Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-24 22:49:03

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a nápolyi , római stílusú pizza otthoni keretek közt történő sütését próbáljuk meg kivesézni, tökéletesíteni egymás tapasztalatai alapján... de azért elférnek a szép, házilag sütött kenyereink is!
Mirelit és a tepsis pizza szigorúan off! :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) verti1 válasza kozsy18 (#200) üzenetére


verti1
tag

A nyújtásnál 1/3 búzadara és 2/3 liszt keverékét használom.

(#202) soldier2 válasza verti1 (#199) üzenetére


soldier2
őstag

Gratula. Mitől sárga a széle?

A hétvégén kipróbáltuk a pizzakövön nyitott ajtóval sütést, jó lett. A szükséges időt még ki kell tapasztalni, de lényegesen rövidebb a sütési idő, mint a szokásos. Bíztató.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#203) sz.zs.


sz.zs.
Topikgazda

Elektromos sütőben a pizzavasas / köves megoldásnál alsó-felső, vagy csak felső sütésre kell állítani?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#204) kozsy18 válasza sz.zs. (#203) üzenetére


kozsy18
tag

Nálam kővel alsó+felső és töltés előtt rábörrentek pár percig a cekászra.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#205) verti1 válasza soldier2 (#202) üzenetére


verti1
tag

Szerintem a paradicsom nyoma sárga. Vékonyan kenem csak. Addig ért mielőtt megsült.

(#206) yazoo1 válasza fragola.6035 (#197) üzenetére


yazoo1
tag

Milyen lemezből készült?
Ha lenne hol bezereznem,hogy kérjem?

(#207) fragola.6035 válasza yazoo1 (#206) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem tudom az anyag pontos jelölését, ötvözetlen szénacél lemez, vagy hétköznapi nyelven vaslemez.
6 mm vastag, 40 x 33 cm, de olyat vágnak, amilyet rajzolok.
Kezeletlen, nyers lemez, használat előtt ki kell égetni.
Akik előre szóltak, azoknak csináltattam. Mivel beszerzési áron adom tovább, árat csak privátban írok, akit érdekel.
Ha még van rá igény, még egy kört vágatok, ha kell,.és összejön 6-8 igény.

https://caffe35.webnode.hu/

(#208) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ha vki keresne épp dagasztót ez most öleg jó áron van.
Utánaolvasgattam, eleg jókat irnak róla. Mondjuk mitől lenne rossz? :)
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#209) soldier2 válasza bbuffy (#208) üzenetére


soldier2
őstag

Nem megy a link.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#210) bbuffy válasza soldier2 (#209) üzenetére


bbuffy
senior tag

[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#211) Sic.Transit válasza fragola.6035 (#197) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Egyet én is!

(#212) Warloo93 válasza fragola.6035 (#207) üzenetére


Warloo93
tag

Szia.
A kiégetést hogy kell csinalni?

(#213) fragola.6035 válasza Warloo93 (#212) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

[link]

https://caffe35.webnode.hu/

(#214) Warloo93 válasza fragola.6035 (#213) üzenetére


Warloo93
tag

Köszönöm. Elég lehet, ha elmosás után bekenem olajjal és sütőben kisütöm?

(#215) Warloo93 válasza Warloo93 (#214) üzenetére


Warloo93
tag

Youtube szerint sütőben is lehet.

(#216) adp válasza Warloo93 (#215) üzenetére


adp
őstag

bekened valami hőálló zsiradékkal, én erre kókuszzsírt használok, aztán amíg bemelegíted ki is ég.

(#217) Warloo93 válasza adp (#216) üzenetére


Warloo93
tag

Na én ezt elbacarintottam.
Napraforgó olajat használtam, méghozzá jó vastagon. Ez szépen rásült, kihülve szinte üvegszerű filmet képzett rajta.
Szóval sikálhatom le, és újból. Oliva és napraforgó olaj közül melyik jobb erre a célra? Más nincs otthon.
Az az egy biztos, hogy nagyon vékony filmet kell rá felvinni.
Ahol kevés olaj volt ott szép mattos felülete maradt.

(#218) sz.zs. válasza Warloo93 (#217) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

A kettő közül szerintem inkább olíva, de valóban kókusz lenne a legjobb. A napraforgó olajat én már a konyhából is száműztem...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#219) bbuffy válasza sz.zs. (#218) üzenetére


bbuffy
senior tag

Rántott húst miben sütsz?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#220) soldier2 válasza sz.zs. (#218) üzenetére


soldier2
őstag

Miért nen jó így? Napraforgóolajban égetik ki a serpenyőt is nem? Sokkal magasabb a füstpontja mint az oliva olajé (bár abból is van sütéshez használható, pár fokkal magasabb füstpontal, de ilyen célból az a pár fok nem számít)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#221) Warloo93


Warloo93
tag

Na szóval megopróbáltam lesúrolni, de nem bírtam vele. Úgyhogy fogtam, visszavágtam a sütőbe és sütöttem rajta pizzát :))

Az alábbi receptet próbáltam:
1100g liszt
38g só
2g aktív szárított élesztő
780g víz

24 órát volt szobahőmérsékleten, szépen meg is kelt duplájára. Ma széttszedtem adagokra, de teljesen lelapultak.
Eredetileg most még 3napot kellene pihentetni hűttőben, de egyet bedobtam tesztre. Vissza fog kelni még szerencsétlen, vagy ennek már annyi?

(#222) sz.zs. válasza bbuffy (#219) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Prémium kókuszolajban. Közel sem annyira szívja magába a panír, mint a napraforgót, illetve sokkal nehezebben tud megégni.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#223) sz.zs. válasza Warloo93 (#221) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Baromira sok az élesztő.
Próbáltam bevinni az app-ba a mennyiségeidet és a tervezett kelesztési időidet. Namármost erre 0,3 g aktív szárított élesztőt ír. Jah és a kigombócozás előtti pihentetésnek is nagyon sok a 24 óra, 1 óra bőven elég, aztán mehet a hűtőbe (1 t-vel, bocs :D ).

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#224) Warloo93 válasza sz.zs. (#223) üzenetére


Warloo93
tag

Szóval akkor ezek a gombócok már halottak? Csináljak inkább új tésztát a pizzap számításai szerint?

á nem igaz, szlovákián kéttével ejtjük :D

(#225) sz.zs. válasza Warloo93 (#224) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Nem tudom, hogy halottak-e, ezt Neked kell látnod.
Minden esetre az az élesztő sok. Pontosan milyen élesztő ez egyébként?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#226) Warloo93 válasza sz.zs. (#225) üzenetére


Warloo93
tag

Tesco-s szárított élesztő

(#227) sz.zs. válasza Warloo93 (#226) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Az nem aktív, az sima instant. Az appban az IDY és abból még kevesebb kell, kb. 0,2 g ezekhez a hőfokokhoz és kelesztési időhöz.
Az aktív az a sörélesztő .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#228) kozsy18 válasza sz.zs. (#227) üzenetére


kozsy18
tag

Egyébként tervezem, hogy rápróbálok a sörélesztőre hómmédsörös boltból, mert Paneangeliből most nem tudtam venni ezt, ami nagyon bejött:

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#229) Warloo93 válasza sz.zs. (#227) üzenetére


Warloo93
tag

Abból gondoltam hogy aktív, mert a leírás szerint nem kell felfuttatni, csak egszerűen a liszthez keverni.
Azt a tésztát kivágom akkor. Szombati sütéshez, ha ma este bedagasztom és szétgombócozom ez a recept megfelelne?

(#230) sz.zs. válasza kozsy18 (#228) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Én ezt az 5 stagioni sörélesztőt használom: [link]

Warloo93: ha valóban 4 fok van a hűtődben akkor igen. De 1 g-nál több élsztőt akkor se tegyél, jobb 10-20 %-kal alábbi lőni az élesztő mennyiséget, mint hogy túlkeljen. Maximum ha szombaton még a sütés előtt 3-4 órával úgy látod, hogy nem kelt meg eléggé, akkor rakd ki, és akkor nem 2, hanem 3-4 órát legyen szoba hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#231) Mersant_le


Mersant_le
csendes tag

nem tudom ismeritek e ezt a csatornat, de erdemes megnezni. nagyon ott van a srac, nagyon jo tanacsokat ad. [link]

(#232) Sic.Transit válasza soldier2 (#220) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Már nem emlékszem, hol, de valami amerikai fórumon jött szembe egy videó, ahol a csávó a különböző olajak öntöttvasra gyakorolt hatását demózta. annak asszem az lett a vége, hogy lenolajjal égeti ki a cuccait.

Majd belinkelem, ha megtalálom.

Szerk: Ezt volt az: https://www.youtube.com/watch?v=PDTCgxvmShc&t=363s

Ez pedig a mögöttes kémia: http://sherylcanter.com/wordpress/2010/01/a-science-based-technique-for-seasoning-cast-iron/

[ Szerkesztve ]

(#233) kozsy18 válasza Mersant_le (#231) üzenetére


kozsy18
tag

Hoogyne! :)

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#234) adp válasza Warloo93 (#217) üzenetére


adp
őstag

Az oliva nem alkalmas suteshez. 160-170 fokig lehet kb heviteni

(#235) kozsy18


kozsy18
tag

Íme egy iranyadó táblázat.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#236) soldier2 válasza adp (#234) üzenetére


soldier2
őstag

Az extra szűz oliva olajat igen, de van finomított változata sütéshez, nem annyira jó ízű mint az extra szűz, de még rá is ver pár fokot a napraforgóolajra állítólag.

#Sic.transit: köszönöm, elolvastam. Persze a tudományos alaposságtól messze áll a srác, és sok hasonló sem jön szembe a neten, de egy próbát megér. Engem meggyőzött.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#237) Sic.Transit válasza soldier2 (#236) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Ezt is érdemes megnézni: https://www.lodgecastiron.com/cleaning-and-care/cast-iron/oils-cast-iron-cooking-and-seasoning

(#238) sz.zs. válasza Warloo93 (#229) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Milyen lett a pizza? :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#239) Warloo93 válasza sz.zs. (#238) üzenetére


Warloo93
tag

Na pont akartam írni, nemrég sült.
Ez már egész jó lett, de nem tökéletes. Az első lett a legjobb, a többi három picit furán sült meg. Szerintem többet kellet volna várnom két sütés közt, hogy álljon be stabilra a hőmérséklet. Külseje ropogós lett, de egy picit olyan gumis lett a tészta. De vason legalább, megsült jobban az alja. :R

(#240) kozsy18 válasza Warloo93 (#239) üzenetére


kozsy18
tag

Vagány lett, jóétvágy' :C
Pénteken szerencsés módon a kezem ügyébe került egy jóféle kézműves pizzavazs', innen is köszönet a szervezésért fragolanak. :) Égetés után két sütésen vagyok túl vele, amiből kezd formalódni, hogy idővel jobb lesz, mint a kő, de jelenleg aláássa a sikerélményt az új liszt. Talán a holnapi jobban összeáll.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#241) X_C válasza kozsy18 (#139) üzenetére


X_C
tag

Kifejezetten szívmelengető látni hogy az ilyen "hétköznapi" dolgokban is, mint a kenyérsütés fellelhetőek a héjszerkezetek membránfeszültségi állapotának jellemzői. Van egy olyan gyanúm, hogy vegyipari gépészmérnök vagy, de javíts ki ha tévedek. Amennyiben nem tévedek, akkor tényleg kicsi a világ :DD

(#242) kozsy18 válasza X_C (#241) üzenetére


kozsy18
tag

Jó a tipp, de mezitlábas gépészmérnök vagyok. :)

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#243) sz.zs. válasza kozsy18 (#240) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Én is megkaptam pénteken a pizzavasat Fragolától, elég komoly darab :C :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#244) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hétvégi sütések.
Egész jók lettek már. Minden alkalommal kiküszöbölök egy hibapontot, lassan meglesz az első állandó kenyér recept. Aztán ha megvan, jöhet ugyanez királybúzaból.

Szabad zsíroldózni az acélt ha mar zsírfoltos? Alapból nyilván, de itt nem lesz vmi karos hatása? Vannak konyhatechnológiai ismereteim persze, de mindig bejön vmi új dolog amiről nem hallottam esetleg. Meg ugye szénacél, rozsdáll is, lehet inkább időnként ki kell égetni? Illetve ha teszek be követ alá, nő a hőstabilitás? Azon kívűl hogy nő az előfűtesi idő is.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#245) sz.zs. válasza bbuffy (#244) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Egyszer most már neki kellene állnom kovászt nevelgetni. Egyelőre még úgy gondolom, hogy nem kell még egy macera az életembe. :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#246) bbuffy válasza sz.zs. (#245) üzenetére


bbuffy
senior tag

Pont semennyire nem az amúgy. én napi egyszer etetem, világos rozsliszből csinálom. Én kint tárolom a konyhában, ha nincs 22 fok felett akkor jó neki. Majd nyáron hűtő.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#247) soldier2 válasza bbuffy (#246) üzenetére


soldier2
őstag

De miért tartod kint? Mióta felnőtt lett (kovászéknál ez 8-10 nap) hűtőben tartjuk, és ha hetente sütünk nincs semmi macera (a sütéshez megetetettből teszünk félre). Ha valami miatt elmarad a sütés akkor hetente etetjük. Rozs és búzalisztes is van, 2 befőttes üvegnyi helyet foglal a hűtőben.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#248) bbuffy válasza soldier2 (#247) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem hetente sütök, két naponta. És nagyon jól érzi magát ott. Hűtőben is lehet meg kint is ha nincs 22 foknál több. Van egy a hűtőben is, illetve fogok kiszárítani is két adagot, és elrakom.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#249) soldier2 válasza bbuffy (#248) üzenetére


soldier2
őstag

Ha 2 naponta sütsz eteted a köztes napon? Hét közben nem nagyon jut idő ilyesmire (a mai nap épp kivétel), hétvégén sütünk 2x 700g kenyeret, többnyire kitart csütörtök/péntekig. Nem is baj, ha nem túl friss, kevesebb fogy, kisebb a súlygyarapodás :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#250) bbuffy válasza soldier2 (#249) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen, minden nap etetem. Van idő, így frissen kisebb kenyereket csinálok.
Ha nem lesz idő akkor hétvégén többet egyszerre, es fagyasztó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.