Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49751) Dorian válasza Tamoo (#49749) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem inkább 25-30 körül nézelődj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49752) BBéci válasza Anubis_9 (#49747) üzenetére


BBéci
titán

Azok a hangdobozok még a mostani Yamahádhoz képest is gyenge hangminőségűek, ezért teljesen felesleges drágább, újabb erősítőt venni hozzájuk.
Szubládával együtt, legalább 300000 forintos hangdobozszett való a VSX-921-hez.

(#49749) Tamoo
Ne vedd meg!
Nekem újkorában sem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49753) Tamoo válasza BBéci (#49752) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi, akkor inkább még megvárom hogy alakulnak nyárig a kiadásaim, aztán valószínűleg inkább szánok rá többet.

Lenne még egy kérdésem hozzád.
Szerinted milyen házimozi erősítővel lehetne a "maximumot" kihozni a mission mv-8 szettből?

(#49754) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Valamelyőtök írta, hogy tuningolt wharfedale hangfalat,ez csak a vardus-ra vagy a másikakat is kell hogy Jobb hangja legyen?
Ha jól emlékszem magas csere volt.

(#49755) #09634560 válasza bajnokpityu (#49734) üzenetére


#09634560
törölt tag

Látom a smílie-t figyelmen kivül hagytátok: természetesen nincs ilyen szándékom és be se szállok ilyenbe,se nem uszitok bárkit is. természetesen én is kiváncsi vagyok rájuk. Mindezt anélkül hogy utol akarnám valamelyiket érni.. :)

(#49756) #09634560 válasza Ed Parker (#49754) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem Bajnokpityu.

(#49757) Anubis_9 válasza BBéci (#49752) üzenetére


Anubis_9
őstag

Elfelejtettem, hogy van hozzá egy Yamaha YST-SW315 mélynyomó is. :B Ez 50.000 volt kb. 5 éve a két Jamo meg 100.000 Ft. Miért találod gyengének a Jamo-m, légyszi indokold? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#49758) BBéci válasza Anubis_9 (#49757) üzenetére


BBéci
titán

Ismerem azt a mélyládát, teszteltem. Nem tetszett, mert nagyobb hangerőn jelentős csőzajt produkált, de összességében nem rossz darab.
Nem tudom, mit kell azon indokolni, ha az ember egy hangdobozra azt mondja, hogy nem jó? Egyértelmű, hogy a hangjára gondoltam, ami - szerintem - bűn rossz. Egyetlenegy tiszta, természetes, színezetlen hang nem hagyja el a membránjait. Se mélye, se közepe, se magasa. 3 éve az avx-en, 80-ért árultak egy 5.0 szettet, annyit talán megért

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49759) Patice válasza Warter (#49750) üzenetére


Patice
nagyúr

Nebulo5 lesz szerintem. :)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#49760) BBéci válasza Tamoo (#49753) üzenetére


BBéci
titán

Például Denon 16xx, bár az is picit túlzás lenne, viszont egyértelmű, hogy mindent kihozna a Missionokból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49761) mp54


mp54
senior tag

Legyetek szívesek véleményezni: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/36163-rotel-ra-02/
Tudás? Ár/érték?
Milyen hangfalat illene venni hozzá?
Kösz!
Még nincs semmilyen hangrendszerem, "jó", használt sztereóra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#49762) axwel18


axwel18
senior tag

Holnap megyek az új erősítőmért végül a Denon AVR-1611 mellett döntöttem remélem jól járok vele.

(#49763) bajnokpityu válasza Ed Parker (#49754) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valdus volt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#49764) Anubis_9 válasza BBéci (#49758) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem. Akkor már csak annyit kérnék, hogy tudnátok-e írni néhány márkát és típust erre az általad említett kb. 300.000-es hangdobozszettre. Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#49765) BBéci válasza mp54 (#49761) üzenetére


BBéci
titán

Jó gép, de 9 évesen soknak tartom érte az eredeti ár felét. Persze az is elképzelhető, hogy ez ennyire tartja az árát.
Meghallgatnám Monitor Audio RX2-vel.

(#49766) bajnokpityu
Akkor pláne. Mondjuk a távirányító is dob rajta, ami a 940 esetében nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49766) bajnokpityu válasza BBéci (#49765) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az hagyján,de a 1520ashoz közelebb van a régiek hangja.a 01-02... az alatta van hangban a 840..940-nak.

01-02... ez egy új sorozat,amivel lefele bővitett a rotel.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#49767) bajnokpityu válasza BBéci (#49765) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kell venni elé egy távos előerősitőt :)
én elvagyok.beállítom a hangerőt,és csak a finombeállítást csinálom a squeezeboxon.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#49768) BBéci válasza Anubis_9 (#49764) üzenetére


BBéci
titán

Igazából nincs konkrét ajánlatom, válassz ki néhányat az üzletek kínálatából és hallgasd meg mindegyiket a kinézett erősítővel. Amelyik legjobban tetszik, azt vedd meg.
Az "ejza" díjjal meg ne foglalkozz, csupán némi marketingértéke van, a minőséghez semmi köze.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49769) nebulo5 válasza Patice (#49759) üzenetére


nebulo5
senior tag

Egy jó kis médiajátékos tesztben (TÁVIRÁNYÍTÓVAL együtt :DDD ) én is szívesen részt vennék! Főleg a hozzá alkalmas coax kábelek tesztelése/próbálgatása érdekelne majd!
Holnap, ha a tervek szerint alakul minden, 3 coax kábelt fogok kipróbálni! Remélem, sikerül a
mélyközép és mély hangokat "barátságosabbá" korrigálni...
A CD játszóhoz is a sokadik kábel lett csak a megfelelő. Most ismét kezdődnek a kábelmizériás kalandok. :P

Üdv: nebulo

(#49770) Dorian


Dorian
félisten

SACD-ISO-val van gondom.
Foobarba telepítettem a foo input sacd .dll-t, le is játssza az ilyen típusú fájlt, de csak 44.1-en. Miért?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49771) Peak válasza nebulo5 (#49769) üzenetére


Peak
addikt

ha nem zavarok beszállok én is két játékossal szivesen... csak BPen legyen a bandázás :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49772) TCr


TCr
veterán

Ha a belépő Onkyo erősítőmre COAX-on tenném rá a Popcorn Hour A-210 médialejátszóm, esetleg jobb hangot is kihozhatnék belőle, mint ahogyan most van, HDMI-n?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49773) Peak válasza Dorian (#49770) üzenetére


Peak
addikt

a hangkártyát driverében, szoftverében állitsd be a kimeneti formátumot 192kHz/24-bit-re.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49774) bajnokpityu válasza TCr (#49772) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szerintem nem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#49775) Dorian válasza Peak (#49773) üzenetére


Dorian
félisten

Arra van állítva, más nagyfelbontású anyagot le is játszik.
Mondjuk kezdek rádöbbenni, hogy hülyeséget kérdeztem, a SACD "sima CD-része" bizonyára 44.1-es. De akkor az SACD rip-ek mitől 24/88.2-96-osak?

TCr:
Koax is, hdmi is digitális kábel. mindegyikből van jobb, rosszabb minőségű, ettől fog függeni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49776) nebulo5 válasza Peak (#49771) üzenetére


nebulo5
senior tag

Részemről semmi akadálya! Több ketyere + több kábel = több tapasztalódás!
Dorian, Bajnokpityu, Warter: a mediajátékosaitok távpiszkálóját majd fúrjátok ki, és zsineggel kössétek a játékoshoz! :DDD :Y (akkor valszeg nem marad majd otthon!)

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#49777) Peak válasza TCr (#49772) üzenetére


Peak
addikt

én HDMI passthroughra tenném. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49778) TCr válasza Peak (#49777) üzenetére


TCr
veterán

Azon van, kezdetek óta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49779) Peak válasza TCr (#49778) üzenetére


Peak
addikt

a koax asszinkron, a hdmi szinkron adatátviteles digitális megoldás.
jobb a hdmi.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49780) TCr válasza Peak (#49779) üzenetére


TCr
veterán

Ok, köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49781) Warter válasza nebulo5 (#49769) üzenetére


Warter
őstag

A korábbi fórum bejegyzés neked szólt volna nem Patice-nek, persze nála is lehet tesztelni. Szóval legközelebb igyekszem magammal vinni a távirányítókat és egy Popit is tudok hozni néhány kábellel egyetemben. :)

TCr: magában, hogy koaxon küldöd nem hiszem, hogy jobb lesz, de ha esetleg közbe raksz egy jobb dacot, akkor már elérhetsz nagyfokú javulást.

[ Szerkesztve ]

(#49782) Dorian


Dorian
félisten

Kicsit csalódtam ebben a sacd-iso-ban, Jazz at the Pawnshop határozottan jobban szól a sima CD verzió (~700kb/s 44.1) flac-jában, mint a sacd-n lévő (~2300kb/s 44.1) anyag.
De most betettem a Hotel California-t ez már döfi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49783) Tamoo válasza axwel18 (#49762) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Teljesen új vagy csak Neked új? :) Mennyiért jutottál hozzá ha meg lehet kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#49784) ricsik válasza nebulo5 (#49776) üzenetére


ricsik
őstag

Ha valaki otthon hagyná a popiját én is el tudom vinni az enyém, sőt arra is gondoltam, hogy elvinném a Sony AVR-em rémisztgetni ;]

(#49785) Tai-Feco


Tai-Feco
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Vásárlás ill. hallgatás előtt állok. Belépő szintű rendszer épülne elképzelések a következők: -onkyo tx-nr 609 vagy denon avr1912 az onkyo felé hajlok :)
- Polk audio tsi szett (400, 200, cs20, psw110)
sablonkérdés a nálamnál "okosabbakhoz" mi a véleményetek az elképzelésemről?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: F

[ Szerkesztve ]

(#49786) axwel18 válasza Tamoo (#49783) üzenetére


axwel18
senior tag

teljesen uj boltba megyek érte. Elméletileg 85e ft.

(#49787) Toobee válasza Peak (#49771) üzenetére


Toobee
veterán

Ha van még szabad hely, akkor egy Egreat S800-al, meg egy Cinnamon HDMI kábellel én is meg tudnám támogatni a dolgot :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#49788) Gergőke88 válasza Toobee (#49787) üzenetére


Gergőke88
addikt

En egy Dune D1-el be tudok segíteni.
Hdmi: Monster kabelekrol milyen velemennyel vagytok? Ezt neztem ki: http://www.hamabolt.hu/termek/232/hama/monster_hdmi-hdmi_kabel_1000hdex_fekete_1m#argep
Milyen szinvonalat kepvisel?

[ Szerkesztve ]

(#49789) #09634560 válasza Tai-Feco (#49785) üzenetére


#09634560
törölt tag

Polk TSI karcsú hozzájuk, én ha RTI-re nem telik akkor JBL ES vagy Dali Zensor felé hajlanék. Vagy használt szett. És ne feledd: más világ a két erősítő,ezért csak hallgatás után dönts.

(#49790) nebulo5


nebulo5
senior tag

Alakul a médialejátszós teszt tali! :)) A nevezők létszámát figyelembe véve, már az egy főre jutó területet számolom a nappaliban! Még jó, hogy erre nem hozott az unió valamilyen öko szabályzatot, mint pl. a ketrecbe zárt tojó tyúkok kötelező területmeghatározása (a kapirgáló felületet is beleértve) :DD
Remélem, majd beigazolódik az a szlogen, miszerint: "sok jó elfér kis helyen"!
25 négyzetméterem van, és egy denevérfülű idegbeteg szomszédom! De mindenképp összehozunk egy ilyen hobby kőrt! :))

Üdv: nebulo

(#49791) Dorian válasza nebulo5 (#49790) üzenetére


Dorian
félisten

Nálad lesz az ideális, mert jó nagy a nappalid :)
Nagyobbnak tűnik 25m2-nél. A szomszédot meg jó sokan jól elkalapáljuk :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49792) #09634560 válasza nebulo5 (#49790) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mikor lesz?

(#49793) jcage


jcage
tag

Sziasztok,

A múlt héten sikerült pontot rakni a H/K AVR255-emet érintő garanciális procedúra végére. Ennek köszönhetően már egy AVR360 hajtja a Mission dobozaimat. A legszembetűnőbb változás, hogy sokkal tisztább lett a hangkép, megjelentek olyan részletek, amik a régi erősítővel nem. Illetve sokkal dinamikusabb lett az egész a halkabb tartományban. Ez mindenképpen pozitívum, mert ugye éjszaka nem lehet annyira tolni.

De mindezek ellenére azon gondolkozom, hogy nem ideális a jelenlegi felállás és változtatni kellene rajta. Ha csak az 1:2 szabályt nézem, akkor is egyértelmű, hogy az erősítő jobb hangfalakat érdemelne, mint a jelenlegiek.

Szóval két választásom lenne, amihez tanácsot szeretnék kérni:

1. Lecserélem a jelenlegi frontokat (Mission m62i) nagyobbra m64i, vagy m66i-re, de ezeket elég ritkán lehet használtan találni. Főleg, ha be is szeretném számíttatni a meglévőket.

2. Eladom a jelenlegi erősítőt, veszek egy kisebbet, a különbözetet pedig félreteszem, hogy oda tudjam adni a nőgyógyásznak, amikor megszületik a második kislányom.

A józan ész a másodikat preferálja, én bizonytalan vagyok, a páromnak pedig elég lenne annyi is, ha végre legalább egy évig nem néznék hifis/házimozis topikokat, illetve hirdetéseket.

Van valakinek tapasztalata a Marantz kisebb 15xx/16xx szériájával? Ezt néztem ki a meglévő dobozokhoz, vagy az 5xxx-esnek régebbi, de már HDMI-s verzióit. Jöhet más tipp is ebben a kategóriában, de Yamaha/Onkyo alapból nem játszik nálam, Denont hallgattam H/K-val összevetve, de nem Missionnel, ott az nekem túl lágy volt, de mondjuk én elfogult voltam H/K-val szemben.

Thx,
J

ui: Elnézést, ha hosszú lett nagyon a hozzászólás.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#49794) Tai-Feco válasza #09634560 (#49792) üzenetére


Tai-Feco
csendes tag

Sanci 38!

Mi az ami miatt kevés a tsi kicsit mesélj nekem arról, hogy te miért is választanád inkább a jbl-t vagy a dali-t

(#49795) nebulo5 válasza #09634560 (#49792) üzenetére


nebulo5
senior tag

Még nem tudom a pontos dátumot! Mindenképpen hétvégére szeretném összehozni. és rövid időn belül. Ha biztosan tudom (általában már kedden vagy szerdán), hogy nem kell szombaton melóznom, akkor jelezni fogom! Akár a jövőhét vége is megfelelne, de majd csak ha biztosat tudok mondani. Már közöltem az asszonnyal a lehetséges "örömhírt" :)) Legnagyobb meglepetésemre, csak vállat vont! (ez már jó jel!)

Dorian: lemértem, pontosan 5 x 5 m.

Üdv: nebulo

(#49796) robi-k válasza nebulo5 (#49776) üzenetére


robi-k
őstag

Én is bejelentkezek a nagy médialejátszó zenei képesség tesztre a saját - remélhetőleg addigra már befejezem - analóg lineáris 4 elemes táppal megtuningolt Dune Prime 3.0 készülékemmel :K

(#49797) #09634560 válasza jcage (#49793) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elátkoznak sokan: de én azt mondom: maradjon egyelőre így, ha tetszik,kislányod mégiscsak az első,eladni kisebbért botorság lenne,minek lépnél vissza? Térj vissza erre a témára akkor,ha anyagilag minden rendben lesz.

(#49798) #09634560 válasza Tai-Feco (#49794) üzenetére


#09634560
törölt tag

Félre ne érts: nem rossz a TSI: kellemes de nem túl részletező hangja van, nekem kicsit mélyszegénynek tünt(ha nem keverem.. :) ) de meghajtani elég pl. Denon 1611 is. Pl. a HD hang különbsége nemigen tünt fel rajta 1912-n ,JBL-en és Dali concepten annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#49799) Ed Parker válasza #09634560 (#49756) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is őrá emlékszem,csak nem voltam benne biztos.

(#49800) Tai-Feco


Tai-Feco
csendes tag

Remélem nem kevered :) egyébként a JBl is jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.