Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) bajnokpityu válasza BBéci (#30999) üzenetére


bajnokpityu
félisten

legalább valami márkás ventit használnak?
nézd,ha ugyanazt a hangot, tudást meg lehet kapni kb azonos áron,ventivel meg anélkül,akkor nyilván venti nélkülit vennék.
ha mondjuk hozzámvágnak egy 38xx-et nem fogom ablakon hajintani,csak mert ventis.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31002) #09634560 válasza bajnokpityu (#31001) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én se hallotam még a 3806 ventijének hangját:amatőrségnek hallatszik de azt se tudom hogy van-e vagy nincs-e ventije, pedig használgattam elég jó hangerővel is,felőlem akár el is romolhatott volna. :) 5-6 óra után se volt kézmelegnél melegebb.

(#31003) python1


python1
veterán

Én arra gondolok,hogy a venti semmilyen minőségi hatással nincsen a hangzás minőség végeredményére.Bizonyos hangerő szint illetve teljesítmény leadása nagy energia felvétellel jár, amit már szinte passzív hűtéssel nem lehet megfelelően kivitelezni itt a tervezők beiktatnak aktív segítséget,de lehetne aktív védelemnek is nevezni.Ventilátort cserélni meg nem nagy ördöngösség ,de nem is nagy anyagi befektetés.

(#31004) #09634560 válasza python1 (#31003) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem is helytálló a megállapitásod.
De inkább egy venti mint leégett végfokok...

(#31005) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ez most egy kis marketing lesz :DDD

Nemrég jelent meg egy jó barátom együttesének az első lemeze, aki szereti az ilyen vagy ilyesmi stílusú zenét, annak ajánlom figyelmébe őket, és ha szeretné valaki meghallgatni a többi számukat is, írjon rám egy privit.
Véleményeket majd várok, hogy kinek hogy tetszik :DDD

(#31006) Tyca


Tyca
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy hülye lesz a kérdésem:

Van egy olcsó samsung házimozi rendszerem (dvd lejátszós kivitel), ami nem tudja a DTS hangot lejátszani DVD-ről. Viszont van optikai audio bemenete. Ha PC-ről játszok le egy filmet, és a PC hangkártyájának optikai audio kimenetével összekötöm, akkor mi történik DTS hangsáv esetén? Lekonvertálja sztereóba vagy 5.1 hang fog szólni? Esetleg hang sem lesz? Még nincs optikai kábelem, ezért nem tudtam kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#31007) bajnokpityu válasza Tyca (#31006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a total media theater ben menüből ac3 nélkül, vagy akármi más programon keresztül az ac3 filterben be kell kapcsolni a spdif passthru-t .

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31008) Tyca válasza bajnokpityu (#31007) üzenetére


Tyca
senior tag

Köszi az infót! És ilyenkor térhatású hang fog szólni?

Igazából abban nem vagyok képben, hogy a dts hangot ilyenkor a pc médialejátszója kódolja vissza és a házimozi rendszer kb. csak erősítő funkciót lát el? Vagy a pc csak kiküldi a dts hangfolyamot a házimozi felé? Vagy a PC Ac3-be konvertálja a dts-?

[ Szerkesztve ]

(#31009) bajnokpityu válasza Tyca (#31008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jaj,hülye vok...
igy az erőlködőnek kéne kódolni.
igy nem fog szólni semmi.nagyon meleg van az irodába,majdnem alszok...

hát akkor át kell kódoltatni a géppel valamire.könnyen csak sztereora tudod, mókolva talán ac3ba.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31010) #09634560 válasza Tyca (#31008) üzenetére


#09634560
törölt tag

Passtrugh-ban a lejátzó kiküldi a jelet minden változtatás nélkül és az erősitő dekódolja. Ha van DTS logó az erősitőn akkor 5.1 DTS fog szólni. Ha nincs akkor némák maradnak a hangfalak. De ilyenkor is van remény,mert akkor a PC-n a DTS helyettt PCM-et kell engedélyezni vagy nem engedélyezni a DTS-t és kimenetnek 5.1-e kell beállitanod S/PDIF-en. és akkor a PC dekódol,és PCM-ben küldi ki a kódolt jelet, és akkkor is 5.1 DTS-t fogsz kapni.És ilyenkor lát el csak erősitő funkciót a samsungod.

[ Szerkesztve ]

(#31011) bajnokpityu válasza #09634560 (#31010) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pcm-ként csak 2 csati megy át sztem.

ac3t lehetne csak kiküldeni a gépből,amit még fogad az erőlködő.ilyet talán a xfim képes elállitani,de nem hiszem,h az ac3 filter tudna ilyet.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31012) #09634560 válasza bajnokpityu (#31011) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez hangkártyafüggő lehet sztem. Találkoztam már 5.1 kimenő PCM optikai jellel notiról.
Ac3 az viszont 5.1 Dolby digital.Ahhoz átkonvertálja a jelet.

(#31013) Peak


Peak
addikt

Dorian irta egy előző hozzászólásban, hogy ha túl sok a mély, döng a szoba, akkor távolabb kell tenni a faltól a hagnfalakat, gondolom a wall-mount nélkülieket.
Ez értendő az első woofer-nyilással rendelkező hangfalakra is, vagy csak a hátsósokra?
Esetleg mindkettőre?
Láttam egy csomó olyan surround-hangfalat, melyen ott volt a wall-mount kialakitás, és wooferes volt... az hova tolja a levegőt/rezgést?

Továbbá ha hátsó woofer-nyilásos egy hangfal, csökkenthető ez a hatás úgy, hogy közvetlen a hangfal mögé, a woofer mögé egy szivacstáblát teszek, esetle valami anyaggal bevonva, hogy azért esztétikus is legyen? Teljes szobát nem tudom bevonni értelem szerűen, asszony-enrage miatt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31014) bajnokpityu válasza Peak (#31013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

főleg a hátsósaknál jelentkezik,de akár a zártaknál is tud kicsit dúsulni.
és nem kell süketszobává alakítani.sztem már az is nagyon jó, ha a hangfalak mögött közvetlenül van csillapitás,egyébként meg be van rendezve.

egyébként néha nagyon jó hatással tud lenni egy reflexesre,ha betömik a lukat.
geniust is igy hazsnálom.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31015) Tyca válasza #09634560 (#31010) üzenetére


Tyca
senior tag

ma kipróbálom, kapok kölcsön optikai kábelt...kösz mindenkinek a segítséget

(#31016) python1 válasza Tyca (#31015) üzenetére


python1
veterán

Ha van otthon valami sztereó RCA kábeled az egyik ágával kipróbálhatod.
Jaj,most olvastam el figyelmesebben a hsz-t csak optikaid van.Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#31017) Rederik válasza #09634560 (#31002) üzenetére


Rederik
tag

Sziasztok,

A ventillátor alaphangját nem hallani, nem is hallottam eddig sem. Csak mostanában kezdte ezt a furcsa cicergő hangot adni.

Hallani pedig azért hallom, mert este sokat van úgy, hogy bekapcsolva marad, mert percekig nem szól semmi, s ugye néma csönd a szobában, s feltűnt a furcsa hang.

Egyébként zenehallgatás mellett 30-as hangerőnél is még hallom a zene alatt néha.

Este megpróbálom kifújatni, aztán meg várok egy hetet, s ha nem javul, felveszem a kapcsolatot a netdepo-val, s megkérdem miként működik a garanciális javítás.

Rederik

(#31018) python1 válasza Rederik (#31017) üzenetére


python1
veterán

Akkor a venti a baj?

Kifújatás után, WD40-el be kellene fújni a venti csapágyát,a piros kis toldalékával szépen be is tudod irányítani a forgó részhez:[link]

(#31019) Ego007


Ego007
csendes tag

Szerintetek nagy hülyeség lenne ha a center alá vennék öntapadós tüskéket?
Talán picit alacsonyan is van maga a center, szóval meg is emelné, és gondolom a hangzáson sem rontana... :)

(#31020) BBéci válasza Peak (#31013) üzenetére


BBéci
titán

A woofer-nyílás kifejezést még nem hallottam, bizonyára a basszusreflexre gondoltál. Ezt röviden reflexnyílásnak, reflexcsőnek szoktuk nevezni.
Ha ez a nyílás egy falra akasztható hangdoboz hátulján található, nem szabad mögé csillapítóanyagot tenni, mert úgy tervezték, hogy felhasználja a fal visszaverő tulajdonságát.

(#31019) Ego007
Nem hülyeség, inkább jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31021) Rederik válasza python1 (#31018) üzenetére


Rederik
tag

Kösz a tippet, csak ugye garanciaidőben nem szívesen szedném szét:-(

(#31022) BBéci válasza Rederik (#31021) üzenetére


BBéci
titán

Ne karcold meg a csavarokat és nem fogják észrevenni, hogy felnyitottad.

(#31017) Rederik
Akkor melegszik az erősítő, ha felcsavarod a hangerőt. Ilyenkor kapcsol(hat) be a ventilátor, de hibátlan működés esetén nem hallod, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31023) Peak válasza BBéci (#31020) üzenetére


Peak
addikt

De hisz a konzol szinte egy sikban van a hangfal hátával... ha azt felakasztom, csavarra vagy konzolra, akkor miliméterekben mérhető az a rés, ami a hangdoboz és a fal között van.
Elegendő volna egy ilyen piciny rés is a megfelelő hangzáshoz?

Vagy esetleg speciális falikonzolok kellenek, amik távtartóként is funkcionálnak, igy biztosítva megfelelő légrést a reflexnyilásnak?

(a lényeg Béci, hogy értetted miről nyökögök :) )

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31024) python1 válasza Ego007 (#31019) üzenetére


python1
veterán

Igen,nagyon meghálálja majd a Center "is" nekem is van alatta,mikor nem volt vékony,fakó volt
a hangja tüskézés után szebb magas,érthetőbb beszédhang.

Rederik:
ha pedig letelik a garancia érdemes a venti csavarok alá gumi alátéteket tenni,nekem is van minden ventim alatt és teljesen elnyelik a rezonanciát nem adják át az erősítő hátfalának.
Megjegyzem a ventit is érdemes valami jobb minőségű pc ventire cserélni,ami szinte hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#31025) BBéci válasza Peak (#31023) üzenetére


BBéci
titán

Amiket én láttam, azokon volt távtartó, bár azok sem hatalmasak, mindössze 1-2 centisek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31026) bajnokpityu válasza Peak (#31023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

9rugó per darabért találtam volna nagyon erős konzolokat,aminek dőlése 2 irányban állitható,és attól függően,h milyen mély a hangfal,akár centikkel tartaná távol a faltól.csakhát nme szépek,hangositási céllal készültek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31027) bajnokpityu válasza python1 (#31024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ajánlom a papst és adda ventiket!

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31028) python1 válasza bajnokpityu (#31027) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Utána nézek.

(#31029) Peak


Peak
addikt

ahh... szoba pakolás verzió3
http://i.imgur.com/eUEDF.png

a RearR csálé :( nem tudok jobb ötletet rá :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31030) TCr válasza Peak (#31023) üzenetére


TCr
veterán

Nekem ILYENEK tartják a hátsó dobozokat, az ára párban értendő.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31031) bajnokpityu válasza Peak (#31029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem olyan rossz ez.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31032) python1 válasza Peak (#31029) üzenetére


python1
veterán

Én is jónak tartom az elhelyezést.

(#31033) Broome


Broome
csendes tag

Sziasztok, én egy Jamo S 416 HCS 3 hagfal szettet néztem ki magamnak, a nappaliba mindenes (zene, mozi) céllal.
Laikus vagyok, adjatok tanácsot (iránymutatást), hogy hozzá milyen típusú erősítőt keressek.
Mind a hangfal szettre, mint az erősítőre kb 50-50 eFt-ot szánok.
Most kellene a lakásban a kábeleket behúzni, milyen kábelt érdemes vennem hozzá?
A távolság az erősítőtől kb. 10 méter.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#31034) robi0604 válasza Peak (#31029) üzenetére


robi0604
őstag

Jól alakul szerintem is, a végleges helyet pedig úgy is próbálgatással fogod megtalálni.

Broome

Ehhez a szetthez egy alapszintű erősítő teljesen elég, pl. egy pio 520-as.

A falba húzott kábeleket a többletcsatlakozók miatt annyira nem szeretem, de ezekhez egy egyszerűbb 2.5-ös vezeték elég.
Nézz körül a Kácsa Audiónál.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#31035) Dorian válasza TCr (#31030) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyenem most lett eladó 1 pár (használt, most festés előtt szedtem le a falról) ha valakit érdekel.

Peak:

Az elrendezés jó! A sur. back-ek nem baj, ha nem szimmetrikusak, a távolságuk állítható az erőlködőkön. A sub-ot szinte biztosan előrébb kell majd hozni, mondjuk a frontok vonalába.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31036) bajnokpityu válasza Dorian (#31035) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem meg egy olyanom van eladó,ami hangfalba becsavarozós.ócsóé

eladó Kawasaki j300 robogó

(#31037) BBéci válasza Broome (#31033) üzenetére


BBéci
titán

Általános iránymutatást az első hozzászólás elolvasásából kapsz.
Az is benne foglaltatik, hogy az erősítő árának legalább kétszeresét kell hangdobozokra költeni (ebben nincs benne a mélynyomó), hogy mindegyik alkotóelem tudása érvényesülhessen. Egy 50-60000 forintos, álló frontos hangdobozszett nagyjából semmire sem jó, legkevésbé zenehallgatásra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31038) Thuglife válasza Broome (#31033) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én a helyedben vennék egy Mission MV Packot és használtan egy belépő kategóriás erősítőt, pl. EZT!

(#31039) Dorian válasza robi0604 (#31034) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen többletcsatlakozók? Nem kell fali aljzatban végződniük, ha simán kilóg a kábel 2 vége, arra lehet banánt szerelni. A surround kábelezés nekem is így van megoldva. Mondjuk más kérdés, hogy azóta 2x véstem odébb mindkét oldalon az utolsó 20 centiket, mert változott az elképzelésem és javult a házimoziban való jártasságom. Remélem most már jó lesz :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31040) Dorian válasza Thuglife (#31038) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ez lenne házimoziban a minimum. +30-ért hozzá egy használt sub. A legalsó kategóriában kicsivel több pénzért jelentősen jobb rendszert tud összehozni az ember.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31041) robi0604 válasza Dorian (#31039) üzenetére


robi0604
őstag

Abban az esetben, ha nem használunk fali ajzatot és ráhagyunk a kábelre, hogy a bróbálgatások alatt ne kelljen vésni (mint nálad :) ), akkor, Ok!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#31042) Broome válasza BBéci (#31037) üzenetére


Broome
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat, de 100 eFt kigazdálkodása sem egyszerű :( , amúgy az első hozzászólás elolvasásával kezdtem, de néhol egy kicsit magas nekem.
A falban elrejtett vezetékek egy kényszer az asszony miatt. A falszegélyben sem tudom elvinni a kábelt, mert járólapom van.
A 2,5 kábelnél a keresztmetszetére utaltál gondolom.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#31043) Broome válasza Thuglife (#31038) üzenetére


Broome
csendes tag

Igen a használt erősítőben én is gondolkodom, csak kevés a jártasságom a gyenge darabok kiszűrésében. Az egész beruházást Jézuska segítségével karácsonykor tervezem. :)

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#31044) BBéci válasza Broome (#31042) üzenetére


BBéci
titán

Ami magas, arról kérdezz bátran!
Inkább gyűjtögess még, vagy válogass a használtak közül, mert amit elképzeltél, az pénzkidobás, zsákutca!
Kőpadlós, járólapos helyiségben a csúcskategóriás, tízmilliós rendszerek sem képesek normális hangzást produkálni.
Igen, kábeleknél keresztmetszetről beszélünk, de nem mindig tesszük hozzá, mert magától értetődő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31045) Broome válasza BBéci (#31044) üzenetére


Broome
csendes tag

Járólapom van mert padlófűtéses a helyiség, ez már adottság.
Az a baj, hogy a hangrendszer mellett sok "apró" dologra kell költenünk, (építkezünk), de majd várok még és gyűjtögetek.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#31046) robi0604 válasza Broome (#31045) üzenetére


robi0604
őstag

Érdemes esetlegesen elgondolkoznod ebből a keretből inkább egy jobb sztereo rendszeren.
Jobb zenei részletességet és mozihangot kapnál, annyi hátránnyal, hogy "nem jönnének mögüled a repülők".
Sok esetben még így is jobb térleképzést kapnál, mint egy alsóbb kategóriás 5.1-nél.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#31047) Broome válasza robi0604 (#31046) üzenetére


Broome
csendes tag

De ha sztereó hangfalpárhoz választok erősítőt akkor később sem tudok 5.0 vagy 5.1 hangfalrendszert venni az erősítő cseréje nélkül. (Vagy már most olyan erősítőt veszek ami tudja kezelni a házimozi rendszert, de akkor az erősítő ugyancsak drága marad.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#31048) robi0604 válasza Broome (#31047) üzenetére


robi0604
őstag

Én azt a koncepciót követném, hogy választok egy használt magasabb kategóriás sztereó erősítőt és hozzá egy hangfalpárt.
A használt sztereóból minimálisat buksz, ha el akarod adni, a hangfalaknál, pedig sok esetben van lehetőség a későbbiekben bővítésre.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#31049) BBéci válasza Broome (#31045) üzenetére


BBéci
titán

Parkett alatt is lehet padlófűtést alkalmazni, tehát az nem indokolta a kövezetet.
Tegyél rá szőnyeget, medvebőrt, parafát, bambuszt, bármit, ami nem veri vissza a hangot.

Beköltözés után nem volt normális szőnyegünk a nappaliban, a csupasz bükkfa is adott némi bödönhangot a zenéhez, mozihoz. Amikor bekerült a kb. 3x4 méteres vastag gyapjú szőnyeg, hatalmasat javult a hangzás és a közérzetem is. Az U alakű könyvespolc ennél sokkal jelentősebb, valóban drámai mértékben javította az akusztikát. No meg a rajta elhelyezett 1300 db könyv. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31050) bajnokpityu válasza Broome (#31045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szőnyeg ?

hk6500as sztereorol valakinek van véleménye?

igen már megint én...

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.