Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Dorian válasza tomyka74 (#500) üzenetére


Dorian
félisten

a mondatod másik fele pedig ez: "...a zenét, kb. pont középen. az úgy jó!"
Nem, nem jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#502) tomyka74 válasza Dorian (#501) üzenetére


tomyka74
senior tag

ezt úgy értem,hogy szemléltessem!!

hogy hallgatom a sztereó zenét ugye olyan távolságra ülök a hangfalaktól mint amilyen távolságra vannak ők egymástól!
na most ha elmozdulok valamennyire jobbra akkor már inkább a jobb frontból fogom jobban hallani a zenét ha inkább balra akkor meg a balból jobban, na erre értem azt,hogy "középen" hallod ha normál helyzetben ülsz!
de ok látom nem fogunk egyet érteni ebben ugyogy én nem is folytatom az eszmecserét!
neked van igazad!

[ Szerkesztve ]

(#503) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#502) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én értem Dorian mire gondol, te is érted... szerintem, csak Kicsit szűkszavú a válasza az Úrnak ;]
a helyzet az hogy ha középről hallod sztereón a zenét, akkor valami nem kerek nálad. nem "jó" pozícióban vannak a dobozok, nem megfelelő irányba néznek, vagy túlságosan be vannak fordítva, stb
nálam a zene betölti a szobát, és nem bizonyos helyről hallom, hanem szinte minden irányból.
szinte nem tudom csukott szemmel meghatározni a hangsugárzó helyét.
Sokszor még úgy is hallatszik, mintha szólnának a hátsó dobozok, persze nem, de betölti a teret a hang...
ha kicsit balra vagy jobbra fordulok, akkor is a térben hallom. Nem kifejezetten egy-egy adott irányból kellene hallanod, vagy ha jobbra hajtod a fejed akkor jobb oldalról "hangosabb"

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#504) djg válasza zsoika (#494) üzenetére


djg
aktív tag

Kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás, mert én is erre a kábelre kértem most legutóbb ajánlatot és ez a válasz jött:

az általad linkelt kábel típus (OB 1225 Silver stream 25) egész jó lehet, ajánlom figyelmedbe ezt is – ha olcsón meg akarod úszni: 25 Clear (OB1008)

Viszont, ha az általad linkelthez ragaszkodsz, akkor szakmai ajánlatom, hogy a front részre (Center +2 front) ezt válaszd: OB 1226 Silver stream 40

és hátulra teljesen jó lesz a 2,5mm átmérőjű.

Szub kábelből ezt ajánlom: OB BOOOM 200

(#505) zsoika válasza Lacielvtárs (#503) üzenetére


zsoika
addikt

" ha középről hallod sztereón a zenét, akkor valami nem kerek " Nem nála szól így hanem nálam nemrég ....csak próbálta nekem magyarázni.

djg: valószínűleg az akusztika lesz a ludas. Már régebben is a bal frontot hangosabbnak hallottam ,de inkább olyan mintha a jobb hangsugárzó nem lenne tökéletes. Mintha nem adná le a teljes sávot ami rá van küldve, de nem erről van szó mert kicseréltem egy másik sugárzóval és szerintem nem változott a dolog.
Holnap kicserélem a két frontot és ha marad a jelenség akkor a hangsugárzók jók és az akusztika rossz.
Még annyit meg tudok tenni hogy a bal front mögül kiveszem a szivacsot és átteszem a jobb front mögé , ahová nem jutott belőle.

[ Szerkesztve ]

(#506) BBéci válasza tomyka74 (#502) üzenetére


BBéci
titán

Így már más! A korábbi hozzászólásaidból az jött le, hogy akkor jó a sztereó, ha a zenészek középen csoportosulnak, nem a szoba teljes szélességét töltik be, mint egy valódi színpadon.
Jó rendszer megmutatja a zenészek/hangszerek pontos helyét, méghozzá 3 dimenzióban. Szélességben, magasságban és mélységben. Utóbbi a szoba közepétől a szemben lévő falon túl terjedhet, a szélesség pedig az oldalfalakon túl.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#507) Lacielvtárs válasza zsoika (#505) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, értem :K :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#508) zsoika válasza zsoika (#505) üzenetére


zsoika
addikt

Még annyit fűznék hozzá , hogy lehet hogy nem a jobb front nem tökéletes ...hanem a bal front a sarok közelsége miatt kiemel és ezért hallom azt dinamikusabbnak, hangosabbnak. De holnap kiderül.

(#509) Dorian válasza zsoika (#508) üzenetére


Dorian
félisten

Szinte biztos, sarok simán csinál akár 9 dB-es kiemelést is. Mondjuk a fül ezt könnyebben megszokja és kompenzálja, mint pl. az elhelyezés okozta torzításokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#510) tomyka74 válasza BBéci (#506) üzenetére


tomyka74
senior tag

na igen kb. valahogy én is így gondolom csak ahogy próbáltam leírni lehet félreérthető volt a " középen hallod " kifejezés.

(#511) balage25 válasza BBéci (#506) üzenetére


balage25
senior tag

Van ilyen rendszer valahol, amit meg is tudnek hallgatni?

(#512) BBéci válasza balage25 (#511) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik szaküzlet demószobájában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#513) zsoika


zsoika
addikt

Megérkezett a 10m-es hdmi kábel.

Nemsokára kiderül mit tud

(#514) fehér_ember válasza xXxian (#499) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem jó hangfalkábel a 268-504-000 szám alatt futó 4mm² vandamme hifi series; (amit egyébként többek közt Dorian is ajánlott régebben számomra).
Megveheted akár ebay-en vagy a Magyarországi képviseletnél.
Úgy 2000Ft/m áron volt, de most hogy megújult a vandamme honlapja, úgy látom az árak is kicsit drágultak ;] :D , igaz nem nagy mértékben.
Csavaros rögzítésű banándugónak meg szerintem jó ez az Oehlbach Banana PIN B3-as (akciósan 950Ft/db. ). Elég apró, de természetesen szabványos méretű banándugó (3,3mm átmérőjű belső furattal ami 11,4mm mély és a belső furat legvégén van az 1db. hasítottfejű 4-es csavar amivel fixálni lehet a kábelt). Egyébként a 4mm²-es vandamme nem könnyen de még épp belefér; vastagabb kábelhez viszont már nem lenne jó.
Persze nézhetsz más kábeleket, banándugókat is, akár teszt vagy mások ajánlása alapján.

[ Szerkesztve ]

(#515) xXxian válasza fehér_ember (#514) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Utánanézek a megjelölt forrásoknak.

Denon-nál egyébként leltem WIlson-t, kb. 15k 2*3m, készre szerelve. Ez nem tudom milyen lehet.

Csak vezeték esetében azt nem tudom én otthon össze tudom-e rakni megfelelően. Ill. azt nem tudom, mi a megfelelő összeszerlés.

Van műszaki érzékem, régebben barkácsoltam is elektronikai kütyüket. De itt a vezeték maga oxigénmentes...nem tudom mennyire kell erre spéci dugót tenni spéci eljárással.

Ha nem kell semmi extra, csak összecsavarozom, akkor nem parázok.

Itt is a kábel gyári, az eladó mókolja rá a dugót: [link]

A szorítós csavargatós eljárás nem a szivem csücske. Béna, ha nem sodrom jól össze kilóg, extrém esetben össze is érhet a 2 szál...ezért szeretnék banándugósat.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#516) zsoika válasza zsoika (#513) üzenetére


zsoika
addikt

Bocs srácok nem ide akartam a hdmi-t.
Viszont a két frontot megcseréltem és akkor is a bal a hangosabb ....szóval szerintem akusztika.

[ Szerkesztve ]

(#517) fehér_ember válasza xXxian (#515) üzenetére


fehér_ember
addikt

A csavaros rögzítésű banándugóba csak beletolod a kábelt és a csavarral rögzíted. Végül még akár piros és fekete zsugorcsöveket is melegíthetsz rájuk hajszárítóval, ha akarsz. Persze vannak forraszthatóak is és préselhetők is, de ez utóbbihoz kellene venni húzósabb áron préselő fogót is.

Azért nézd meg, hogy a Technics-ed valóban fogad-e banándugót ;)
Vandamme-ból meg "hifi series"-t ajánlottam, nem blue-t meg black-et ...stb.

[ Szerkesztve ]

(#518) xXxian válasza fehér_ember (#517) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi...én úgy nézem igen (SU 610)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#519) fehér_ember válasza xXxian (#518) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, abba bele kell mennie.
Amúgy banánból sem teljesen mindegy milyet veszel, mert pl. nakamichi-ről volt már több, hangot lerontó beszámoló.
És még annyi hogy ha veszel hangfalkábelt, akkor úgy min. 30-60 óra járatás után kezdj csak ítélkezni felette. Persze idővel mégtovább javul (de már nem akkorát).

[ Szerkesztve ]

(#520) Victorio válasza fehér_ember (#517) üzenetére


Victorio
aktív tag

Préselhető banánból milyet és hol ajánlott venni?
Bi-kábelezném a hangfalat, ezért az erősítő felőli végén 2 db 6 mm²-es kábelnek kellene belemenni a banánba.
Sima ónozott szemes saruból a 10 mm²-es pont passzol a kettőre egyszerre.

A préselt kötésben valahogy jobban megbízok mint a csavarosban vagy a forrasztottban.
Présszerszámom van hozzá, az nem gond.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#521) fehér_ember válasza Victorio (#520) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én ezeket néztem múltkorában: Qed "banán"; Qed "villa"
De nem tudom mekkora kábelt fogad. Qed airlock-ra ha rákeresel, lehet találsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#522) Victorio válasza fehér_ember (#521) üzenetére


Victorio
aktív tag

Köszönöm, de sajnos ez kicsi.
Max 5,5 mm²-es kábelt fogad.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#523) BBéci válasza Victorio (#520) üzenetére


BBéci
titán

Kipróbáltad a kettős kábelezést banán nélkül és jobbak találtad a hangzást, mint szimpla kábelezéssel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#524) Snoop-y válasza BBéci (#523) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk eleve en azt nem ertem ,hogy minek bi kabel ha amugy a csatlakozoban meg ossze vannak kotve :F

Nalam legalabb kulon van...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#525) BBéci válasza Snoop-y (#524) üzenetére


BBéci
titán

Ha külön van, az nem kettős kábelezés, hanem kettős erősítés. Előbbinek az értelme, haszna erősen kérdéses.
Inkább szimpla, de valóban jó minőségű kábel, mint annak az árából két gyengébb minőségű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#526) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

Himedia Q10 Pro lejátszót tervezek venni a Full HD 3D projektoromhoz.

7,5 méteres HDMI kábelre van szükségem!

[link]

[link]

Csak kettőt találtam, ami árban és talán minőségben is megfelelő lenne nekem:

Mindegyik HDMI 1.4-es, ami elvileg elég nekem. Melyik javasolt a kettő közül?
Ezek a kábelek véleményetek szerint elfogadhatóak ahhoz a médialejátszóhoz és egy 170k-s projektorhoz?

Van még egy másik lehetőség, hogy a médialejátszót a projektorhoz közel helyezem el (asztalról vetítek), így csak 3 méteres kábel kell, és akkor az már HDMI 2.0 is lehet, bár nem hinném hogy lenne minőségbeli különbség, mivel nekem nem kell 4k.

(#527) BBéci válasza #97950976 (#526) üzenetére


BBéci
titán

Belépő kategóriás vetítőhöz mindkettő megfelelő, de azért inkább az alaposan leárazottat válaszd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#528) #97950976 válasza BBéci (#527) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm!

(#529) moti07


moti07
tag

Sziasztok!
Hangfal kábelt körülbelül mennyi ideig tart bejáratni?

(#530) fehér_ember válasza moti07 (#529) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálam szűz vandamme-nak kellett vagy 30 óra, mire lettek mélyek is. Tápkábelnek cirka 60. Készülék összekötőnek meg volt hogy már elég volt az első jelentős változáshoz úgy 15-20 óra. De lehetnek ennél rosszabb esetek is; tehát ha nem vagy elégedett, akkor legfeljebb vársz kétszer ennyit, mielőtt kihajítod. :)
Volt hogy egy vacak jack-rca átalakítómnak kellett több vagy 65-70 óra.
De majd mások is elmondják mennyit érdemes várni ítélethirdetés előtt.

(#531) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Sajna jobb topikot nem találtam, a z906 topikban semmi választ sem kaptam, így gondoltam, felteszem itt a kérdést.
Tegnapelőtt lettem tulajdonosa egy z906-os rendszernek az edigitalból, és a kábelekkel kapcsolatban egy kis segítséget szeretnék kérni, és pár kérdésem is volna. Jelenleg a laptopomon használom, sima 3,5 mm-es jack apa-apa kábellel, legfőképp zenehallgatásra, minimális játékra, viszont rákötném a TV-re is, ha már annyi bemenet van rajt, csak legyen annak is jobb hangja.

Egyelőre van egy "nyomi" kis TV-nk (valami Technika cucc, életem legjobb ár/érték arányúja, mert egy fillérembe sem került...), amin sajna nincs optikai kimenet, van viszont helyette HDMI, RCA, digitális koaxális kimenet (a kis sárga cucc). Mivel jobb ötletem nincs, arra gondoltam, hogy a digitális koax kimenetre kötném rá a hangrendszert, csak nem tudom, hogy a Dolby hang azon átmegy-e? Sajnos nem vagyok tapasztalt a témában, és neten nem sokmindent találtam eddig róla.

Ehhez kapcsolódik a másik kérdésem is: ha a laptopomról (AMD chip) HDMI-n átlövöm a TV-re a képet és a hangot (5.1-es film alap), akkor az a digitális koaxon keresztül átmegy-e egyáltalán a hangrendszerre, vagy csak simán maga a rendszer fogja átkódolni magának 5.1-re, mint most a jack-jack kábellel?

köszönöm a válaszokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#532) moti07 válasza fehér_ember (#530) üzenetére


moti07
tag

Köszi, akkor még járatom egy ideig mert valahogy a mélyek nem olyanok amilyet szeretnék.

(#533) fehér_ember válasza deathtania (#531) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem szeretünk találgatni. Ezért vagy a tv pontos típusa kellene hogy rá tudjunk keresni, és szerencsével megláthassuk a csatlakozóit vagy le kéne úgy fotóznod hogy rendesen látszódjanak. Nem tudhatjuk hogy esetleg amit most digitális hangkimenetnek vélsz, az nem-e csak egy egyszerű videó bemenet.
Ha a laptopról viszel digitális jelet a tv-be és hogy az megjelenik-e a hangkimenetén, azt pedig legegyszerűbb kipróbálni. Nálam pl. az lg tévémnél simán. De volt aki meg azt mondta, hogy nála csak a tv beépített médialejátszójával működik a dolog.

(#534) deathtania válasza fehér_ember (#533) üzenetére


deathtania
senior tag

jogos a felvetésed. sajna pontos típust nem tudok, és nem sárga, hanem narancssárga, lehettem volna pontosabb is. :) itt egy kép:

a coax audio out feliratot szerintem nehéz másként értelmezni, minthogy az egy koax audio kimenet. :B

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#535) fehér_ember válasza deathtania (#534) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én akkor már csak azt tudom mondani hogy hajrá, próbáld ki. A kipróbáláshoz gondolom találsz otthon 1db. hdmi és 1db. rca-rca kábelt; nem szokott gondot okozni az sem ha nem direkt digitális jelátvitelre készült, de ha pl. hossz miatt amúgy is venned kell, akkor digit rca-t kérj a boltban. Persze miután összekötöd a laptoppal, a hangeszközöknél válaszd a megfelelőt és esélyes hogy a tévéd menürendszerében is "engedélyezni /ki kell választani" a digitális kimenetét.

Amúgy nagyon kicsi képet csatoltál, arról nem tudnánk leolvasni. De elég jól letisztáztad (és amúgy is narancssárga a színe vagy esetleg még fekete is előfordulhatna) ;)

[ Szerkesztve ]

(#536) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Oehlbach 214 sub ill isotek premier hálozati kábel elég egy elac 2070-hez?

bendeguz_HUN

(#537) BBéci válasza bendeguz76 (#536) üzenetére


BBéci
titán

A Premier talán megfelelhet, de érdemes kipróbálni másféléket is. Az NF 214 Sub nem rossz, de messze van attól, ami a SUB 2070-ből kihozza a maximumot. AudioQuest Wolf-fal használtam, az talán túlzás, de a Husky erősen ajánlott.
Most B&W DB4S van nálam, tegnapig Nordost Bass-Line madzaggal volt bekötve, amit Wolf-ra cseréltem és bizony szintet ugrott a hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#538) Lacielvtárs válasza bendeguz76 (#536) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én az olyan szubomat, olyan kábellel hajtom jelenleg is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#539) BBéci válasza Lacielvtárs (#538) üzenetére


BBéci
titán

Azt inkább titkolni kellene, mint reklámozni. :P
A láncod leggyengébb szeme az a kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#540) #97950976


#97950976
törölt tag

Lehet -e befolyással a kép- és hangminőségre egy alsó-középkategóriás rendszeren, ha 5 méteres kábelhosszú elosztóba vannak bedugva, ami egy 5 ezer hosszabbító/elosztó gyakorlatilag? (a médialejátszó és az erősítő)
A fázishelyességét meg majd kifogom mérni, ha összeáll a rendszer teljesen!

[ Szerkesztve ]

(#541) BBéci válasza #97950976 (#540) üzenetére


BBéci
titán

Igen, lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#542) Lacielvtárs válasza BBéci (#539) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C azért, nah ;]
Te tudod korábban milyen kábeleim voltak, azokhoz képest, ez már 'minőség' :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#543) bendeguz76 válasza BBéci (#537) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Ha megjön a sub bekötöm az oehlbachot es elhozok kipróbálásra egy boxert meg egy huskyt,kiváncsi vagyok lesz e hallható különbség.

bendeguz_HUN

(#544) zsoika válasza bendeguz76 (#543) üzenetére


zsoika
addikt

A boxer nem éri meg az árát.

(#545) Dorian válasza zsoika (#544) üzenetére


Dorian
félisten

Nemtom most mennyibe kerül, amikor én vettem megérte.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#546) tomyka74 válasza bendeguz76 (#543) üzenetére


tomyka74
senior tag

arra én is mert egy boxeren én is agyalok! :D
majd mindenképp írd meg milyen az NF214-hez képest !! (jelenleg én is ilyet használok).

(#547) zsoika válasza tomyka74 (#546) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor tőle kérdezz....boxer-ről váltott nf-re .

[ Szerkesztve ]

(#548) tomyka74 válasza zsoika (#547) üzenetére


tomyka74
senior tag

ajjaj ! mi volt a gond? / tudom tudom őt kérdezzem /. :D

(#549) tomyka74 válasza tomyka74 (#548) üzenetére


tomyka74
senior tag

na megkérdeztem! :)

(#550) zsoika válasza tomyka74 (#548) üzenetére


zsoika
addikt

Az biztos hogy hosszú volt és az nf amit vettem neki meg csak 1m -es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.