Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) BBéci válasza deathtania (#797) üzenetére


BBéci
titán

Félreértettél, hangyányi gonoszkodás sem volt a szavaimban!
A hangfal megnevezés ellen próbálók küzdeni, mert értelmetlen, fals, téves. Különösen akkor, amikor 15 centis műanyag dobozkákra mondják.
A Z906 egy PC-s szett, annak kiváló, de nem arra tervezték, hogy egy egész szobát "beszóljon". Ahhoz már olyan bántóra kell hangosítani, hogy a szomszédokat is zavarja. A mélynyomója túldöngi a kis bögréket, ami átmegy a falakon, födémen. Egy valóban jó házimozi rendszerrel ez olyankor fordulhat elő, amikor már a cserepek táncolnak a tetőn.
Valamint nagyon szomorú az, hogy sokan a hangerőnél leragadnak, amikor egy rendszert minősítenek. Miért nem mesélsz a Logitech szett hangjának színezetlenségéről, felbontóképességéről, magastartományának sok apró részletéről, az emberi beszéd és ének természetességéről, basszusának gyorsaságáról, pontosságáról, megfogottságáról? Ja, hogy olyanok nem jönnek ki belőle?
Az pedig szinte magától értetődő, hogy az egyedi építésű hangdobozok vacakul szólnak. Természetesen vannak kivételek. Ugyanis az egy szakma, amit sok évig tanulnak, gyakorolnak.

A lényeg: nem akartam a fentieket leírni, te kényszerítettél rá. Csupán annyit mondtam, hogy egy nagyon szerény hangminőségű rendszerben a kábelek eltérő vastagsága szemernyit sem számít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#802) TuTa86 válasza migabi24 (#800) üzenetére


TuTa86
tag

Koszi neked is az iranymutatast! 1 meternel nem nagyon gondolkozom hosszabban. :R

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#803) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nem tudom itt van-e helye a kétdédnek de azért megkérdezem.
Altalánosságban mekkira legyen a távolság a center és a frint sugárzók között?
Arra gindolok, ha nagyon közel vannak pl 40cm akkor lehet,hogy egyik oltja a másikat ha meg nagy akkor meg az a baj.
Ezért kérdem :)

(#804) BBéci válasza Csabi1984 (#803) üzenetére


BBéci
titán

Ide való kérdés.
A frontsugárzók a hallgató ember orrával 45-60 fokos szöget zárjanak be, a centersugárzó pontosan a kettő között, középen legyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#805) Csabi1984 válasza BBéci (#804) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ok,felteszem ott (is) a kérdést :) köszi

(#806) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Hdmi 2.0 kábelt szeretnék venni..2db ra lenne szükségem. Egy 1.5m és 0.6m re. Htpc szeretnék összekötni egy avr el és azt meg a tv vel. Árat nem tudok mondani mert ahogy néztem 1e ft tól vannak a csillagos égig. Örülnék ha 10e ft ból megoldódna de ha nem lehet akkor kicsit röbb is lehet. Igazából a jó ár/érték arányú dolgokat szeretem :)Olyat szeretnék amivel nincs képromlás és a hang is szép. Nem tudom számít e de amd rx460 4g vga megy egy denonon avr 2400h ba és onnan megy egy lg b8as oled tv be.

[ Szerkesztve ]

(#807) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok.

Xonar DG és egy Pioneer vsx-329 összekötésére keresek rca kábelt, de itt ahol élek SEMMI nincs de tényleg semmi.. Még netről rendelni is kb ez a legjobb amit találtam Vállalható ez?

(#808) BBéci válasza Benyaking (#806) üzenetére


BBéci
titán

Nem létezik HDMI 2.0 kábel!
Azért nem, mert a kábeleket nem számozzák, hanem szöveges jelzéssel különböztetik meg azokat. [link]
Ajánlom a KáCsa Audiót, náluk biztosan találsz megfelelő kábelt.

(#807) Beretvás
Neked is szól a fenti, utolsó mondat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#809) Benyaking válasza BBéci (#808) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Értem. Akkor úgy kérdezem hatha érthetőbb.)Olyan hdmi kábelt keresek ami megfelel a hdmi 2.0 ás szabványnak és teljes mertékben kihasznalja. Tehát szépen megy rajta a 4k hdr+ 60hz, nincs kép romlás, fakó.kép és a hang is. Kácsa audióba 11eft a legolcsóbb kábel. Nagyon max 15e ft van rá .

[ Szerkesztve ]

(#810) Beretvás válasza BBéci (#808) üzenetére


Beretvás
addikt

Sajnos külföldön élek nem hiszem vagy csak horror áron szállítanak külföldre.. :(

(#811) BBéci válasza Benyaking (#809) üzenetére


BBéci
titán

Kábelekre nem létezik számozásos szabvány. :N
Nézd végig a kínálatot, valamint a nagyobb kábelgyártókét is, hatalmas a választék. Premium jelölésűt keress!

(#810) Beretvás
Attól függ, merre külföldön. Általában nagyobb a választék és olcsóbban szállítanak, mint Magyarországon belül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#812) Beretvás válasza BBéci (#811) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerbia. Na ezt nem hittem volna, eddig ahány boltra rákérdeztem elhajtottak a fenébe mert külföldre nem voltak hajlandóak. :K

(#813) Benyaking


Benyaking
aktív tag

[link]
Ez jó lehet? Hamaval jó tapasztalatim vannak. Noname kábel után használtam és sokkal szebb és szinesebb lett a kép. Mondjuk ennek már vagy 6-7 éve..

(#814) Zigi válasza Benyaking (#813) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem ilyen van 5m-es. Hiba nélkül üzemel. Az 5 csillag vagy a premium jelölésű kábelek jók szoktak lenni, de vannak noname olcsó kábelek is amik működnek, főleg rövid méretben.
[link]
Hátránya, hogy vastag és picit merev a kábel

[ Szerkesztve ]

(#815) BBéci válasza Beretvás (#812) üzenetére


BBéci
titán

Félreértettél.
A külföldi boltok választékáról és szállítási díjairól írtam. Persze a tőlünk nyugatra lévőkről, a Balkáni helyzetet nem ismerem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#816) Beretvás válasza BBéci (#815) üzenetére


Beretvás
addikt

Hááát ez itt nagyon siralmas.. Az amit linkeltem kb a legnormálisabbnak tűnő amit találtam. :W

(#817) Ear001 válasza Beretvás (#812) üzenetére


Ear001
addikt

Amazon? Ebay?

(#818) Beretvás válasza Ear001 (#817) üzenetére


Beretvás
addikt

Alyexpress játszhat de ott meg se neve se ára a kábeleknek így nem tudom meg megmerjem e venni.. :DDD

(#819) BBéci válasza Beretvás (#818) üzenetére


BBéci
titán

Nem ajánlom, tele vannak hamisítványokkal, gagyival.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#820) Beretvás válasza BBéci (#819) üzenetére


Beretvás
addikt

Akkor marad a Magyarból való beszerzés.. Köszi az infókat.

(#821) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! Lassan megérkezik az Onkyo 838-asom és a gyári kábelt szeretném lecserélni.
Van itthon egy pár ródiumozott dugó+IEC és várom a kábelre a javaslatokat .
A mélynyomón Lapp ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY 3 G 2.5 mm² van és most v.mi másmilyet szeretnék (ilyesmi árban), hogy cserélgetni tudjam a SUB/AVR között ...tesztelés céljából.
Mondjuk a már meglévővel azonnal ki tudom próbálni és ha tetszik akkor lehet nincs is értelme mást próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#822) migabi24 válasza zsoika (#821) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én meg a helyedbe kipróbálnék valami igazán jót pl. isotek és végre te is megtapasztalhatnád mit tud egy jobbacska tápkábel, ha nem varázsol el ezeket azonnal el tudod adni pici bukóval, de nem hiszem, hogy nem okozna meglepetést😁

[ Szerkesztve ]

(#823) zsoika válasza migabi24 (#822) üzenetére


zsoika
addikt

Gondolom erre a kábelre gondolsz [link]
Most nem szeretnék rá ennyit költeni. Az a terv ha beválik az erősítő , hogy indítom az ATMOS projektet és az sokba fog fájni.

(#824) migabi24 válasza zsoika (#823) üzenetére


migabi24
nagyúr

igen vagy egy premier használtan

(#825) zsoika válasza migabi24 (#824) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi ,de kipróbálás után (ha tetszik) inkább maradok a Lapp-nál.
Egy ezres sincs és tök jól néz ki :DDD Itt helyben meg tudom venni, posta ktg nélkül és mégsem az a gyári kaka.
Van esetleg más alternatíva?

(#826) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Van valakinek UPC Settopbox összekötve HDMI-n erősítőre :)?

(#827) BBéci válasza Csabi1984 (#826) üzenetére


BBéci
titán

Nekem volt, de amint lehetett, megszabadultam a szutyok boxtól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#828) Csabi1984 válasza BBéci (#827) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mi volt a baj :)?

(#829) BBéci válasza Csabi1984 (#828) üzenetére


BBéci
titán

Van a tévémben tuner, miért legyen még egy eszköz a jel útjában? Nem engedte a csatornákat tetszés szerint rendezni. Rendkívül silány minősége miatt egyértelműen rosszabb kép- és hangminőséget adott, mint a Panasonic tévém mediacarddal. Plusz egy távirányító, ami szintén gagyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#830) Csabi1984 válasza BBéci (#829) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jah,hogy ilyen értelemben szabadultál meg tőle. Azt hittem valami összeütközés volt.
Édesanyámnál van egy Yamaha HTR 2071 Erősítő amelynek HDMI csatlakozóira egy UPC set top box (Azért van box mert anyukám szokott felvenni műsort) valamint egy WDTV lejátszó.

Minden szép és jó de arra lettünk figyelmesek,hogy a STB-box furcsán viselkedik olykor-olykor.
Tv adás simán jön de a felvett műsor esetében volt,hogy nem játszott le semmit. Majd a Boxot kikapcsoltuk majd vissza utána ment a felvett műsor lejátszása.

(#831) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Kábelezés témában szeretnék tanácsot kérni.
Alsó kategóriás házimozimhoz kellene egy pár méter hangszóró kábel és egy Y-RCA szub kábel.

Az összetevők:

Marantz Sr 6007, JAMO S 809 HCS 5.0 + egy Jamo SUB 210. Tudom sokaknak még a belépő szintet sem üti meg, de nekünk tökéletesen megfelel. ( Nem beszélve arról, hogy egy fillérembe sem került a hangfal szett :B )
Bár most úgy érzem, hogy a sub kicsit gyengécske, de nem is házat akarok bontani vele. Az eddigieknél klasszikusokkal jobban szól ez a szett.
Ehhez keresnék kábeleket nem arany áron. :R

(#832) migabi24 válasza smiti (#831) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mérd le miből mennyi kellene, mert így nehéz bármit is ajánlani

(#833) smiti válasza migabi24 (#832) üzenetére


smiti
addikt

Legfőképpen a " milyen kábelt ?" rész érdekelne.

De nagy vonalakban durván 2*3m kellene a frontoknak, ~ 2m a centernek, illetve a jelenlegi elrendezés szerint egy 2m-es sub kábelre lenne szükségem. :U

(#834) smiti


smiti
addikt

Nem nagyon van mozgás ( tudom hétvége van ) ezeket gondoltam ki közben.
Hangfalkábel az Oehlbach Stream Line 2×4mm lesz , a subkábel pedig az Oehlbach NF Y-Sub. Ezekről vélemény?

(#835) migabi24 válasza smiti (#834) üzenetére


migabi24
nagyúr

Amiket kinéztél jó kábelek, nem kell drágább a rendszeredbe itt elég sok akció van😉

(#836) BBéci válasza smiti (#834) üzenetére


BBéci
titán

Nem akartam válaszolni, mert kábeleket kizárólag saját rendszerben történő kipróbálással szabad kiválasztani.
Az erősítőd egész jó darab, viszont a hangdobozok erősen belépő szintűek, ezért minimális összeget érdemes a kábelezésre fordítani.
Amiket kinéztél, azok bőven jók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#837) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

A frontokhoz és a centersugárzóhoz Nordost Heimdall 2 típusú kábelt tervezek, ez szerelt hangfalkábel.
(Utánaolvastam, Nordost kábelekkel sokan használják megelégedettséggel az általam megvásárolni kívánt hangfalakat)

A két hátsó sorrund sugárzóhoz ilyen kábel nem lesz jó sajnos, mivel maximum 3 méterig kapható.

Így találtam olyan kábeleket, amik méterre kaphatóak, és hasonló kategóriájúak lehetnek.
Ez esetben ami AudioQuest Rocket 88 vagy egy Furutech FS-α36 jöhet szóba.

Nem lehet gond, hogy eltérő gyártójú a kábel?

Köszönöm!

(#838) BBéci válasza #97950976 (#837) üzenetére


BBéci
titán

Csakis bizonyos kábelek kipróbálását tervezd, mert csúnyán ráfaraghatsz, ha többféle összehasonlítása helyett vakon és süketen megveszed bármelyiket. Nagyon jó a Heimdall 2, azt használjuk referenciaként, de eddigi tapasztalataim alapján nem minden rendszerben bizonyult egyértelműen jobbnak, mint egy felébe-kétharmadába kerülő.
Bizony durván eltérhet a kábelek hangja, ami felső középkategóriás rendszeren nem okoz tragédiát, de többmilliós, majdnem high end rendszerben baromi nagy baklövés. Én mindenképpen egy gyártótól származó kábeleket használnék mindenhová.
Például Kimber 12TC, ami kapható méterre. Mellé próbára hazavinnék valami komolyabb szereltet, hátha nem ütne el nagyon az olyannal csatlkakoztatott frontsugárzók hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#839) #97950976 válasza BBéci (#838) üzenetére


#97950976
törölt tag

Értem, köszönöm, én is erre gondoltam. A Kácsa Audió kínálatában igen komoly kábeleket lehet vásárolni méterre, valószínűleg akkor azok valamelyikével lesz bekábelezve.

(#840) BBéci válasza #97950976 (#839) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen próbálj ki másfélét is, ne csak az ott kaphatóakat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#841) zsoika


zsoika
addikt

Megjött hátra is az LCR nél már bevált Oehlbach silver stream 25 .
A felfordulás nem hiányzott....mostanság elég sűrűn.
A projektor is kábelezést igényelt+ felszerelést és az Onkyo 838 is kívánt némi alakítást.
Kíváncsi leszek hátul mekkora lesz a javulás.....vagy kidobtam 30eFt-ot.
Mondjuk az Atmosnak is kellett volna vegyek kábelt és így a régit teszem oda.

(#842) zsoika válasza zsoika (#841) üzenetére


zsoika
addikt

Az átszetelés este 20.00-ig tartott(nem folyamatosan csináltam), de megérte. Bekapcsoltam egy röpke percre ,de azonnal feltűnt a hátsók részletezettségben való előrelépése....olyan mintha kimostam volna a hangfalakat és lejött volna róla a "kosz". Tisztábbnak hat és egységesebb.
Összeszámolva az összes kábelt (ami a hm rendszerben van )majd 90eFt.....azért durva hogy a 838 nem sokkal került többe.

[ Szerkesztve ]

(#843) Dorian válasza zsoika (#842) üzenetére


Dorian
félisten

Nem csak durva, de elgondolkodtató is, h adott összegű rendszernél mennyit is érdemes kábelezésre költeni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#844) zsoika válasza Dorian (#843) üzenetére


zsoika
addikt

Ott a csalás a számokban hogy a kábelekből mindig újat veszek....viszont akciósan .
Ami kábelem van, azoknál nem érdemes olcsóbbat venni. Egyébként engem is meglepett az összeg így összeszámolva.
A tápkábeleket 2db én csináltam DIY 10eFt .
Hdmi 2db evolevo +1 hama 20eFt
Hangfalkábel silver stream 30m 40eFt + atmosnak a régi sinus live 12eFt.
Sub nf214 1m 7eFt ,

[ Szerkesztve ]

(#845) zsoika válasza zsoika (#844) üzenetére


zsoika
addikt

A rendszer összértéke használtan kb. 700eFt, de még nincs atmos sugárzó és új árán kb. 1,5M.
Kábelezés ára használthoz képest 13%, újhoz 6%.

Vicces hogy az első rendszerem Denon AVR 1909+Sony pascal 835ed volt összesen 100eFt ...most a kábelek

[ Szerkesztve ]

(#846) BBéci válasza Dorian (#843) üzenetére


BBéci
titán

15-20 %-át.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#847) zsoika válasza BBéci (#846) üzenetére


zsoika
addikt

Az új árnak?

(#848) BBéci válasza zsoika (#847) üzenetére


BBéci
titán

Mindig azt tekintjük viszonyítási alapnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#849) zsoika válasza BBéci (#848) üzenetére


zsoika
addikt

Igen ,de durvának tűnik ilyen arányban kábelre költeni. Azt viszont aláírom hogy 10% alá nehéz menni, ha jót akarunk venni.

[ Szerkesztve ]

(#850) BBéci válasza zsoika (#849) üzenetére


BBéci
titán

Számomra cseppet sem tűnik durvának, mert a tapasztalatom igazolta ennek helyességét. Már a 30 évvel ezelőtti Hifi Magazinokban is ezt az arányt emlegették. Azóta sajnos piszkosul megdrágultak a kábelek.
Hallottam olyan rendszert, amiben a kábelek ára meghaladta a 10 millió forintot. Az egyik legjobb hang volt, amit életemben eddig hallottam.

Például sokcsatornás elő és végfok közé kell 5-7 db interconnect. A két vas mondjuk 1,95 millió (Marantz AV8805/MM8077), ha azok közé nem teszel páronként 70-80 ezer forintos XLR-t, akkor nem használod ki a képességeiket. Plusz kell két tápkábel, ami közelebb van a 100000-hez, mint az 50-hez. Ezek összesen körülbelül 400000 forintba kerülnek, ami 20 %. Hol szeretnél spórolni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.