Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) Anubis_9 válasza BBéci (#34980) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szia!

A mélynyomóm: Yamaha YST-SW215.
Frontok: Jamo Cornet 195 (mint már írtam).
Szeretnék kérni 2-3 típust center és surround hangsugárzókra, amikből válogathatnék, ugyanis szeretném lecserélni a Technics SB–CSS250 hangfalaimat.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35002) TazLeacher válasza Anubis_9 (#35001) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már leírták neked itt többet - ha jól rémlik - hogy vagy ehhez a szetthez tartozót vegyél (ami ugye konkrétan 1 típus) vagy add el a frontokat is, és vegyél egy egybe 5.0-at.

(#35003) Anubis_9 válasza TazLeacher (#35002) üzenetére


Anubis_9
őstag

Semmiképp sem szeretném eladni a frontokat. "ehhez a szetthez tartozót vegyél", igen, azt szeretném tudni, hogy melyek ezek a Jamo tipusok. Néztem egy centert és surround-ot tegnap a Jamo oldalán, de azt mondta a fórumtárs, hogy szánalmasan gagyi. :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35004) TazLeacher válasza Anubis_9 (#35003) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jamo ügyben beszélj velük, hátha tudnak segíteni.

(#35005) Anubis_9 válasza TazLeacher (#35004) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35006) Anubis_9 válasza TazLeacher (#35004) üzenetére


Anubis_9
őstag

Beszéltem velük: centernek a Jamo C 60 CEN-t, surround-nak a Jamo C 601-et javasolták. Vélemény? :) Valamint szerintük a hátsókhoz elég a 1,5 mm-es kábel, a centerhez pedig jobb a 2,5 mm-es.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35007) BBéci válasza Anubis_9 (#35006) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem rátaláltál a megoldásra, szedd össze a pénzt és hajrá, irány a bolt! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35008) BBéci válasza KatonaT (#34996) üzenetére


BBéci
titán

Félreértetted, amit a kábelek paramétereiről írtam, azokat szinte sosem említik a webáruházak. Vezetőszálak száma, összetétele, a szigetelés anyaga, vastagsága. A lényeget kipróbálás, meghallgatás során tapasztalod, érzékeled.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35009) Anubis_9 válasza BBéci (#35007) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát azt össze kell szedni: 132.500 Ft. :( De örülök, hogy végre tudom, mit kell vennem. 2001-ben 100.000 Ft volt a két Corner 195, azok sem voltak olcsók. :o Köszi a segítséget. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35010) robi-k


robi-k
őstag

Van tapasztalatok/vélemények a Heco Metas XT 501 típusú álló hangfalakról? [link]

Eléggé jók jóra a neten található visszajelzések/tesztek, pl: [teszt]

(#35011) Gál István válasza Anubis_9 (#35009) üzenetére


Gál István
senior tag

A minőségért mindig meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#35012) Anubis_9 válasza Gál István (#35011) üzenetére


Anubis_9
őstag

Felhívtam egy veszprémi elektronikai kereskedést: 200 Ft a métere a 2x1,5 mm-es hangfalkábelnek, fehér színű. Szerintetek jó lesz ez a hátsó hangszóróknak, vagy inkább vegyek kb. 2x ennyiért Jamo 2x1,5 mm-est? Kb. 2x9 m kellene.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35013) Gál István válasza Anubis_9 (#35012) üzenetére


Gál István
senior tag

Inkább valami rendesofc 2,5mm réz kábelt vegyél, 400 forintért nem tudom milyen lehet az az ezüst kábel.

(#35014) TCr válasza Anubis_9 (#35012) üzenetére


TCr
veterán

Gál Istvánéhoz hozzáfűzve, pl. ILYET ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35015) Gál István válasza TCr (#35014) üzenetére


Gál István
senior tag

Ez már tisztességesebb. Gondolj, bele: 1 gramm ezüst kb 220-240 huf. 1 méter kábel az szerintem minimum 10gramm de lehet hogy több, érdemes lenne kiszámolni mennyire ezüstözött az a jamo kábel.

(#35016) Anubis_9 válasza TCr (#35014) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi nektek, körülnézek.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35017) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Jah és lenne még 1 kérdésem!
A kábel megoldódott elmentem és vettem 1.5-est....
Kellene vennem a számítógép és az erősítő közé optikai kábelt (Alaplapon van integrálva optikai kimenet) viszont ebből is láttam több fajta csatlakozóval ellátottat!
Volt hosszabb és rövidebb is de fogalmam hogy melyik kell az erősítőbe és a gépbe!?

(#35018) Visormail válasza KatonaT (#35017) üzenetére


Visormail
addikt

Ez az alaplapod nem? [link]
Ehhez sima optikai kábel kell ilyen végekkel: [link]
A hosszúságát természetesen neked kell eldöntened, olyan hosszú kell amekkora elér az erősítődig.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35019) KatonaT válasza Visormail (#35018) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Hmmm
Én ilyen kábelt néztem és ahogy látom ez nem ugyan az [link]
Köszi a választ

(#35020) Visormail válasza KatonaT (#35019) üzenetére


Visormail
addikt

De az is ugyanaz, csak a minőség más.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35021) KatonaT válasza Visormail (#35020) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Jah találtam egy jobb képet és igen, csak az zavart meg hogy más színü volt az alja a csatlakozó felületnek mint a "pöcöknek"!
Ez szerinted megfelelő lenne? [link]
Voltam az MM-ben és ott 6E forint volt a 3 méteres kábel és azt sokallom és még kicsi is...
Sok eltérés van ezeknél a kábeleknél jeltovábbításban?
5 méter kellene csak az meg nem akkora távolság szerintem....
Segítséged még 1* köszönöm!!

Szerkesztve: Jah a Toshlink mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#35022) BBéci válasza KatonaT (#35021) üzenetére


BBéci
titán

Könyörgöm, felejtsd már el az Orfeusz bazárt és kábelért menj a KáCsáékhoz!
Ezen a párezer forintos szinten, nincsenek nagy különbségek.
Toslink a csatlakozó elnevezése. GOOGLE!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35023) Terminandor


Terminandor
csendes tag

Sziasztok!
A napokban zenét hallgattam és egyszer csak leállt az erősítő, (Thomson dpl 660 ht) azóta minden egyéb működik rajta, de hang nem hallható, mute gomb nincs bekapcsolva, vezetékeket ellenőriztem, hangkártyát is..
Valakinek valami ötlet??
Előre is köszönöm! :R

(#35024) Terminandor


Terminandor
csendes tag

Már régebben is csinált ilyet hogy leáll (hosszabb ideig halgattam nagy hangerőn) utána pihentettem egy kicsit és újra jó lett. De a legutóbbi óta kuss van. :/

(#35025) BBéci válasza Terminandor (#35024) üzenetére


BBéci
titán

Minden bizonnyal elromlott, megadta magát. Keress egy szervizt, kérj árajánlatot a javításra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35026) mata89


mata89
csendes tag

A hangfalkábelen amit vettem a kácsáéknál kicsi nyilak vannak. Azok mi célt szolgálnak, figyelembe kell venni a bekötéskor?

(#35027) Visormail válasza mata89 (#35026) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, az jelzi a jel irányát, az erősítőtől mutasson a hangfal felé.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35028) KatonaT válasza BBéci (#35022) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Köszi!
Megvettem egy Sony márkaboltban a kábelt!
Ha pár 1000 forintról beszélünk nem biztos hogy minőségben is akkora eltérés lenne a 3 ezer forintos KÁCSÁ és a "no name" között!!
Az olcsó a minőségiből sem túl jó szerintem :)

Jah 1 kis idézet a HáziMozi Enciklopédiából :
"Az optikai kábelek különböző típusai általában csak mechanikai kiépítésben térnek el egymástól, de a hangminőségre nincsenek hatással."

[ Szerkesztve ]

(#35029) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Most lehet kérdezek egy hülyeséget: ha 10 m-es hosszúságról beszélünk, halkabban szólhatnak-e a hangfalak, ha csak 0,75 mm-es kábellel vannak kötve az erősítőhöz, mintha 1,5 mm-essel lennének csatlakoztatva? Miben mutatkozik meg az, hogy jobb a vastagabb kábel a jobb hangminőségen kívül?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35030) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Ez milyen cucc: 1 pár DM 309-es,1 pár DM 303-as,1 db LCR3-as center és asw 300-as sub
Valakinek van tapasztalata, hallott már ilyet élőben?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35031) cekkk


cekkk
veterán

Aki HTPC-t használ az milyen oprendszerrel használja? XBMC-t esetleg valaki? :U :DDD

(#35032) BBéci válasza KatonaT (#35028) üzenetére


BBéci
titán

Ismerem a HáziMozi főszerkesztőjét, ezért nem hívom fel, de legközelebbi találkozásunk alkalmával megkérdezem, miért írta ezt a valótlanságot?
Mentségéül szolgál, hogy ott szerepel az "általában" szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35033) BBéci válasza Anubis_9 (#35029) üzenetére


BBéci
titán

Az még nem lenne nagy baj, ha halkabb, de a hangkép is széteshet, ha nem tud hirtelen átmenni az áramlöket. Nem a legszakszerűbben, de remélhetőleg érthetően fogalmaztam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35034) Anubis_9 válasza BBéci (#35033) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, most már értem, köszi szépen! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35035) kimi02


kimi02
őstag

Ha minden igaz akkor holnap megérkezik a Dune Smart D1.
Remélem jól választottam.
52k-ba került hivatalos 2 év garival.

(#35036) Warter


Warter
őstag

Jelentem a Mammut Saturnban kiszorják 25-50% kedvezménnyel a kiállitott darabokat. Főleg Marantz, Onkyo, Q Acoustics és Canton ami akciós, de szerintem a kirakott többiből is lehet alkudni. Van kint pl Dali is. Aki most keres, annak szerintem érdemes megnéznie.

(#35037) mike1978 válasza kimi02 (#35035) üzenetére


mike1978
tag

Nem titok hol sikerült ennyiért újat? mindenhol 68k ért adják....

(#35038) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Vettem tegnap 2x1,5mm-es hangfalkábelt a két hátsónak és a centernek az OBI-ban, 290 Ft/m volt. :) Amivel jelenleg van kötve, az a hagyományos piros-fekete és szerintem 0,75-ös, mert elég vékony, bár nincs ráírva, hogy milyen a vastagsága. Megszámoltam, a piros-feketében 20 szál van egy érben, az újonnan vettben 25 szál, ráadásul szemmel láthatóan vastagabbnak tűnik az új kábel szálvastagsága. Remélem, tényleg 0,75-ös volt a piros-fekete és nem potyára vettem az újat. :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35039) BBéci válasza Anubis_9 (#35038) üzenetére


BBéci
titán

A barkácsáruházas hangszóróvezeték leginkább kötözőzsinórnak alkalmas, mint házimozi rendszerbe. Neked felesleges tanácsot adni, úgysem fogadod meg. :( :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35040) Anubis_9 válasza BBéci (#35039) üzenetére


Anubis_9
őstag

Fenébe. :( Az a baj, Veszprémben és környékén nincs minőségi hifi bolt. Nem baj, visszaviszem az OBI-ba, 60 napig visszafizetik, ha meggondolja magát az ember... KáCsa nevét olvastam itt, majd hozatok onnan.

Jobb annyival az 500 Ft-os, hogy megnérné a 320 Ft-ossal szemben?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35041) bajnokpityu válasza Anubis_9 (#35040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem azok a nagyon olcsó kör keresztmetszetű rézkábelek kb ugyanolyan rosszak.
én a geniusnál hazsnálom a lapos szőt 2.5mm2eset,ide elmegy,de sztem még ez is elég rossz.

ha ócsón akarsz vidéken normális kábelt venni,lehet jobban jársz sima sodort villanyossági rézdróttal.2.5mm2es ilyen 200 Ft még vidéken is,sztem semmivel nem rosszabb a kácsás 500Ftos hangfalkábelnél.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35042) python1 válasza cekkk (#35031) üzenetére


python1
veterán

Én használok XBMC-t, winfos7 fut minden gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#35043) TCr válasza Anubis_9 (#35040) üzenetére


TCr
veterán

Jópár hsz-el ezelőtt ajánlottam Proson kábelt, a Streamaudio-nál kapható.
Ők is elpostázzák / elküldik futárral.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35044) Anubis_9 válasza TCr (#35043) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azt hiszem, erre gondolsz. Van belőle 2,5-es is, de nekem sztem elég a szettemhez 1,5-es is.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35045) BBéci válasza Anubis_9 (#35044) üzenetére


BBéci
titán

Jó lesz a másfeles is, vedd meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35046) TCr válasza Anubis_9 (#35044) üzenetére


TCr
veterán

A frontjaimhoz + a centeremhez 2,5-est vettem, a hátsókhoz viszont én is csak 1,5-est.
Proson a szettem is. Libra 653.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35047) cekkk válasza python1 (#35042) üzenetére


cekkk
veterán

Értem, és pl zenét azzal hallgatsz? Lehet az úgy távirányítani, már mint a zanét mondjuk telefontról, hogy ne kapcsolja be az ember a tévét hozzá?

Linuxal nem próbálkozol? Mert azt olvastam róla, hogy linux alatt és jobb képet lehet előállítani mint win alatt :DDD

(#35048) pernamiki


pernamiki
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok tájékozott ebben a témában ezért tanácsot kérek.
Használtan vásárolok holmikat majd hozzá de szeretnék egy jó hangzást a nappalimban.
Van egy 5.1 fadobozos Genius hangfalszettem ami mellé szeretnék venni 2 db olyan hangfalat amitől igazán jó zenei hangzás tud lenni 25m2-en, de normális árkategóriában.
Kérlek titeket típust és paramétereket írjatok, hogy tudjak keresgetni.
Olyan 50e ft-m volna erre és szeretnék az erősítőre a két hangfalon kívül az 5.1-et és a számítógépet, illetve a tv-t egyaránt rákötni.
Előre is köszönöm és várom segítségeteket.
Üdv

Perna

(#35049) python1 válasza cekkk (#35047) üzenetére


python1
veterán

Igazából nem tudom megmondani,hogy lehet-e távirányítani kikapcsolt tv-nél mert ugye nekem a monitorom is az, még nem próbáltam.
Igazából most rakom még csak össze az igazi HTPC-met és azon viszont lesz kijelző direkt erre a célra.
Linuxot szeretném mindenképpen kipróbálni,letöltök párat mert nem tudom,hogy melyik változata a legjobb, de gondolom a legújabb.

(#35050) python1


python1
veterán

Várj,ja úgy érted,hogy megjelenik-e a teló kijelzőjén a média?

Okos ötlet,ezt ki kell próbálnom. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.