Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) Mr.Csizmás válasza zeix (#30400) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az kb. egy kenyérpirítón is elfutna :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30402) Kassadin válasza zeix (#30400) üzenetére


Kassadin
addikt

Teljesen irreleváns, mivel az mw3-nak sokkal kisebb az erőforrásigénye, ezért teljesen mindegy, hogy az hogy fut, nem említhető egy lapon a két játék szvsz sehogy sem. Elsősorban processzorigényes a játék amúgy.

(#30403) zeix válasza Puma K (#30399) üzenetére


zeix
senior tag

És nem megy "Über-Ulta-High-Magas-Full" grafikai beállításon az sem, de még mindíg jobban mint a GTA. De mondhattam volna a Crysis 2-őt is, az is jobban megy és ott aztán vannak mozgó részletek meg árnyékok meg stb.
Nem akarom szétoffolni a topikot, a GTA IV egy jó játék, csak bitang erős VGA kell hozzá.

Így amíg csere nem lesz, marad a parancsikon az asztalon, mert 4650-el játszhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#30404) Regirck válasza zeix (#30403) üzenetére


Regirck
senior tag

Inkább bekellet volna optimalizálni a GTA-t. (Nem mellesleg frissítsd a GTA-t a legfrissebb patch-re sokat javul vele)

(#30405) zeix válasza Regirck (#30404) üzenetére


zeix
senior tag

Ez a Patch van fennt 1.0.7.0
Ezekkel a beállításokkal 24FPS

(#30406) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

puma K
A gta 4 patchet hova kell bemásolni?? :R :R

(#30407) Kassadin válasza crysis 2011 (#30406) üzenetére


Kassadin
addikt

Bemásolni? Szimplán elindítod és feltelepíti magát. Tört játékra ez nem vonatkozik.

(#30408) Mr.Csizmás válasza crysis 2011 (#30406) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

live frissíti.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30409) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Hol tudom megnézni hogy a gta 4-em milyen verziós?

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30410) Kassadin válasza LordAxwell (#30409) üzenetére


Kassadin
addikt

(#30411) vendettta


vendettta
tag

(#30393) vendettta esetleg erre vki?!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30412) Kassadin válasza vendettta (#30411) üzenetére


Kassadin
addikt

Patch note alapján, nem:

"* fixed a bug causing tree leaves to look transparent
* fixed a bug that prevented uploading of rendered videos to Social Club when attaching certain music tracks
* fixed for clip capture "OFF" slowdowns occurring when near water's edge
* exposed "detonate" in custom key mapping options menu for Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned so users can remap "down" arrow key"
.

Legfrissebb videokártya driver van fent a gépeden? Interneten írják ám, hogy felezi a játék az ő 4870 kártyájuk memóriáját is, szóval ennek utána kellene nézned...

[ Szerkesztve ]

(#30413) vendettta válasza Kassadin (#30412) üzenetére


vendettta
tag

de a poén, hogy ez...kb 3napja megy így...előtte pedig nem volt ilyesmi..:( mit tegyek?! :(

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30414) Kassadin válasza vendettta (#30413) üzenetére


Kassadin
addikt

Esetleg próbáld meg ezt:

"Hozz létre az asztalon egy parancsikont, amely a LaunchGTAIV.exe fájlra mutat!
Kattints rá jobb egérgombbal, válaszd a Tulajdonságok menüpontot, és a Cél mezőben lévő elérési út után egy szóközzel elválasztva írd be: -noprecache vagy -nomemrestrict, majd nyomj OK-t!
(Például: "C:/Program Files/Rockstar Games/Grand Theft Auto IV/LaunchGTAIV.exe" -noprecache vagy -nomemrestrict)."

Egyik külföldi oldalon is ugyanezt írják, hátha segít a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#30415) negyven2 válasza zeix (#30405) üzenetére


negyven2
veterán

Nekem anno a Pentium DualCore E2160@2,5Ghz 2 GB DDR2-es memóriával ATI HD4670 512DDR3-al ment ilyesmi beállítsátok mellet (picivel magasabbak), 1920-ban átlag 25 FPS-el.
1650-ben 28.

Igaz nekem nem volt fent ez a förmedvény magyarításnak nem nevezhető izé (egyéni vélemény!).

Néha nagyon finnyás a rendszerre is a GTA IV.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#30416) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

hello figure85
neked anno nem szagatott a gta 4??
nekem alap beállitáson is valamiért szagat segits már mert szeretnék a gta 4-el játszani :U :B :R :R :R :R

(#30417) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

[kép]
én ilyen beállításokkal játszok, és az fps 45-55 között mozog, ritkán lemegy 30ra aztán vissza 50-re de nem zavaró, ha a procimat kicsit felhuznm akkor növelne vmit az fps-en?

i5 2500k
8GB ram
GTX 560 OC

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30418) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

nekem az a bajom hogy olyan alaplapom van amivel az core duo E4600 2.4ghz cpu nem tudom egyáltalán felhuzni :O :O

(#30419) vendettta válasza crysis 2011 (#30418) üzenetére


vendettta
tag

és addig ameddig rád írok és az e4600at+s775ös lapod elakarod !1:1! :Y ben cserélni a giga 790xtud4p+phenom 2 x3@x4-re...addig gáz van...

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30420) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

E4600 meg a gt440 vga akarom elcserélni szerintem félre olvastad

(#30421) vendettta válasza crysis 2011 (#30420) üzenetére


vendettta
tag

:P így már mindjárt más.... :D :DDD

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30422) Kassadin válasza LordAxwell (#30417) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt sajnos nem tudom, egy próbát megér szvsz.

crysis 2011: Fölösleges lenne húzni, ugyanis nem csak az órajel számít, hanem a magok száma is... Meg ezer éves proci, ne várj tőle csodát. :N

(#30423) zeix válasza LordAxwell (#30417) üzenetére


zeix
senior tag

GTX 560-al naná, hogy megy 50Fps-el.
VGA függő a GTA IV most már látszik.

(#30424) vendettta válasza zeix (#30423) üzenetére


vendettta
tag

nem feltétlen...(4890el x2 550el 40fps körül volt [1280x1024] 4870el x4el 63avg [1280x1024]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30425) ittakary válasza LordAxwell (#30417) üzenetére


ittakary
nagyúr

Minimum FPS-t növelné, de szvsz az a kártya gyenguszka :( Amúgy ajánlom, hogy a VSYNC-et kapcsold ki, ebben a játékban az nagyon lefejezi az FPS-t

(#30426) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Köszi a válaszokat!

Most egy másik gondom akadt a játékkal, ugye vannak a kocsi átalakítások, mármint amikor eredeti autót raksz be a játékban lévő helyére, nah ugye van 2db file amit át kell írni, ez esetben ez a 2 supergt.wtd és supergt.wft hova kell másolni ezt a 2 filet, mert sehol se találom ezeket a fileokat a játékban?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30427) LordAxwell válasza LordAxwell (#30426) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Erre senki semmit? :/

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30428) ittakary válasza LordAxwell (#30427) üzenetére


ittakary
nagyúr

(#30429) LordAxwell válasza ittakary (#30428) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Köszönöm!

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30430) spotless


spotless
csendes tag

az első postban látom h DX9 kellene
honnan tudom meg h van-e a gépen DX9?

friss win7
ezen jól kellene mennie a GTA 4-nek?
notebook
i3 2330m
4 gb mem
AMD Radeon HD 6370M

.

(#30431) Mr.Csizmás válasza spotless (#30430) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

AMD Radeon HD 6370M

ön nyert

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30432) negyven2 válasza spotless (#30430) üzenetére


negyven2
veterán

Szed le a DirectX End-User Runtime Web Installert. Ez lefrissíti neked a legfrissebb DirectX-et (9-et is).

Az viszont hogy menni fog e a gépeden, azt a 6370M miatt kétlem. (meg talán a i3 2330 miatt is de ez nem lenne akkora érvágás.

Mondjuk a youtubos link szerint talán "jól" megy. Próba cseresznye .

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#30433) grunge


grunge
addikt

Kapott a gép egy i5 2500k-t és most meg sem zizzen! Ezaz! mintha teljesen más játék lenne... FullHD High-VeryHigh a csúszkák pedig középen mind. Nagyon szép, and runs smooth as silk!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30434) ittakary válasza grunge (#30433) üzenetére


ittakary
nagyúr

Már csak egy 27"-os monitor kell hozzá, na meg 1 hónap szabadság/szünet :D

(#30435) grunge válasza ittakary (#30434) üzenetére


grunge
addikt

A 23as Dell IPS sem éppen rossz ;) Két ünnep között lesz szabi, majd akkor kivégzem és remélem áttérhetek a EFLS-re :D

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30436) Teasüti válasza ittakary (#30425) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy tudtok játszani screen tearing mellett? Én megőrülök vsync nélkül.

(#30437) ittakary válasza Teasüti (#30436) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hogy tudsz játszani olyan borzalmas input lag mellett?

(#30438) Teasüti válasza ittakary (#30437) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kompenzálok. A látottakra viszont extra érzékeny vagyok.

Amúgy milyen input lag vsync mellett? Egy képkockás késés lehet max a szinkron miatt (ha nem a képernyő felétől jeleníti meg az új képkockát, hanem csak a következőben), ez 60 hz esetén kb 16 ms. Ez meg kb semmi. A reakcióidőd legalább egy nagyságrenddel lassúbb.

(#30439) ittakary válasza Teasüti (#30438) üzenetére


ittakary
nagyúr

A fityfenét :) Némelyik játéknál olyan szarul van megcsinálva, hogy tizedmásodpercekben mérhető a késés... Élvezhetetlen. Viszont valahol én is szeretem: pl autós játékoknál (DiRT széria), itt kifejezetten szeretem ha lefolyik a játék a képernyőről, annyira smooth :)

(#30440) Teasüti válasza ittakary (#30439) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi köze a játék optimalizációjának a vsync-hez? Én globálisan szoktam ráereszteni a játékokra. És vagy működik, vagy nem. Nincs olyan, h csak kicsit működik, vagy félig. :U De eddig kb 1-2 játék volt csak a prakszisom alatt, amit erőszakkal se lehetett rábírni.

Hát sztem elbeszélünk egymás mellett. Nem a vsync okozza a gondot, ha nem smooth egy játék, hanem a számítási teljesítmény hiánya.
szerk: jah meg a microstuttering, az még egy idegesítő mocskos kis dolog. De az meg hardveres probléma többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#30441) ittakary válasza Teasüti (#30440) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem beszélünk el. Téged nem zavar az, ha megmozdítod az egeret és vársz és vársz és nem történik semmi, majd egyszercsak csinálja a játék, amit akarsz, engem pedig igen :D

Erőforrásügyileg már majdnem egy éve nem volt gondom, hála az 5870-nek. Most nincs VGA-m, de nem is játszom semmivel :)

(#30442) Teasüti válasza ittakary (#30441) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem is 5870-em van, 1280-ban játszok, de pl stabil 60 fps-hez édes kevés...
Meg tudom számolni egy kezemen mennyi játékban hozza ezt a sebességet.
Dirt 2 pl egy kellemes csalódás. :)

De nincs észrevehető input lag-em. :DD :))
Ha betonstabil fps-ed van ami megegyezik a képernyő frissítési frekijével, akkor SEMMI negatív hatása nincs a vsync-nek. Ha meg nincs ekkora sebességed, az sem a vsync hibája.

Van ez a teszt, ebben bekapcsolt vsync mellett és ilyen (100 hz-es) egérrel 200 ms alatti reakció időm van. Ebből mennyi lenne az input lag?

(#30443) Teasüti válasza Teasüti (#30442) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Épp most olvasgatok a témában, sokan panaszkodnak ilyen jelenségekre.
Így nyílvánvalóan téves kijelentéseket tettem feljebb, bocsánat.
Viszont még mindig nem értem teljesen, annyira meg azért nem érdekel perpill, h átnyálazzam a fórumot. :)
Ami viszont lényeges, hogy csak a dx9-től fejlettebb játékok esetén problémás a vsync win7 wddm-je miatt.

Én úgy látom, hogy az fps-ből adódik a dolog a monitor részéről, és a vsync csak indirekt szerepet játszik ebben.

Amit viszont nem értek, hogy ha dx10/11-ben a játék készítőknek kell vsync-et barkácsolniuk, akkor amikor én ezt kívülről ráerőszakolom a játékra (d3doverrider), akkor mi is történik?

Amúgy én sosem érzékeltem szignifikáns késést a bevitel és a megjelenítés között a fenti eszközeimmel. Pedig játszottam már nem egy olyan játékot is, ahol a reakcióidőn múlt a siker. :o

(#30444) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GTA4 + 1,5 giga makedón népdal mp3

vélemény? ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30445) mm779


mm779
tag

Hali.

A szubjektív véleményetekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy szerintetek érdemes-e a honosítást telepíteni a sima GTA 4-hez? Azért érdeklődöm mert nem beszélek folyékonyan angolul, anno a San Andreast viszont - mivel akkor még nem volt magyarítás - angolul játszottam és a nagy részét értettem, de pár szót/mondatot nem mindig, igaz ennek 6 éve. Egyébként is szeretek mindent magyarul "fogyasztani", de az a helyzet, hogy nem sok jót olvastam eddig róla, állítólag nem adja vissza a "fílinget". :-) Vélemények?

Másik: még nincs telepítve a játék, de ahhoz hogy az achievementeket tudjam teljesíteni kell valamit külön telepíteni ha Steamon vásároltam? (pl. Windows Cube?)

Továbbá érdemes-e még valamilyen patchet ráhúzni egyből az alapjátékra? Nem mondanám, hogy bivaly gépem van, de nemrég mikor vásároltam szempont volt, hogy fusson rajta a GTA4 "tűrhetően", elvileg Dual-Core E6700 3,2 Ghz 2 mag, 4 GB Ram, ATI 1Gb vidkártya.

[ Szerkesztve ]

(#30446) rup1u5 válasza mm779 (#30445) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Honosítást hanyagolnám.
Külön patchelni nem kell. Autómatikusan frissíti magát telepítés után a DVD-s verzió, a steam-es meg már patchel jön le.
A procid elég kevés a játékhoz a VGA-d meg nem sokat mond.....gondolom nem egy 5870 vagy 6850 szintű kártyáról van szó hanem valami belépőszintű megoldásról. Gyanítom az is kevés lesz oda....pláne hogy GTA4 NV-ken érzi jobban magát.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#30447) mm779 válasza rup1u5 (#30446) üzenetére


mm779
tag

Köszi a választ. :) Bár kicsit lehangoltál, de az igazság már csak ilyen. :P Videokártya: Radeon HD 6570, mondjuk hozzátenném hogy alapból 17" CRT monitorom van, tehát nem szándékozom 1024x768 -nál nagyonobb felbontással játszani, remélem ennek fényében azért picit jobban fog teljesíteni.

(#30448) Razim K. válasza mm779 (#30447) üzenetére


Razim K.
tag

Szerintem kényelmesen elmegy rajta,a magyarítás tényleg egy kalap....
-ha meg őket kérdezed,akkor az i7 is kevés nekik :DD
...felesleges kérdés volt...el fog menni,ez egy 2008-as játék(...ezt ők mindig elfelejtik),viszont néha megakad,mert szarul van optimalizálva maga a game:)

(#30449) mm779 válasza Razim K. (#30448) üzenetére


mm779
tag

Oks, holnap kiderül. Köszi a választ! :R

(#30450) Mariann294 válasza mm779 (#30445) üzenetére


Mariann294
őstag

Nemhogy nem adja vissza a feelinet, hanem sokszor olyan rosszul vannak benne lefordítva a dolgok, hogy sajnos röhejes. :(

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.