Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Puma K válasza Razim K. (#30448) üzenetére


Puma K
veterán

"-ha meg őket kérdezed,akkor az i7 is kevés nekik :DD
...felesleges kérdés volt...el fog menni,ez egy 2008-as játék(...ezt ők mindig elfelejtik),viszont néha megakad,mert szarul van optimalizálva maga a game
"

Ne csesszél már fel ráadásul ilyet írni pont a játék topic-jában.

A játék nincs rosszul optimalizálva. Egy egész élő várost kell meghajtani a CPU-nak, meg még ráadásul ha te éppen száguldozol meg zúzod az embereket / rendőröket akkor még jó hogy szokott akadni, mert sok a feladat, effekt tehát minden amit a CPU-nak kell kiszámolni. 1.0.4-gyes patch előtt akkor bátran ki lehetett még jelenteni, hogy van még mit finomhangolni rajta... a már említett patch óta megfelelő gép mellett megfelelően fut a játék akadás mentesen.

Akkoriban javasolt volt már 4 magra áttérni a jövőre való tekintettel ráadásul alsó hangon 4 GB RAM társaságában, valamint VGA-ból is érdemes volt minimum 256 Bit-es memória busszal (nVidia esetében még akár 192 bit is elég, de 128 Bit már kevés (tapasztalom is laptopomnál 128 Bit van 1 GB-nyi GDDR5-ös memória mellett)) szerelt kártyát választani amin 1 GB VRAM található.

Én a GTA IV-gyet DVD-s verzióban még ezen a konfigon hajtottam:

CPU: Intel E8400: 3GHz@3.6Ghz, 2 fizikai mag
RAM: 2x2 GB / 800 Mhz DDR2
VGA: AMD HD 4850 512MB / 256 Bit
HDD amin a játék volt: WD 500 GB / 7200rpm

aztán váltottam és sokkal, de sokkal jobban futott a csúszkál kivételével minden maxon volt (a csúszkák 30-50 között voltak belőve)

CPU: Intel i5-750: 2.6Ghz@3.2Ghz, 4 fizikai mag
RAM: 2x2 GB / 1333 Mhz DDR3
VGA: Nvidia GTX 275 896 MB / 448 Bit
HDD amin a játék volt: WD 500 GB / 7200 rpm

kb ekkor jött ki az 1.0.7-es patch

aztán jött a laptop mániám, és itt játszhatatlan volt az egész, de furcsa mód a kiegészítők medium beállításokon tűrhetően futtatta:

CPU: Intel i3-350M: 2.1Ghz, 2 fizikai mag, HT-vel Windows alatt 4
RAM: 2x2 GB 1066 Mhz DDR3
VGA: AMD HD 5470 512 MB / 64 Bit
HDD amin a játék volt: WD 320 GB / 5400 rpm

a jelenlegi vasam meg:

CPU: Intel i3-2310: 2.1Ghz, 2 fizikai mag, HT-vel Windows alatt 4
RAM: 2x4GB 1333 Mhz DDR3
VGA: Nvidia GT555M 1024 MB / 128 Bit
HDD amin a játék van: Seagate 500 GB / 7200 rpm

1366x768-ban a víz (medium) és az árnyék (low, éjszakaiak off) kivételével minden high, a csúszkák meg 30-50 között vannak belőve.

Egyszerűen inkább CPU, sok ram és ha a VRAM több mint 1 GB (persze a már említett memóriabusz vezérlő sebeségekkel) az a lehető legjobb a GTA IV számára.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30452) mm779 válasza Puma K (#30451) üzenetére


mm779
tag

Visszajelzésként: a korábban leírt konfigommal tökéletesen fut, semmi akadás folyamatos, szép játékmenet, mondjuk tény hogy csak 1024x769-on futtatom, de nekem így bőven jó.

Amit idáig láttam a játékmenetből az egyenlőre nem az amit vártam, de szerencsére még az elején vagyok.

(#30453) zeix


zeix
senior tag

Egyszerűen inkább CPU, sok ram és ha a VRAM több mint 1 GB (persze a már említett memóriabusz vezérlő sebeségekkel) az a lehető legjobb a GTA IV számára.

Érdekes nálam i7-960-al szaggat mint a dög a fenti beállításokkal 1024-be.
Sztem GPU függő nem CPU. Legalább is nálam ezt mutatja.

(#30454) Razim K. válasza Puma K (#30451) üzenetére


Razim K.
tag

@ Puma K:

...nem értelek...olvass picit vissza,hogy mi volt a kérdés,amire válaszoltam.

A másik meg az,hogy ha tetszik,ha nem ez egy szarul optimalizált játék.

A harmadik,hogy ..."mert ez a játék saját topicja"... NA ÉS??? ide csak szépet és jót kell írni? Ugyan már...nőlj fel és dobd le a gyermeteg láncokat,a szabadság szép :D

...azt írok,amit akarok :P

(#30455) vendettta válasza zeix (#30453) üzenetére


vendettta
tag

x2 550el szaggatott mint a picsa...húzva 3.8ra is...egy 4890 1gb-al.....utána egy x4el 3.2ön járatva egy 512es 4870el hibátlanul ment..(mind a kettő ati és amd konfig!) erősen cpu függő is..!:) sőt...mem időzítések beállítása után is kaptam 1-2-3 + fps-t

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30456) Mr.Csizmás válasza zeix (#30453) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

i7 960 + 4650? rosszabbat nem is választhattál volna :U ismerős 4670-esen vmi kezdetleges 2magossal játszik low-med grafon.

szerintem egy 5870, 6870, 90 minimum dukál az i7-hez, vagy nv.-ben hasonló.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30457) zeix válasza Mr.Csizmás (#30456) üzenetére


zeix
senior tag

Először volt a 4650, azután jött az i7. Egyenlőre ez van... Addig parancsikon a helyén marad és nem játszom így vele, mert katasztrófális a grafika.

(#30458) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Ezt is megértem végre gta 4 minden fullon cpu használat: 29% :B

(#30459) vendettta válasza emerico2004 (#30458) üzenetére


vendettta
tag

specific?!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30460) Mr.Csizmás válasza vendettta (#30459) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

NASA :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30461) emerico2004 válasza vendettta (#30459) üzenetére


emerico2004
aktív tag

i7-2600k , 5870

(#30462) vendettta válasza Mr.Csizmás (#30460) üzenetére


vendettta
tag

:DD

emerico! az kemény:D

még mindig megy a lap amit tőled vettem:)(giga ma 790xt ud4p)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30463) Puma K válasza mm779 (#30452) üzenetére


Puma K
veterán

Az egy dolog, hogy te hogyan szeretnéd játszani, az meg egy másik, hogy a játéknak van egy teljesítménybeli követelése, aminek ha nem felel meg a konfigod, akkor jönnek a kompromisszumok a grafikai beállítások tekintetében.

(#30453) zeix :

Még jó, hogy szaggat, egy felső kategóriás CPU-d van egy alsó-alsó kategóriás VGA-val. A processzorod jó ha 15%-ban ki van hajtva.
Az, hogy te egy alsó-alsó kategóriás VGA-val azt tapasztalod, hogy szaggat egy minimum közép szintű VGA-t igényló játék.

Hiába van a VGA-n 1 GB memória , ha:

1. maga a GPU gyenge teljesítményileg
2. csak 128 Bit a memóriabus vagy kevesebb

(#30454) Razim K. :

A "szarul optimalizált játék" kijelentés miatt írtam.

Szar géppel modern játékot hiába próbál játszani az ember. Kb olyan mintha lenne egy Ferrari-d de nem lenne benzined csak tolni tudod... megy-megy de nem az igazi.

"A harmadik,hogy ..."mert ez a játék saját topicja"... NA ÉS??? ide csak szépet és jót kell írni? Ugyan már...nőlj fel és dobd le a gyermeteg láncokat,a szabadság szép :D

...azt írok,amit akarok :P "

Persze azt írsz amit akarsz, de ha ennyire tré géped van vagy rossz beállításokat használsz amin szaggat a játék akkor meg ne picsogj, inkább keress egy My Little Pony játékot az hátha jól fog futni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30464) grunge válasza Puma K (#30463) üzenetére


grunge
addikt

Nekem FULLHD minden max és a csuszkák mind 51-en. Igy meg sem zizzen, gyönyörű!
Anno a 4GHz-s core2duo-val igencsak szaggatott sokkal alacsonyabb csuszka állásoknál. Igenis kell alá a kraft. Megdöbbentő a részletgazdagsága a gámának.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30466) Puma K válasza grunge (#30464) üzenetére


Puma K
veterán

Ennek nagyon örülök, de ezt minek nekem írtad?

Ezt azoknak kellett volna akik picsognak úgy, hogy gyenge géppel próbálják a játékot futtatni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30468) grunge válasza Puma K (#30466) üzenetére


grunge
addikt

Ne haragudj, gondoltam csak leirom ide, hátha más is olvasná...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30473) grunge


grunge
addikt

Két ünnep között kipróbálok valami mod-ot. Még minding az ENB a király? :U

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30474) Mr.Csizmás válasza grunge (#30473) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

enb 0082

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30475) grunge válasza Mr.Csizmás (#30474) üzenetére


grunge
addikt

okkkáj. két ünnep között szabi lesz, majdan adok nekije ;]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30476) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemes Ünnepeket !

Mióta az MSI Afterburn-el "felhúztam" a VGA-t azóta a GTA 4 sz@r@kszik
( egyéb játék nem tehát itt valami összetettebb problémával állunk szemben! )

A probléma : 800x600-ban indítja el mindíg egy HD6970 CrossFire mellett :DDD :DD
Semmi egyéb beállítást nem enged, hogy hozzányúljak, illetve a legidegesítőbb: kép 1 , kép 2
Már patchet is próbáltam de mint halottnak a csók...

Üdv, asuspc96

(#30477) grunge válasza asuspc96 (#30476) üzenetére


grunge
addikt

Szedd le azt a vackot / tuningot és tedd ujra a drivert! Nekem akkor csinálta ezt mikor a config file-t csesztettem különféle grafikai kapcsolókkal.
Játék re-install is segithet.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30478) CJ3 válasza asuspc96 (#30476) üzenetére


CJ3
senior tag

Én csak MSI Afterburn-t használok egy jó ideje nincs vele gáz...
Sőtt csak GTA 4 alá húzosgálok kicsit oda a kártyának:D egyébként csak a ventit szabályzom játékok alatt fix 60% és el is vagyok így.....
Volt hogy kilépett 1x v 2x de ennyi mást nem tapasztaltam..... :R

Sajna rég nem játszottam el is indítom csórit:D mert már a DVD író is elporosodik itt annyira nincs amit használ az ember:)

Meg ugye Real mod meg vagy 30 kocsi lecserélve kicsit oda is ver a game:D

Na de most kicsit az S5-ös Audim -nak odalépek:D Vagy Drift-elek a Lancher-al egyet ;]

Crypto

(#30479) asuspc96 válasza CJ3 (#30478) üzenetére


asuspc96
senior tag

Megvan ....!
(kop-kop) Szerintem nem támogatja a CrossFire-t mert mikor Disabled-et választottam és elindítottam a játékot mindent engedett konfigurálni illetve a felbontást is feljebb lehetett venni !

Erre tudtok megoldást, hogy támogatni tudja ?

Őszinte leszek Veletek ennek a játéknak nincs szép grafikája...
Mibe lehet ebbe beleszeretni ?
Most CSAK 1 HD6970-el teljesen felpörgetve van a játék 1080p-ben és szerintem ismétlem szerintem így is hátsó fertályi barnás színű az emberi test számára alkalmatlan anyagot jelenti a szemben...Kövezzetek meg :DDD

MOD-ot ha teszek bele akkor "pöpec" lesz ? Tudtok ajánlani ?

Üdv, asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#30480) vendettta válasza CJ3 (#30478) üzenetére


vendettta
tag

"Vagy Drift-elek a Lancher-al egyet ;]"
az Lancer

;] :P

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30481) Murder3


Murder3
addikt

Rádugtuk a pc-t a Plazma tv-re és nyomtam egy picit rajta a gta 4-et h milyen feltettem a textúra beálítást magasra a többit közepesre 1024-be stabil 20 fps-em volt végig és nem volt textúra zavar.
ugyan ezt a monitoron meg stabil 14-15 fps-el és épp előttem megjelenő textúrákkal díjazza.....
mi a picsak okból kifolyólag?
esetleg a képfrissítés ennyit számít? :Y
mert 60hz-es a monitorom.........

(#30482) Mr.Csizmás válasza Murder3 (#30481) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vsync, definition on-off?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30483) Murder3


Murder3
addikt

on-ra raktam azt is.
a tv-n de sztem utánna a sima monitoron is mert akkor úgymaradt, ugye mivel magasabb hz-es felbontásba volt out of rangelte rögtön a monitoromnál.
:( :(
nem értem, mert így elég xar mert a tv az másik szobába van és oda a netet se tudjuk egkyönnyne átvezetni meg állandóan hordozgatni a gépet....

(#30484) [HuN]Martin


[HuN]Martin
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek, vinnée a gépem a gta 4-et, ha 2 magos, 1,7Gb, És videokártya 700-as?

Előre is kösz a válaszotokat! :DD

(#30485) Regirck válasza [HuN]Martin (#30484) üzenetére


Regirck
senior tag

Milyen 2 magos az a processzor?
Memóriád 1.7 GB?
Az milyen videokártya, hogy "700-as"?

Ha pontosítasz akkor mi is tudunk! (Gyengébb gépeken is elindul más kérdés, hogy very-low és még ott is akad néha)

(#30486) vendettta válasza [HuN]Martin (#30484) üzenetére


vendettta
tag

az 1.7gb memóriára vissza vezetve..gondolom ez ddr1..ehhez mérten vmi régi procira tudok tippelni...illetve ebből adódóan..a 700 az a mem clock...ami kevés lesz...

cpu?(típus?)
ram?(mhz?)
vga?(mb, gpu & ram mhz?)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30487) grunge válasza [HuN]Martin (#30484) üzenetére


grunge
addikt

What?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30488) Atesz8


Atesz8
csendes tag

Üdv.

A gépem a következő: Proci: AMD Phenom II x4 955 3.2 ghz quad-core Ram: 2x2 Gb VGA: Msi VR5570-MD1G 1gb Alaplap:Asus M5A78L-Mlx
A problémám pedig az lenne hogy nagyon szaggat a játék(GTA IV)...Leszedtem már a legújabb drivert de még mindig. Pedig a Battlefield 3, CoD MF3, Assasin Creed Revolutions, stb... simán mennek... Esetleg valami ötlet?

(#30489) grunge válasza Atesz8 (#30488) üzenetére


grunge
addikt

5570 kissé harmatos ehhez a játékhoz, ráadásul Nvidiára van optimalizálva. HA majd lesz rá kereted szerezz valami erásebbet, akkor ki tudnád aknázni a gépedben rejlő lehetőségeket, mert a többi hardverrel nincs gond, sőt! :K

159 SW 1.9 jtdm <3

(#30490) vendettta válasza Atesz8 (#30488) üzenetére


vendettta
tag

az 5570en ddr3as memóriák vannak ez kevéske már a gta4hez ....atiban 4870től fölfele érdemes választani...egy 4890el az alábbi konfigoddal értelmesen tudsz játszani..és nem is túl drága.

mod.: ha újabbat akarsz akkor 5770vmivel rosszabb mint a 4890, de tudja a dx11et.

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30491) SLYM válasza Razim K. (#30448) üzenetére


SLYM
veterán

olvasgattam a legutóbbi postokat és én is tanúsíthatom, hogy ennek a játéknak irgalmatlan processzorigénye van. nem VGA, processzor. ez kb csak ennél a játéknál van így, eddig a Q8200-as procimmal, 4 giga rammal és egy 5850 videókártyával minden játék elment maxom, de nem gondoltam volna, hogy ez a már elég régi játék megeszi a gépet, ugyan minden maxon, de a látótávolság, tárgysűrűség, mindegyik 1-en volt és úgy sem volt akadásmentes a game. most i5 2400-al, 8 giga rammal és ugyanazzal a videokártyával minden maxom (kivéve a látótávolság, mert ez 37-en van, ott egyfogy az 1 giga ramja a videókártyának, megkeresni meg már nem keresem meg azt a trükköt, hogy tudom ezt kiszedni) megy a game akadásmentesen. szóval durva

[ Szerkesztve ]

(#30492) bognar110


bognar110
őstag

Békés, Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek !! :)

(#30493) #81556480 válasza bognar110 (#30492) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én is !

[link]

(#30494) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jó idő után újra indítanám a játékot, erre steam aszondja, át kell konvertálnom a játékot vmi hatékonyabb formába. EZMIEZ??
Persze nem jött össze neki, szóval most tölthetem le újra. :W
Megjelent egy új patch?

(#30495) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Miért ugrik elő percenként a Steam overlay? Ha full kikapcsolom és semmit se csinálok, még akkor is. Iszonyat idegesítő :(((

(#30496) BloodyEddie válasza BloodyEddie (#30495) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Úgy tűnik, a kontrolleremmel bugol valahogyan, de megoldást nem találtam rá :(

(#30497) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ti tudtok "titkos" helyeket?

ilyenekre gondolok, mint Alderney északon az egyik kertben helikopter van, illetve bizonyos házakba be lehet menni, vagy felmászni/felliftezni a tetejére....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30498) Teasüti válasza BloodyEddie (#30496) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kontrollerrel játszol? :Y
Nem fér a fejembe, hogy lehet célozni egér nélkül.
Sztem nem fehér embernek való a relatív elmozduláson alapuló analóg joy. :P

(#30499) Kommy válasza Teasüti (#30498) üzenetére


Kommy
veterán

van rajta egy jó kis gomb amivel lehet célozni :D, tehát nem kell követni követi magától míg nyomod.

Énis kontrollerrel játszottam. Ráadásul autózni sokkal jobb, mert nem kell egérrel utána húzni hanem normálisan követi az autót a kamera

(#30500) Teasüti válasza Kommy (#30499) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Autoaim? :P
Csalók! ;]
Hogy lehet akkor mégis, hogy a deathmatch-eket az egeresek uralják? :)

Amúgy már annyira hozzászoktam a kocsi kamerájához, hogy szinte már hiányzik más játékokban, h nem tudok benézni a kanyarba, utcába, stb. ;)
Illetve tipikus példa, ha megfordítod a kocsit, akkor nem reagál azonnal magától.
Nem is baj sztem, h egerezni kell. Többet láthatsz a környezetedből.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.