Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) reelc


reelc
Topikgazda

(#852) Badlof2k válasza reelc (#849) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Csak nem szeretnel HCzni?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#853) reelc válasza Badlof2k (#852) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem szeretnék, de csinálom, elkezdtem. :)

Majd kiderül, meddig jutok.
Az achievementek miatt ugrottam neki. Amik sosem szoktak érdekelni egy játékban, de a GD-vel sokat játszottam, és a jelenlegi 87%-os achievement ráta mellett gondoltam bepróbálom.
Guidét követek, lassan haladok, nehogy az elbizakodottság legyen a vesztem. :) De persze elhalhat bármikor, ha nem figyelek eléggé, vagy túlvállalom magam.

Veteranon végigvittem az alapjátékot, most az Elite elején vagyok lvl58-cal.
A Skeleton keyes területeket kihagyom, majd nagyon sokára bepróbálom Veteranon. :)
Petes Conjurerrel vagyok.

(#854) ProEvoFan válasza reelc (#853) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

lvl61 vagyok.Saját builddel elég jól haladok eliten.Cél a lvl85. :B

(#855) reelc válasza ProEvoFan (#854) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok!

Hajrá! :)

(#856) reelc


reelc
Topikgazda

(#857) reelc válasza reelc (#853) üzenetére


reelc
Topikgazda

Na, meg is halt lvl65-ön.

(#858) Peace válasza reelc (#857) üzenetére


Peace
nagyúr

R.I.P. :(

(#859) reelc válasza Peace (#858) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi.

Tegnap sokkal kisebb lelkesedéssel, de útnak indítottam az utódját. lvl25-ön jár, az előd sok jó dolgot felhalmozott. Ezúttal kitudom hagyni Salazart, Krieget, Cronleyt - majd ha erősebb leszek visszanézek hozzájuk.
Commander Lucis a kemény falat. Ha elkap az égből jövő támadása, az kb. halál. Szóval odáig, ha odafigyelek kb. 0 kockázat. :)

[ Szerkesztve ]

(#860) reelc válasza reelc (#859) üzenetére


reelc
Topikgazda

Helyzetjelentés:

Lvl78-on vagyok. Most fejeztem be Veteranon az AoM kieget. De még maradok a Malmouth reputáció miatt.
Mivel az Elite fokozathoz hamarabb kezdtem hozzá, mint az AoM-hez, így Eliten pedig Necropolis előtt vagyok.
Ugráltam a 2 nehézségi szint között. Begyűjtöttem a Devotionokat amiket tudtam, stb.

5 frakciót maxoltam ki, a további 4-ből 3-hoz pedig 3000-5000 közötti pont kell még.
Barrowholm a kakukktojás, sok hiányzik hozzá, de a Beasteket egy ideig nem akarom bántani, nem hiányzik a Nemesis.

Ennek a karimnak az életben maradáson kívül a fő célja a Mandatek begyűjtése, és majd a Malmouth frakciótól az XP-s ital. Na meg a receptgyűjtés. Az Ancient Groveba majd belógok a növény árus miatt. :)

Sajnos sokszor elég fáradtan ülök le a gép elé, az a HC-nek sem jó. :)

Most majd az következik, hogy minden cuccát leakarom cserélni (felhalmoztam sokat), ha lesz következő kari, jó lesz neki ami most ezen van, ha eléri a megfelelő szintet.
Nagy szerencsém volt, hogy a Corruptor of Spirits szetből 2db is kiesett. Pet támogatás és Vitality dmg pont ami kellett.

[ Szerkesztve ]

(#861) reelc


reelc
Topikgazda

Dev Stream ma, a szokott helyen, a szokott időben.

(#862) reelc válasza reelc (#860) üzenetére


reelc
Topikgazda

Többet nem írom le hogy áll a HC karim, mert úgy látom utána pár napon belül meghal.
Nem való nekem ez a HC. :)

(#863) PeL válasza reelc (#862) üzenetére


PeL
addikt

Én egyszer gondolkoztam rajta hogy kipróbáljam a HC-t, de egyrészt nincs kellő rutinom a játékhoz, másrészt francnak sincs szüksége arra a méregre meg frusztrációra mikor beleölsz több tíz órát aztán egyszer csak valami figyelmetlenség vagy hülyeség miatt meghaljon a karakter :)

(#864) reelc válasza PeL (#863) üzenetére


reelc
Topikgazda

Hamarosan feladom én is.
Az Achievementek nem érnek annyit. Amúgy se tudnám mindet megcsinálni, pl. HC Ultimaten fejezd be a játékot. :)
Gondoltam jó lesz lazulásnak, pihentetem kicsit a "normalt".

Rengeteget játszottam/játszom ezzel a játékkal, HC-ben nincs rutinom. Build + HC tippek segítségével haladtam.

Nem idegesít amúgy, de nem nekem való. Nagyon oda kell figyelni.
Ez utóbbinak azért nem idegesít a halála, mert már teljesen jóba volt 6 frakcióval, van Mandatem plusz még pár XP ital a Malmouthosoktól. Nem kellett volna sok, hogy a Nemesisek jöjjenek. Azok meg simán lecsaptak volna. Nem volt olyan cuccom amiben bírtam volna a gyűrődést.
Csak újrakezdeni nem szeretek.

Az alapjáték Elite végén, Log. nyírt ki. Pont a halál előtt nyomtam Esc-et, ki akartam lépni mert láttam hogy végem lesz. :) Vesztemre mégegyszer lenyomtam relfexből, meg is haltam rögtön.

Lvl 65-ön halt meg az első, 81-en a második.

[ Szerkesztve ]

(#865) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Misadventure #145: Oaths Must be Kept

Bejelentették a 9-ik Masteryt, az Oathkeepert!
Igaz a neve egyszer felbukkant egy korábbi streamben, de elterelték a szót, gondosan titkolták idáig. :)

Újra kitesznek magukért, próbálom összefoglalni a jelentős dolgokat:
1 új act
1 új mastery az Oathkeeper ami úgy tűnik pajzs alapú
1 új játékmód, a Shattered Realm ez új endgame tartalom, hasonlónak tűnik a Diablo 3 rift/GR rendszeréhez
Rune Augments - Medal augmentációk több szinten, amik hatással vannak a mozgásra
Challenge Areas - elvileg a kihívást jelentő területeknek nehezített változatai
Szetkonvertálás: szetdarab ugyanannak a szetnek más darabjává. Vagy másik, hasonló szintű szet darabjává konvertálása.
Új csillagképek
Új frakciók
Stb.

[ Szerkesztve ]

(#866) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

A haverokkal el fogjuk kezdeni majd a játékot (AoM kieggel). A D3-at untuk meg. Hol található egy guide kezdőknek az alapokról, játék mechanikáról? Melyek azok a karakterek és buildek, amelyekkel jól lehet haladni és élvezetes a játék? Hol érdemes farmolni?.

Köszi előre is.
Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#867) reelc válasza gjohnny (#866) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv itt!

Anno én is a D3-ról jöttem, ez egy teljesen más világ. :)
Pl. 3 nehézségi szint van, most vagyok a felsőn. Egy szetdarabom sem volt tegnapig, most is csak egy van a buildemhez. De a cuccok tulajdonságai összhangban vannak a skilljeimmel, így mégis jól haladok.

A Veteran fokozatba tegyétek be a pipát és jó szórakozást! :)
Mindig hullik valami, menetközben összelegózzátok a karikat.
Alapvetően a resistanceokat kell fentebb tornázni (mindet), ill. olyan cuccok kellenek amik a választott skilljeitekkel összhangban vannak. Pl. Acidos karit csinálsz, nem sokat érsz burninget támogató cuccal.
Esnek komponensek, azokat használjátok bátran, lesz még sok belőle. De érdemes kompletteket használni, nem darabokat.

Szerintem most így elsőre nyomjátok végig legalább az alapjáték sztoriját, majd farmoltok menetközben, ha valamilyen bossal nem boldogultok.

Ezt olvasd el, sajnos nincs első hsz, itt próbáltam összefoglalni amit csak tudtam.

Ha ezután van kérdésed, kérdezz. :)

A Grim Dawn Build Compendium VIII a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#868) reelc válasza gjohnny (#866) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ha már a D3-ról jöttök:

Itt van Pet Attack skill. Berakod mondjuk az egér jobb gombjára, és odaküldöd ahova akarod. Természetesen van távolsági limit.
A kieggel lvl100 a max. Nincs Paragon meg ilyesmi. A készítők direkt ezt akarták, hogy késznek érezhesd a karid. Attól hogy lvl100-on vagy és Ultimaten végigvitted a játékot, messze nem jelenti azt, hogy minden cuccod megvan az általad követett buildhez. :) Főleg nem az első 1-2 karival.
Nincs smart loot. Eshet bármi. Sok karakter kombináció van, jól jöhet később 1-1 jobb cucc más karinak.
Ahhoz hogy átadhasd a cuccod, nincs időlimit. Sőt az sem kell, hogy a megszerzéskor 1 partyban legyetek. Quest itemet és Soulboundos (pl. frakciós cuccok) nem lehet átadni. Mondjuk 1-2 kivétel van a frakciósban.
Ez egy single player játék, de van benne coop funkció. Vagyis nincs pl. szezonozás. Annyit játszotok amennyit akartok.

Sok videó van a Youtubeon. Nézzétek meg milyen karik vannak, vagy írjátok be ide, hogy pl. petes, vagy 2 pisztolyos stb. kariban gondolkodtok, és akkor nézünk a Build Compendiumban valamit.

(#869) gjohnny válasza reelc (#868) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi az infókat reelc! :R Végig nézem az ajánlott linkeket, hogy belerázódjak, meg képbe kerüljek. Úgy is kell egy idő mint általában, hogy otthonosan mozogjon az ember a játékban.

(#870) reelc


reelc
Topikgazda

A Grim Dawn címek akcióban.

A Loyalist Pack kihagyható.

(#869) gjohnny: Szívesen.
Mostantól pont akciós lesz 2 hétig. :)

[ Szerkesztve ]

(#871) reelc válasza reelc (#864) üzenetére


reelc
Topikgazda

Befejezettnek tekintem a HC-s dolgaimat. :)
Elégedett vagyok azzal amit elértem HC-ban, de ennyi elég volt.

Felhasználtam ezt és ezt a HC guidet.

Maga a buildem ez a Conjurer volt. A készítő eléggé részletezte. Megtetszett, szerintem normálban is kifogom építeni.
Lvl 65-ön halt meg az első, 81-en a második, a harmadik karim még él. lvl100, Ultimate fokozat.

Loghorrean elég durva kínlódás volt Ultimate HC-n, többször majdnem meghaltam ott. Sokáig tartott lenyomni.
De az AoM-et elvittem Barrowholmig.
Egyszerűen nem érzem azt, hogy a kieget végig tudnám nyomni, nincsenek meg a megfelelő cuccaim. Nincs kedvem komolyabban farmolni miatta. Főleg, hogy a továbbiakban nem áll szándékomban komolyan HC-zni.

A Skeleton keyeseket Veteranon nyomtam, amikor már Ultimate képes volt a karim.

Egy kivételével az összes Harcdcore Achievement meglett:
Slay Alkamos, Lord Executioner in the Steps of Torment on Hardcore Mode.
Slay Shar'Zul, Harbinger of Chaos in the Bastion of Chaos in Hardcore Mode.
Reach level 85 in Hardcore Mode.
Slay Overlord Van Aldritch in Port Valbury in Hardcore Mode.
Complete the Game on Ultimate Difficulty in Hardcore Mode.
Reach level 100 in Hardcore Mode.
Slay Gargabol, Heart of the Wild in the Ancient Grove on Hardcore Mode.

Ami nem teljesült:
Complete the Ashes of Malmouth on Ultimate Difficulty, Hardcore Mode.

[ Szerkesztve ]

(#872) Peace válasza reelc (#871) üzenetére


Peace
nagyúr

Grat!!!! ;)

(#873) reelc válasza Peace (#872) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi! :)

(#874) ProEvoFan válasza reelc (#871) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:C
Nem gyenge:)

(#875) reelc válasza ProEvoFan (#874) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi.
Kicsit bele is fáradtam, HC-n nagyon oda kell figyelni.

A Purifierem fogom még átalakítani 2 pisztolyosról pisztoly+pajzsosra, szerintem így menni fog a Crucible Gladiator 150+.
Van még egy lvl75-ös Blademasterem és egy lvl70-es Warderem. Ha van hozzájuk cuccom és fel tudom tápolni, át tudom alakítani őket, akár lvl100-asok is lehetnek a Cabbalist és a Purifier mellett. A HC más tészta.

Persze várom az új kieget, még nem jelentették be mikor jön, még idén.
Az új masteryvel csinálni fogok egy kezdő karit, jó haladós lesz (Lokarr szet + XP ital, + van sok cuccom félretéve).

(#877) reelc válasza reelc (#870) üzenetére


reelc
Topikgazda

Most már a Steamen is akció van.
A Grim Dawn a figyelemre méltó, olcsóbb, mint a Humble oldalán. Igazából ennél olcsóbb sosem volt: 6,24€

(#878) wesker24 válasza reelc (#877) üzenetére


wesker24
senior tag

A Grim Dawn Ashes of Malamouth Expansion még mindig drága ha annyi lenne mint most az alapjáték már simán megvettem volna

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#879) Peace válasza wesker24 (#878) üzenetére


Peace
nagyúr

Azért ha 13,5 euró drága....még ha 30 lenne..... Jóval többet ér!!! Bőven megérdemelnek ennyit a fejlesztők, így is potom pénzért adják ezt az állat játékot szerintem.

(#880) reelc


reelc
Topikgazda

Valahol mindkettőtökkel egyetértek.
Kizárólag hatalmas akcióban, ill. bundléban vásárolok játékokat, mert ez a hobbi csak ilyen szinten fér be nekem, ill. úgy gondolom eléggé elvannak szállva az árak pl. a fizumhoz képest, nem sürgősek a játékok, majd eljön az én időm/áram. :)
A GD és DLC-i az egyetlen kivételek.
Magát a Grim Dawnt félkészen vettem (Homesteadig volt meg) ez volt az egyetlen ilyen játék amire előre adtam pénzt. Féláron volt. Nehezen szántam rá magam, de a TQ nagy kedvenc volt és megszavaztam a bizalmat a csapatnak, amit a mai napig élvezhetnek.
De olyan szinten bejött a játék, hogy az AoM-et kb. a megjelenés napján vettem, és nem bántam meg.
Így lesz az új kieggel is. Megérdemlik azt a pénzt. Biztos vagyok benne hogy még jópárszáz órám bele fog menni.

Ahogy fentebb írtam valahol, 300e+ úgy elment az AoM-ből, hogy sosem volt komolyabb akciója. Ezzel elégedettek voltak a fejlesztők és az alapjáték folyamatos fogyásával is, ezért kapunk új kieget, ami az utolsó lesz.
Az AoM-et is joggal nevezik kiegnek, mint a régi időkben, amikor kaptál komoly tartalmat a plussz pénzért. Ez a másik dolog, hogy nincsenek elszállva árazás tekintetében. Pl. félórás játékok vannak 10EUR-ért a Steamen. Na az lehúzás. Sok szemét van.

Valahol olvastam az egyik postjukban hogy majd kitalálnak valamit. Mert ugye alapjáték+AoM az alapfeltétel. Lehet év végétől majd akciózgatják jobban az AoM-et. Ami azt jelenti, hogy akár év végén, vagy jövő nyáron ,esetleg még később akár -50%-ban is lehet. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#881) Peace válasza reelc (#880) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez szuper, na de hol az új kieg???!!!!!!!! :DDD

(#882) reelc válasza Peace (#881) üzenetére


reelc
Topikgazda

A fejlesztőknél. :)

(#883) reelc válasza reelc (#871) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy alakult, hogy már csak ez van hátra:
Complete the Ashes of Malmouth on Ultimate Difficulty, Hardcore Mode.
Az összes többi, a Cruciblések is megvannak, 129/130 (99%). :)
A Hardcore a legkínlódósabb.

Szerintem ennyiben is marad, jöhet az új kieg. :)

[ Szerkesztve ]

(#884) Peace válasza reelc (#883) üzenetére


Peace
nagyúr

Megelégszel 99%-al??!!!!! :Y :P

(#885) reelc válasza Peace (#884) üzenetére


reelc
Topikgazda

Tudom, nem vagyok elég kitartó. :)

Csubakabra már lent van és több Nemesis karnyújtásnyira. Akiket talán eltudok kerülni ha nem ész nélkül rohangálok, és figyelem a Nemesis jelet. :)

Eliten nem mertem nekimenni az AoM főellenfelének, ahhoz gyenge a karim.
Ultimaten most Ulgrimhoz kellene bemennem a Voidba. Még őelőtte lesz az a nagy vörös dög, aki majdnem kinyírt Eliten, és azóta kb. semmi jobb új cuccom nincs, pedig ugye azóta végigvittem Ultin az alapot és a kieg egy részét. Nagyon nagy kínlódás volt Log. is majdnem meghaltam nála vagy 3x.
De végigküzdöttem. :)
Szóval most aktívan farmolnom kellene, amitől minden Nemesis lejönne, és nem biztos, hogy esne közben megfelelő cucc. :)

[ Szerkesztve ]

(#886) reelc


reelc
Topikgazda

Szerintetek melyik a legjobb farmolási hely?
Ami gyorsan elérhető, kisebb terület, és legalább egy csillagos monster garantált? Vagy dynamitos láda?
Most ilyet keresek, egy még nem kiépült HC karinak. A Chthonic és Skeleton keyes területeket kerülném. Mondjuk farmolgatom a Steps of Tormentet végig, a Chamber of Souls jó hely, de sok idő lejutni oda.
Alapvetően szetek és receptek érdekelnek (Vineltontól elvileg mindent megvettem amit árult).
A Frakciók eléggé utálnak, mind Nemesis közeliek vagy már azok.

Nekem a Twin Falls az ami korábban is bejött.
A Swarming hive és környéke, ill. a torony tőle észak-nyugatra.
A darázsfészekben a Queen garantált. Ha pedig eléggé utál a Beast frakció (esetleg Nemesis már), akkor jó eséllyel több csillagos is van. Innen nincs messze az Arkovian Undercity, ahol már Nemesis is spawnolhat.

[ Szerkesztve ]

(#887) reelc válasza reelc (#886) üzenetére


reelc
Topikgazda

Mindig Queent írok, de Matriarch. :)

Még a Burning Cellar jutott az eszembe.
Jó a megközelíthetősége, Terrnox garantált, és a hely méretéhez képest elég sok láda van, emiatt jó components lelőhely.

A szokott helyen és időben livestream lesz. Infók itt.
Minél jobban áll a fejlesztés, annál többet mutatnak az új kiegből. :)
Továbbra is egy októberi megjelenést tartanék reálisnak, 1 évre az előző kiegre, és még jóval a karácsonyi felhajtások elé.

[ Szerkesztve ]

(#888) reelc válasza reelc (#887) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Barrowholmban lévő barlang, és a Fort Ikon alatti cella most nem játszik, jóban vagyok a kérdéses frakciókkal. :)

(#889) reelc


reelc
Topikgazda

2019 Q1-re tolták a megjelenést.
A mai Streamben volt az infó.

(#890) reelc válasza reelc (#889) üzenetére


reelc
Topikgazda

A pénteki stream.
(A 11-ik perctől a pajzsdobálós skill, ami max. 5 ellenfelet tud sebezni, a 44-ik perctől meg átmegy "pörgőbarbárba" a kari. :) )
A felmerült kérdések és azok válaszai.

(#891) reelc


reelc
Topikgazda

(#892) djherby


djherby
tag

Sziasztok!

Nem tűntem el, csak nyáron nem sok időm volt haladni. De már Elite-n járok lvl. 65. Legutóbb lementem Stepsbe, aztán jól megfeküdtem. Ez most kicsit elvette a kedvem, már vagy két hete nem játszottam. De hamarosan újra belecsapok.

(#893) reelc válasza djherby (#892) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

A Steps... direkt kihívást jelentő hely :) mint a többi skeleton keyes, szóval ne szegje kedved, hogy nem sima ügy, mint a játék addigi része. :)
Sőt az új kiegben még durvább hely lesz a mutatorok miatt (amik a Cruciblében is vannak).

[ Szerkesztve ]

(#894) reelc


reelc
Topikgazda

(#897) reelc


reelc
Topikgazda

Steam Halloween Sale nov. 1-ig, rengeteg akcióval.
Pl. a Grim Dawn -70%, 7,49€, a kiegje az Ashes of Malmouth Expansion -30%, 12,59€ ez historical, és a Cruible Mode DLC is akciós -35% 4,21€.

(#898) AtHoS válasza reelc (#897) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz az infót, az Ashes of Malmouth Expansion-t meg is vettem, úgyis volt "kártyapénz" az egyenlegen, most legalább ellőttem azt is :B

read-only mode on the forum

(#899) reelc válasza AtHoS (#898) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szívesen, jó szórakozást hozzá!

(#900) csab991


csab991
senior tag

Üdv, az új kiegről lehet tudni, hogy idén megjelenik e, vagy esetleg csak jövőre?

Köszi, addig már nem volt eszem visszanézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.