Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) migabi24 válasza Dorian (#350) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát nagyon kíváncsi leszek, mert nem hallok problémát itthon, bár eddig is ez volt minden fejlesztés előtt azt gondoltam már jobb nem lehet, aztán mégis😂

[ Szerkesztve ]

(#352) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Problémával fordulok az értő közönséghez. Adott egy Beelink media box ubuntuval (lejátszó pl. Kodi, VLC), összekötve egy Marantz NR1605-el HDMI kábellel. A megjelenítő egy LG 55SJ850V, ami a Marantz Monitor Out (ARC) kimenetére csatlakozik a HDMI2 ARC-ból. A kérdés, hogy a kábel minősége miatt nincs kép a media player-ből? Gondolom mindent jól beállítottam és a Media Player-TV közvetlen HDMI kapcsolat jó képet eredményez (igaz, itt a hang csak sztereoban szól a frontokon - a többi csatorna lemarad és nem szól)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#353) BBéci válasza Dorian (#350) üzenetére


BBéci
titán

"- Plazma képe nyugodtabb, zajmentesebb."
Én is tapasztaltam ilyet IsoTek Solus-szal, beírtam a plazmás topikba, szinte mindenki hülyének nézett, a főokos (déemfan) lehetetlennek minősítette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#354) migabi24 válasza BBéci (#353) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az ilyenek csak plazmára hatnak vagy az lcd tv-nek jót tesz?

[ Szerkesztve ]

(#355) BBéci válasza migabi24 (#354) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, nem próbáltam LCD tévével.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#356) zsoika válasza kbhuinfo (#352) üzenetére


zsoika
addikt

Látatlanban nehéz ilyesfajta tanácsot adni. Gondolom a bemenetet arra állítottad amelyik hdmi-be dugtad a Beelink-et!? Ha igen, akkor a beállításban meg kéne nézned arra a bemenetre mi van kiválasztva...honnan várja a jelet. Lehet a kábel is rossz, de azt könnyű ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#357) zsoika válasza jaszy76 (#347) üzenetére


zsoika
addikt

Örülök hogy leírtad eme szösszenetet!
Nekem is olyan bajom van hogy a Sony erősítőm trafója búg. A mosógép, hűtő, hajvasaló is bezavarja ,de leginkább a hajnali órákban (amikor semmi nem megy) random hangoskodik. Néha szinte zörgeti az erősítő fém házát.
Bár a Sony str dn1040 nem torroidos ,de szerinted segítene nekem is a Hivox Alces ?
1x 32A hálózatom van és nincs ösvény húzva a hm-nak. Feszültséget mértem és hajnalban (amikor rendszerint zajong) 241V feszültséget mértem az elosztónál. Az áramszolgáltató ennyi túlfesszel nem foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#358) kbhuinfo válasza zsoika (#356) üzenetére


kbhuinfo
tag

Mindent (osszes bemenet) vegigprobaltam es a source hdmi-re van allitva. A kabel onmagaban jo, mert a Tv es a box direktben osszekotve 4k-val megy szepen. Viszont a ket hdmi mar jelenthetne annyi jelromlast egyutt, hogy ne menjen, de tudtommal az erosito repeater is egyben, igy ez nem jatszik. Egyeb otlet esetleg? (ez ontopic hozzaszolas, igaz?)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#359) zsoika válasza kbhuinfo (#358) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem inkább a HM belépő topikba való a kérdésed.

Nekem úgy tűnik ,hogy az erősítőd nem képes az adott 4K jelet átengedni. Megnéztem a NR1605-ös tudja a 4K-t. Pedig az erősítő beállításaiban van a hiba....szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#360) zsoika válasza zsoika (#359) üzenetére


zsoika
addikt

Itt kéne megnézni.[link] meg itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#361) BBéci válasza kbhuinfo (#358) üzenetére


BBéci
titán

Próbálgasd a beállításokat, valami nincs a helyén, előbb utóbb meg fog szólalni. Nemrég írtam, hogy én is sokszor jártam így.

Nem ebbe a topikba tartozó a téma. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#362) Dorian válasza zsoika (#357) üzenetére


Dorian
félisten

Várj, ne értelmezd félre.
Az ilyen problémát két dolog okozhat. Az egyik a földhurok (ez egy más téma) vagy pedig az okozza, hogy a hálózaton DC jelenik meg (minimális mindig van, egy mértéknél nagyobbra gondolok). Ilyesmit elektromos berendezésekből szivárgó áram és nem tökéletes földelés együttese szokott okozni. Nyilván a probléma legjobb megoldása, ha ezt az alap problémát megoldjuk, de az az esetek túlnyomó többségében nem megoldható, valószínű, hogy nem is abban a lakásban van a probléma oka. Ekkor alkalmazunk DC szűrést. Alcesben ilyent alapból nem tud, ha jól tudom, de kérhető vele. Tehát nem az Alces a megoldás, hanem a DC szűrés, ami lehet Alcesben.
Még annyi, hogy egy rosszul összerakott DC szűrés a mély átvitelnek is odabsz, tehát olyantól veszünk ilyesmit, aki ért hozzá. (Hivox ért hozzá)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#363) jaszy76 válasza zsoika (#357) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Dorian mindent tökéletesen leirt.

(#364) zsoika


zsoika
addikt

Oké...értem és köszönöm!

(#365) fehér_ember válasza jaszy76 (#343) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szememben ez a vandamme dícsérete is volt. Ugyanis úgy 10 szeres árú kábellel hasonlítottad.
Amúgy tudsz ezekről valamit bővebben mondani. Milyen és hány érből áll, milyen tisztaságú, van-e bevonat és ha igen akkor mi ...stb :) Vagy csak megvetted mert jókat hallottál róla, ajánlották.

(#366) BBéci válasza jaszy76 (#343) üzenetére


BBéci
titán

Az eladó mit vett a Diamondok helyére?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#367) jaszy76 válasza BBéci (#366) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Nem "ment" messze: hidiamond 5-öt.

Nagyon jó volt a Van damme, igazán szerettem. De volt lehetőségem ezt meglépni, megtettem. Ha nem tetszett volna, akkor már másnap vitte volna vki más. Olvastam róla gyártói oldalt, teszteket és véleményeket. Nyilván a technikai oldalát olvastam, de azok a döntésben nem játszottak szerepet.

[ Szerkesztve ]

(#368) jaszy76 válasza fehér_ember (#365) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő.
Nyilván azokat tudom összehasonlítani, amikkel rendelkeztem ill. rendelkezek.
A fejlesztésnél a számomra elérhető legnagyobb ugrás a célom, ezért előfordul, hogy egymástól elég távol elhelyezkedő cuccok követik egymást. Így van ez ennél a kábelnél is.
Egyébként a surroundok és az atmosok maradnak van damme-n.

[ Szerkesztve ]

(#369) BBéci válasza jaszy76 (#367) üzenetére


BBéci
titán

Többféle Diamondot sikerült kipróbálnom, mindegyik tetszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#370) jaszy76 válasza BBéci (#369) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Hát, én csak egyet, de az tetszik.

(#371) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok!
Kipróbálnám a Klotz MC5000-as kábelt, nem sub-nak, raspberry pi + allo boss és az erősítő közé.
Kérdés, hogyan kéne forrasztanom? :F
piros - jel, kék - test, árnyékolás - test
vagy
piros, kék párosítva - jel, árnyékolás - test
vagy
piros - jel, kék - test, árnyékolás sehova, vagy csak az egyik oldalon

(#372) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
tapasztalat megosztás! :)
na tegnap megjöttek a audioquest pearl HDMI kábeleim, ami rögtön feltűnt,hogy sokkal vastagabb a 8 méteres mint az 1 méteres! (itt már bizakodó voltam,hogy gondolom meg van az oka,csak nem lesz ez placebó :D )
bekötöttem figyelve a helyes irányra amit kis nyilacskák mutatnak rajta a hosszabb pc-avr a rövidebb avr-tv közé került.
na azt kell mondjam,hogy jótékony hatással lett a képre és a hangra is egyaránt, a feketét most nem említem viszont a legszembetűnőbb a 3D filmeknél lett a változás mintha "teresebb" lenne az egész vagy nem tudom kifejezni.
a feliratok élesebbek mintha több szín lenne. a hangoknál ami változott az a magas hangok jobban "ciszegnek" :) nekem mondjuk ez nagyon tetszik de ez ízlés dolga de határozottan jobbnak hallom!

hát így elsőre ennyi a tapasztalat,én is elcsodkálkoztam rajta mert én elég placebót érzek a kábelek terén, DE ahogy minél több kábelemet cseréltem minél minőségibbre a rendszerben úgy lett egyre jobb a kép és a hangzás világ.

[ Szerkesztve ]

(#373) #98221312 válasza tomyka74 (#372) üzenetére


#98221312
törölt tag

Örülök, hogy sikerrel jártál... ;)

(#374) tomyka74 válasza #98221312 (#373) üzenetére


tomyka74
senior tag

köszi!
hát én is. pedig elég szkeptikus voltam de megérte az árát. :)

(#375) BBéci válasza tomyka74 (#374) üzenetére


BBéci
titán

Majd kapsz a fejedre, amiért nem vakteszteltél. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#376) tomyka74 válasza BBéci (#375) üzenetére


tomyka74
senior tag

jaja számítok is rá! :) de mivel én nagyon sokat mozizok naponta 2-3 film lemegy van,hogy ugyanazokat többször is megnézem annyira tetszik ugyhogy én rögtön látom/hallom a külömbséget ha valami megváltozik.

(#377) BBéci válasza tomyka74 (#376) üzenetére


BBéci
titán

Nálam még a heti 2-3 film megnézése is kuriózumnak számít, miként jut rá időd?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#378) zsoika válasza BBéci (#377) üzenetére


zsoika
addikt

Ma egész nap filmeztem és Battlefield 4-el játszottam. :)
Na jó...volt egy kis zenehallgatás is.

(#379) BBéci válasza zsoika (#378) üzenetére


BBéci
titán

Délelőtt lett volna időm egy filmre, de nincs olyan új, amit szívesen megnéznék, a régiekhez nem volt kedvem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#380) tomyka74 válasza BBéci (#377) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát úgy,hogy egyedül élek.
munka,edzés letudva aztán a többi időm szabad. úgy osztom be ahogy akarom így sok időm van mozizni is. :)

(#381) tomyka74 válasza zsoika (#378) üzenetére


tomyka74
senior tag

ha már gémek!
a Tom Clancy's The Division -t nem tudod honnan lehet letölteni?

(#382) zsoika válasza tomyka74 (#381) üzenetére


zsoika
addikt

Meg kell venni :DDD
Csak eredeti játékaim vannak...elmúltak már a letöltős korszakaim.
Sokszor van olyan nagy akció hogy nincs is értelme. Nemrég néztem a Battlefield 1 et DLC-kel együtt volt tán 15€ de nem tetszik az a kor így ingyen sem kéne.
Apropó ingyen ...Sokszor teljes játékok ingyenesek . Legutóbb talán a For Honor-t töltöttem le ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#383) tomyka74 válasza zsoika (#382) üzenetére


tomyka74
senior tag

:C :D

(#384) zsoika válasza tomyka74 (#383) üzenetére


zsoika
addikt

Annyiból jó a letöltős módszer hogy ki tudod próbálni teszik e egyáltalán. Régebben tettem rá kísérletet de az eredeti játékkönyvtárakat(más játékoknál) annyira összekavarta hogy nem indultak el. Mindent újra kellett telepítenem.

(#385) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Megjott vegre ez is :DD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#386) Lacielvtárs válasza Snoop-y (#385) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula a szerzeményhez :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#387) zsoika válasza Lacielvtárs (#386) üzenetére


zsoika
addikt

Befestetted a hajad ? Kinek nem tetszett a régi? ;]

Snoop-y: kibontva is kéne kép. :R

[ Szerkesztve ]

(#388) moti07


moti07
tag

Sziasztok!
Luxor SP hangfalkábelről mi a véleményetek?
Esetleg más ebben az árkategóriában?

(#389) Lacielvtárs válasza zsoika (#387) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Á, semmi komoly, csak szakítottunk Oliviával ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#390) BBéci válasza Lacielvtárs (#389) üzenetére


BBéci
titán

A mostani arcodat kiről mintázták? Azt hittem, az is Olivia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#391) zsoika válasza Lacielvtárs (#389) üzenetére


zsoika
addikt

Lacus! Nincs kölcsön, meghallgatásra 2,5mm2 hsz kábeled belépő szintre...olyan 1000-2000 ft/m?
2x3m és 1x1m a centernek kellene.
Szemezek az Oehlbach [link] kábelével de attól félek hogy hasonló lesz a mostani sinus live hoz [link] .
Vagy valakinek van tapasztalata a két vezetékkel?

(#390) BBéci: én is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#392) Lacielvtárs válasza BBéci (#390) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem, az Kate Beckinsale, az underworld filmekben a főszereplő, tudom hogy ez is nő, már megint, ;] de ez most 'komolyabb', ez Halálosztó vámpír :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#393) Lacielvtárs válasza zsoika (#391) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát csak kácsa, készre szerelt kábelem volna, és csak 2x2,5 méteres banándugozott.

Avatar tema, tegyétek fek a szemüveget ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#394) BBéci válasza Lacielvtárs (#392) üzenetére


BBéci
titán

Ő egy csodaszép nő, ám a rajzon abból semmi nem jön át, inkább karikatúra. :(
Ráadásul a szemei inkább barnák, mint kékek. [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#395) migabi24 válasza zsoika (#391) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szinte biztos, hogy felesleges pénzköltésre készülsz😉

(#396) BBéci válasza migabi24 (#395) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#397) Lacielvtárs válasza BBéci (#394) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy jól látod, az avatar nem lett olyan szép, mint az 'eredeti' [kép]de legalább jobban beleillik a ph arculataba, szerintem, mivel 'rajzosabb, karikaturasabb'
Az elmult években ezt láttam mint új egyedi képek.
Jah, és sajnos fotóból nem dolgoznak a mesterek, csak animált vagy rajz alapú képből...

Pedig kértem a kék szemeket, (szerintem határeset) de kicsiben ilyen, ez lesz három évig, aztán majd lesz más vagy ezt javítottam fel :D

Jah es a szemei a filmben kékek, [kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#398) zsoika válasza migabi24 (#395) üzenetére


zsoika
addikt

És ezzel [link]?

(#399) BBéci válasza zsoika (#398) üzenetére


BBéci
titán

Adott rendszerben történő kipróbálás nélkül lutri. Csak akkor veszünk kábelt, ha meggyőződtünk annak pozitív hatásáról.

(#397) ELACielvtárs
Kontaktlencsétől kékek, nem illik az arcához, teljesen idegen tőle. :(
Annak számára határeset, aki színtévesztő. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#400) Lacielvtárs válasza BBéci (#399) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjunk, én színtevesztő vagyok :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.