Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) BBéci válasza Gál István (#15995) üzenetére


BBéci
titán

A kettő közül ém a Pioneert választanám. A Denon 1311 a Pioneer 420/520 kategóriájába tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16002) BBéci válasza luko (#15994) üzenetére


BBéci
titán

Ha neked a Rotel 1560 hangja tetszik - meg tudom érteni - akkor a Denon 1611-et felejtsd el, nem lehet egy napon említeni őket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16003) fsb1000 válasza BBéci (#16000) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz...

Akkor a mozikban a nézök 60%-nál is ez a helyzet?
Mert aki nem a vetitő opbejtív tengelye közelében ül, az akár 15-30 fokos szögből kaphatja a centert.

vagy ez nem igy működik?

(#16004) Gál István válasza BBéci (#16001) üzenetére


Gál István
senior tag

Oké, hogy az a kategória, de ennek a hangja jobban tetszik + van rajta hdmi. (egy ps3 vétele még be van tervezve)

(#16005) #09634560 válasza VGYke (#15971) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha HD hang is kell akkor egyértlmően minimum Onkyo 308 vagy Pioneer 520-ban kell gondolkodnod. Ennyiből nem jön ki valóban a Phono kimenet,ez csak kb 200 ezres Pioneer 1020 vagy Onkyo 708 tól van jelen. 20 ezerért létezik RIAA korrektor,azt vehetsz a lemezjátszód elé. Szerinterm gyűjts hozzá és célozd meg az Onkyo 608-at vagy a Pioneer 920-at vagy DEnon 1910 vagy 1911-et Mondjuk JBL E60as vagy Polk RTi hangfalakkal. Nem gond ha elöször sztereó.(De sirfernek van JBL e60-e20 sur-center rendszere 110.ért,jó vétel!)

[ Szerkesztve ]

(#16006) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki használ-e asus o!play hd2 média centert?
[link]
Például, ha zenét hallgatok hdmi-n keresztül akkor elméletileg ugyanazt a jelet adja le mint egy komolyabb média lejátszó. Vagy tévedek?

Esetleg tudtok e másik készüléket ajánlani?
Vannak-e még ilyen menürendszerű gépek? [link] Csak olcsóbb kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#16007) #09634560 válasza fsb1000 (#16003) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mozi kicsit másképp van: ott van center,jobb közép,bal közép és jobb front,bal front. Ez az 5 hangszóró van a vászon mögött.És azért komolyabb processzor dolgozik ott.

[ Szerkesztve ]

(#16008) #09634560 válasza hdcsaba87 (#16006) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Jel elméletileg ugyanaz. A minőség térhet el esetleg.2. kérdésedre vaki fehasználó tudhatja a választ de biztosan akad bélyegképes kijezőre állitható is,mint amit mutattál.

(#16009) fsb1000 válasza #09634560 (#16007) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

(#16010) #09634560 válasza Badb0y (#15961) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még annyit hozzátennék hogy a mélynyomót a helyiséghez kell méretezni. 4x4 esbe kb 15-20cm átmérő és 100/150Watt kell. 6x5be pedig 300Watt és 25-30 centi minimum.

(#16011) VGYke válasza BBéci (#15951) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Nekem tök jó a belépő szint is, ha az jobb mint egy Samsung buzibáros csillivillis kütyü. Tehát: kérlek mondj alsókategóriás erősítő+hangfal típusokat és majd eldöntöm, van-e rá keretem.
Persze látom, írtál komponenseket, de sajnos tök hülye vagyok hozzájuk. Jó lenne ha kapnék 1db erősítő + hozzávaló hangfalrendszer tippeket. Úgy szeretném :R

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#16012) Vikthor válasza Gál István (#15997) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nekem is lenne mit fejlesztenem, min egy 60" TV... nekem is egy párszázas kellene... hehe

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16013) #09634560 válasza VGYke (#16011) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ajánlott ereősítők: Onkyo TX-sr 308,vagy Pioneer VSX520,választásod szerint,kettő közti különbség: Pio tartalmaz önbemérőt, Onkyo kikapcsolva is átengedi a HDMI-jelet..De ha nem kell HDMI bemenet: Onkyo 307olcsó és ideális.
Szatellit: Onkyo 308+JBL scs178.: ez kijön.És mégjobb ajánlat az Onkyo HT-S6305, ez önbemérős egybeszett mindenre elegendő csatlakozókínálattal. Többel mint az eddig említett modellek.Ebből hozhatod ki ár-értékarányban a legtöbbet.
Állóhangfalas: Onkyo 308+Mission MV cinema pack,árnak kicsit fölémegy,de összeillő hangzásával bőven kárpótol. de 50-ért kapható remek Infinity Classia mélynyomó ami egy közepes szobába elég lehet.De ez jobb hanggal mint a szatellitek.

[ Szerkesztve ]

(#16014) VGYke válasza #09634560 (#16013) üzenetére


VGYke
addikt

:R Nagyon köszönöm! :R
Most aztán guglizhatok, olvashatok, mert tök hülye vagyok a dolgokhoz, de már van kiindulási alapom, tényleg köszönöm!
Ezért szeretem e Prohardvert! Bármilyen témában kérdez a tök süket kezdő, mindég van olyan segítőkész fórumlakó aki elnézi a tájékozatlanságot és segít elindulni a lejtőn. És ebből guglizás, kérdezés, vásárlás, kipróbálás, tapasztalat szerzés, saját vélemény alkotás majd saját tapasztalatok átadása lesz, amivel a pozítv visszacsatolású kör bezárult. :) Tehát: nem haragszol meg, ha fogok még kérdezni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#16015) Dictator^


Dictator^
veterán

Pcről loseless illetve dts-t ki mivel hallgatja? (Programra gondolok:) )

Esetleg ha még lesülyedtek az mp3hoz, azt milyen lejátszóval teszitek , gépről?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#16016) bozont válasza Dictator^ (#16015) üzenetére


bozont
veterán

Én zenére az AIMP2 lejátszót használom (winamphoz hasonló az UI-ja, szóval hasonló a kezelése, kinézete csak szebb hangzással), bár sokan dicsérik a Jetaudio és Foobar lejátszókat is.

A DTS és AC3 hangokat meg küldöm az erősítő felé úgy ahogy van, de előtte az ffdshow-t használtam video és hangcodecnak (meg még most is a Zoomplayer lejátszóval).

[ Szerkesztve ]

(#16017) Winzsolt válasza Dictator^ (#16015) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

xonar essence stx ASIO driverrel foobar lejátszóval:)

(#16018) csigafej válasza Maximusz (#1) üzenetére


csigafej
tag

sziasztok,

tegnap néztem egy használt hangfalat, amiben az egyik hangsugárzó membránjából hiányzott egy darab, ki volt hasadva, ez nagyban befolyásolja a hangzását? érdemes az ilyennel foglalkozni?

(#16019) jones965 válasza csigafej (#16018) üzenetére


jones965
Modder

Tömören: nem.
A hangzást befolyásolja-e? Már hogy a fenébe ne. A tekercs sem tudja így egyenletesen mozgatni a felületet. Rezonancia, torzítás,...

(#16020) csemberlen válasza #09634560 (#16013) üzenetére


csemberlen
őstag

Onkyo HT-S6305,és a Onkyo 308+Mission MV cinema pack szinte 1 árban van. Mission hangfalak mérete miatt nekem meggyőzöbbek, vagy mégse??

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16021) Vikthor válasza Dictator^ (#16015) üzenetére


Vikthor
nagyúr

XBMC

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16022) csigafej válasza jones965 (#16019) üzenetére


csigafej
tag

tömören kösz! ((:

(#16023) balu333


balu333
tag

Sziasztok! Egy kérdés belehet állítani, hogy kikapcsolt állapotban ne küldjön ki jelet HDMI-n keresztül az erősítő tv-re? (Denon avr-1911-ről lenne szó) Köszönöm a segítséget előre is!

(#16024) BBéci válasza #09634560 (#16007) üzenetére


BBéci
titán

A kisebb termekben, kis vásznak mögött csak egy screen (így nevezik a mozis centert) szokott lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16025) kaci70


kaci70
csendes tag

Ezekről a készülékekről kérnék véleményt Marantz SR-4400 vagy esetleg Yamaha RX-V450 mozi és zene tekintetében. Igaz a Marantz 10-essel drágább.
Köszi Ja még annyi, hogy Heco-hoz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16026) BBéci válasza hdcsaba87 (#16006) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanazt a jelet adja a belépő lejátszó, mint a Dune vagy a CineMaster de a hang és képminőségük között drámai különbségek lehetnek és vannak. Az áraik között szintén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16027) Vikthor válasza balu333 (#16023) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nemegészen értem a helyzetedet, én nem tapasztaltam ehhez hasonlót, igaz én az erősítőmet amikor kikapcsolom, akkor az stanby módban van, és ha megy a TV ilyen körülmények között, akkor csak a TV adásokat látom, meg annak a hangját. Nálad nem így üzemel?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16028) bozont válasza Vikthor (#16027) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy ki lehet-e kapcsolni a HDMI passthrough funkciót vagy sem.

balu333
Valószínűleg igen, legalább is nekem a Yamaha erősítőmnél ki lehet. De a legegyszerűbb, ha letöltöd az erősítő kézikönyvét, abban biztos benne van.

(#16029) dabadab válasza BBéci (#16026) üzenetére


dabadab
titán

"Ugyanazt a jelet adja a belépő lejátszó, mint a Dune vagy a CineMaster de a hang és képminőségük között drámai különbségek lehetnek és vannak."

Az a baj, hogy a két mondatrész egymásnak ellentmond. Vagy ugyanazt adják ki (és akkor nincs minőségbeli különbség - mellesleg minden bizonnyal ez a helyzet), vagy nem.

DRM is theft

(#16030) balu333 válasza Vikthor (#16027) üzenetére


balu333
tag

Igazából rosszul tettem fel a kérdést, mert a lényege a problémámnak az, hogy ha kikapcsolom az erősítőt majd a TV-ét is akkor a TV folyamatosan visszakapcsol még akkor is, ha az erősítő és a pc is kivan kapcsolva és ezt nem értem miért van! :F

(#16031) Vikthor válasza balu333 (#16030) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez érdekes... kb olyan kaliberű probléma, mint nálam, amikor a PC és az AVR be van kapcsolva de a TV még nincs, akkor a TV bekapcskor lefagyasztja az OS-t és tolhatok egy rebootot rá... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16032) balu333 válasza Vikthor (#16031) üzenetére


balu333
tag

a vicces az ha nem kikapcsolt hanem standby módban van az erősítő, fogom kikapcsolom az erősítőt akkor bekapcsolja a tv hangsugárzóit ugye és kép is jön, majd kikapcsolom a tv-ét, az 1-2 sec után visszakapcsol és bekapcsolja az erősítőt is :W Ha kikapcsolt állapotban van az erősítő akkor már a tv nem tudja visszakapcsolni és kb 3szorra ha kikapcsolom a TV-ét akkor már úgy is marad

[ Szerkesztve ]

(#16033) afiaf


afiaf
csendes tag

Sziasztok!

Épp most rakjuk össze az új házimozimat, és lenne egy kérdésem:

Infinity Classia mélynyomót kötnék össze egy Onkyo 508-as erősítővel, de a kábelek pakkban erre a célra egy RCA analóg audió kábel van, míg az összeszereléshez egy digitális audió kábelt ajánl.

Gondolom, ha ezzel kötöm össze akkor nem lesz jó a DTS hangzás.

Gőzöm sincs, ezért kérnék segítséget :(((

(#16034) BBéci válasza dabadab (#16029) üzenetére


BBéci
titán

Hiába mond ellent egymásnak, azon a tényen nem változtat, hogy brutális kép és hangminőségbeli különbségek vannak a belépő és a minőségi médialejátszók között.
A Streamaudiónál azt is megmutatják neked, mennyivel jobb a tuningolt Dune a gyárinál. Nem kicsit. Az alapverzió meg szintén kenterbe veri a harmincezres kategóriát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16035) bela7562 válasza csemberlen (#16020) üzenetére


bela7562
csendes tag

"Onkyo HT-S6305,és a Onkyo 308+Mission MV cinema pack szinte 1 árban van. Mission hangfalak mérete miatt nekem meggyőzöbbek, vagy mégse??"

Sziasztok!
Erre én is kiváncsi volnék,mivel hely miatt jobb lenne az első,de ha a Mission-os szett sokkal jobban produkál,akkor hajlok a bútorok tologatására:) Esetleg Onkyo 308+jbl scs178? Még azt kérdezném,hogy az Onkyo HT-S3305-el nem lehet egy lapon emliteni őket,igaz? (korábban ezt szerettem volna,de ahogy olvasgatlak titeket,rájöttem,hogy nem szeretnék pár hónap mulva ujra rákölteni egy jobbra,megfelelőbbre.)
Előre is köszönöm,ha valaki segit ezügyben.

(#16036) BBéci válasza bela7562 (#16035) üzenetére


BBéci
titán

Nekem szimpatikusabb a Mission, de még nem hasonlítottam őket egymáshoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16037) modflow


modflow
veterán

Nem tud valaki valami helyet, ahol akciós lenne a PolkAudio PSW 110, vagy a 125?

(#16038) dhcodoki válasza modflow (#16037) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Guglizz ki 6-8 üzletet és tegyél árajánlatot email-ben, vagy csak kérdezz rá mi az alja. Én mindig megjátszom. (túl sokat azért nem lehet alkudni a netes árakból, de pár ezer is jól jöhet). :K

(#16039) kaci70 válasza kaci70 (#16025) üzenetére


kaci70
csendes tag

Esetleg valaki

(#16040) Gál István


Gál István
senior tag

Mi a vélemeényetek az Acoustic Energy gyártóról? Ha jól tudom angol, és láttam egy subot 200k körül.

what hi-fi 5* + 2x20cmes membrán :U Ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#16041) lean válasza modflow (#16037) üzenetére


lean
aktív tag

Te is Polkban gondolkodol? nekem csak a jövő héten jön meg a PSW-125, a Netdepo-tól rendeltem, nagyon segítőkészek voltak! ...(igaz nem a legolcsóbbak)... :U

no cross no crown

(#16042) MaTTeS válasza Winzsolt (#16017) üzenetére


MaTTeS
senior tag

WOW, kipróbáltam a foobart ASIO-val (Xonar DS hangkártya).
Nem gondoltam volna, hogy ennyire belerondít a Windows a hangképbe, még úgy is, ha s/pdif out-ra van állítva. "Zeneibb" lett az egész, jobban kijönnek az apróbb részletek. :R

(#16043) BBéci válasza Gál István (#16040) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért már Velodyne-t is kapni. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16044) csemberlen válasza #09634560 (#16013) üzenetére


csemberlen
őstag

Omkio tru hd támogatás, pio beállimikrofon.
Melyinek van gyakorlati haszna?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16045) balu333 válasza lean (#16041) üzenetére


balu333
tag

Szia! Érdemes alkudozni velük, bár eddig nem nagyon kellett eleve olcsóbban adták mint máshol, már kétszer rendeltem én is tőlük :)

(#16046) BBéci válasza csemberlen (#16044) üzenetére


BBéci
titán

Kissé furcsán írsz, mi a baj?
Mindkettőnek van gyakorlati haszna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16047) lean válasza balu333 (#16045) üzenetére


lean
aktív tag

Nekem jelen esetben már mindegy, a futárt várom...de jó tudni... :K

16044# Belépőszinten sztem a TrueHD-nak van kevesebb gyakorlati haszna.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#16048) csemberlen válasza BBéci (#16046) üzenetére


csemberlen
őstag

Bocs kicsit röviditettem. Sanci38 ajánlott 2 fajta erősitőt, és a 308-as truhd, a pioneer meg kalibrálást tud. Melyik ujjamat harapjam meg, ez volt a kéréds lényege. Vagy inkább keressek olyat ami mindkettőt tudja?!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16049) kimi02


kimi02
őstag

Szerintetek ez milyen minőségü kábel ?
H/K DVD 39 és H/K 445-ös lenne vele összekötve.
Vagy nézzek valami komolyabbat ?

(#16050) hdcsaba87 válasza MaTTeS (#16042) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Hdmi-n keresztül lenne különbség?
Mert nem akarok beleturkálni,ha nem lesz jobb. :U :U
Jah és filmre vagy zenére értetted? Gondolom zenére, de azért megkérdezem.

Más: Mit csináljak, hogy a rádió ne legyen zajos? Kaptam hozzá egy kábelt, be is dugtam a hátlapi csatlakozóba... de mennyire kell lecsupaszítani a végét,ha egyáltlán le kell?

Az gond, ha filmnézés közben néha kattan az erősítő? Olyan kattanásra gondolok, mint amikor bd-dvd-ről vcr-re állítom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.