Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40001) hackeeeee válasza kasee (#39997) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De akkor igen, a subon állítsd, ahogy Neked tetszeni fog a hangja. ;]

(#39993) BBéci: Igazad lehet, bár szerintem ez olyan dolog, amin felesleg bosszankodni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40002) #09634560 válasza spiky03 (#40000) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,nem kell az erősitőt bekötni HDMI-vel,felesleges,csak vezetékpocsékolás lenne, elég koax-al vagy optikaival. Igen,az optikai/koaxon átmegy a hang.

(#40003) BBéci válasza spiky03 (#40000) üzenetére


BBéci
titán

Erre az utóbbi megoldásra szavazok.

A lejáccó olyan, mint a lejátszó? :F
A mondatok elejére nagybetűt, a végére írásjeleket kell tenni, ez nem chat, hanem szakmai fórum. Utoljára válaszoltam így idevetett kérdésekre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40004) spiky03 válasza BBéci (#40003) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést kérek!
Legközelebb betartom a helyesírás szabályait! (nem gondoltam, hogy ilyen nagy hangsúlya van ennek)

És persze mindenkinek köszönöm a hozzáértő válaszokat!
:R :R :R

Remélem azért a fentebb elkövetett hibámért még kapok a későbbiekben is választ, az általam feltett kérdésekre...

Nem állt szándékomban senkit sem megsérteni!
Csupán a tudatlanságomon akartam csiszolni, hogy hozzáértő emberektől kérdezek.
Akiktől kaptam is megfelelő válaszokat.

Még egyszer elnézést mindenkitől, akinek kellemetlenséget okoztam volna.

Maradok tisztelettel jó fórumozó a későbbiekben. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40005) hackeeeee válasza spiky03 (#40004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, úgy van súlya, hogy csak fórum, és szakmai topic, így inkább. :)

Baráti körökhöz kapcsolódó topic-okban nem annyira fontos, de ehhez hasonló topic-oknál inkább. :)

Véleményem szubjektív...

(#40006) kasee válasza cekkk (#39995) üzenetére


kasee
aktív tag

Igen , ezek vannak + ha a frontot nem -large ra állitom van SUB mode is.

A subon nincs LFE bemenet csak LINE IN LEFT-RIGHT
Erösitöben a PRE OUT SUBWOOFEREN csatlakoztatom.

Ettöl még érdemes a lfe +l/r t választani?

3 lehetőséget találtam ki:

Front 80 hz en vágva, subon 80 hz re állitva. Ez ugye akkor azt jelenti hogy a front 80 feletti hangokat adja ki, és a 80 nál mélyebbeket a sub ? Ez jó lehet igy?

Ha a Frontot LARGE ra , subot LFE + L/R re teszem , akkor ugye mindent kiad a front, viszont nem tudom mennyire tegyem a subot.

Vagy a Front LARGE, a sub mode LFE , itt a sub csak a "különleges mélycsatorna" hangját adja ki

Ezek igy megállják a helyüket? LFE átmegy attól hogy nincs LFE bemenet?

Tudom hallgatozni kell:-)

(#40007) Warter válasza kasee (#40006) üzenetére


Warter
őstag

Nálam HK355 van, de hasonló a menüje, a bemérővel a frontok large-ok lett, a sub pedig lfe+l/r. A subon pedig 80Hz-re állítottam és teljesen jól szól így. Bár kérdés, hogy a frontjaid mennyire tudnak lemenni mélyre.

(#40008) BBéci válasza kasee (#40006) üzenetére


BBéci
titán

A mélyládára írt bemenetnévvel ne foglalkozz!

"Ha a Frontot LARGE ra , subot LFE + L/R re teszem , akkor ugye mindent kiad a front, viszont nem tudom mennyire tegyem a subot."
Ha tisztességes, erős, nagy szubládád van, akkor akár 40 hertzre is állíthatod, én így használtam évekig a rendszeremet. Próbálgasd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40009) Csabroncka válasza spiky03 (#40000) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem a VSX-520-ason úgy van, hogy alapból csak a nagy felbontású kép megy tovább a TV-re. Ha azt akarom, hogy a hang is átmenjen, akkor az audio-beállításokban ki kell választanom a THRU HDMI opciót, ebben az esetben továbbítódik a hang is, ugyanakkor nem hallható az erősítőn.

"in medias res"

(#40010) Csabroncka válasza #09634560 (#40002) üzenetére


Csabroncka
addikt

Van valami minőségi különbség, hogy optikán/koaxon vagy éppen HDMI-n keresztül viszed át a hangot?

"in medias res"

(#40011) spiky03 válasza Csabroncka (#40010) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót (#40000)

Én úgy olvastam még anno valahol, hogy az optikain jobb a minősége, mint a koaxnak. Viszont vigyázni kell rá, hogy ne törd meg nagyon az optikait, mert az nem tesz jót neki.
A hdmi-n megy csak keresztül veszteségmentesen a true-hd és társai (tudtommal :) )

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40012) BBéci válasza spiky03 (#40011) üzenetére


BBéci
titán

Biztosan nem ebben a topikban olvastad, mert itt azt szoktuk hangoztatni, ami a tapasztalatunk, hogy a koaxiális jobb.

A veszteségmentes tömörítésű formátumok csak HDMI kábelen továbbíthatók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40013) spiky03 válasza BBéci (#40012) üzenetére


spiky03
veterán

Ez pontosan így van, nem itt olvastam.
Akkor ott rosszul írták ahol láttam.
Mondjuk nekem nem gond, ha a koax jobb, mert nekem is azzal üzemel a rendszer.

De a HDMI-t jól tudtam ;)

Még mindig nem térek magamhoz, hogy nem tudom úgy megvalósítani majd az összeköttetést, ahogy elképzeltem (HDMI be és ki az erősítőből)
Most egy picit csalódtam a yamahámban :(
De ugye mit is vártam 80 ezerért...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40014) #09634560 válasza spiky03 (#40013) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen a kétszeri jelkonverzió -digitális-fény-digitális miatt jobb a koax.
Még az 5.1/ 7.1 LPCM és a Dolby digital plus is csak HDMI-n megy át digitális formátumban.
Azért létezik jópár erősitő 80 ezerért -pl a sokat emlitett Pioneer 520,Onkyo308 309,de alig többért 508 is van, amelyek simán leveszik és kezelik a HDMI-ről a hangot.
Ha egyberendszerként vetted akkor Onkyo 3305,3405 is le tudja venni a HD hangokat.

(#40015) spiky03 válasza #09634560 (#40014) üzenetére


spiky03
veterán

Én így vettem, ilyen egybe rendszerben:
Yamaha YHT-292

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40016) ginola válasza bajnokpityu (#39989) üzenetére


ginola
addikt

Az utolsó sorra, de mindegy nincs jelentősége, hétvégi házba jó az.

Ki mondta, hogy hazudtál??

[ Szerkesztve ]

(#40017) bajnokpityu válasza BBéci (#39993) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azt nem mondtam,h gagyi.rockra télleg jó.sőt,mivel pici a felbontása,a rossz minőségű felvétel is úgy szól,mint a jó.tök igénytelen ilyenre. ezt sokan nagyon pozitivan élik meg!
én meg elfogadó ember vagyok. miért nincs glóriás smiley?

az utolsó sor?nem én mondtam,hanem az eladók!
plusz a cserélt magassal már van tere is.ami meg sztem egy front hangfalnál fontosabb,mint a mély mennyisége.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40018) ginola válasza bajnokpityu (#40017) üzenetére


ginola
addikt

az utolsó sor?nem én mondtam,hanem az eladók!
plusz a cserélt magassal már van tere is.ami meg sztem egy front hangfalnál fontosabb,mint a mély mennyisége.

Mondjuk ez kimarad a hirdetésből. A szerintem az szerintem más véleménye nem? :DD Nem tudom melyik valdus 400-od volt még a sima W nélküli kúpos? Mert azoknál tényleg szar volt a magas,gyorsan kimentek.

[ Szerkesztve ]

(#40019) sears


sears
csendes tag

Sziasztok.

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy van egy 5.1-es hangfal szettem (Genius HF 5.1 4000) http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=Vásártér&id=00000136&csoportid=00000003

Vásárolni szeretnék LG42LW5500-as 3D LED TV-hez szeretnék erősítőt vásárolni, ezt néztem ki eddig:

http://www.edigital.hu/Erosito/Pioneer_VSX-421_erosito-p271855.html

Azt szeretném megkérdezni, hogy egyáltalán összelehet-e kötni a hangfalaimat ezzel az erősítővel? Én nem nagyon értek az ilyesmihez.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Itt egy kép az erősítő hátfaláról:

http://www.pioneer.eu/images/products/avamplifierreceiver/pioneer/vsx-421-k-back_zoom.jpg

és egy kép a hangfalszett hátuljáról:

http://www.pcdistrict.com/modules/productcatalog/product_images/127400-genius-sw-hf5-1-4000-8992.jpg

(#40020) bajnokpityu válasza ginola (#40018) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dorian megerősítette,hogy korrekt volt a szöveg. Neki hiszek, bocsi :)
hát ne haragudj,én egy cserélt magasos hangfalat hirdettem meg.elég logikus,h arról irok,nem?

akár hányszor elolvasom, továbbra is elég korrektnek találom a szöveget.de ha szted szemét voltam, akkor maradjunk ebben, és ne offoljuk szét a topicot.

annyi nyugtasson meg, hogy nem innen adtam el+ kipróbálhatta az új tulaj,és ha nem tetszett volna neki,v hazudtam volna, visszacsinálhatta! ez elég meredek volt a részemről, hiszen én már addigra teljesen kiszerettem hangjából! felhivtam utána, tetszett neki, ekkor tekintettem lezártnak az ügyet.

mi ez a w-s téma?
nagy w logo volt a mélyek közepén?ez is ilyen volt.

1 hetesen tényleg kiment a magasa,de ez belefér sztem.nem az volt a fő bajom a magassal,h halandó,hanem hogy a gyári szarul szólt.lapos,és mintha 15knál vágott volna.a visaton magasos cserét javaslom amúgy neked is. a műanyag izé mögött hibátlanul elfért az a tipus,nem nagy költség,és másik hangfalat kapsz vissza.azzal jó alapszintű mozira.

Tonyo:köszi! Neked is hiszek!!

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40021) Tonyo válasza bajnokpityu (#40020) üzenetére


Tonyo
őstag

sztem sincs gond a szöveggel!

(#40022) BBéci válasza sears (#40019) üzenetére


BBéci
titán

Valami jobb képminőségű tévét is választhatnál, nagyjából ugyanannyiért Panasonic G30 plazmát kapni.
A szatellit hangdobozokat hozzákötheted az erősítőhöz, a mélynyomót nem biztos.
Az viszont tuti, hogy azokkal a Geniusokkal nem fogod tudni kihasználni a Pioneer tudását.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40023) ginola válasza bajnokpityu (#40020) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Nem akarom szétbarmolni a fórumot, másképp látjuk :

A szerintem az szerintem, és nem más véleménye, hagyjuk, nem vagyok sértődős.

A visaton magasak engem is érdekelnének, csak gondolom, te nem székesfehérvári vagy.
Milyen áron lehet hozzájutni?

(#40024) bajnokpityu válasza ginola (#40023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

privi

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40025) sears válasza BBéci (#40022) üzenetére


sears
csendes tag

BBéci: Köszi a választ. Plazma TV-t semmiféleképp nem vettem volna. Nekem ez a TV is nagyon bejön, elégedett vagyok vele nagyon :) Azért köszi a tippet.

Ettől féltem h a mélynyomót nem fogom tudni rákötni :S És erről mi a véleményetek?

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=4240&option=com_virtuemart&Itemid=58&vmcchk=1

Igaz h 80000 Ft, de benne van az erősítő és a hangfalszett is. Ez sztetek megéri az árát? Érdemes megvásárolnom? (Nem vagyok vmi nagy szakértő e téren, szal a ti véleményeitekre támaszkodok. De ez a maximum összeg amit tudok hangrendszerre áldozni, és minimum az 5.1! Filmnézéshez, számítógépre és TV-re, valamint médialejátszóra lenne kötve (azt majd csak a jövő hónapban szerzem be))

Itt a gyártó honlapja is:

http://www.eu.onkyo.com/en/products/avx-380-34557.html

Köszönöm a segítséget! :)

Azt egyébként megkérdezhetném hogy az erősítőknél mi szerepe van a 3D-s kompatibilitásnak? Gondolom hogy a hanggal kapcsolatos a dolog. Eltudnátok röviden egyszerűen magyarázni? Légyszíves :) Köszi :)))

(#40026) bajnokpityu válasza sears (#40025) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként én sem szeretem a plazma képét.ez izlés dolga,mindkét teknikának számos hibája van,pláne az oclsóbbak között.

érdekes módon, a 200Hzes 3Ds plazma az én szememnek vibrált.még szemüveget is cseréltünk,hátha az a baj.ehhez képest az én alsó kategóriás 50Hzes LCDmen nem zavar,pedig az is vibrál,mint fene. azaz ott érezni,h állóképek mennek egymás után,de ezt valahogy kevéssé élem meg rosszul.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40027) #75912448 válasza sears (#40025) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nyugi, tökéletes LCD-t választottál, azért az árért jelenleg az egyik legjobb. A Geniust eszedbe ne jusson megvenni, az említett Onkyo fényévekkel jobb :) Ha 80k a max, abban az esetben megéri, és minden említett eszközt rá tudsz kötni.

[ Szerkesztve ]

(#40028) sears válasza #75912448 (#40027) üzenetére


sears
csendes tag

A Genius már lassan 3 éve megvan :) Azért kerestem eddig csak erősítőt, de így akkor az Onkyo marad. Köszönöm szépen a segítségeteket. A +D-s részét még eltudnátok magyarázni az erősítőnek? Mi a szerepe az erősítőnek benne? Hang, Kép? bár a képet kizárnám :D

(#40029) #09634560 válasza sears (#40025) üzenetére


#09634560
törölt tag

A 3D-nek semmi közr a hanghoz: képhez annál inkább. Azt jelenti ha van 3D forrás+megjelenitő akkor azt átengedi,elég széles sáv áll rendelkezésre.

(#40030) #75912448 válasza sears (#40028) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látom közben Sanci megválaszolta.
A Genius már lassan 3 éve megvan... Akkor épp ideje túladni rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#40031) kasee válasza BBéci (#40008) üzenetére


kasee
aktív tag

Hát ez egy AR 30 A sub, 30 cm es 90 /180 w, 50 hz re lehet állitani minimum és 22 hz ig megy le, az es80 front pedig 45 re.

(#40032) kasee válasza Warter (#40007) üzenetére


kasee
aktív tag

A bemérös beállitás nekem is igy lőtte be, a frontok jbl es80 ak és elvileg 45 hz re mennek le

(#40033) ginola


ginola
addikt

400-450 ezer környéken it ajánlanátok erősítő és 5.1 hangsugárzó szett esetében, amit érdemes együtt meghallgatni??

Sok blues, jazz zene menne, néha rock, pop is, és moziznék is.

Sajnos az elmúlt tíz évben nem követtem a házimozizást, most érett a csere.

[ Szerkesztve ]

(#40034) #09634560 válasza ginola (#40033) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem ez a szett vagy Denon 1912 + Dali jó lenne. Igaz .1 nélkül számoltam, :)

[ Szerkesztve ]

(#40035) eviktor


eviktor
tag

Az audysseyvel (AEQ) kapcsolatban kérnék iránymutatást.
Stereo hangmód kikapcsolt AEQ-val, az ugyanaz mint a Pure Direct hangmód? (én nem hallok különbséget)
Ha bekapcsolom az AEQ-t Stereo hangzás esetén, félelmetes különbség van a Pure Direct-hez képest. Eltűnnek a mély hangok, mintha hátrébb kerülnének a hangfalak, elvékonyodik a hangtér, éles, de élettelen lesz a hangzás.
Ugyanazon forrás esetén bármely más hangmód esetén (AEQ-val) még rosszabb minden.
Mi tudja ennyire becsapni a mérőmikrofont? Van szőnyegem, könyvespolcom, még a függönyöket is elhúztam, hogy az ablakok ne zavarják a mérést.
Köszi!

(#40036) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

érdekel valaki cimborám tömör nagy keresztmetszetű tápkábele kipróbálásra?
nem minden láncban jön be,de ahol igen,ottan nagyon.kemény,pontos,teresebb hangja van.eddig próbált tápkábelek között a legjobban tetszett nekem.bár ez nem nagy szó,mert olyan nagyon sok még nem járt itt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40037) bdlackoo válasza ginola (#40033) üzenetére


bdlackoo
tag

esetleg onkyo txsr608 + jbl studio en rosszat mondani nem tudok roluk

dinosaurs are jesus ponies

(#40038) ginola válasza #09634560 (#40034) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, az a baj túl magas 87 cm-es lehetne max.

(#40039) Warter válasza bajnokpityu (#40036) üzenetére


Warter
őstag

Én benne lennék egy cserébe, ha össze tudunk hozni egy talit.

[ Szerkesztve ]

(#40040) Dorian válasza bajnokpityu (#40036) üzenetére


Dorian
félisten

Engem majd később érdekelne, ha akkor is lesz lehetőség. Még a meglévőeket sem próbálgattam :(
Ma kapok egy Suricatat, megszokom a hangzást, közben bejáratom az új Exc. IC-t és ha minden letisztult, jöhetnek a tápkábelek...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40041) bajnokpityu válasza Dorian (#40040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze,szivesen odaadom.biztosan lesz, olyan nagyon sokan nem hisznek abban,h egy 9-10rugós tápkábel eleget dobhat a rendszeren,ezért csak néhányan jelezték,h kipróbálnák. ICért persze sorban állnának, pedig kb ugyanannyira fontos.

havernak segitek,nagyon hisz ebben a kábelben,gyártani akarja.az az egyetlen baj vele,h kicsit szélsőséges, és ha a lánc többi kábele(ic,többi tápkábel)nem hasonlóan kemény,akkor nem az igazi.
ha hasonlóan kemény(pl a saját tömör kábeleim is ilyenek,valhallám is) kábelezésű láncba kerül meg rohadt jó.

exc icje sztem nagyon jó! hozzá simán illhet ez a tápkábel.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40042) Tonyo válasza bajnokpityu (#40041) üzenetére


Tonyo
őstag

engem is érdekel majd..

(#40043) xtremetuning válasza bajnokpityu (#40020) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ne hisztizz !!!
Semmi gond nincs a korrektségeddel. Amit írtál, az meg úgy igaz, ahogy van.
Nekem detto ez a szettem volt. Sosem hallgattam.
Arra jó volt, hogy mozinál nagyot bírt szólni és pont.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40044) bajnokpityu válasza xtremetuning (#40043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hmmm. ha jó irányba haladok, nekem is lesz utópiam? sok házat meg kell addig terveznem.
amúgy nem gáz,h tök más hangfalak vannak hátul, meg centerben? v a focal hasonlít a monitor audiora?

engem mindenki lebeszelt anno, akár a prosonokat cseréljem a háttér rubira. magasa, doboza valtoja ua.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40045) sutyi987


sutyi987
csendes tag

Sziasztok!

Kácsáék sajátmárkás kábeleiről van vkinek tapasztalata? Milyen minőséget képviselnek? Gondolván pl. erre [link]

Somogyi kábel lenne cserélve erre a típusra!

Köszi

(#40046) bajnokpityu válasza sutyi987 (#40045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

somogyinál kb minden jobb sztem.
de kis utánajárással sokkal jobb kábeleket lehet venni a kácsáknál,neotecheknél.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#40047) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2.1 hangfalam azt akarom rákötni pio 520-ra, mélyládának használnám ideiglenesen. A gondom,h erősítőn 1 rca kimenet van, subon 2 rca bemenet van. Az úgy jó, ha az erősítőbe bedugom az egyik rca-t mondjuk a jobb oldalit a subba meg mind2-t bedugom? v h lehetne összekötni úgy a kábelt, h a 2 rca-ból csinál 1 rca- v egyáltalán úgy jó lenne?

Segítséget előre is köszönöm!

(#40048) sutyi987 válasza bajnokpityu (#40046) üzenetére


sutyi987
csendes tag

Milyen típusú kábelt ajánlasz? Max. kb .1000-1200 forintos méterárban gondolkodom (2,5 mm2)

Denon 1610 vs. Jamo C405, CEN400, C401-hez lenne.

(#40049) xtremetuning válasza bajnokpityu (#40020) üzenetére


xtremetuning
addikt

Talán a Monitor ribbonjai vannak a legközelebb a focal berillyumjaihoz.
Szvsz tökéletesen teszik a dolgukat.
De majd Dorian és MuzsikPeti elmondják a véleményüket erről is... :B

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40050) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

El szeretném adni a mélynyomómat, szerintetek mennyit kérhetek érte?
-Wharfedale PowerCube 8+ 2 éves jó állapotú.

Illetve mennyit érhet egy HK AVR-132-es erősítő? A hivatalos honlapon már nincs fönt, de ezeket tudja.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.