Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Formaster válasza zsoika (#1000) üzenetére


Formaster
addikt

A zöldel ellentêtben a lila premier-re mondják, hogy már egy botfülű is kihallja, de av teszt oldalon meg azt mondják a legnagyobb szerepe a média lejátszónál jön ki. Na ez nálam a TV plexen keresztül. Ha összevetem, hogy a subnak is, a TV-nek is és az erősítőnek is jó lenne, akkor már jobban megérné az elosztót venni, de azt is meg lehet még spékelni utána a kábelezéssel ;] Legalábbis az av tesztje szerint. Viszont nálam a sub alapból fix kábeles, ehhez át kéne szerelnem a csatlakozóját is, a TV megint nem a hagyományos, hisz a falon van és 90 fokban elfordul a kábel csatlakozója. De meghallgatnám hoz-e valami változást, lehet hogy lerendelem a premiert az erősítőhöz, aztán ha mellé lőttem, akkor élek az elállás jogával :U

(#1002) zsoika válasza Formaster (#1001) üzenetére


zsoika
addikt

Gyanítom nincs jobb megoldás .

(#1003) Formaster válasza zsoika (#1002) üzenetére


Formaster
addikt

Már csak 1van hátra, az a sub kábelezése. Jelenleg a klipsch gyári wifi transmitterét használom, tudom most ördögöt kiálltottam ;]

(#1004) zsoika válasza Formaster (#1003) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem (és sokaknak) Oehlbach NF 214 Sub van.

(#1005) Formaster válasza zsoika (#1004) üzenetére


Formaster
addikt

Már csak a hossz kérdéses, remélem nem olyan hülye helyre kell raknom,mint a másik lakásban, mert akkor vehetek abból is 10 métereset :B

(#1006) BBéci válasza Formaster (#997) üzenetére


BBéci
titán

Denon AVR-X2500H-hoz már érdemes valami jófajta tápkábelt használni, ajánlom az EVO3 Premiert, kiváló az ár/érték aránya, de azt pláne csakis otthoni kipróbálás után.
A hangdobozok belső átkábelezése általában javít a hangjukon, ajánlott ugyanolyanra cserélni, amilyet kívül használsz.
A WiFi jelátvitel nem ördögtől való, egy 20-30000 Ft/3 méteres kábelnél nem ad rosszabb hangot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1007) zsoika válasza Formaster (#1005) üzenetére


zsoika
addikt

10m re inkább a wifi, de csináld fordítva. Wifin tesztelsz és ha megvan a helye akkor lehet gondolkodni.

(#1008) Formaster válasza BBéci (#1006) üzenetére


Formaster
addikt

Viszont az a gondom, hogy nem látom szerelhetőnek a hangfalakat. Nincs csavar, ami a hangszórókat tartaná, olyan mintha berakták volna, majd beragasztották a többi oldalfalat. Hátul van csavar a panelen, ahol bekötöm a a bemenetet, de ezzel nem jutok előrébb. :U

(#1009) Formaster válasza Formaster (#1008) üzenetére


Formaster
addikt

Találtam egy how to open videót :R

(#1010) BBéci válasza Formaster (#1009) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozok döntő többségéből viszonylag egyszerűen kivehetők a hangszórók, csak rá kell jönni a módjára. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1011) Formaster válasza BBéci (#1010) üzenetére


Formaster
addikt

A zajszűrős tápkábel/elosztó kérdésben nem értek még valamit. Az av-online tesztben úgy szerepel, hogy a premiert és egy hagyományos tápkábelt a Solus elosztóba dugva volt tesztelve. Nem az lenne a lényege az elosztónak, hogy az egy premierrel csatlakozik a hálózati aljzatba, majd az elosztóba már bármilyen tápkábel dugható, mert addigra már semmilyen zaj nincs a rendszerben? Vagy a rádióhullámokat ezután még felveszi a sima filléres kábel? Mert az kicsit durva lenne, hogy vegyen az ember egy premier+elosztó kombót, majd minden csatlakoztatott készülékhez még 1-1 premier kábelt :F

(#1012) zsoika válasza Formaster (#1011) üzenetére


zsoika
addikt

Nem kell elosztó ha sorolt a konnektor.....amúgy meg úgy ahogy írtad.
Szerintem add fel ...nem hoz annyit a te rendszeredben mint amennyibe kerül.

(#1013) Formaster válasza zsoika (#1012) üzenetére


Formaster
addikt

Melyik részére érted "ahogy írtam"? Tehát premier-elosztó-majd minden unit ismét premier? Mert ha a szűrős elosztóból tiszta áram jön, akkor azt még miért kellene tovább szűrni :F

(#1014) zsoika válasza Formaster (#1013) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem sok lenne árban " premier-elosztó-majd minden unit ismét premier" .
Szerintem nem hozna annyit a mostani rendszereden mint amennyibe kerül.
Ha később fejlesztenél akkor mehet mert a jó kábelt 1x kell megvenni.

(#1015) BBéci válasza Formaster (#1011) üzenetére


BBéci
titán

"majd az elosztóba már bármilyen tápkábel dugható"
Sajnos úgy nem kapod meg a maximumot. Kipróbáltuk vakteszteléssel, a legjobb hangot akkor hallottuk, amikor az összes tápkábel speciális, hifi célra készült volt. Ha durva, ha nem, ez van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1016) Formaster válasza zsoika (#1014) üzenetére


Formaster
addikt

Ezért kérdezem, hogy kell-e premier+elosztó után minden unitra ismét premier, vagy az elosztóba mehetnek a gyári kábelek. Egész jó vételt találtam az előbbi variációra, ezen még elgondolkoznék. Nyilván nem nyernék rengeteget, de ami kifejezetten zavar, az a TV bekapcsolásával párhuzamos elektromos sípolás, ami elég valószínű, hogy hálózati zaj, ez akkor is hallatszik, ha mindent lenémítok. Az előző TV-nél is jelen volt.

Valamint képminőségbéli minimális javulásról is szoktak beszámolni. Nyilván ezt a pénzt tehetném egy komolyabb 5.0-ba, de az utóbbi napokban mégis arra vettem az irányt, hogy először megnézném mit lehet kimaxolni a mostani rendszerből.

Tehát a projekt sorjában: hangfalak újrakábelezése kívül-belül. Elgondolkodtam a hálózati szűrésen is és mihamarabb szeretnék javítani a helység akusztikáján. Ezután elkövetem a legrosszabbat amit lehet és elmegyek meghallgatni komolyabb rendszereket :DDD

(#1015) BBéci: akkor felmerül a kérdés mekkora jelentősége van az elosztónak, hisz a belülről azok egy elég puritán felépítésű szerkezetek. Azt gondolnám a munka nagy részét a kábelezés végzi, bár lehet ismét tévedek :R

[ Szerkesztve ]

(#1017) BBéci válasza Formaster (#1016) üzenetére


BBéci
titán

Előbb az akusztikát javítsd, utána kábelezz!
Van jelentősége az elosztónak és a kábeleknek is. Ismétlem: próbálj ki minden lehetséges variációt, ne költekezz feleslegesen!
Tévét nem táplálnék ugyanabból az elosztóból, ahonnan a hangcuccokat. Utóbbiak nálam külön kismegszakítóra csatlakoznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1018) zsoika válasza Formaster (#1016) üzenetére


zsoika
addikt

Ha téged megnyugtat a táp rész rendbetétele akkor vedd meg nyugodtan, csak javíthat a rendszeren és ahogy már mondtam, ...a jót egyszer kell megvenni.
Viszont azt tudnod kell hogy a tápkábel hoz szerintem a legkevesebbet ...főleg belépő rendszeren.
Kapcsolódó üzemű tápot nem szoktak egy áramkörbe dugni hifisták az erősítővel ,de szintén csak ismételni tudom magamat ...belépő és közép szinten ezzel sem érdemes foglalkozni.
Én annyit tettem az ügy érdekében hogy a kapcs.üzemű tápokat külön túlfeszvédős rlosztóba tettem, de körön van sorolt konnektoron.

Nálam sincs külön kör az erősítőnek és nem is karom átvezetékelni (talán egyszer) a házat. Ha új házat építek akkor viszont biztosan berántok neki egy 3x 2,5 -es külön kört.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Formaster válasza zsoika (#1018) üzenetére


Formaster
addikt

A kapcs.üzeműnek hol van jelentősége? Nem csak akkor, ha a kapcsüzemű kimenet koaxon adja a jelet az erősítőnek és itt zajosodás lép fel? Minden esetre nálam is túlfeszvédős elosztó van, bár minden erre van dugva.

(#1020) BBéci válasza Formaster (#1019) üzenetére


BBéci
titán

Az olyan elosztók 99 % valószínűséggel rontják a hangminőséget, ezért hangberendezésekhez tilos az alkalmazásuk. Ráadásul a valós védelmi képességük minimális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1021) Formaster válasza BBéci (#1020) üzenetére


Formaster
addikt

:Y ezt hogy értsem, miért tilos? :R

(#1022) BBéci válasza Formaster (#1021) üzenetére


BBéci
titán

Mert elqrja a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1023) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Hangszóró kábel ügyben kérném a hozzáértők véleményét.

Litze kábelből van-e ennél ár/érték arányban jobb, illetve megéri-e mindezt megspékelni árnyékolással .

Földelt Litze hangsugárzó kábelt ennek a 4500Ft-os méterenkénti áránál, földelés nélkül is csak többszörös áron láttam.

Más. Nekem szokatlan, furcsa, hogy az árnyékolást a 230V-os hálózat(?) földjére is javasolják kötni. Na ez kissé meglepett, lehet a fordítás vagy egyéb miatt én értettem félre valamit?! ( Hangszóró kosarakat is szintén ilyen módon kéne földelni? )

Kábelt a reményeim szerint egy majdani csöves (TMP) erősítő, és még nem eldöntött milyen, de az biztos, hogy nagy érzékenységű (90+dB) hangsugárzó (Sonido, ATC, AN, stb. kerültek képbe) közé gondoltam.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#1024) Gijon válasza Formaster (#1016) üzenetére


Gijon
senior tag

Be kellene szerezned egy földhurok leválasztót, bár az inkább a búgás ellen véd.

(#1025) Formaster


Formaster
addikt

Megtaláltam a sub helyét és elég nagy mázlim van, 2 méteren belül adja a legjobb karaktert. Kérdés akkor, hogy bolygassam ezt a wifis transzmittert, vagy ahogy Béci mondta, ha 30k alatt gondolkozom nem lesz változás a wifis verzióhoz képest.

Szerk: anno erre is kaptam hideget/meleget a másik topikban. Volt aki meg akart égetni élve a wifi-s jeltovábbítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1026) zsoika válasza Formaster (#1025) üzenetére


zsoika
addikt

Én nem piszkálnám csak ha nagyon akciósan tudnék venni kébelt....én is akkor vettem. :K
Nem olyan szintű az a láda hogy megérje rá költeni extra kábellel, de azért járj nyitott szemmel ... Karácsony körül nagy akciók szoktak lenni és az aprón töredék áron lehet hozzájutni finom darabokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Formaster válasza zsoika (#1026) üzenetére


Formaster
addikt

Például miket nézzek? Ami neked is van? Tudom, hogy ez csak egy referencia szintű láda, mégis meglepően jó, mozis élményt nyújt. A görbék is máshogy néznek ki, mióta jó pozícióban áll, bár nyilván a frekvencia tartományban lejjebb nem fog menni, de ahhoz nagyon komolyan kéne zsebbe nyúlni. Még az ettől jóval drágább ládáknál sem láttam sokkal alacsonyabb frekiket, kb 2x-es árig sem. Inkább valahol 4x szorzónál kezdődnek. Sőt a Klipsch-hez képes kétszeres árú dobozok sem feltétlen mennek le ennyire. :R

(#1028) BBéci válasza Formaster (#1027) üzenetére


BBéci
titán

Nem a mélyebben megszólalókat kellene hajszolni, hanem a pontosabb, gyorsabb, megfogottabb, részletezőbb hangúakat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1029) Formaster válasza BBéci (#1028) üzenetére


Formaster
addikt

Értem, ez nyilván igaz, de az ár is számít és mivel nagyon jó áron kaptam a Klipschet ár/érték arányban verhetetlen vétel volt. Másrészt elégedett is vagyok vele, én nem tesztelek milliós eszközöket és az igényeim sincsenek egy bizonyos szint felett. Egy számomra pontos, mozis mélyet kaptam, amivel nincs semmi bajom. Sőt egyre komolyabban gondolkodom, hogy a kábelezésen kívül a rendszer többi elemét sem bántom a közeli jövőben. Lerendeltem a zsinórokat, a hangfalak kibelezése nem lesz kis feladat, aztán elrakom magam és kiélvezem így ahogy van.

Ami a mai napon kicsit meglepett, igaz egész nap ment a rendszer, hol zene, hol filmek felváltva és úgy este 7 felé az utolsó film végén elfogyott a kakaó az X2500H-ból. Kézrátételes kontrollra elég melegnek bizonyult. Ott tűnt fel, hogy egyre hangosabbra kellett vennem, a mély már az egekben volt, a rendszer többi része viszont elmaradt. De ezt tudjuk be az egész napi üzemnek. :U

(#1030) zsoika válasza Formaster (#1027) üzenetére


zsoika
addikt

Közel sem biztos hogy az a kébel adja neked a legjobb hangot mint nekem....sajnos ki kell próbálni.
Én Prosonnal kezdtem ,talán 4eFt volt de csak egyszeres árnyékolású. Később vettem egy Inakustik premium Y kábelt használtan ( talán 6eFt volt),de annyira jókat olvastam a AQ black lab kábelről hogy ki kellett próbálnom ....ha már 50%-os akcióban volt karácsonykor.
Vesztenivalóm nem volt , hiszen annyiért amennyiért vettem biztos el tudom adni, gondoltam és így is lett. Nekem nagyon nem jött be már csak kinézetre sem ..... Olyan vékonyka. Az Inakustikkal sokáig elégedett voltam, de amikor átköltöztettem a mélynyomót egy AVR -hez közelebbi helyre, már túl hosszú volt az 5m... Csak tekeredett a szekrény mögött. Ekkor tettem fel a kérdést a topikban hogy mit vegyek és sokan (olyanok akik komolyabb rendszerrel rendelkeztek) ajánlották ár/érték arányban az Oehlbach ot. Nemir linkelt is egy kihagyhatatlan ajánlatot...a német Media Markt ban valami 17€ körüli áron volt elérhető + szállítás. A bökkenő hogy csak németországba szállít a MM de van kint barátom ... Így probléma megoldva.
Akkoriban többeknek hozattam( itt a fórumon) ilyen kábelt és elégedettek voltak. Én sem panaszkodhatok a hangra és méretben is pöpec. Lehet van jobb kábel ami jobban illene ide nekem ,de egyelőre elég volt a kábelekből... Kicsit már beleuntam a cserékbe.

"nagyon jó áron kaptam a Klipschet ár/érték arányban verhetetlen vétel volt. Másrészt elégedett is vagyok vele," Ezzel semmi baj sincsen ...használd egészséggel!
A Denon X2000 széria azért nem egy erőgép

[ Szerkesztve ]

(#1031) BBéci válasza Formaster (#1029) üzenetére


BBéci
titán

Te hoztad szóba a cserét, nem én akarlak rábeszélni. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1032) zsoika válasza BBéci (#1028) üzenetére


zsoika
addikt

Cseszheted a pontosságot és gyorsaságot ha nem megy elég mélyre!
Én így jártam a Harman Kardon hkts 200 SUB al .
Gyors és pontos volt csak hiányzott filmeknél az alja....még jó hogy előtte volt a Sony Pascal szett és az lement rendesen, tudtam mit kéne hallanom. Az Oblivion-ban amikor Tom leesik mert ellövik a kötelet , kb 2mp hang egyszerűen hiányzott.

[ Szerkesztve ]

(#1033) Formaster válasza zsoika (#1030) üzenetére


Formaster
addikt

Valóban nem egy erőgép, de azért a jamo szettel szépen megbírkózik, a mai nap egy elég high-end filmezős, zenézős nap volt, itt is csak a végére fogyott el :R

(#1034) BBéci válasza zsoika (#1032) üzenetére


BBéci
titán

Kompromisszumot kell kötni, hacsak nincs szubládára 6-700000 forintod. Inkább vesszen 3-5 Hz, de legyen olyan a hangja, mint amiket az előbb leírtam.
Mellesleg arról volt szó, hogy olyanra szívesen váltana, ami lejjebb megy, de az sok pénzbe kerül. Erre válaszoltam, hogy azzal is sokkal előbbre lenne, ha a frekvencia-átvitel alja ugyanaz, viszont a lötyögős, folyós, pontatlan hang helyett pontosat, feszeset, gyorsat és részletezőt kapna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1035) KoNZoLik@ válasza Formaster (#1033) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ne haragudj, de én még ilyet nem hallottam/tapasztaltam, hogy egy erősítő "elfáradjon" bármennyit is ment 1 nap alatt...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1036) Formaster válasza KoNZoLik@ (#1035) üzenetére


Formaster
addikt

Gyanítom, az oka az lehet, hogy a Jamo 626-ban van oldalt 1-1 20 centis mélysugárzó és a frontok nem bi-ampra voltak kötve, hanem simán a frontra egy áthidaló rézdarabbal. Majd megfigyelem változtatott-e rajta valamit, de amióta átkötöttem nem volt lehetőségem tesztelni hosszasabban. :R

(#1037) Formaster


Formaster
addikt

Kellene vegyek egy HDMI kábelt, mert a mostani nem ethernetes. Ezt az Inakustic-ot néztem ki, elég jó áron kapom meg, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1038) zsoika válasza Formaster (#1037) üzenetére


zsoika
addikt

Jó lesz

(#1039) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!

A kettő közül melyiket válasszam:
[link]
[link]
?
Az erősítőm 1060 wattot tud felvenni a hálózatból.

Köszönöm

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1040) migabi24 válasza TuTa86 (#1039) üzenetére


migabi24
nagyúr

Egyiket sem, ennyi pénzért isoteket vegyél, de csak ha normális rendszered van

(#1041) TuTa86 válasza migabi24 (#1040) üzenetére


TuTa86
tag

Értem. Az Isotek Evo 3 Sequel még érdekes lehet de elég ritkán találni a használtpiacon.
Folyóméterre 24.900Ft/m + a dugók 19000Ft darabja + szerelés nem tudom mennyi lenne. Nincs tapasztalatom ebben. 40-45000Ft-ot szánnék rá jó szívvel. Jelenleg egy HIVOX tápkábel van az erősítőben, amit szeretnék a mélynyomóba kötni és annak helyére keresgélek. Nem SOS, keresem ár-érték arányban legjobbat, ami a keretembe is belefér.

[ Szerkesztve ]

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1042) migabi24 válasza TuTa86 (#1041) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt tudom ajánlani [link]

(#1043) TuTa86 válasza migabi24 (#1042) üzenetére


TuTa86
tag

Köszönöm utána olvasok A legjobb lenne ha valahonnan tudnék szerezni meghallgatni. Az általam linkelt AQ NRG4-et miért nem ajánlod?

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1044) BBéci válasza TuTa86 (#1043) üzenetére


BBéci
titán

Azt én sem ajánlom, volt nálam, tehát saját tapasztalat alapján mondom. AQ-ból az NRG10 tetszett, de amennyibe kerül, annyit - szerintem - nem ér.
Az EVO3 Premier kiváló ár/érték arányú kábel, van olyan a rendszeremben, szeretem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1045) TuTa86 válasza BBéci (#1044) üzenetére


TuTa86
tag

Oke, akkor ezt az AQ tápkábel vonalat elengedem. Köszönöm neked is ajánlást.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1046) Formaster


Formaster
addikt

Felhoztam mikor a Van den Hul Hybrid kábeleket rendeltem, hogy áthúzom a dobozokat is belülről. Viszont nem számoltam az utólagos Bi-Amp bekötéssel, így kevés lett a kábel. Eközben egyeztettem egy hangfal tuningossal, aki azt javasolta, hogy szén és ezüstmentes kábelt húzzak be.

Ez némileg ellentmondásos, mert a VDH ezen kábelét sok hangfalgyártó használja, viszont tény, hogy a rézkábelekit stukturált szén veszi körül.

A másik merénylet amire készülök, hogy eljuttatom hozzá a keresztváltókat némi tuningra, tudom hogy ettől nem lesz a Jamokból milliós hangfalszett, de aprópénzért ígér észrevehető javulást.

A másik amit találtam pedig ez. Mit gondoltok a felsoroltakról? :R

(#1047) migabi24 válasza Formaster (#1046) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha milliós dobozba megfelel akkor szerintem a jamoba is jó lesz😁

(#1048) Ear001 válasza Formaster (#1046) üzenetére


Ear001
addikt

Ha tetszik, minek a tuning? Ha meg nem tetszik, akkor tuning után se lesz igazán jó. Inkább add el, még mielőtt bele lenne nyúlva, mert az erősen értékcsökkentő tényező, és vegyél egy olyat, ami tényleg tetszik.

(#1049) migabi24 válasza Ear001 (#1048) üzenetére


migabi24
nagyúr

A vége az ilyen tuningolgatásnak úgyis mindig eladás, szerintem is felesleges pénzkidobás

(#1050) Formaster válasza Ear001 (#1048) üzenetére


Formaster
addikt

Tetszik, számomra megfelel. Érdekel viszont, hogy mi van még benne, azt a kb 7m kábelt és 10k-t amit a váltók javítására költök nekem megéri a kíváncsiság. Hogy valamikor lecserélem-e az sem kizárt, de ha nem szakad rám a lottó, lehet hogy maradok ennél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.