Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) reelc


reelc
Topikgazda

Akciósak a Grim Dawn címek a Humble Storeban!

(#3002) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Misadventure #167 - A Look Back at 2019

Aki szeretné látni, hogy jutott ide a játék:
Grim Misadventure #154: A Look Back at 2018
Grim Misadventure #131: A Look Back at 2017
Grim Misadventure #109: A Look Back at 2016
Február végén lesz 4 éves a játék!

Medierra (a Crate Entertainment alapítója, az első aki elkezdett dolgozni a GD-n. Lead Designer munkakörben tette ezt. Korábban a Titan Quest + IT játékoknál Lead Gameplay Designer volt) nagyon ritkán nyilatkozik.
Most 2 topikban is megtette:
Grim Dawn Future topik
Wolcen now on Early Access on Steam topik.

[ Szerkesztve ]

(#3003) reelc


reelc
Topikgazda

(#3004) djherby


djherby
tag

Skacok! Mi van veletek? :) Toljátok még? Kicsit kihalt lett a fórum mostanában. Gondoltam akkor írok bele.
83 lvl lett a reaper-em. Még mindig ütőképes a csillagos/lila bossok elllen. Nemesis ellen nézném már meg. Rashalga ellen esélytelen tank módban. Más. A drop-al nem vagyok kibékülve. Kb. 3X jött már össze a komplett Sharpsooter, Unseeing eye ..., stb kék szett. Régen a darazsas hely is úgy szerepelt, hogy garantált lila lelőhely. 5x semmi! Most már nem az? Van helyette más?
És még egy. Úgy alakult, hogy lett egy másik gépem, kicsit komolyabb hardver. most már ezen nyomulok. Ebben Nvidia kártya van, a régiben Ati volt. Igaz ez már Dx 12-es, de sokkal szebb lett minden. A fények, árnyékok, színek stb.

(#3005) jambiyya válasza djherby (#3004) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam teljesen rendben van a drop ha 100-as karival megyek. :P
Rashalga kemény, ha ő nem egy, akkor a nemezisekkel is gondjaid lesznek szerintem.

Első kérdésre: nyomom/nyomnám, de sajna alig van időm, pedig van 3 félkész karim is, akiket szintezni kéne. Lila cuccból rengeteg van már, ne is a gear a gond, hanem az idő. :(

(#3006) reelc válasza djherby (#3004) üzenetére


reelc
Topikgazda

Továbbra is gép problémáim vannak, random fagyásokkal. Nem a GD miatt fagyik.
Ezért eléggé visszavettem a játszogatásból.

Ahogy Jambiyya írta, 100-on kell farmolni, ultin. :)

Az általad említett kékek valóban sokszor kiesnek. Épp ezért kell fentebb menned, hogy ne a lvl82-es kékek essenek többségében, hanem a lila lvl94-esek. :)

Én emlegettem korábban a darazsas helyet, mint jó farmolós területet. Közel van a rifthez, kis terület, és egy garantált boss van bent. Na már most nem a lila cucc volt garantált. A fentieken kívül azért ajánlottam, hogy ha már kellően utálnak, akkor akár 2-3 csillagos is lehet a barlangjukban a bosson felül. Ez meg nem rossz egy akkora területen.
AoMben ott a Burning Cellar, 1 garantált bossal, szintén rifthez közel, kisebb terület. Ott meg a barlang méretéhez képest sok a láda, esnek a komponensek. Persze ha eléggé utálnak, ott is lesz csillagos.
Amúgy a hivatalos GD fórumon vannak bejegyzések ajánlott farmolós útvonalakról.

Az FG kieggel meg ugye ott az SR is. Amikor kijött a kieg én igen alacsony SR1-2-3 szinteken sokat mentem. Gépfagyás miatt ritkán mentem fentebb. Szerintem nem volt rossz a zsákmány, lila, receptek (főleg a mozgásos augmentációké) esegetett elég sokáig ilyen alacsony szinten is. Aztán toltam kicsit fentebb.

Gondolom a Deferred Rendering opciót is bekapcsoltad. Állítólag sokkal szebb lesz a játék tőle.

[ Szerkesztve ]

(#3007) djherby válasza reelc (#3006) üzenetére


djherby
tag

Köszi fiúk! Nem vagyok egyedül :) Tudom, te is ajánlottad a darazsas helyet, de én a neten olvastam.
Uuuughh, azt még be sem kapcsoltam. Na, majd kipróbálom. Fagyások: Akkor lehet érik nálad a gépcsere? :)
Sajnos azt kell mondjam, nekem nem jött be annyira az FG, mint pl. anno az Aom. Lehet nem is merültem el még benne annyira. Elite-n is kellene mennem benne, és az SR-ben is. Igen, én is várom nagyon a 94-et, mert akkor vehetem fel a Demonslayer set-em.

(#3008) reelc válasza djherby (#3007) üzenetére


reelc
Topikgazda

A gépcsere már 1-2 éve érik kb. 90e körül lenne, amiből kilehet találni, hogy nem lesz egy erőmű. De kenterbe verné a mostanit, és évekig jó lenne. Csak hát hobbi, és vannak fontosabb dolgok is. De erről nem offolnék tovább. :)

Az FG-ben biztos nem merültél el annyira, csak nézd meg, mi történt 2019-ben, igaz a patchek egy része nem csak az FG-t érintette.

[ Szerkesztve ]

(#3009) reelc


reelc
Topikgazda

(#3010) reelc


reelc
Topikgazda

A Steamen akciósak a Grim Dawn címek!

(#3011) jambiyya válasza reelc (#3009) üzenetére


jambiyya
őstag

szép :)
volt 1-2 amivel még nem találkoztam

(#3012) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Megvettem az alap játékot. Annyiban tudtok nekem segíteni, hogy merre felé kéne elinduljak? Elsőre közelharcos vagy távolsági karaktert érdemes indítani? Melyik kaszt felé, illetve milyen buildet javasoltok?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#3013) jambiyya válasza bajtokarpi (#3012) üzenetére


jambiyya
őstag

Az a legjobb az egészben, hogy kezdőként kb. mindegy milyen buildet indítasz, az a alapjátékra (és a kiegekre, amiket majd megveszel később) jó lesz.
Itt nézz szét, minden kérdésedre választ kapsz.

ui: majd a grafomán kollégák idővel eligazítanak :)

[ Szerkesztve ]

(#3014) bajtokarpi válasza jambiyya (#3013) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!
Köszönöm a segítségedet!

battletag: bossi#2666

(#3015) reelc válasza bajtokarpi (#3012) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv itt!

Ahogy jambiyya írta.
Hasznos amit linkelt, onnan pl. a Beginners buildek.
Bár a kimondottan alapjátékos buildek itt vannak. Azóta volt sok patch, de igazából kb. bármit összekalapálhatsz, sokáig jó lesz, utána meg lehet módosítani.
Ha nem tetted meg érdemes a Topik Összefoglalóra is ránézned.

(#3016) jambiyya válasza reelc (#3015) üzenetére


jambiyya
őstag

Én tutira soldier buildet választanék, mert az minden trükközés nélkül is jó eséllyel "erős" lesz.

(#3017) bajtokarpi válasza reelc (#3015) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm itt is a segítségedet! Kicsit elvesztem a temérdek lehetőség között, de mindig van valahogy. Játszom aztán alakul a dolog.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#3018) reelc válasza bajtokarpi (#3017) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jó játékot!

(#3019) reelc


reelc
Topikgazda

Devstream!
"It’s been a while, and I imagine you guys might be itching to see what’s in store for v1.1.6.0 in action.
So in order to avoid any child-based intrusions, will have to stream a bit earlier than we’ve done in the past, but if you want to join us on Twitch, we’ll be streaming this Friday (02/07) at 11AM EST (4PM GMT)!"

Jó régen volt már.
A hónap végefelé 4 éves lesz a játék!

[ Szerkesztve ]

(#3020) reelc válasza reelc (#3019) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#3021) Har_melin


Har_melin
addikt

A GOG-on most 5 euro az alapjáték

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3022) reelc válasza Har_melin (#3021) üzenetére


reelc
Topikgazda

Tök jó, köszi, a kiegeken is van akció úgy látom, és a Loyalist packokon is.

(#3023) Har_melin válasza reelc (#3022) üzenetére


Har_melin
addikt

Igen, mindegyik olcsóbb most, mint a Humble, de ezt ennyiért bűn otthagyni. Nem szeretem a steamet különösebben, úgyhogy megvettem itt is, majd lesznek még a kiegek is jobban leárazva :) Egyelőre úgy sincs fent a játék, az ünnepek alatt win10 átállás volt és még nem raktam vissza.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3024) reelc válasza Har_melin (#3023) üzenetére


reelc
Topikgazda

Azt ugye tudod, hogy azonos verzió alatt van crossplay?
Pl., ha GOGon megvan az alapjáték, akkor a Steames alapjátékosokkal tudsz játszani, ha ugyanaz a patch verziótok. Ugyanez fentebb is, kiegenként. AoM-es AoMessel, stb.
Tudom inkább egyedül nyomulsz, de nem árt tudni.
(Nekem volt egy kisebb hardver upgrade végre, még én sem raktam vissza, de a patch után biztosan! Ebben a hónapban jön.)

[ Szerkesztve ]

(#3025) Har_melin válasza reelc (#3024) üzenetére


Har_melin
addikt

Köszi, én valóban magányos farkas vagyok, de tényleg jó tudni. :) Azt még nem tudom, hogy a régi Item Assistant cuccaimat hogyan fogom tudni visszaszerezni, de még van időm utána nézni. Legrosszabb esetben visszadugom a régi vinyót és majd onnan lementegetem, ami kell.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3026) reelc válasza Har_melin (#3025) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nekem minden fontos cucc (lilák, szetek, stb.) mule karaktereknél van, a GDIA-t már nem rakom vissza. Abba tudatosan a majd jó lehet valamire zöldeket (a double rareket nem) raktam elsősorban, és a kékek egy részét. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy kivenni nem szoktam. :) Ha kraftoláshoz kellett valami MI, mentem farmolni.

(#3027) Har_melin válasza reelc (#3026) üzenetére


Har_melin
addikt

Én nem szeretem a mule-okat, mert se keresni nem tudok a náluk lévő cuccokra (mármint ha éppen nem ő az aktív), se nem emlékszem már egy idő után arra, hogy egyáltalán mi a fene van náluk. Igaz, én a GD-t csak nagy szünetekkel játszom, átkötésnek, így könnyebb felejteni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3028) reelc válasza Har_melin (#3027) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igazad van.

Nálam a mule karik nevei pl. Szet 1, Szet 2, Szet 3 (kékek szint szerint, majd lilák szint szerint. Szóval lvl94-es lila biztosan nincs szet egyesnél), Lila, Dupla (pár jobb cuccból másodpéldány, hátha kell valakinek), Kék. Ilyesmi.
A szetek a Grimtools alapján voltak sorba szedve, de ugye mióta berendeztem jöttek új szetek, azokat a Szet 3 végére tettem.
Emellett Excelben vezetem (a Grimtools alapján) milyen receptjeim vannak, és milyen szetjeim vannak (ebből megvan-e a kraftolható). Igaz erősen frissíteni kellene. :)

Tudom nem ez a legésszerűbb megoldás, de azelőtt alakítottam ki, mielőtt elkezdtem használni a GDIA-t és ezért csak nem double rare zöldeket és fölösleges kékeket tettem bele.
Most az az előnye, hogy nem kell többet foglalkoznom a GDIAval. :)

Azt még tudnod kell, hogy a lvl1-es karinak át szoktam adni a Lokarr szetet (meg a pár hónappal ezelőtt jött XP-s gyűrűket, kezdő fegyvert, mozgásos augmentációkat, XP italokat, mandateket, stb.), de úgy szerettem játszani, hogy a későbbi fegyvereket, ékszereket, az olyan ruházatot amit be lehet tenni Lokarr mellé azt mind az aktuális kari lootolta magának.
Így jól haladtam, de megmaradt az öröm is, amikor valami jó cuccot lootolam magamnak. :)
Aztán néha a kék cuccokat összevetettem a kék karival, a lilákat a lila mule karival, majd mehetett sok dynamitos cuccrobbantás nyersanyagért. :)

[ Szerkesztve ]

(#3029) Har_melin válasza reelc (#3028) üzenetére


Har_melin
addikt

"Emellett Excelben vezetem (a Grimtools alapján) milyen receptjeim vannak, és milyen szetjeim vannak (ebből megvan-e a kraftolható)."

ja, ha valaki ilyen alapos, akkor könnyű :D

Nem lesz egyébként akkora gond nálam, a komplett régi rendszer vinyó ment ki, az új rendszer egy új ssd-re fel (a régi már amúgy is kicsi volt), szóval szerencsére bármikor vissza tudom dugni a korábbi állapotot. Aztán lehet, hogy én is átállok valami ilyen rendszerre, nem játszom olyan sokat, hogy érdemes legyen annyi szirszart tárolni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3030) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Misadventure #168 - Sidelands

A jövőhét kedden 4 éves a játék.

[ Szerkesztve ]

(#3031) reelc


reelc
Topikgazda

Akciósak a Grim Dawn címek a Steamen!

(#3032) Har_melin


Har_melin
addikt

Arra van valami mód, hogy a területre ható DoT sebzések (poison, aether) hatását csökkentsem? Ultimate fokozaton melée karakterrel hiába van elég tisztességes life leech és hiába használok ointmentet, időnként egyszerűen reménytelen dolog.

Főleg a savfelhőt köpő monsztákkal, amikor három-négy hero jön egyszerre. Ha sebezni akarok, akkor oda kell mennem, ha odamegyek, akkor meg pillanatok alatt bezuhan a HP-m és néha még a futás is kétes, mert jön utánam és köpi alám a felhőket. Acid/poison resist természetesen ointment nélkül is maxon.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3033) reelc válasza Har_melin (#3032) üzenetére


reelc
Topikgazda

Megtennéd, hogy linkeled a karidat a Grimtoolsba?
Hátha akkor tud valaki mondani valamit.

(#3034) jambiyya válasza reelc (#3033) üzenetére


jambiyya
őstag

Naja, az jó lenne, mert pl. az én warlordom is melee kari, és röhögve elálldogál Rashalga előtt is ha kell mindenféle lötyi nélkül is.

(#3035) Har_melin válasza reelc (#3033) üzenetére


Har_melin
addikt

Ez lenne az.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3036) jambiyya válasza Har_melin (#3035) üzenetére


jambiyya
őstag

Jó kis kari ez. Kéne a gyűrűkbe is component, és egy jó kis augment a medalba. Nadrágba, övbe is mehet augment. Relicből is van erősebb. Jó, nem ettől lesz godmode, de még húzhatsz a karin egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#3037) Har_melin válasza jambiyya (#3036) üzenetére


Har_melin
addikt

Persze, ez most ilyen "majdnem endgame" fázis. Van egy belgothian páncélom meg gyűrűm, a nadrágnak egy Mithical Bladeguard leggings, de ezek mind lvl94-től használhatók.

Ha átérek a Homestead-hez, akkor akarok farmolni valami jó slicert is és az övet is cserélni kell majd. Csak ezekhez át kell rendeznem az attribútumokat (most csak a cuccokon lévő modokkal volt meg a spirit követelmény a gyűrűhöz) és nem akarok kétszer szórakozni vele.
A relic sajnos egy kövület, oda a Belgothian Carnage kellene, vagy legalább egy Slaughter, de még egyikbe sem sikerült belefutnom, a blueprintbe sem.

Az augmentekből is azért nem pakoltam mindenre, mert még nem tudom, mi marad meg, gondoltam azt a két és fél szintet még kihúzom így. Vagy ha nem +10-zel vagyok a max resist szint fölött, hanem +30-cal, akkor az csökkenti az Area DoT sebzést? Egyáltalán, kimaxolt resistek mellett érdemes azokat nagyobb pluszba tolni a szabad buffolási lehetőségekkel, vagy inkább a sebzést növeljem?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3038) reelc válasza Har_melin (#3037) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jól összeraktad.
Igen, látszik, hogy mindent cseréltél amit tudtál.
A medálra mindenféleképpen rakj egy augmentet. Tudod, mozgásost. Meelee weaponost. Lvl1-es elérhető az FG kultoktól. Persze lehet van magasabb szintűd már.
A helyedben elhúznám lvl94-ig.

Az a helyzet, régen volt közelharci karim, főleg a távolságit és a petest preferáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3039) Har_melin válasza reelc (#3038) üzenetére


Har_melin
addikt

Szép is lenne, ha én raktam volna össze :B , Ez az egyik legrégebbi, kezdőknek ajánlott build. Mindenképpen el akarom vinni, lehetőleg inkább százig, mert a DoT kivételével nagyon kellemes, és a Pneumatic Burst meg a nagy leech együtt elég tankossá is teszi.

Augment volt a korábbi medálon, de olyan ritkán használtam, hogy nem raktam vissza. Nekem ezek a dedikált mozgás skillek az istennek se állnak kézre, a PoE-ban is mindig natúr szaladgálok. Tudom, hogy hasznos, csak ... mindegy, egyéni hülyeség.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3040) reelc válasza reelc (#3031) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Grim Dawn Definitive Edition csomag is akciós.
Jelenleg ott is van a Steam legkelendőbbjei között.

(#3041) reelc válasza reelc (#3040) üzenetére


reelc
Topikgazda

Most már megjelent Steamre a Soundtrack is. 8,99 EUR -10%-kal.
Egy korábbi Steam módosítás révén már nem DLC-ként kezeli a Steam a Soundtrackeket, nem kell hozzá feltelepített játék.
A zenét készítők Youtube csatornája.

[ Szerkesztve ]

(#3042) Peace válasza reelc (#3041) üzenetére


Peace
nagyúr

Forgotten Gods volt már 12 eurónál olcsóbb? :B

(#3043) reelc válasza Peace (#3042) üzenetére


reelc
Topikgazda

10,06€ volt január elején a Humble Storeban.

Ha megvan a Crucible is neked, nézd meg mennyi lenne a Definitive Edition (Steam csomag, levonja azt ami már megvan).

(#3044) Peace válasza reelc (#3043) üzenetére


Peace
nagyúr

Nope. Csak az Ashes. ;)

(#3045) reelc válasza Peace (#3044) üzenetére


reelc
Topikgazda

Az AoM is egész sokáig tartotta az árát (-20-25% volt egy ideig most is -30% de ez már lassan 2,5 éves), az FG 1 éves sincs.
Az FG kezdőára amúgy is olcsóbb, 15 EUR. Szóval nem számítanék nagy akcióra jó ideig.

Ha megveszed, majd írj a kontrolleres irányításról, milyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#3046) Peace válasza reelc (#3045) üzenetére


Peace
nagyúr

Okay. ;-)

(#3047) Har_melin


Har_melin
addikt

Erre az elétérésre tud valaki valami magyarázatot?
A háttérben az időközben lvl100-ra hízlalt Blademasterem a városban. Az előtérben ugyanez a karakter ebben az állapotában beimportálva a grimtoolsba. A spirit kivételével mindegyik alap stat más, de pl. a poison resist is nálam a játékban 80, itt csak 77%.

Azt se igazán értem, hogy mitől mutat a grimtools még hat kiosztható skillpontot és három attribútumot. Az elite hidden path még hiányzik, az 1-1 pont, a többit nem tudom, hol lehetne felszedni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3048) reelc válasza Har_melin (#3047) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grat a lvl100-hoz!

Sosem láttam így összehasonlítva. :)
Csak egy tipp: most nyugalmi állapotban lehet nem proccol valami. A Grimtoolsban meg ugye oldalt ott van 3 kapcsoló a buffokra, stb.

A Grimtoolsban van egy checklist.
Tallózd be a karid majd nézd meg, hogy hiányzik-e valamelyik Important Quest?

[ Szerkesztve ]

(#3049) Har_melin válasza reelc (#3048) üzenetére


Har_melin
addikt

A városban grimtoolsban is csak az állandó buffok voltak bekapcsolva, azért nem értettem.

A checklist tippet köszönöm, kiderült, hogy elite-en az FR-ben van még pár felszedhető pont, meg az AoM-ban is, csak odáig még nem jutottam el.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3050) Har_melin


Har_melin
addikt

a Perdition szettnek gyakorlatilag mindhárom szintje kompletten megvan, azon gondolkoztam, hogy csinálok egy acid retaliation karaktert. Ugye jól tudom, hogy csak az indulásnál választott class a fix (itt az Oathkeeper lenne), a másodikat később megváltoztathatom, ha akarom? Van Dervish és Sentinel verzió is, de a leírások és videók alapján nem tudom még eldönteni melyik lenne nekem jobb. (plusz a ha nagyon nem jön be egyik sem, akkor még mindig ott van a cyclone, pardon EoR opció, ami a PoE-ban nagyon bejött.)

Igazából olyan buildet keresek, ami elég tankos (elvben a retaliation eleve az kell legyen), lehetőleg van a sebzésnek "utóhatása" (akár DoT, akár proccolt más sebzés, hogy akkor is reszeljem a boss HP-ját, ha el kell közben szaladgálnom) és főleg nem kell tűpontosan a célra kattintanom a jó működéshez. Ilyen volt az első 100-as buildem (Trozan Shard-os spellbreaker), de ahhoz sajnos azóta sem találtam igazán használható cuccokat és a 2400-2600 közti OA és DA, meg a 70+ armor sajnos alkalmatlan arra, hogy ezzel farmoljam ki az upgradeket.

A Blademasternél pedig sajnos én vagyok a korlát - a poE-ban sem csinálok olyan buildet, ahol fontos az egér pontos pozicionálása, sajnos ezzel a human errorral együtt kell élnem...

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.