Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) reelc válasza AtHoS (#1000) üzenetére


reelc
Topikgazda

:)
Tetszett az a skill, az első karimmal használtam.
Ha jól tudom az igazából nagyon gyors mozgás, nem igazi teleportáció. Szóval ha akadály van előtted és nem tudod megkerülni, akkor nem megy.
30 Energy Cost
3 Second Skill Recharge
166% Weapon Damage
58 Piercing Damage
Stun target for 1.5 Seconds
500% Movement Speed

A Soldier Blitz-e még hasonló. Lassabb, de erőteljesebb.

Most látom 1000-ik hsz meglett a topikban, mert sokat beszélek magamban. Persze töredéke lenne, ha lenne első hsz/összefoglaló. Persze nem bánom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1002) AtHoS válasza reelc (#1001) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, igazad van, de amúgy szokott "kanyarban" is közlekedni vele a karakter, nem csak nyílegyenesen, ráadásul monsztákon keresztül is megy vele, mikor nagy tömeg beszorít sarokba, akkor szoktam a tömeg túloldalára ugrani vele a monsztatömegen keresztül, de ez a fél pályán átrepülés - mint írtam szó szerint fél pálya, vagy 10 képernyőnyit sikerült megtenni egyetlen aktiválással - azért eléggé BUGnak tűnik. Nem tudom mi okozta, talán ellőttem a skillt, miközben meghalt a monszta mielőtt odaért volna a kari? A fene tudja..

Szerk.
Épp egy csillagos monszta is volt a pakkban, lehet arra sikerült aktiválni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1003) reelc válasza AtHoS (#1002) üzenetére


reelc
Topikgazda

Régen használtam azt a skillt, változhatott is akár azóta.
De bug is lehet, valóban.

(#1004) AtHoS válasza reelc (#1003) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkora távolságra nem lehet rámutatni monsztára, mivel nincs képernyőn :B

Amúgy craftingnál mi alapján dobja be a kraftolható tárgyra a statokat?
Összeszedtem a karira szükséges Badge of Mastery receptjét, plusz az összetevők is megvannak, viszont pl. a linken látható statoktól eltérően a kovácsnál +19% to All Damage illetve 21% Elemental Resistance szerepel. A buildnál amit nézek GT-ban pedig +23% to All Damage illetve 26% Elemental Resistance látható a tárgyon :F

read-only mode on the forum

(#1005) reelc válasza AtHoS (#1004) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egyrészt a kovácsoknál a Talent, ami kicsit befolyásolhat értéket, másrészt gondolom az ilyen játékoknál szokásos tól-ig értékek alapján. Az egyik statja jobb valamivel a másik kevésbé, és 2 egyforma tárgynál lehet matekozni melyik is éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#1006) AtHoS válasza reelc (#1005) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No de, ha változó az a stat ami fixen van rajta (tehát nem a kovács képessége dobja rá), akkor a wikin ez miért nincs jelezve?

No meg az is érdekes, hogy a kérdéses cuccnál kerül rá +5 egy "random" skillhez is, ami karakter osztályonként változó. Namost ugye Infiltrator-t (Nightblade/Inquisitor) kezdtem Build alapján és a GT kari linken pont az a skill van rajta, ami a fő támadás, de wiki-n Nightblade mellé ezt a skillt nem is sorolja a Completion Bonus-nál. Szóval valami nem kerek a wiki-vel szerintem :F

Na most rákerestem grimtools-on [link] ott a build oldalon látható értéket hozza 23% to All Damage és a 26% Elemental Resistance ami úgy néz ki, hogy FIX értékek, nem tól-ig és ott hozza a Rune of Hagarrad skillt is prefix és suffix oldalon is.

Viszont Veteran-on több kovácsnál is a 23% és 26% helyett FIX-en 19% és 21%-ot hoz

De, ha mégis random lenne ezek az értékek, akkor mi alapján random, mert FIX-en ezt mutatja több kovácsnál is ránézve. Próbálnám maxolni, ha lehet :B

Szerk.
Ja és Offens Ability is csak +3%. Karakter szintje befolyásolhatja az értékeket? ha megvan neked ez a recept és összetevők, akkor ránézhetnél 100-as karakterrel mit mutat nálad :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1007) Har_melin válasza AtHoS (#1006) üzenetére


Har_melin
addikt

Nem lehet, hogy itt is van egy ilvl befolyásoló tényező, mint a PoE-ban? Alacsonyabb szinten/szintű cuccra nem tudsz bizonyos értéknél jobbat rakni? A felrakott buildekben gondolom már mindenki az endgame 90+ szintű craftolást használja.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1008) reelc válasza AtHoS (#1006) üzenetére


reelc
Topikgazda

Lehet égő, de én csak lekraftolom ami kell... a megfelelő tárgy legyen a megfelelő statokkal és kész. :) Nem próbálkoztam sosem többször. Persze tudom, hogy ugyanazon tárgy eshet eltérő statokkal... amikor a duplán meglévő cuccaimat hasonlítgattam egymással, sok idő elment vele. :)

A te tárgyadnál maradva:
A hivatalos Wiki oldal ez. A Gamepedia a hivatalos ami frissül is, a Fandomos nem.

Hivatalos wiki:
This is a crafted-only item and requires the Blueprint: Badge of Mastery. Crafting adds a random prefix and a suffix, which respectively grant +3 and +2 to a random skill.

Nem hivatalos, régi:
Badge of Mastery is a Legendary Medal. This item can be crafted after finding the Blueprint: Badge of Mastery. Crafting adds an affix which grants +5 to a random skill.
Az eltérést okozhatja az, hogy volt patch, és a régi wikit nem frissítik már mert nem az a hivatalos.

Az AoM kieggel megjelentek az item skill modifieres tárgyak. Úgy látom ebben a listában nincs benne a Badge of Mastery, gondolom mert bármely karinak belehet tenni. Mert alapból nincs rajta olyan skill, ami mastery specifikus.

Unique affixes tárgyak. Mind craftolható, nem drop, gondolom akkor adja be azt a skillt amit beadhat az adott karihoz. Csak ugye lehet jópár variáció. Egyik sem kellett még nekem.

Legyártottam egy ilyet 2x egymás után.
Kapott a kovácstól 1 tulajdonságot.
Kapott egy resistanceot.
Kapott egy resistanceot + ugyanabból retaliationt.
Még a fix tulajdonságoknál is eltérő százalékokat adott. Pl. az egyiken a health kisebb, de a többi érték annyi vagy +1% mint a Grimtoolson.
Ez szerintem RNG lehet, valamilyen alapstatokkal operál a játék (innen szedheti a Grimtools is az infókat) a tárgy generálásánál pedig változnak az értékek, így biztosítja a játék, hogy eltérőek %-osak legyenek a tárgyak. Legalábbis szerintem.
Ezt támasztja alá a fenti kraftolásom, ill. az is, hogy megnéztem amit kértél lvl100-on (de nem kraftoltam le), és pontosan ugyanazt mutatta, mint neked. Könnyen lehet hogy Offensivere beadna 4%-ot, csak lehet más kisebb lenne, vagy nagyobb valamivel. :) Szerintem a három requirement csökkentő van fix értékkel.

Véleményem szerint nincs értelme üldözni azokat az 1-2%-okat. Ahogy írtam ezt sosem tettem, és van mögöttem 3db lvl100-as kari. Ami tudom nem sok, de lesz majd még. :)
A minél perfektebb hajkurászása természetesen kinek szíve joga, csak nem biztos, hogy megéri az időt és energiát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1009) Xalderon válasza reelc (#1001) üzenetére


Xalderon
tag

A Riftstone komponens altal adott Chaos strike skill hasonlo ehhez. Szintezeskor szoktak hasznalni, hogy noveljek a haladas sebesseget es a mobilitast.

(#1010) reelc válasza Xalderon (#1009) üzenetére


reelc
Topikgazda

Így van, és érdekesek lesznek a Grim Misadventure #138: Moving Right Alongban lévő új mozgási formák is!

+ majd az új kari "pörgőbarbár" :) mozgása/támadása.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Valaki majd megszánhatna 2 percre:D

Karaktereim között szükséges az iron mozgás - egyik nagy hibája a játéknak - mert az új lvl 96osnak 30k ironja maradt, nincs pénzem relicet craftolni sem. Drága az élet:)

(#1012) reelc válasza Hokunda (#1011) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szerintem ez nem hiba és könnyen kijátszható.
A legerősebb kariddal elmész a Cruciblebe, 10 hullámonként megállsz, sárgától vagy zöldtől fölfelé mindent felveszel, beteszed a shared stashba, és eladja a karid akinek kell pénz. :)
A lvl1-es raktárkarijaim ládáit mind így unlockoltam.

Akinek meg nincs Crucibléje a játékban keressen farmolós helyeket, és adja el ami esik. :)

Persze letudnám craftolni neked (nekem nem kell a pénz), de mire a játék elé kerülök, lehet kész is leszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#1013) Hokunda válasza reelc (#1012) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Nem kraftolnom kell, hanem maga a pénz hozzá, az nincs. A másiknak vannak milliói ami meg nem kell, persze azzal is kraftolhatnék aztán stash, de ez így rövidebb. Ennek is volt 2 millió ironja csak elköltöttem.

(#1014) reelc válasza Hokunda (#1013) üzenetére


reelc
Topikgazda

Értem. Hát leírtam hogy csinálnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#1015) AtHoS


AtHoS
nagyúr

reelc nem linkelte, de Humble-n akciózzák a Grim Dawn "részeket" [link]

read-only mode on the forum

(#1016) reelc válasza AtHoS (#1015) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi, én sem látom mindig. :)

(#1017) #75791360


#75791360
törölt tag

Sziasztok,

még viszonylag új vagyok a játékban - régóta megvan, de mindig új buildeket próbálgattam, így csak most jutottam az endboss közelébe (AoM kieggel értendő). Ha meglesz, akkor érdemes még az első nehézségi szinten maradni bármiért is, vagy mehetek egyből a következőbe? Tehát például reputációt tovább húzni bounty-kkal... nem tudom, hogy ezek a repuk elölről kezdődnek-e az új difficulty-n. Próbáltam guglin is keresni, de nem találtam rá kielégítő választ, talán rossz kulcsszavakat használtam.

Előre is köszi és üdv:

RR

(#1018) AtHoS válasza #75791360 (#1017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link1] [link2] ;)

read-only mode on the forum

(#1019) reelc válasza #75791360 (#1017) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv itt!

Újrafarmolni talán a Skeleton keyes területeket érdemes, abból is mondjuk az Ancient Groveosat, mert az az utolsó.
Érdemes sok millióval menni oda, Vinelton a növényárus miatt, elég sok receptje van, és frissül is a kínálata (előremész a következő pálya kb. feléig majd vissza, frissül).

Nem tudom melyik frakcióval hogy állsz, de akkor már jobban jársz, ha Eliten szánsz rá több időt.
Viszont érdemes megcsinálni a frakciós küldijeit mindnek. Mégha XP-t már nem is nagyon kapsz érte, a frakciós repért érdemes. Kivéve az Outcastot (ha baráti), mert az viszi mínuszba a The Black Legion reput.
Amúgy minden nehézségi fokozaton eldöntheted a választhatóak közül, hogy továbbra is barát vagy-e? Érdemes kitartani, mert a végén ha nagyon jóban vagytok hozzájutsz a mandatekhez ami minden új karinak jól jön majd, ill. a helyedben most bountyznék a Malmouth frakciónak és az utolsó területeket farmolnám, mert ha majd 100% vagy velük, vehetsz tőlük XP-s italt, ami átadható új karinak is.
Amint tudsz vegyél Wristet, az első komoly karinak érdemes. Nem stackelhető sem ÍWristtel, sem Mandatevel.

(#1018) AtHoS: Gyorsabb voltál, nem is láttam csak most beírás után. :)

[ Szerkesztve ]

(#1020) #75791360


#75791360
törölt tag

Köszi a válaszokat,

igen, elsősorban a repuzásra voltam kíváncsi. Akkor ha jól értem Malmouth-ét érdemes, a többi ráér később, illetve farmolás az említett helyeken (Devo pontok, mellékküldik megvannak, Hidden Path is). A növényárusra ránézek még akkor. Ja, meg dinamitot is kéne farmolni, azt mindig elfelejtem, alig van. Amit egyébként nem rágott a számba a játék, arra még nem jöttem rá, tehát pl. hogy ez a "Wrist" micsoda, arra majd rá kell keresnem (meg is teszem majd). De még mindig nem döntöttem el tutira, mi legyen a main, pláne hogy jön a rendkívül szimpatikus Oathbreaker mastery a következő kieggel, a mostani legnagyobb karim pedig pont egy tankosabb melee kari, és nem akarom, hogy unalmas legyen, ha majd elkezdem a tervezett Warlord-ot (bár azért nem teljesen ugyanaz a stílus). Van még egy hasonló szintű summoner karim, csak ahogy nézem, nem épp a legkonvencionálisabb módon fejlesztem, hanem ahogy nekem tetszik, úgyhogy nem tudom, hogy életképes lesz-e.

Persze ez legyen a legnagyobb bajom, végre megint egy ilyen király játék, ahol tényleg fejleszted a karid és jól bele lehet merülni abba, hogy milyen legyen, plusz nem az a "kihívás", hogy ugyanazt nyomatod újra és újra, csak nagyobb számokkal, mint a farkát kergető kutya. Meg kell ezt becsülni, mert minden csak butul és butul egyre lejjebb (én pl. ha lesz is Diablo 4, a közelébe nem megyek a D3-RoS után, meg úgy egyáltalán az újkori Blizzard hozzáállása láttán).

(#1021) reelc válasza #75791360 (#1020) üzenetére


reelc
Topikgazda

Azon a szinten ahol vagy azért Malmouthért, mert a játék végén az ő ellenségeik vannak. A következő nehézségen meg tornázd fentebb mindet ahogy írtam + bountykkal amíg jön az XP belőle.

Writs = 50% reputation gain toward that (friendly) faction
Mandate = 100% reputation gain toward that (friendly) faction
Warrant = 50% infamy gain toward that (hostile) faction

Warrantot még nem használtam, attól gyorsabban utál meg az adott ellenséges frakció, ezt Nemesis Bossok dobják.
Writs: amikor az adott frakciónak melózól +50% XP-t kapsz, Mandate +100%
Nem stackelhető, első magas karinál érdemes a Wrist és majd Ultimaten eljutsz oda hogy minden frakcióval 100% jóban leszel, és akkor veszel a többi karidnak Mandateket.

Nem tudom használsz-e, de a buildednek megfelelő augmentációkat, componentseket érdemes, meg egy jóféle relicet. Ha szeretnéd tudok craftolni neked, rengeteg receptem van, ne várd ki hogy hátha kiesik, itt nincs "smart" loot.

Mastery kivételével mindent vissza lehet vonni. Kiosztott skillpontokat, Devotion pontokat Mysticnél.
Valamelyik quest a kiegben ad egy ilyet ezzel az attribution pontokat lehet visszavonni.
Szóval semmi gond, ha nem működik pár dolog, újra lehet tervezni.

Talán próbálj be egy petest, vagy dual pisztolyos karit. Változatosságnak jó lesz a közelharcos mellé.

Örülük, hogy tetszik.
Én is a D3-ról csábultam át anno, szerettem, de ez kész felüdülés volt helyette.

[ Szerkesztve ]

(#1022) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Dawn Build Compendium IX - pár napja ez az aktuális.
Akinek nincs meg az AoM, a GD Build Compendium V-ben nézelődhet.

[ Szerkesztve ]

(#1023) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Már régóta megvan a játék de most újra kedvet kaptam hozzá. Eddig nem sokat játszottam vele. Az új dlc-t megvettem. Tudnátok tanácsokat adni mire érdemes figyelni stb? Rengeteget dióztam szóval nem vagyok teljesen noob de ez azért összetettebb mint a 3. Nézegettem a belinkelt buildeket is. Egy occultist, demolishert kezdtem. Lvl 10 körül lehetek. köszi előre is

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1024) reelc válasza Bennyboy (#1023) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv itt!
Jó játékot!

A DLC alatt az AoM kieget érted?

A Veteran módot pipáld be.
Masteryt (class) nem tudsz visszavonni. A kiosztott skill pontokat és a devotionokat igen. Persze nem ingyen. Nagyon soká hozzájuthatsz a kieg területén attribútum pont visszavonó italhoz is.
Használj componentseket, támadásra, resistancera... úgy érdemes ha teljes darabot raksz a cuccodba. Támadásnál legyen összhangban a sebzésfajtáddal (pl. Bleed).
Ha a Titan Questtel játszottál, ezek egy része ismerős lehet.

Játssz, tapasztald ki, majd ha végigvitted a nehézséget akkor érdemes pl. olyan cheklistet nézi, hogy megvolt-e minden Devotion Shrine, stb. addig ne, legyen meg a felfedezés öröme.

[ Szerkesztve ]

(#1025) Har_melin válasza reelc (#1022) üzenetére


Har_melin
addikt

Jó látni, hogy egyre több g1-g2 build kerül bele az összeállításba. (újoncoknak: a g1-g5 a build felszerelés függőségét jelenti, g1 a legegyszerűbb összeszedni, a g5 jelzésűek pedig csak hosszas farmolással vagy szerencsés trade-del elérhetők). Úgy látszik, rájöttek, hogy új játékosoknak elriasztó lehet az, ha csupa olyan buildet talál, aminek az összerakásához sok szerencse és nagyon sok beleölt játékóra kell.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1026) reelc válasza Har_melin (#1025) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egyetértek, a változatosság a játék előnyére válik.

Jó dolog a Monster Infrequents és a frakciós árusok egyaránt.
Így lehet 1-1 darabért célzottan farmolni (persze kell hozzá szerencse, de eléggé behatárolható hol eshet és kinél) , vagy reput növelni.

[ Szerkesztve ]

(#1027) djherby


djherby
tag

Vasárnap sikerült egy kicsit előre jutnom. És Homestaed-ben jött a frakció választás Order v. Kymon? A következő helyszín Bloodgrove, előtte ugye a két várral. Eddig Kymon mellett voltam. Gondoltam megyek is be hozzájuk. Erre látom, hogy támadnak. Akkor esett le, hogy sztem elnéztem a választásnál a gombot. Már nem tudom visszacsinálni? 71-es szinten járok a Warderemmel, 72-n fel tudok majd venni egy-két cuccot, aztán majd 75-ön még többet. Most egyébként volt két ellenfél East Marsh-ban Belegor és főleg Kalis Ka akivel nem kellett egyáltalán kergetőznöm.

(#1028) reelc válasza djherby (#1027) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nehézségi szintenként egyszer lehet választani a választhatóakat.
Ha nem saját build, akkor érdemes az endgame build cuccait átnézni, milyen frakciós augmentációkat, cuccokat használ és azalapján érdemes dönteni. Ha nem használ a választató frakciók közül, akkor is érdemes úgy intézni, hogy egyszer kilegyenek maxolva a Mandatek miatt. Abból jól bevásárolhatsz későbbi kariknak is.
Igen a player lvl75 egy komolyabb szint, az alapjáték cuccai ekkorák voltak maximum (a max. player lvl szint pedig 85 volt).
Ha megvannak a kellő cuccaid, elég jó boostot érhetsz el lvl75-ön.

[ Szerkesztve ]

(#1029) djherby válasza reelc (#1028) üzenetére


djherby
tag

Köszi! Akkor ez most már így marad.

(#1030) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Én demolish-occult-ot kezdtem ez alapján:
[link]
Jó lesz ez nekem így hogy még ismerkedem a játékkal?
A veteránt bepipáltam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1031) reelc válasza djherby (#1029) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szívesen.
Fejleszd fel azt amelyiket választottad.
Gondolom Eliten vagy. Megcsinálod az összes küldijüket + bountykat. Majd Ultimaten is maradj náluk, szerintem így kilehet még maxolni.

[ Szerkesztve ]

(#1032) reelc válasza Bennyboy (#1030) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jó lesz neked bárhogy, amíg örömödet leled benne. :)
Régen sokat D3-aztam, és nagyon tetszett, hogy ez a játék annyira más.
A Normal/Veteran ismerkedés a játékkal szint.
A build erősnek tűnik, és szépen részletezte.
Endgame cuccod nyilván nem lesz első játékra, de lesznek cuccaid, megoldod valahogy.:)

A Grimtoolsban a felfele nyílra kattintva betallozód a karid, majd csinálsz egy linket. De ez ráér, ha majd úgy érzed szükséges, elakadtál.

[ Szerkesztve ]

(#1033) AtHoS


AtHoS
nagyúr

bakker..mekkora nyomorékság már, hogy elite-en nem dobott egyetlen használható fegyót sem eddig, amivel érdemes lett volna lecserélni amit veteran-on kerítettem (pedig már araszolok igencsak Malmouth felé...éppen Barrowholmba értem) :(

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1034) reelc válasza AtHoS (#1033) üzenetére


reelc
Topikgazda

MI-ből se tudsz valamit levadászni?
Most hogy néz ki a karid? Mutasd, lökd be a grimtoolsba.

[ Szerkesztve ]

(#1035) AtHoS válasza reelc (#1034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt tartok most [link], bár attribútumnál ír 26 felhasználható pontot, pedig el lett osztva mind Physique-ra, így most a karin 1030 az értéke

Ja, hogy Devotion pontoknál is max szinthez méri, akkor már világos...

read-only mode on the forum

(#1036) reelc válasza AtHoS (#1035) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ha elfogadod, tudok adni:
The Silver Sentinel komplett szetet.

Craftolható:
Empowered Reaper's Touch
Beronath, Reforged
Olexra's Chill
Elemental Balance bár ehelyett már inkább ez.
A receptek megvannak.

Farmolható:
Sigils of the Executioner Skeleton keyes területen főellenél.
Spectral Battle Axe- Amarasta's Blade Burstot támogatja.

Most ennyi idő alatt ennyi, alapul véve a Cold irányultságodat.

Bárkinek fennáll (Steames alapjáték+AoM esetén): ha lekell kraftolni valamit tudok segíteni, csak a nyersanyag kell, az ára nem, goldom sok van.
Szét tudok nézni mim van feleslegben, ha tudod mi kell.
Jól tudom milyen elkedvetlenítő tud lenni, ha nincs upgrade. Ez a hagyományos lootrendszer. De van sok megoldás (kapsz valami, kraft, MI-re vadászás, frakciós boltok - mondjuk utóbbi cuccai az adott karira vonatkoznak, kivéve pl. Mandatek. Amihez oda van írva hogy "Soulbound" nem adható át).

[ Szerkesztve ]

(#1037) AtHoS válasza reelc (#1036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz, de Malmouth Sewer faction árusánál odabasz fegyókat vettem, igaz 4 szint kell még hozzájuk. Úgy látom Malmouth részt gyúrták ki rendesen így itt érdemes csak ütős cuccok után kutakodni....ehh ezzel így jól fel is borul a játék "talált tárgyak osztálya" Normál/Veterán után, mert gyanítom, hogy a mostani fegyókat is itt szereztem be még veteránon és egészen idáig nem is találkoztam értelmes alternatívával :Y

Szóval szedek még magamra 4 szintet, bár addig lehet már a végjáték környékén leszek :B

read-only mode on the forum

(#1038) reelc válasza AtHoS (#1037) üzenetére


reelc
Topikgazda

Az természetes hogy ott van ütősebb cucc, az már a kieg területe, és ahogy szó volt róla a kieg a player lvl-t és a tárgy lvl-t is megdobta.
Sok maxos build van az AoM előttről is.
Amiket linkeltem, kettő kivételével az alapjáték részei, és elég jó cuccok azok is.
Vagy ismert lényektől farmolhatóak, vagy craftolhatóak, szóval még be is szerezhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#1039) AtHoS válasza reelc (#1038) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk az nekem nem természetes, hogy Malmouth területen Veteran fokozaton jobb cucc esik (legalábbis fegyver biztosan), mint eggyel magasabb nehézségi fokozaton, tehát Elite-en az alapjáték területén. Többi cuccból volt olyan, amit lecseréltem Elite-n esettre, de kb. 60%-ban még Veteranon talált cuccokban lavírozok. Hát nincs nagy kontraszt főleg upgrade tekintetében az előbbiek miatt.

Csak azért jegyeztem meg ezt, mert számomra furcsa ez a megoldás.

read-only mode on the forum

(#1040) reelc válasza AtHoS (#1039) üzenetére


reelc
Topikgazda

Értem.

(#1041) reelc


reelc
Topikgazda

A Steamen Autumn Sale van, de a Grim Dawn árak rosszabbak, mint a fentebb linkelt Humble Storeosak, amik még 5 napig élnek.

(#1042) Har_melin válasza reelc (#1041) üzenetére


Har_melin
addikt

ilyenkor egyébként lehet keverni a beszerzési forrásokat? Nekem már megvan az alapjáték és az AoM steamről, akkor a Crucible egy másik forrásból működik a steames játékkal?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1043) reelc válasza Har_melin (#1042) üzenetére


reelc
Topikgazda

A lényeg az hogy Steames változatot vegyél.
A Steam, Humblestore rendben van, Steam kulcsot ad az utóbbi.
Szóval igen, a Humblestore ok, amúgy a kieget én is onnan vettem megjelenésekor.

Ami a GOG oldalán van az nem Steames, hanem saját DRM mentes változat.

(#1044) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok
6 ev diablo utan en is itt kotottem ki. Es 2 napja en is meg vettem a jatekot, reelc priviben mar elinditott mi merre. :)
Ismerkedem a jatekkal, de amugy nagyon ismeros, tiszta TQ, abba is anno bele tettem 1-2 szaz orat. A componensek is ismeosek voltak egybol. :K
Random elkezdtem egy demolitiont, utana meg viszont leiras alapjan csaptam hozza az arcanist. Amugy teljessen random megyek, nem is tervezek konkret build alapjan menni.
Elso kerdes minja hogy hogyan tudnak 2 pisztolyt egyszerre betenni? Egyelore egy nagy puskaval megyek.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1045) reelc válasza JSaN (#1044) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

Üdv itt és jó játékot!

Ezek az itemek engedik a dual pistolt.
A Devil's Crossing frakciónál (ahol indul a játék) tudod megvenni ennek a receptjét, lvl25-ön tudod majd használni a relicet. Respected reputáció kell a megvételéhez.
Addig lehet 1 puska, 1 pisztoly+pajzs, vagy egyébb offhand valami, ami segíti a sebzésed, vagy véd.
Akkor tudod, hogy componentsek lesznek még majd bőven, érdemes kompletté összerakva használni. Mint a TQ-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#1046) JSaN válasza reelc (#1045) üzenetére


JSaN
addikt

Koszi szal gunslinger, ok egyelore csak lvl18 vagyok ismerkedem, oregurassan haladok.
Componenseket gyujtom. :K

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1047) reelc válasza JSaN (#1046) üzenetére


reelc
Topikgazda

Onnan nincs messze a lvl25, próbáld elérni a frakciónál a reputáció szintet a recepthez, ha még nincs meg.

(#1048) AtHoS válasza AtHoS (#1037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jól tippeltem, lvl83-on abszolváltam Elite-en Marcell-t, szóval az ütős fegyók még nem kerültek kézbe.
Devotionokat összeszedtem, még 2 kell az 55-höz (az Ultimate-en lesz csak meg)
Steps of torment illetve Ancient Grove van még vissza küldikből, utána jöhet Ultimate :)

read-only mode on the forum

(#1049) reelc


reelc
Topikgazda

Ha tetszik valakinek a játék zenéje, a készítői Youtube csatornáján fent van kompletten a Grim Dawn, az AoM, és pár extra zene.
Illetve 1-2 track az FG kiegészítőből. + egyéb játék zenéjük.

Érdekességképp egy régi videó, a 2012-es Kickstarter kampányra készült. Ami a Diablo 3 PC-s debütálása előtt indult 1 hónappal.

[ Szerkesztve ]

(#1050) reelc válasza reelc (#999) üzenetére


reelc
Topikgazda

Mostanában nem nagyon tudtam játszani.
lvl39-en áll a kari, a Devil's Crossing és a Rovers Honored státuszú.

Aki petes buildet csinál, annak ajánlom a Rovers frakciónál a már Friendly státuszban elérhető Wrath of the Beast Tincturet, ami szép boostot ad a peteknek pl. a főbossoknál.
Azoknak akik a Diablo 3-ról jöttek: itt van pet attack gomb. Van olyan pet ami kicsit lomhább, de a becélzott karit támadják. :)

Amúgy a fegyver és az offhand is kifarmolható a buildhez, elég sok item lvl szinten megtalálhatóak.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.