mondjuk egy hf kábel csere. Ez a legtöbb esetben, csak minimum tuning, költséget nézve pedig, nem, pláne ha a házhoz is nyúlni kell a tápösvény kivitelezése során. Erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

A tápösvény akkor ad „szárnyakat” egy rendszernek, ha pl. vastag drótokból csinálod, és ne adj isten azt még duplázod is. Én ezüsttel sem nyúlnék az áram útjába, jó példa erre a tiéd. Most megint nyúlkálhatsz valami másba, míg nem leszel elégedett.

Ettől függetlenül az ösvény építés részemről is ajánlott dolog, long oldalán elég jól le is van írva. Aki gondolja, használja az ott tapasztaltakat. link

A jel kondicionálóról. Meglepő tanulságon vagyok túl. Lessloss és Siltech tápábel tulajokat ismerek. Ha a méregdrága kábeljeiket csatlakoztatták egy jobb jelkondihoz, majd egy olcsóbbat, nem hallottak, eltérést. Nem vak teszten. Tehát 1000eu-s táp be, látva. majd a 100 eus táp be, látva, és bőven placebo a hatás. Ilyen is van.

Az én rendszerem. Két ösvény 1 méter hosszban 4 szál 2.5 mm mcu búl fonva, kismegszakítóig. Jól elvagyok vele. Jövőre jön a házamra napelem. Ha szarabb lesz, kap majd valami jelkondit. Remélem nem lesz az és nem kell vennem.

Meg egyszer utoljára. A tápösvény tuning, kis hatású tuning, ha drágán csinálod, akkor is, pl. egy rendes ampban végzett táp tuninghoz képest. Pláne egy HF tuninhoz képest.

(#316) fehér_ember válasza #01758976 (#315) üzenetére


fehér_ember
addikt

"No, gondoltam, hogy ez lesz."
Ugyan már, nincs azzal semmi gond ha elmondod a véleményed. Csak egy kicsit bővebben kértem ;)

Én albérletbe vagyok, régebbi építésű panelbe, másfeles tömör aluvezetékek; vagy egyáltalán nincs védőföld, vagy ha van is, akkor szerintem a nullára vannak kötve. Szóval ekkora a káosz.
Nem tervezek semmi ösvényt (pedig sokkal közelebb vagyok mint aki pl. a nyolcadikon lakik), ezért a tulajokat sem fogom megkérdezni hogy engedélyeznék-e vagy sem. Meg persze azt sem tudom hogy mennyire volna bonyolult egy ilyen helyen. De legalább a villanyórák még analógok (lennt a "földszinten") :D

Nálam, az isotek tápkábel hozott a legtöbbet (a furukawához viszonyítva). Többet mint a "hifi series vandamme"-ról az "acoustic zen satori" hangfalkábelre váltás és többet mint pl. a "furutech CA22pa vagy épp harmonic technology precision link" készülék összekötőről a "ht pro silway II"-re váltás; bár ez utóbbi sem volt elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#317) migabi24 válasza #01758976 (#315) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam a tápösvény is sokat hozott a konyhára, és nem is volt egy nagy beruházás mivel magamnak csináltam mindent 12m 4x4mm tömör kábel meg 2db furutech ajzat volt vagy 17.000Ft, bőven behozta az árát, tisztább, nyugodtabb lett a zene mégtöbb részlet lett hallható, pont ma hallgattam egy zenét amit egy bizonyos hangerő felett zavarónak hallottam a sodrott 1.5mm vezetékkel, mostmeg nyomtam neki a hangerőt és csak egyre jobb lett

[ Szerkesztve ]

(#318) #01758976 válasza migabi24 (#317) üzenetére


#01758976
törölt tag

Olvastalak, a 4mili nem lett sok? Gondolom te is a fázist dupláztad? Úgy értem a sokat, hogy V karakter felé nem tolódott a hangkép? Vagy nem lett dögös? Ha forrásnak is külön adtál, ott nem lett testesebb?

Én 13 méterbe húztam 2.5 felest, fázist duplázva, de minimum volt az eredmény.( Ebből kettőt. Forrás és amp. )Inkább mintha nyitottabb lett volna tőle, vagy lehet az a caig deoxit volt, fene tudja már. Mindegy is, lelkem megnyugodott, így marad :) Sajna komoly forrásom még nincs, lehet azzal majd más tapasztalat lesz.

Az előbb lemaradt [link]

(#319) migabi24 válasza #01758976 (#318) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem dupláztam semmit, 2 készülékem van dupla szigetelésűek tehát földelés nekem nem kell, nem akartam felesleges csatlakozásokat ezért lett 4x4mm, és igen testesebb lett a hang, de nekem tetszik

(#320) fehér_ember válasza fehér_ember (#309) üzenetére


fehér_ember
addikt

ezt meg elítrtam :W :
"Nem azt akartam sugallni, hogy amit régebben a monokristályos réz + ezüst hibrid tápkábelemmel előreléptem"
Nem azt akartam sugallni, hogy amit régebben a monokristályos réz + ezüst hibrid készülék összekötőmmel előreléptem ...

[ Szerkesztve ]

(#321) BBéci válasza migabi24 (#317) üzenetére


BBéci
titán

Nálam szintén 4-es az ösvény, vastagabb nem fért a csőbe, illetve nem sikerült a behúzás. De ezzel is maximálisan elégedett vagyok, sokkal kisebb hatásúak a hozzá illesztett tápkábelek és elosztók, egyebek, mint példásul egy lakótelepi lakásban. Próbáltam. Tehát nem lehet drámaian javítani ilyenekkel a hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#322) migabi24 válasza BBéci (#321) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam 4mm van készülékenként

(#323) migabi24 válasza #01758976 (#318) üzenetére


migabi24
nagyúr

Milyen készülékeid vannak?

(#324) Zsubi


Zsubi
őstag

Lakótelepi lakásban is érdemes tápösvényt kialakítani? Most állok lakásfelújítás előtt és gondolkozok hogy meg kellene csinálni ha már szét lesz bombázva a lakás. Hozzáteszem jelenleg nincs olyan komoly konfigom ami igényelné de még a későbbiekben kitudja hogyan alakulnak a dolgok :) Ha valaki tudna erről egy cikket vagy leírást linkelni azt megköszönném :R

(#325) #01758976 válasza migabi24 (#323) üzenetére


#01758976
törölt tag

Forrás, általában thinkpad x220, de van kölcsönben egy yamaha wxc 50 (gyengébb mint a noti) DA, centrance dacportable, xindak 6900 az amp és castle knight 5 a doboz

Forrás vonalon kellene fejlődni, csak nem tudom, mert mióta tuningoltattam a dobozokat, meg az ampba is volt nyúka piszka, baszott elégedett vagyok. Teac nt 503 lenne jó a rendszerembe, de tidal problémás. Maradna a teac nt 505, csak hát nem adok érte annyit. Most olyan szinten vagyok, ha a két teac alatt jön forrásnak valami hálózati, az csak ront. Ezt meg kerülném. lehet, hagyok így mindent és csak élvezkedek. Egy év kísérlet, cserebere, miegyéb után. Végre.

Zsubi: ott van feljebb egy link, olvasd végig a tápellátást, azt hiszem 10 rész

(#326) zsoika válasza Zsubi (#324) üzenetére


zsoika
addikt

Lakótelepi lakásban fejhallgatós rendszert alakítanék ki , esetleg egy sztereót. Nem mozibarát a környezet, úgy hogy teljesen körbevesznek a szomszédok....pedig gondolom ott is segít a külön betáp.

[ Szerkesztve ]

(#327) Snoop-y válasza #01758976 (#325) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem NT-503 van. Mondjuk en jriver-en keresztul jatszok le vagy USB-n. Eszembe nem jutna a beepitett appot hasznalni erre :D

mod: ezert meg halal felesleges az 505-re varni. Abban is lesz valami idegesito design error ugyis.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#328) #01758976 válasza Snoop-y (#327) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tudom, hogy az van szerintem én dobtam az első tippet rá a vincentedhez. Én a tidal problémára utaltam, hogy dlna kell hozzá pl. BubbleUPNP droidra, így meg már fene sem tudja. Meg tényleg jól elvagyok.

Migabi: Testesebb gondolom a forrásnál lett. Az jó.

[ Szerkesztve ]

(#329) alphamooncam válasza Zsubi (#324) üzenetére


alphamooncam
őstag

Igen, érdemes.

Panelom épült 1972-74 .

Villamos hálózatra akkoriban, és még jó sokáig nem terveztek ekkora volumenű fogyasztótengert.
Eredmény, kötődobozokban megégett, amperszagú aluminium "kötések", ill. 20 éve, egy egész szakasz falban elégett kábel.

Cél: Tehermentesíteni a többi ágat.

Csak a hm. berendezésiem összesen a több mint 1000W-ot tudnának ténylegesen felvenni a hálózatból, és ezt valahogy égés nélkül kellett megoldani.

Kb. egy hónapja lett kész az ösvényem. Nem kell nagy dolgokra gondolni, sk. falon kívül vezetett, 2,5mm2-es sodrott réz kábel, külön kismegszakítóra kötve, egy APC ( Schneider) túlfesz védővel.

Az ösvényen természetesen csak a hm.-hoz tartozó berendezések lógnak, semmi más.

Ha hangbéli, hallható hozadéka nem is lesz, már akkor is megéri megcsinálni, mert a lakótelepi lakásokat általános igényekre tervezték úgyhogy nagyonis ráfér a külön kör, csak a hifire.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#330) nebulo5 válasza fehér_ember (#316) üzenetére


nebulo5
senior tag

" másfeles tömör aluvezetékek; vagy egyáltalán nincs védőföld, vagy ha van is, akkor szerintem a nullára vannak kötve. Szóval ekkora a káosz."
Már 5. éve igen hasonló körülmények közé "kényszerültem delejforrás szempontjából. A beköltözésünk után szinte elsődleges prioritást élvezett az audio-video rendszerem összerakása/szerelése. Noha a helyiség alapterülete és lég köbmétere is változott, mégis sejteni véltem a kb. várható hangügyi eredményeket.
Hááát... igen kellemetlenül csalódtam! A vártnál silányabb eredményt kaptam! Eléggé el voltam keseredve, az akusztikai körülményeket is próbáltam javítani, de sehogyan sem sikerült megközelíteni a korábbi (másik lakásban elért) zenei hangminőséget. Már-már kezdtem belenyugodni (jó sok kompromisszummal elfogadni) a körülmények diktálta eredményekbe, amikor is felkeltette figyelmemet néhány fórumon olvasva a "virtuális földről" és a téma családjába integrálható egyéb ketyerékről. Mivel a hobbym-ra szánható/fordítható anyagi forrásom (ami sosem volt sej de jó) maradt a korábbi színvonalon, így a neves gyártók által készített Vf termékek számításba sem jöhettek. Hazai garázsműhelyekben gyártott, a Vf. csoportba beerőszakolt termékek után kezdtem érdeklődni. Egy fórumtársam (akit személyesen is sok éve ismerek) által gyártott és mások által is méltányolt Vf. terméknévre keresztelt kütyüre esett a választásom, ami némi levelezés után elkerült hozzám "kipróbálás" címszó alatt. Bevallom, amíg a kütyüre vártam, még olyasmi is eszembe jutott, hogy mi lesz abban az esetben, ha mondjuk a VF. okoz egy féle (valamilyen) változást, amit kellően megfűszerezve a gyártó általi marketing szöveggel, pozitívumként társítok az esetleges placebó hatásommal, és megveszem? Kell énekem néhány tizest ismét áldozni a "jó hang" reményében?... Meglepetésem a "termék" tesztelése során többszörös volt! Egyrészt, elmaradt a várt marketing szöveg, másrészt a fórumtárs eleve úgy pakolta ki a cuccát, hogy bármi történjen is a próba során hangügyileg, nem kell azonnal döntenem. Marad nálam a Vf, és majd egy - két hét után visszaviszem, vagy odaadom az árát. De a legjobb meglepi az egészben, a Vf. által kifejtett változás volt! Olyannyira tetszett, hogy a beszélgetéssel és az általam unalomig ismert "teszt anyagaim" meghallgatása után, máris felrúgtam a spórolási projektemet, kifizettem a Vf. kütyü árát!
Azóta is használom a rendszerembe iktatva, egy percre sem bántam meg a termékre kicsengetett vételárat!
Ezzel a (ismét) bő lére eresztett irománnyal szeretném figyelmedbe ajánlani a "virtuális földnek" keresztelt terméket, aminek gyártóját egy másik audióval (is) foglalkozó fórumon megtalálhatsz. Tudtommal, a "kütyü" kipróbálhatósága saját rendszerben, továbbra sem jelent vételi szándékot a gyártójának. (aki mellesleg egy igen tapasztalt fülű, zeneszerető emberke is egyben)

Üdv: nebulo

(#331) Zsubi válasza zsoika (#326) üzenetére


Zsubi
őstag

Fejhallgatós rendszer kilőve az nem az én világom. Házimozit ahogy írtad is nem tudom teljes mértékben kihasználni panel környezetbe. Lehet hogy igazad van egy jó sztereó rendszer kiépítése lenne a legjobb megoldás.

(#325) hárásó: köszönöm!

(#329) alphamooncam: az enyém 78'-as építésű de már az előző tulaj 2008-ban egyszer felújította villanyhálózatot. Most szeretném átnézetni lakásfelújításkor az egyik villanyszerelő barátommal a teljes hálózatot. Köszönöm akkor szerintem megcsináltatom :)

(#332) Snoop-y válasza #01758976 (#328) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem feltetlenul kell hozza dlna.

NT 503-at a jriver tudja taplalni USB-n keresztul is ha minden igaz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#333) Dorian válasza nebulo5 (#330) üzenetére


Dorian
félisten

A virtuális földnek nevezett átverés maga a sarlatánság netovábbja.
Bizonyosan nem hat az elektromos rendszerre, esetleg a hallgató pszichéjére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#334) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok!
Egy régi Pioneer lemezjátszóhoz szeretnék új hangkar kábelt. Tudnátok ajánlani valamit megfizethető áron. Sajnos itt lyukra futottam, mert azt gondoltam én naiv, hogy métere 990 forint, de centire adják. Egy centi 990 forint!!! :Y Így egy picit azért drága lenne. :D

(#335) tomyka74 válasza Dorian (#333) üzenetére


tomyka74
senior tag

na ez már megint micsoda? :Y :D

(#336) nebulo5 válasza Dorian (#333) üzenetére


nebulo5
senior tag

Semmi gond a meggyőződéseddel!
Legalább kiderült, pszichésen befolyásolható vagyok... :D

Üdv: nebulo

(#337) Ear001 válasza t.zolka (#334) üzenetére


Ear001
addikt

Például itt.

(#338) t.zolka válasza Ear001 (#337) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Igen ezt én is megtaláltam, de valami hazai boltnak, vagy valami alternatívának is örülnék. :D
De ha nem lesz, akkor marad a rendelés. :)
Alternatívaként gondoltam szétbontott UTP kábelre, S-video, vagy valami vékonyabb, több eres kábelból kioperálni a szálakat, billentyűzet, vagy egér kábelből, de mind túl vastag, merev és nehéz.

(#339) BBéci válasza t.zolka (#338) üzenetére


BBéci
titán

"gondoltam szétbontott UTP kábelre, S-video" :Y
Ilyen csacskaságok hogyan jutnak eszedbe?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#340) t.zolka válasza BBéci (#339) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Hmmm... Miben lehet sok kicsi, vékony kábel? Megvan! UTP! Vagy S-Video! Vagy az egér kábele! Vágjuk szét! ;] Így. :D
Nem láttam még hangkar kábelt ezelőtt, csak tippeltem, ezért gondoltam ezekre. :B

(#341) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Tud valaki segíteni?
Denon házimozi erősítőm van,és szeretném azt megcsinálni,hogy HDMI-in rákötöm a médialejátszót,és a kimenetére pl egy tv.t
Megcsináltam,de csak a képe megy át,az erősítő nem ad hangot.Mit kell állítani?

(#342) BBéci válasza t.zolka (#340) üzenetére


BBéci
titán

A hangkar vezeték minősége alapjaiban határozza meg a végeredményt, ezért oda nem szabad akármilyen szutyok kanócot betenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#343) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam beszámolok a legújabb fejlesztésemről, egyúttal az ezzel kapcsolatos érzéseimről. Azért érzések, mert nincs vakteszt, senki nem cserélgeti a kábeleket függöny mögött, nem mérek műszerrel stb.
És nem is fogok.
Egyszerűen csak kicseréltem a front és center Van-Damme HiFi kábeleit HiDiamond 4-re, és élvezem, amit hallok.
Használtan, patika állapotban sikerült hozzájutnom 2x3 m és 1x1,5 m banándugós kivitelü D4-hez, szvsz elég jó áron. Nyilván, még így sem olcsó...
Picit a jövőnek is fejlesztettem, mivel a jelenlegi rendszeremhez "kissé" túllövés. Viszont a tegnapi fél napos folyamatos hallgatózás után semmi kétség sem maradt bennem, hogy az előző kábel elfedte a rendszerem bizonyos képességeit ill. érdemeit kissebbítette.
Próbálom érthetően:
1. Ami a leginkább és határozottan kihallható első meghallgatásra, hogy a régi kábel "vágta" a magasak tetejét.
2. Ezzel együtt az egész magas szekció megnyugodott, a kissé bántó, nyersnek és ezért fárasztónak ható érzés elmúlt, kifinomult és lágy lett.
3. A rezes hangszerek ércessége új erőre kapott.
4. A színpad minden irányban kiterjedtebb és tagoltabb. Sokkal "pontszerűbbek" az egyes zenészek, mintha többen is lennének a pódiumon a rongyosra hallgatott kedvenc felvételeimen.
5. Ezért ne nevessetek ki, de az egész előadás meghittebb lett. Olyan, mintha több érzelmet tudna nekem a cucc tolmácsolni. De ez lehet, hogy a vételár miatt van. :D Satöbbi, satöbbi...

Egy AV-online tesztben írták vmilyen eszközről, hogy a változásokat nem kellet keresni a teszt közben, azok jöttek maguktól. Na, pont így voltam vele tegnap én is.

(A fentiek nyilván teljesen szubjektív dolgok, habár a rendszeremet én ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#344) migabi24 válasza jaszy76 (#343) üzenetére


migabi24
nagyúr

Gratulálok a sikeres fejlesztéshez, remélem a tápoldal is rendbe van, vagy ha nincs akkor az lesz a következő😉

(#345) jaszy76 válasza migabi24 (#344) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Ösvény, hivox elosztó, diamond 2 tápkábel. Ok? :)

(#346) migabi24 válasza jaszy76 (#345) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az nagyon ok😁 pont az alces kipróbalásán gondolkodom vajon mit hozna a konyhára, megosztanád ha meglehet fogalmazni mit tapasztaltál😊

(#347) jaszy76 válasza migabi24 (#346) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Persze. Nekem a korábbi toroidos T-12 ládámmal gond volt: búgott a trafója, változatos intenzitással.
A hallgatási pozícióban simán lehetett hallani, ráadásul a háztartási gépkre is érzékeny volt. Ha a feleségem hajat szárított, akkor olyan szinten búgott, hogy megőrültem.
Bajnokpityu ajánlotta Zolit, hogy van DC leválasztó cucca. Azt tippeltük, hogy a hálózatban található egyenáramú zavar okozza a búgást, mivel erre a toroidok érzékenyek.
Szóval kértem egy 5-ös alcest, ami megkapta a szokásos elektronikát + 2 dugalj még DC leválasztót is.
Csodát tett. Elkussolt a toroid.
A többiről: plazmám képe nyugodtabb lett, a nálam jelen lévő vibrálás eltünt. A hangról nehezebben nyilatkozom, mert nem egyes tulajdonságokat változtatott meg, hanem az összképet. A sztereó tér egyértelműen megnőtt minden irányban, nálam a mélysége lett nagyon "szembetűnő". A karcos, idegesítő, éles magasakat megzabolázta. Érettebb, nyugodtabb, kiegyenlítettebb lett a teljes előadás. Na, ezen tudott még a jobb hangfalkábel javítani. Szerintem egy próbát nagyon megér, én most akarok majd egy 1-es Alcest a projektorhoz is venni.
Annyit még, hogy amikor az alcest vettem (jópár éve), akkor gány volt a rendszer többi eleme (tápok, vezetékek), szóval volt mit javítani neki.

(#348) migabi24 válasza jaszy76 (#347) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm a véleményed, szerintem teszek 1 próbát vele, végülis nincs veszteni valóm mert ki lehet próbálni vásárlás előtt😊

(#349) jaszy76 válasza migabi24 (#348) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Pontosan! Ha nem kell, visszaküldöd.

(#350) Dorian válasza jaszy76 (#347) üzenetére


Dorian
félisten

Érdemes kipróbálni. Volt korábban is, de nemrég vettem újra, a már kifejlesztett, felépített rendszerembe.
- Plazma képe nyugodtabb, zajmentesebb.
- Magas hangok (fúvósokon venni leginkább észre) torzítatlanabbak, így nagyobb felbontásúak.
- Csendek nagyobbak, (alapzaj szűrés) így a halk részletek előbukkannak -> nagyobb dinamika
Térben én nem vettem észre különösebb változást, bár ezúttal már bemért és akusztikailag kezelt szobában lévő rendszerbe került.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.