Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) topi66 válasza sambenez (#22698) üzenetére


topi66
aktív tag

Tud működni csak kell hozzá egy dc-dc konverter,pl [link] vagy olcsóbban [link] kényszerhelyzetben..... :)

(#22702) markussandor válasza Dictator^ (#22696) üzenetére


markussandor
senior tag

(#22703) gyula20 válasza jézusom (#22700) üzenetére


gyula20
tag

Igen ezzel egyetértek, de lehet , hogy két kamerához nem érdemes routert tenni , ha hosszabb távon nem akar az ember fejleszteni.
Viszont a 4G router érdekel . Megvan a ház ,ahol születtem . Jelenleg fel van szerelve
egy 16 csatornás DVR , pár kamerával üzemel. De nincs internet kapcsolat .
Az összkamera kép a szomszéd TV-jén van.
De ez már nagyon elavult .
Kellene egy 4G router , aztán WIFIS kamerákkal gondoltam megoldani a rendszert.
Viszont van egy probléma , a lakásban nem müködik a mobil telefon , nincs megfelelő
térerő.
Olyan ruter kellene , aminek a bemenetére külső antennát tudnék csatlakoztatni, tehát a 4G oldalra. Még hogy bonyolultabb legyen , a ház cserepes lemezzel van fedve.
Emlékeim szerint volt egy pár darab SAGEM valami vonal pótló itthon.
Egy időben ezeket a MATÁV használta a 450 MHZ-rendszer kiváltásánál, felszabadításánál.
Ezekbe a készülékekbe SIM kártyát tettek, azzal működött.
Riasztó telepítő cégek is használták , hiszen jól lehetett használni pl. víkend házaknál.
Sajnos nem találtam róluk adatot , egyáltalán érdemes e velük foglalkozni ,? Hiszen a Matáv-nál minden átviteli út ki volt hegyezve 3.4kHz-re.
Ez kép átvitelre nem igazán alkalmas.

kiss

(#22704) jézusom válasza gyula20 (#22703) üzenetére


jézusom
addikt

GSM erősÍtőt nem nagyon használnék, meg is büntetnek érte. ISmerősöm is használt egy darabig, amig ki nem mentek hozzá, hogy nem kéne...

A 4g routernek lehetne keresni olyan pontot, ami használható, esetleg tetőn kivülre kötődobozban.

(#22705) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok! ANNKE oldalára valaki tud esetleg működő kupont?

(#22706) Ad@m


Ad@m
tag

Sziasztok,

családi házhoz szeretnék kamerarendzsert
dome hikvisiont preferálnék poe taplalassal

1. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 400k ha nem fedezi a terveket lehet tobb akkor kevesebb kameraval kezdek bele
2. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból elsősorban)? inkább nem
3. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 5 kültéri, 0 beltéri
4. Később lesz-e bővítve? igen max 3
5. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Igen
6. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés, az utcafront)? 2 ponton 3m a kerítés de még 3m az utcafront igy ezt a teruletet szeretném látni,2 ponton 6-8m, 1 ponton 1-2 m
7. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/jármű felismerés)? riasztás funkciót szeretnék
Kiegészítő kérdés, nem kötelező kitölteni:
8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát)? nem, de szeretném ha az elso két kamerán a rendszám látszódjon (itt teljes sotéstség sosincsen, az utcafronton van egy villanyoszlop lampaval)

hany mpes kamera kellene ehhez? olyat szeretnek aminel felvetelen felismerheto éjjelis az ember nem csak az latszik rajta hogy jart ott valaki.

upsbol milyet ajanlanatok melle ami aram nelkul kibir 12-24 orat?

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#22707) sambenez válasza RobexX10 (#22705) üzenetére


sambenez
addikt

Rakd a kosárba a cuccot de ne vedd meg egyszercsak küldenek egy 5%-os kupont.

(#22708) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Bekameráztam az udvart,routert szereltem fel,minden oké. Gondoltam teszek nekik egy szünetmentest,baj nem lehet belőle.Mivel az udvar egy másik telken van,utp kábelt nem tudok kivinni oda,ezért egy power line adapterrel van net kapcsolat.Működik szakadozás nélkül.De amint a power line adaptert is rádugom a szünetmentesre,eldobja a rendszer az összes kamera képét.Amint rendes dugaljba dugom,utána azonnal visszajönnek az élőképek.Erre valami ötlet lenne?Vagy a PL adapterrel lehet probléma?

Üdv: Attila

(#22709) RobexX10 válasza sambenez (#22707) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Igen azt csináltam meg is jött 5% kupon. :) Novemberbe még volt 10% de azok sajnos nem élnek már.

(#22710) kunberci válasza kunberci (#22695) üzenetére


kunberci
aktív tag

Megmértem én is egy Lidl-s fogyasztásmérővel a fogyasztást.
3 db RLC 510A esetén:
1: Nappali fogyasztás: 11W, konnektorból mérve.
2: Éjszakai fogyasztás: 18W, konnektorból mérve.

2-3W-os switch fogyasztás esetén 1 kamera fogyasztása:
Nappal: kb 3W.
Éjjel: kb 5W.

Tehát 4 db kamera esetén is kb 23W-os maximális fogyasztással lehet számolni.

(#22711) varmi2 válasza kunberci (#22710) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hasonló mint amit én mértem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22712) kunberci válasza varmi2 (#22711) üzenetére


kunberci
aktív tag

Tehát a Hikvision is bőven jó lesz a 60W-os max terhelhetőségével 8db kamerához, tuti nem fog letíltódni egyik port sem. Kb ez is csak kétharmados terhelést jelentene a POE+ os switch-nek.

[ Szerkesztve ]

(#22713) fodortibi


fodortibi
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok itt.

Kinéztem egy kb. szimpatikus SANNCE 4K 8CH PoE NVR-t 99 USD.
https://www.sannce.com/products/4k-8-channel-poe-nvr
SKU: N98PBD

Ha jól tudom a SANNCE olyan mint az ANNKE csak olcsóbb.

Létezik is egy hasonló ANNKE 4K 8CH PoE NVR:
https://www.annke.com/products/4k-8ch-poe-nvr
SKU: N48PAW

Mivel a SANNCE-ről semmi használható tesztet nem találtam, ezért
megkérdeztem a SANNCE support-ot, hogy vajon kettő NVR hasonló / azonos-e?

Erre az a válasz jött, hogy "köszönő viszonyban sincsenek egymással".
Persze a két termékleírás (majdnem) pont szó-szerint azonos,
egyedül a "Smart Search/Playback" funkciót nem említik SANNCE-nél,
pedig az tök jó lenne.

Van valakinek tapasztalata esetleg erről vagy más SANNCE termékről, összevetve az ANNKE nagytestvérrel?

+1 kérdés: általában magát az NVR-t is meg lehet stream-elni RTSP-n? ONVIF-en? Hogy mondjuk az összes kamerát lássam egyszerre? Van ebben ANNKE vagy más tapasztalat?

Köszi minden segítséget!

(#22714) Rootkiskacsa válasza bigrock (#22678) üzenetére


Rootkiskacsa
csendes tag

Megtörtént. Sikerült kerítemem egy tápot.
Külön megtáplálva működik.
Kerítettem egy másik poe switchet is, arról sem megy. Úgy néz ki, a kamerában ment tönkre valami, és utp-ről nem tudja venni az áramot.

(#22715) Rootkiskacsa válasza markussandor (#22702) üzenetére


Rootkiskacsa
csendes tag

Rendeltem is egyből 4db-ot. Úgy néz ki, nekem is ez kell.

(#22716) bigrock válasza Ad@m (#22706) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kültérre ne tegyél dome kamerát, jobban koszolódik, nincs napellenző! és pókok is jobban szeretik, mint a csőkamerát.
Kamera (4 mp, szerintem ez elég arra a távra, EXIR LED-del, alap intelligenciával)
https://www.hikvision.com/pt/products/IP-Products/Network-Cameras/value-series/ds-2cd1043g2-i-uf-/
Vagy fejlettebb intelligenciával:
https://ip-kamera.arukereso.hu/hikvision/ds-2cd2043g2-iu-2-8mm-p635284629/
NVR:
https://dvr-es-nvr-video-rogzito.arukereso.hu/hikvision/ds-7108ni-q1-m-c-p674542998/
PoE switch:
https://www.arukereso.hu/switch-c3145/hikvision/ds-3e0310hp-e-p482809692/
HDD-vel, kábelekkel, csatlakozókkal visítva kijön 400K-ból.
UPS: Ha 24 órát át akarsz hidalni, akkor ilyen alatt nem adnám:
https://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/sps/pro1000i-1000va-p42953540/

(#22717) Marci112233 válasza bigrock (#22716) üzenetére


Marci112233
őstag

Üdv!

Ha zavar kérdés vedd tárgytalannak, de mástól is jöhet válasz.

Létezik szünetmenetes ami kültérre is rakható? Konkrétan nem napfény alá hanem favázas géptároló tetője alá kéne egy pont egy Annke H800-as rendszernek 5 kamerával és egy TP-Link CPE210 számára. Oda eső nem jut be, de havat néha behordja a szél, bár kb 3 méter magasban lenne, oda meg nem nagyon szokott hó jutni, viszont a pára az ugye bebújik mindenhova ha úgy nézzük, mert csak 3 oldalról zárt az épület, pontosabban az sem teljesen mert csak a féloldalt zárt 3 oldalról. Kép róla elölről, de nem friss, és bekarikáztam azt a részt ahol van is rögzítő egy fadobozban, és ide kéne egy szünetmentes.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22718) jézusom válasza fodortibi (#22713) üzenetére


jézusom
addikt

Ez nekem új de gyorsan megnéztem. Inkább a hiseeura hajaz szerintem. Ennek a sancénak egyáltalán nincs 4k kamerája, a 2mp van olyan árban, hogy annyiért 4-5MPixelest is kapni igy első ránézésre.
Viszont láttam ott egy switchet az tetszik.

Elvileg lehet az nvr-t is rtsp-n kiküldeni, azt hiszem be lehet állitani ehhez egy zero channelt! Mindjárt kipróbálom annke rögzitőn.

Igy kell linkelni! Ne fárassz légyszÍves ilyen kopipasztézéssal :)

(#22719) vacs válasza fodortibi (#22713) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Kicsit utána olvasva a Sannce egy sokadik kínai márka.
Supportban, minőségben, funkcionalitásban nincs egy súlycsoportban az Annke-vel!
Ettől még lehet, hogy jól működik.

(^)(>.<)(^)

(#22720) Ad@m válasza bigrock (#22716) üzenetére


Ad@m
tag

Koszi , megnezem oket :)

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#22721) jézusom


jézusom
addikt

Nincs annke NVR böngészős elérésénél élő kép. Mi lehet a hiba? A plugint letöltöttem minden féle böngészőhoz is. DE ki is Írja hogy "live wiew failed"
.
Jó ez az explorer mód megy, de akkor sincs kép.

[ Szerkesztve ]

(#22722) jézusom válasza fodortibi (#22713) üzenetére


jézusom
addikt

VLC-n jön egy zero channel, de nekem ott is fekete kép :(

rtsp://cÍm:554/streaming/channels/001

(#22723) jézusom válasza jézusom (#22722) üzenetére


jézusom
addikt

Elrontottam a végét.
Elvileg 101 1. kamera main stream
102 1. kamera sub stream
201 2. kam main stb...

Viszont a zero stream nem megy :F

(#22724) fodortibi válasza Szomj4s (#21427) üzenetére


fodortibi
csendes tag

Mázlista? Megjött?

(#22725) kunberci


kunberci
aktív tag

Jól felmentek a Reolink kamerák árai. Én még 80 euro-ért vettem az RLC 810A-t, most meg 105 euro lett.
[link].
De mindegyik jól megdrágult.

(#22726) markussandor válasza Marci112233 (#22717) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem tudom (nem néztem utána), de én biztosan nem raknám ki, mert az akku nem szereti a nagyon hideget/meleget. Inkább a kimenetét kábelezném ki a helyszínre.
Az én esetemben az UPS és az NVR bent van a lakásban, és a kamerák PoE-n kapnak táplálást.

(#22727) Marci112233 válasza markussandor (#22726) üzenetére


Marci112233
őstag

Na de pont a a probléma hogy nem tudom ezt megoldani. Áram ugyan ott van, de a képen nem egészen látszik hogy valójában külterületen van az épület.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22728) EAndrew válasza bigrock (#22716) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Helló,

Nekem is hasonlóak az igényeim mine Ad@m-nak, így lustaságból csak az övét módosítom (bocs Ad@m):
1. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 200k de mozoghat ha csak akkor jönnek az igények
2. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból elsősorban)? inkább nem
3. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 3 kültéri, 0 beltéri
4. Később lesz-e bővítve? igen max 1
5. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Igen, jó lenne ha a rendszer képes lenne valahol wifin is csatlakozni, mert nem sok hely van vezetékelésre. (A kamerák között a kábel tud menni a padlástérben, de lefelé onnan max 1 tudna jönni, vagy felfelé (routertől) ha az NVR is fent van, de ott a külső hőmérséklettől nem sokkal van melegebb/hidegebb
6. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés, az utcafront)? 1 ponton 5m a kerítés de még 5m az utcafront igy ezt a teruletet szeretném látni, 2 ponton 15m
7. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/jármű felismerés)? riasztás funkciót szeretnék
Kiegészítő kérdés, nem kötelező kitölteni:
8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát)? nem, de szeretném ha az elso két kamerán a rendszám látszódjon (itt teljes sotéstség sosincsen, az utcafronton van egy villanyoszlop lampaval)
hany mpes kamera kellene ehhez? olyat szeretnek aminel felvetelen felismerheto éjjelis az ember nem csak az latszik rajta hogy jart ott valaki.

Előre is köszi a választ!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#22729) Dictator^ válasza markussandor (#22702) üzenetére


Dictator^
veterán

Amit én linkeltem nem ugyanaz?

A lényeg, hogy azt szeretném, hogy a nem POE-s kamera (illetve van még 2 Hik kamerám, ami már POE-s volt, beázott a sz@r szerelés miatt és azóta nem kap elég áramot a POE-n keresztül - vagy megsérült a POE rész benne), hogy DC adapter nélkül használjam a kamerá(kat) - (sajnos a 2 POE sérült kamera a tetőn van elvezetve, és ott nem szeretnék oda kihúzni 220-at (sem)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22730) Dictator^ válasza Dictator^ (#22729) üzenetére


Dictator^
veterán

Alapból van egy Hikvision DS-3E0510P-E POE switchem, csak szeretném a két hibás POE kamerát, illetve a nem POE-s kamerát betápolni UTP-ről.

*: Szerk: A Két hibás POE kamera sípol, kattog amíg POE-ről tápolom be, viszont amint bedugok egy 12V adaptert neki, egyből bekapcsol, bebootol és tökéletesen megy.
Ezért gondoltam azt, hogy valamilyen uton módon "átverni", hogy nem közvetlen UTP (Poe) betápja legyen.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22731) markussandor válasza Dictator^ (#22729) üzenetére


markussandor
senior tag

Nagyon nem ugyanaz, mások is megírták, a tiéd feladó/leválasztó, egy passzív eszköz.
Amit én linkeltem az aktív eszköz, a PoE switchből kijövő kábel végére rakod, és a nem PoE képes kamera megkapja a stabil 12 Voltot.
Hasonló van nekem is.

(#22732) Dictator^ válasza markussandor (#22731) üzenetére


Dictator^
veterán

Akkor a hibás POE-s kamerám is menni fog így? Úgy fogja érzékelni, hogy a betápon kap áramot, vagy ugyanúgy a POE elektronika fog életbe lépni, ergo a kamera nem fog bekapcsolni?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22733) markussandor válasza Dictator^ (#22732) üzenetére


markussandor
senior tag

Az általam linkelt cucc minden kamerához jó, aminek 12 Voltos a tápigénye.
Azt nem tudom, hogy neked milyen szinten rossz a kamerád.

szerk: eleve neked ajánlottam, próbáld ki

[ Szerkesztve ]

(#22734) Dictator^ válasza markussandor (#22733) üzenetére


Dictator^
veterán

Annyi a baja, hogy párát kapott, mert telepítésnél nem raktam rá az a tömítős dugót, így gyakorlatilag POE-ról nem tápolható már be. Ha adsz POE-t neki, sípol, kattog, és nem kapcsol be. Abban a pillanatban, hogy betápolod adapterről, egyből működik. Működik alatt azt értem, hogy maga a LAN adatkapcsolat tökéletes, látom távolról, stb.
Köszi megnézem.
Konkrétan a boltról amit linkeltél, arról van tapasztalatod?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22735) markussandor válasza Dictator^ (#22734) üzenetére


markussandor
senior tag

Nulla tapasztalatom van a linkelt termékről és a boltról. Egy példával szolgáltam neked, vedd meg ott, ahol akarod. Én annó még Kíából rendeltem.

Nekem is van egy beázott csatlakozójú kamerám, annak konkrétan megette a rozsda az érintkezőit (ebben volt gumi tömítés, csak két év alatt megette az UV), még nem volt időm kicserélni, nálam csak kattog táp ráadásakor a kamera infra szűrője, de nincs kommunikáció a rozsda miatt.

(#22736) Guidetti


Guidetti
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy komplett Annke rendszert és gondoltam megkérdezem, hogy az NVR telepítésekor van valami tipp/beállítás amire külön érdemes figyelni? Pl.: Hogy nehogy illetéktelenek hozzáferhessenek vagy titkosítás nélkül menjen a dolog vagy bármi egyéb?
Vagy amiket a telepítési varázsló felajánl azok jók úgy ahogy vannak?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22737) bigrock válasza EAndrew (#22728) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hello,
Kamera ugyanaz, de ha van, inkább 4mm-es optikával.
Rögzítő:
DS-7104NI-Q1/M(C)
Ha a padlásra futnak be a kamera kábelek és onnan kizárólag egy gerinc kábel tud lejönni, akkor fentre tenném a PoE switch-et, de ennek mindenképpen kell 230V betáp!
A switch-ből lejön a lenti routerbe a kábel, plusz a rögzítő is a routerbe csatlakozik lent.

(#22738) EAndrew válasza bigrock (#22737) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi!

Akkor ez a kamera lenne a befutó ha jól értem:
[link]
És itt találtam meg a rogzítőt amit mondtál:
[link]
Azzal nincs gond hogy kapjon a switch tápot, a kérdés inkább az, hogy mekkora gondot okoz neki, ha a hőmérséklet lemegy -10°C alá, mert a szigetelés a födémben van és nem a tetőszerkezetben?.
Azt hittem a rögzítőbe direktben futnak be a kamerák vagy a switch kábel. Sajnos azt csak elég nagy átalakításokkal lehet megoldani, hogy mindkettő (switch és rögzítő) a routerbe fusson.

Olyat nem lehet csinálni, hogy a rögzítő wifin csatlakozzon a routerhez (wifi6), vagy a switch a rögzítőbe fusson és a rögzítő a routerbe?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#22739) Dictator^ válasza markussandor (#22735) üzenetére


Dictator^
veterán

A táp ráadása alatt POEre gondolsz? Ha igen, akkor adapterről vagy az általad linkelt POE aktív adapterről tapold be, ugyanis nekem mindegyik POE hibás kamerám megy úgy.
Köszönöm a tippeket, megnézem és teszek egy próbát .

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22740) bigrock válasza EAndrew (#22738) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az egyik link nem jó, a másik igen. Nem szeretek webáruházakat linkelni, mindegy, honnan veszed, csak stimmeljen a modellszám és legyen rá gari.
A -10°C alatti hőmérséklet nem lesz gond, a + 40 fölött lehet a probléma, lefő a tápegység. (bár nekem is ketyeg padláson TP-LINK PoE switch, eddig még nem állt meg)
Nem szoktam wifi-s cuccokat ajánlani, de rögzítő esetén tulajdonképpen mindegy a dolog, ha nem tudod a routerhez kábelezni, akkor vegyél ilyet.

(#22741) kunberci válasza EAndrew (#22738) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem jó az általad nézett NVR, mert az POE-s NVR, Neked meg sima kéne, és hozzá egy POE-s switch.

Szerintem érdemes inkább 8 csatornás NVR-be gondolkodni, mert sosem lehet tudni, nem fog e bővűlni a rendszered, és akkor cserélhetsz NVR-t is. Én is 4 csatornásban gondolkodtam, de utólag milyen jó, hogy a 8 csatornás változatot rendeltem meg.

Én linkelek neked NVR-t is. Aztán majd úgy is Te döntesz.
8 csatornás NVR.
16 csatornás NVR. Csak azért linkeltem, mert nem olyan sokkal drágább a nagyobb, és ennek gigabites csatija van.
POE switch:
1:TP-Link SG 1005P.
2:TP-Link SG 1005LP.
Szerintem nem kell Hikvision switch-et venni drágábban.

Azért a padláson lehet melegebb idő van, én direkt nem a padlásra tettem a POE+ os switch-emet.
Bár lehet bírná a gyűrődést. A hideg szerintem nem gond, inkább a nyári meleg ami problémát okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#22742) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Köszi bigrock és kunberci!

Igazából a vezetékes probléma azért van, mert sajnos nem voltunk elég előrelátók és amikor a tetőtérbe vittük fel a kábelcsöveket, nem elég vastagokat tettünk, így nem férnek el a kábelek. A routeres szobába a jelenlegi kábelek mellett max még egy kábel fér el talán, de tényleg csak talán, szóval vagy switch vagy nvr.

Viszont most esik le. Ha jól értelmezem akkor a kamerák nem közvetlenben csatlakoznak egy POE+ switch esetében a felvevőhöz, hanem a routeren keresztül? Azt gondoltam hogy az NVR fogja össze a rendszert és abba muszáj befutni a kameráknak.
Ha nem, akkor viszont az NVR kerülhet a Router mellé, a switch pedig kapja a jelet egy már meglevő kábelen a lakás másik pontján és az is a routerbe megy, csak így az nvr és a switch nem lesznek közvetlen kapcsolatban.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#22743) kunberci válasza EAndrew (#22742) üzenetére


kunberci
aktív tag

A router mellé berakod az NVR-t vezetékesen, a router egy másik kimenetét meg felküldöd a padláson levő POE-s switchbe, innen mennek a kamerákba a kábelek. Amennyiben a routerednek nincs elég kimenete, azt is lehet tovább osztani sima gigabites switch-el. Attól még mind egy hálózaton lesznek.
Elég ha csak egy UTP kábel megy fel a padlásra.

Csak abban az esetben futnak össze a kamerák kábelei az NVR-ben, ha az NVR táplálja meg feszültséggel a kamerákat, tehát POE-s az NVR.

[ Szerkesztve ]

(#22744) EAndrew válasza kunberci (#22743) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Ezért akartam eredetileg POE-s nvr-t, de nem is gondoltam arra, hogy olyan switch legyen használva ami meghajtja a kamerákat és akkor kiváltható a poe-s nvr. Szuper.
Egyébként a kamera az ez lenne
Hikvision DS-2CD2043G2-I (4mm) 4 MP WDR fix EXIR IP
Ezt próbáltam korábban csatolni, csak nem ment :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#22745) kunberci válasza EAndrew (#22744) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én ilyen kamerát használok, és nem is olyan márkát mint az NVR, de az igényeimet teljesen kielégíti.
Az állandó rögzítés nekem elég.
Egy kamera vásárlásánál, hazai forrásból olcóbb mint kinti vásárlásnál (igaz itt csak 1 év garit adnak rá).
RLC 510A, 26890 Ft, én is rendeltem még egyet.
Nekem elég az 5MP-es kamera, de már sokan használnak 4K (8MP-es) kamerát, azért a jobb felbontás hasznosabb, ha nagyítani akarsz.

(#22746) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Volt kérdés a zero channel annke NVR-nél. Nekem nem nagyon akart működni idáig, de valamiért most reggelre ment :) Tegnap állÍtgattam más miatt, nem tudom hogy sikerült, talán az ISUP-ot engedélyeztem.
VLC-vel is működik

rtsp://IP :port/streaming/channels/001

(#22747) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Használ esetleg valaki közületek xmeye vagy icsee app-ot human detectionnal? Telóra megérkezik az üzi, hogy mozgás van de hangjelzés nincs és így nem veszem észre. Van esetleg ötletetek mi lehet a probléma?

(#22748) markussandor válasza Dictator^ (#22739) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem olvastad el figyelmesen, megette a rozsda a csatlakozó érintkezőit, nincs hálózati forgalom, csak életjelek, ki kell cserélnem.
Majd dobok be képeket valamikor.

(#22749) topi66 válasza markussandor (#22748) üzenetére


topi66
aktív tag

Van arra módod hogy a kamerába menő vezetékburkot megbontod és kiméred a vezetékeket,majd új csatlakozót teszel rá?

(#22750) markussandor válasza topi66 (#22749) üzenetére


markussandor
senior tag

Kibontottam, de nem tudok rá anyát tenni, mivel nincs ilyenem :-) Ha dugót tennék rá, akkor kellene egy toldó, ami szintén nincs itthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.