Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) gyula20 válasza hódmaci (#22599) üzenetére


gyula20
tag

Valóban kicsit úgy tűnik, hogy keverem , kicsit pontosítok . A Techson-on van 16 analóg kamera. Az analóg kamerák videó jelei szépen egyesével modulátoron is vannak mondjuk úgy , hogy még az NVR elött,illetve párhuzamosan . A modulátorok , hogy a földi TV sávokat ne zavarják , illetve egymást a sonder sávba vannak berakva , minden második TV sávba, mert ugye nem csonka oldalsávos modulációval dolgozok.
Vannak IP kameráim - 8db. a Techson-on és még vagy 5 db. csak úgy magában SD kártyára vesz.
Az első verzióm az volt , hogy vásárolok egy digitális csatorna átalakító rendszert , amivel az analóg csatornákat szépen digitális csatornaként berakom a házi rendszerbe , pontosan úgy ahogyan a földi TV műsor sugárzás megy.
Kicsit utána néztem az áraknak - hát ez kb. félmillió , úgy , hogy vagy 48 csat.rendszert építek ki.
Ezt elvetettem, túl bonyolult és drága.Ráadásúl nem biztos , hogy energia hatékonyabb.

Második verzió.
Arra gondoltam , hogy lassan megszüntettem az összes analóg csatornát és NVR-nélküli rendszert építek IP kamerákkal. Ez a folyamat már megy.
Most csak azon dolgozom, hogy első közelítésben minden már meglévő IP kamera
képe látható legyen minden okos TV-n.
Bárhonnan körbe tudjunk nézni , nem egy vagy két kamera , hanem végkiépítésben
30-32 .
Kicsit utána néztem külföldi írásokban - elviekben megoldható. Legalábbis képet kapok,
vezérelni nem biztos , hogy tudom a kamerákat a TV készülékről , de ez nálam nem is feltétel.
Tény, hogy napról ,napra kicsit tovább jutok .
Sajnos , ahogyan már irtam is a meglévő IP kamerák különböző apokkal vannak ellátva.
Ezért nem tudom , hogyan kellene megoldani , mert ha egy appot letöltök azzal csak egy pár kamera megy.
Itt fordul a dolog számítástechnikába -ez már nem kamera technika .

kiss

(#22602) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok

Hikvision ds-7608ni-k2/8p felvevővel lenne problémám. Ez mindenkinél ilyen rohadt hangos? Konkrétan a nappaliban lévő felvevő egy zárt faajtón keresztül zavaróan hangos a szobában.

Nem a vinyó hangos (alvó módban van, és nem az írás zaja hallható) hanem a ventilátorok. Van rá valami megoldás? Esetleg hibás a ventilátor?

(#22603) jézusom válasza gyula20 (#22601) üzenetére


jézusom
addikt

Onvifer univerzális app

(#22604) gozso válasza Mr-Pamacs (#22602) üzenetére


gozso
senior tag

ezt nézted már?

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#22605) Mr-Pamacs válasza gozso (#22604) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Erre gondoltam én is hogy cserélek ventilátort, bár a nálam lévőben 2 db van, oldalt is van egy. Kérdés h kell-e az oldalsó egyáltalán? Szekrényben lesz, nem rackben. De elég szomorú hogy ennyi pénzért (110k) a top márkánál még ventilátort kell cserélnem...

(#22606) kunberci válasza Mr-Pamacs (#22605) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem 33 eFt volt az NVR. Meg vettem hozzá 3db POE+os switch-t, ez volt 45 eFt. De neked elég lett volna kettő is. Nálam a HDD is kizáró ok, SSD van benne. Akkor az általad választott NVR árából 110 eFt, majdnem kijött volna még egy 2TB-os SSD is.
33+28+70, jó egy picikét több, és akkor teljesen hangtalan rendszered lenne. Nekem is ez volt a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#22607) Mr-Pamacs válasza kunberci (#22606) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Igen, már lehet nem így csinálnám, hanem külön a switch és az nvr, így a felvevőt várhova tudnám tenni a házban (be van kábelezve az egész ház). Már sajnos ez van. Valamint vinyóm volt itthon, de az ssd-n még gondolkozom. A ventiket most rendeltem meg.

Amit linkeltél, az most 66 eFt. 2 switchet sem vettem volna 50-ért most. És akkor 3 táp megy folyamatosan... Gondolom nem mostanában vetted ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#22608) kunberci válasza Mr-Pamacs (#22607) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az NVR most novemberben lett véve. Most egy kicsit drágább, és nem is az Emag a forgalmazó:52 eFT.
A 2db POE+os switch, meg 28 eFt lenne ingyenes szállítással. Engem nem zavarnak a plusz tápegységek.
De így bárhová rakhatom az NVR-t, és teljesen hangtalan minden.

(#22609) gyula20 válasza jézusom (#22603) üzenetére


gyula20
tag

Köszönöm. megnézem.
Telepitettem a TiniCam Monitort - ezzel azonnal bejött 8 IP kamera , de csak 5 kamerán van kép . Még finomítani kell , viszont nagyon lassú.

kiss

(#22610) sambenez válasza kunberci (#22608) üzenetére


sambenez
addikt

Ha jól emlékszem az az NVR akkor csak nagyon alacsony darabszámban, és nagyon rövid uideig volt annyi. Az is lehet a szokásos véletlen elárazás történt, tehát max 1-2db-ot lehetett így venni.
Ezért erre nem hivatkoznék mint vételár.

(#22611) kunberci válasza sambenez (#22610) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ebben igazad lehet.

(#22612) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, megjott a Reolink RLC-510WA.
Hat eddig ott tartok hogy semmit sem tudok vele csinalni :O
Tud esetleg valaki segiteni?
Wifi-vel lesz hasznalva.
Bedugtam konnektorba a tapot, azt hozzacsatlakoztattam a kamerahoz.
(semmi sem tortenik, szoval fogalmam sincs kap-e aramot egyaltalan a kamera :((( )
Felraktam a Reolink app-ot telefonra, majd regisztraltam, es ranyomtam "Add device". Beolvastam a kamera QR kodjat, de utana fel perc molyolas ("Connecting your device...") utan hibat ir ki.
2 wifim van (mindketto 2.4Ghz), barmelyikre csatlakozok App-al ez van.
Hogy tudok csatlakozni kamerahoz, egyaltalan honnan tudom a kamera mukodik-e? A hozza kapott leirasban semmi sincs :O [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#22613) kunberci válasza Z_A_P (#22612) üzenetére


kunberci
aktív tag

Próbáld meg vezetékes kapcsolattal, rádugod a routeredre, vagy a switch-re UTP kábellel, megnézed milyen IP-t kap, és azzal az IP-vel be tudsz lépni a kamera oldalára asztali géppel.
Besötétitesz, megnézed világitanak e az infra ledek, ez csak DC 12V-ról működik, 1A-es táp elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#22614) Z_A_P válasza kunberci (#22613) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi, megtalaltam. :R
Igen, eloszor vezetekkel kell csatlakozni, es akkor latja a kamerat az App alapbol, majd OTT beallitani a wifi-t App-ban, utana mar le lehet szedni a kabelrol.
[video]
Mondjuk legalabb 1 mondatban megemlithettek volna a fentit (le is masolhatjak felolem), sporoltam volna 1 orat :U
Eddig jo, szep kepe van (plane hogy ablakon keresztul nezem csak), sima a video, tetszik!

[ Szerkesztve ]

OK

(#22615) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Yoosee appal működő kamerával van problémám,amiben segítséget várnék. Eddig 3 kültéri kamerám volt,androidon tudtam nézni őket,és win alatt a cms client progival is gond nélkül.Most rendeltem még egyet,és itt kezdődik a szívás. Van minden kamerának egy ID száma. 3db-nak 8 számjegyű,és 1 db-nak 10 számjegyű.A 8 id-s gépek mennek a win alatti cmsclient progival,a 10 id-s kamera csak a Yoosee win progival hajlandó. Az istenért sem tudom megoldani,hogy mind a 4 kamera képét egyszerre lássam. Milyen ötletetek lenne a megoldásra?

Üdv: Attila

(#22616) gyula20 válasza jézusom (#22603) üzenetére


gyula20
tag

Telepitettem az Onvifer-t , müködik ,de csak a vezetékes kamerákkal .
A WIFIS kamerák nem működnek ezzel sem és a TINiCam-al sem.
Valami gond van , de nem tudom mi.
Megpróbálom majd azt a verziót, hogy a WIFIS kamerák egyikét kábelezem .
Meglátom mit lesz.

kiss

(#22617) TillaT


TillaT
junior tag

Békés, meghitt, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves topiktársnak és családjának!

(#22618) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

Zonemindert telepített mostanában valaki? Létezik, hogy a saját step by step telepítési segédletük hibás, vagy én rontok el valamit?

sudo apt install zoneminder=1.36.31-bullseye1 -> egyszerűen nincs a repoban ilyen csomag.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#22619) vacs válasza Csabex (#18892) üzenetére


vacs
Topikgazda

Boldogot mindenkinek.

:D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#22620) jézusom


jézusom
addikt

(#22621) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Egy családiházat szeretnénk bekamerázni kezdetben négy kültéri poe tápellátású kamerával, kb. 5-7 napig tárolni a felvételeket. A Rögzítőt, poe táp feladókat UPS-re kötnénk. A felületet leginkább távolról, mobil applikációból használnánk. Jó volna ha a felhasználói felület magyarul is elérhető volna és idősebb, egyáltalán nem kocka ember is elboldogulna vele. Szükséges feltétel volna még, hogy legyen támogatás a felülethez biztonsági frissítések tekintetében, tehát elsősorban valamilyen már jól bejáratott márka termékét keresnénk.

Mennyi pénz lenne a vásárlásra? max 300-350e Ft
2. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból elsősorban)? inkább nem
3. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 4 kültéri,
4. Később lesz-e bővítve? később lehet, hogy lesz még egy kültéri és egy beltéri.
5. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Igen
6. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés, az utcafront)? Kerítés kb 10m egyik irányban, de van olyan rész ahol 30-40m.
7. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/jármű felismerés)? csak ha megbízhatóan működik.
Kiegészítő kérdés, nem kötelező kitölteni:
8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát)? csak ha nincs nagy árkönbség, nem tudom mennyi hozzáadott értéke van.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22622) bigrock válasza jézusom (#22620) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezekhez milyen felbontású kamera kell? Nagy zoomos? :DDD

(#22623) Janos250


Janos250
őstag

Egy Voda modem/router kérdés:

Mikor lecserélték a régi eszközt újra, azon olyan fw van, hogy a nevekben fel van cserélve a külső és a belső port.
Van esetleg másnál is ilyen hiba, vagy ez csak egyedi nálam?

Nem elnéztem, tényleg fel van cserélve.
Például:
Helyi (IP cím:192.168.0.24, Port tartomány:19834)
Külső (Port tartomány 554)
Ezen beállítás mellett a VLC-vel (legolcsóbb kínai kamera) megy a következő:
rtsp://X.Y.Z.W:19834/user=admin_password=tlJwpbo6_channel=0_stream=0.sdp?real_stream
Hogy mitől tartomány, ha csak egy címet vár, azt ne tőlem kérdezzétek.
UPC/Voda csere: üveges tót, és hanyatt esés

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#22624) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Tisztelt hozzáértők Fél éve vettem a képen látható noname 2 mp es kültéri forgatható kamerát.Nem nagy durranás de a célnak megfelel és saját felhőbe ment 6 mp es videókat ha mozgást érez.A Yiiot appot használja.Ez a kamera jófogáson marketplacen tömegével jelen van,kb 10-25 ezer ft tól kapható.Annyira meg voltam elégedve vele hogy egy hónapja vettem még 5 db ot.Kettő fel is lett rögtön rakva ,a többi még dobozában .Jó 3 hete egyszer csak nem tudtam megnézni a mentett 6 mp es videókat mert rárakott egy reklámot hogy fizessek elő rá..Erről emailt is kaptam az app üzemeltetőjéről.Akitől vettem,mossa kezeit,mert nem tudott ilyenről,nrm az volt hogy pl fél év ingyenes,utána fizetős,hanem egyszerüen fizetőssé tették.Én bem raktam bele sd kártyát de állitólag azt sem lehet megnézni .Ez viszont nem is érdekel,mer ha valaki bejök akkor kb első dolga hogy lerugja a falról a kamerát.Szóval.A kamera müködik,rögziti a mozgást de nem visszanézhető.Szerintetek van valami negoldás erre a problémára,pl másik app vagy akàrmi.Ködzönön ha segitetek.Persze fizetni nem fogok a kinainak.......

(#22625) bigrock válasza Janos250 (#22623) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Tartomány=rossz fordítás (az általában egy számot jelent)
Voda router használat profi (vagy akár home consumer) célra=rossz választás :)

(#22626) vacs válasza dni (#22621) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A 10 méterhez elég lesz egy 4-5 MP-es kamera, a 40 méterhez 8 MP ajánlott.
Az ember felismerés elég hatékony, célszerű ilyen rendszert választani.
Ha most 4 kamera lesz és későbbi bővítés valószínű, akkor 8 csatornás nvr kell.
Hikvision, Dahua, Uniview bármelyik jó lesz!

Hatospista: a kamerák firmware-ét direkt úgy írják meg, hogy csak a saját appal működjön, próbálkozni lehet, de teljes körűen működőt nem fogsz találni!
A Play store értékelései között is erre panaszkodnak, ezért nem szabadna megvenni xy noname kamerát.

(^)(>.<)(^)

(#22627) kunberci válasza dni (#22621) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én első alkalommal inkább csak 1db kamerát vásárolnék, és amennyiben kielégíti az igényedet, akkor venném meg a többit.
Itthoni vásárlással 5 MP-es kamera.
Meg olyan dolgokon is érdemes előre gondolkodni, hogy mennyire szeretnél hangtalan rendszert magadnak.
Múltkor pont probléma volt, hogy zajos az NVR ventije (amelyik POE-s abba nagyobb tápegység kell, és ezekhez venti is társul).
Amennyiben nem POE-s NVR-t szeretnél, akkor a POE-s switch, meg a sima NVR beszerezhető.
Pl:[link].
Nekem az is fontos volt, hogy mindegyik kamera azonos legyen, ha 5MP-es, akkor az legyen mind, ha 8MP-es, akkor is egyforma legyen az összes.

(#22628) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
megy nektek a Reolink push (saját app - al/android ) ?
Par napja jött meg kamera, minden ment rendben eddig, de feltűnt hogy ma 0 értesítés. Ránézek, pedig van mentett esemény. Push mégsem jött. Kamera Beállítás => push be van kapcsolva, megnyomon "Test" => "Fail".
Kikapcsolom, vissza már nem lehet. Ideig molyol, majd kikapcsolva marad. App frissítés volt, telefon reboot, de ugyanez. Külsős wifi - n vagyok, de nem kéne számítson.
Nem lehet bekapcsolni Push-t, hibauzenet nem jön miért nem.
:F

Szerk: mobil netre csatlakozva telefonon (Wifi off) sem megy, de legalább jön hiba: "operation failed" mikor be akarom kapcsolni push - t.

[ Szerkesztve ]

OK

(#22629) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott az Annke H800-as rendszer és a rá kötött 5 darab C800-as kamera. Egy kamerát már cserélni kellett korábban mert behalt, és úgy néz ki megint megállt egy. Áramot kapnia kell, mert az IR fényét másik kamera nézetből látom, de az érintett kamera nem ad képet, böngészőből külön nem érem el mert be se hozza belépési felületet, viszont a böngészőben ugyanúgy a listában online-nak írja. Ugyan ez volt a másikkal is akkor több levélváltás után kaptam egy új kamerát. Igaz hogy volt dec. 25.-én és ma is egy áramszünet ami miatt újraindult a rendszer, de szerinetm ez nem okozhatna gondot, vagy tévednék?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22630) tasiadam válasza vacs (#22626) üzenetére


tasiadam
veterán

Anyám ugyan ezt tolta végig. XY aszonta, hogy esz lyó lesz nekünk. megvette, szar. Kínai app, adjam meg az összes létező címem és számom. Hogyne :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#22631) sambenez válasza Marci112233 (#22629) üzenetére


sambenez
addikt

Áramszünet simán okozhat gondot amikor visszajön.

(#22632) Marci112233 válasza sambenez (#22631) üzenetére


Marci112233
őstag

Eléggé gáz ha egy sima áramszünet megöli a kamerát. Ha így van akkor mit tehetek ez ellen? Szünetmenetest kéne beiktatni? Ha igen akkor kültérre favázas géptároló épület alá mi a javsolt, mert ott van a rendszer.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22633) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Próbálom átgányolni a rendszert, de elég gyakran bele futok egy ilyen hibába. Akkor dobja, amikor csatlakozni próbálok egy kamerához explorerrel. Mi lehet a gond?

Telón fing appal látom a kamerát egyértelműen :(

(#22634) vacs válasza jézusom (#22633) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az Internet Explorer böngésző már nem támogatott, Edge lesz a barátod.
Topikösszefoglaló > Hasznos linkek, tanácsok vásárlás előtt > Böngészős felület elérése

(^)(>.<)(^)

(#22635) kunberci válasza vacs (#22634) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem azért is volt jó választás a Reolink kamera, mert alapból négy böngésző támogatott.
Nekem fontos, hogy Chrome alatt is tudjam használni, mert nem szeretnék más böngészőt használni mindig, meg ezt szoktam meg.

(#22636) jézusom válasza vacs (#22634) üzenetére


jézusom
addikt

Idáig jó volt az explorer, amig nem lövik le, minek váltsak? Miért jobb inkább pluginekkel szenvedni? De akkor már inkább chromot vagy a brave böngészöt pluginezném :)

(#22637) Z_A_P válasza kunberci (#22635) üzenetére


Z_A_P
addikt

Neked megy a push?
[link]

[ Szerkesztve ]

OK

(#22638) kunberci válasza Z_A_P (#22637) üzenetére


kunberci
aktív tag

Régebben már írtam, hogy nekem csak az a fontos, hogy asztali gépen lássam a kamera felvételeit, 24 colos monitort használok, de ennél kisebb képernyő nálam szóba sem jöhet, tehát okostelót sem használok, illetve számomra az a méret roppant pici (használhatatlan). Tehát android kilőve. Illetve az okos funkciók is mellékesek, mert az NVR-re állandóan megy a rögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#22639) jézusom válasza vacs (#22634) üzenetére


jézusom
addikt

Én qrtam el, a routeremben beállÍtottam valami tiltást "hozzáférés extranethez" de idáig ment igy is, csak most variáltam a hálózattal :) Multkor próbáltam biztonságossá tenni a hálót, aztán most magamat is kizártam :D

(#22640) Z_A_P válasza kunberci (#22638) üzenetére


Z_A_P
addikt

Alapjában véve a riasztás miatt kell, mert gondolom te sem ülsz 24h a monitor előtt. Figyelje csak magát a kamera, és szóljon nekem (push) ha lát valamit.
Még egy uninstall/reinstall-t megpróbálok ha otthon leszek.

OK

(#22641) kunberci válasza Z_A_P (#22640) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem ülök állandóan a gép mellett, de nekem meg fontos, hogy állandóan rögzítve legyen a kamerák képe.
Meg egy kicsit kilát az utcára is, annyi riasztás lenne, hogy belezöldülne az ember.

Próbáld meg a kamera resetelését, ha jól emlékszem legalább 10 másodpercig kell nyomvatartani.

(#22642) Marci112233 válasza kunberci (#22641) üzenetére


Marci112233
őstag

Be lehet ám állítani tudtommal minden rögzítőn hogy folyamatosan rögzítsen, de simán az IP kamerákat is be lehet tudtommal ugyanígy állítani. Hogy mennyi időt tud tárolni az a függ a felbontás/fps számtól, és az NVR esetén HDD vagy simán kamera esetén SD kártya méretétől.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22643) kunberci válasza Marci112233 (#22642) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálam alapból folyamatosan rögzíti az NVR a kamerák képeit, nem kellett állítani semmit.

(#22644) Z_A_P válasza kunberci (#22641) üzenetére


Z_A_P
addikt

Be tudod állítani csak melyik régiban riasszon, útcan ne pl.
De egy beltéri kamera esetén sipoljon telefon azonnal ha az mozgást lát, mert ott nincs (elvileg) false riasztás ha elutazol.

[ Szerkesztve ]

OK

(#22645) kunberci válasza Z_A_P (#22644) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem lesz beltéren kamera, és a kinti kameráknál is fontos az állandó rögzítés, nálam abszolut nem fontos a mozgásra riasztás.

(#22646) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Annke rögzÍtőhöz próbálok már meglévő kamerát illeszteni. Nem lehet felhasználót beÍrni, csak jelszót?!
Hogy van ez? Mégis milyen felhasználó jelszavát Írjam be?

(#22647) sambenez válasza jézusom (#22646) üzenetére


sambenez
addikt

Use camera activation off-ra van állítva?

(#22648) jézusom válasza sambenez (#22647) üzenetére


jézusom
addikt

ki van kapcsolva! De az csak a poe portoknál van, külső switchnél nincs ilyen.

Nem mondtam, de lesz a poe portokon kamera, meg külső switchen is. Már ha egyáltalán lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#22649) sambenez válasza jézusom (#22648) üzenetére


sambenez
addikt

Ez érdekes, mert nekem minden kamerám switch-en van, és ki/be kapocsolható ez az opció.

(#22650) jézusom válasza sambenez (#22649) üzenetére


jézusom
addikt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.