Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) fehér_ember válasza migabi24 (#650) üzenetére


fehér_ember
addikt

A hifishown is volt, több helyen is, és meg sem szólt jól a cucc pl. ;]
Igaz, úgy látom mintha premier is lenne ott, szóval talán mégse ezekkel volt a gond :)

[ Szerkesztve ]

(#652) BBéci válasza migabi24 (#650) üzenetére


BBéci
titán

Írtam LessLoss kábelekről, többfélét, több különböző rendszerben próbáltam, tényleg nagyon jók.
Volt nálam néhány HiDiamond madzag, nem csak táp, hanem interkonnekt és hangszórókábelek is, mindegyik bőven megéri az árát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#653) migabi24 válasza BBéci (#652) üzenetére


migabi24
nagyúr

Biztos nagyon jók a pc kábelhez viszonyítva, de én arra lennék kíváncsi egy isotekhez képpest is tud-e akkorát mutatni, hogy meglpődjek, gondolom már te is lecserélted volna a premiert ha megérné

(#654) BBéci válasza migabi24 (#653) üzenetére


BBéci
titán

Tudnak akkorát mutatni!
Több okból nem cseréltem le a Premiert. Egyrészt nálam roppant kicsi pluszt adnak a tápkábelek, mert kivételesen tiszta az áram. Másrészt nem engedhetem meg magamnak, hogy 3-400000 forintos tápkábeleim legyenek. Annyiból inkább vennék egy remek ötcsatornás végfokot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#655) Zsubi válasza migabi24 (#642) üzenetére


Zsubi
őstag

Jól láttam használsz Soundcare Superspikes tüskéket? Neked mi a tapasztalatod velük kapcsolatba? :)

(#656) BBéci válasza Zsubi (#655) üzenetére


BBéci
titán

Az egyik leghasznosabb fejlesztésként értékelem, mintha centersugárzót cseréltem volna, annyit javult a hangzás. Kipróbálásra jött hozzám, nem adtam vissza, hanem kifizettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#657) migabi24 válasza Zsubi (#655) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha jó hangfalad van akkor szinte kötelező, nekem előtte is tüskén voltak a hangfalak de soundcare jobb, ne kérdezd miért mert nem látszik mi a titka😁

(#658) fehér_ember válasza BBéci (#656) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez érdekes. Mármint az hogy a centernél így élted meg. A mélynyomóknál meg pl. azért jobban el van terjedve a gumiláb. Amikor régebben próbálkoztam állványos dobozaim alatt, ott is inkább a szilikonnal volt számomra tetszetősebb a mélyátvitel, ugyanis annak a különbözősége volt elsőre a legszembeötlőbb.
Viszont akkor tán lehetséges lenne, hogy a tüske akkor ezekszerint (centersugárzó) nem a mély tartományra gyakorol elsősorban kedvezőbb hatást :F .
Persze az is elképzelhető, hogy az többet számít milyen felületre kerülnek. Vagy esetleg még összetettebb a dolog.

Nálad a center milyen anyagból készült asztalra, állványra van téve?

[ Szerkesztve ]

(#659) Dorian válasza fehér_ember (#658) üzenetére


Dorian
félisten

Sosem tartottam a gumi lábat jónak. Az nem stabil alátámasztás, a doboz rezgését nem elcsatolja, hanem részben csillapítja, viszont részben visszarúg, az eredeti rezgés valamilyen felharmonikusaival, ami szépen hozzáadódik a hanghoz, így olyan tévedésbe eshetünk, hogy plusz részleteket hallunk, pedig ez csak hozzáadott torzítás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#660) Zsubi válasza BBéci (#656) üzenetére


Zsubi
őstag

Frontoknál is? "megnyugodott" a hangja és a mély tartomány mintha kiegyensúlyozottabb lenne. Nem tudom eldönteni hogy tetszik-e amit hallok :U ez a nyugodtság nem biztos hogy tetszik :)

(#657) migabi24: Semmi komoly, belépőkategória. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#661) fehér_ember válasza Dorian (#659) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszi, akkor ezt is észben próbálom tartani. Lehet hogy akkor mégis ki fogom próbálni ezeket a soundcare tüskéket, pedig eddig azt hittem jók nekem a jelenlegi gumilábak is a frontok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#662) BBéci válasza Dorian (#659) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, de csak elméletben.
Az SVS talpak semmiféle negatívumot nem okoztak, igaz, javulást sem vettem észre. A B&W gyári gumilábai közül kipróbáltam a viszonylag lágy hosszúkásat és az acéltüskéket, ott sem lett rosszabb a hang a lazább alátámasztástól. Nem véletlenül adnak hozzá olyanokat is, padló fajtájától függ, hogy melyiket érdemes használni.

(#39100) migabi24
A centersugárzóm nem kap 80 Hz alatti jelet, tehát nem tudom, milyan hatása van a basszusra. Toobee fórumtárs leírta a tapasztalatait Focal Electra 906 alá tett SuperSpikes-okról, olvasd el.[link]
Általam tervezett, asztalos által MDF-ből készített, furnérozott állványon vannak a készülékek és a centersugárzó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#663) BBéci


BBéci
titán

Az előző hozzászólásom második felét fehér_ember szaktársnak akartam címezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#664) fehér_ember válasza Dorian (#659) üzenetére


fehér_ember
addikt

De ha jobban belegondolok, akkor a gumiban igenis elnyelődik a doboz nemkivánatos rezgéseiből is valamennyi, míg én ezt egy szilárd valamitől nem tudom elképzelni. Elcsatolásnak valamennyire még jól lehet olyan szempontból hogy talán másmilyen frekvenciájúvá alakítja át a doboz rezgését az alatta lévő felület számára, de a dobozt érintetlenül hagyja hogy rezegjen a saját kívánatos vagy nemkívánatos módján és a felület is kap továbbra is rezgéseket csak másmilyeneket. A gumi meg igenis csillapít, mindkét irányban szerintem. Szóval inkább az lehet a használatukhoz a kulcs, amit a hifi topikban már többször pedzegettek, hogy a doboztestet mennyire tervezték olyanra hogy az is kivegye részét valamennyire a produkcióból. Valószínűleg ahol nem anyagspórolás miatt terveztek egy vékonyabb/könnyebb/kevésbé merev dobozt, az alá inkább a tüske a célszerű. Persze nem állítom hogy merev doboznál biztos nem célravezető, de ott inkább a kipróbálás dönt.

[ Szerkesztve ]

(#665) #01758976 válasza fehér_ember (#664) üzenetére


#01758976
törölt tag

"Valószínűleg ahol nem anyagspórolás miatt terveztek egy vékonyabb/könnyebb/kevésbé merev dobozt, az alá inkább a tüske a célszerű. Persze nem állítom hogy merev doboznál biztos nem célravezető, de ott inkább a kipróbálás dönt." Ez tapasztalataim szerint is így van. Nagy +1 Gumi talpat nem ajánlanék én sem.

Zsubi: Halkan mondom az Oelhbahc kábeled 3 csillagos, tehát belépő az Oehlbach világába. Ez a Qednél is így van?

(#666) troll81


troll81
addikt

Sziasztok nem megfelelő hdmi kabel okozhat e random kephibat visszintes vonalak formajaban ami ugye nem mindig es nem ugyan ott jon ki. Uj tv es hd tv box össze kötésenel jött ma ki. Es a 900 ft os hdmi kabel nagyon rossz a masik amivel probaltam az majdnem tunetmentes :DD probaljak egy drágább kabelt meg vagy csereljem a tvt?

(#667) BBéci válasza troll81 (#666) üzenetére


BBéci
titán

Ismert, neves gyártók kábeleit érdemes használni HDMI-ből is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#668) Lacielvtárs válasza Zsubi (#660) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A jó öreg fs57 :C

BUEK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#669) migabi24 válasza Lacielvtárs (#668) üzenetére


migabi24
nagyúr

BUÉK magának is, el van veszve kedves uram😁

(#670) Lacielvtárs válasza migabi24 (#669) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Úgy 'biza, a macska meg fel van mászva a fára ;]
Húzós volt az elmúlt időszak, de most már kicsit nyugisabb lesz, ha minden jól megy :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#671) #98221312 válasza Lacielvtárs (#668) üzenetére


#98221312
törölt tag

Remek hangdoboz, pont valamelyik nap hallottam egy Yamahát aminek 180 körül van a listaára..., az 57-es köröket vert rá, nem is értem, hogy az enyém miért nem kell senkinek... :(
Amennyiért árulom szinte ajándék..

[ Szerkesztve ]

(#672) migabi24 válasza #98221312 (#671) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mi lesz helyette?

(#673) Lacielvtárs válasza #98221312 (#671) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igaz, az eladás uborkaszezonja van most...
El fog menni vagy meghagyod szobadisznek :D
Az én dobozaim sem kell kutyának sem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#674) Patice válasza Dorian (#659) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem tudom milyen anyagból vannak az IsoAcoustics állványok rezgéselnyelő részei (a váz alumínium), de nálam megdöbbentő volt a hatásuk (ha jól emlékszem az Aperta volt nálam egyik fórumtárs jóvoltából).

SoundCare-ből nálam is van készleten a legkisebből. IsoAcoustics ISO-Puck a versenytárs. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#675) Zsubi válasza #01758976 (#665) üzenetére


Zsubi
őstag

Tudom hogy a QED középkategóriás már de az Oehlbach és az Inakustik is belépő még is van a kettő között némi hangminőség különbség számomra ez volt a meglepő. Azt pedig lehetett sejteni hogy a QED veri mindkettőt hangba :)

(#668) ELACielvtárs: BUÉK neked is!! :) Szeretem is nagyon, ár/érték arányban nincs párja :B

(#676) BBéci válasza migabi24 (#672) üzenetére


BBéci
titán

Nem lesz, már van: Triangle Celius.
Egészen jó hangú cucc, bár a magassugárzója nekem nem a szívem csücske, picit harsány és szűk a tere.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#677) Lacielvtárs válasza Zsubi (#675) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen én is olyan dobozokkal kezdtem a 'komolyabb pályafutásom' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#678) migabi24


migabi24
nagyúr

Ferrit gyűrűvel van itt valakinel tapasztalata, tápkábelnél próbálgatom, de még nem sikerült kifülelnem csinál-e valamit😁

(#679) Dorian válasza migabi24 (#678) üzenetére


Dorian
félisten

A vezető kapacitását növeli, így magasfrekis szűrőként működik, mivel a jelre rakódó zavarok túlnyomó része ilyen. Mérettel és a kábel áthurkolás számával tudod a hatást erősíteni, persze ha szükséges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#680) migabi24 válasza Dorian (#679) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, te használsz ilyet? Van értelme?😁

(#681) zsoika válasza Dorian (#679) üzenetére


zsoika
addikt

"magasfrekis szűrőként működik, " ez konkrétan mit jelent? Kevesebb lesz a magas hang ?

(#682) migabi24 válasza zsoika (#681) üzenetére


migabi24
nagyúr

Biztos nem mert az feltünt volna

(#683) zsoika válasza migabi24 (#682) üzenetére


zsoika
addikt

Csak azért mert nekem fel is tűnt.....mintha magasak terén visszafogottabb lenne. Ezért cseréltem hsz.kábelt Oehlbach silver stream ra. Bejött....visszakaptam a magas hangokat.
Én egyszer hurkoltam át.

(#684) t.zolka válasza migabi24 (#678) üzenetére


t.zolka
aktív tag

(#685) bendeguz76 válasza migabi24 (#678) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Panasonic plasma-hoz is adtak 2 ilyen gyűrűt a tápkábeléhez,ráraktam mert miért ne de nem nagyon vettem észre változást mikor probálgattam.

bendeguz_HUN

(#686) migabi24 válasza t.zolka (#684) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, de én nem laptora akarom használni, hanem hifi célokra, és saját tapasztalatra gondoltam

(#687) migabi24 válasza zsoika (#683) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én azonnal kihajítanám ha valami rontana a hangon, egyébként [link] ilyeneket pakoltam a Sequel kábeleimre

[ Szerkesztve ]

(#688) migabi24


migabi24
nagyúr

Na egy kis tesztelés után gyorsan kiderült, hogy az erősítő vezetékéről le kell hajítani mert egyértelműen elvett a magasakból, a Dac-nál még nem tudom eldönteni, ott mintha javított volna, de még sok zenét meg fogok hallgatni, hogy biztos legyen

(#689) Dorian


Dorian
félisten

Elvileg normál használatban ez MHz-es tartományban működik, tehát a hangfrekvenciákat nem szűri. De éppen ezért ésszel kell használni, mert elképzelhető ha túl nagy vasgyűrűt használsz, túl sokszor körbehurkolva, akkor lehet hatása lejjebb is, ami nem kívánatos.
Ugyanakkor a jelre rárakódó zavarokat, magasfrekis torzításokat sokszor érezheti az ember hamisan plusz részleteknek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#690) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Adott egy denon avr2400 as erősítő, jamo s809 5.0 hangfal szett és egy klipsch r10 sw mélyláda. Ehez szeretnék hangfalkábelek venni illetve a ládához rca t.
Mit lenne érdemes hozzá venni? Frontokhoz valami készre szerelt 1.5m megoldást gondoltam a többihez meg szerelhetőt. Rca ból 1.5-2m eléglenne.

(#691) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Audioquest Pearl hdmi-ből vennék majd 2 db-ot, de mintha azt olvastam volna tőletek régebben, hogy ennél a márkánál érdemes akcióra várni, mert nagy a diszkont.
Jól emlékszem vagy menjek rá most a 7k/1m-es árra?
Nem láttam a karis szezonban akciózva sehol...

(#692) zsoika válasza djg (#691) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. AQ-t Bf napon szokták kb 40% akcióba adni.

(#693) BBéci válasza Benyaking (#690) üzenetére


BBéci
titán

Felesleges azon a szinten, amin a rendszered van, készre szereltet venni, közel duplájába kerül a méterre kaphatóhoz képest.
Mélynyomóhoz szubkábelt vegyél!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#694) Benyaking válasza BBéci (#693) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Értem. Milyen márkát érdemes venni? Bamán dugókból milyet?

(#695) migabi24 válasza Benyaking (#694) üzenetére


migabi24
nagyúr

Banánt csak enni vegyél hangfalhoz felesleges😂

(#696) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nem is tudom jó helyre írok-e :)
Van egy Kenwood 4070D erősítönk amit arra szeretnénk használni,hogy a Upc Stb-boxból (cisco) kijövő hang is azon szólaljon meg.

Jelenleg így néz ki kábelezésileg.
Upc box HDMI-n csatlakozik a TV-hez majd a TV optikai hang kimenete csatlakozik az erősítő optika bemenetére.

Össze is van kötve de azt tapasztalom,hogy a TV bemeneti további hangerőt kell adni mint a többi más bemeneti forrásra (rádió, Pc)
Azt gondoltam kipróbálom a settopbox-ról a hangot analóg jelen levinni az erősítőre (fehér-Sárga) az Aux bemenetre. Itt már a jelszintek azonosak nem kell hozzányúlni a távirányítóhoz viszont van egy alap búgó hang ami ugyan nem hangos de én hallom.

(#697) Benyaking válasza migabi24 (#695) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nem így hivják ezt a csatlakozót?

(#698) Lacielvtárs válasza Benyaking (#697) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De úgy is hívják, csak attól még felesleges, kizárólag ha sokat 'dugdosol' ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#699) Benyaking válasza Lacielvtárs (#698) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Ja értem :))

(#700) Zigi válasza Csabi1984 (#696) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Nem lehet a boxot optikával az erősítőhöz kötni?
Nekem horizon box volt, azon volt optikai kimenet is.
A fehér sárga rca kábel az videó(sárga) ,left audió/mono (fehér) eredetileg. Próbáld meg egy audióátvitelre készített rca-val.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.