Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37001) #09634560 válasza Gál István (#36999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit alkot az AVR? :)
Egyébként ha véletlen mondjuk mindkettő be van kapcsolva,akkor a müködő gerjeszti a másikat és gallyra vághatja...

[ Szerkesztve ]

(#37002) cekkk válasza robi0604 (#37000) üzenetére


cekkk
veterán

Amit írtam, hogy a centerből milyen zaj jön ami 3 méterről is érzékelhető, átdugtam, a frontra ott is hallatszott, így tuti, hogy nem a centervolt a hibás, hanem az erősítő.

És melyik telephelyükre viszed? :U
Mert van nekik kettő is :DDD

Vagy oda viszed ahol a bolt is volt? :U
Tieddel mi a baj? :N

[ Szerkesztve ]

(#37003) Gál István válasza #09634560 (#37001) üzenetére


Gál István
senior tag

Nagyon szép, hosszan hallgatható zenét alkot.

(#37004) BBéci válasza Gál István (#37003) üzenetére


BBéci
titán

Használtam 2 hónapig 3808-ast, szerettem, most is elfogadnék egyet, bár az Arcam AVR400 picit jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37005) xtremetuning válasza torma1981 (#36994) üzenetére


xtremetuning
addikt

60 centi magas Vogel's-em van egy pár eladó. Én eddig ezt használtam, de a mostani hátterekhez megvettem a sajátjait. Szintén 60centisek...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37006) robi0604 válasza cekkk (#37002) üzenetére


robi0604
őstag

A 11. kerbe gondoltam.

Ugyan az, mint sok más embernek is, hogy forrásváltásnál, ha nem sztereo van beállítva, akkor nincs hang, ill. ha egy adott forráson hangsávot váltok, ugyan ez.

Valószínűsíthetően egy szoftverfrissítéssel ez orvosolható, de szeretném, hogy ezt Ők csinálják.

Mit mondtak, hogy mikor lesz kész és mi a baja?

xtremetuning

Jobban járna ezekkel a falitartókkal, mint az állvánnyal.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#37007) cekkk válasza robi0604 (#37006) üzenetére


cekkk
veterán

Kedden vitték el, és azt mondta a raktáros, hogy ő pénteken kapta meg :U
Egyik kereskedő hívta fel nekem, mert írtam neki, hogy amit adott még email cím arra sem reagálnak péntek óta, ez volt tegnap. És csak annyit kérdeztem, hogy ott is jelentkezik-e a hiba mint nála, és hogy megérkezett rendesen az erősítő. Erre nem képesek reagálni. Ilyenkor szidom őket rendesen, és soha többet senkinek nem fogom ajánlani a HK--t a szerviz háttere miatt. :W
Ez egy kicsit hihetetlen nekem, de ők tudják, kb 10 napot ha nem kell alkatrész, de ilyen munka tempó és morál mellett nem hiszem, hogy hamarosan vissza kapom :O

(#37008) Gál István válasza BBéci (#37004) üzenetére


Gál István
senior tag

Azt elhiszem de árban ez meg is látszik. Az én erősítőm most 300.000 az Arcam meg 500.000 a boltokban :K

[ Szerkesztve ]

(#37009) torma1981


torma1981
veterán

Na találtam egy falitartót.

[Vogel's VLB 500]

Ez jó lenne szerintetek? Mission Mv-8 5.0 hátsó hangfalai mennének rá.

Egy darab vagy egy pár kerül ennyibe?

[ Szerkesztve ]

(#37010) snoopy válasza cekkk (#37007) üzenetére


snoopy
aktív tag

Amennyire olvasgattam a külföldi fórumokat a több sem jobb igazán még kint sem, sajnos.

(#37011) bajnokpityu válasza xtremetuning (#37005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

milyen magas igy összesen a magas sugárzó helye?
BBéci: hát,zenére még mindig a rotelem tetszett jobban,mint a fél millás arcam...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37012) medek3


medek3
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Régebben szerettem hifivel és házimozival foglalkozni, de akkor még a prologic volt a menő.
B&W 603 és 602 ből volt megépítve a rendszerem onkyo erősítéssel.
Mára már teljesen elment mellettem a hifi technológia és pénzem sincs már annyi, hogy teljen egy komoly cuccra.
Egy kompakt 5.1 vagy 7.1 et szeretnék 100-120 eft körül. Én az onkyo ht-s 5400-at néztem volna ki, de sajna itthon nem forgalmazzák.
Nem érdekel a nagy hangerő, csak amennyire lehet 100-120eft ért, szépen szóljon.
Aki vett mostanában vagy képben van a kompakt rendszerekkel, kérem írjon.

[ Szerkesztve ]

(#37013) BBéci válasza Gál István (#37008) üzenetére


BBéci
titán

A Denon AVR-3808 új ára csaknem 400000 forint volt és szolgáltatásaiban kissé elmarad a 2011-es modellektől, tehát az árkülönbség nem tekinthető hatalmasnak.

(#37011) bajnokpityu
Sztereó erősítőket felesleges és értelmetlen AV receiverekhez hasonlítani, ezt folyton hangsúlyozom. Nekem is jobban tetszett a Roteled zenélése, de mozizásra nem azt választanám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37014) BBéci válasza medek3 (#37012) üzenetére


BBéci
titán

Az Onkyo kompaktjai az elfogadható kategóriába tartoznak, de a hangdobozkák apró mérete és minősége miatt a "szépen szólás" nem igazán illik rájuk. Talán a 6-os sorozaté.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37015) robi0604 válasza cekkk (#37007) üzenetére


robi0604
őstag

Hát elég érdekes a hozzáállásuk, de nem tudjuk sajnos máshova vinni... :W
Kíváncsi leszek nálam mit mondanak. :F

torma1981

Jók lesznek, de beszélj előtte xtrémmel.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#37016) bajnokpityu válasza BBéci (#37013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igazából Gálistvánnak cimeztem.hogy ha elégedett a denon mozihangjával,de jobb zenét akar,sztem olcsóbban jobban jár,ha nem 70,de akár egy 40-50rugós sztereot vesz.abszolút nem akartam leszólni az arcamot, nagyon jó, és értelmes szolgáltatásai vannak,és mozira meg elképesztő amit tud.

egyébként az eredeti 3x szorzó sztem kb igaz.a rotel úgy tűnik,kb az ujonnan 170 rugós nadal volt partiban,bár ennél pontosabbat nem tudtam megállapitani fél óra alatt a dűne analóg kimenetéről.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37017) BBéci válasza bajnokpityu (#37016) üzenetére


BBéci
titán

Egy olyan NAD-ot és a C545 lejátszót fogom hazahozni, csak lusta vagyok elmenni érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37018) bajnokpityu válasza BBéci (#37017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztosan jó cuccok pedig.kár,h nem hallgatsz zenét :)
ott csak a 316os nadról derült ki,h még a düne kimenetét sem tudja kihasználni,de h mi a vége a nagy nadnak,nem. de sztem többet tud,mint a düne analógon.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37019) BBéci válasza bajnokpityu (#37018) üzenetére


BBéci
titán

Az túlzás, hogy nem hallgatok zenét (itthon), az utóbbi 7-10 nap során legalább napi egy CD-t végighallgattam, néha kettőt is.
Nem azért fogom hazacipelni a NAD-okat, hogy porosodjanak.
Viszont van a merevlemezemen még legalább 50 film, amit nem láttam.Köztük tévés (CSI, Bones) sorozatok is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37020) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

HK 255-nek mi volt az induló ára, tudja valaki?

(#37021) robi0604 válasza Pgabor79 (#37020) üzenetére


robi0604
őstag

A legtöbb helyen 180 fölött lehetett kapni és utána stagnált egy jó ideig 170-180 között.
Én sajnos még ebben az időszakban vettem, persze a mostanihoz képest sajnos...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#37022) tomej válasza #09634560 (#34493) üzenetére


tomej
aktív tag

Honnan veszitek azt, hogy a TX-NR609 IC-s végfokokkal rendelkezik? A hivatalos álláspont szerint a 309 - 509 IC-s, de a 609 tranzisztoros (Three-Stage Inverted Darlington Circuitry) (A 3008-as hasonlatot meg végképp nem vágom...)

(#37023) exile


exile
tag

Sziasztok! Használtan találtam egy Onkyo 605-öt 65-ért. Kíváncsian várom véleményeteket!

(#37024) Thuglife válasza exile (#37023) üzenetére


Thuglife
senior tag

A 606-ost szokták árulni 60e Ft körül. A 605-ös olyan 50-55öt ér.

(#37025) SLYM válasza #09634560 (#36948) üzenetére


SLYM
veterán

beállításbeli problémáim vannak. ezeket már egyszer végigbeszéltük itt a fórumba is, de nem segített. ezért érdekelne, hogy milyen szakembert lehet ilyenkor idehívni

(#37026) citkar


citkar
addikt

Üdv
Nem vagyok otthon a témában így próbálom egyszerűen leírni mit szeretnék.
Egy laptopot aminek VGA / D-sub kimenete van csak (se DVI se HDMI) szeretnék egy TV-re kötni, aminek van SCART és HDMI bemenete, megoldahtó e, mert nem sikerült megtudni vajon van e VGA / D-sub bemenete, ha lehet ilyen egyáltalán.
Ha megoldható, valamiféle kábellel átalakítóval, amit átlagos informatikai botlban kapahtó az jó lenne :)

köszönöm előre is a segítséget

(#37027) BBéci válasza citkar (#37026) üzenetére


BBéci
titán

Létezik VGA/Scart átalakító, de azzal nem lehet kihasználni a tévé képességeit. Jobban járnál egy 10000 forintos médialejátszóval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37028) D.Dani válasza citkar (#37026) üzenetére


D.Dani
tag

Müködik, de nem nagy élmény (ha mozgóképet nézel vele tűrhető, de állóképekhez vagy szövegszerkesztéshez nem túl jó):

[link]

Ha nincs SVideo / RCA bemenete a tv-nek, akkor kell még egy átalakító scart-ra.
De a fenti linken nézdd meg, hátha van scart kimenetes adapter is.

(#37029) D.Dani válasza D.Dani (#37028) üzenetére


D.Dani
tag

Talán valami ilyesmire lenne szükséged, de ha jól tudom, ami minőségi képet ad, az lényegesen drágább és az sem lesz olyan, mintha egy digit kimenetes laptopot kötnél a tv-re:

[link]

(#37030) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Csak nem akarunk zöld ágra vergődni ezzel az erősítővel. Sajnos nekem most indult el az egyetem, apukámnak meg a munka szóval nincs időnk beállítani...

Így azt fontolgatjuk, hogy megkérjük valamelyikőtöket, hogy segítsen üzembe helyezni és finomhangolni. Mindezt természetesen fizetség ellenében.
Aki hajlandó lenne pár órát rászánni (és ért is az erősítőkhöz meg az üzembe helyezésükhöz) az kérem jelezze privátban, a részleteket ott elmondom.

Az erősítő egy Pioneer vsx2021

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37031) kasee válasza cekkk (#36997) üzenetére


kasee
aktív tag

Hello

Hát nekem is van az a hiba, hogy sztereorol váltok hangsávot és elmegy a hang.
Meg azt hallottam javit a hangzáson a frissites
ezt raktátok rá?
June 10 Version 07-01-2010 / AFW V0.98.3.1

Neked utána megszünt ez a probléma?

Robi0605: neked melyik fw vel csinalja?

(#37032) cekkk válasza kasee (#37031) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem nem is volt ilyen problémám, de küld el garanciába, elméletileg futár hozza viszi, megcsinálják ők neked.
A legújabbat tettük fel, ha ez az akkor ezt :DDD
Most nincs nálam, így nem tudom megnézni, azóta meg történt már annyi minden, hogy a fene se emlékszik rá :B :U

(#37033) nebulo5 válasza SLYM (#37025) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hol van az az "ide hívni"?

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#37034) sting2


sting2
addikt

A Pioneer VSX 921, szerintetek van már olyan jó - fimre-játékra mint egy Onkyo 608-as?
Mert 608-ast szerintem már nem nagyon lehet szerezni újan.
:F

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37035) kasee válasza cekkk (#37032) üzenetére


kasee
aktív tag

aham, sajna nincs garim:-(
Megprobalom felhivni öket hogy frissitenek e meg ezt meg tudjak e csinalni.
Most nem értem Neked akkor ezt megcsinaljak?

(#37036) robi-k válasza sting2 (#37034) üzenetére


robi-k
őstag

Nem, az Onkyo jobb, de a Denon 1911 szerintem még jobb ;)

(#37037) cekkk válasza kasee (#37035) üzenetére


cekkk
veterán

Az nem lesz olcsó :D
Tuti lehúznak vagy 10-20 ezerre :((

Nekem más bajom van az erősítőmmel a szoftvert itthon frissítettük azzal akik linkeltem. Neki van jó kábele amit ő forrasztott, kérdezd meg, hogy eladja-e neked. :)

(#37038) jos3ph


jos3ph
tag

Kaptam egy árajánlatot a rendszerem komplett átkábelezésére, és a frontokhoz 4 eres kábelt ajánlottak, tehát a hangfalba 4 banándugó menne, az erősítőbe pedig csak 2, mivel össze van sodorva a 2pozitív, és a 2 negatív. Ennek van így értelme? Jobb lesz tőle a hang, mivel a hangfalnál nem egy kábelen megy a jel hanem kettőn, külön a magas tartomány, és külön a mély, és így levéve az egy kábelről a terhet? Ha nagy hülyeséget mondtam, vagy mondtak akkor sry

(#37039) sting2 válasza robi-k (#37036) üzenetére


sting2
addikt

persze azt sem kapni már... :W

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37040) robi-k válasza jos3ph (#37038) üzenetére


robi-k
őstag

Amit szeretnél, azt Bi-Wired bekötésnek neveznek. Gyakorlatilag semmi értelme - SZVSZ. :N
Javaslom, olvasd el az alábbi hozzászólásomat arra vonatkozóan, hogy miben különbözik a Bi-Aming bekötéstől: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37041) robi-k válasza sting2 (#37039) üzenetére


robi-k
őstag

Hmm, pedig még kapható a Denon AVR-1911, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37042) jos3ph válasza robi-k (#37040) üzenetére


jos3ph
tag

Kicsit én is keresgéltem közben ITT Ahogy te is írtad, a linken írtak is egyértelműen azt mondják, hogy semmi értelme a Bi-wirring-nek. Most már ezt is tudom. Elárulom, hogy a kácsáék ajánlották az általam említett 4 eres vezetéket a rendszeremhez. Gondolom Ők tudják mit beszélnek, de úgy voltam vele, hogy nem adok egy véleményre. Viszont azt sem lehet mondani, hogy rám akarnának sózni 4 eres drága kábelt, hogy vigyed gyökér, jó az neked, mert nem drága kábel. Elveszek a sokféle kábel útvesztőjében, és semmi kedvem egymás után vásárolni a kábeleket, hogy vajon melyik passzol jobban a cuccomhoz. Szóval most már végképpen tanácstalan lettem kábel ügyileg... :O :F

[ Szerkesztve ]

(#37043) exile


exile
tag

Sziasztok! Erről az összeállításról mi a véleményetek? Hosszabb távra tervezem, pár év múlva kertes házba költözünk.
Nem tudom mikori modellek. Hallottatok már róluk? Tetszik ez a márka, bár még nem hallgattam, de a közeljövőben tervezem, hogy elmegyek "hallgatózni".

(#37044) bajnokpityu válasza jos3ph (#37042) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem a biwire azoknál a kábeleknél jó elsősorban,amik nem különösebben jó minőségűek,és igy próbálják meg feljavitani.föntebb egyre ritkábbak a biwire kábelek,inkább 2 eret csinálnak meg jól.ez nem azt jelenti,h nem jobb,csak ugyanannyiért valszeg 1 kategóriával jobb kábelt tudnál venni ami csak 2 eres.

namost ez csak elmélkedés,de én igy tettem.van egy haverom aki viszont esküszik rá,hogy az ő hangfala megtáltosodott tőle.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37045) jos3ph válasza bajnokpityu (#37044) üzenetére


jos3ph
tag

Ha az elméleted helytálló, amit én nem tudhatok, akkor még a banándugókból is kevesebb kell :D De van logika abban amit mondasz. Eddig az a véleményem az olvasottak után, hogy sok értelme nincs a Bi-wirenek, de jól mutat :DD

[ Szerkesztve ]

(#37046) robi-k válasza jos3ph (#37042) üzenetére


robi-k
őstag

Annyit azért elárulhatnál, hogy milyen erősítőt és hangfalat használsz?

(#37047) BBéci válasza bajnokpityu (#37044) üzenetére


BBéci
titán

Az elméletedet teljes mértékben igazolják a tapasztalataim.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37048) jos3ph válasza robi-k (#37046) üzenetére


jos3ph
tag

Korábban már írtam róla, egyébként MISSION M35; M33; M3C2; MS 10, hangfalak, és sub. Mindezt egy MARANTZ SR5600-as hajt meg, amit rövidesen levált egy ONKYO TX NR609-es.

[ Szerkesztve ]

(#37049) robi-k válasza jos3ph (#37048) üzenetére


robi-k
őstag

Az Onkyo 609 tudja a Bi-Amping funkciót, ebben az esetben már van értelme a dupla kábelezésnek.

(#37050) jos3ph válasza robi-k (#37049) üzenetére


jos3ph
tag

Szuper!! :R Most már csak egy kérdésem van, amit nem neked célzok, hanem a kedves tervezőnek, gyártónak. Ha jól gondolom akkor a Bi-Amping egyik része értelemszerűen a Front felirat alatt található, a másik pedig a csíptetős Zone 2 felirat alatt. Miért csíptetős, de miért van olyan messze a Front csatlakozóktól?? :O :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.