Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50051) Warter válasza Szabikaa20 (#50048) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem teljesen mind1, hogy ki mit mond, az maximum arra elég, hogy tudjad, hogy milyen irányba indulj el hallgatózni. Ráadásul ha elmész valami szaküzletbe, ott max 2-3 órát kell rászánnod amig meghallgatod az adott dobozokat. Meghallgatás nélkül teljesen blődség bármit is venni. :N

(#50052) Szabikaa20 válasza Warter (#50051) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Természetesem meghallgatom mielött megveszem!De ha pl talalok olyat ami minden téren tetszik,akkor nem mind1 hova megyek érte,mert akkor a legolcsóbbat keresem meg.Na mind1 nem szeretnék erről többet beszélni! :))

Az általános dolgokra vagyok csak kíváncsi... :K

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50053) Warter válasza Szabikaa20 (#50052) üzenetére


Warter
őstag

Azért kell sokat hallgatózni, hogy legyen összehasonlítási alapod. Az, hogy elmész valahova és hallgatsz valamit az nem biztos, hogy jelent bármit is. Persze te tudod, azt veszel amit akarsz.

(#50054) Szabikaa20 válasza Warter (#50053) üzenetére


Szabikaa20
őstag

És ha nincs rá lehetőségem??? :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50055) Tompo92


Tompo92
senior tag

Na most ,hogy ki veszekedtétek magatokat még 1x leírnám a kérdésem ha nem baj:D

Kérdés

(#50056) Warter válasza Szabikaa20 (#50054) üzenetére


Warter
őstag

Több, mint egy hónapja irogatsz itt. Nem volt időd 1 hónap alatt elmenni sehova hallgatózni? Még egy MM vagy Saturn se jött szembe ennyi idő alatt? Ne haragudj, de ez nehezen hihető. :)

(#50057) Szabikaa20 válasza Warter (#50056) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát sajnos se MM se Saturn nem jött szembe mivel Szlovákiában nincs egyik se!!! :DDD (főleg azt se tudom mi az,de témával adódóan gondolom valami elektronikai üzletek lehetnek) És amúgy nálunk jártam olyan üzletben hogy NAY (ez kb olyan lehet mint nállatok az Euronics) és ott néztem egy Onkyo 509-es erősítővel egy Yamaha NS-777 és NS-555-öt,de azok pocsékok voltak!A JAMO-k meg alapból nem érdekeltek! :O Pedig kértem hogy tegyen be valami CD-t,mert csak rádió szólt,de úgy se ájultam el se a hideg nem rázott! :D Mostmár elhiszed?! (Amúgy készülök BP-re kb márciusban,addig eldöntöm mit szeretnék)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50058) nebulo5 válasza Tamoo (#50047) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ott nálad, azok a falak annyira kopárak, hogy a jobb akusztika érdekében egy szöget versz a falba, és arra akasztod a télikabátodat, már az is hasznos lehet! :D
Biztosan egyszerű dolgokkal is szép hatást érhetsz el, legalább a csörgő visszhang csillapítása területén!
Ha eljössz érte, szívesen adok a próbálkozáshoz hangelnyelő szivacsot! Van belőle több négyzetméter!

Üdv: nebulo

(#50059) Tamoo válasza nebulo5 (#50058) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a helyzet, hogy azokon a falakon belülről 5cm-es nikecell szigetelés van :( Nagy ötlet volt (nem az enyém). Szóval nem szögelhetek össze-vissza.
Köszi a felajánlást, de sajnos nemigazán járok a fővárosban...

[ Szerkesztve ]

(#50060) vaksi8 válasza #75912448 (#50033) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi!
Így már érthető!
Csak ezek mennek. "Audio : MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, DTS 2.0 +Digital out, Tag ID3"

(#50061) Thuglife


Thuglife
senior tag

Srácok!
Lehetőségem lenne lecserélni az Onkyo TX-SR506-ost egy Marantz SR 5003-ra? Vágjak bele? Kb. mennyi a reális ára a Marantznak?

[ Szerkesztve ]

(#50062) Pecc


Pecc
őstag

Infinity RS 5001 vintage hangfalat hallott már valaki itt, ha igen, a belépőszintet megüti e a hangja? Na nem házimozira, hanem stereo zenére. Köszi.

(#50063) Ed Parker válasza Thuglife (#50061) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

100 bruttó kb, állapottól függően.

(#50064) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na lehet lesz gránitlapom. Ajánlottak műkövet is. Szerintetek?

(#50065) sirfer válasza Tamoo (#50064) üzenetére


sirfer
aktív tag

Minél sűrűbb legyen és nehezebb. Sztem a műkő sem rossz. Legalább 3 cm -es vastagság. Nekem 6 cm-es lett, nagyon bevált. A SUB-ok tüskéi alá kellettek talpak, mert lemásztak a gránitlapról.

(#50066) Dorian válasza Tamoo (#50064) üzenetére


Dorian
félisten

Ez olyan, hogy csak akkor derül ki ér-e valamit, ha kipróbálod. Elméletileg a gránit azért jó, mert nagysűrűségű, kemény, egyben homogén anyag. Műkő ettől sehol sincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50067) Tamoo válasza sirfer (#50065) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az enyém nem fog lemászni, van kis gumi talpa is (PSW-110).

(#50066) Dorian: Aha, nem tudom. Nekem nagyon ajánlgatták a műkövet, de valószínűleg akkor inkább a gránitra szavazok. Jó eséllyel nem kell költségekbe vernem magam hozzá, úgyhogy egy próbát mindenképpen megér. Ahogy visszaolvasgattam, még érdemes gumikorongokkal is próbálkozni a gránit alatt, bár nekem szőnyegen lesz.
Mission-ök alá (tüskék alá) gondolom fölösleges bármit is tenni.
Még a falakkal kellene kezdenem valamit, hogy ne legyen csupaszon, de nem sok ötletem van egyenlőre. :(

(#50068) sirfer válasza Tamoo (#50067) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ahogy Dorian is írta korábban, kell a gránitlap alá is tenni vmit, mert anélkül a rezgést átvitte mindenre. Nekem a padló alatt van rezgéselnyelő réteg. A gránit egyébkétn lényegesen drágább is volt.

(#50069) Toobee válasza Tamoo (#50067) üzenetére


Toobee
veterán

Valami ragasztható dolgot keress szerintem, akkor nem kell szögelni a faladat.

https://barbieripnk.hu/

(#50070) spiky03 válasza Tamoo (#50067) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem egy könyvespolc, vagy DVD-s polc is dobna már valamit rajta.
Vagy pár nagyobb kép, talán.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50071) Tamoo válasza spiky03 (#50070) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(Mint írtam) a belső szigetelés miatt nem olyan egyszerű a történet. Ennyi fantáziám még nekem is lenne. :)

(#50072) spiky03 válasza Tamoo (#50071) üzenetére


spiky03
veterán

Jah tényleg, bocsi :D
Akkor sajnos nem tudok segíteni. :DD
De mondjuk képet feltudsz szerintem tenni, valami két oldalú ragasztóval, vagy valami ilyesmivel. Vagy ez sem kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50073) Tamoo válasza spiky03 (#50072) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De, de nekem a hangfalak környékére/mögé kellene valami. Hangszigetelő szivacsra nem tudom költsek-e ~7e-t, ráadásul még csúnya is.

(#50074) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.
Remélen jó helyre írok.
Adott egy egyszerű Genius 5.1-es "házimozi" , az lenne a kérdésem hogy, az erősítőtől a hangfalakhoz menő kábeleknek ugyanolyan hosszúaknak kell lennie?
Jelenleg mindegyik kábel 4m hosszú, de a jobb hátsóét meg kellene toldanom 2m-el, lesz valami baj/hátrány a többihez képest ?

(#50075) Dorian válasza spiky03 (#50070) üzenetére


Dorian
félisten

Képet? Mint halottnak a csók. A sík képfelület üveglappal előtte mit ér? Én valami lécvázat csinálnék és közé szivacsot. De csodát sajnos akkor sem szabad várni, ha ilyen közel vannak a falhoz a dolgok. Nálam nemsokkal ezelőttig 65cm-re voltak a frontok membránjai a faltól. Még 20 centit előre húztam őket, így kiegyensúlyozottabb a hangkép, nem olyan mélyhangsúlyos. (cserében jobban útban vannak a nappaliban) Ladik Csabinak épp ellenkezőleg volt a mélyekkel baja, ő az addiginál 20 centivel közelebb tette a hangfalait, így lett jobb.

A szivacs valóban ronda, ráadásul UV-re idővel besárgul ezért mindenképp be kell burkolni valami vékony szövettel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50076) ginola válasza Tamoo (#50073) üzenetére


ginola
addikt

Vastag függöny, ami eszembe jut, olyan színben, ami menne a szobádhoz.

(#50077) Tamoo válasza ginola (#50076) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kb. a hangfalak magasságában végighúzni egy függönyt a (hangfalak mögötti) fal előtt? Így gondoltad?

(#50078) vaksi8 válasza Tamoo (#50073) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nem lehet,hogy már nagyon túl agyaljátok a dolgot?

(#50079) sirfer válasza Tamoo (#50073) üzenetére


sirfer
aktív tag

Én szövettel bevont kőzetgyapot elemeket raktam fel. Vastag függönyöket. Vastag szőnyeget. Az asszonyra bízd a dekorációt, csak az irányvonalat add meg és a pénztárcát.... :D
Lehet építeni külön házimozi falat is, ott el tudod rejteni ezeket az elemeket és még jól is néznek ki.
[nappali terv]

[ Szerkesztve ]

(#50080) ginola válasza Tamoo (#50077) üzenetére


ginola
addikt

Igen úgy, olyan 2 méteres magasságig.

(#50081) Zanik válasza tomgabor (#50074) üzenetére


Zanik
addikt

A számítógépes 5.1-es rendszerekről ebben, a Genius termékekről pedig ebben a topikban célszerű informálódni. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50082) Tamoo válasza ginola (#50080) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Alig több mint 2m a szoba belmagassága, az egész falra már mégsem rakok függönyt, még azt hiszik ott a színpad.

(#50078) vaksi8: :N

(#50083) ginola válasza Tamoo (#50082) üzenetére


ginola
addikt

Én a kérdésedre válaszoltam, bocs.

(#50084) Tamoo válasza ginola (#50083) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A választ köszönöm neked is és a többieknek is! Minden ötlet jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#50085) spiky03 válasza Tamoo (#50084) üzenetére


spiky03
veterán

Esetleg itt nézelődhetsz, hátha találsz valami olyat, amit Te is feltudsz használni.
Van pár jó kis szoba. ;)
[link1]
[link2]
Persze más is nyugodtan nézelődhet, álmodozhat. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50086) T-Tboy válasza spiky03 (#50085) üzenetére


T-Tboy
tag

Öröm nézni ezeket a képeket, igen tetszetős jó néhány nappali és szoba. :K
Persze, a kritikusok biztos sok kivetnivalót is találnának köztük.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#50087) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni.
Haver vett új szettet elég jó áron és azt próbáljuk belőni.
A szettje: Samsung LCD UE46C6000 tv jó nagy jó féle tv van rajta minden ami kell még optikai kimenet is.
Philips 1200W 5.1 Home Theatre egy ilyen erősítős rendszere amin alig van kimenet.
Illetve a PC ja meg a upc box.
Szóval a kérdésem az lenne hogy ezeket a cuccokat hogy lehet összedugni úgy hogy minden szóljon az erősítővel? A tvn van olyan opció hogy a hangot külsőre irányítja, akkor az melyik kimenetén távozik? A tvn van vagy 4 hdmi azokra rávan kötve a 5.1 meg a PC, a hang csak a tvn adja le. Az 5.1 be nemtudom a pcről a hangot rájátszani mert 1 db hdmi van rajta meg valami Digital coaxial vagy mi. A tvn kizárólag az optika mellett van az hogy out... Akkor gondolom arra lövi ki a jelet? De az erősítőn nincs optika, akkor megvagyok lőve és nemfog összejönni?
Valaki aki szerelt már ilyen rendszert igazán segíthetne.
Nagy köszönet előre is.
ÜDv

(#50088) skoos


skoos
őstag

Már egy meglévő, parkettás nappali burkolat alá hogyan lehetne kábelt behúzni, anélkül, hogy felszednénk az egészet? Van valami szofisztikát módja ennek? Vagy teljességgel esélytelen?
:O

(#50089) Viper26 válasza skoos (#50088) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vegyél szőnyeget, és alatta vezesd el. :D

iPhone 15 Pro | AW S9

(#50090) Thom! válasza skoos (#50088) üzenetére


Thom!
veterán

2.1-el nincs ilyen probléma :DDD

(#50091) BBéci válasza ginola (#50038) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, a Hecóra és Magnatra vonatkozó általánosítás a mélyhangjukat illetően durva. Megáll az eszem. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50092) skoos válasza Thom! (#50090) üzenetére


skoos
őstag

De van, ha a HDMI és a UTP kábelt szeretnéd átvezetni :)
Szőnyeg? Ember!

(#50093) Patice válasza skoos (#50088) üzenetére


Patice
nagyúr

Parkettaszegély a sarkokban? Láttam már direkt olyat is, amiben van kábelvezető.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#50094) Tomics válasza skoos (#50088) üzenetére


Tomics
addikt

Véső-kalapács :K Majd ha végeztél befugázod :D

PH! addikt since 2004

(#50095) bajnokpityu válasza BBéci (#50091) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,legalább felpezsdült az élet,a nagy egyetértésben.
én csak azért nem válaszoltam rá,mert én a hecokat,magnatokat kb 8-10éve hallottam utóljára.azokra egyáltalán nem volt igaz az állitás,és egy heco azért nem hiszem,h teljesen elk*rvul.de tényekkel nem tudtam igazolni...sőt, wharfiból a VReket sem ismerem,csak elmondásokból.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#50096) BBéci válasza mhmpista (#50087) üzenetére


BBéci
titán

Az egydobozos szettek, amilyen a Philips is, nem rendelkeznek normális csatlakozókkal, bemenetekkel, ezért hatalmas hiba olyanokat megvenni. Az meg nevetséges és egyben felháborító, hogy rá mernek írni 1200 wattot.
Nem egyértelmű, hogy melyik készüléken van a digital coaxial csatlakozó?
Nincs jobb megoldás, mint ami topik címében is olvasható: házimozi erősítőt kell venni és ahhoz minden hozzáköthető!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50097) ginola válasza bajnokpityu (#50095) üzenetére


ginola
addikt

sőt, wharfiból a VReket sem ismerem,csak elmondásokból.(I)(/I)

Talán jobb is, az "előd" is jobb nála, amit nem is értek. A VR kínai? Az előd biztos nem az, az angol.

[ Szerkesztve ]

(#50098) bajnokpityu válasza ginola (#50097) üzenetére


bajnokpityu
félisten

érdekes a wharfi.mikor milyen cuccokból tud épiteni,olyan lesz a végeredmény...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#50099) BBéci válasza bajnokpityu (#50098) üzenetére


BBéci
titán

Amióta kínai, ez a helyzet. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50100) #09634560 válasza mhmpista (#50087) üzenetére


#09634560
törölt tag

Segitenék de lehetetlen..
Az out-on fog kimeni a jel..
Digital coaxial az koax digitális kimenet-bemenet lenne,mindenre jó de melyiken van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.