Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) BBéci válasza Vidala (#13994) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem arról nem volt szó, hogy a Samsungot hozzákötötte volna az erősítőhöz, csak a tévécsere miatt említette, hogy annak jó a képe.

(#13995) sirfer
Nem lehet kérdéses, hogy Panasonic VT20 plazmát kell venni, ha igazán jó 3D képre vágysz. A Samsung C9000 típusú LCD is szuper 3D-ben, de iszonyú drága. A többi csak lepkefing ezekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14002) #09634560 válasza sirfer (#13999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Panasonicnak van,ha jól tudom.Meg az onkyónak talán.

(#14003) BBéci válasza #09634560 (#14002) üzenetére


BBéci
titán

Ez mire vonatkozik? Nem tudtam kibogarászni.
Sirfer azt írta, az említett készülékekkel nem volt problémája. "ott eddig sem volt, Pioneer Blu-ray lejátszónál sem"

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14004) sirfer válasza BBéci (#14001) üzenetére


sirfer
aktív tag

Lehet, hogy félreérthető voltam, a TV-kel nem volt gond, csak azért próbáltam ki, hogy kizárjam a Plazma hibáját.
Itt vagy az erősítő a ludas, vagy a HTPC kimenő jele a tv-n jó, de az erősítőn keresztül már nem.
Köszi a válaszokat mindenkitől :R :R :R

(#14005) sirfer válasza BBéci (#14001) üzenetére


sirfer
aktív tag

A Panasonic 50"-os, a Samsung azért tesztett volna jobban ,mert 63"-os.
Az a kérdés, hogy most árát nem nézzük, hogy kapok-e olyan képminőséget 3D-ben , mint a plazmánál?
Az a baj, hogy nem tudom sehol megnézni a környékünkön, hogy milyen a képük.
Csak sokkal kisebbek vannak, azt nem tudom,hogy lehet-e összehasonlítani ezeket, ha sokkal kisebb a képátló.

(#14006) Vikthor válasza sirfer (#14005) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mammut Saturnjában van egy kiállítva. Én kb. 1 órát csorgattam előtte a nyálamat. Nem láttam ennél jobb képet még amit az a C7000-es produkál.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14007) #09634560 válasza BBéci (#14003) üzenetére


#09634560
törölt tag

A kettős HDMI kimenetre!
Én nyomtam rosszz gombot... Sry,sirfer!

[ Szerkesztve ]

(#14008) BBéci válasza sirfer (#14005) üzenetére


BBéci
titán

Nálam most 63 colos Samsung plazma terpeszkedik a hifiállványon, előtte Panasonic V20-ast néztem 3 hónapig. A különbséget zongorázni lehetne.
A szerkesztőségbe megérkezett a C9000-es LCD, szóval nem boltokban láttam ezeket.
A kisebb Samsungokat viszont csak Saturnban nézegettem és annak alapján mertem lepkefingnak minősíteni őket.
Nem kapsz az LCD-ktől olyan 3D hatást és képminőséget, mint a VT20-tól, kivéve a C9000-est.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14009) #09634560 válasza Vikthor (#14006) üzenetére


#09634560
törölt tag

:D Holnap én is megnézem.. és csorgatok, ;] :D

(#14010) BBéci válasza #09634560 (#14007) üzenetére


BBéci
titán

Erre tippeltem, de Sirfer nem vette az adást. Szerintem.
Onkyón csak egy HDMI kimenet van, Panán kívül a Pioneer LX91-esen van még kettő. No meg amiről nem tudok. :K
A C7000 nekem nem adott semmi különösebb 3D élményt, még nagyon sokat kell csiszolni rajta, hogy megközelítse a VT20-ast. A C7700-as plazma sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14011) Vikthor válasza BBéci (#14008) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha esetleg lecserélnéd a TV-det akkor szólj kérlek, mert lecsapnék a tiédre... :D

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14012) BBéci válasza Vikthor (#14011) üzenetére


BBéci
titán

Ha megírtam a C7700 tesztjét, kapom helyette a 9000-est.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14013) #09634560 válasza Vikthor (#14011) üzenetére


#09634560
törölt tag

Bécié teszt tévé,azt vissza kell adnia.

(#14014) #09634560 válasza BBéci (#14012) üzenetére


#09634560
törölt tag

És van annál jelenleg jobb tévé?

(#14015) sirfer válasza BBéci (#14008) üzenetére


sirfer
aktív tag

Az 55"-os C9000-es 1,1 MFt.
A VT20-as lehet így a befutó, hallgatok rád :R
Csak úgí gondoltam, hogy 50"-nál nagyobbat kellene vennem, elég nagy a nappalink, kb. 50 m2.
1,1 MFt-ot viszont nem tudok TV-re költeni.

(#14016) Vikthor válasza BBéci (#14012) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hol olvashatom az eddig megjelent írásaidat? Belinkelnél 1-2 tesztet? Előre is köszi.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14017) BBéci válasza sirfer (#14015) üzenetére


BBéci
titán

Az 50 colos ideális nézési távolsága 2 méter, ezzel kalkulálj! Jelenleg 3,8 méterről nézek 63 colost, de néha közelebb ülök.

Vikthor!
Az aláírásomban szereplő weboldalakon megtalálható néhány régebbi írásom, az újak csak nyomtatott formában érhetők el.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14018) sirfer válasza BBéci (#14017) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ez ,amit említsz a 3D-nél még fontosabb?
TV-ülőke távolság kb. 3 méter.
Mi a saját véleményed arról ,hogy van-e értelme 3D-s tévét venni?

[ Szerkesztve ]

(#14019) Vikthor válasza BBéci (#14017) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A Digitális Házimozi magazint én is veszem rendszeresen, bár sokszor késik a megjelenése... :) Abban írsz?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14020) #09634560 válasza BBéci (#14017) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem semmi helyzet:Az erősitő topicban tévékről,a plazmában pedig erősitő és hangszóró-elhelyezésről irogatunk.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14021) BBéci válasza Vikthor (#14019) üzenetére


BBéci
titán

Az első lapszámtól kezdve. :K
A legújabbnak már utcán kellene lennie, de még nyomdába sem ment.

Sanci!
Mi sem bizonyítja ennél jobban, hogy összefüggő, egymástól elszakíthatatlan témák. :))

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14022) sirfer válasza BBéci (#14021) üzenetére


sirfer
aktív tag

A VT20-ról írtál tesztet vmikor?

(#14023) Vidala válasza BBéci (#14001) üzenetére


Vidala
senior tag

Nem is, ezért kérdeztem vissza. Közben már persze nagyjából kimerítettétek a kérdést, ezért én is elkönyvelem egy X-aktának.

(#14020) Sanci38
Ez szerintem is természetes (persze egy adott határig). Önmagában ugye nézhetnénk a HM erősítőket az állványon, de akkor csak a külső dizájnról lenne "értelme" beszélgetni. :)

CoVboy Forever!

(#14024) BBéci válasza sirfer (#14022) üzenetére


BBéci
titán

A következő lapszámban olvashatod, ha elkészülök vele. Múlt héten kezdtem hozzá, de ezer más dolgom volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14025) robi0604


robi0604
őstag

Vidala!

Nézd meg légyszi a privid. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#14026) benvolio


benvolio
őstag

Helyhiány miatt front és háttérsugárzónak 4db KEF C3, centernek KEF C6LCR, vagy 4db Mission mx1 vagy mx2 valamint centernek Mission mxc1 az megfelelőbb lenne /jobban szólna/ a JBL SCS178-hoz képest? /mélyládát leszámítva, mert majd az is lenne valamilyen/. Meghallgatás nélkül mi szerint lehet a KEF és Mission között választani? Vagy esetleg van még más márkába valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#14027) Vikthor válasza BBéci (#14021) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ami van nekem legújabb szám abban az van, hogy szeptemberben jelenik meg a következő szám és azt még nem láttam... De biztos 1-2 hét és kint lesz.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14028) sirfer válasza BBéci (#14024) üzenetére


sirfer
aktív tag

Felhívtam a Media Markt-ot és van nekik VT20, kipróbálható... :C

(#14029) Vidala válasza benvolio (#14026) üzenetére


Vidala
senior tag

Meghallgatás nélkül sehogy, illetve esetleg olyannak a tanácsára hagyatkozva, aki ismeri ezeket a dobozokat (teszt?). A műszaki paramétereik annyira hasonlóak, hogy azon már sok nem dől el. A JBL SCS178-hoz képest esélyes, hogy mindkettő jobb lesz (vagy nem :DDD ).

És miért pont ez a kettő? Csak pl. JBL ES30 v. ES20 ha már a JBL szóba került?

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#14030) BaLee válasza benvolio (#14026) üzenetére


BaLee
addikt

Meghallgatás nélkül pénztárca szerint. :D

KEF-eket eléggé leakciózták most a Netdeponál.
Mx2 kicsit komolyabbnak tűnik, 165ös hangszórók és súlyban is majdnem duplája a C3-nak azért ez biztos nem véletlen, de árban is jóval több.

Bár szerintem más hiába mondja, hogy neki mi jött be, neked lehet pont más lenne a véleményed. Eladó véleményét is kikérheted, ha normális és tapasztalt elmondod neki mire kellene, milyen zenéket szeretsz stb. és elmondja mit tud ajánlani. Remélhetőleg nem azt ami ott porosodik nála 1.5 éve és el akarja passzolni. :DDD

(#14031) benvolio válasza Vidala (#14029) üzenetére


benvolio
őstag

Azokat a JBL-eket is néztem csak már nem akartam annyit írni valamint a Wharfedale-nek is láttam ilyesmi polcra valót. Csak nem tudom melyikkel szimpatizáljak igazán. Miskolcon nemigen van lehetőség a kipróbálásukra.

(#14032) BBéci válasza benvolio (#14031) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára sok évig, elégedetten szeretnéd hallgatni, tehát feltétlenül meg kell tapasztalnod a hangjukat, mielőtt bármelyiket megvennéd. Engem értek már meglepetések, pozitív és negatív töltetűek egyaránt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14033) BaLee válasza benvolio (#14031) üzenetére


BaLee
addikt

Helyi MédiaMarktban sincs vagy valami hasonló műszaki űruházban?

Én is sokáig azt hittem semmi nincs a környéken ahol meg lehet próbálni aztán bementem és pont volt KEF C sorozat kiállítva (5-6 másik tipussal együtt) meg 6-8 erősítő. Bár ott a C3 háttérsugárzóként szól meg most nálam is otthon az alapján meg nem nagyon tudok véleményt mondani róla.
Frontok C7-esek.

(#14034) benvolio válasza BaLee (#14033) üzenetére


benvolio
őstag

Itt nagyon szűkös a választék. /csak egy példa, hogy amikor fejhallgatót kerestem volt lehetőségem a Pólusba az MM-be felmenni, hát több mint dupla annyi volt a választék, valamint a kipróbálás lehetősége. Lehet majd megpróbálok felmenni megint ha úgy jön össze./

(#14035) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Egy kicsit visszakanyarodnék a #13967 hsz-re.
Ha található dd dekóder a linkelt lejátszókban,akkor az hol fogja kiadni a 5.1 csatornát?
Mert egy 40k-s szettnél megtalálható a 6 rca kimenet.
Ezeknél gondolom nincs.
Még mindíg meg vagyok akadva, hogy akkor minek bele dekóder, ha nincs hol jelet továbbítania.

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#14036) jayjay


jayjay
tag

A hangfalak festésével foglalkozott már valaki.Konkrétan már a meglévő Canton Karat grafit hangfalakhoz lehetne jó áron silver Karat hangfalakat venni.Illusztrációnak itt egy kép a gyári színekről[link].
Ez csak egy ötlet és csak akkor érdekelne, ha gyári minőséget kapnék.De valószínű grafit hangfalakat veszek hozzá és akkor nem lesz gond.
Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#14037) BBéci válasza moongoose (#14035) üzenetére


BBéci
titán

Azok csak a digitális kimeneten adnak ki hangot, esetleg analóg sztereóban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14038) #09634560 válasza moongoose (#14035) üzenetére


#09634560
törölt tag

A dekóder természetesen bele van igtegrálva a feldolgozó egységbe.És diggitális kimenetem LPCM-ben vagy sztereó analógkén fogja kiadni.Analóg kimenet miatt és ha LPCM-ben szeretnéd továbbküldeni,pl egyes sztereó erősitők,vagy régebbi Logitech vagy hasonló 5.1-ek fogadták csak a PCM-et..

(#14039) hétalvó válasza BBéci (#14037) üzenetére


hétalvó
addikt

kerdes: lecserelnel egy Marantz SR5002-st egy SR7001-esre?
100k-ban biztos benne lenne...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#14040) BBéci válasza hétalvó (#14039) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudok érdemi választ adni, egyiket sem hallgattam. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14041) moongoose válasza #09634560 (#14038) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

köszönöm a választ!

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#14042) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, és most elég messzire vissza is olvasgattam, de nem áll össze a kép.

Pioneer VSX-819H erősítőm van. Tudnátok hozzá javasolni nekem hangfalakt, mit érdemes vennem? Egyelőre csak zenét hallgatok rajta, 2 régi hangfalon. 95%-ban kemény zenét, metált, stb más aggresszívet, sok dobbal, basszussal. A koncepcióm a következő:
-vagy most költök 5.0 rendszerre maximum 110 ezret és később kb. 50-et szubládára, és megvan a teljes rendszer.
-vagy kb 80 ezerért veszek 2 frontot, ami szubláda nélkül is elég erős, és élvezem vele a zenét, majd később még kb 100-ból jönne hozzá a többi hangszóró meg a sub, és a mozizás.

Meghallgatni sajnos nem sok lehetőségem van Miskolcon, ezért várnék véleményeket mi az amivel szépen szól a gitárzúzás. Persze kérdés, hogy a Pioneerem megfelel-e erre a célra. Most két 30W-os hangfalam van, csodát nem várok, de nem is vagyok elvarázsolva eddig, nem sok basszust ad a rendszer (remélem, csak a hangszórók miatt).

Tehát leginkább ütős frontok érdekelnek, vagy best buy 5.0 rendszerek, szubládával.

Bocsi a sok betűért, de igazából írás közben fogalmazódik meg bennem, mit iss szeretnék.

A MM-ban láttam egy Jamo 606 HCS3 5.0 szettet 140-értot kb.( Külsőre nagyon tetszik, és láttam, hogy a frontok alján van még mély hangszóró? Ha lehet kapni ennek frontjait külön, ez jó választás lehet?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#14043) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Elfelejtettem, a szoba kb. 20m2

(#14044) #09634560 válasza sanyi0629 (#14042) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a frontokra szavazok,elég először 2 jó front.

(#14045) Dorian válasza #09634560 (#14044) üzenetére


Dorian
félisten

De utána az említett százasba sehogy sem fogy beleférni a többi hangszóró és a sub.
csak akkor kezdje 2 hangfallal, ha később sokkal többet tud rászánni, + nem lesz egyszerű később ugyanabba a családba tartozó hangdobozokat összeszedni. + szettben, egyszerre olcsóbb. 90-ért best buy az itt sokat emlegetett Mission 5.0 szett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14046) BBéci válasza Dorian (#14045) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, de annak a frontjainál jobbakat lehet kapni a most rászánandó összegből. Pláne használtan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14047) Gál István


Gál István
senior tag

Szó esett nemrég a hangfaltüskékről, és az érdekelne hogy ez szabványosított vagy eltérő is lehet? Konkrétan a vardus 400-as párhoz jó lenne ez?

[ Szerkesztve ]

(#14048) BaLee válasza sanyi0629 (#14042) üzenetére


BaLee
addikt

Én hasonló koreográfiát követtem.

Front Kef C7 pár 90k.

Majs később center Kef C6LCR (~24) surround Kef C3 (~40) sub Kef C4 (~60k).
Igaz egy kicsit több, mint 100 de szerintem megéri.

Direkt az ilyen zúzósabb zenékhez ajánlották.

Meghallgatni persze azért nem ártana előtte.

(#14049) Vidala válasza sanyi0629 (#14042) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is inkább a folyamatos fejlesztés mellé állnék, két jó front beszerzésével kezdve.
A kérdéses Jamo szettet nem emlékszem, hogy hallgattam volna bárhol (csak nézegettem), de az oldalsó mélysugárzók miatt az elhelyezése kicsit problematikusabbnak tűnik. Különösen mivel relatíve nem nagy szobáról lenne szó (ami gondolom nem üres).
És a használt piacon is érdemes ám nézelődni, akadnak jó vételek.
Csak egy példa az érdeklődésed felcsigázása céljából (kb. 3 perc keresés eredménye).

Épp alatta volt kettővel, nem bírtam megállni: egy T+A pár

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#14050) Vidala válasza Vidala (#14049) üzenetére


Vidala
senior tag

Csak még egy utoljára, elsősorban mivel épp Miskolcon van és meghallgatható.
Abbahagytam, innen a te dolgod :)

CoVboy Forever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.