Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49351) spiky03 válasza Dorian (#49347) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Akkor marad az, hogy megnézem, hogy az én rendszeremen, hogy muzsikálnak ezek a hangok. Mert sajna most egész rendszert nem tudok cserélni. :(
Majd csak apránként. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49352) Dorian válasza Sotime (#49349) üzenetére


Dorian
félisten

Én utálom állítgatni. A Denon távjának az 50%-a is funkció szerint változó érintőkijelző, mégis csak az alapot használom. Pedig lehet, hogy be lehetne állítgatni, hogy működjön vele a TV meg a többi kütyü, de nem tudom hogyan kell :B

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49353) #09634560 válasza Sotime (#49349) üzenetére


#09634560
törölt tag

mert pontosan kell mindent,és annyi mindent egyszerre mint Patice a H/K 142-nél leirt.. nem egyszerű. Időigényes.

(#49354) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Nekem is Yamaha 371-em van.En megvagyok vele elegedve!De mar bennem is motoszkal... :D jo lenne egy Denon 1912-es... :P Egyebkent Yamaha NS-777 vagy 555 van itt valakinek?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49355) Sotime válasza #09634560 (#49353) üzenetére


Sotime
csendes tag

Mint már írtam, én is csináltam már ezt, de nem tartottam terhesnek...
Örültem neki, hogy egyre szebben szól ahogy haladok előre a menüben... :))

(#49356) Sotime válasza Dorian (#49352) üzenetére


Sotime
csendes tag

Na a távkapcs beállításához már nekem se volt türelmem... Inkább hárommal zsonglőrködök egyszerre!:)

(#49357) madgie válasza BBéci (#49345) üzenetére


madgie
titán

Igen, erre gondoltam én is, hogy sokszor keverésfüggő. Elég sok film TrueHD-s, akkor viszont előnyben van a HD hangot tudó kütyü, mert nem sima DD core jut a füledbe.

(#49358) BBéci válasza Sotime (#49356) üzenetére


BBéci
titán

Arra kérlek, tartsd be a Fórum szabályait, különösen azt, amelyik az 5 percen belüli szerkesztésre hívja fel a figyelmet! Folyamatosan szórod az új hozzászólásokat, pedig köteles lennél szerkeszteni az elsőt.
A következőnél szólok a moderátoroknak!

(#49308) Pgabor79
Mivel a KCS szerepelt a linkedben, természetesen én is arról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49359) Festina86 válasza Zebu (#49331) üzenetére


Festina86
tag

Lehet az elosztó lesz a ludas, szedd ki azt a villám védettet.

Nálam most egy Alces two van tesztelésre, az egyik lyukba megy az erősítő a másikba egy elosztó és ebbe a többi eszköz. Elvileg lehetne bele elosztót dugni, de az elosztóba dugott eszközök bizonyos időközönként lefagynak, ugyanez az elosztó simán a konnektorba dugva nem produkál ilyen hibát. Most fogok majd Szabó Zolinak ez ügyben írni.

(#49360) Festina86 válasza Zebu (#49331) üzenetére


Festina86
tag

Bocsi dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#49361) Toobee válasza Festina86 (#49359) üzenetére


Toobee
veterán

Én pont ma voltam az erősítőmért, és láttam, hogy épp egy 2-es "alkesz"-t szereltek össze. Kérdeztem az elosztó témát, azt mondta, hogy nem ajánlja. Egyébként nem pont a Szabó Zolinál voltam, hanem az egyik munkatársánál. Pontosan nem tudom a nevét, de az Erzsébet királyné úton lakik. Szóval Ő mondta, hogy annyi slotosat vegyen az ember, amennyi hely kell neki, mert elosztóval nem lesz az igazi.

https://barbieripnk.hu/

(#49362) Festina86 válasza Toobee (#49361) üzenetére


Festina86
tag

Nebulo5 fórumtársal beszéltük épp a napokban, hogy neki Zoli hozott egy t elosztót, és így több eszközt tud rádugni. Erről is megfogom majd kérdezni, gondolom jobb minőségű mint a sima bolti t dugók. De gondolom az nem normális működés, hogy lefagynak a készülékek egy sima elosztótól.

(#49363) BBéci válasza Toobee (#49361) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég ugyanezen véleményemnek adtam hangot, aztán Dorian cáfolta, saját tapasztalatára és Szabó Zolira hivatkozott. Kénytelen leszek kipróbálni! Persze csak kíváncsiságból, mert minimum hatos elosztóra van szükségem, plusz egy a tévének.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49364) Dorian válasza Festina86 (#49362) üzenetére


Dorian
félisten

Nem igazán minőségben van különbség, a boltik elég nagy része is megfelelő, hanem a járatostól 90fokkal el vannak a dugvillák forgatva, így nem akadályozza az alkesz másik dugalját.

Amúgy ilyen T dugó csak kicsit "árt" a minőségnek, a hosszabbító az már nem való.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49365) Viper26 válasza madgie (#49336) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mennyire macerás a beállítás OSD nélkül (V371)?Remélem nem nagyon, mert nem igazán szeretnék emiatt másikat keresni. :B

iPhone 15 Pro | AW S9

(#49366) MaTTeS válasza Viper26 (#49365) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Egyáltalán nem. Rokonomnak én állítottam be, teljesen felhasználóbarát.

(#49367) kenand


kenand
veterán

Találtam egy tesztet a digitális házimoziban a belépő 309-es erősítőről és az SKF 4700-as hangfalakról (plusz sub)

Ugyan így már nem igazán kapható, de az újabb erősítővel a 545-tel igen (igaz sub nincs a csomagban, azt külön kell venni, vagy benn a sub az 5405-ös csomagban, de akkor a hangszórók minik )

teszt link

(#49368) madgie válasza Viper26 (#49365) üzenetére


madgie
titán

Semennyire. Összedugod, rárakod a bemérőmikit az állványra, aztán lecsekkolod, jó-e, ha nem, finomítod (nekem a centert large-nak állította, átlőttem small-ra, illetve a crossover frekit átállítottam a szokásos 80 Hz-ről 100-ra, mert a SCS 178 kis dobozai 90-100 Hz alá nem tudnak menni) . Ezt a készüléken látod, nem a tévén, ennyi. Engem cseppet sem zavar, egyedül akkorérzem egy kicsit az OSD hiányát, amikor meg akarom nézni, milyen hangsáv megy: ehhez most meg kell nyomnom az info gombot (asszem) háromszor és akkor írja ki a bemenet helyett. De különben tök felesleges, mindkét lejátszómon (PS3, Popcorn Hour A-210) egy egyszerű info gomb (PS3-on select) és egyből írja a pontos videó- és audiótulajdonságokat.

(#49369) nebulo5 válasza Toobee (#49361) üzenetére


nebulo5
senior tag

Valószínű, hogy inkább az "üzleti" oldalát tartotta preferáltabb célnak. Január elején szereztem be az Alces Two-t, és Sz. Zolival tárgyaltuk ki részletekbe menően, hogy mit, és mennyi készüléket javallott/lehet rá csatlakoztatni. Zoli, minden előzetes "költségkímélő" megjegyzésem előtt szóba hozta az elosztó használatának lehetőségét.
Meggyőződésem, hogy ha minőségi romlást okozna az elosztó használata, akkor nem merült volna fel, mint lehetőség.
Természetesen, kíváncsiságom nem hagyott nyugton, és már minden lehetséges variációt kipróbáltam az Alces közbeiktatásával. A jelenléte egyértelműen hallható javulást okoz a hangkép térbeli szélesítésében, illetve (főleg a középmély és közép) hangtartomány érthetőségében. Az elosztó ki és beiktatásával nem tudtam változást észlelni, pedig már-már a "kákán is csomót kereső" magatartást tanúsítok számos esetben.
Persze, ez csak az én tapasztalatom! Valószínű, hogy a rendszer komponenseitől is sokban függ az Alces (és elosztó) hatása.

Üdv: nebulo

(#49370) Szabikaa20 válasza Viper26 (#49365) üzenetére


Szabikaa20
őstag

YPAO beállít mindent! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49371) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Egy kis segitséget kérnék!
Úton van hozzám egy HK- 142 erölködő. Hová állitsam be a gépen a hangfalakhoz első körben a decibeleket, amiket később hallás után finomítanék? A nappali 6x6m a hangfalak öt egyforma SONY háromutas, 120w, 6ohm. Sub nincs. Az ASUS médialejátszóbol eddig optikain mentem az erölködőbe. Hagyjam most is így, vagy mehetek HDMI-n az erölködőbe és onnan HDMI-n a PANA plazmába?Jöl jönne egy kis hozzászólás.
Sanya

(#49372) Radírpók válasza Patice (#49063) üzenetére


Radírpók
csendes tag

Köszönöm szépen a válszodat és természetesen robi-k válaszát is. Igazából úgy terveztem, hogy egy Dune Smart D1-hez, vagy ha lesz türelmem kivárni egy Dune 301-hez kötném, feltéve hogy nem írok baromságot és egyáltalán működhet így.
Ma körülnéztem megint a használt erősítők között. Találtam számomra nagyon érdekes darabokat a NAD mellett is, de továbbra is csak az alapján amiket olvastam róluk, hallani nem hallottam őket sajnos: Advance Acoustic MAP 305 II., Audiolab 8000S.

Találtam egy eladó Rotel RA 1520 erősítőt, ami drágább mint az előzőek, nem tudom hogy megéri-e azt a + 40 ezer forintot. Ráaádásul ennyiért most van egy új állapotú Maranz PM 8003-as is eladó, ami tudom, hogy elvinné a keretem nagy részét, de ha jól láttam egész más kategóriát képvisel. Ha nagyon megéri az árát,akkor esetleg megpróbálok kölcsön kérni a családomtól.

Szeretném megkérdezni a véleményetek arról, hogy ezek közül melyik erősítő éri meg leginkább az árát.

(#49373) Tamoo válasza Viper26 (#49335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szubból a polkaudio psw-110-et én is tudom ajánlani, nekem is olyan van. Szerintem még kicsit a hangfalszetten is rágódj, ne ugorj bele.

(#49374) tobias40


tobias40
veterán

Házi mozi vásárlása előtt állok,segítséget kérnék! :R

Adott egy 42"-os full hd Lg lcd tv.
Egy popcorn A210 média lejátszó.Van rajta koax és optikai kimenet is.
1080p-s filmeket ls bd ripeket nézek rajta legtöbbet.Meg néhány bluray iso,BD 50 is!
Természetesen majd mp3 és flac zenéket is hallgatnék majd!

A szoba 4x4-s méretű és ehhez kellene egy 5.1-es jó minőségű házimozi.

Sosem volt még házi mozim,eddig a tv hangszóróin hallgattam a műsorokat.

Kb. 100.000 ft-t szánnék rá,(nagyon indokolt esetben lehet pár tizessel több :) )fontos lenne a hogy a torrent oldalakról letöltött filmeket minél jobb minőségben hallgatni(hd audio is van)DTS stb...

Ha lehet akkor legalább 3 alternatívát mondjatok,hogy tudjak miből válogatni! :)
Ha lehet akkor szájbarágósan mondjátok el hogy mit miért ajánlotok,hogy könnyebben tudjak választani!

Elolvastam az első hsz.-t de nem tudtam dönteni mert sajnos nem igen értek ehhez!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#49375) BBéci válasza Sanya46 (#49371) üzenetére


BBéci
titán

Alaphelyzetben nullán állnak a szintek és a késleltetés, melyeket első körben, haladéktalanul a helyi adottságokhoz kell igazítani. Erre semmiféle tippet nem lehet adni.
A lejátszó csatlakoztatása tetszésed szerinti, mivel HD hangokkal nem kell bonyolítani az életedet.

Tobias40
100e forintból csak a legegyszerűbb, belépő kategóriás házimozit tudod összeállítani, tehát minőségről beszélni csak óvatosan szabad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49376) Busaf


Busaf
tag

Sziasztok!
Kissé előrébb volt egy kérdésem, sokan válaszoltak rá, köszönöm.
100-150-ről indult a dolog, de a PC-m is ennyiről indult.
Most kb 400-ban van és VGA, ház, DVD, BLUE RAY még sehol...
Most VGA-t veszek, aztán jöhet a hangcájg, addig használom a régi kis Creative 5.1-emet.

Volt szerencsém hallani komolyabb hangszettet "munka" közben és hát ég és föld a kettő.
Ezért akarok valami tényleg jót.

A szobát elírtam, bocs 5x7-es.

Az a 150k az a pénz, amit havi szinten tudnék ilyesmire költeni. Tehát ha jól értem 70-80-ért egy jó erősítő és 2x ennyiért a hangfal? A mélynyomó meg külön?

Ebben a kategóriában tudna valaki párosítást ajánlani, a hangrész tényleg az a része az egésznek, ahol avatatlan vagyok.

Köszönöm, az eddig ajánlott márkákat megnézegettem, megkönyvjelzőztem, utánaolvasok.

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#49377) Sanya46 válasza BBéci (#49375) üzenetére


Sanya46
csendes tag

Tehát ha rákötöm a 6 ohm-os hangfalakat, o-ra állítsam hangfalanként a db-ket, és majd hallás után korrigáljak.- valahol azt olvastam a topik- ban, hogy +-ban ne használjuk a gépet, mert kifeküdhet, etért kérdeztem, hogy ingulásnak minusz 5-6 felé állítsam, vagy kezdjem o-nál.

(#49378) Sanya46 válasza BBéci (#49375) üzenetére


Sanya46
csendes tag

Tehát az első beállitáskor mennyi decibellel hajtsam meg a hangfalakat, amit hallás után korrigálnék? Minusz mennyi DB-vel indítsak, hogy kíméljem az erösitöt?

(#49379) BBéci válasza Sanya46 (#49377) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen írtam, hogy alaphelyzetben nullán állnak a szintek, mi nem világos? Nyugodtan mehet pluszba, ha szükséges, semmi baja nem lesz

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49380) tobias40 válasza BBéci (#49375) üzenetére


tobias40
veterán

És mi lenne az amit ki tudnék hozni 100-130 ezer ft-ból azok alapján amit írtam?
Nem vagyok egy "vásott" fülű user tehát ezért sem megyek bele a több százezres kategóriákba! :R
A média lejátszóhoz mi illene legjobban,ebben a kategóriában?

Ez az egybe épített 5.1-s mennyire lehet jó nekem?
Philips HTS8140
Gondolom nem egy nagy minőség...

Üdv!

(#49381) Sanya46 válasza BBéci (#49379) üzenetére


Sanya46
csendes tag

köszönöm.

(#49382) holodp válasza tobias40 (#49380) üzenetére


holodp
aktív tag

Azt felejtsd el.
Én egy hónapja vettem használtan egy Denon Avr-1610-est, meg hozzá újonnan egy JBL SCS178-at. Össze sem hasonlítható a kettő, pedig hát ez még tényleg csak az abszolút belépő kategória. A kettő összesen 115 ezer Ft volt.
A helyedben használtak között nézelődnék. Lehet kapni jó, esetleg még garanciális hangfalakat és erősítőket kedvező áron. És ezek nem kopnak úgy az évek alatt, mint egy telefon, szóval nem kell félni az 1 éves modellektől.

(#49383) BBéci válasza holodp (#49382) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Megjegyzem, a Denon 1610 képességeit nem tudja megmutatni az a JBL szett, mivel kétszerese helyett, feleannyiba kerül, mint az erősítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49384) holodp válasza BBéci (#49383) üzenetére


holodp
aktív tag

Egyelőre sajnos ennyim volt rá. :)
Úgy voltam vele, hogy később, ha lesz lehetőség, majd kap jobb hangszórókat. De csupa jót olvastam a JBL-ről, és jó áron sikerült beszereznem. Nem is csalódtam benne, panelbe most még jó ez, így is félek néha, hogy feldörömbölnek majd, pedig nem hallgatom hangosan. :))

(#49385) Arnee01 válasza BBéci (#49383) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Ahhoz a JBL-hez nem is lehet célszerűen erősítőt venni? Feleannyiért nem sok minden kapható:)

Viszont bővíthető a későbbiekben két normális fronttal?

(#49386) ginola


ginola
addikt

Miért van az, hogy az emberek félnek a használt cuccoktól?

(#49387) axwel18 válasza ginola (#49386) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát ez jó kérdés. De szerintem azért mert ha elromlik akkor nem kapnak ingyen ujat vagy nem javítják.

(#49388) ginola válasza axwel18 (#49387) üzenetére


ginola
addikt

Mert azt hiszik, hogy a régi=szar:) Úgy néz ki nem megy el a cuccosom.......

(#49389) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Adele - Live at the Royal Albert Hall koncert DTS-HD hanggal. Egyszerűen :Y
Imádom a zenéit, világklasszis hangja van a csajnak. Brutálisan jó hanganyagot varázsoltak a lemezre.
Aki teheti szerezze be.

(#49390) ginola válasza MaTTeS (#49389) üzenetére


ginola
addikt

Ja az tényleg jó, haverom Arcam 500+ JBL LS 5.1-én bejött:)

[ Szerkesztve ]

(#49391) tobias40 válasza holodp (#49382) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem jöhet használt cucc is de jó lenne ha konkrétumokat írnátok hogy mire figyeljek oda a vásárlásnál! :R

Komplett szettben gondolkoztam de jó lehet ha összeraknánk egyedit is!

Csak legyen már 2-3 választási lehetőségem...

Üdv!

(#49392) axwel18 válasza ginola (#49388) üzenetére


axwel18
senior tag

Pedig attol hogy valami régi nem biztos hogy szar. De szerintem azért a jelenlegi árak és a jelenlegi fizetés arány is közre játszik.

(#49393) ginola válasza axwel18 (#49392) üzenetére


ginola
addikt

!szeresébe került, mint amennyiért árulom, akkor kicsit több értéke volt a pénznek.

(#49394) Pgabor79 válasza MaTTeS (#49389) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Tudtok még ajánlani néhány kiemelkedően jó koncert lemezt DTS-HD hangsávval?
Adele hangja például nekem is nagyon bejön! Amúgy e-téren mindenevő vagyok!

(#49395) Topa00


Topa00
tag

Sziasztok!

Írjatok légyszi egy pár jó házi-mozis webshopot, ahol van minden.
A netdepon kívül.
Köszi

(#49396) holodp válasza tobias40 (#49391) üzenetére


holodp
aktív tag

Hát ebben az árkategóriában olyat nem kapsz, amin igazán kijönnek a TrueHD, meg a DTS-HD hangok (az gondolom 200e felett kezdődik), de a többit persze viszik.
Kell HDMI csatlakozó az erősítőre?
Állót vagy polcsugárzót szeretnél?
Egyszerre akarod megvenni, vagy először elég lenne a front+center, később hátterek, mélyláda?

(#49397) MaTTeS válasza Pgabor79 (#49394) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem kifejezetten az én stílusom, de 2 éve láttam a Hm és Hifi Show-n, és volt rajta pár jó szám: Chris Botti in Boston (bd50 lemez), erről a Shape of my hearth c. szám tetszik leginkább.

Polk Audio Rti A9 dobozokkal és valamilyen elő-végfok párossal hallottam (ha valaki emlékszik rá, a földszinten bal hátsó sarki szobában kényelmes fotelekkel). Nagyon szép, szellős hangja volt, kifejezetten nagyon tetszett a Polkok hangja.

(#49398) tobias40 válasza holodp (#49396) üzenetére


tobias40
veterán

Lehetne több lépcsőben is megvennem,de akkor később is kellene a segítségetek!
Hátulra jobb lenne az álló előre meg a polcos..

De azt már látom hogy nem úszom meg 200 alatt.. :(

(#49399) spiky03


spiky03
veterán

Azért lehet, hogy még sem olyan gagyi, ha ilyeneket is csinálnak, nem?
Taga
Persze lehet, hogy tévedek. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49400) madgie válasza Pgabor79 (#49394) üzenetére


madgie
titán

Általában keményebb zenét hallgatok, ha már ilyesmiről van szó, de a Linkin Park Road to Revolution BD-je brutálisan szól DTS-HD MA-ban :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.