Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) gyula20


gyula20
tag

Feltelepitettem a telefonomra az IP CAM Viewer Lite nevezetű programot .Nagyon gyorsan sikerült feltelepíteni 6 db. meglévő IP kamerát. Gyorsan felraktam a Manta Smart TV-re is, azon is szépen működnek. Két probléma van , csak egy WIFIS kamerát lát a rendszer és
ez a program max . 6 kamerát tud fogadni. Ha valaki tud olyan programot ami több mindenféle vegyes kamerákhoz is használható , kérem , hogy jelezze.

kiss

(#22652) dokee78


dokee78
félisten

TP-LINK TAPO C310 jó választás,ha nem szeretnék kamera rendszert csak egy kültéri kamerát?

Telóról el lehet érni akár mobilneten is?

(#22653) sambenez válasza gyula20 (#22651) üzenetére


sambenez
addikt

tinyCam Pro.

(#22654) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok

Olyan gondom lenne hogy NVR tápban kellene cserélnem 40x40x15 mm ventilátort. Nagyon hangos maga a ventilátor (Jamicon KF0415B1HR, 15 m3/h) , kb 39 db. Ennyit ír kb a gyártó a leírás szerint. Vettem Noctua NF-A4-20 FLX-t (9.4 m3/h), de nem fér be a nyomtatott áramkörtől (később vettem sajnos észre). Így max 10-est tudok betenni a helyére. Ennek viszont jóval kisebb a tejlesítménye (8.2 m3) mint az eredetinek. Ti mit csinálnátok? Nagyon más 15-s ventilátort nem találok ami halkabb lenne.

- Cseréljem le 10-esre, nem lesz gond a kisebb teljesítménnyel?
- Esetleg kívűlre tegyem a 20-ast, egy ráccsal?
- Vegyek füldugót. 😃

(#22655) Gubu0101 válasza dokee78 (#22652) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,nekunk is az van lassan tobb mint 1 eve.Teljesen jol mukodik,”sok” beallitasi lehetoseg van. 2,4-es wifi vagy utp kell neki.A Tapo alkalmazas kell hozza,ami megvan ios es androidra is,van felhoszolgaltatas is par 100ft vagy sd kartyara rogzit.Gyorsban ennyi :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22656) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Aki esetleg veszmajd vagy venni akar Tp link Vigi C340-es kamerat az ugy keszuljon,hogy nem adnak tapegyseget a keszulekhez.Bestmarkt-tol rendeltem,ma megerkezett,doboz kibont,erre nincs hozza tapegyseg :U Termeszetesen sehol nem szerepel leiras,hogy mi van a csomagban,egy tesztet talaltam most,ahol megemlitik ezt.12V ~5W tap kell neki.Mazlim volt,mert a Telekomos belterihez pont ilyen van,azzal kotottem be :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22657) dokee78 válasza Gubu0101 (#22655) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
És nem zavaró hogy csak 15 fps-el rögzít és csak VGA a felbontás?
Ja és mobilnetről elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#22658) sambenez válasza Mr-Pamacs (#22654) üzenetére


sambenez
addikt

Én kipróbálnám a 10-essel, ha nem hűt eléggé kivágnám a táp oldalát, és betenném a 20-ast.

(#22659) Gubu0101 válasza dokee78 (#22657) üzenetére


Gubu0101
veterán

Teljesen jo a felvetel,mintha eloben setalgatnak a kamera elott.
Igen,most is mobilnetrol leptem be.
Ezt tudja felbontasban.
De [link] itt van egy rewiev video is

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22660) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
2018 nyarán vettem/építettem egy Hikvision kamerarendszert. Éveken keresztül tökéletesen működött. Pár hónapja elveszett egy kamera a hálózatról. Utp kábel kihúz-bedug a switchbe és ment tovább. Majd végleg elveszett. Majd még egy, és a héten a 3.-is.
Amiket próbáltam. Kábelcsere. Kamera reset. Switch-ből minden kábel ki, és csak 1 bedug.
Nem csak a rögzítő nem látja, hanem a SADP-tool sem. Látszólag működik a kamera. (mármint aki éjjel ránéz, nem veszi észre hogy nem jó, mert az infra ledek világítanak)
Most jutott eszembe, azt még nem próbáltam, hogy nem poe-n keresztül adok neki áramot, hanem külön tápról. :B (majd kerítenem kell tápot)

Van valami tippetek, hogy mitől mehetnek tönkre sorban? Vagy javítható? Járt már így valaki?

Az ismerőseim körében van pár hikvision kamera, még sehol nem ment tönkre egy sem. Pedig sokkal öregebbek is vannak mint ezek.

Végül pedig ezekből áll a rendszer:
- DS-7608NI-K1(B)
- DS-2CD2020F-I -4db
- TP-Link TL-SF1005P

Nem tudom számít-e, elméletileg nem. A rögzítő nem a poe switchbe kapcsolódik közvetlen. Egy másik switch-en keresztül a ház hálózatán van. A poe switch nincs szünetmentesen, csak a rögzítő. Sem vihar, sem áramingadozás nem volt mostanában. Semmi más nem ment tönkre a lakásban.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#22661) faki_ válasza gyula20 (#22651) üzenetére


faki_
senior tag

Egyszeri ~2 eFt a teljes verzió, ebben nincs korlátozva a kamerák száma. Nekem iOS alatt már az ingyenesben is ment több wifis kamera egyszerre (IP Cam Viewer).

(#22662) jézusom válasza Rootkiskacsa (#22660) üzenetére


jézusom
addikt

Próbáld meg közvetlenül gépre dugni, és másik tartományban keresni! Elvileg a tool megtalálná másik tartományban, de mégis hátha.

(#22663) dni válasza vacs (#22626) üzenetére


dni
őstag

Köszi, jól gondolom, hogy ebből a hármasból talán a Hikvision a jobb választás?
Hogy viszonyul ezekhez képest egy Reolink NVR+ Kamera rendszer?
The Hookup smarthomeos kamerás csatornán, jó ár-érték arányúnak tartja a srác, bár Amerkában kínai márkák egy részét bannolták egy ideje, így sokan ezeket nem is tesztelik ugye.
Érdemes volna 8 csatornás 1 lan portos nvr-t választani és külön venni egy 8p poe portos egy uplinkes pl Hikvision DS-3E0109P-E/M switchet, plusz még egy 4- portos switchet, hogy a hálózatról is elérhető legyen minden, vagy megbízhatók a poe integrált nvr-ek is és nem szükséges ilyen módon szétválasztani a funkciókat?
Dahuaból úgy látom a NVR2108-I2 széria már rendelkezik arc, ember, jármű felismeréssel. Hikvisionból melyiket volna célszerű választani? Ha jól látom hasonló képességgel a DS-7608NXI-I2/S(C), DS-7808NXI-I2/S(C) rendelkezik de ezek már a 150K + árkategóriába tartoznak.

(#22664) Mr-Pamacs válasza sambenez (#22658) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A tápon máshol nem tudok nyílást vágni szerintem. Egy oldalt a nyomtatott árakör van, másik oldalon az egész nvr borítása ami között van kb fél cm hely. Hátul tudom kitenni kívülrr, vagy esetleg a vinyók felé tudom tenni, de ott meg a tápkábelek mennek ki a nyomtatott áramkörre és a vinyókhoz. Valamint nem is szivesen vágnám szét a házat. Valami garanciális barátabb megoldás kéne. 😃

(#22665) sambenez válasza Mr-Pamacs (#22664) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor első körben tedd be a 15-öst aztán meglátod elég levegőt szállít-e.

(#22666) kunberci válasza dni (#22663) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én inkább gigabites POE+os switchet vennék két darabot [link], a Hikvision helyett, ami 10/100-as, inkább akkor is gigabites legyen, még ha a kameráknak nem is kell a gigabit.

(#22667) Mr-Pamacs válasza sambenez (#22665) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

És hogy látom meg? Digitális hőmérőm van, de ha rá teszem a táp takaróját akkor csak a lemezt tudom mérni, ha nem teszem rá a takarót akkor meg magától jobban hűl mivel szellőzik felfelé. Szóval a mérés nem igazán releváns.

(#22668) nimfas válasza kunberci (#22666) üzenetére


nimfas
addikt

Én tegnap rendeltem, ma megjött ez a Tp-linkes 5 portos POE switch. Beüzemelve még nincs.

(#22669) kunberci válasza nimfas (#22668) üzenetére


kunberci
aktív tag

Két fajta van:
1:[link].
2:[link].

Én a másodikat vettem. De bármelyik jó. Az első nagyobb össz teljesítményű, a második meg kisebb össz teljesítményű, de egy porton viszont nagyobb W-ot tud leadni.

(#22670) vviktorr16 válasza kunberci (#22669) üzenetére


vviktorr16
tag

Az 1. azaz a TP-Link TL-SG1005P portonként 18W tud, összteljesítményben: 65W.
A 2. pedig TL-SG1005LP portonként 12W, összteljesítményben: 40W.

1-3 kamera esetén teljesen mindegy melyik, viszont 4 kamera esetén már érdemesebb szerintem az 1. változatot venni.
Nem vagyok otthon a PoE kamerák fogyasztásában, de vannak Reolink kameráim, azok 12W táppal rendelkeznek, így gondolom 4 kamera esetén már kevés lehet a 40W, ha a 2. switchet nézzük. (ha meghaladod az összteljesítményt, akkor tiltja a switch a 4. poe portot)

[ Szerkesztve ]

(#22671) Marci112233


Marci112233
őstag

Sorry félrement.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22672) gyula20


gyula20
tag

Köszönöm , ezzel a kamerák nagy része megy. Viszont van négy WIFIS kamerám -külsőre teljesen egyforma , de ebből két darab V380 Pro -n , és két darab YCC 365 -ön megy.
Ezeket is szeretném egy APP-ra tenni , de nem nagyon akar sikerülni. Az-az igazság , hogy ezek a SMART kamerák más programmal nem akarnak nálam működni, még képet sem hoznak fel.
Már több programmal kisérleteztem , de sikertelenül .

kiss

(#22673) gyula20 válasza faki_ (#22661) üzenetére


gyula20
tag

Köszönöm .
A vezetékes kamerák müködnek , de a két-két V380 -a és a YCC 365 nem akar más APP-al működni. Úgy látom még sokat kell kísérletezni.

kiss

(#22674) jézusom válasza gyula20 (#22673) üzenetére


jézusom
addikt

nem adnak rtsp streamet?

(#22675) kunberci válasza vviktorr16 (#22670) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az első switch TL-SG 1005P, max 53 W-ot tud, portonként max 15,4 W-al.
A második switch TL-SG 1005LP, max 40 W-ot tud, de csak egy porton tudja a 30 W-ot is, ezért POE+-os.

Fogyasztás RLC 410: [link].

Tehát még infrával is 20 W-ot eszik a négy kamera. DC 12V 1A-es tápegység kell hozzá, de ez nem azt jelenti, hogy maxon menne minden tápegység, és 48 W-ot fogyasztana a DC tápról. Amennyiben szükség van egy nagyobb teljesítményű portra akkor a második a jó választás, amúgy meg mindegyik jó, mert kb 20 W lesz a 4 db. kamera fogyasztása még éjjeli mód esetén is.

(#22676) kunberci válasza vviktorr16 (#22670) üzenetére


kunberci
aktív tag

A 8 portos Hikvision is POE+ -os switch. Max 60 W-os teljesítménnyel, de ez is, csak egy porton tudja a 30 W-ot.
Amennyiben úgy számolnánk ahogy TE, és 12 W-ot fogyasztana egy kamera, akkor csak 5 port üzemelne, és a maradék 3 port le lenne tiltva.
Tehát ha a valós fogyasztást nézzük, akkor bőven jó ez is 8 db. kamera táplálására, mert ez kb. 40 W-os terhelést fog eredményezni, nem véletlenül van max 60 W-ra méretezve a 8 portos POE+ -os switch.
Teljesen jó lenne ez is, csak ha ugyanennyiért lehet gigabitest választani, akkor ne legyen már 100-as sebességű a port, még ha a kameráknak ez bőven elegendő is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22677) faki_ válasza gyula20 (#22673) üzenetére


faki_
senior tag

Nekem TP-Link C200 (ez csak wifis) és C310, valamint Annke C500 kamerák mennek RTSP és ONVIF segítségével is az iOS-es IP Cam Viewer alatt, helyi hálón és mobilinterneten is (utóbbihoz port forwarding kellett). A teljes felbontás látszólag nem teljes, de a célnak megfelel, ha netán szükséges a részletesebb kép, átváltok a saját alkalmazásaikra. A fenti protokollok portjait, ill. a megadandó cím formátumát kell megkeresned a kameráidhoz.

(#22678) bigrock válasza Rootkiskacsa (#22660) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A kamerát első körben tápláld meg 12VDC-vel és egy szál kábellel kösd össze a PC-vel. Mit mutat a fizikai kapcsolat (ethernet interface uplink) ? Ha van, próbáld tovább egy PoE switch beiktatásával, külső táp nélkül.

(#22679) vviktorr16 válasza kunberci (#22675) üzenetére


vviktorr16
tag

A SG1005P változatból több verzió létezik - V1:ez a 15,4W, V2, V4:ezt nem is értem - pár hetes vásárlásnál V2-es járt ami 18W, össz 65W. (ugyan úgy tudja az egy portra a 30W és ugyan úgy néz ki, mint az SG1005LP)
Amúgy én nem számoltam semmit, csak mivel Reolinknél is van olyan kamera tudtommal ami 2A-12v táp bemenettel rendelkezik, szerintem jobb a névleges értéket nézni.
A lényeg ami lett volna az egészből csak kimaradt az előző hozzászólásomból, hogy a két switch szinte azonos áron van jelenleg és 4 kameránál szerintem nem kérdéses a választás.
Persze, ha minden kamera max. 5W körül eszik, akkor lényegtelen amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22680) vacs válasza gyula20 (#22673) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Ha van a wifis kameráknak webes felületük, akkor ott lépj be PC-n és a hálózati Beállításokban nézd meg, hogy milyen onvif, vagy rtsp portot használnak.
Ezután a tinycam vagy ipcam viewer appban ip cím alapján add hozzá a kamerát!

(^)(>.<)(^)

(#22681) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Egy kis ANNKE mizéria.

Adott ANNKE NVR, Dahua kamera (de lesz még pár más fajta)

Sikerült POE portra illeszteni, de amit sokan Írnak, hogy upnp, az itt felejtő. Megnéztem milyen cimet ad neki az nvr a plug-and-play konfiggal, és külső switchel ezt adtam neki fixre.

Viszont! Oké hogy a kamerában megadtam egy olyan jelszót ami elvileg a kamera aktiválási, de az NVR-ben csak egy halványitott "admin" user van Írva és nem ahhoz tartozik a bizonyos jelszó. Gyakorlatilag semmi féle jelszót nem adtam meg az nvr menüjében, csak plug-and-play és működik. Igaz a nagy képet nagyon lassan tölti be! Félek, hogy ez csak valami jelszó nélküli rtsp stream, mert nagyon gondolodik amikor nagy képre váltok!

Hogy lehet ezt normálisan?

Külső switchen, ha a poe helyekre beÍrom az NVR külső tartományában a kamera cÍmét, akkor rendesen működik. Nyilván a poe portokon csak akkor ha 254-es tartományban van, de Így se :(

[ Szerkesztve ]

(#22682) kunberci válasza vviktorr16 (#22679) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem bármelyiket lehet választani, a Hikvision-nal karöltve.
De látod a Hikvision-nál is 60 W az össz teljesítmény, ami 8 portal számolva, portonként csak 7.5 W-jut, ha minden portra van egy kamera kötve.
Gondolom itt sem szokott előfordulni, hogy letíltódnak a portok.
Meg szerintem a Hikvision sem ma kezdte az ipart.

Majd ha lesz időm lemérem, hogy 4db RLC 510A mennyit fogyaszt egy 4 portos POE+-os switch esetén.

(#22683) ystuc


ystuc
tag

Sziasztok!

Hikvision DS-7604NI-E1/4P/A NVR-em van. Nem új, de amúgy nagyon jól teszi a dolgát, lecserélni nem szeretném. Viszont böngészőben nem látom a kamera képét. Próbáltam több böngészőt, alapvetően Firefoxot használok, de másikat kipróbálva is ugyanez a jelenség. Azt írja, telepítsem a plug-int, de hiába csinálok bármit, nincs kép továbbra sem. Olvastam, hogy esetleg egy firmware frissítés megoldaná a gondot, de a Hikvision supportjában ez az NVR nem szerepel, DS-7604NI-K1-hez találtam frissítő filet. És bár külsőre ugyanúgy néz ki a két készülék, gondolom ez nem jó nekem. Van valakinek ötlete akár a böngészőre, akár a frissítésre? Előre is köszi!

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#22684) Dictator^


Dictator^
veterán

Van egy régebbi nem POE-s Hikvision kamerám.
DS-2CD2023G0D-IW2
Van esély sima adapteren kívül, valahogy betápolni a kamerát?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22685) sambenez válasza Dictator^ (#22684) üzenetére


sambenez
addikt

Hullámos adapterrel. ;]

(#22686) gyula20 válasza vacs (#22680) üzenetére


gyula20
tag

Szia :
Köszönöm , megpróbálom . Van egy használatból kivont Windows 7-es gépem , azon talán
be tudok lépni a kamerába.

kiss

(#22687) gyula20 válasza faki_ (#22677) üzenetére


gyula20
tag

Köszönöm, ezzel is kísérletezek.Igazából minden működik a telefonomról,"csak" kép kellene
a SMART TV-re. Nekem ez nagyon fontos, lassan fel tudnám szabadítani a régi modulátorokkal telerakott analóg rendszert.

kiss

(#22688) gyula20


gyula20
tag

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK - MINDENKINEK:

kiss

(#22689) GIJoe


GIJoe
addikt

BUÉK!

Sziasztok, 60 fsp képes kamerát keresek (legalább fullHDn) találtam is egyet
van e ennél olcsóbb/jobb ilyen képességű... Dahua IPC-HDBW8231E-ZEH

:R

(#22690) jézusom válasza sambenez (#22685) üzenetére


jézusom
addikt

POE splitter.

(#22691) bigrock


bigrock
Topikgazda

Boldog Új Évet!

(#22692) kunberci válasza bigrock (#22691) üzenetére


kunberci
aktív tag

Boldog Új Évet Kívánok!

Ebben a formában golyóálló, ha visszalőnének. ;]

(#22693) varmi2


varmi2
nagyúr

Lemértem nektek.
Tp link 10/100 poe swich-be dugva 3 reolink kamera: 2db rlc-520+ 1db rolc-810A nappali fogyasztás falból mérve: 10.7W és ebben benne van már a táp hatásfoka, és a swich fogyasztása is. Éjjelit majd megírom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22694) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
xmeye appban bekapcsoltam a human detection-t. Működik rendesen, telefon állapotsávjában megjelenik az értesítés viszont hangjelzés nincs. Nincs esetleg ötletetek, hogy hol lehet a hiba?

(#22695) kunberci válasza varmi2 (#22693) üzenetére


kunberci
aktív tag

Akkor tuti nem kell aggódni, hogy kevés a 40 W, a négy portos switch, illetve a 60 W, a 8 portos switch esetén.

Gondolom a gyártóknak se lenne jó reklám, ha mindenki arról írna, hogy mondjuk 4 db kamera esetén túlterhelés miatt letíltódik a negyedik port.

(#22696) Dictator^ válasza jézusom (#22690) üzenetére


Dictator^
veterán

POE splittert vettem a PCX-ből, de nem tápolja a kamerát (Nem POE-s kamera).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22697) gyula20


gyula20
tag

Szeretnék érdeklődni , egy barátom két kamerát szeretne felszerelni egy olyan helyen , ahol nincs vezetékes internet.
A napokban nézegettem 4G kamerákat , olyan 30 ezernél kezdődnek.
Vajon meddig lehetne müködne , időben egy 1500 Ft. feltöltős SIM-el.
Gondolom a NET csak riasztáskor és a megkereséskor aktív mármint ha tulajdonos belenéz akkor megy. Vagy öt éve használok a kutyámon egy GPS-t. Emlékeim szerint 1500 Ft.-os feltöltéssel megy egy fél évig.
Bár azonositáskor mindog elmondom a T-Comnak , hogy nekem csak adat kell.
Tulajdonképpen erről hivás nem történik , csak én hivok ha kicsit elmászkál a kutya. Akkor jelzek neki , hogy vissza , mert interkomos a GPS. Viszont 15 másodpercenként jelentkezik a szerverre. A jelentkezés internetes .
Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata ,kérem , hogy adjon némi tájékoztatást, mármint a kamerával kapcsolatban.

kiss

(#22698) sambenez válasza Dictator^ (#22696) üzenetére


sambenez
addikt

Ez arra való, hogy a 12V-os táp feszültségét UTP kábelen vidd el a kameráig, ott újra leválaszd és a kamerába a 12V már a DC aljzaton érkezzen.
Ha túl messze van a kamera akkor túl nagy a feszültség esés, és nem működik ez a megoldás.

(#22699) varmi2 válasza varmi2 (#22693) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugyan ez a 3 kamera éjszakai fogyasztás ir ledek bekapcsolva, 16.3W.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22700) jézusom válasza gyula20 (#22697) üzenetére


jézusom
addikt

Inkább vennék 4g routert, az szabadabb kezet ad. Bármilyen kamera rá mehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.