Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lacielvtárs válasza python1 (#48) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nagyon is jól teszed, mi itt nem fogjuk hülyeségnek tartani :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52) migabi24 válasza python1 (#50) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt nem tudom megmondani, mert 4mm sodrottal nem próbálkoztam, csak 1.5mm és 2.5mm volt de a tömör 4mm más világ teljesen, ha van egy jó tápkábeled, mert a gyárit mindegy hova dugja az ember😂

(#53) zsoika válasza migabi24 (#49) üzenetére


zsoika
addikt

És az a 4-es gerincvezeték az sima mcu? [link]

(#54) migabi24 válasza zsoika (#53) üzenetére


migabi24
nagyúr

(#55) DjKoxi válasza migabi24 (#54) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Itt már kell egy kis szakértelem a dugaljak bekötéséhez és a betáplálási oldal szereléséhez. Ilyen keresztmetszetnél már pontosan kell hajlítani a vezetékeket. Fogadd elismerésem!

[ Szerkesztve ]

(#56) migabi24 válasza DjKoxi (#55) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, valóban nem volt egyszerű, nagyon vastag és merev kábel, ráadásul egy saját készítésű kis elosztóba végződik ahol 2 Furutech ajzatba kellet bekötnöm, de megérte😊

(#57) DjKoxi válasza migabi24 (#56) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Elhiszem, már 2,5 qmm-el is "birkózni" kell. Viszont az energiaellátása a rendszerednek örökre kipipálva :R

(#58) nebulo5


nebulo5
senior tag

Üdv "Kábelbarátok"!
Örömmel vettem tudomásul, hogy nyílt egy ilyen topik! A hifi és házimozis topikokat évek óta, már csak olvasom. Nem tartom érdemesnek, hogy bármilyen okból hozzászóljak.
Igaz, 1,5 - 2 éve már csak zenét hallgatok (már amikor időm van rá), de előtte néhány évet intenzíven (a "jobb" hang keresés ürügyével) számos kábelt sikerült kipróbálni, tesztelni. Úgy tűnik, sikerült az anyagi lehetőségek szabta keretemen belül megtalálni a "legjobb" kábeleket, de mivel alapból kíváncsi természetű vagyok a témát illetően, rendszeresen fogom olvasni ezt a topikot (is)!
Talán érdemes lenne eltűnődni egy olyan, közösen elfogadható, hozzáállási formán (rögtön az elején), hogy ha betéved ide egy - a "másik" topikból- kábelnácinak minősülő emberke, a "beszólásait" hagyjuk komment nélkül! Így elkerülhetnénk a topik elslamposodását (talán).
(bocsi a megfogalmazásért, de munkaidőben vagyok, dolgoznom is kell(ene).

Üdv: nebulo

(#59) #98221312 válasza nebulo5 (#58) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia! :)

Örülök, hogy érdekel a topik!! :)

" ha betéved ide egy - a "másik" topikból- kábelnácinak minősülő emberke, a "beszólásait" hagyjuk komment nélkül! "

Pontosan ezt szerettem volna én is javasolni, remek ötlet.... :B :R

(#60) liszi70 válasza nebulo5 (#58) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kábelnáci lehet az elvakult kábel-hívő is. Nem provokálásból írom, hanem nyelvtanilag. Vedd alapul a nyelvtannáci kifejezést, és megérted. Amire te gondolsz, az esetleg kábellennáci lehet. :D

(#61) migabi24 válasza nebulo5 (#58) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ide nyugodtan írhatnál a tapasztalataidról, szívesen olvasnák mások is szerintem😊

(#62) Lacielvtárs válasza migabi24 (#61) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 engem is érdekel a tapasztalat, :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63) python1


python1
veterán

Én is osztom nebulo ötletét,mivel ide azok az emberek fognak járni elsősorban akik érdeklődnek a téma iránt,fogékonyak rá,nem kötelező mindenkinek látogatni a fórumot.Tényleg annyi olcsó megmondó Jakab van mostanában,aki biztosan tudja az igazságot,és meggyőződése,hogy mindent jobban tud mint a másik,és ezt próbálják is ráerőltetni a másikra,ezek valahogy termelődnek mostanában.Én jobban hiszek azoknak az embereknek akik maguk tesztelnek,hallanak ki dolgokat,és lelkesedve osztanak meg másokkal,sokat megjártam a hifizés útvesztőjében,és sok mindent kipróbáltam saját bőrömön,de inkább én ezt pozitív tanulási szakaszként élem meg,természetesen folyamatosan folyik nálam még ez a folyamat.

(#64) Lacielvtárs válasza python1 (#63) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, ez is igaz, sok, - hogy egy klasszikust idézzek - a 'fotelszakerto' :D

Jah az hogy miért vannak sokan, azt nem tudom, de lehet a szeszélyes időjáráshoz van köze, elszaporodtam mint idén a poloskak ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#65) fehér_ember válasza migabi24 (#8) üzenetére


fehér_ember
addikt

Na térjünk csak vissza az EVO3 "osztályhoz". Azt már sajna látom, hogy nem tudok meglenni Isotek tápkábel nélkül, az a definiáltság amit ad, az rettentően hiányozna hangszeres zenéknél; modernebb stílusokkal még csak-csak ellennék nélküle is. Persze azt még továbbra is tartom hogy a Premier sajnos visz bele egy kis idegességet/nyugtalanságot is, ami bizony fárasztólag hat, de ennek ellenére is használni fogom amíg nem tudok előbbre lépni.
Szóval azt már tudom hogy mázlista voltál :D és fél áron jutotttál használtam egy 2m-es Sequel-hez, amit aztán kettévágtál és dugóztál Viborggal, ráadást úgy, hogy a védőfölddel megdupláztad a fázis vezetékét.
Most viszont jönne pár kérdés, amire örülnék ha válaszolnál:
Szóval akkor ha jól gondolom mindkét vezetékdarab mindkét végére Fapacis Viborgok kerültek; tehát a gyáriaktól teljesen megszabadultál az érintetlen végeken is? Ha ez így volt, akkor valószínűsítem hogy vezeték rézharisnya árnyékolásával egyáltalán nem foglalkoztál, nem kötötted be sehová, egyik végen sem (de persze ezeket tőled szeretném hallani)
Viszont még arra is retttentően (sőt rettentőbben :D ) kíváncsi lennék, hogy gyárilag hogy van bekötve az a tápkábel, az árnyékolás szempontjából.
Ha levágtad a dugókat, akkor gondolom még megvannak. Nincs véletlenül egy multimétered? Ha lenne, akkor annak a szakadásvizsgálójával (tudod, ami sípol ha összeérinted az érintkezőket) megnéznéd nekem külön-külön, mindkét levágott csatinál, hogy az árnyékolás és a védőföld között van-e kapcsolat, persze akkor brahiból már a másik két kábelhez (nulla és fázis ere) is hozzzáérintheted, bár kétlem hogy a fázist összekötnék az árnyékolással, kábelsérülés esetén életveszélyes lenne (persze az is igaz, hogy a kábelsérülés meg nem üzemszerű állapot).
Ha nem tudod megnézni, de megvannak a levágott dugók, akkor megvásárolni is hajlandó volnák azokat, csak hogy teljesen képben legyek a gyári bekötés mikéntjével. :K

[ Szerkesztve ]

(#66) -KP-


-KP-
addikt

Szerintem lehetne a topik nyugodtan házimozi és hifi kábelezés. Nem csak házimozi only. Aztán már "csak" egy topikgazda, meg egy összefoglaló kellene :D

(#67) -KP- válasza migabi24 (#5) üzenetére


-KP-
addikt

és látók :))

(#68) migabi24 válasza fehér_ember (#65) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen mindkét végét ledaraboltam és viborgoztam, mert a gyári csati nagyon gagyi volt, az iec része semmivel se volt jobb mint a gyári pc-kábel csak aranyozva, a dugvillája meg mint kb egy bals sárgaréz vezetővel, az árnyékolást nem tudom hova kötni, mert azt a föld vezetékbe szokták bekötni ezért azzal nem foglalkoztam, közbe eszembe jutott, hogy a gyári csatlakozóba is úgy volt, tehát a védőföld és árnyékolás egybe volt kötve mindkét végén, a sequel szerintem pont azt az idegességet szünteti meg amit tapasztalsz, de van premier vs sequel magyar teszt, amit ott leírnak azt én is meg tudom erősíteni, egyébként nemrég volt akcióba 20.000Ft/m áron az nagyon jó ár volt érte😉

(#69) #98221312 válasza -KP- (#66) üzenetére


#98221312
törölt tag

Folyamatban van a dolog... ;)

(#70) fehér_ember válasza migabi24 (#68) üzenetére


fehér_ember
addikt

Próbáltam "megnézni" a prémiumnál is, úgy, hogy vékony varrótűt szúrok a burkolatba, bízva abban hogy alatta a rézárnyékolással találkozik és így majd ki tudom mérni. De sajna nem jött össze; tűpárnát meg nem akarok belőle csinálni és természetesen a szigetelést se akarom bántani (egy apró részen tapétavágóval alávágni), úgyhogy köszönöm hogy elmondtad.
Egy helyen találtam még "tűrhetőbb áron" méterre evo3-as sequelt, persze nagyon elírásnak tűnik, hisz a 2m olcsóbb mint a másfél. Na majd kíváncsi leszek teljesítik-e annyiért.
Tegnap este próbálgattam a Furukawát és az Isotek Prémiumot (mostmár, hogy be vannak járatva), utána írtam be a véleményem; azt viszont kifelejtettem hogy furcsa mód a DAC-nál tényleg jobban számít mint az erősítőnél (de persze ott is észre venni).
Azért furcsa mód, mert nálam még a kapcsolóüzemű gyári tápjáról kapja a 12v-ot a digital analog converter, ráadást a 12 voltos zsineg egy egyszerű vacak, ami hosszban is van min. 1m. Szóval, nem gondoltam volna, hogy nagy jelentősége lesz hogy milyen tápkábel csatlakozik a kapcsoló üzemű tápegységbe; hát jól rámcáfolt. A furukawát se adom el, marad az erősítőnél (persze nem biztos hogy örökre).

[ Szerkesztve ]

(#71) migabi24 válasza fehér_ember (#70) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam is jobban hallható a dac/lejátszóba a hatása, de az erősítőnél is lendít csak nem akkorát, lehet mások ezért nem hallják akkorának a hatást , mert mindenki csak erősítőbe gondolkodik😁

(#72) Dorian válasza migabi24 (#71) üzenetére


Dorian
félisten

Annál a készüléknél hat jobban, aminek a belső táp kialakítása, szűrése kevésbé tökéletes ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73) fehér_ember válasza Dorian (#72) üzenetére


fehér_ember
addikt

És így legalább nincs kiszűrve semmi ;]

(#74) Lacielvtárs válasza Dorian (#72) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]
Akkor nálam nagyon gagyi a cxr200 :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75) fehér_ember válasza migabi24 (#68) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem találtam meg a premier vs sequel magyar teszt-jét. de legfeljebb majd összehasonlítom magam.
Sajnos a HomeMovie-nál rájöttek hogy hiba volt a honlapon: 1m; 1,5m; 2m :)
De "kárpótlásképp" lehet meg tudunk állapodni egy köztes árban

(#76) migabi24
Ja, hogy te erre az elosztósra gondoltál, ezt láttam.

[ Szerkesztve ]

(#76) migabi24 válasza fehér_ember (#75) üzenetére


migabi24
nagyúr

(#77) migabi24 válasza Lacielvtárs (#74) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam meg a Marantz NA8005😂

(#78) #98221312


#98221312
törölt tag

Urak kinéztem egy[kábelt]. :)

Valakinek tapasztalat esetleg?? :U

[ Szerkesztve ]

(#79) Dorian válasza #98221312 (#78) üzenetére


Dorian
félisten

Tapasztalatom nincs, de többek szerint jó kábel.
VDH-ból a cs122-t próbáltam, az kukába való.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80) Lacielvtárs válasza #98221312 (#78) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nem tudom, egy próbát szerintem biztos megerne...
Kérdés hogy mit váltana?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#81) migabi24 válasza #98221312 (#78) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jó kábelt szeretnél?Mekkora darab kellene?😁

[ Szerkesztve ]

(#82) #98221312 válasza Lacielvtárs (#80) üzenetére


#98221312
törölt tag

Oehlbach Rattle Sanke 3-at váltana..

migabi a frontokat, és a centert szeretném újrakábelezni.. össz: 4-5 méter kéne... :K

(#83) Lacielvtárs válasza #98221312 (#82) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nem tudom, anno Nemir Ombe nekem inkább Oehlbach kábelt ajánlott a VDH kábel helyett...
Lehet őt kellene megkerdezni :K

Mondjuk a VDH jobb vagy 'komolyabb' lehet...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84) tomriddle74 válasza Lacielvtárs (#83) üzenetére


tomriddle74
tag

Sziasztok!
Hamár kábel, gondoltam elmondom, hogy én a center és a front noname 2x1.5- kábeleit cseréltem 2x4 Oehlbach kábelre. Hát, hanyat vágtam magam. Már csak attól is mennyivel levegősebb könnyedebb lett a hangfalak hangja amik egyébként quadral argentumok egy sony vassal hajtva. Biztos van ettől is feljebb, de már ez is sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#85) Lacielvtárs válasza tomriddle74 (#84) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, az a kábel márka szokott ilyeneket művelni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#86) migabi24 válasza tomriddle74 (#84) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az Oehlbach kábelek kiváló ár/érték aránnyal bírnak, nekem itthon minden Oehlbach

(#87) Quetz


Quetz
őstag

Tudja valaki, hogy Belden 5000UE illetve 5T00UP kábelt honnan lehet beszerezni?

(#88) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok. Szeretném lecserélni a sub rca kábelét, mert kell egy hosszabb. Az erősítő és a sub láda is 1 rca-s. Az lenne a kérdésem, hogy mi van ha 2 rca-s kábelt veszek és az egyik szabadon marad? Jelenthet e ez valamilyen hátrányt pl. zajgyűjtés vagy bármi mást? Van tapasztalat erről? Találtam 2 olcsó madzagot [link] [link] (illetve van még ott klotz is) , első körben ezeket próbálnám ki, mert óccó. Van valakinek tapasztalata ezekkel a madzagokkal?

[ Szerkesztve ]

(#89) migabi24 válasza Zigi (#88) üzenetére


migabi24
nagyúr

Subnak árnyékolt rca kell

(#90) tomyka74


tomyka74
senior tag

naaa hát mik vannak "kábeles" topik! na ez hiány pótló lesz, grat hozzá! :C

és akkor már adjatok lécci tanácsot,hogy érdemes e szerintetek egy 10 m-es minőségibb HDMI kábelre kb. 40-50 misit kifizetni? mert azt látom/olvasom ,hogy pont a HDMI a leginkább placebós kérdés kábel szinten.
sokan mondják,hogy felesleges és pont ma olvastam ezt egy oldalon :
" A HDMI kábelek a legtöbbször ugyanúgy működnek. Ha kapunk egy képet, akkor az biztosan az, amit a forrás (a médialejátszó vagy set-top box) küld - és ha nem villog, akkor rendben vagyunk. Az 1080p-s és a 4K-s tartalmaknál fontos, hogy "High Speed" feliratú kábelt válasszunk - ne hagyjuk viszont becsapni magunkat. 4K-s HDMI kábel és HDMI 2.0 kábel nem létezik, a High Speed mindent lefed. Bár sok márka rengeteget költ arra, hogy az ellenkezőjéről valahogyan meggyőzzön minket, de egyetlen HDMI kábel sem képes a másiknál jobb felbontást, jobb színeket vagy szebb képet és hangminőséget garantálni. Éppen emiatt általánosságban az olcsó típusok az ajánlottak. " !

na erre tegyen valaki pontot! :D

[ Szerkesztve ]

(#91) BBéci válasza Zigi (#88) üzenetére


BBéci
titán

Szubkábelt vegyél, ha jót akarsz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#92) BBéci válasza tomyka74 (#90) üzenetére


BBéci
titán

Tipikus kábelnáci duma. Már ott megbukik, hogy a High Speed nem viszi át a 4K/60Hz-et és a HDR-t, pláne 10 méteres hossz esetén.
Szerintem egy akkora darabra nem túlzás kiadni mondjuk 30000 forintot, annál többet csak high end készülékek közé. De kizárólag alapos próbálgatás után!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#93) tomyka74 válasza BBéci (#92) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát bizony elég határozott illúzió romboló ahogy a cikk meg lett írva.
igen a 30-ra még én is azt mondom,hogy nagyon álomhatár és a tető foghúzva kiadok enyit, de ilyen hosszban sajna mind 50 körül megy. annyit már nem adok érte azért tényleg maradjunk már a földön! :)
lesekedem egyfolytában a használt piacot aztán hátha lesz valakinek ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#94) xtremetuning válasza Dorian (#72) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fenébe !

Akkor az én Halcro procim és erőlködőm is gagyi. Meg az Ymer monoblockjaim is azok voltak.
A Lumin S1-ről nem is beszélve...., de ezek után kidobom az Audiocom Signature Oppomat is.

.
.
.
;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#95) Lacielvtárs válasza xtremetuning (#94) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#96) BBéci válasza xtremetuning (#94) üzenetére


BBéci
titán

Tételezzük fel, hogy viccnek szánta, bár kicsit durva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#97) Zigi válasza BBéci (#91) üzenetére


Zigi
senior tag

Az lesz nem kísérletezek most. Inakustik star van 6300-tól, norstone arran 9000-től vagy oehlbach nf 11000-től. Természetesen az inakustik felé hajlok, de meggyőzhető vagyok ha arról van szó. 10-nél többet nem költök erre, mert nem illene a rendszerbe.

(#98) BBéci válasza Zigi (#97) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj ki minél többet! Nekem a Star nem adott semmi pluszt egy sima RCA-hoz képest.
Ne felejtsd el,hogy a szubládák igénylik a jó tápkábelt is!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99) xtremetuning válasza BBéci (#98) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nálam nagyobb kábelbuzit, nem hiszem, hogy találnátok, de a szub tápkábelezése legyen az utolsó, amire költ.

SZVSZ

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100) Zsubi válasza tomyka74 (#93) üzenetére


Zsubi
őstag

pl. [link] ez? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.