Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BBéci válasza xtremetuning (#99) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, de azzal is tehet egy próbát, ha nem kerül pénzbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102) tomyka74 válasza Zsubi (#100) üzenetére


tomyka74
senior tag

sík vagyok a külföldi oldalakról vásárláshoz. :) nem tudok sem angolul sem németül így nem fogok bele mert a nyelvismeret ehhez alap lenne!

azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#103) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Erre esetleg valaszok? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104) adamsfamily válasza Snoop-y (#103) üzenetére


adamsfamily
tag

Eleve nagyon pénztárca(rendszer) függő,de ha jól hallható különbséget hoz,akkor nyilván mindent meg fog érte tenni az ember hogy birtokolja.

(#105) BBéci válasza Snoop-y (#103) üzenetére


BBéci
titán

A rendszered van annyira magas szintű, hogy érdemes legyen kipróbálni néhány drágább kábelt is. Úgy 1000-1200 euró (2x3 m szerelve) között.
[link], [link], [link], [link].

Ezt pedig én szeretném kipróbálni! [link] Szerencsére elég belőle 2x2,5 m. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106) Lacielvtárs válasza BBéci (#105) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :Y

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#107) Bence01


Bence01
tag

Igazi hiánypótló ez a topik! - :R

Kezdenék is egy kérdéssel egy tápkábelt szeretnék jelenleg Rotel RSX1057 erősítőhöz. A keret legyen 20eFT természetesen használt is szóba jön. Rengeteget látok apró hirdetések között, de nem igazán tudok dönteni.
Van avx-en Lapp ölflex, Hivox stb.. amik csábítóak jó áron.
Illetve van az új vonalon Inakustic reference méterben és társai.
Plusz van az YSLCY-JZ ipari jelzőkábel amit sokan ajánlanak, de nem tudom ebből melyik kivitel a jó.
Szerintetek melyikre érdemes ráharapni esetleg van valami bestbuy?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#108) migabi24 válasza Bence01 (#107) üzenetére


migabi24
nagyúr

Inkább ez mondjuk viborg csatlakozokkal

(#109) Bence01 válasza migabi24 (#108) üzenetére


Bence01
tag

Na igen és az maradt még le hogy nem tudom mekkora az a legkisebb méret amiben már meghozza az eredményt. Én 1,5-2m -ben gondolkoztam, szerintem 90cm nem elég az áttütő sikerhez.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#110) Snoop-y válasza BBéci (#105) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennyi penzbol (te favoritod) elobb az erositot meg a hangfalakat cserelnem le.

Vadasznek egy regi Krell erolkodot meg lehet bevallalnek egy RS1B hangfalszettet (mondjuk ehhez vissza kene koltoznunk a hazba mert a lakasban nem ferne el ;] ). A maradekbol meg maradna is kabelre sot meg egy vilagkoruli utra is szerintem :D

Milyen rendszered van ,hogy ilyen kabelekrol almodozol?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111) migabi24 válasza Bence01 (#109) üzenetére


migabi24
nagyúr

Saját tapasztalatból tudom, hogy 1m is ugyanazt tudja mint 2m

(#112) BBéci válasza Bence01 (#107) üzenetére


BBéci
titán

Mitől hiánypótló? Mi az, amit itt meg lehet beszélni, de a házimozisokban nem?
Szégyenszemre el kellett azokból kullognunk, mert pár kábelnáci folyton jött a mérésekkel és a placebóval.
Nem, én nem fogok mások kedve szerint ugrálni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113) Bence01 válasza BBéci (#112) üzenetére


Bence01
tag

A sima Stereo-s csoportban sokkal többet foglalkoznak kábelekkel, a házimozisban pedig akik nem hiszenk benne nem képesek simán továbbgörgetni ami egy idő után elég fárasztó. Kábelek pedig mindkét rendszerben fontosak, ennyi erővel lehetne egy sima erősítő topik is, de hát nem így van és ez nem a véletlen műve.
Elképzelhető, hogy egy idő után kell majd külön tápkábel topik is mondjuk. Kezdésnek ez jó és meglátjuk mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#114) BBéci válasza Snoop-y (#110) üzenetére


BBéci
titán

Tök mindegy a rendszer, nem megvenni szeretném, csak kipróbálni. Ha kapnék egyet ingyen, kipróbálás után azonnal meghirdetném.

(#113) Bence01
Szépen növekszik azoknak a tábora, akik kipróbálják a különféle kábeleket és a tapasztaltak miatt ezen a téren is fejlesztik a rendszerüket. Akik az ellentétes oldalon állnak, azok le vannak tojva, nem kell velük szóba állni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115) Ribi válasza BBéci (#92) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én valamikor összedugtam a gtx1060-at a 4k TV-vel, de nem volt hajlandó 60Hz-et kiadni teljes színskálán, csak korlátozottan, vagy 30Hz és teljes színskála. Mit kell nézni egy HDMI kábelen, hogy átmenjen rendesen a 60Hz 4k?

(#116) BBéci válasza Ribi (#115) üzenetére


BBéci
titán

A hdmi.org oldalon olvashatóak a kábelekre vonatkozó követelmények. Úgy emlékszem, a Prémium jelölésnek kell rajta lennie, de ebben nem vagyok biztos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117) BBéci


BBéci
titán

"new HDMI cables for their 4K/UltraHD products that may include features such as 4K@60Hz, BT.2020 and HDR. Participating HDMI Adopters can promote their ATC-tested High Speed HDMI Cables as Premium High Speed HDMI Cables or Premium High Speed HDMI Cables with Ethernet using a unique anti-counterfeiting authentication label on their products."

Ezt sajnos bármelyik bóvli kábelre ráírhatják, nem jár érte büntetés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#118) balage25 válasza Ribi (#115) üzenetére


balage25
senior tag

Milyen TV-vel probaltad, mi a tipusa?

(#119) Ribi válasza BBéci (#116) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most kicsit olvasgatok, de eléggé kavar van.
Ahogy nézem a 18Gbitbe belefér a 4k+60Hz+4:4:4, de a HDR már nem.
Ha mindent be akar valaki kapcsolni az a sima 2.0-ba sem fér már bele, mert az már 22Gbit.
Lehet valamiért HDR-t próbál kiadni a gép és amiatt kell levenni vagy a frekit, vagy 4:2:0-ra?
Az a baj, hogy 4:2:0-n a szín már nagyon rossz és nem volt köztes 4:2:2 lehetőség.
Na ennek még utána kell járni azt hiszem.
Túl sokféle állítgatási lehetőség van.
De lehet még mindig csak a kábel a xar.

balage25: Azt hiszem samsung 50mu6102

[ Szerkesztve ]

(#120) balage25 válasza Ribi (#119) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem a HDMI kabel nem felelos a beallithato parameterekert, ezeket a TV es a videokartya hatarozza meg. A HDMI kabel, ha nem olyan minosegu, akkor vagy nem lesz kep, vagy valmailyen kep problemad adodik atvitel kozben.

Mindenkeppen erdemes ezekhez a parameterekhez mar egy jobb minosegu kabel. Tehat, ha veszel egy itt ajanlott tipust, akkor nem lohetsz melle. A kabel hosszusagaval aranyosan egyre jobb minoseget kell venni.

(#121) #45250816 válasza BBéci (#105) üzenetére


#45250816
törölt tag

BBéci, én már összeírtam magamnak, hogyha nyerek a lottón vagy csak egyszerűen bejön az élet, milyen rendszert építek.

Az általad javasolt hangfalkábelre most átjavítottam a Nordost Valhalla 2 Reference kábel helyett, úgy látszik olcsón megszerettem volna úszni.

Mono-erősítők a Naim Statement személyében, és egy Focal Grande Utopia hangfalpár lenne rákövetve, aki a rendszer többi elemére kíváncsi, az privátban érdeklődhet.

[ Szerkesztve ]

(#122) fehér_ember válasza Snoop-y (#103) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem ezidáig legtöbbe a használtan vásárolt hangfalkábelem van, úgy 80 ezer körül; de nézheted úgy, hogy a rendszerem egyik eleme sem volt drágábban véve :D
Szóval elég fontosnak tartom a kábelezést.

Ráadást a nem túl sok tapasztalódásomból kiindulva (tehát nem kell készpénznek venni), úgy gondolom hogy olyan kábelekkel tudok érdemben előrelépni, amik ezüstöt is tartalmaznak. Ez azért fura megállapítás tőlem, mert eleinte az olcsó ezüstözöttekkel összességében rossz tapasztalataim voltak, de a monokristályos rezek után úgy látom, mégis a megfelelően ezüstözött vagy a külön ezüst szálakat is tartalmazók nyújtanak jobbat; azok visznek előrébb.

(#121) Janos222
Szerintem hallgassuk meg a tápkábel és a készülék összekötő javaslatokat is. Persze a tápkondícionálót és a forráskészülékeket sem kéne kifelejteni ;)

[ Szerkesztve ]

(#123) alphamooncam válasza BBéci (#112) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kábel témában pont próbáltam nem hozzászólni, leginkább tapasztalat hiányában, viszont azt gondolom, hogy marginális a kábelezés problémakör a többihez képest - pl. megfelelő elemek összeválogatása, vagy az akusztika.

Nem tartom magam kábelnácinak, csak szeretném a helyén kezelni a dolgokat, és pont ezért zavart, hogy a kábelezés téma, akkora hangsúlyt kapott, ami nem illette volna meg.

Félreértések elkerülése végett... Fontos a kábelezés, én is megadom a rendszeremnek ami jár, de ne essünk már át a ló túloldalára kérem !

Végezetül, örülök hogy kapott egy saját topikot a téma, amit eddig is, és ezután is OLVASNI fogok.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#124) #45250816 válasza fehér_ember (#122) üzenetére


#45250816
törölt tag

Parancsolj:

Hangfalnak még lehetőség a KEF Muon is.

Médialejátszó: Naim Audio Uniti Nova vagy Naim NDS Reference

Tápszűrő: Ansuz Mainz 8 DTC

Tápkábel: Ansuz Mainz A2

Hangprocesszor: McIntosh MEN220 Room Correction (ezt lehet használni egyáltalán hozzá?)

XLR kábelt még nem néztem, meg gondolom még sok minden hiányzik.

(Sajnos High-end audió technikához nem sokat konyítok még).

(#125) fehér_ember válasza fehér_ember (#122) üzenetére


fehér_ember
addikt

Annyi helyesbítés még hozzátartozik hogy a fejhallgatós rendszert nem vettem bele. Ott végülis adtam ki többet, a GT40ɑ-ért.

A következtetésem meg ilyenekből vontam le, mint:
Harmonic Technology Precision Link vagy Furutech CA22pa készülék összekötő a Harmonic Technology Pro Silway II, illetve Furukawa tápkábel az Isotek EVO3 Premier ellenében.

(#126) BBéci válasza alphamooncam (#123) üzenetére


BBéci
titán

Talán azért tűnik túlzottnak a kábelezés fontosságának hangsúlyozása, mert nagyon sokan mostohán kezelik a kérdést. Durván lehet javítani és rontani is a kábelekkel. Számtalan példát tudnék említeni mindkettőre.
Nem tartom elítélendő hibának azt, amikor mondjuk egy összekötő annyiba (1-2-3000 euróba) kerül, mint a lejátszó amiből szállítja a jelet az erősítőbe, ha azzal jelentősen, szinte kategóriát ugrik a hangzás.
Erre szokták mondani a kábelnácik, hogy annak a drága kábelnek az árából készülékben lehetne feljebb lépni, ami a leginkább esetben jelent valóban ésszerű megoldást. A meglévő lejátszót, erősítőt, hangdobozokat hosszas, akár évekig tartó válogatás után tettük magunkévá. Kezdjük elölről az egészet, adjuk el jókora bukással a rendszer valamelyik alkotóelemét?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#127) #45250816


#45250816
törölt tag

Na, akkor feltennék témához illő kérdést:

AudioQuest vs. NorStone vs. Inakustik vs. Oehlbach

Házimozi bekábelezésre melyiket javasoljátok összességében az alább látható ársávban, hogy a lehető legjobb minőséget kapjam minden tekintetben, a hangfalak valószínűleg Q Acoustics vagy Polk Audio hangfalszett lesz, az erősítő Marantz, a mélyláda Klipsch vagy Taga.

Ha jól tudom mindegyik gyártónak van hangfalkábele, HDMI-HDMI kábele, és mélysugárzó kábele.

-Hangfalkábelre 2000Ft/m szánok
-Mélysugárzó kábelre 10 ezer forintot (2 méteres elég)
-HDMI-HDMI kábelre 0.75m elég (blu-ray lejátszó és erősítő összekötés) 15 ezer forint

Összességében melyik gyártót javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#128) migabi24 válasza alphamooncam (#123) üzenetére


migabi24
nagyúr

Éppen ellenkezőleg sokkal nagyobb a jelentősége mint azt bárki gondolná, aki sokat próbálkozik, fejleszt az tudja miről beszélek, én már annyi féle hangot hallottam az itthoni hifiből kijönni mintha a komponensekeket cserélgetné valaki, volt hogy akusztikai problémára gondoltam mert zavaró mélyhangok voltak jelen,
végén egy jó tápkábel oldotta meg a problémát

(#129) migabi24 válasza #45250816 (#127) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én Oehlbachot használok mindenre, ár/érték bajnok kábelei vannak, ami az általad felsorolt többi gyártórol nem mondható el

(#130) migabi24 válasza fehér_ember (#122) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam pont monokristályos váltotta az ezüstözött rezet, szóval ez is mint minden rendszerfüggő😉

(#131) Snoop-y válasza BBéci (#114) üzenetére


Snoop-y
veterán

De gondolod meghallanad azt amennyivel jobb lehet?
Ezt a kabelt meg az en rendszeremen is olyan felesleges extranak tartanam mint egy velorexre biturbot meg NOS-t szerelni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#132) fehér_ember válasza migabi24 (#129) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Én Oehlbachot használok mindenre"
Nem is montad hogy már le is cserélted az ezüstözött IsoTek Sequel tápkábeleidet?

(#130) migabi24
"Nálam pont monokristályos váltotta az ezüstözött rezet"
Pontosabban lehetne (hisz nyilván nem az air blue 4-ről 5-re váltásra gondolsz), mert mint mondtam az "alapabb" ezüstözöttekkel nekem is rossz tapasztalataim voltak.
És akkor már egyúttal elárulhatod a jelenlegi interkonnekted is. ;)

(#134) migabi24
Ezek szerint mégsem figyelek minden részletre :) , mert nem gondoltam volna hogy az air blue 4 az nem monokristályos. Az 5-ről tudtam, hisz olyat szerettem volna.
Valószínű, hacsak nem lesz valami bestbuy vétel, akkor hangfalkábelnél is ezüst tartalmúra váltok majd valamikor, ha egyáltalán tovább fejlesztem.

[ Szerkesztve ]

(#133) BBéci válasza Snoop-y (#131) üzenetére


BBéci
titán

Több, mint feltételezés, hogy jobb hangot eredményezne, mint bármi, ami eddig nálam járt. De mivel abból a rendszerből, amibe illeszteném, egy 3-4000 euróba kerülő is ki tudná hozni a maximumot, sok értelme nem lenne a próbálgatásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#134) migabi24 válasza fehér_ember (#132) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elnézést mindig elfelejtem, hogy te figyelsz minden apró részletre😁 természetesen a tápkábel az isotek, pedig de az Airblue 4-ről (ezüstözött réz nem a gagyi fajtából) váltottam 5-re (HPOCC vezetővel) és bár nem sokkal de az utóbbi nyert nálam, ic az Oehlbach XXL Series 2 szintén HPOCC vezetővel rendelkezik

[ Szerkesztve ]

(#135) BBéci válasza Snoop-y (#131) üzenetére


BBéci
titán

Ismerem az erősítődet, használtam olyat pár hétig. Diamond 5 bőven jó hozzá, bár egy próbát biztosan tennék az eggyel nagyobbal is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#136) fehér_ember válasza migabi24 (#134) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pedig pont a készülék összekötőknél a legerősebb a meggyőződésem hogy kell az ezüst.
Még a gagyi ezüstözötteknél is egyértelmű volt számomra hogy az énekhang természetesebb-nek hat mint a rézzel, és nekem még a zongora is mindig jobban tetszett. Csak hát az említett gagyiknál jelentkezett az, hogy az egész hangzást "elviszi magasba"; ami viszont annyira bosszantott, hogy inkább mellőztem őket. A komolyabbaknál már szerencsére nem tapasztalni ilyet, ott csak a már említett előnyei vannak meg, a monokristályos rézhez képest is.
De amúgy volt dolgom qed silver special 25th anniversary edition hangfalkábellel és annál is ugyanazt tapasztaltam mint az "alapabb" ezüstözöttekkel, de legalább az említett negatív tulajdonság már mérsékeltebb volt.

(#137) migabi24
Akkor ebben nem lesz olyan közös álláspontunk mint az IsoTek-kel kapcsolatban. :)) De sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#137) migabi24 válasza fehér_ember (#136) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pont az énekhang lett szebb nálam a monokristályossal😁 mondom kár általánosítani, a vezető anyaga csak egy dolog, elemi szálak vastagsága, geometriája, szigetelés anyaga mind befolyásolhatják az öszképet

(#138) migabi24 válasza fehér_ember (#136) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem, de azt nem biztos, hogy figyelembe vetted az Air blue 5 meg az XXL ic is az Oehlbach csúcskábelei voltak, nem olcsó madzagok😉

(#139) #45250816 válasza migabi24 (#129) üzenetére


#45250816
törölt tag

Köszönöm.

A Oehlbach tápkábelei nagyon olcsóak: [link]

Ezek mennyit érnek, valaki próbálta már őket?

(#140) migabi24 válasza #45250816 (#139) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem volt ilyen is😁 mikor még nem hittem benne de éget a pofám hogy a millás hifit gyári kábellel hallgatom, szóval ez pont annyival jobb a gyárinal mint amennyibe kerül, egy hajszálnyival amit olcsó rendszeren lehet észre se veszel, szóval nem ajánlom

(#141) fehér_ember válasza migabi24 (#138) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egymást max. csak úgy tudnánk győzködni, hogy először én adnám neked kölcsön pl. pár napra a monokristályos ezüst és monokristályos réz szálakat tartalmazó Harmonic Technology Pro Silway II készülék összekötő kábelem, utána meg te nekem az Oehlbach-odat. Így saját rendszerben össze tudnánk őket hasonlítani. Utána meg eljátszhatnánk ugyanezt a hangfalkábeleinkkel, mondjuk az mindkettőnknek csak monokristályos réz, de a tied sodrott az enyém meg nagyrészt vastag eres.
De ezt majd privátban megbeszéljük, ha egyáltalán van ingerenciánk tesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#142) bajnokpityu válasza #45250816 (#121) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hallottad is ezt a kombot?
mert nekem tetszett :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#143) #45250816 válasza bajnokpityu (#142) üzenetére


#45250816
törölt tag

Csak olvastam róla.

Ha lenne pár milliárd forintom, akkor összehívnám a lehető legjobb szakembereket, hogy állítsák össze nekem a lehető legjobb sztereó rendszert, illetve a jelenlegi legjobb térhangzású rendszert, ami csak létezik.

És ebből lenne egy kisebb vagy akár nagyobb bemutatóterem valahol Pesten, vagy akár vidéken, ahová jöhetnének az emberek.
Még DCP kópiákat is beszereznék (bár akkor el kell térni a "házimozi-technikától")

Sajnos ilyen helyről nem igazán tudok a világon, ahol tényleg a lehető legjobb "média-cuccok" találkoznak a legkisebb egységtől a legnagyobbig.
Azt hiszem, hogy Magyarországon a Házimozi Stúdió bemutatóterme számít a jelenlegi legjobbnak...

[ Szerkesztve ]

(#144) bajnokpityu válasza #45250816 (#127) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tipust kérdezz inkább. AQ szerintem legjobb hangfalkábele a type 8. utána a type 4.
a drágábbak inkább valamilyen szempontból jobbak, de ezek az olcsóbb kábeleik valahogy kerekebbek.

Egy bajuk van, hogy törékeny tömör erekkel szerelik őket. régebbi AQ kábelek szerintem nem jók, a kutyás subkábeleik előtti subkábeleik a kutyásból a legolcsóbb szintjén vannak (pl sub3)

inakustiknak én még csak gyenge kábelével találkoztam, igaz olcsók voltak, de még annyit se értek.

igen, a HMSnek jó a szobája. valamint jó még a streamaudonak is. a többi helyen én inkább kijöttem.

nincs olyan, hogy a legjobb. mindenkinek másmilyen a legjobb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#145) Snoop-y válasza BBéci (#135) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nordostot akartam probalni de nem jott ossze. Most van egy silvercom kabel amit lehet meg tudok nezni mar ha nem leszek lusta :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#146) #45250816 válasza bajnokpityu (#144) üzenetére


#45250816
törölt tag

Köszönöm a segítséged.

Számomra a legjobb azt jelenti, amikor a szakemberek és a felhasználók többsége is ajánl egy terméket, a többi termékkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#147) bajnokpityu válasza #45250816 (#146) üzenetére


bajnokpityu
félisten

focal pedig pont megosztó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#148) BBéci válasza Snoop-y (#145) üzenetére


BBéci
titán

Általános vélemény a Nordostokról, hogy sovány a mélytartományuk, ami szerintem részben igaz. Az általunk (AVO) referenciaként használt Heimdall 2-re nem áll, az teljesen kiegyensúlyozott, részletező, semleges. Nyilván van bőven versenytársa és kétszer, vagy többször annyi pénzért még jobb hangminőséget biztosító madzagokat lehet kapni, de nekem nagyon bejön hangszóró és összekötő változatban is. Gyenge pontja a Z dugó, ami hajlamos elgörbülni, a tesztelések gyötrését korlátozottan bírja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149) Formaster


Formaster
addikt

Tiszteletem a Hívőknek ;] :R

Adott egy belépő Denon 520BT, ehhez egy Jamo s626-os 5.0, hozzájuk pedig csatlakozik egy Klipsch R12SWi sub. A forrást pedig egy fullos PC adja Maximus lappal. Isotek kábeleket tudnék vásárolni dolgozói kedvézmennyel baráti áron, a kérdés az, hogy van-e értelme ezeket a komponenseket megtoldani? Ha igen, akkor mindent, akár a PC-t is, vagy azt pl teljesen felesleges? A Klipsch modellfrissítésen esett át, ez már cserélhető tápkábellel rendelkezik. :R

(#150) zsoika válasza Formaster (#149) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem a sz.gépen kívül (kapcsolóüzemű táp) van értelme a cserének csak az arányok csúsznak el. Nem mindegy pénzügyileg hogy egy 100eFt -os erősítőt "etetsz" IsoTek-el vagy egy 300eFt -osat.....de csak egyszer kell megvenni a jót és az mindig kábel marad( ha AVR-t cserélsz akkor is).
Illetve ha utólag úgy gondolod hogy jó nagy fa@ság volt hogy megvetted, a kedvezményed miatt bukó nélkül el tudod adni az aprón.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.