Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) BBéci válasza ChipKng (#24970) üzenetére


BBéci
titán

Hagy ezt a butaságot!!! :W
Itt a topikban többen (én is) hasonlítottak egymáshoz HDMI kábeleket és egyértelműen látták (hallották) köztük a különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25002) mpierre válasza Gabor970 (#24954) üzenetére


mpierre
veterán

Ha cserére adnám a fejem, akkor mi jöhet szóba erősítőben?
Elvárások: CD, Deck, Phono bemenet, rádió, VHS hang, TV hang, htpc hang, 5.1 (5.0). Olyan 60%-40% a megoszlás a filmnézés és a zenehallgatás között.

Rápillantottam két gyártó idei produktumaira (Onkyo, Denon), de nem estem hanyatt a bemeneteken. Az AV erősítőknél átáltak a rádió + videós tartalmakra (tv, bd, dvd, game, hálózat (?ez minek?)), phono bemenetet egyiken sem leltem. Csak a szeteró erősítőkön. Most innét úgy tűnik, hogy ebből a szempontból a Technics lehet jobbán áll, pedig nem is gyártják már.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#25003) Gál István válasza BBéci (#25000) üzenetére


Gál István
senior tag

BBéci, írtad hogy abszolút lineáris hangszínt szoktál "beállítani" a lejátszókon. Akkor gondolom az erősítőn a Tone Controlban sem javasolt az állítgatás. Vagy ez már nem annyira ördögtől való dolog?

(#25004) Vidala válasza clarlet167 (#24988) üzenetére


Vidala
senior tag

Az EzSet-ből gondolom, hogy H/K.

Mivel nekem is H/K van, talán még bátrabban állíthatom, hogy valami nem kerek. Garis még? Mert el kéne vinned szervízbe. (Nem hiszem, hogy valami laposelem félén múlna a dolog, ilyet legalábbis még nem hallottam).

Kikapcsolásnál-áramtalanításnál (áramszünet) sem szabad elfelejtenie a beállításokat. Nekem nem amnéziás a gépem legalábbis.

CoVboy Forever!

(#25005) clarlet167 válasza Vidala (#25004) üzenetére


clarlet167
csendes tag

jaja h/k, 435-ös.

van még rá vagy 9-10 hó gar, megvárom csinálja e megint,aztán viszem vissza!

Már akkor gyanús a történet, hogy kikapcsoláskor optica 2-őn volt, bekapcsolom és analog-ot ír ki. Ránézek a beállításokra, ezset beállítás sehol. Mondom ez 2x 3x fordult elő december óta. Nincs valami reset gomb azon amit valaki véletlenül meg megnyom?:)

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#25006) TCr


TCr
veterán

Streamaudio-ban nagyon ajánlgatták a következő összeállítást:

QLN Qubic II front x2
QLN Qubic II center x1
KEF C1 (surround) x2

119.900 Ft

A Qubic kifutó, ezért adják hozzá a C1-et (színben legjobban ez hasonlít rá).
Hétfőn, mielőtt megveszem a Libra szettet, meghallgatom a Qubic frontokat.
20 ropival több ez az összeállítás, mint a Libra 653 szett.

Vélemény? Nem gáz az, ha nem családon belüli (ráadásul más gyártó) polcsugárzói kerülnek hátra?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25007) Vidala válasza mpierre (#25002) üzenetére


Vidala
senior tag

A bemenetek elnevezései teljesen esetlegesek, mindegy mit kötsz rájuk. Ma már elég ritka, hogy Deck-et használ valaki, ellentétben a Game megnevezéssel, ami találóbb egy PS3 v. XBox-hoz.
Egyetlen tényleges "probléma", a Phono bemenet. Jellemzően csak felsőbb kategóriás AVR-eken szokott lennei, máskülönben kell egy RIAA korrektort is közbeiktatni.
A mai belépő AVR-ek többsége már valóban spórol az analóggal, leginkább a HDMI-re vannak "optimalizálva" nem teljesen érthetetlenül.

Azért akad persze még olyan, amin van szép számmal mindenféle csatlakozó. Pl. én a saját Harman/Kardon AVR 255-met részben ezért választottam. Sajnos Phono bemenet ezen sincs, bár nekem egyelőre nem is hiányzik, mert nem hallgatok bakelitet (meg ehhez aszt hiszem inkább egy komolyabb sztereo rendszert építenék inkább).

Mennyi pénzt szánnál rá, hogy esetleg konkrétabb típust is tudjunk ajánlani?

CoVboy Forever!

(#25008) Vidala válasza clarlet167 (#25005) üzenetére


Vidala
senior tag

De lehet, hogy a házimanó szokta esténként lefekvés előtt resetelni! :D
Az sem jó, ha ki-be kapcsolás közben átállítja, mert ő rádiót hallgatott közben és elfelejtette hova volt állítva. :DDD

Valami gond lesz ott, szerintem mindenképp vidd szervízbe amíg garis. Nem lenne szabad ilyeneket csinálnia.

CoVboy Forever!

(#25009) Vikthor válasza BBéci (#25000) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Itt korrigálnék egy kicsit BBéci, mert valóban amikor kijött és új volt a 4xxx széria akkor az nem tudta a HD hangsávokat kezelni, de vannak olyan 4xxx-es VGAk, amiket mondjuk idén gyártottak azok meg már viszik, mert updatelt chipeket kaptak. De valóban hivatalosan csak az 5xxx és azon túl kártyák kezelik alapból ezeket a hangsávokat.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25010) mpierre válasza Vidala (#25007) üzenetére


mpierre
veterán

Ez egy fogas kérdés. Olyan 200-250k-ig belefér.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#25011) solidsnake válasza aeroxr (#24999) üzenetére


solidsnake
csendes tag

Rendben,nagyon megköszönném nagyjából ezen múlik hogy megveszem vagy sem.
Ha működik az átalakítás és élvezhető minőségben ad hangot a fejhallgatón az átalakítóval akkor :C

(#25012) BBéci válasza Gál István (#25003) üzenetére


BBéci
titán

Lejátszókon nem szoktam semmilyen hangszínt állítani, az erősítők beállítják magukat, legtöbb esetben azon sem változtatok.

(#25010) mpierre
Ha nem ragaszkodsz a HD hangok dekódolásához, 250000 forintért néhány éves, felső közép- esetleg csúcskategóriás erősítőket vehetsz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25013) KisApám válasza Gál István (#24987) üzenetére


KisApám
addikt

Erre gondoltam Én is, DE
ijesztően "kopasz" a hátsó panel... :Y

A DENON mikor jön ki új modellekkel?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#25014) Dorian válasza KisApám (#25013) üzenetére


Dorian
félisten

Miért mit nem tudsz megoldani hdmi-vel, amire 1 koax és 1 optikai nem elég?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25015) mycso válasza BBéci (#25000) üzenetére


mycso
veterán

Illetve többen azt is leírták, hogy kiadja, köztük a gyártó is....ezért is álltam neki ennek a projektnek, de világossá vált, hogy az enyém nem adja ki. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25016) mpierre válasza BBéci (#25012) üzenetére


mpierre
veterán

HD hangok dekódolása mihez kell? (Flac állományok dekódolása... :F )

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#25017) TCr válasza mpierre (#25016) üzenetére


TCr
veterán

Bluray filmeken található DTS HD Master Audio és Dolby TrueHD hangokhoz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25018) mpierre válasza TCr (#25017) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt egy htpc megoldja, nem?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#25019) #09634560 válasza mpierre (#25016) üzenetére


#09634560
törölt tag

MKV és blu-Ray filmeken található Dolby Digital plus,Dolby True HD,DTS-HD High Resolution,DTS Master Audio kikódolásához kell.Ez HDMI-n vagy analógon továbitódik.

(#25020) #09634560 válasza mpierre (#25018) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megoldhatja,és LPCM-ben továbbitja,de ezt nem sok erősitő tudja fogadni: tul nagy a bitrátája,inkább analógon kellene kiküldeni.De a legtöbb erősitő és médialejátszó profibban oldja meg.

(#25021) TCr válasza #09634560 (#25020) üzenetére


TCr
veterán

DTS HD és TrueHD hangok csak hdmi-n mennek, analógon nem! :N

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25022) #09634560 válasza TCr (#25021) üzenetére


#09634560
törölt tag

7.1 analóg kivezetés esetén sem? Példa: LG BD390 vagy Dune Prime 3.0.
Az LG emlékezetem szerint biztosan kiadta a TrueHD-t. Olyankor a lejátszó dekódolta a jelet.

(#25023) TCr válasza #09634560 (#25022) üzenetére


TCr
veterán

Attól, hogy 8 csatorna szól, attól az még nem lesz HD hang, nem az a lényeg benne.
+ Attól, hogy egy "lejátszó eszköz" (LG BD, Dune...) tudja ezeket, ahhoz még kell egy HD képes "megjelenítő eszköz" (erősítő) is.
Ha rosszul mondom, akkor majd a tanult kollegák kijavítanak. :B

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25024) clarlet167 válasza TCr (#25023) üzenetére


clarlet167
csendes tag

Rosszul tudod. Vagy az erősítő dekódol, ha pedig nem tudja ezeket a formátumokat, akkor lehetséges hogy a lejátszó dekódoljon, és csatornánként küldje az erősítőnek a jelet!

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#25025) Dorian válasza TCr (#25023) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a lejátszó kódol, és analógban továbbítja akkor nem kell HD képes erősítő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25026) TCr


TCr
veterán

Köszi a felhomályosítást! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25027) #09634560 válasza TCr (#25023) üzenetére


#09634560
törölt tag

Rossszul tudod és a második mondatoddal erősen vitáznék: miért kellene HD-snak lennie egy olyan erősitőnek amely analóg 7.1 bemenete van? Pl. a Pioneeer VSX AX5i-be megfelelő hangfalakkal én simán be merném kötni egy Dune Prime analóg 7.1 kimenetét és simán lekörözné a Denon vagy az Onkyo középkategóriát is,vagy emlithetném a Rotel és a NAD készülékeit is...

[ Szerkesztve ]

(#25028) BBéci válasza Dorian (#25025) üzenetére


BBéci
titán

DE-kódol a lejátszó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25029) #09634560 válasza Dorian (#25025) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt dekódolásnak hívják.
Közben Béci megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#25030) TCr


TCr
veterán

(#25006) TCr

Erre vki?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25031) #09634560 válasza TCr (#25030) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha ők ajánlották, akkor biztosan oké minden.Megbízhatsz bennük.

(#25032) TCr válasza #09634560 (#25031) üzenetére


TCr
veterán

Igen ők ajánlották, idézem:
"mert a KEF C1 színe hasonlít a QLN-éhez legjobban"

Na ez egy picit hogyismondjam... nem igazán bizalomgerjesztő...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25033) #09634560 válasza TCr (#25032) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valóban... :)
Attól függetlenül értenek hozzá.
Azért ha ott jársz,hallgasd meg,melyik a jobb: QLN vagy a Proson Libra. Kb egy árban vannak.
Kicsit asszonybarát-hozzáállásnak nevezném. :D

[ Szerkesztve ]

(#25034) Dorian válasza BBéci (#25028) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, úgy értettem, rosszul írtam

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25035) TCr válasza #09634560 (#25033) üzenetére


TCr
veterán

Igen, mindenképp.
QLN 603-at hallottam szólni, az nagyon tetszett.
+ a Qubic jobban is tetszik kinézetre, de ez persze másodlagos.
Csak nekem ez a márkakeveredés fura kicsit.
Na mindegy, üres kézzel tuti nem fogok hazamenni. :)

Neked milyen Proson hangfalaid vannak?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25036) BBéci válasza TCr (#25035) üzenetére


BBéci
titán

A 603-asokat én is többször hallgattam, illetve az 5.0 szettet Proson mélyládákkal. Bőven az MV fölötti szintet képviselik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25037) #09634560 válasza TCr (#25035) üzenetére


#09634560
törölt tag

V series.De elég furcsán mert lehet akár X seriesnek is olvasni.. Mindenesetre Made in Sweden.Tehát no China vagy Thailand :D
7 éve vettem használtan,elmondás szerint 4-5 éves és középkategóriás. "Kihaltak" a hátsói és a centere. Hátsók kicserélésével még lehetett élvezni,de a centercserét már"megsínylette" a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#25038) TCr válasza #09634560 (#25037) üzenetére


TCr
veterán

Kihaltak????

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25039) #09634560 válasza BBéci (#25036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Béci: ezekről a Prosonokról tudzs valami érdemlegeset emliteni?

(#25040) #09634560 válasza TCr (#25038) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen.. egy-egy hangszóró kiment belölük, egy párszor itt a fórumon is emlitett haverom szerint javithatatlanul,vagy drága lett volna a javítása....
De ez ne tartson vissza téged a Prosontól mert:
1: használtan vettem én is,ráadásul elég régen és
2: a frontok jelenleg is kifogástalanok,sztereónak simán el merném adni.

(#25041) TCr válasza #09634560 (#25040) üzenetére


TCr
veterán

Ok, köszi! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25042) BBéci válasza #09634560 (#25040) üzenetére


BBéci
titán

A tieidről? Sajnos semmit nem tudok róluk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25043) Ego007 válasza BBéci (#25036) üzenetére


Ego007
csendes tag

Nekem is Qln 603 5.0-ás szettem van, és proson subot szeretnék hozzá.
Két modell jöhet szóba, de nem tudom, hogy a drágább megéri-e a +25k-t
Ezekkel a modellekkel esetleg hallgattad a Qln szettet?
(20nm a helység ahová menne)

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=131&S=2&ID=3282&FK=&AK=33&SE=451&TTXT=Proson%20Reality%20Sub%2010

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=131&S=2&ID=2761&FK=&AK=33&SE=541&TTXT=Proson%20R10%20Proson%20Rumble%20R-10

(#25044) Fernet


Fernet
senior tag

Egy Onkyo HT-R380-as erősítőre (amin ugye passzív sub-hoz van kimenet) a későbbiekben lehet aktív subot is kötni, vagy nem tanácsos ezzel kísérletezni?

(#25045) #09634560 válasza Fernet (#25044) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem tanácsos,csak a sztereó erősitett bemenetre köthetnéd. Szétsütné a mély erősitőjét nagyobb hangerőn vonali bemeneten.

(#25046) Fernet válasza #09634560 (#25045) üzenetére


Fernet
senior tag

Ok, köszi.

Végülis nem rossz amit adtak hozzá, csak a későbbi fejlesztés miatt lehet ez gond...

Általában jól körbejárom a témát mielőtt veszek valamit, most nem tettem, hát itt az eredménye. (jobb lett volna egy 308-as) Ehh.. Na mindegy, örülök ennek is, csak hát bosszant kicsit a dolog...

(#25047) Z0mbi válasza Fernet (#25044) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Nincs veletlenul sima stereo bemenet a subodon? Mert akkor az ugy jobb lenne... (ezesetben van egy szuro benne)

(#25048) TCr válasza Z0mbi (#25047) üzenetére


TCr
veterán

Nincs, csak a csíptetős hangfalkábel csatlakozó.
Nekem is ez a szett van, és bennem is nemrég realizálódott, hogy ha aktív sub kell, akkor itt bizony erősítő cserével kell kezdeni.
De sebaj, így kompletten talán nem lesz nehéz eladni, de majd kiderül, ez még nagyon a jövő (remélem). :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25049) cstomee


cstomee
tag

Mennyire fontos a kábel minősége egy belépőszintű házimozi rendszernél?
Gondolom minnél drágább annál jobb, de az alsó kategóriás rendszereknél hol a határ? Ti mit használnátok?

Illetve a minőségjavuláson túl van még valami amiért érdemes a kábelre költeni? Gyenge/olcsó kábelek tönkretehetik az eszközöket (csatlakozókat)?

Pioneer VSX-818V
Wharfedale Crystal CR2-40
Wharfedale Crystal CR-30.1
Wharfedale Crystal CR-30C
Polkaudio PSW 110

Jelenleg az erősítő és a front cr2-40 in-akustik kábellel van összekötve.
Érdemes 1000ft/m-es kábelezés az én rendszeremhez vagy adhatom esetleg lejjebb is?

SUB-hoz ezt nézem ki: Inakustik Star Sub (3 m), de ha van más amit ajánlotok, szívesen fogadom. :)

Köszi

(#25050) sniphoe válasza Dorian (#24998) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszönöm!

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.