Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) BBéci válasza Csabi1984 (#696) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el az analógot, mert a set top boxok kimenete minősíthetetlen. Miért probléma a jelszintek különbözősége? Azért van a hangerő szabályozó, hogy használd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#702) Csabi1984 válasza Zigi (#700) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia de van rajta optikai jel ami próbálva is volt de sajnos azt vettem észre,hogy legyen az Digitális RCA vagy Optikai ha a TV adást nézem akkor jóval halkabban szól az adás.

(#703) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Lényegében az a gondom,hogy alapból közel 10dB-el eltérés van a Tv digitális hangereje és bármely más jelszint között. Pl Radióról áttérve arra a bemenetre amin a Tv jön emelni kell a hangerőt, de forditva már kevésbé örömteli amikor a lakás berezonál mert elfelejtjük visszavenni a hangot :D

Lehet olyat, hogy egy adott bemeneti forrás pl amin a Tv adás hangja jön akkor alapból -25dB de amint áttekerjük egy másik digitális jelre ott már -35dB legyen az alap?

(#704) BBéci válasza Csabi1984 (#703) üzenetére


BBéci
titán

Nincs abban semmi szokatlan, hogy egy set top box az átlagosnál alacsonyabb szintű jelet ad ki. Pláne azok, amiket a szolgáltatók adnak, azok olcsó szutykok, 4 éve megszabadultam tőle és mediacardot használok. A tévéadások azzal is halkabbak, de még soha, semmi gondot nem okozott.
Léteznek olyan házimozi erősítők, amik lehetőséget adnak a különféle bemenetek érzékenységének megváltoztatására, leginkább a legdrágábbak között fordul elő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#705) djg válasza zsoika (#692) üzenetére


djg
aktív tag

Hi!
Na akkor jól rémlett, hogy ezt írtátok, de az idei bf-en csak a legdrágábbat láttam leárazva 100+-ról 40-re, ami diszont szinten oké, de 40-et se akartam rászánni :DDD
Szóval csak BF napon? Addig azért nem várok :D

(#706) zsoika válasza djg (#705) üzenetére


zsoika
addikt

"Szóval csak BF napon? " Azt nem tudom, de akkor évek óta "nagy" akciók vannak....mondjuk van miből akciózni.

(#707) djg válasza zsoika (#706) üzenetére


djg
aktív tag

Hát de most legutóbb nem volt semmi, csak ez, ami még mindig tart

(#708) Snoop-y válasza djg (#707) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk ez ennyiert csakcsak de mar akkor elgondolkodtato egy Shunyata Venom is (akciosan lehetett rendelni most USA-bol (ha van USA shipping address) ugyanis az mar a Diamond kategoria csak nem kicsit olcsobban :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#709) kezo0 válasza BBéci (#704) üzenetére


kezo0
addikt

Ööö... az összes eddigi Onkyo-mon külön-külön hangerőszinteket lehetett beállítani minden egyes bemenethez. És a korábbiak vegképp nem voltak csúcsmodellek, a maguk 2-300e Ft-os új árával. Azt hittem, ez nagyjából alapfunkció minden márkánál.
(Az Onkyo-kban IntelliVolume a neve.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#710) BBéci válasza kezo0 (#709) üzenetére


BBéci
titán

Ennek örülök, végre valami pozitívum az Onkyókkal kapcsolatban. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#711) Lacielvtárs válasza BBéci (#710) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez gonosz volt :C ;]
Tény hogy alá tudom támasztani, az összes onkyo vasam tudta, igaz, soha nem használtam.
Pedig nálam az ip tv fele olyan hangos mint az egyéb más forrás...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#712) BBéci válasza Lacielvtárs (#711) üzenetére


BBéci
titán

Azért írtam felső kategóriát, mert az utóbbi 12 év során csak olyanoknak a menüjében barangoltam. Azok között sem mindegyik rendelkezett a szóban forgó szolgáltatással. Vagy elkerülte a figyelmemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#713) Lacielvtárs válasza BBéci (#712) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem én, de ismerve téged és az onkyo márkát... :P
Amúgy igaz, én sem látni más avrben, ezt a funkciót

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#714) kezo0 válasza BBéci (#710) üzenetére


kezo0
addikt

Tőled azért kicsit többet várnék, mint hogy en bloc lekicsínylően nyilatkozz egy márka teljes kínálatáról... Tudjuk jól, hogy mindenki gyárt jó és kevésbé jó eszközöket is. Szóval azt sugallni, hogy minden Onkyo szar, méltatlan valakihez, aki itt a véleményvezér szerepében tetszeleg napról napra. De te tudod.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#715) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Kis tapasztalat ahogy én hallottam saját rendszeren.Az ünnepekben sikerült relativ sok időt film ill zenehallgatással tölteni,bejáratottnak tekintem az Elac sub 2070-et.igértem ha lesz lehetőség kipróbálom több sub kábellel is.Oehlbach nf214,Aq Boxer,AQ Husky.Röviden Boxer-nál jobb Husky-val szemben picit alulmarad.viszont 4szeres árat biztos,hogy nem ér szerintem a Huskey.maradt nálam az nf 214.Hozzám került még egy AQ Sydney összekötő kábel is ami egy hm erősitő és egy végfok között lett kipróbálva.Egy ugyancsak AQ Golden Gate-et váltott.Sokkal tisztább ének,sztereó szinpad közelebb jött a hallgatói pozícióhoz,ill úgy tudnám leirni az összhatást mintha eddig egy vékony függöny mögött lettek volna a zenészek és az énekes,most meg mintha kijöttek volna a függöny elé.Maradt is a két készülék között.

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#716) BBéci válasza kezo0 (#714) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt lekicsinykés, csak poén. Nem sugalltam azt, hogy szar! 20 éve figyelemmel kísérem a munkásságukat és még nem volt olyan tapasztalatom, ami által megkedveltem volna a termékeiket. Akkor vennék tőlük bármit, ha nem lenne más szereplő a házimozis piacon. Ez teljes mértékben szubjektív.
Azt, hogy milyen szereplőként látsz engem, az a magánügyed, aminek említése súrolja a személyeskedés kategóriáját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#717) BBéci válasza bendeguz76 (#715) üzenetére


BBéci
titán

Tehát szerinted a Sydney megéri a 2,5x felárat a Golden Gate-hez képest? Utóbbiból van most nálam használatban egy szál/pár, de cseppet sem vagyok tőle elájulva. Más felállásokban is próbáltam, sosem tetszett igazán. Sydney még nem volt nálam, csak a sokkal magasabb kategóriásak, Earth, Wind és Fire, amiket legfeljebb közepes ár/érték arányúnak minősítettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#718) bendeguz76 válasza BBéci (#717) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Én használtan vettem a sydney-t.Lényegesen jobb szerintem mint a golden gate.

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#719) BBéci válasza bendeguz76 (#718) üzenetére


BBéci
titán

Annyi pénzért kötelező jobbnak lennie.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#720) Dorian


Dorian
félisten

Bajnokpityu és asszem többen is hasonlították az AQ Sydney-t a VDC Silver Session (low cap)-hoz, és minimum egymás mellett voltak, de inkább a Silver Session nyert. Ami újonan megvehető 12.000 Ft/m/pár áron.
(Nincs ebben semmi különös, ekkora az AQ felár)

Én pedig a Silver Session mellett használok még IC-nek egy másik, noname kábelt, ami az előbbihez nagyon hasonló karakterű, de összességében kicsit jobb, simább magasakkal. Ez csupán egy vastagabb befőttesgumi vastagságú, belül ezüst ér, kívül ezüstözött árnyékolással. (műholdvevőknél használják, ahol fontos a nagyon kicsi jelek zavarmentes átvitele)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#721) migabi24 válasza Dorian (#720) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1 Az a VDC ár/érték bajnok, én Oehlbach 5 csillagos XXL szériás monokristályos kábelt hasonlítottam vele, vakteszten nem mondtam volna meg melyik van bekötve😉

(#722) Dorian válasza migabi24 (#721) üzenetére


Dorian
félisten

Viszont őszinte, úgyhogy ha vkinek a rendszere akármelyik részegységénél torz a magas átvitel (pl. sok Sabre DAC, sok hangfal magas-sugárzója esetében, de persze lehet erősítő, hangfalkábel is ilyen), azt bizony nem mossa el.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#723) BBéci válasza migabi24 (#721) üzenetére


BBéci
titán

Szívesen kipróbálnám, bár annyira baráti az ára, hgy vakon is megvehető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#724) migabi24 válasza BBéci (#723) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha meglenne még elküldeném, hogy véleményezd, mert én még nem sok ic kábelt próbáltam

(#725) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Srácok ! Segítség kéne IC kábel ügyben.

Csúszik a TMP DAC vásárlásom, mert Tompi nem kapta meg a beígért időre, decemberre a házat, úgyhogy maradt időm lamentálni, mi hogy legyen.

Tápkábelnek saját tápkebelét gondoltam, viszont IC ügyben tennék fel egy rövid körkérdést.

Supra USB-m, Supra koaxom már van, ehhez képest nincs semmi értelmes analóg drótom amivel össze tudnám kötni a DAC-ot a NAD D3020-ammal.

Suprára gondoltam, de abból is van több féle .

Mit tudnátok ajánlani ? Esetleg beszerzési forrás ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#726) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, sub kábelt szeretnék vásárolni 3 méteres méretben a filléres jelenlegi helyett. Az erősítő egy Sony STR-DB840QS, a sub egy Boston Acousics ASW250. Mennyi pénzt érdemes áldozni rá? Amiket eddig néztem: Audioquest Black Lab, Norstone Arran, QED QE5101 Profile, Inakustik Premium, Oehlbach NF Sub 300. Vagy érdemes a belépő ezüst tartalmúak közt is nézelődni? Például: Norstone Jura, Oehlbach NF 214, Audioquest Greyhound. Mi a véleményetek?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#727) BBéci válasza alphamooncam (#725) üzenetére


BBéci
titán

Ne sértődj meg, aki lamentál, az siránkozik, panaszkodik.

Próbállj ki néhány Suprát, Verterét, de a nemrég említett Van Damme is édeklőxdésre tarthat számot. Jók a QED-k is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#728) BBéci válasza silboy (#726) üzenetére


BBéci
titán

Nincs ember, aki meg tudná jósolni, hogy a rendszeredbe melyik illik legjobban. Próbállj ki minél többet, utána dönts!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#729) alphamooncam válasza BBéci (#727) üzenetére


alphamooncam
őstag

Valóban siránkozok! Mióta vissza kellett, hogy adjam a dacot, azóta nem volt kedvem zenét hallgatni. Próbáltam de nem ment. Szóval nagyon várom már, h elkészüljön az enyém is valamikor 20-a után.

Tudnál ajánlan olyan bolt, ahol ezeket elhozhatom, és ha nem tetszik visszadják a lóvét, csak mert én olyan boltot nem ismerek, ahol pl.a Suprát felbontás után visszavennék.

Másrészt, ha mást nem is de pl. kábelt vennék akár használtan is, csak éppen valamiért Suprát nem igen találtam.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#730) fehér_ember válasza alphamooncam (#725) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az ára is behatárolja hogy melyik legyen. Az alap 22k , az ezüstözött rezes meg már 37,5. a; o;
Legfeljebb elállsz a vásárlástól ha nem jön be, kíváncsi lennék milyenek, meg persze a qed-ekre is.
Egy monokristályos rézben nincs sok kockázat, bár van feljebb és szokott lenni olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#731) fehér_ember válasza fehér_ember (#730) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bár ha azt nézem hogy jobb helyeken mennyiért van a kábel métere ónozott réz, akkor eléggé elgondolkodtató a gyári szerelésű 22k-s ára.

(#732) silboy válasza BBéci (#728) üzenetére


silboy
aktív tag

Szia, igazából ez lenne a legjobb megoldás, de sajnos ilyesmire a környékünkön nem nagyon van lehetőség...

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#733) Quetz válasza silboy (#726) üzenetére


Quetz
őstag

Az ezüstre azt szokták írni, hogy a magasakon változtat, azokat hangolja. A mélynyomód mikor fog magasan szólni?

(#734) Dorian válasza Quetz (#733) üzenetére


Dorian
félisten

"Az ezüstre" csak azok mondják, akik még nem próbáltak jó minőségű ezüst vagy akár ezüstözött kábeleket.
Az olcsó-gagyi ezüstözöttre érvényes ez a dolog, mert azoknál a magas tartomány torzítása nagy, amit sok és részletező magasnak szoktak félrehallani a kicsit tapasztalatlanabbak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#735) BBéci válasza Dorian (#734) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ez a helyzet, ezért feláll a szőr a hátamon, amikor a a szóban forgó tévhitet olvasom, hallom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#736) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.

egy jobb minőségű jack-rca kábelt vennék 5 méteres kellene és kb olyan 10-15 ezer amit rászánnék, hangkártya és avr közé. gondoltam egy kis sztereo vonal tuning. :D
ajánljatok már lécci párat! megköszönném! :)

eddig idáig jutottam: AudioQuest Tower , inAkustik Premium.

tippeket tanácsokat megköszönöm.

(#737) tomyka74 válasza tomyka74 (#736) üzenetére


tomyka74
senior tag

oehlbach-ot is láttam de az már ilyen hosszban 19 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#738) silboy válasza tomyka74 (#737) üzenetére


silboy
aktív tag

Oehlbach NF Sub 500

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#739) tomyka74 válasza silboy (#738) üzenetére


tomyka74
senior tag

köszi de nekem jack-rca kellene.

(#740) silboy válasza tomyka74 (#739) üzenetére


silboy
aktív tag

Oehlbach i-Connect J

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#741) BBéci válasza silboy (#740) üzenetére


BBéci
titán

Olympos az miféle szerkezet? Narancs vagy citromlé? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#742) silboy válasza BBéci (#741) üzenetére


silboy
aktív tag

Miről beszélsz? :R

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#743) BBéci válasza silboy (#742) üzenetére


BBéci
titán

;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#744) fehér_ember válasza tomyka74 (#737) üzenetére


fehér_ember
addikt

Oehlbach MP3! szintén hififutár: [link]
Ezüstözött réz, magasa rendben, hosszan hallgatható, mindkét ér külön-külön árnyékolt. Igaz én fejeskábelt csináltam belőle még az előző fejesemhez (lehet majd a jelenlegihez is kipróbálom), de szerintem okés.
Persze biztos vannak jobbak is.

[ Szerkesztve ]

(#745) Ear001 válasza tomyka74 (#736) üzenetére


Ear001
addikt

Kácsásokkal forrasztatsz valami szimpatikus drótra a kínálatukból.

(#746) tomyka74


tomyka74
senior tag

köszönöm a tippeket! :)

(#747) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok hangszóró kábelt szeretnék venni. Nem studió minésgit keresek de nem tudom mi alapján válasszak :)

(#748) BBéci válasza Csabi1984 (#747) üzenetére


BBéci
titán

Mi pláne nem tudjuk. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#749) migabi24 válasza Csabi1984 (#747) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez rendszerfüggő, ha nem írod le mit akarsz vele összekötni, nem tudunk tanácsot adni

(#750) Csabi1984 válasza migabi24 (#749) üzenetére


Csabi1984
addikt

Erősitőhöz szeretném kötni. A hangszoró sony hangfal így most fejből a tipust nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.