Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50201) aleister válasza T-Tboy (#50199) üzenetére


aleister
veterán

"...ezek közé tartozik a Jamo S..."
Nem írt típusszámot. Ánblokk értette a J* S szériájára.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50202) T-Tboy válasza aleister (#50201) üzenetére


T-Tboy
tag

Ja, az más.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#50203) rick009


rick009
tag

komplett szettben gondolkodom (néha)
ez elég jónak tűnik árban is, de ezek a hangfalak mik!?? onyx 200? próbáltam rákeresni, de semmit nem találtam... szerintetek?

(#50204) T-Tboy válasza Stubi28 (#50192) üzenetére


T-Tboy
tag

Vagy ha rendes álló frontok nem jöhetnek tényleg egyáltalán szóba akkor meg vmi hasonló szetteket kellene nézegetned (NEM AZT MONDOM, HOGY EZT VEDD MEG, HANEM VMI HASONLÓT -ezt azoknak emeltem ki akik ezt a szettet is támadni akarnák :DDD ).
http://www.procinema.hu/termek/hangsugarzo-szett/jbl-scs-178
Ezek kis polcsugárzókból állnak és legalább subot is tartalmaz a pack vmint a "házuk" vélhetőleg nem műanyag hanem vmilyen fa.

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#50205) ginola válasza BBéci (#50195) üzenetére


ginola
addikt

Egyetértek.

(#50206) rick009 válasza rick009 (#50203) üzenetére


rick009
tag

csak a [link] maradt le :D

(#50207) Zanik válasza aleister (#50198) üzenetére


Zanik
addikt

Yamahához van pl. bemérő mikrofon, és szabályozható a keresztváltó frekvencia, a Pio 421-ben (elvileg) nem. Én meghallgattam mindkettőt, számomra egy hangyányival szebben szólt a Yamaha, így azt vettem, de ez egyéni ízlés kérdése, javaslom hallgasd meg őket! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50208) zolaas válasza aleister (#50198) üzenetére


zolaas
senior tag

Háát elég érdekes összevetés. Véleményem szerint a Jamo, mint hangkeltő eszköz létezik. Csak épp minek? Mondjuk tömegoszlatásra lehet jó:D Mindenképpen ajánlom figyelmedbe 1 hallgatózás erejéig. Utána pedig hallgass meg mást. Ugyan annyi pénzért:) De most komolyan 100-ért? Hát hallgas meg ehhez 1 proson vagy Mission pack-ot. Kicsit pontosítok, amíg nem hallasz mást addig talán elmegy,(bár sztm ez sem igaz így) pláne ha vmiféle csoda bögrét hallgattál addig. Na de pontosabban: se teteje se alja se közepe, a hangkép teljesen szétcsúszott izé. Kb vmi gyenge mp3 szintet üt meg. És itt nem a 320-as ra gondolok, mert az még éppen hallgatható is lehet. Talán még bulizgatni elmegy, félrészegen emszihavert üvöltve:D Zenehallgatásra szerintem abszolult rossz döntés. Semmin se szól elviselhetően. Mozihoz is gyenge dinamikátlan. Amikor már éppen kezdene vmi kialakulni(hangerő +), ott kezd el torzulni, totálisan szétesni. A szett meg egyenesen vicc. Mintha teljesen más márkájú dobozok lettek volna összeválogatva. Csak azért írom le, mert egy ismerősöm kért meg, hogy ugyan menjek már el őhozzá és állítsam be neki a cuccot, mert a filmeken sehogy sem érti a párbeszédet, torz mindenhol, és azt hitte ő rontott el vmit. Hát így röviden kb ennyi:) Brrr. Gyorsan rávettem, hogy vigyük vissza és vegyen vmi normális cuccot, hamár mindenképpen újat szeretne. Szerencsére a bolt ahol vásárolt, sokszori fenyegetőzés/könyörgésre visszavette, igaz avult áron, de legalább vettünk helyette mást. Na erről ennyit. Lehet, h amit a kedves tesztelő hallgatott az vmi extra kiadás lehetett. Nem tudom, de én már azt sem tartom kizártnak, ebben a mai világban, hogy még a hangszórók, amikből építik ezeket, azok sem egy helyen készülnek:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#50209) T-Tboy válasza rick009 (#50203) üzenetére


T-Tboy
tag

Pár technikai adat van itt róla:
http://allegro.pl/pioneer-vsx-921-vsx-921-prism-onyx-200-raty-0-i1951196989.html
Úgy az oldal felénél lesz a szett.
Prism Audio Onyx 200. De hogy amúgy milyen ez? :DDD Lengyel oldalakon találni.

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#50210) aleister válasza Zanik (#50207) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50211) aleister válasza zolaas (#50208) üzenetére


aleister
veterán

:) Ez elég beszédes ismertető volt. Akkor ezek szerint a linkelt teszt elkövetője a kemény drogok hatása alatt állt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50212) rick009 válasza T-Tboy (#50209) üzenetére


rick009
tag

passzolom, ránézésre jó néz ki :D de hát ránézésre autót sem veszünk, nem hogy hangfalat :D technikai adatokkal nem nagyon tudok mit kezdeni... gondoltam hátha találkozott valaki már ilyennel

(#50213) Stubi28 válasza T-Tboy (#50204) üzenetére


Stubi28
tag

Megfogadván a tanácsot nézegetem a használt piacot is.
25000Ft-ért találtam pld ezt:
Sony STR - DE595

(#50214) Stubi28 válasza T-Tboy (#50204) üzenetére


Stubi28
tag

Amúgy nézegetem a linkelt terméket és egyre szimpatikusabb.
Tényleg lenne aki egy ilyen szettet is megtámadna?!
Tényleg le vagyok maradva a témában....

(#50215) BBéci válasza aleister (#50198) üzenetére


BBéci
titán

Azok a teljesítményadatok, amiket a kommersz gyártók megadnak, a valóságban szinte kivétel nélkül utópisztikusak. Soha a büdös életben nem képesek annyi wattot leadni.
Mint minden esetben, ezeket is a hangminőségük alapján minősítettem.

Nem dezinformáció, de az a honlap erősen kötődik a Jamo forgalmazójához, Ők üzemeltetik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50216) ginola válasza Stubi28 (#50213) üzenetére


ginola
addikt

Kicsit többért sokkal jobb cuccok is vannak.

(#50217) Stubi28 válasza Stubi28 (#50213) üzenetére


Stubi28
tag

Vagy ezt 38000Ft-ért:
Marantz Sr-7000

(#50218) harcikoca


harcikoca
senior tag

Ha egy 5.1-re konkrétan egy Logitech G51 mélynomójára rákötök egy nála kb 4x akkora hangszórójú asztali hangszórót akkor az erősítő részének lehet valami baja?

AMD+Ati powee'R

(#50219) Stubi28 válasza ginola (#50216) üzenetére


Stubi28
tag

Tudnál esetleg példát is mondani, vagy linket?
Üdv!

(#50220) Ed Parker válasza Stubi28 (#50219) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Komment alatt a szöveg?
Az nem?

Harcikoca:???????
Mi a kérdés? :Y

[ Szerkesztve ]

(#50221) BBéci válasza T-Tboy (#50209) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, milyen hangminőségre képes az Onyx szett, de nem tetszik a (ránézésre) három tökegyforma mélyközépsugárzó és a centerben, surroundokban lévő apró, mindössze 10 centis hangszórók. A frontok 16 centiseihez minimum 13-as passzolna, ha már nem ugyanakkorák.

(#50218) harcikoca
Nem lehet baja. Viszont szerintem semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50222) aleister válasza BBéci (#50215) üzenetére


aleister
veterán

"Nem dezinformáció, de az a honlap erősen kötődik a Jamo forgalmazójához, Ők üzemeltetik."

Így már minden érthető. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50223) tataboy


tataboy
csendes tag

Egy HARMAN KARDON AVR-445-öst mennyiért szabad manapság megvenni?!!!!!!!

Utánvéttel senkinek nem postázok mert sok a ....!!!

(#50224) Stubi28 válasza ginola (#50216) üzenetére


Stubi28
tag

És mi lenne az ára az általad kínált felhozatalnak?
PÜ-ben küld el kérlek.

(#50225) lfabian válasza tataboy (#50223) üzenetére


lfabian
tag

írtam privit

fabi

(#50226) spiky03


spiky03
veterán

Ez szerintetek milyen lehet?
hopkins-palmer hp 500
Haver ezt nézte ki.
Szerintem a mostani kis bögréitől azért sokkal, de sokkal jobb lenne, nem?
kb 13 nm-re kell.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50227) harcikoca válasza BBéci (#50221) üzenetére


harcikoca
senior tag

Nem szólna jobban?

AMD+Ati powee'R

(#50228) Martin107


Martin107
tag

Sziasztok!

Nos, valamilyen házimozi rendszer vételén gondolkodok. Ami áll egy lejátszóból, hangfalszettből, illetve erősítőből. (Tv van, gondolom más nemkell) Sajnos nem vagyok nagyon otthon a témában, valami korrekt kis rendszert kellene összeállítani.
Nemtudom milyen, de lehet valami olyan lejátszó kellene, amivel pendrive segítségvel tudom a filmeket játszani. Vagy hogy a legjobb ez manapság? Az ár 100e alatt mindenképp. Milyen lehetőségek vannak, segítsetek. :)

(#50229) BBéci válasza spiky03 (#50226) üzenetére


BBéci
titán

Először: 13 négyzetméteres szobába felesleges 1 méter magas, öthangszórós állódobozokat venni.
Másodszor: egy elfogadható minőségű centersugárzó kerül annyiba, mint az a komplett szett, tehát valahol jelentős kompromisszum van elrejtve. Szerintem a hangminőségében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50230) BBéci válasza harcikoca (#50227) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem árultad el, hogy pontosan milyen hangdobozt, dobozokat kötnél rá, az asztali kategóriát nem ismerem.
A mélyláda beépített erősítőjének a hangminősége lenne a gyenge pont még akkor is, ha hiperszuper monitorsugárzókat hajtanál meg vele.
Próbáld ki, ha Neked tetszik a végeredmény, akkor nincs értelme lebeszélni róla.

(#50228) Martin107
Az első hozzászólást elolvastad?
Milyen tévéd van? Márka, pontos típus?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50231) Patice válasza Martin107 (#50228) üzenetére


Patice
nagyúr

Pölö:

Hangfalak (5.0)

Erősítő

Ez ugyan több, mint amilyen keretet írtál, de Én ilyesmiben gondolkodnék ilyen keretből.

A forrás egy alap médialejátszó is lehet, amit úgy 10 és 20 között már kapsz újonnan is.

Azért linkeltem használtat, mert ilyen keretből újat felesleges.

Mélyládát később is tudsz majd választani mellé, de az is megúszható 50ezer környékén.

Ajánlom figyelmedbe a használt eszközöket, kis utánajárással, nézelődéssel utánakérdezéssel, nem is olyan lehetetlen vállalkozás amit írtál. De egy kicsit nagyobb pénzmag nem ártana. A kábeleket se hagyd ki a költségvetésből.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#50232) BBéci válasza Patice (#50231) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos a mélyláda megvásárlása nem halogatható, anélkül nagyon halovány lenne a Polk szett hangja. Viszont használtan még 50-et sem muszáj rákölteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50233) Patice válasza BBéci (#50232) üzenetére


Patice
nagyúr

Az igaz mondjuk. Ezért kérdeztem rá a keretre, mert egy kicsivel többért egész tűrhetőt lehetne most összerakni használtakból.

Pont most láttam egy Proson R8-at 40-ért. :D :C

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#50234) Dorian válasza Patice (#50231) üzenetére


Dorian
félisten

Jó ajánlások! :R

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50235) BBéci válasza Patice (#50233) üzenetére


BBéci
titán

Az tényleg ritka jó vétel lenne, és vele a szett is komplett, bár újdonsült topiktársunk mintha lejátszót is szeretne. Az semmiképp nem fér bele a költségvetésbe. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50236) Zanik


Zanik
addikt

A Cambridge és a Mordaunt egy céghez tartoznak? Csak mert kicsit hasonlít a Sirocco és a Carnival felépítése. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50237) Patice válasza BBéci (#50235) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, de kiindulásnak lehet tetszeni fog neki az ötlet. Ki tudja, lehet rá tud szánni többet is.

Ha nagyon spórolós konfig kell:

Hangfalak

Nincs sok infóm erről a szettről sem, de árban ott van.

Lejátszó

Vásárlás előtt mindenképpen hallgatózzon!

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#50238) Martin107 válasza Patice (#50231) üzenetére


Martin107
tag

Köszönöm ötleteid!

(#50230) BBéci
Elolvastam. Igazából Tv most ilyen van, azt még most nem szándékozom venni.
LG 26LC2R LCD TV

(#50239) bajnokpityu válasza BBéci (#50235) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez egyébként 20cm-ből szebb méyleket ad,mint a hecoink 30cm-ből?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#50240) kimi02 válasza tataboy (#50223) üzenetére


kimi02
őstag

Ez egy nagyon jó gép !

(#50241) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Jó reggelt!Erre valaki valamit?
Van egy Crown 660A-s erősítőm,amit sikerült kiégenem kb. 1-1,5 évig állt.Aztán a múlt héten elvittem megjavíttatni,mert egy 300k FT-os erősítő (nálunk 1300euró az új) azért ennyit megérdemel!Javítás után mennyit kérhetek érte?Milyen kategóriát képvisel?Ezt is a H/K gyártja mint a JBL-t stb.Elvileg ez nem zene hallgatásra teremtett jószág.Mozik stb. használják meg olyan helyeken ahol 100V-os távoli hangfalakat használnak.6x60W a teljesítménye 4Ohm-on.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50242) mp54


mp54
senior tag

Erre valaki?

Legyetek szívesek, javasoljatok vmi okosat (még nem megvásárolt) front hangfalak elhelyezésére!

Kép:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=9cu0njnvbmagwzo2pcsb.jpg

([Hogy kell beszúrni a kép hivatkozást, hogy rákattintva megjelenjen...?)

Induljunk ki abból, hogy a TV-nek (50G30) maradnia kell itt.
A problémáim:-
-bal oldalon ( a falközelben) nincs hely, csak közvetlenül a TV mellett az a kb 25 cm (a képen nem látható erkélyajtó rányílik a radiátorra)
-jobb oldalon dettó, ott van a háló ajtó
Akár álló, akár polc sugárzó: ha beszorítom a TV két széléhez, sehol sincs a filmhez közel 45 fok és zenéhez a közel 60 fok! (Zene is fontos!)
Állók esetén: baloldalon még talán a függönyös üvegfalhoz lehetne, az erkélyajtó mellé, DE a jobb oldali a szoba "közepére " esne, közlekedési útvonalba!
Polcsugárzót felrakni az ajtók feletti magasságba, az nagy pancserség lenne? (így növelhető a "hallásszög"...)
(A polcsugárzó ugyan olyan szépen tud szólni, mint az álló?)
Köszönöm!

(#50243) Warter válasza mp54 (#50242) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem fotózd körbe a szobát, mert az a kb 1.5m hely főleg a radiátorral együtt nem nyújt túl sok lehetőséget front hangfalak elhelyezésére. Kép hivatkozsát a Link gombbal tudsz, kijelölöd a szövet megnyomod a Link gombot és beilleszted a hivatkozást.

(#50244) Patice válasza mp54 (#50242) üzenetére


Patice
nagyúr

Induljunk ki abból, hogy mi van a TV-vel szemközti falon? :)

A sok közlekedő útvonal, ajtó, radiátor miatt szerintem ide egy sztereó rendszer elég lenne, ill. kevesebb bonyodalommal járna. Vagy ha mindenképpen 5.1, akkor kisebb monitor dobozokból javasolnám a majdani rendszer kiépítését.

A mostani helyén gyakorlatilag még a TV sincs túl szerencsés helyen. Ha meg lehet fordítani a szoba berendezését, akkor a fotelokat könnyebb előre tolni, amikor nem nézitek a TV-t és fordítva.

Másrészről elég üres még a szoba, nagyon visszhangos lesz így. Az akusztikával érdemes lenne kezdeni majd valamit.

A körbefotózást én is támogatom, úgy könnyebb lenne tanácsot adni, ötletelni.

Amúgy milyen rendszerben gondolkozol? Sztereó? 5.1? Kiszemeltek vannak esetleg már? Mi lenne a lánc? Milyen komponensekből állna? A TV adott. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#50245) Dorian válasza mp54 (#50242) üzenetére


Dorian
félisten

Dobj fel több képet meg egy vonalas alaprajzot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50246) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valaki esetleg tudja, hogy a Kácsától mennyiért szállítanak házhoz? Nem találtam.

(#50247) ricsik válasza Tamoo (#50246) üzenetére


ricsik
őstag

Amíg itt megkérdezed és megvárod a választ kb 10x felhívhatod őket és megkérdezheted. Csak jótanács.

(#50248) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy néz ki házimozi erősítő csere helyett veszek egy új Jungson ja-66c-t zenére 50e-ért. Szerintetek?

(#50247) ricsik: írtam nekik, de gondoltam hátha tudja valaki. Egyébként éppen nem nagyon telefonálgathatok, ezért is nem ezt tettem.

[ Szerkesztve ]

(#50249) Toobee válasza Tamoo (#50248) üzenetére


Toobee
veterán

Kb 2 nap lesz mire válaszolnak. A másik fórumon meg van egy ilyen használt, jóval kedvezőbb áron. Képekről ítélve nem sokkal fog többet nyújtani egy új, maximum a szaga lesz más.

https://barbieripnk.hu/

(#50250) Tamoo válasza Toobee (#50249) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom, láttam. Lehet tényleg tökéletes és semmi baj nem lenne vele, de rohadt messze van hogy kipróbáljam, meg nem is akarok belemenni megint az új vs. használt témába. Nekem most megér +15e-t az 1év gari.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.