Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#943) eziskamu válasza bambano (#941) üzenetére


eziskamu
addikt

Most azt csináltam, hogy a 23-as portra csatlakozott egy laptop, a 24-esre a helyi háló (a régi csak százas switch) és az egyik gigás csatira a gépem (gigabites kapcsolattal), az összes többi port pedig üres volt. Most ment minden frankón, és ha a laptopot átraktam a másik gigabites portra, nem történt semmi baj és mindkét gép látta a régi switchre kapcsolódó servert.
Azt nem néztem, hogy egymást látják-e.
De mondom a régi switchel nincs semmi gond, pedig majdnem minden portja használatban van (kihúztam a nem használt csatlakozásokat, és így pont felfér minden egy darab 24 portos switchre, az előtt mindkét switch használatba volt) .
Ezek után nem tudom, éredemes-e venni egy új gigabites porttal (uplinkkel) rendelkező switchet, mert vagy ez a mostani nem bírja a terhelést, vagy a helyi hálóval van valami gond. De ha nincs sok cucc bekötve a szerver is megy stabilan gigabites kapcsolattal (3 nap folyamatosan). Tehát a szerver és a gépem is volt már direktbe kötve gond nélkül (külön), és szívtam már két másik gigabites számítógéppel, mert nem látták egymást. Van amikor meg egyik gigabites port sem él, áramtalanítás után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.