Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) migabi24 válasza zsoika (#398) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezek közt nem fogsz különbséget hallani hidd el, ha komolyabb rendszered lenne és egy sokkal drágább kábelre váltanál akkor lenne értelme, de akkor se lehet vaktába választani ahogy Béci is mondja

(#402) zsoika válasza migabi24 (#401) üzenetére


zsoika
addikt

Ne már! :O
Van itthon egy HAMA kábel amit nemrég bekötöttem és pocsék volt a sinus live kábelhez képest is ....pedig az csak 700Ft.
Nemrég volt linkelve belépő és haladó kábelek tesztje és ott volt különbség még belépők között is.
Az itthoni meghallgatással az a baj hogy az oda-vissza posta árából már megvan egy front kábelezés.

[ Szerkesztve ]

(#403) BBéci válasza zsoika (#402) üzenetére


BBéci
titán

Ne 700 forintosként vedd számításba a Sinus Live-ot, hanem az eredeti listaárán! Még úgy is jó ár/érték arányú volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#404) zsoika válasza BBéci (#403) üzenetére


zsoika
addikt

Értelek, de v.mit tennem kell, mert azért vettem meg hogy a fonás lágyítson a CMMD kerámia magas hangján.....kicsit érces volt néha.
A számításom be is jött ,de amikor Lapp kábelra cseréltem a tápnál, akkor az megint ezt a hatást hozta magával. Így már kétszeresen csillapítom a magasat és mostmár hiányzik.
Tudom, amikor fixre kötöttem az AVR tápkábelét mondtad hogy cserélhetőre csináljam.
Ezért gondoltam hogy kicserélem egy Oehlbach -ra ...akár az ezüstösre, az elvileg magasra húz.

Fogalmam sincs mennyi a Sinus listaára(talán 1400 ft) ,de az Oehlbach is majd 3eft-ról van 1400-re. Akkor az csak egy kategóriával feljebb van nem?

[ Szerkesztve ]

(#405) zsoika válasza zsoika (#404) üzenetére


zsoika
addikt

"magasra húz" magasba húz
"1400-re" 1400 Ft -ra

(#406) Ear001 válasza zsoika (#404) üzenetére


Ear001
addikt

fonás lágyítson? ezüst magasba húz? Ezek a marhaságok honnan jönnek?

(#407) xtremetuning válasza Ear001 (#406) üzenetére


xtremetuning
addikt

A sztereotípiából.... :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#408) zsoika válasza xtremetuning (#407) üzenetére


zsoika
addikt

Úgy bizony! :K

(#409) migabi24


migabi24
nagyúr

Meghozta a postás a Hivox alces elosztót, hétvégén tesztelés lesz😁

(#410) migabi24 válasza migabi24 (#409) üzenetére


migabi24
nagyúr

Még csak a Tv-t dugtam bele, de már fülig ér a szám😁 ez bizony maradni fog

(#411) Lacielvtárs válasza migabi24 (#409) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nocsak, ez lehet engem is érdekelni fog, kérnék szépen majd beszámolót :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#412) Snoop-y válasza migabi24 (#409) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gratulalok :)

En is eppen zenet hallgatok. Megerte megvenni a venomot :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#413) BBéci válasza migabi24 (#410) üzenetére


BBéci
titán

Tévéhez, vetítőhöz ezt ajánlom, a hatásától többünknek leesett az álla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#414) migabi24 válasza BBéci (#413) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam a Tv-ből kijövő hangon javított a képen nem tünt fel változás

(#415) migabi24 válasza migabi24 (#410) üzenetére


migabi24
nagyúr

Végeztem a tesztel, hát fordult a kocka, aminek örülök is tulajdonképpen, a hifinél nem történt csoda, nem tudta megütni azt a szintet amit 4x4mm tömör ösvényem tud a furutech ajzatokkal, de mivel a próba nem került csak 1 postaköltségbe, nem bántam meg, hogy kipróbáltam, legalább megnyugodhatok, hogy rendbe van a tápoldal nálam😊

(#416) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
nem teljesen ide kapcsolódik a kérdésem, de szerintem maradhat :)
adott egy denon AVR-X4000 erősítő, mely új helyre fog költözni, mivel nagyobb lakásba készülődünk.
megoldható szerintetek, hogy a nappali (itt lesz az erölködő, 5.1 rendszerben) mögött lévő konyhába is szóljon két hangfal, úgy hogy az 5.1 / 2.0 között tudjak váltani?
(tehát ne szóljon mindkettő, lehessen váltani)
mivel tabletről/telóról lehet vezérelni az erősítőt, így a távirányítás megoldott.

:) jelenleg a villanyszerelés megy a lakásban, ezért is kérdezősködök, mert innen már nem téma + két kábel bevésése a falba.

köszi a segítséget

(#417) BBéci válasza zsola32 (#416) üzenetére


BBéci
titán

Valóban nem ide tartozik, ráadásul máshol már kaptál rá választ.
Igen, megoldható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#418) zsola32 válasza BBéci (#417) üzenetére


zsola32
őstag

"ráadásul" tényleg kaptam
ha a mikéntjét írtad volna le, hasznosabb lenne az irományod.

(#419) BBéci válasza zsola32 (#418) üzenetére


BBéci
titán

Nem fogom elmagyarázni, leírni azt, ami benne van az erősítő kezelési füzetében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#420) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Ahogy sejteni lehetett lesz leárazva IsoTek tápkábel a fekete péntek alatt. Extreme audionál néztem a Premier 24eFT amit elég jó vételnek vélek. Használtan sem láttam mostanában jobb ajánlatot, vagy méterben árulva.
Nektek mi a véleményetek érdemes ráugrani?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#421) migabi24 válasza Bence01 (#420) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ne is gondolkozz rajta, 25-ért adtam el én is

(#422) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Van esetleg tapasztalat Norstone CL250 kabellel?
Audios szakbolt adta az ajanlataban 5.1-es hazimozihoz.

Koszi!

(#423) Snoop-y válasza Bence01 (#420) üzenetére


Snoop-y
veterán

En 34-ert latom :F

Mod: megtalaltam :B

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#424) BBéci válasza djg (#422) üzenetére


BBéci
titán

Olyan érzésem van azzal a névvel kapcsolatban, hogy minimális minőség áll mögötte. Találjunk ki valami hangzatosat, biztosan rárepülnek a verebek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#425) Zigi


Zigi
senior tag

Szeretném lecserélni a sub kábelét. Most egy mezei normális minőségű rca van. Melyik kábelt vegyem meg pénteken?
[link]
[link]
[link]
[link]

Az agárban pl. van ezüst, azt mondjátok a hangfalkábelnél az ezüst 'magasba húz', sub kábelnél ennek mi a jelentősége? Ennél feljebb nem megyek árban az tuti. Esetleg valakinek van, vagy volt valamelyik kábele? Én a labradort néztem ki, de minden véleményt szívesen veszek.

(#426) Snoop-y válasza BBéci (#424) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem egybol az adios cipomarka ugrott be ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#427) BBéci válasza Zigi (#425) üzenetére


BBéci
titán

Az elsőt nem ismerem, a másodikból van nálam, de még nem próbáltam, a harmadikról írtam tesztet, a negyedik semennyivel nem jobb egy átlagos, mezei RCA-nál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#428) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ne haragudjatok a kerdesert, csak igazabol nem tudom mi lehet a gond:) Optikai kabel. Most egy ideiglenes olcso optikai kabelrol ment a rendszer, minden problema nelkul. Ma megerkezett egy Qed optikai kabel amivel nem mukodik a rendszer. Ha a kabel veget megnezzuk akkor van vors feny. Ettol meg lehet, hogy a kabel a hibas? Koszonom elore is :R

(#429) Bence01 válasza Snoop-y (#423) üzenetére


Bence01
tag

Szépen beindultak az akciók most akkor még beugrott a képbe az Audioquest NRG-Y3 20e Ft ami elég jó áron van és még a Xindak Pc-02 ugyan ennyiért.
Ami pedig meglepett a Audioquest Type4 hangfalkábel elég akciós és jó minőséget is képvisel, lehet ebből is megpróbálok beszerezni, mellette a Real Cable TDCF300 -on gondolkoztam.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#430) Snoop-y válasza Bence01 (#429) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szivesen vennek felaron valami nordost csodat inkabb.

Ezen is gondolkodom:

Inakustik speaker cable LS-1203

Hifishark-on van most hasznaltan 500 EUR korul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#431) BBéci válasza fojtviki (#428) üzenetére


BBéci
titán

Ha visszateszed a régit, akkor minden rendben? Mert akkor a QED kábel a hibás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#432) fojtviki válasza BBéci (#431) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, a regivel egybol kapcsolja a dsp az erositoket es szol a zene. Ugye csak azert fura mert a feny amikor bekapcsoljuk a lejatszot ugyan ugy latszik a qed kabel vegen. Mindegy irtunk az eladonak, hogy visszakuldjuk. Egyebkent mar eleve lattuk, hogy open box volt:(

[ Szerkesztve ]

(#433) djg válasza BBéci (#424) üzenetére


djg
aktív tag

Francia gyártmány, most több bolt oldalán is találtam, pl. hangfal állványuk is kapható.
Rákérdeztem az audiós boltnál és régóta használják, nem volt még rá panasz.
De végül máshogy hozta a sors, így nem onnan és nem azt vennék. Helyette kicsit drágábban Inakustik premium 2.5-öst.

[ Szerkesztve ]

(#434) BBéci válasza djg (#433) üzenetére


BBéci
titán

Az akkor francia gyártmány, amikor én. Echte kínai. Az a bolt, amelyik árulja, nyilván csak jót fog mondani róla.
Inakustikból Exzellenz alatt semmit nem vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#435) djg válasza BBéci (#434) üzenetére


djg
aktív tag

De Te olyan rendszert se vennel, mint a legtobb halando belepos :D

(#436) Lacielvtárs válasza djg (#435) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Dehogyisnem, szokott ajánlani BBéci olyan szettet amik megfizethetoek ;]
De komolyan, hidd el, kell a megfelelő élményhez a minőség. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#437) zsoika válasza djg (#433) üzenetére


zsoika
addikt

Én meg ezzel szemezek egy ideje.
[link]

(#438) BBéci válasza zsoika (#437) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod a meglévővel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#439) zsoika válasza BBéci (#438) üzenetére


zsoika
addikt

Kicsit több magasra vágyom és tetszik a kinézete. Hajt a kíváncsiság milyen lehet. Nem nagy befektetés és az Oehlbach -ot mindig el lehet adni ha nem jön be ....nincs mit veszteni.

(#440) fehér_ember válasza Bence01 (#420) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy látom időközben csak feljebb vitték az Isotek evo3 premier tápkábel tervezett és már előre megmutatott BF-es árát; "elég érdekes húzás" : [link]

[ Szerkesztve ]

(#441) BBéci válasza zsoika (#439) üzenetére


BBéci
titán

A kíváncsiság és a tapasztalatszerzés viszi előre a világot. :K
De az ezüstözéstől nem lesz több magashangja a hangdobozaidnak. [link]

(#440) fehér_ember
Láttam néhány bombajó ajánlatot, például Triangle Antal Ez-t.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#442) fehér_ember válasza fehér_ember (#440) üzenetére


fehér_ember
addikt

Isotek sequel méterre + hozzá pl. fapacitól viborg dugók

(#441) BBéci
Igen, előfordulnak elég baráti árak, ha valaki nem a használtpiacról tervezett vásárolni, akkor most érdemes lépnie.
Én vasárnap rendeltem egy fejest, úgyhogy már csak nézelődök :)

[ Szerkesztve ]

(#443) djg válasza zsoika (#439) üzenetére


djg
aktív tag

Jól néz ki tényleg! És barátságos az ára. De azt írja 7m van csak raktáron :(( Te csapoltad így meg? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#444) zsoika válasza djg (#443) üzenetére


zsoika
addikt

Még nem ...mással vagyok elfoglalva. 7m pont elég lenne nekem előre(2x3+1). :K

[ Szerkesztve ]

(#445) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Igaz, nem házimozi, inkább kicsit hifi, de :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#446) djg válasza Lacielvtárs (#436) üzenetére


djg
aktív tag

Olyan csalóka, minek hívnak valamit prémiumnak, ha még a saját portfóliójukban is csak max középkategóriás szerepet tölt be...
Azt hiszem ezt a kockát már elvetettem, viszont legalább lesz egy referenciakábelem egy későbbi jobb minőségűhöz összemérni.
De pl. az az oehlbach ugyanilyen áron van, az jobb minőség? Mert pl. erősítőnél ami kb. egy áron van az kb. ugyanazt tudja.

(#447) Lacielvtárs válasza djg (#446) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem tudom mire gondolsz pontosan.
én most otthon felhallgató projektben vagyok, ahhoz kellett, egy jobb minőségű jack kábel.
vettem egy kis erősítőt, ami igen komoly, dinamikus hangot képest varázsolni a Sennheiser fülesnek, és ennek a márkának az NF214-es RCA kábele van rákötve az erősítőhöz..
no ettől a kábeltől megtáltosodott, az amúgy "rossz" hangú füles.
nagyon fontos a kiszolgálás és a kábelezés :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#448) djg válasza Lacielvtárs (#447) üzenetére


djg
aktív tag

Nem semmi. Érdekes dolgok ezek amúgy, mert ha összeteszem végre a rendszert és mondjuk a hangzás némi csalódást okozna majd, legalábbis az elköltött dellák fényében, magamtól biztos nem arra gondolnék, hogy egy kábelcsere drasztikusan segít majd...

Erre gondoltál BBéci?
Ahol rendeletem az AVR-el együtt nem is tartanak ilyet, a Prémium után rögtön az Exzellenz jön...

(#449) Zsubi válasza djg (#448) üzenetére


Zsubi
őstag

Van nálam meghallgatásra Prémium és Prémium Silver szerintem azokat nyugodtan ellehet engedni nem estem tőlük hanyatt :)
Szerintem BBéci erre gondolt:
https://homemovie.hu/termek/inakustik-excellence-ls-20-hangfalkabel/

[ Szerkesztve ]

(#450) djg válasza Zsubi (#449) üzenetére


djg
aktív tag

Nem rossz, bár nem valami diszkrét.
És ez milyen lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.