Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) dabadab válasza TCr (#23990) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nincs, nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24002) python1


python1
veterán

Srácok Segítsetek!
Érdemesebb HDMI kábellel erősítőbe hangot továbbítani?
Minőségre gondolok,lesz olyan mint coax digit kábellel,Hd hangon túl is?

[ Szerkesztve ]

(#24003) haarmaan


haarmaan
tag

Mit szóltok ehhez a hangfalkábelhez?

[link]

A jelenlegi rendszer amihez venni szeretném egy Onkyo TX-SR508-as házimozierösitö, és JBL ES30-as front, és JBL ES25C center hangfalak.
Az erösitöt mielőbb szeretném cserélni egy Harman/Kardon AVR260 vagy AVR360-ra.
Ahogy olvastam elég sok JBL és Harman/Kardon tulaj van itt, ti mit ajánlanátok, nektek mivel van összekötve a rendszer?

(#24004) Gál István válasza fatallerror (#24000) üzenetére


Gál István
senior tag

Nem a HD hangok miatt adom el, a vardus 400-al nem sok értelme lenne hd-ra gyúrnom. A 3805-öt magasabb áron tudom eladni mint a másik 1311-et és így lehet majd pénzem egy olyan hangfalpárra amihez majd további gyűjtögetéssel egyszer csak ismét tudok egy ilyen klassz erősítőt venni mint a 3805 vagy talán feljebb... De ez évek távlata.

Ha a HD lenne a bak akkor vennék olyan lejátszót ami analóg kimenetes, el nem adnám a 3805-öt. Egyszerűen csak nincs arányban a mostani hangfalaim minőségével.

(#24005) dabadab válasza python1 (#24002) üzenetére


dabadab
titán

A HDMI annyival jobb, hogy az támogat olyan formátumokat is, amit az SPDIF már nem, de ha csak DD v DTS hangról van szó, akkor tök mindegy.

DRM is theft

(#24006) xtremetuning válasza python1 (#24002) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mi van a hd hangon túl ? :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#24007) python1 válasza dabadab (#24005) üzenetére


python1
veterán

Köszi a választ! :R
Nekem akkor tökéletes a HDMI,legalább nem kell annyi kábel inkább abból veszek akkor egy komolyabbat.
extremetuningFöldön túli misztikus hangok,nem sima DD ill DTS-re gondoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24008) skoos válasza python1 (#24007) üzenetére


skoos
őstag

oda nem kábel kell...dilibogyó
:DD

(#24009) dabadab válasza python1 (#24007) üzenetére


dabadab
titán

"akkor tökéletes a HDMI,legalább nem kell annyi kábel inkább abból veszek akkor egy komolyabbat"

Ha pár ezer forintnál többet adsz HDMI kábelért, akkor palira vettek :)

DRM is theft

(#24010) cekkk válasza dabadab (#24009) üzenetére


cekkk
veterán

:DDD :DDD :DDD

(#24011) python1 válasza dabadab (#24009) üzenetére


python1
veterán

Itt a legolcsóbb kábel 25 -eur.De kaptam ajándékba a rendszerhez egy 40 eurósat ajándékba.Annál drágábbat akartam venni.
cekkk:nem röhög!

[ Szerkesztve ]

(#24012) cekkk válasza python1 (#24011) üzenetére


cekkk
veterán

Miért nem röhög? :DDD

(#24013) xtremetuning válasza python1 (#24011) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hadd röhögjön.... :P

A sithek párban járnak.... :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#24014) bajnokpityu válasza Gál István (#24004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a wharfedale valdus 400 utódja?
jé,ilyenem nekem is van egy. bulizni,mozizni jó, de akkor zenét miért házimozi erősitőn akarsz?

enyém nem gyári, sokkal jobb magasakat találtam, pont belevalót, de igy sem lett a klasszikus az erőssége :)))

nekem az jött be, hogy a 2106 mögé van kötve egy sztereo.persze CDnél direktbe megy a sztereonak, de zenei DVDnél megéri a preout.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24015) python1 válasza dabadab (#24009) üzenetére


python1
veterán

Nekem azt mondták itt Németben a boltban,hogy 750-eurós rendszerhez 40-eurós jár minimum.
Itt azért valljuk be talán jobban értenek hozzá.
Minden azzal van itt össze kötve.
Volt 600-eurós HDMI kábel is ,mondjuk volt is vagy 5m.

(#24016) Gál István válasza bajnokpityu (#24014) üzenetére


Gál István
senior tag

Hát nem tudom hogy közvetlen utódnak számít-e... Ha majd egyszer lesznek olyan hangfalaim amik zenére is megfelelnek akkor kb egy Denon 3805 kaliberű erősírővel fogom hajtani őket mindenre, mert_

- Helyem sem lesz annyi cuccnak.
-Pénzem sem lesz külön jobb minőségű stereo erősítőre.
-És mert ez az erősítő nekem megfelelne, szerintem stereora is abszolút korrekt, Bbéci szerint is "elfogadható" minőség.

[ Szerkesztve ]

(#24017) dabadab válasza python1 (#24015) üzenetére


dabadab
titán

"Itt azért valljuk be talán jobban értenek hozzá."

Az eladáshoz mindenképpen :D Amúgy meg persze pont olyan hülyeség, mint drága számítógéphez drága ethernetkábelt (érdemes elolvasni a customer review-kat :DDD ) venni.

DRM is theft

(#24018) cekkk válasza python1 (#24015) üzenetére


cekkk
veterán

Már ne haragudj meg, de egy olyan világban élünk ahol a drágább dolgokon nagyobb a haszon és úgysem az olcsóbbat fogják neked ajánlani, attól FÜGGETLENÜL, hogy az a dolog ugyan olyan jól kiszolgálja-e a feladatát mint a drágább, vagy nem. Általánosságban írtam!

(#24019) K!$$rác


K!$$rác
tag

Ma bekötöttem biampba az es80-as frontokat és hát azért én hallom a különbséget,sokkal dinamikusabb.Meg lehet hülyeség de azért leírom amit tapasztaltam és az hogy néha amikor pl. a zenébe vagy a filmbe csak mély effekt van akk külön csak a mélyet hajtja az erősít,de ugyan ez van a magassal is meg van amikor ellentétesen és sztem nagyon jó.és ezáltal sokkal tisztább a szinpadi kép meg minden...
ja és ma elkészültek a háttér állványok "made in Canada"-i fából,feltöltöttem homokkal is hnap teszek fel képet.. Lényeg hogy megteszi amit kell ... és nem is csúnya ,de még kell bele tüskét szereznem(esetleg valakinek v mi ötlete? ) és sztem jó lett.

most kb 50-60 hangerőnél ugy szól mint biamp nélkül 70-75 körül.. ;)
már csak a center hiányzik :O

[ Szerkesztve ]

(#24020) python1 válasza K!$$rác (#24019) üzenetére


python1
veterán

Tüske jó ötlet, nekem is azok vannak.

De egy próbát csapágygolyó is megér.Az is majdnem annyit javít mint a tüske,csak nehezebb
stabilizálni.

(#24021) t.kristof


t.kristof
senior tag

Off: Tudnátok mondani olyan filmet, ami hangzásügyileg elvan eresztve, és jól szól 5.1-ben? Tesztelésre lenne.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#24022) K!$$rác válasza t.kristof (#24021) üzenetére


K!$$rác
tag

Die hard 4 :kissrác lakására megy a rendőrbácsiXD az nagyon nagy,elöbb is megnéztem.
persze 45 gb-os bd rippet keress belölle...

(#24023) python1 válasza t.kristof (#24021) üzenetére


python1
veterán

Én a Transformers Revenge-t használom DTS-ben tesztelésre.
Vagy még a Pearl Harlbor csata jelenete.

[ Szerkesztve ]

(#24024) K!$$rác válasza python1 (#24020) üzenetére


K!$$rác
tag

igazából szinte alig rezonál az állvány mellette a "föld" de azért kell a tüske, a frontoknál is nagyon jó,de az gyári :((( pl. max-on megy a zene szétmegy a szoba és egyáltalán nem rezeg a "föld" a frontok alatt,mellett.Az állvány kb. 15kg-os lett vagy több de nem mérem már le....

[ Szerkesztve ]

(#24025) xtremetuning válasza t.kristof (#24021) üzenetére


xtremetuning
addikt

Terminator salvation

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#24026) MaTTeS válasza t.kristof (#24021) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Star Trek, The Dark Knight (A sötét lovag), Unstoppable (Száguldó bomba), Transformers 1-2, Terminator Salvation (Terminátor: Megváltás), Inception (Eredet), Iron Man 1-2 (Vasember), Hulk (a legújabb film), Slumdog Millionaire (Gettó milliomos), The Lord of the Rings 2-3, és talán az Avatart is ide sorolhatjuk
Az eredeti angol hangot használd tesztelésre.

(#24027) python1 válasza K!$$rác (#24024) üzenetére


python1
veterán

A tüske azért kell,hogy ne az állván ne rezonáljon hanem a hangfal ne rezonáljon.A tüske arra szolgálna hogy levezesse a rezonanciát,feszültségeket.

(#24028) cekkk válasza t.kristof (#24021) üzenetére


cekkk
veterán

Ha tesztelni akarsz akkor DTS Demonstration Blu-ray Disc 15 2010 film jelenetek és zenék vannak rajta csak DTS_HD(meg persze a core hang is rajta van) hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#24029) K!$$rác válasza python1 (#24027) üzenetére


K!$$rác
tag

értem....de ha a hangfal rezonál akkor ebből az következik hogy az állvány is elkezd.. de ne menjünk "mélyebben" bele. azért köszönöm a kiselőadást :) legalább okosabb lettem :B

[ Szerkesztve ]

(#24030) python1 válasza K!$$rác (#24029) üzenetére


python1
veterán

Szívesen!
A tüske levezeti az állvány pedig elnyeli,azért kell megtölteni homokkal.Ha a hangfalak oldalai be rezonálnak úgy viselkednek mint valami passzív membrán,és torz hangot adnak a hangképbe.
Ez még hozzá tartozott a kiselőadásba.

(#24031) K!$$rác válasza python1 (#24030) üzenetére


K!$$rác
tag

még 1x köszönöm, a hozzáértő hozzászólást :C :B

[ Szerkesztve ]

(#24032) #09634560 válasza Z_A_P (#23999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hól nézed. De az nem lényeg hanme a minősége: leveri még a mai 300 ezres erősitőket is.HD-t meg dekódoljon a lejátszó.

(#24033) #09634560 válasza skoos (#23997) üzenetére


#09634560
törölt tag

StAT->Erősitő->Plazma.

(#24034) Z_A_P válasza #09634560 (#24032) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jaja, azt gondoltam hogy nagyon szepen szol :)
En orulok hogy nem akarok most semmit sem venni, mert nekem a HDMI letszukseglet lesz (csak ilyen kimenetem van laptopon, digitalis nem elerheto), es bannam ha emiatt csusznek le :)

OK

(#24035) gejala válasza MaTTeS (#24026) üzenetére


gejala
őstag

Az Apocalypse Now-t semmiképp se hagyjuk ki, mint a modern térhangzás megalkotóját. A nyitójelenet helikoptere legendás. Kedvenc térhangzás tesztfilmem.
Ráadásul olyan LFE aktivitás van a filmben, amilyet sehol máshol nem hallhatsz. Az UAV-k támadása és a napalmrobbanás egyszerűen hihetetlen DTS-HD MA minőségben. All-time mélynyomó teszt. :R

(#24036) cekkk válasza gejala (#24035) üzenetére


cekkk
veterán

Az a jelenet pont megtalálható azon a lemezem amit én javasoltam. :DDD

(#24037) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

JBL SCS 178 4 egy forma hangfala hárta szerintetek jó lenne?
Van tapasztalata róla valakinek?
Gondolkodok egy későbbi 7.1-en, és hátra egyforma hangfalat gondoltam vagy ezek felejtősek?

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#24038) haarmaan válasza cekkk (#24036) üzenetére


haarmaan
tag

Ez lenne az?
[link]
Hol lehet ezeket beszerezni?
[link]

(#24039) cekkk válasza haarmaan (#24038) üzenetére


cekkk
veterán

Igen arról van szó!

(#24041) TCr válasza haarmaan (#24038) üzenetére


TCr
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok, szívesen megvenném.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#24042) Warter válasza cekkk (#24040) üzenetére


Warter
őstag

Ide is jöhet az infó :)

(#24043) cekkk válasza Warter (#24042) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom, hol lehet megvásárolni, de a google segít, vagy nem :DDD Ami pedig nem publikus azt csak privátban.

(#24044) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sanci38, xtremetuning, MaTTeS, python1: ma reggel visszavittem a hibás Mv szettet. A szállítót felhívták a boltból aki két opciót ajánlott fel: 1 hónap múlva szállít egy ilyen szettet, vagy vegyek egy 33i packot. Úgyhogy megköszöntem és a pénzt visszakértem. Most van egy klasszul bekábelezett szobám, de hangfal az nincs :DDD

Üdv, Edgeri

(#24045) Gál István válasza Edgeri (#24044) üzenetére


Gál István
senior tag

Konkrétan mit "csináltak" a hangfalak?

(#24046) Edgeri válasza Gál István (#24045) üzenetére


Edgeri
senior tag

Először is használtak voltak, mikor újként vettem őket: a frontok alján lévő csavarok már "mentesek" voltak. A két hátsó hangfal hátulja itt-ott kopott volt, a falra rögzítéshez kialakított csavarfej lyuka sorjás volt, tehát már lógott valahol.A hangfalkábel-leszorító műanyagokat valaki lapos/harapófogóval feszítette, mert belevésődött a nyoma. Az egyik hátsónál még a csavar helye mögötti műanyag bele volt esve a hangfalba, ott csörgött benne. De legalább szóltak.... így ezen még túl is tettem volna valahogy magam, de az egyik front basszus(? az alsó a kettő közül) membránja úgy recsegett, mintha direkt arra lett volna kitalálva.
Sajnálom, hogy így alakult, mert nagyon vártam ezt a cuccot és egyáltalán nem tudom, hogy ilyen árban (<100e) milyen más hangfalakat válasszak :O

Üdv, Edgeri

(#24047) Gál István válasza Edgeri (#24046) üzenetére


Gál István
senior tag

Ez így elég vad. Melyk bolt volt ez? Sok sikert az új szett keresgéléséhez!

(#24048) MaTTeS válasza Edgeri (#24046) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ne válassz mást, hanem mondom a hivatalos honlapról, magyar forgalmazótól rendeld meg: [link]

(#24049) cintula187 válasza MaTTeS (#24048) üzenetére


cintula187
addikt

158.700,-Ft / szett (Bruttó)
Online-ár:
89 900,-Ft / szett (Bruttó)
Ez komoly?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24050) csemberlen válasza cintula187 (#24049) üzenetére


csemberlen
őstag

minden boltban ennyi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.