Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Paulo81


Paulo81
aktív tag

És még azt szeretném kérdezni, hogy egy erősítő műszaki adatai között mit jelent az, hogy pl 17 pontos mélynyomó hangváltó (40-200 hz-ig) ?
Ismereteim szerint a hangváltó a hangfalban van és az is csak egy bizonyos frekvenciánál kezd levágni, a hangváltó minőségétől függően x db/oktávot.
Szóval hogy is van ez? :o:o

Egyébként a többiek egyetértenek denonnal? :)

(#5002) Ninoka válasza Paulo81 (#5001) üzenetére


Ninoka
tag

Valószínűleg egyszerűen csak arról van szó, hogy mélynyomó vágási frekvenciáját 40Hz és 200Hz között 17 lépésben lehet állítani. Amit egyébként általában megtehetsz magán a mélymonón is, azzal a különbséggel, hogy ott folyamatosan tudod állítani egy potméter segítségével, úgyhogy azzal pontosabban be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Paulo81 válasza Ninoka (#5002) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ez jól hangzik:)

(#5004) Paulo81


Paulo81
aktív tag

És még egy kérdés.
Ha a mélynyomó elég szeretnék egy lengőtekercs impedanciát csillapító csillapító rc tagot, akkor azt a hangváltóval párhuzamosan kell kötni?
Szeretnék házi hangfalakat csinálni a mélyhez egy negyedrendű butterworth váltót, de azt olvastam, hogy akkor nagy lehet a csoportkésés. De csak azt az esetet írta le, amikor a közép illetve magas közrejátszik.
Kombinálhatom-e a különböző szintű hangváltókat? :U
Arra gondolok, hogy a mélyhez egy 24db/oktávosat, a közép/magashoz egy enyhébb változatot használok.

[ Szerkesztve ]

(#5005) hackeeeee válasza Paulo81 (#4999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Denon AVR-1306 :))

Véleményem szubjektív...

(#5006) Ninoka válasza Paulo81 (#5004) üzenetére


Ninoka
tag

ezt a kérdést inkább [ITT] tedd fel!

(#5007) Paulo81 válasza Ninoka (#5006) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Hehe! :)
Itt azért már durva dolgok és emberek vannak :D
Én annyiban vagyok különböző tőlük, hogy én nem egyenletes frekvenciaátvitelű hangdobozt szeretnék építeni, hanem egy olyat, ami a mélyben erősen kiemel és a mélyközép tartományban talán csillapít is :DD :DD
De úgy értelmeztem, hogy lehet ilyet :)

(#5008) Paulo81 válasza hackeeeee (#5005) üzenetére


Paulo81
aktív tag

És akkor megvan Neked hozzá még a leírásod?
Pont azt nem látom benne, hogy hány hz-en hány db-t emel ki.

(#5009) hackeeeee válasza Paulo81 (#5008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez van meg hozzá

Véleményem szubjektív...

(#5010) Paulo81 válasza hackeeeee (#5009) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Hát +-6 db-t látok, az sajnos nagyon kevés:(

Keresgéltem a neten, megmondom őszintén az onkyo a legszimpatikusabb, még sok évvel ezelőtt hallottam is szólni egyet és nagyon szép basszusa volt. De amikor megláttam mennyibe kerülnek manapság!... :Y :Y

A második helyen addig a pioneer van, azon van loudness is :)
Csak hangilag nem tudom milyen, esetleg, ha valaki tud tapasztalatot mondani róluk? :)

(#5011) Paulo81 válasza Paulo81 (#5010) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Illetve valószínű az lesz, hogy felkutatok egy régi tehnics-et, 19db-t emeltek ki 50 hz-en :DD :DD :)

Csak még a pontos típust nem tudom annyi már körvonalazódik, hogy a régi su-v sorozatból valamelyik. , azt hiszem a 90-től felfele már nincs loudness.
Ha valakinek van, vagy ismeri a régi típusokat, kérem segítsen! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5012) Paulo81 válasza Paulo81 (#5011) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Vagy esetleg régi onky-kban kérek segítséget.

(#5013) hackeeeee válasza Paulo81 (#5012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én annyit tudok, hogy basszusra, és magasra +12db-t lehet tekerni, ha be van kapcsolva a sub, akkor pedig arra +15db-t asszem, de ebben nem vok biztos, mert nekem nincs ládom, így ki van kapcsolva a sub :)

Amúgy a régi Technics-ek is nagyon jók ám, havernak volt 1 ideig 5.1-es Technics-e, hát elég szépen szólt, a korához képest :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5014) Ninoka válasza Paulo81 (#5000) üzenetére


Ninoka
tag

Már, bocs , hogy így beleszólok, de nem értelek...... Ha a basszus mennyiségével meg vagy elégedve, csak a minőségével nem, akkor miért lényeges az, hogy még + hány decibelt tudsz emelni a mély hangokon? Ha nagyon kiemeled akkor ezzel csak eltorzítod a hangképet. Meg az egésznek mi értelme? Pont erre mondom, hogy ha neked ennyire ki kell emelni a basszust, akkor ott a szubláda, tekerd oda neki a hangerőt és kész.

(#5016) hkari válasza Paulo81 (#5012) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem is inkább Sub-ot vegyél.... Nem hiszem hogy van értelme a frontokat "szivatni" a sok méllyel.. 1508-on +14-et lehet rátekerni,de akkor már nagyon érezni hogy sok. Úgy már nagyon elrontja a hangzást szerintem. Ha mély kell akkor vegyél valami 200-300 wattos subot,és az majd ad rendesen :D

(#5017) venember83


venember83
nagyúr

Bár inkább autóerősítők esetén találkozni ezzel a kifejezessel, de hátha...

Nem tudjátok, mit jelent a Low level pass through RCA? Köszönöm a segítséget. Megtalálható például ebben a dokumentumban.

(#5018) Kombat válasza venember83 (#5017) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem valami olyasmi lehet, hogy alacsony frekvenciához tervezett RCA csatlakozó!

Mondjuk azt nem tudom, hogy hogy lehet külön az alacsony frekvenciára csatlakozót gyártani, de marketing szövegnek jó..

(#5019) venember83 válasza Kombat (#5018) üzenetére


venember83
nagyúr

Valószínűleg az. Köszönöm. :K

(#5020) Paulo81 válasza Ninoka (#5014) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Akkor megpróbálom elmagyarázni :)
A mostani sony-m 17 db-t emel ki, ennél lejjebb nem akarom adni, azért fontos, hogy hány db-t emel ki. És már megszoktam a basszus mennyiségét, sőt azt szeretem, ha elrontja a hangképet! :D
És szerintem próbálj ki több erősítőt egy szubládán, és meglátod mekkora különbség lesz...
Amiket már írtam is :) (Levegősség, szárazság, stb.) Hiába mély valami, nem mindegy, hogyan az. :)

(#5021) Paulo81 válasza hkari (#5016) üzenetére


Paulo81
aktív tag

A frontjaim viszont szebbek a mélyben, ráadásul nekik megvan a kellő mélymennyiségük :)

De elgondolkozom egy sub-on, de akkor saját magam csinálom, ahogy a frontokat is :)
(Mondjuk egy ellenütemű csatolt üreggel csinálom : )

(#5022) csizzah válasza Paulo81 (#5020) üzenetére


csizzah
aktív tag

Bocsi hogy belevauzok, de egy aktív sub esetében nem hinném hogy nagy különbségek lennének 2 erősítő között.

(#5023) lajbim


lajbim
csendes tag

Sziasztok!

Egy alig 10 négyzetméteres szobába szerintetek ez a szett [link] elég lenne? Főként filmnézésre és zenehallgatásra lenne!
Esetleg valakinek tapasztalatok ezekről a hangfalakról???

(#5024) hkari válasza lajbim (#5023) üzenetére


hkari
őstag

Nem ismerem ezt a hangfalszettet,de szerintem bőven elég...

(#5025) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
van egy hdmi-s dvd lejátszom és hozzá szeretnék venni yamaha rx-v363-as erösitöt
ha hdmi kimenetre rakom a hangot jobb lessz miknt a koaxon? mármint szebben fog szolni a DD?

(#5026) Paulo81 válasza csizzah (#5022) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ha nem hiszed járj utána! :)

Szerintem Te is meghallanád a különbséget.
Nem mindegy, hogy tompa, lágy, semmitmondó a basszus, vagy dinamikus, száraz, levegős...
Remélem érted miről beszélek :)

(#5027) hackeeeee válasza Paulo81 (#5026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"Kopogós vagy gyomorból jövős" :) Én ezt így szoktam mondani :D

Véleményem szubjektív...

(#5028) Ninoka válasza szucsinka (#5025) üzenetére


Ninoka
tag

Olvasgass vissza, kb a 4390-es hozzászólástól kezdve. Arrafelé pont erről van szó.:)

(#5029) dabadab válasza szucsinka (#5025) üzenetére


dabadab
titán

"ha hdmi kimenetre rakom a hangot jobb lessz miknt a koaxon?"

Nem, nem fog javulni, ennek ket oka van:
1. HDMI-n is ugyanaz a hang megy, mint SPDIF-en.
2. Konkretan a Yamaha 363 nem kezeli a HDMI-s hangot, egyaltalan sehogy.

DRM is theft

(#5030) Paulo81 válasza hackeeeee (#5027) üzenetére


Paulo81
aktív tag

:DD
Így is lehet mondani!

Az a legjobb, amikor gyomorból jövős, mégis dinamikus és nem kopogós :)
Kb, olyan mint a mennydörgés! :K ;]

(#5031) csizzah válasza Paulo81 (#5026) üzenetére


csizzah
aktív tag

Igen azt hiszem értem miről beszélsz, valóban nem mindegy hogy milyen a basszus, nem mindegy hogy egy belépőszintű hm erősítő aprócska tápegységgel próbálkozik előállítani a legmélyebb hangokat, vagy az alacsony szintű erősítetlen jelet átküldi egy jól megépített, normális minőségű AKTÍV subnak. Véleményem szerint egy aktív subbal pont azt kapnád amit keresel, nem hiszem hogy ha egy belépőszintű hm erősítőt lecserélsz egy másik szintén belépőszintű hm erölködőre érdemi különbség lenne a "basszus kezelésében", akkor már egy stereo erősítő a megadott árkategóriában azzal több szerencséd lenne.

(#5032) csappika


csappika
csendes tag

Sziasztok!
AV erosítot készulok venni (+ket front egyelore), és nem tudom a ketto kozul melyiket válasszam, Onkyo tx sr 506 vagy Denon AVR 1708. A hasznos tanácsokat elore is koszi!

(#5033) Paulo81 válasza csizzah (#5031) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, azt hiszem én is értem miről beszélsz :)
Már csak azt szeretném kérdezni, hogy még annak ellenére is jobb minőségű lesz az erősítetlen jel, hogy a frontokra még alacsony hangerőnél is gyenge minőségű?
És ha egy sztereo erősítőt veszek, azzal miért járok jobban?

(#5034) szucsinka válasza dabadab (#5029) üzenetére


szucsinka
őstag

kössz kiprobáltam télleg nem jön ki hang a yamibol!
de akkor mi a faszomat keres rajta 2db hdmi bemenet(mit tud?)

(#5035) hackeeeee válasza szucsinka (#5034) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Video továbbításhoz. (asszem)

Véleményem szubjektív...

(#5036) Ninoka válasza szucsinka (#5034) üzenetére


Ninoka
tag

Az gyakorlatilag csak egy kapcsoló. Ráköthetsz 2 hdmi-s cuccot, és így csak egy kábel megy a tv-be. És amikor valamelyiket használod a kettő közül, oda kapcsolod az erősítőt arra a forrásra, és annak a képe megy a tv-re. A hangot meg külön kábelen kötöd be ugyanoda, így amelyiket nézed, az szól is. Gondolom ennyi pénzért még nem jár az, hogy a hdmi-ről leszedje a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#5037) hackeeeee válasza Ninoka (#5036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na, erre gondoltam a "videótovábbítás"-sal. Kösz :K

Véleményem szubjektív...

(#5038) hkari válasza csappika (#5032) üzenetére


hkari
őstag

Szia.

Attól függ mire használnád. Ha inkább zenére akkor szerintem Denon,ha inkább filmre akkor meg Onkyo.

(#5039) szucsinka válasza Ninoka (#5036) üzenetére


szucsinka
őstag

mondjuk ez akkor annak baresz akinek 1hdmi bemenet van a tv-jén asszem
de nem rontja le a képet? vki probálta már?

(#5040) hackeeeee válasza szucsinka (#5039) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg nem. Legalábbis sztem. Erősítő adatlapján leírják, hogy milyen videóval "tudnak elbánni" a bemenetek.

Véleményem szubjektív...

(#5041) szucsinka válasza hackeeeee (#5040) üzenetére


szucsinka
őstag

még egy full láma kérdés :DDD ...az optikai bemenetén küldöm meg dts-ell vagy DD 5.1el az ok?
ugymond azon a bemenetén(2db van) is tudja ezeket a hangokat a yamaha 363as?
mert lenne tervbe egy wd hd tv media playa és annak csak
Optikai S/PDIF kimenete van

[ Szerkesztve ]

(#5042) Zoulfly válasza szucsinka (#5041) üzenetére


Zoulfly
tag

Az optikai kábelen is menni fog mindkettő!

(#5043) szucsinka válasza Zoulfly (#5042) üzenetére


szucsinka
őstag

Ok
köszi :R

(#5044) csappika válasza hkari (#5038) üzenetére


csappika
csendes tag

Szia!
Nagyobb részben zenére használnám kb. 70%-30% arányban a zene javára. És nem tudod véleltlenul, hogy az a 1708-as Denon tudja a biampot? Mert valahol fel van tuntetve, máshol nem, és a manuálban sincs róla szó... :F
Elore is kosz...

(#5045) lajbim


lajbim
csendes tag

Sziasztok!

Apránként szeretnék vásárolni egy rendszert! Az erősítő Yamaha - RX-V363 lenne és hozzá egyenlőre egy pár Mission Mv-2 (ugyanilyeneket szeretnék majd háttérnek is), centernek Mission Mv-C-t néztem ki, mélyet egyenlőre nem akarok mert panelben lakom! Valakinek valami tapasztalata a mission hangfalakkal kapcsolatban?

(#5046) Kombat


Kombat
őstag

Pioneer VSX-418-ról, vagy úgy általában a Pio házimozi erősítőiről tud valaki hasznos infót?
Főleg zenére, néha filmre mennyire jó?

(#5047) hkari válasza csappika (#5044) üzenetére


hkari
őstag

Gőzöm sincs miaz :D Írd körül akkor hátha beugrik :)

(#5048) hkari válasza hkari (#5047) üzenetére


hkari
őstag

Visszanéztem a forumot,és van egy ilyen idézet:

"Még pár adalék: A boltban a Malac sr4002 és e (denon 1708) között vacilláltam. Végülis a biamp miatt vettem meg a denont mert tudtam, hogy mivel a hangfalaim támogatják ezt a lehetőséget sose nyugodtam volna bele hogy nem tudom kihasználni."

Ezek szerint tudja!

(#5049) Jolcy1975


Jolcy1975
csendes tag

Sziasztok! Kérem segítségeteket az alábbiakban:
erősítőt tervezek venni, Yamaha rx-v861 155W DIN teljesítmény 4ohm-on ill. 105W Standard RMS-ként 8ohm-on.
Meglévő hangfalak: Wharfedale Diamond sorozat, mindegyik 6ohm-on, elől 8.4 (150W Power handling), hátul és center 8.2 ill. 8 Center ill. Valdus center, mindegyik 100W Power handling. A hangfalakon csak ennyi adat van. A mélynyomó egy aktív Mordaunt Short MS907W, de ez gondolom lényegtelen a kérdés eldöntéséhez.

Kérdésem: nem hajtja túl ez az erősítő ezeket (főleg a hátsó és center) a hangfalakat?

Nagyon kösz előre is a választ: Zsolt

(#5050) Paulo81 válasza csizzah (#5031) üzenetére


Paulo81
aktív tag

És egy régi technics rádióserősítő? pl. sa-160 vagy sa-r320?
Vagy egy sima erősítővel tényleg jobban járnék?
pl su-500 vagy 700?
Egyébként az su-500-as volt, az ami lenyűgözött basszus tekintetében :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.