Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) P.Zoli22 válasza BBéci (#11997) üzenetére


P.Zoli22
tag

biztosan csak a negatív kritikáidon akadt meg a szemem, bocs.. egyébként ha hangminőségre tudják a 142-esem minőségét, tudják a true HD-t, ráadásul van rajta 1.4es hdmi akkor igen megéri! ezt sem vettem volna meg tavaly, de az a bohóc a MM-ban azt mondta hdmi-n viszi a hangot is, hát nem viszi.... olyat szeretnék amelyik már a kor követelményeit tudja, legalább azonos teljesítménnyel! ugyhogy 2-3évvel ezelőtti modellek szóba sem jöhetnek!

Zoli

(#12002) BaLee válasza Vidala (#11995) üzenetére


BaLee
addikt

EU-n belül tudtommal nincs vám és ahogy nézem UK-ban van a hangfal szóval ilyen problémája nem lesz.

(#12003) Vidala válasza BaLee (#12002) üzenetére


Vidala
senior tag

Igazad van, csak láttam én már karón varjút. ;)
Mondjuk a szállítmány pl. egy virgin szigeteken bejegyzett cégtől jön, aztán nesze neked EU-s vámmentesség. Tényleg csak óvatosságból javasoltam, egy kérdést megér attól, aki már vásárolt tőlük.

CoVboy Forever!

(#12004) BBéci válasza P.Zoli22 (#12001) üzenetére


BBéci
titán

Az 1.4-es HDMI sokkal kisebb jelentőségű, mint gondolnád.
Számomra a hangminőség a legfontosabb, ezért inkább legyen a lejátszóban HD dekóder és viszem a kiváló erősítőbe analóg formában a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12005) P.Zoli22 válasza BBéci (#12004) üzenetére


P.Zoli22
tag

ugy tudom a playstation3-ban van.... tehát ha az tudja, akkor egy sima optikai kábelen ugyanazt a hangot fogom hallani, mint hdmi-n kerezstül egy trueHD erősítővel?

Zoli

(#12006) gonczip


gonczip
tag

Igazából azért szeretném lecserélni a Yamaha erősítőm, mert ezen még nincs HDMI csati és a nagy felbontású hangokat így nem kezeli. (True-HD, DTS-HD)
Az általam említett erősítők közül valamelyik készülék boldogul ezen hangokkal?

(#12007) BBéci válasza P.Zoli22 (#12005) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mit tud a PS3, mert játszani nincs időm és nem is házimozis készülék.
Viszont optikai kábelen nem lehet HD hangot továbbítani, digitális formában csakis HDMI-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12008) #72042496 válasza P.Zoli22 (#12005) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már nem azért, de az első hozzászólásban ott van, hogy az optikai átkötés "HD audioformátum továbbítására nem alkalmas". Szerintem olvasd át figyelmesen az egészet, mert az ilyen és ehhez hasonló dolgokat elég hamar helyrerakja.

szerk.: Közben BBéci is írta, ez megy offba.

[ Szerkesztve ]

(#12009) P.Zoli22 válasza BBéci (#12007) üzenetére


P.Zoli22
tag

a ps tudja:

Audio:

Dolby Digital 7.1
Dolby TrueHD
Dolby Surround HD
44.1/48/96kHz 32-bit audio kimenet
64-bit processing
512 audio channels

Akkor jól értelmezem, hogyha ebből hdmi-n viszem a hangot egy hdmi-vel rendelkező, de true HD és Dolby Surround HD formátumot nem tudó erőlködőbe, akkor ugyanazt kapom mintha olyat vettem volna ami tudná?
Ez volt az utolsó értetlenkedésem a témában ígérem:)

Zoli

(#12010) P.Zoli22 válasza P.Zoli22 (#12009) üzenetére


P.Zoli22
tag

ezzel nem tudok mit kezdeni, akkor ezt magyarázd el érthetőbben nekem légyszives:

" inkább legyen a lejátszóban HD dekóder és viszem a kiváló erősítőbe analóg formában a hangot"

analóg forma az mit takar?

Zoli

(#12011) BBéci válasza P.Zoli22 (#12009) üzenetére


BBéci
titán

A digitális adatfolyamot valahol dekódolni, analóggá kell alakítani ahhoz, hogy megszólaljon. Ezt elvégezheti a lejátszó és az erősítő is. A dekóderrel rendelkező lejátszókon 6-8 db RCA aljzatnak kell lennie, hogy a dekódolás után kapott analóg hangot ki tudd belőlük nyerni.
A HD dekóder nélküli HDMI-s erősítők, jó esetben "sima" Dolby Digitalként vagy DTS-ként kezelik az érkező nagyfelbontású formátumokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12012) Vikthor válasza P.Zoli22 (#12009) üzenetére


Vikthor
nagyúr

csak a slim tudja a normális hangsávokat kezelni értem ezalatt azt amit te is felsoroltál. Az eredeti vastag PS3 az csak 5.1 és sima DTS azt megáll a tudománya.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12013) P.Zoli22 válasza BBéci (#12011) üzenetére


P.Zoli22
tag

értem, magyarul akkor cseszhetem ha nincs 6-8 rca a ps3on, vagy nem tudja az erősítőm a true hd-t! köszi szépen!

Zoli

(#12014) stefan01001 válasza BBéci (#12011) üzenetére


stefan01001
csendes tag

Ha jól értem, mert énis így tudtam, akkor elég az egyik eszköznek kódolni a jelet.
Akkor a wdtv live-nál ha van mellé egy hd erősítő, akkor miért nincs dts hd hang. ha az erősítő feltudja dolgozni a jelet? A multkor már ezt megbeszéltük, de akkor arra jutottunk, hogy a wdtv live nak is tudni kell, de nem tudja. Most viszont arról van szó, hogy elég az egyik eszköznek tudni a kódolást. Bocs ha külyeséget kérdeztem, lehet félreértettem valamit.

(#12015) P.Zoli22 válasza Vikthor (#12012) üzenetére


P.Zoli22
tag

slim-em van!

Zoli

(#12016) O_L_I válasza BBéci (#11987) üzenetére


O_L_I
őstag

ITT

(#12017) vtechun válasza P.Zoli22 (#12013) üzenetére


vtechun
veterán

ez amolyan megsértődő komment akart lenni? :DD mindenesetre jót röhögtem rajta

(#12018) BBéci válasza stefan01001 (#12014) üzenetére


BBéci
titán

"a wdtv live nak is tudni kell, de nem tudja"
Így van, a WDTV nem tudja sem dekódolni, sem továbbítani a dts-HD MA formátumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12019) O_L_I válasza P.Zoli22 (#12013) üzenetére


O_L_I
őstag

Na ácsi.

A régi PS3: DD, DTS adatfolyamként valamint a HD hangokat dekódolva LPCM (multichanel PCM) módban a HDMI-n keresztül küldi az erősítőbe.
A slim PS3 pedig a HD hangsávokat is tudja adatfolyamként átküldeni.

vannak olyan erősítők (bár nem sok) amik bár HD hangokat nem tudnak kezelni az LPCM-et viszont ismerik. Főleg 2008-9 ben jött ki néhány ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12020) gonczip


gonczip
tag

Akkor ezt most én sem értem.
Adott egy Pioneer BDP 120-as lejátszó, ami ugyebár tudja dekódolni a HD hangokat, akkor nem lényeges, hogy az erősítőben is legyen ilyen dekóder?. Tehát akkor így egy nem HD képes erősítővel is fogom tudni HD-ben hallgatni a filmeket?

(#12021) O_L_I válasza gonczip (#12020) üzenetére


O_L_I
őstag

Amennyiben be lehet állítani a lejátszón az LPCM módot valamint ezt az erősítő is ismeri akkor legjobb tudomásom szerint igen.

(#12022) BBéci válasza gonczip (#12020) üzenetére


BBéci
titán

Igen! Ez elég egyértelmű.

OLI!
Miért kell LPCM? Analóg 5.1 - 7.1 kimenet nincs rajta?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12023) P.Zoli22 válasza BBéci (#12022) üzenetére


P.Zoli22
tag

honnan lehet tudni hogy az erősítő tudja é? h/k avr 142?

Zoli

(#12024) O_L_I válasza BBéci (#12022) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha PS3-ról beszélünk akkor nincs.

Ha BD lejátszóról akkor gondolom van a legtöbbön bár ez te valsz jobban tudod :)
Viszont ha valakinek olyan régebbi erősítője van ami már leveszi HDMI-ről hangot de HD-t még nem tud akkor kényelmesebb lehet ez a megoldás mint 3-4 olyan minőségű RCA kábel amin nem veszik több mint amit nyer a HD-vel.

Persze most is vannak olyan belépő AVR-ek amik ilyenek de ezeknél felmerül a kérdés hogy mi értelme a HD hangokat forszírozni.... :N

(#12025) dabadab válasza Vikthor (#12012) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az összes tudja kezelni ezeket, a különbség annyi, hogy a régebbiek saját maguk dekódolták a DTS MA HD-t meg a TrueHD-t és LPCM-ben küldték ki, a slim meg már az eredeti bitstreamet küldik ki. Mondjuk arról elképzelésem sincs, hogy ki az, akit ez érdemben érint.

DRM is theft

(#12026) gonczip válasza BBéci (#12022) üzenetére


gonczip
tag

És a Yamaha RX-V440-es erősítővel ez kivitelezhető?

(#12027) dabadab válasza gonczip (#12020) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát akkor így egy nem HD képes erősítővel is fogom tudni HD-ben hallgatni a filmeket?"

Igen, bár igazság szerint átlag otthoni házimozis cuccon a HD annyit segít, mint ha egy életlen baltával faragnál, de ezredmilliméterre pontos lézeres cuccal méreteznél.

DRM is theft

(#12028) Marcus_ válasza Thuglife (#11963) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Szia!Köszönöm a választ.A hangfalakra kb. 100k lenne és állót akarok, minél többutasat,hogy azért mély is legyen rajta...

Mi a véleményed a Denon-NAD-Onkyo 608 összehasonlításról, hangzás alapján?
:R

(#12029) kimi02


kimi02
őstag

Ha minden igaz nem sokára veszek egy másik házimozi erősitőt.

300-330k-ig mit ajánlotok ? Melyiket érdemes venni ?

[ Szerkesztve ]

(#12030) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv.

Szeretnék egy normális 5.1-es házi mozi rendszert PC-hez és ehhez kérném a segítségeteket és véleményeteket!
1X arra gondoltam hogy veszek egy Logitech Z-5500-t de hozzáértő és nem hozzáértő ismerőseim szerint túl van árazva és arra gondoltam hogy akár én is ősze rakhatok egyet!

Sony STR-DE497 és JBL SCS-178 párosrol mi a véleményetek?

Zenére-Játékra-Filmre egyaránt használnám!
És egy Asus Xonar DS szolgáltatná bele a jelet Optikán!

[ Szerkesztve ]

(#12031) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Az mitől lehet, hogy filmek (DVD és Blu-Ray) közben a párbeszédek sokkal halkabbak mint a többi hang? PCről nézek filmet és optikai kábellel van összekötve az erősítővel. Level Calibrationben már így is -2dB-en van a center, míg a frontok -6dB-en. Ha Xbox 360on játszom ott teljesen jó, sőt kicsit hangos is pont a Level Calibration érték miatt. Nem jövök rá mi lehet a gond, de ez így nem jó mert ha feltolom a hangerőt arra az értékre ahol már jól érthetők a párbeszédek a többi hang ordít.
Ötlet? :F

(#12032) Mustármag válasza Gombinyó (#12031) üzenetére


Mustármag
őstag

Ellenőrizd hogy a driveral települő progiban a hangfalak hangerő kiosztásai hogyan állnak.
Xbox-on jól jön a hang akkor valami a gépen lesz elállítva!(Szerintem)
Milyen hang karit használsz??

[ Szerkesztve ]

(#12033) gonczip


gonczip
tag

Adott egy Pioneer BDP-120-as BD lejátszó és egy Pioneer - VSX-520-as erősítő.
Hogyan tudom azt összehozni, hogy HDMI-n keresztül menjen a kép és a hang is, így elérve a HD hangokat is. (Lejátszóból HDMI kábel erősítő és erősítőből HDMI kábel a TV-be?)

(#12034) KTTech válasza gonczip (#12033) üzenetére


KTTech
veterán

Állítsd be a lejátszót, hogy adja ki HDMI-n a hangot, a többit már elintézi az erősítő...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12035) dembala


dembala
csendes tag

Szevasztok!
Erre van valami megoldas? A HD DVR Mediabox (Philips 8111) összeakad a Denon erősítőm távirányítójával. Mikor az erősítőn a hangot állítgatom, akkor elég sűrűn a settopbox csatornát vált, elkezd felvenni, és hasonlók.
Mit lehet tenni?
Pl a DENON erősítőn lehet fw-t frissíteni? Érdemes, egyáltalán van ilyen lehetőség?
Előre is köszönöm!

Be careful what you wish for, Punk!!

(#12036) gonczip válasza KTTech (#12034) üzenetére


gonczip
tag

És az mind1, hogy milyen HDMI kábelekkel hozom össze?

(#12037) KTTech válasza gonczip (#12036) üzenetére


KTTech
veterán

1.3-as legyen... de egyébként igen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12038) gonczip válasza KTTech (#12037) üzenetére


gonczip
tag

Küldtem privát üzenetet.

(#12039) gonczip


gonczip
tag

Szerintetek érdemes lecserélni egy Yamaha RX-V440-es erősítőt egy Pioneer - VSX-520-as erősítőre?

(#12040) BBéci válasza gonczip (#12039) üzenetére


BBéci
titán

#11988
SZVSZ

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12041) Gombinyó válasza Mustármag (#12032) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alaplapra integráltat. [link]

(#12042) nebulo5 válasza Marcus_ (#12028) üzenetére


nebulo5
senior tag

"... és állót akarok, minél többutasat,hogy azért mély is legyen rajta..."

Ezt, az általad alkotott definíciót nem értem. Mi köze a minél több utas hangszórónak a mélyhang intenzitásához?
Ha van valami "felfedezésed" ezen a téren, kérlek oszd meg velem is, érdekelne.

Üdv: nebulo

(#12043) Vidala válasza Mustármag (#12030) üzenetére


Vidala
senior tag

Az irány jó, a JBL SCS-178 is egész jó, talán csak a Sony erősítő helyett keresgélnék valami mást (nem ismerem konkrétan, inkább csak következtetek), hiába néz ki ígéretesen.

CoVboy Forever!

(#12044) Vidala válasza Gombinyó (#12031) üzenetére


Vidala
senior tag

A filmek dinamikája általában jóval szélesebb sávban mozog, mint a játékoké.
Két dolgot javasolnék, mielőtt hara-kirit követsz el:
1. Hasonlíts össze egy DVD filmet XBox-on és PC-n
2. Idézd fel milyen hangerőkülönbségeket hallassz egy "rendes" moziban a párbeszédek és a drámai részek (pl. robbanások) között.
Nem biztos, hogy a te készülékedben van a hiba.

CoVboy Forever!

(#12045) Gabor970 válasza Vidala (#12043) üzenetére


Gabor970
addikt

már többen írták, hogy ez a JBL SCS-178 használható. Mindíg csodállkozva álltam ez előtt egyrész a méretei másrészt a komplett szett ára miatt. Ez valami best buy a 80e Ft-ig subbal együtt 5,1 hangfalkészletek közt? Nagyon nagyon kicsinek tűnnek a frontok, bár még meg sem néztem, hogy centire mekkora, csak a kép alapján.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12046) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Valaki tud olyan blu-ray lejátszót amiből a dekódolt HD hanganyagot analóg 5.1 vagy 7.1 kimeneten adja ki? :B

Under construction!!!

(#12047) BBéci válasza Gabor970 (#12045) üzenetére


BBéci
titán

Nem egy nagy pukkanás, még a Balboa sem az, de mint bögreszettek alternatívája megállja a helyét. Kicsi szobában egész jó hangnyomást és térhatást lehet összehozni vele.
Ár/érték aránya kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12048) Mustármag válasza Gombinyó (#12041) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát integrált. Sajnos nem ismerem de nem szoktak jók lenni.
A hangszóró kiosztást ellenőrizted a hangkártya vezérlőjében??

(#12049) BBéci válasza superTibcsi (#12046) üzenetére


BBéci
titán

Dune Prime 3.0

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12050) superTibcsi válasza BBéci (#12049) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Köszi, de 50-60e kategóriában nincs? :O
Ennyire kuriózum?

Under construction!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.