Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Vidala válasza djapor96 (#7999) üzenetére


Vidala
senior tag

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy szimplán valamiket (hanganyagot) nem kezel túl jól az erősítő Pro Logic-ban. Vagy csak a Pro Logic szabvány nem szeret néhány zenét. :) Cáfoljon meg valaki, de úgy tűnik a beállítások módosításával nem fogsz tudni érdemben javítani a helyzeten (ha az egyiket szereti másikat nem :( ).
Szvsz a helyedben nem fájdítanám a fejem ezzel tovább, amúgy is zenét "normál" sztereóban a legjobb hallgatni (talán néhány kivételtől eltekintve).

CoVboy Forever!

(#8002) Thuglife


Thuglife
senior tag

Valahogy úgy érzem h ez a JBL sub most nagyon megéri :DD
[link]

(#8003) dhcodoki válasza Thuglife (#8002) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Nem tudom, hogy teljesít, de valóban jó akció.. :K

(#8004) Vidala válasza dhcodoki (#8003) üzenetére


Vidala
senior tag

Na tessék, most felizgattatok! Lehet, hogy eljött az időm a .1 kiegészítésre?
Mikor az 5.0-ás szettemet vettem akkor természetesen ezt is hozzáhallgattam. Szerintem elég korrektül teljesít és még színben is megy a többihez :D

CoVboy Forever!

(#8005) lepence


lepence
tag

Hello!
Kis segítség kellene......
ezek közül mit válasszak:
Onkyo TX SR607
DENON AVR-1610
Pioneer VSX-819H

30 341 3606

(#8006) Vidala válasza lepence (#8005) üzenetére


Vidala
senior tag

Hasonló(an jó) készülékek szerintem, ezért egyértelmű rangsort nehéz lenne felállítani szvsz.
Én Denon felé hajlanék, ha másért nem akkor a nagyobbik testvére okán, mert az 2009-2010 EISA díjazottja.
Persze sokminden egyéb befolyásolhatja még amiről nem írtál, mint pl. milyen hangfalakhoz, mekkora helyiségbe, milyen célra.

CoVboy Forever!

(#8007) Zsolti1111


Zsolti1111
csendes tag

Helllo valaki tudna nekem segíteni?

Kelene nekem egy GRUNDIG R 2000 erősítőhöz a kapcsilási rajzai valaki tudnak nekem ebben segíteni?

Előre is nagyooon köszönöm...

Üdv
Csaszi

(#8008) robi0604 válasza Thuglife (#8002) üzenetére


robi0604
őstag

Amikor vettem az erősítőm, hallgattam ezt meg a nagyobb testvérét.
Sajnos nem volt pont több pénzem, de karácsony előtt a fukaréknál pont ennyi volt az ára.
A 250-es 79.900...

Szép, de kicsit szerintem "feszes" mélyei vannak.
A hangereje viszont brutál.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#8009) robi0604 válasza lepence (#8005) üzenetére


robi0604
őstag

Szubjektív véleményem:

Onkyo TX SR607:

Mozira, RNB és hasonló, esetleg jazz muzsikára jó választás.
Denonnál kicsi karakteresebb moziban és zenében.

DENON AVR-1610

Lágyabb, selymesebb a hangzása, mely inkább a vokálos és komoly zenéknél jön elő.

Pioneer VSX-819H

Ezt kevesebbet hallottam, de inkább az elektromos irányt szereti és ez némely film esetében is észrevehető. Ha szabad úgy fogalmaznom, kicsit "karcosabb" a hangja.

Lehetőség szerint hallgasd meg őket, egy számodra jól ismert lemezzel.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#8010) lepence válasza robi0604 (#8009) üzenetére


lepence
tag

Akkor Denon lesz
filmeken kívül
csak jazz zenét hallgatok,abbol is egyre inkább akusztikusat
köszönöm

30 341 3606

(#8011) robi0604 válasza lepence (#8010) üzenetére


robi0604
őstag

Azért imsétlem, hogy érdemes meghallgatnod vásárlás előtt a felsoroltakat! :K

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#8012) dhcodoki válasza robi0604 (#8009) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Robi0604!
Egyetértek, nekem is ez a szubjektív véleményem! :K

(#8013) zsoltee10 válasza lepence (#8010) üzenetére


zsoltee10
addikt

én is a Denont javaslom, nagyon szép hangja van. Hallgatok néha komolyzenét, pop és rockzenét is, és korábban sosem hallott részletek jönnek elő (eddig technicsem volt), kellemes, kiegyensúlyozott hangzása van.

(#8014) róbert gida válasza Zsolti1111 (#8007) üzenetére


róbert gida
tag

Próbáld[link] itt.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#8015) Vidala válasza robi0604 (#8008) üzenetére


Vidala
senior tag

Mire hazaértem kibelezni a malacperselyt, már valaki lecsaphatott rá, mert már nincs a kínálatban.
Thuglife tiéd lett? Tessék ám mesélni róla! :D

CoVboy Forever!

(#8016) Thuglife válasza Vidala (#8015) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én Polkra vagy KEF subra gyűjtök, JBL barátunk nem kellett nekem :D

(#8017) Thuglife


Thuglife
senior tag

Valaki ismeri ezt a márkát? Re-cartánál bukkantam erre a Sub-ra mert elég jó áron van!

[link]

Annyit kiderítettem h kanadai termék az Ultimate!

[ Szerkesztve ]

(#8018) #25954560 válasza Thuglife (#8017) üzenetére


#25954560
törölt tag

45Hz-tol indul? ez jo?

(#8019) Vidala válasza Thuglife (#8016) üzenetére


Vidala
senior tag

Én meg leginkább egy házimozira (is) alkalmasabb szobára, csak ahhoz egy házat is kéne szereznem. :DDD

CoVboy Forever!

(#8020) Vidala válasza #25954560 (#8018) üzenetére


Vidala
senior tag

Szvsz határeset, de ha tényleg tudja (megfelelő hangnyomással) nem csak ráírták, akkor az már nem rossz.

CoVboy Forever!

(#8021) Andrej29


Andrej29
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ha egy Blue-ray lejátszót hdmi kábellel bekötöm az erősítőbe és az erősítő kimenetét a tv-be akkor tudok -e filmet nézni erősítő bekapcsolása nélkül.Mert nekem nem jelenik meg se kép se hang csak ha bekapcsolom az erősítőt.Nem akarom mindig járatni az erősítőt.Mi erre a megoldás?

(#8022) Thuglife válasza Andrej29 (#8021) üzenetére


Thuglife
senior tag

Közvetlenül kötöd be HDMI-vel a Bluray lejátszót a Tv-be.... ennyi... nem nagy ördöngősség!

(#8023) Andrej29 válasza Thuglife (#8022) üzenetére


Andrej29
csendes tag

Ez tiszta.Csak akkor amikor erősitő is kell akkor mindig átdugom a kábelt.

(#8024) zsoltee10 válasza Andrej29 (#8023) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor a tv-ből optikain viszed át a hangot.

(#8025) Thuglife válasza Andrej29 (#8023) üzenetére


Thuglife
senior tag

Blu ray lejátszódón csak HDMI kimenet van? Mert a HDMI megy a tv-be, és egy optikai vagy RCA vagy nem tom milyen kimenet van a Blu rayen megy az erősítőbe!

(#8026) robi0604


robi0604
őstag

Az első esetnél a legtöbb tévé sztereora konvertálja a hangot, mely nem megfelelő szerintem.

A második esetnél viszont nem lesz HD hang...

Célszerű dugdosni érdemesebb két kábelt használni.
Egy "lóg" a TV-ből, a másik az erősítőből.
Éppen azt dugod a lejátszóba amelyikkel használni akarod...

Vagy esetlegesen lehet vásárolni elosztót, de abban annyira nem bíznék.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#8027) Vidala válasza robi0604 (#8026) üzenetére


Vidala
senior tag

Ez aztán a kábelkeresztrejtvény. :DD
Lehet még egy megfejtés: a HDMI marad a BR játékos és az erőlködő között, és keresel egy másik kábelt a TV-hez ami még közös kettőben, csak ez utóbbi lehet necces, de így látatlanban jó megoldásnak hangzik (esetleg lehet még átalakítókkal kombinálni) :))

CoVboy Forever!

(#8028) nemart


nemart
csendes tag

(Vidala kollega tanácsára átjöttem ide kérdésemmel):

kis nappaliba - helytakarékossági okokból - 2.1-es rendszert szeretnék venni.
hozzáértők javaslatát várnám.

alapvető igények:
- ár: max brutto 200.000-t szánnék rá
- usb-ről és/vagy ethernet-ről játszon le 1080p-s mkv, divx hd filmeket
- zenehallgatásra is alkalmas rendszert szeretnék (előny ha tud losslesst, pl flac)
- blu-ray előny, de nem elsődleges szempont
- csatlakozók terén usb, ethernet mellett nyilvan 1.3-as hdmi alap
- firmware update lehetőség előny

a nappali kb 25nm. és polcra helyezheto hangfalakra lenne szukseg.

1) elsődleges kérdésem, hogy érdemes-e (lehetséges-e) ezt komponensekből összerakni? (Erősítő, 2 front, 1 sub, medialejatszo/HTPC)
Kihozható ez így a megadott összegből? Egyáltalán hogyan hajt meg mondjuk egy 5.1-es erősítő egy 2.1-es összeállítást? (Bocs, ez eléggé laikus kérdés, de nem volt még ilyenem.)

2) vagy vegyek egy gyári rendszert? (Létezik-e a fenti paramétereknek megfelelő?)

Amit eddig találtam, de egyik sem 100%-os:

Philips HTS7200
link

Pioneer BCS-FS500
link

(#8029) csabi891120


csabi891120
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani olyan erősítőket és hangfalakat amik együtt nagyon szépen szólnak. 80 % zene 20% film. A keret kb. olyan 120e. Egy 20nm-es szobáról van szó. Ha még kéne valami hozzá akkor mondjátok, nem vagyok annyira otthon a témában.

(#8030) Vidala válasza nemart (#8028) üzenetére


Vidala
senior tag

A folytonosság kedvéért én ennyit fűztem még hozzá (talán innen könnyebb építkezni):

A konkrét kérdésedre ill. kinézett rendszerekre csak nagyvonalakban a szubjektív véleményem:
- viszonylag széles igényeket támasztottál, amire a bruttó 200eFt éppen csak elég lehet, ha egyáltalán
- a blue-ray pl. erősen megdobja az árat, és egy ilyen kompakt rendszerben csak meglehetősen korlátozottan tudsz belőle profitálni (inkább csak a képminőségből)
- zenére nemigazán lesz jó, ahhoz az ilyen szatelites cuccok gyenguszok. Legalább egy pár jó monitor, de inkább állóhangfal tud élvezhető szintet produkálni
- az ilyen gyári / kompakt rendszerek később nem, vagy csak nagyon korlátozottan bővíthetők, valamelyik komponens meghibásodása esetén pótlásuk ésszerűen megoldhatatlan
- külön komponensekből összerakható, egy normális HM erősítő kezeli a 2.1-et (nem csak 5.1 v. 7.1 ben működnek)
Néhány - kevésbé fontos - igény esetleges elhagyása esetén komponensekből is összehozható a dolog.

CoVboy Forever!

(#8031) Andrej29 válasza Thuglife (#8025) üzenetére


Andrej29
csendes tag

Blu-ray -lejátszón (lg350v)van 1db hdmi,1db optikai,1db koax csatlakozás.A tv philips 9704 5db hdmi,2scart,1koax,stb az erősitő onkyo 607(ezt meg ismeritek)Ennyi csatlakozonál csak nem kell dugdosni a kétfele mennő kábelt.
A tv műsor hangját ti melyik csatlakozóval vinnétek át az erősitőbe.Mert ez a hdmi aut ugyan leveszi a hangját a tv-nek de az erősitőre nem teszi ki.Bocs a fárasztó kérdésekért de én még itt tartok.

(#8032) BBéci válasza robi0604 (#8008) üzenetére


BBéci
titán

Mélyhangokra a feszes jelző (a tesztekben és az én szótáramban is) az egyik legnagyobb dicséret.

(#8010) lepence
Akusztikus jazzt, 100000 forintos házimozi erősítővel hallgatni elég nagy kompromisszum.

(#8021) Andrej29
Ha nem kapcsolod be az erősítőt, miként szólal meg a BD hangja? A tévé hangszóróin? Viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8033) BBéci válasza csabi891120 (#8029) üzenetére


BBéci
titán

Abból a pénzből inkább sztereó erősítőt és két hangdobozt vegyél, sokkal jobb hang lesz az eredmény!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8034) madmike


madmike
őstag

sziasztok!
házimozi erősítőt tervezek venni. egynelőre csak 2 hangfallal szeretném használni,de azért vennék már most 5.1-est, hogy egy késöbbi hangfal beruházásnál az erősitö már adott legyen.
nem szánok rá sokat, 20k körül néznék valami használtat. Milyet javasoltok? egyik haver árul egy Denon DRA-295-öt, igaz 25nél olcsobban nem akarja odaadni,de valahogy csak megtudnék egyezni vele. arrol mit lehet tudni?
Elöre is köszi a válaszokat.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8035) madmike válasza madmike (#8034) üzenetére


madmike
őstag

még mielött rámförmednétek, hogy ez a denon nem házimozi, tudom... ja és már 20ért odaadná. nem tudom mi legyen.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8036) Diplomata válasza madmike (#8035) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Két dolog nem fog menni,mivel ez egy sztereo erősítő így filmhez nem lesz 5.1 hangod,viszont zenére annál jobb,neked kell eldöntened mit akarsz jobban,de ha rám hallgatsz gyűjtesz még egy kicsit és veszel legalább egy dd/dts dekóderes házimozi erősítőt,25-től indulnak kb.,30-körül alap yamaha erősítők is vannak,nem a legjobb választás zenére,de ennyi pénzért megéri,főleg ha még sosem volt komolyabb hifid.Na meg a jó erősítőhöz jó hangfal is kell és máris csúszol le a lejtőn mint sokan a hifi-s berkekben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8037) madmike válasza Diplomata (#8036) üzenetére


madmike
őstag

de egyenlőre csak 2 hangfal lenne rajta és belátható idön belül nem lesz fejlesztés 5.1-re.
amit irtam denon arrol nem tudtok valamit? az a baj hogy nem tudom mennyit érhet. megér egyáltalán 20k-t?
a lejtön lecsuszást unokabátyámnál tapasztaltam, havonta uj hangfalat épit :D

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8038) BBéci válasza madmike (#8037) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben hibátlan, megér 20000 forintot.
Aki hangdobozt (nem falat, mert akkor kőműves lenne) épít, az másfajta lejtőn csúszkálgat.
Mit, mivel egyeNlőre???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8039) madmike válasza BBéci (#8038) üzenetére


madmike
őstag

De kötözködős kedvében van valaki :((( :DDD
Akkor hangdobozt épít...

Ezt is néztem itt az apróban, de hozzáértés hiányában nagyon nehéz dönteni.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8040) Vidala válasza Vidala (#8030) üzenetére


Vidala
senior tag

Csak amolyan ötletadásképpen összetúrtam a Netdepo-n egy-két lehetőséget, hogy 200eFt-ból merre lehet elindulni. A cuccok még csak nem is szubjektív véleményt sugallnak (na jó egy icipicit ;) ), majdhogynem találomra lettek összeválogatva, viszont azt a véleményem tükrözik, hogy szerencsésebb, mint egy kompakt rendszer.

Denon AVR-390 + DVD-1740 vagy egy Onkyo TX-SR307 + DV-SP406 ~ 100eFt
Polkaudio TSi 200 (pár) ~ 67eFt vagy JBL ES 30 (pár) ~ 75eFt vagy Polkaudio RTi A3 (pár) ~ 100eFt
Aktív mélysugárzót pedig hozzá lehet csapni 50-60eFt körül pl. Polkaudio PSW 110, de egy pár jobb polcsugárzó mellett 2.1-ben már vita tárgya lehet, hogy inkább az erre szánt pénzt jobban megéri-e a hangfalakra költeni. (lehet, hogy kicsit kiszaladtam a 200-ból :) )

Amennyiben hosszú távon maradna a 2.1 a helyhiány miatt, akkor érdemes elgondolkodnod esetleg egy sztereó erősítőn is a HM helyett, mert azok ált. sztereóban sokkal jobban teljesítenek.

Remélem ez segítet elindulni, mégpedig javaslatom szerint olyan módon, hogy elmész meghallgatni őket (javasolt 1-2 lemezzel felszerelkezve menni, amiket sokat hallgattál), mert az erősen szubjetív, hogy neked mi fog végül tetszeni.

CoVboy Forever!

(#8041) BBéci válasza madmike (#8039) üzenetére


BBéci
titán

Poénkodni akartam, nem kötözködni. Nem sikerült. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8042) BBéci válasza madmike (#8039) üzenetére


BBéci
titán

Poénkodni akartam, nem kötözködni. Nem sikerült. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8043) Diplomata válasza BBéci (#8042) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Egy smiley sokat segített volna. ;) :P :DDD

(#8044) madmike válasza BBéci (#8041) üzenetére


madmike
őstag

poénnak vettem :R :))

egy ujabb esélyes.
valaki mondjon valamit,mert lassacskán belebolondulok a sok aprohirdetésbe :(

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8045) BBéci válasza madmike (#8044) üzenetére


BBéci
titán

Ezektől a "teknicsektől" én inkább óvakodnék, messziről kerülném mindkettőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8046) madmike válasza BBéci (#8045) üzenetére


madmike
őstag

Pedig a japán mivoltából fakadóan jónak gondoltam volna őket.
amit először linkeltem,arról külföldi oldalakon elég jókat írnak. A másodikról nem találtam semmit.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8047) Diplomata válasza BBéci (#8045) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Szerintem sokunknál sajnos nincs túl sok pénz erre a hobbira,nem tudunk csak úgy bemenni egy üzletbe 200e Ft-al és megvenni a kiszemelt erősítőt.A technics az árához képest nem rossz alternatíva,ha valakinek csak 20-30e ft-ja van erősítőre nem nagyon tud mit kezdeni az igazán elismert márkák kínálatával,persze ha figyelmes,ért az árakhoz,és van ideje böngészni eleget,akkor ki lehet fogni nagyon jó vételeket.(nekem is sikerült)Az igaz hogy amit én megvennék technics erősítőben használtan az is 30 felett kezdődik,és akkor már van pár alternatíva mellette.20-ért nem rossz vétel az a pro logic erősítő,csak a nagy hátránya a digitális dekóderek hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#8048) madmike válasza Diplomata (#8047) üzenetére


madmike
őstag

a nem túl sok az enyhe kifejezés. Nameg én nem hobbiként tekintek erre a dologra,csupán szeretem ha valami szépen szól. Első lépés az erősítő lenne. a jelenlegi hangdobozaim,meg régi braun cuccok, szerintem ha veszek majd 2 normális frontot,akkor ezek majd jók lesznek hátra,mert kicsik,de szépen szólnak.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8049) BBéci válasza Diplomata (#8047) üzenetére


BBéci
titán

Az AX-530-ast nem, viszont a DX-940-est teszteltem, ami valamivel feljebb állt a ranglétrán, ingyen sem kellene. Bosszantóan vacakul szólt.
Ahogy Te is tetted, türelmesen és szorgalmasan kell keresgélni, vadászgatni, de bizonyos márkákat, típusokat érdemes elkerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8050) madmike válasza BBéci (#8049) üzenetére


madmike
őstag

és akkor milyen márkát, típust tudnál ajánlani 20e-ft-ig bezárólag?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.