Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Warter válasza ati888 (#17000) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem nézzél használtat, ott kapsz ugyanezért a pénzért 1 vagy 2 kategóriával jobbat.

(#17002) ati888 válasza Warter (#17001) üzenetére


ati888
senior tag

Nem nagyon szeretek használt cuccot venni semmiből, de megnézegettem és érdekes árak vannak, 2001-es denon csúcskészülék 55k-ért, lehet, hogy jó, de csak 10 éves lesz és ki tudja milyen. Ha esetleg tudsz linket hol nézegessek megköszönném.

Nem hiszem, hogy egy 3-4 vagy több éves, annak idején magasabb szintű erősítő jobb lenne, mint egy mai belépő. De javítsatok ki ha így van.

ati

(#17003) Dictator^ válasza BBéci (#16968) üzenetére


Dictator^
veterán

Tehát az a tiszta, ha írás van a kábelen, hogy a kezdő sor menjen az erősitőbe és amerre halad az írás az oldala meg a hangfalba nem?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17004) jones965 válasza ati888 (#17002) üzenetére


jones965
Modder

"Nem hiszem, hogy egy 3-4 vagy több éves, annak idején magasabb szintű erősítő jobb lenne, mint egy mai belépő. De javítsatok ki ha így van."

-sajnos pedig ez van. Sőt a piaci verseny érdekében, még roszabbak is minőségben az általad felhozott össze hasonlítási alapok. Szolgáltatási téren van előrelépés ( már ha az a sok hasznavehetetlen dolog annak nevezhető), de ebben sajnos ki is fújt a különbség.

(#17003) Dictator^:- vannak irányított kábelek- főleg zenekarok használnak hangszer erősítő összeköttetésére, viszont a hétköznapi házi-mozinál szvsz nincs jelentősége, hogy a kábel melyik vége hová van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#17005) ati888


ati888
senior tag

Egy ilyen Denon szett hogy szólhat?

[link]

tudom, hogy alap, de nem profi cuccot keresek.

ati

(#17006) v.attis


v.attis
őstag

Ha már hasznavehetetlen dolgoknál tartunk: Az a sokféle kodek ami van az erősítőkben, való valamire? Van 6 féle dolby prologic, meg mégegyszer annyi dts formátum, mire jók azok? Nekem van kb 600 dvd-m, szinte mindegyiken a dolby 5.1 és a dts szerepel, sehol nem láttam még azokat ami pl egy 1611-es denonban van. Mire jók azok?
Az alap dolby meg dts benne van a HK-kban is, kell nekem a sok ábécé betűvel tarkított ismeretlen kodek?
Vagy a jövő ezekről szól? Ha jövőre olyan elterjedt lesz a blúréj, mint most a sima dvd akkor majd hasznát fogom venni ezeknek?

[ Szerkesztve ]

(#17007) jones965 válasza jones965 (#17004) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen az erősítő-hangfal összekötésre gondoltam.

(#17008) kimi02 válasza jones965 (#17004) üzenetére


kimi02
őstag

Teljesen igazad van szerintem :K
A szolgáltatások száma nő , és a hangminőségről meg sajnos el feledkeznek.
Mondjuk egy H/K 445 vagy Denon 3805-06 szerintem verik a most legtöbb kapható 200-300k közötti készülékeket.

v.attis : Ha veszel egy 3-4 éves erősitőt amelyiken van 7.1 analog bemenet , bármikor tudsz rajta hallgatni HD filmet.
Csak egy olyan Blu Ray lejátszó kell ami tudja a 7.1 kimenetet.
Mondjuk egy Dune médialejátszó.
Ja és egy mostani belépő erősitő áráért olyan 3-4 éves készüléket kapsz ami 2-3 kategóriával jobb egy 100k-ért

[ Szerkesztve ]

(#17009) Dorian válasza v.attis (#17006) üzenetére


Dorian
félisten

A bluray miatt a HD-s codec-ek kellhetnek, de csak akkor, ha nem belépőszintű rendszered van, mert azon úgysem hallani ki a különbséget. Az a sok egyéb codec amire gondolsz, a sztereó forrást alakítja át különböző módon 5.1-es hangzássá, ezt neked kell eldönteni, mennyire van rájuk szükséged.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17010) gostreider


gostreider
csendes tag

Sziasztok van egy onkyao tx-sr506-osom és ahhoz kérnék segítséget hogy a távirányítóját hogyan tudom ráhangolni a tv-re, dvd-re stb.

(#17011) v.attis válasza Dorian (#17009) üzenetére


v.attis
őstag

Sztereó hangzásban esetleg a tv műsor jöhet szóba, esetleg a laptopom, mert azon nincs digitális kimenet. Ez utóbbi esetleg egy pcmcia kártyával, vagy usb hangkártyával orvosolható.
A tv adás meg ha olyan rohadt jó lesz, akkor úgyis digitális továbbítással fog menni az erősítőbe, tehát nem biztos, hogy a szeteróból kell 5.1-et csináljon, hanem a digitális folyamból.
Meg ezek a dolby prologic IIx, z dekóderek úgy láttam, hogy 6.1 meg 7.1-re dekódolnak. Szerintem nem ezek a legfontosabb dolgok egy erősítő kiválasztásánál.
A hd-t aláírom, hogy kellhet majd, de ezek a sokbetűs csilivili dolgok...

Esetleg valaki írhatna, aki mondjuk tv műsort néz kihangosítva és elképesztően jó hangot ér el az újfajta dekóderekkel. Nekem a sztereó tv adás sima prologic 2-re dekódolva nem tetszik.

(#17012) nebulo5 válasza gostreider (#17010) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ugyanilyen HM erősítőm van, és én is próbálkoztam néhány alkalommal, hogy a tv-t, dvd játszót a távirányítójával kezeljem... Nem tudom, hogy lehetséges-e, mindenesetre nekem nem sikerült.
Esetleg, ha kitartóbb vagy tőlem, és sikerülne, jelezd nekem is a mikéntjét. :))

Üdv: nebulo

(#17013) BBéci válasza v.attis (#17011) üzenetére


BBéci
titán

Az összes sztereó tévéfilmet DPL II Cinema módban nézem/hallgatom, a zenés műsorokat Music állásban, ritkán sztereóban. Jelentősen növeli az élvezeti faktort.

(#17012) nebulo5
Denonom távirányítójával tudom vezérelni a tévét, CD-játszót, DVD-felvevőt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17014) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

van egy Kenwood KA-2060R erősítőm és ahhoz szeretnék egy tunert venni, amit tudok az erősítő távirányítójával kezelni. valami xs8 vezérlőt ír a hátulján, ha a tuner tudja az xs8-at, akkor mindegy milyet választok hozzá? illetve milyen kábellel lehet összekötni a két készüléket?

köszi,
Gyuri

(#17015) Dictator^


Dictator^
veterán

Mivel a legtöbbet ebbe a topicba olálkodok és tudom, hogy sztereó hozzáértők is vannak itt, ezért kérdeznék.

Közeljővőben egy Denon PMA vagy egy Harman Kardon HK szériából szeretnék vásárolni, igazából mindkettő elnyerte a tesztésemet, de a kérdésem az lenne, ha gépről szeretnék Flac-ot hallgatni, milyen összekötés ajánlott? (Optika és Koax ha jól tudom nincs rajtuk). Alaplapi hangkártyából most az optika van kihasználva az erősitő felé. Nem tudom, mivel ajánlott a kötés, ha az erősitőn nincs coax-optika páros.

pl: Denon PMA 710, Harman/Kardon HK 980

Sztereó rádióerősitőt nem szeretnék, ha jól tudom nem annyira muzsikálnak ,mint a sima sztereók. De láttam egy Harman/Kardon HK 3490-et amin pl. már van optika és coax is, de jobban húz a szívem a sima sztereó erősitőkhőz tuner nélkül.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17016) Ijk válasza Dictator^ (#17015) üzenetére


Ijk
nagyúr

Veszel egy sztereó Jack-rca kábelt, és szimplán rákötöd a hangkártyád front kimenetére. Spdif kimenetre csak DAC-ot tudsz kötni, ami analóggá konvertálja a digitális jelet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17017) Dictator^ válasza Ijk (#17016) üzenetére


Dictator^
veterán

és a Jack-RCA-n nincs minőségvesztés?
Leginkább losslesst hallgatok.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17018) Ijk válasza Dictator^ (#17017) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minőségveszteség mindig van, gyakorlatban az a kérdés mi az elfogadható számodra. Próbáld ki, mert ez a megoldás közel ingyen van a te esetedben. Sajnos a külső DAC-ok elég drágák, és egy ilyen rendszeren nem is tartom valószínűnek hogy kihallod a különbséget. Ha tudsz esetleg kérj kölcsön valakitől egyet próbára, addig kár lenne több tízezres kiadásba bocsátkozni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17019) Dictator^ válasza Ijk (#17018) üzenetére


Dictator^
veterán

Optika esetében is van minőségvesztés ? Meg HDMI-n is ?

Akkor abban igazam van, hogy az erősitő inkább a sima sztereónál kezdődik, nem a tuneresknél igaz?
Felesleges lenne a rádióerősitő, meg a legtöbb dolog benne.. egyedül az optika vagy coax ami miatt elfogadható számomra.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17020) Ijk válasza Dictator^ (#17019) üzenetére


Ijk
nagyúr

Optikai kábelen, hdmi-n digitális jel megy, ahol elvileg nincs minőségromlás (gyakorlatban az audiofilek szerint nem mindegy milyen a kábel), a történet a digitális-analóg konverziónál érdekes, hogy milyen DAC-ot használsz, ill. a DAC után milyen kábeleket. Határ a csillagos ég.
Szerintem a hangkártyád tökéletesen megfelelő, egy sima rca kábeles összekötéssel. Én egy asus xonar dx-et használok a nad315-ömhöz, teljesen elégedett vagyok vele.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17021) Az-X válasza Dictator^ (#17015) üzenetére


Az-X
őstag

Először is, ha komolyabb hangminőségben gondolkodsz akkor át kell gondolnod azt, hogy milyen hangkártyával hajtod meg az erősítőd. Nagyon nem mindegy! Az alaplapi kártyák többnyire nem komoly hifire lettek kitalálva.

Kábel a második kérdés. Flac-nál és egy komolyabb sztereó rendszernél már illik valami rendes összekötés. Nem a 600Ft-os Hama jack-RCA. Ha átgondoltad a hangkártya kérdést akkor kell nekiállni kábelt keresni, vagy készíttetni.

Optikát szerintem nem érdemes erőltetni ha egy jó sztereó rendszert szeretnél.

:)

(#17022) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Egy pár éves Onkyo TX-SR606-tal jobban járnék, mint mondjuk egy új TX-SR308-cal vagy Pioneer VSX-520-al?

Szinte csak letöltött HD-fullHD filmeket, sorozatokat nézek DTS vagy Dolby Digital 6 csatornás hanggal.

ati

[ Szerkesztve ]

(#17023) ricsik válasza jones965 (#17004) üzenetére


ricsik
őstag

A subom menetirányhoz képest fordítva kötöttem először, mert nem figyeltem a nyilacskát. Borzalmas rosszul szólt és erőtlen volt. Amikor megfordítottam a kábelt, minden egyből a helyére került.

(#17024) BBéci válasza Dictator^ (#17019) üzenetére


BBéci
titán

Külső DAC nagyot dob a hangzáson, minőségi zenehallgatást csak azzal tudok elképzelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17025) lean


lean
aktív tag

Aki tesztelni akarja a subját, vagy a házimozi rendszere alacsony frekvenciás képességeit, ajánlom figyelmébe a Cloverfield c filmet...most néztem újra normális minőségben és még mindig borsódzik a hátam :Y ...durva mélyek vannak benne... :C :Y

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#17026) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

nem tudom ide tartozik e de ezt talaltam a legalkalmasabb topiknak a kerdesemre..

Ilyet hol tudnek beszerezni ezen a webshopon kivul mert itt csak akkor adnak ha ott veszek keszuleket.. igazabol ez egy IPTVs STB hoz kellene..
ha tudtok marik forumot ahol meg esetleg tudnak segiteni akkro pl s linkeljetek..

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#17027) Luissimo válasza Devil Smile (#17026) üzenetére


Luissimo
veterán

és mitcsinálnál ezzel az IPTV-s STB-n ???

(#17028) Devil Smile válasza Luissimo (#17027) üzenetére


Devil Smile
őstag

A STB nem lathato helyen lenne es az infrat vezetnenk ki vele... van a STB hatuljan egy IR kivezetes valoszinusitem h ez kell hozza mivel mar hasonlot nem talaltam es a szerelo is vmi ilyesmit magyarazott csak o vmi 7e ert ajanlotta..
(nem nekem kell hanem haverhoz kotottek IPTV t aztan a falra szerelt tv nel nem tudja sehova tenni igy a fal es a Tv koze a konzolra tenne a STB ot es csak a IR vevot tenne ki a TV aljara...

ha esetleg Tudod(v tudja Vki) h nem ez kell hozza es adna konkret eszkozt linkel akkro azt megkoszonnem..

:R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#17030) BBéci válasza Devil Smile (#17028) üzenetére


BBéci
titán

Kivezetéshez biztosan nem ilyen kell, esetleg bemenethez köthető. :K
Merevlemezes felvevőmhöz adtak hasonló infrás bigyót, ami a set-top-box bekapcsolására szolgál, időzített felvétel esetén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17031) Devil Smile


Devil Smile
őstag

:D ilyet havert elkuldtem a Trélom-ba h mivel ok a szolgaltatok ott biztosan tudnak ilyet adni v megmondjak milyen tipus kell hozza.. valasz: nekik ilyen nincs nem tudjak milyen kell hozza kerdezzuk a szervizest..nah annak se volt koze semmihez..uzletbe lehet kapni de nem tudja milyen kell...

egyebkent a tipus: Cisco ISB 2001 mt neten egyelore semmi ertelmeset nem talaltam...

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#17032) v.attis válasza Devil Smile (#17031) üzenetére


v.attis
őstag

Lehet, hogy megvan a megoldás az erősítő dilemmámra? Most láttam, hogy a 1910-es Denon tartalmazza azokat a csatlakozókat, amelyek kellhetnek nekem.
A 2010-es kiadású Denon AVR-1910 van olyan minőségű, mint a 1611-es?
Ez a kettő nagyjából egy árban van, csak a nagyobbiknak olyan bemenetei vannak, amik engem megnyugtatnak.

(#17033) nismoka válasza v.attis (#17032) üzenetére


nismoka
addikt

A 1910-es bőven van olyan mint a 1611-es, sőt inkább jobb! Ha nem kell az 1.4-es HDMI akkor szerintem a 1910 a nyerő!

[ Szerkesztve ]

(#17034) kimi02 válasza v.attis (#17032) üzenetére


kimi02
őstag

Hát szerintem nincs.
Nézd meg ezt 90k-ért.
Link

Ebbe nem nagyon vannak csili-vili dolgok ,de a hangminősége a te általad választottak közül fényévekre van :K

(#17035) Thuglife válasza v.attis (#17032) üzenetére


Thuglife
senior tag

Már hogyne lenne jobb a 1910-es... de a számozásából is látszik, hogy eggyel nagyobb kategória mint a 1611-es! Ezen kívül még EISA díjat is nyert a 1910-es bármennyit is jelent ez egy erősítőnél :DDD

(#17036) v.attis válasza kimi02 (#17034) üzenetére


v.attis
őstag

Valamikor régen, amikor idejöttem a fórumra, azt tanácsolták a srácok, hogy a Denon és a HK erősítők talán egy kicsit jobban ajánlottak zenére. Mivel nekem a koncert dvd-k a legfontosabbak, ezért csak ezekben gondolkodom. És mivel szolgáltatás és csatlakozók terén ez a típusú Denon ráver a hasonló árú HK-kra, ezért elkezdtem érdeklődni iránta.
Azért köszönöm a tippet.
Ja egyébként leginkább új készüléket akarok venni. Szinte soha semmit nem vettem újat, hát most szeretnék.

(#17037) v.attis válasza Thuglife (#17035) üzenetére


v.attis
őstag

Az oké, hogy a számozása nagyobb, de ki tudja, hogy mit raknak a mindenkori legfrissebb készülékekbe? Én személyszerint nem tudom, hogy mit diktál a piac.
Asszem megvan a végleges készülék, számomra minden szempontból kielégítő lenne.

(#17038) Thuglife válasza v.attis (#17037) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ugye a 1611-es már HD képes, tehát vmin spórolni kellett, hogy mégis olcsóbb legyen mint az eggyel nagyobb kategóriás de nem HD képes 1910-es! És sokan mondják is hogy érdemesebb picit régebbi évjáratot választani mint a legújabb csilivili tudású belépő kategóriásat! Szerintem nem jársz rosszul a 1910-es Denon-nal (bár a távírányitóját meg kell szokni mert két oldalas), és mondom ezt annak ellenére h Onkyo fan vagyok :D

kimi02: Ezen a Pio-n elgondolkodtam, csak olyan mély, hogy nem férne be az állványba :DDD 464 mm a mélysége te jóóóó ég!!! :DD

(#17039) nismoka válasza Thuglife (#17038) üzenetére


nismoka
addikt

Az AVR-1910-es is HD képes. Vagy mire gondolsz? 3D-re?

(#17040) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Harman Kardon AVR 142 vagy a Denon AVR 1311 a jobb választás. Mindkettő 69.900 ft és mondjuk egy JBL SCS 200.5 lenne mellé ?

A Denon támogatja a HDMI 1.4a-t, a Harman nem. Bár gondolom ha optikán megy a hang, a hdmi csati meg közvetlen a TV-be akkor mindegy a 3D támogatás.

(#17041) sirfer válasza BBéci (#17024) üzenetére


sirfer
aktív tag

BBéci,

A külső DAC pl. egy Dune HD Max-ról lejátszott FLAC-nál okoz jelentős javulást?
Próbáltam a stereo erősítő bemenetére rákötni a Dune RCA out-ját, de vmi miatt gerjedt a rendszer. (Lehet, hogy a HDMI-RCA okozott valami hurkot a házimozi "részen") Így most csak a házimozi erősítőn keresztül(HDMI) tudok FLAC-et hallgatni.

Van vmi javaslatod DAC-ra?

[ Szerkesztve ]

(#17042) v.attis válasza smkb (#17040) üzenetére


v.attis
őstag

Na, ugyanabban a dilemmában vagy, mint én. Az a helyzet, hogy csatlakozókban a HK a nyerő, de szolgáltatásban és tudásban a Denon. A srácok azt mondják, hogy a hangban nemigen hallasz különbséget. Tehát el kell döntened, hogy melyikre van szükséged.
Jelen állás szerint én eggyel feljebb lépek. Na jó kettővel. A denon 1910-esben minden megvan: csatlakozók is és tudás is. Nézz körül az idei erősítők között a denonnál, mert én is így találtam rá a 1910-re.

(#17043) bozont válasza v.attis (#17042) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem nyugodtan vedd meg az 1910-est, rosszul biztos nem jársz vele, már csak azért is mert ha jól tudom kifutó modell és már nem gyártják, szóval véges a készlet. Ha az 1610-ből lett volna még ezüst színben én is azt veszem, de az összes boltban ahol kérdeztem bizonytalan választ tudtak adni csak. Nem mintha nem lennék elégedett ezzel a Yamaha-val.

(#17044) Thuglife válasza nismoka (#17039) üzenetére


Thuglife
senior tag

Igen, 3D... bocsánat, javítva!

(#17045) Vikthor válasza Thuglife (#17038) üzenetére


Vikthor
nagyúr

a 1910-es Denon az HD képes, 3D-t nem tud.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17046) BBéci válasza v.attis (#17036) üzenetére


BBéci
titán

A Kimi02 által linkelt Pioneer 2 klasszissal (talán hárommal) jobb erősítő, mint a Denon 1910. Ha mostanában 90000 forint körüli erősítőt keresgélnék, egy pillanatig nem gondolkoznék, azonnal megvenném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17047) BBéci válasza sirfer (#17041) üzenetére


BBéci
titán

A HK 760 elég tisztességes D/A konverterrel rendelkezik, de azért érdemes összehasonlítani a Dune analógjával, ami állítólag szintén jó minőségű, én még nem próbáltam. Húzgáld ki a felesleges madzagokat, hátha megtalálod a gerjedés forrását!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17048) kimi02 válasza BBéci (#17046) üzenetére


kimi02
őstag

Ezt mondtam neki én is. ;)
De nem érti meg. :O

(#17049) v.attis válasza kimi02 (#17048) üzenetére


v.attis
őstag

Nem az, hogy nem értem meg, hanem január előtt nem veszek semmit. Elég lesz az ünnepeket kihevereni. Majd jövő év elejétől jönnek a tehnikai élvezetek. És mégegyszer mondom: Új kell! Tisztességes garanciával, új szaggal.

Egyébként nem kell félnetek, hogy elégedetlen leszek vele, mert jelenleg egy pár videoton hangfalat használok sztereó célra vidi erősítővel és laptop a forrás. Nekem ez is tetszik. Meg van (volt) egy Philips rendszerem bögrehangszórókkal. Filmre az is kielégített.
Szóval, ha összejön egy 1910-es Denon és mondjuk egy mission vagy kef c5 szett hozzá, egész biztos, hogy bekönnyezek rajta amikor az Ákos Andante dvd-t beteszem. Szeretem a jó minőséget, de nem hinném, hogy túl audiofil lennék... És a határt is meg kell húzni valahol.
A Denont még Ti ajánlottátok itt a legelején, hát akkor én kitartok mellette...

[ Szerkesztve ]

(#17050) Thuglife válasza v.attis (#17049) üzenetére


Thuglife
senior tag

Bízzunk benne, hogy jövő év elején még kapható lesz a 1910-es.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.