Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy aki ps3-on játszik a gta4-el, azzal tudok e játszani multiba, ha én pc-n tolom?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30352) negyven2 válasza LordAxwell (#30351) üzenetére


negyven2
veterán

Röviden és tömören: Nem! :( :( :(

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#30353) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valami rendes magyar nyelv van a 4-hez? tegnap befejeztem a dimitri féle endinggel, most a liberty city minute-re gyúrnék rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30354) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#30353) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van már magyarosítás a simához.

más: van gta ps3-ra? :Y Azt hittem arra nincsenek gfwl-os játékok.

[ Szerkesztve ]

(#30355) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#30354) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és hol van? :)

am. jóreggelt, ps3-ra előbb volt mint pc-re :DDD ugyanígy pl. a VC is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30356) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Az első hozzászólásban írt PH játékosokat hol tudom elérni, hogy játszani tudjak velük, vagy szoktatok e játszani még a játékkal egyáltalán?

köszi.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#30357) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#30355) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]

És gfwl is van ps3-ra, vagy ők nem multiznak?

(#30356) LordAxwell
Gfwl-ben keresheted őket.

[ Szerkesztve ]

(#30358) Kassadin válasza Mr.Csizmás (#30353) üzenetére


Kassadin
addikt

Elég régóta van már hozzá.

LordAxwell: Felveszed barátnak a gfwl rendszerben őket.

(#30359) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#30357) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ott PSN van.

a magyarítást meg azért kérdeztem, mert láttam itt olyan screenshotot, hogy "egy katona mód achi" abból a fordításból kösz nem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30360) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Már egy ideje tolom a játékot ismét egy laptoppal:

Lenovo Y570A
-Intel Core i3 2310 (2.1 Ghz, 2 core -> 4 threads (HT) )
-Kingston 2x 4096 MB (8192 MB) 1333 Mhz DDR3
-Intel HD 3000
-Nvidia GT555M 1 GB / 128 Bit GDDR5 (Nvidia Optimus)
-WD 500 GB / 5400 rpm
-15.6" LED 1366x768

a következő grafikai beállításokkal:

(de jó lenne ha már menne a PH! képfeltöltője)

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne még szebbé varázsolni a játékot? Mi az amit szerintetek lejjebb kéne vennem és mást meg növelni?
Azt tapasztaltam, hogy az árnyékok fogják meg igazán a dedikált Nvidia VGA-t. A víz meg úgysem fontos, mert nem sokat látom vagy nem figyelem, de leginkább hidegen hagy.

Az élsimítással kapcsolatban meg az a kérdésem, hogy azt csak grafikai mod-dal lehet csak elérni? Mert a játék grafikai motorja nem támogatja?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30361) ittakary válasza Puma K (#30360) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem tudom, hogyan lehetne szebb, de első lépésként kapcsold ki a VSYNC-et. Tök felesleges...
Amúgy: bátor beállítások egy laptoptól... Én egy 4GHz-es i5 760 és egy 5870 társaságában játszottam hasonló beállításokkal (kicsit volt nagyobbra téve ennél...)

(#30362) Malibutomi válasza Puma K (#30360) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én a night shadow-t teljesen kikapcsoltam, az nagyon fogja a gépet, a sima árnyékot is levettem mediumra, mert kapcsolgattam, néztem és nem volt nagy különbség a high és medium között, meg ugysem az árnyékokat bámulom. Inkábbb felraktam az ENB modot és úgy tettem szebbé :)

(#30363) Puma K válasza ittakary (#30361) üzenetére


Puma K
veterán

Szebb alatt arra gondoltam, hogy hogyan lehetne elérni még jobb látványt elérni, mert biztos vannak olyan dolgok amik feleslegesek és esetleg érdemes lejjebb venni őket mást meg magasabbra állítani.
A VSYNC-et minden játéknál bekapcsolom, mert észre szoktam venni mikor fent már a frissített kép van és lent még nem és "feleződik" a kép, ami engem nagyon szokott zavarni.

Amúgy: nem hiába került annyiba amennyibe :) ez a laptop, elég sok új játékot elég szépen visz HD felbontáson, full HD-ban már nem az igazi mert visszafogja a 128 Bit-es memóriavezérlő sávszélessége meg a GPU is már kevés oda de azért még ott is tud mit mutatni.

(#30362) Malibutomi :

Megnézem úgy ahogy javasoltad!

Amúgy régebben mikor volt asztali gépem ( Intel i5-750, 4GB DDR3 1333 Mhz, Nvidia GTX275 896MB / 448 Bit) akkor volt, hogy percekig csak egy adott grafikai beállítást néztem, hogy mit változtat a játékon, mert a lehető legjobbat akartam kihozni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30364) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!
Tudnátok esetleg ajánlani valami jobbféle Car Pack modot? Nézegettem őket, de valahogy mindegyik hiányos itt-ott.
Van lehetőség esetleg kibővíteni az autótípusok mennyiségét, és arra rágyúrni egy Car Packet?
Előre is köszi :)

(#30365) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#30359) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak h nekem közérhető legyen, ez a PSN kompatibilis a GFWL hálózattal is (box+pc)? Vagy a ps3-asok, csak egymást közt tudnak játszani? :B

(#30366) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#30365) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, mindenki csak a sajátjáéval :N

LC minute achi: 2 óra alatt az első 13 mission. jó vagyok? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30367) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Hali

Multipalyer játék nem akar összejönni.

social club-on kereszül be tudok lépni (play)
mikor belépek a főmenübe és online akarok játszani kéri a cd-keyt amit érvénytelennek tart.

Mi lehet a megoldás?

(#30368) Kassadin válasza pok.tom (#30367) üzenetére


Kassadin
addikt

Melyik javítást használod, hogy a social club fent van még a gépeden?

Csak egy dologra tudok gondolni, a kód normálisan volt eltávolítva minden esetben(revoke)?

(#30369) pok.tom válasza Kassadin (#30368) üzenetére


pok.tom
aktív tag

biztos nem volt mindig revoke-olva haveromnak többször kölcsönadtam, mondta, hogy "ne felejtsd el revokeolni mert én már 1-2 elfelejtettem"

akkor ennyi?

nem tudom már melyik javítást tettem fel, pár hete szenvedtem vele 2-3órát aztán feladtam, most megint nekiültem, de már jobban járok, ha megveszem még 1x.. :W

[ Szerkesztve ]

(#30370) Kassadin válasza pok.tom (#30369) üzenetére


Kassadin
addikt

Tíz telepítésig lehet eljátszani ezt a "elfelejtettem revokeolni" dolgot(amit a mai napig nem értek, hiszen amikor leszeded, ott van a revoke ablak), aztán érvénytelen lesz a kulcs, és nem tudsz multizni.

#30371: Akkor nem tudom, csalt és banolták volna a kulcsot amiatt? Nem hiszem.

1.0.7-t tedd fel. De dobozos verziónál is automatikusan le kell szedni a legújabb javítást, közvetlen a telepítés után(ha jól rémlik).

[ Szerkesztve ]

(#30371) pok.tom válasza Kassadin (#30370) üzenetére


pok.tom
aktív tag

ja annyi biztos nem volt 1-2 max 3 alkalom lehetett,
melyik "javítást" tegyem fel?

(#30372) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért nem megy már több napja a bejelentkezés Social Clubba? :\

[ Szerkesztve ]

(#30373) pok.tom válasza Vasinger! (#30372) üzenetére


pok.tom
aktív tag

megy az, neha 5.re sikerul bejelentkeznem...

[ Szerkesztve ]

(#30374) Mr.Csizmás válasza pok.tom (#30373) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2.-3., van hogy elsőre is beveszi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30375) Vasinger! válasza Mr.Csizmás (#30374) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

KB. tizedjére sikerült. Köszi!

Bár ezt nem értem miért így oldották meg...

(#30376) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne hogy van egy eredeti pc gta 4-em és beleakarok tenni luxu kocsikat hogy lehet azt??

ilyeneket

http://www.youtube.com/watch?v=7iZr3Rkryos&feature=related

(#30377) Vasinger! válasza crysis 2011 (#30376) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ez a kérdés engem is érdekelne. Szóval ha belaraknék 1-2 autót, ami eléggé gyors nem bszná szét a játékot meg ilyenek?

(#30378) negyven2 válasza Vasinger! (#30372) üzenetére


negyven2
veterán

Nálam is csinál ilyeneket de aztán megy...
Nem úgy mint a Burnout: Paradise-ben, ahogy már egy éve leálltak a szerverek, így akár warezban is nyomhatnám, ráadásul még az extra tartalmakat se tudom így elérni...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#30379) Amfiton


Amfiton
tag

Gigabyte EP43-S3L,CPU Q9400 2.9Ghz,VGA GTX460 768Mb,RAM OCZ DDR2 4GB 1150mhz,windows 7 64bit- ez az én pc-m,de valahogy a GTA 4 EPFLC mediumon is csak ha megy vagy max. 40frame-n(min. pedig 16 frame).Valaki tudna adni valami tanácsot,hogy miért ilyen rosszul fut?(tudom nem valami jó gépem van de csak 1280*1024-es felbontásban játszok) A tanácsokat előre is köszönöm!!!

(#30380) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
van nekem egy core duo E4600 cpu 2.4ghz
vga nvidia gt440 1gb-os 2gb ram és a gta 4 szagat rajta miért van?? :O

(#30381) GoZoL válasza crysis 2011 (#30380) üzenetére


GoZoL
senior tag

4 magos cpu-t szeretni, még nekem is be-be szaggat, egyszerűen rosszul van optimalizálva. Olvastam, hogy még i3,i5,i7-nél is beröccen.

(#30382) dy_nmq válasza crysis 2011 (#30380) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

mert hát no mondjuk ki összességében gyenge a géped. Probald alacsonyabb felbontáson nagyon kicsi látotávval meg vegyél még 2 giga ramot.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#30383) Mr.Csizmás válasza crysis 2011 (#30380) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

E4600 kevés nagyon, meg a 2 giga ram....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30384) nincsisbéla válasza Mr.Csizmás (#30383) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Valamilyen nagyon alap felbontásban elvileg elketyeg. De valóban: Valószínűleg a gyenge pc okozza a "problémát". :K

Mentalita'

(#30385) Teasüti válasza crysis 2011 (#30380) üzenetére


Teasüti
nagyúr

2,4 ghz még négy magból is kevés ennek a játéknak, nem hogy kettőből. :N
Többit mondták előttem. :)
4x4 ghz-nél és 4 giga ramnál kezdődik az élet gta 4-ben.

[ Szerkesztve ]

(#30386) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

milyen cpu-t és alaplapot vegyek?? :B :R :R

(#30387) Teasüti válasza crysis 2011 (#30386) üzenetére


Teasüti
nagyúr

ha csak ez a játék a lényeg, akkor 4 mag alá ne add, és legyen baromi jól tuningolható. Meghálálja a játék a 4+ ghz-et, semmi sem elég neki. :)
Core2quad 9550-től indul a licit és határ a csillagos ég. :))

(#30388) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

mennyibe lehet kapni 4magos cpu??
nem vágom hogy kell keresni :DD

(#30389) Regirck válasza crysis 2011 (#30388) üzenetére


Regirck
senior tag

Nagyon 775-ben nem érdemes gondolkodni mert régi fejlesztés.

Viszont frissebb tokozásnál már alaplap és ramot is venned kell és az meg már sok főleg, hogy gyenge a forint is. (Bár ha ezt választod akkor Jan 1 előtt tedd meg mert jőn a Viktor csomag).

Lényeg az, hogy vagy veszel +2GB memóriát és egy Q84xx vagy nagyobb processzort ami lényegében nagy pénzből kis fejlesztés. Vagy még nagyobb pénzből csinálsz egy közepes fejlesztést!

Sajnos a videokártyád se valami jó fajta...

GTA IV-el játszol CSAK akkor xBox-t ajánlanám!

[ Szerkesztve ]

(#30390) Teasüti válasza Regirck (#30389) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi lesz január 1.-től a hardverek vonatkozásában?
(Nem nagyon követem az eseményeket, talán új Áfa? :B )

Xbox-on viszont limitált a grafika. Egy medium-low beállításnak felel meg PC-s vonalon.
Viszont egy xbox árát minimum rá kell költenie a gépre, ha érdemi eredményt szeretne. :o

(#30388) crysis 2011
A géped gerincét - cpu, mobo, ram, vga - végülis egy az egyben le is cserélheted, ha jót akarsz. Ez akárhogy is nézem drága mulatság lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30391) Kassadin válasza Teasüti (#30390) üzenetére


Kassadin
addikt

27% áfa biztosan...

(#30392) Puma K válasza GoZoL (#30381) üzenetére


Puma K
veterán

Ezzel a kijelentéssel miszerint "A GTA IV egy rosszul portolt konzoljáték" nem értek egyet.

Mikor megjelent akkor tényleg rossz volt, de az 1.0.4-gyes patch sokat javított.

Valamint azt sokan elfelejtik, hogy a GTA IV-ben egy élő és pezsgő város van amiben sok-sok ember van amit bizony a CPU-nak számolnia kell amiből minél erősebb van annál jobb.
Ha te száguldozol és közben töröd rommá a kocsikat, gázolod halomra az embereket amiknek megint csak van egy törési modelljük kocsik esetében és ragdoll ([link]) a hullák esetében amit ki kell számítani még az emberek reakcióit is kénytelen a CPU kiszámolni valamint még közben gránátokat is dobálsz akkor megint csak kilyukadunk a CPU-nál aminek ezeket mind-mind ki kell számolni és azért lássuk be nem kevés ember van az utcákon (ez persze változik a grafikai beállítások függvényében) mint gyalogos és mint autós így ez egy eléggé nagy teljesítményű CPU-t igénylő folyamatok egyvelege.

Az sem elhanyagolandó tényező, hogy manapság aki játszani akar annak kénytelen 4 magos procival, minimum 4 GB memóriával és egy használható teljesítményű VGA-val szerelt géppel rendelkeznie. Ha valamelyik nincs meg a felsoroltak közül akkor jönnek a kompromisszumok.
Saját példámból kiindulva anno ami volt gépem abban a következők voltak nagy vonalakban:

-CPU: Intel i5-750 (2.6Ghz@3.2Ghz)
-RAM: 4096 MB DDR3 1333
-VGA: Nvidia GTX 275 896 MB / 448 Bit GDDR3
-HDD: WD 500 GB / 7200 rpm (erre volt a játék telepítve, de emellett még volt 3 db másik vinyó)

ezen elég szépen futott a GTA és a többi játék is, most meg van egy laptopom:

-CPU: Intel i3-2310 (2.1 Ghz)
-RAM: 8192 MB 1333 Mhz DDR3
-Dedikált VGA: Nvidia GT555M 1 GB / 128 Bit GDDR5
-WD 500 GB / 5400 rpm (közel ugyan az a sebessége mint a 7200 rpm-esnek csak kisebb a rezonancia, és a hangja valamint kevésbé melegszik)

na itt már jöttek a kompromisszumok, a CPU és a dVGA miatt.
Igaz ugyan, hogy a processzor nem valami "húdekomoly" a maga kis 2.1 GHz-ces magonkénti órajelével, de ez van, legalább csendes, halk de mégis nagyszerű a maga nevében.
(zárójelben megjegyzem, hogy előbb fogy el a dVGA teljesítménye mint sem a CPU lenne a leggyengébb láncszem, laptopnál minél magasabb az órajel annál jobb, pl ezért is van, hogy az én kis i3-mas procim jobban teljesít játékok alatt mint egy i7-es... az i7-es mobil CPU-k általában 2 Ghz környékén vannak amit a TurboBoost állítgat ugyan, de alapból alacsonyabb értékről indulnak szemben az én 2.1 Ghz-ces órajelemmel. Szívem szerint vennék egy 2.5 vagy 2.6 Ghz-ces i5-ös procit, csak valami 60-70k Ft körül mozognak azt hiszem...)

Review Intel Sandy Bridge Processors Gaming Performance --> [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30393) vendettta


vendettta
tag

fiúk! miért van h a 4870em vramját ujabban 512elyett 260mb-re nyomatja be?! ennyinek érzékeli..most öltöm a 1.0.7.0es patchet..megoldja?

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#30394) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Cserélni szeretném az autókat a játékban lévők helyett különböző emberek által készített kocsikra. Az az egy gondom akadt, hogy az ilyen egyedileg moddol kocsik lehet külsőre tökéletesek, de mikor használja az ember őket akkor bizony elborzad, mert indokolatlanul és egyáltalán nem realisztikusan hintázik a kasztni vagy dülöngél az autó oldalirányban kanyarodáskor.
Ezt ki lehet javítani esetleg azzal, hogy az autó paramétereit átírom? Pl a tapadás 2 helyett mondjuk 4 (hasra ütés szerűen adtam meg).

(régen moddoltam már a GTA-t és ezt elfelejtettem, hogy van-e ilyen lehetőség és ameddig ezt nem tudom nem akarok semmilyen szinten hozzányúlni a játékhoz, csak ha már ezekre a kérdésekre kaptam választ)

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30395) zeix


zeix
senior tag

Nekem i7-960-am van 6giga rammal és ez is gyengusznak tűnik az 1366-os felbontáshoz.
Azt tudom hogy a 4650-es kártya nem sok, de ez van.
A többi játékot meg viszi rendesen.

(#30396) Mr.Csizmás válasza zeix (#30395) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bocs, de ez mega fail :D legalább egy 4870 (X2) szint kellene a procidhoz.... :K

így olyan a géped, mintha lenne egy sportautód szélvédő nélkül

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30397) zeix válasza Mr.Csizmás (#30396) üzenetére


zeix
senior tag

Igen, tudom. Egyenlőre ez van.
COD MW3 meg megy full-hdben.
Majd a 6950-es jó lesz szélvédőnek.

[ Szerkesztve ]

(#30398) Kassadin válasza zeix (#30397) üzenetére


Kassadin
addikt

COD MW3-t hogyan lehet összehasonlítani a gta negyedik részével?

(#30399) Puma K válasza Kassadin (#30398) üzenetére


Puma K
veterán

Úgy, hogy ha az megy Über-Ulta-High-Magas-Full grafikai beállításokon akkor menő vagy. Ha nem, akkor te egy nem létező ember vagy.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30400) zeix válasza Kassadin (#30398) üzenetére


zeix
senior tag

Csak érdekességnek írtam, hogy az megy, a GTA meg szaggat mint a barom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.