Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Peace válasza bpx (#400) üzenetére


Peace
nagyúr

Lehet meglepem majd magam azzal a Crucible-vel egyszer, ha újra lesz kedvem a játékhoz. ;)

(#402) reelc válasza Peace (#401) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ha nem sürgős, várj ki egy akciót.
Megéri, jó kis DLC.

(#403) reelc válasza reelc (#395) üzenetére


reelc
Topikgazda

Végül eljutott a karim lvl75-re.
Mint kiderült, az endgame felszerelés Empowered változatából megvannak az ékszerek, és a fegyver.
A DPS: 28399 lett alap állapotban. Az ékszereket kikovácsoltattam, a 2 fegyvert még nem.

Ez a Purifier a cél. Vagyis hasonló, ahogy lesz cucc. :)

(#404) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Határozatlan ideig félre téve a játék, ez nem kihívás, hanem idegőrlő szemétkedés.

(#405) PeL válasza Hokunda (#404) üzenetére


PeL
addikt

Mi a probléma pontosan? :)

(#406) bpx válasza Hokunda (#404) üzenetére


bpx
őstag

Na ne csináljátok már. Ez a többi panaszkodónak is szól :D
Ennél casualabb ARPG-t még nem láttam.
Annyi a lényeg, hogy ne egyedül szenvedjetek, hanem valakivel partyban, multiplayerben.

(#407) DeckardCain válasza Hokunda (#404) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Az a dark souls 3 😂

(#408) Peace válasza bpx (#406) üzenetére


Peace
nagyúr

Én imádok egyedül szenvedni. :DDD

(#409) reelc válasza Hokunda (#404) üzenetére


reelc
Topikgazda

Van kihívás, a játékban, az a baj? :)
De komolyan, mi a gond?
Amúgy ha cucc gond van, lehet menni másokkal, tud valaki craftolni neked ha nincs recepted, stb., lehet átadni cuccot is.
Majdnem 900 órát toltam bele egyedül a játékba, és nekem tetszik.
Halál előfordul, biztos nem HC-znék. :)

(#406) -Zeratul-: Azért ez így kemény.
A Diablo 3 ami casual. Pár napon belül teljesen egyedül full cuccal rohangálsz maxos (lvl.70-es) karival.
A Grim Dawn pedig a Diablo 2-Titan Quest féle oldschool vonulat tagja a műfajt szerető embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#410) PeL válasza reelc (#409) üzenetére


PeL
addikt

Félig meddig igaza van, casual szint az alap veteran fokozat kb, de elite-n és főleg ultimaten megfelelő cuccok nélkül elég hamar fűbe harap az ember, főleg ha meggondolatlanul belerongyol a tömegekbe.

(#411) bpx válasza reelc (#409) üzenetére


bpx
őstag

Igaz, bocsánat, tévedtem, láttam: The Incredible Adventures of Van Helsing trilógia, de az messze nincs olyan jó, mint a Grim Dawn :D

Egyik kollégám nagy rajongója a műfajnak, ő már sokkal a megjelenés előtt is játszott a Grim Dawnnal, aztán amikor megjelent, akkor együtt kezdtünk új karaktert multiban, és kb. 3-at húztunk fel együtt max szintig, endgame cuccokban, maradékot meg már egyedül csináltam. Mindketten 0-ról kezdtünk akkor (tehát direkt nem nyúlt ő sem a korábban megszerzett dolgokhoz), csak ő már előtte sokat játszott ezzel, és ismerte, tudta, hogy mit érdemes csinálni. Szóval OK, az sokat számított.

[ Szerkesztve ]

(#412) Peace válasza PeL (#410) üzenetére


Peace
nagyúr

Karaktere válogatja. A fighter előtti hibrid karaktereimre ez mind igaz volt, nagyon csúnya halált haltak viszonylag könnyen. A 100% fighter karimat azért elég nehéz elpusztítani. Ultimate-en is csak a kiegészítőben sikerül ezeknek a lila dögöknek, de addig nem nagyon volt gond. Ha átváltanék pajzsos harcmodorra, akkor meg valószínűleg még ellenállóbb lenne. De az kétségtelen, hogy itt már csak a jó felszerelés segít. Szintem nem nő már, csillagképeim maxosak, úgyhogy ennyi.

(#413) reelc


reelc
Topikgazda

Nekem a Diablo 3 a casual. Ahogy írtam, egyedül pár nap alatt lvl70-en full gearben lehet rohangálni. Onnan már csak a cucc minőségi cseréje (pl. +5% CHC ugyanazon a kesztyűn), és a Paragon szint növelés van. Új cucc semmi.
Régen játszottam vele, de úgy rémlik nem volt nagy kihívás a Torchlight első része sem. Tetszett, végigvittem, de kb. ennyi. A sztori végigment 1x, utána nem éreztem rá ingert, hogy újra.
A Van Helsing játékok, Victor Vran: nem sokat foglalkoztam velük, mert már a GD-t nyomtam. Amúgy biztos több esélyt kaptak volna, esetleg 1 végigjátszást. De a GD mellett nem éreztem. Voltak bennük jó ötletek. szinte minden játékban van. Na majd sorra kerülnek.

Az a véleményem, hogy a GD a komplexebbekből való. Pl. ha megnézed hányféle sebzést szenvedhetsz el, ha nem fullos a geared, akkor területenként lehet cserélni pl. ékszert a resistance miatt, stb. Te legózod össze amid van. Ismerheted a buildet guide alapján, de a cuccokat neked kell eldöntened mi legyen hozzá. Mert sehol sem írják, hogy pl. lvl50-en milyen cuccaidnak kellene lennie?

Sok múlik azon, ki hogy szeret játszani?
Aki bandában nyomul, annak könnyebb a játék, jobb a loot, stb. Elhiszem, hogy casualnak érzi, mert kisebb a kihívás - akár a harcban, akár a cuccok összeszedésében.
Aki egyedül szeret játszani, az már nem olyannak érzi, mint a multis játékos. :) Nem kell feladni, le kell küzdeni az akadályokat, ha unalmas, akkor ott a multi.

Ha úgy vesszük, én magam is casual vagyok.
Mert a műfajba sokezer órát öltem az elmúlt években, de nem a teljesítmény lebegett a szemem előtt, hanem hogy jól szórakozzak.
Pl. rendkívül sokat játszottam egyedül a Diablo 3-mal, miután a munkatársaknak átalakultak az igényeik a Paragon 2.0-val. Van aki a teljesítményt választotta, lelépett külföldi klánba, és utána csak ritkán nyomtunk 1-2 kört egymással. Volt aki nagyon ritkította a játékra fordított idejét, volt aki teljesen felhagyott vele. Én sokáig kitartottam. Boldogulni csapatban lehet, mert úgy jobban jön a Paragon.

Ha masszívan Crucibléznék csapatban, mióta megvan, lehet már nem is nagyon játszanék a GDvel, mert már nem nagyon lenne mit összegyűjteni. Nem hajtana semmi előre. Lenne pár maxos karim, kihívás meg kb. semmi, mehetne parkolópályára a játék.

(#412) Peace: Igen, sok függ a karaktertől.
Én akkor vettem, amikor Homesteadig volt kész a játék (2014 december).
Le se merem írni mennyit halt az első karim. Ismerkedtem a játékkal. Ó, menni fog ez annyi óra Titan Quest meg Diablo 3 után. Hát nem. :) Megfelelő cuccaim nem voltak, stb. Végül lvl75-ig jutott. Közben többször letettem a játékot, később több karit elvittem lvl25 környékére. A jeget az AoM törte meg, a Cabbalist. Olyan szinten haladós volt a petekkel, hogy nem endgame gearrel lvl100-on Ultimatet végigvittem, ez a farmolós karim. Ha meglenne minden hozzá, akkor gyorsabban ölne.
A Purifierem is lassan lvl80.

(#414) Hokunda válasza PeL (#405) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Annyira félretettem, hogy most vettem meg az akciós kiegjét.

A legnagyobb gondom az számomra a nehézségi szint rossz kiegyensúlyozottsága.

Első karakter., Soldier+Shaman. lvl 57es.

Soldeir rész.

Shaman rész.

Frakciók.

Devotion: Falcon, Hammer, Bull, Lion, Crab pipa Crane készül a végső cél Unknown Soldier vagy Oleron.

A gondom leginkább, hogy "földfelszínen" póri gyalogok ellen könnyű a játék, 7-8 k sebzéssel könnyen fekszenek. Viszont mikor Skeleton keyes helyre megyek (legutóbb kellett mivel Death Virgiles csaj küldött oda) ott viszont az életben maradásom igen esetleges. Eddig mindkét főellen lefektetett, igazából annyi spawnt nyomnak, hogy nincs időm életben maradni+támadni egyszerre. Vagy futok, vagy támadok, de egy idő után többen lesznek, ez húzott fel csöppet. :DDD

Amit biztosan elcsesztem az Kymorék bandája, a Légió se szeret annyira mint kellene. Utóbbi miatt a main questem sem halad. Már az összes rift megvan és a főellent is láttam szerintem - az is gyors ismeretséggel ért véget.

Kérdések:

Armort, fegyvert, csizmát...mivel érdemes boostolni? Mi a legjobb craft ezekhez?

A cél most a Decorated Soldier (8 pont) az talán megnövelné annyira a resijeimet, hogy jobban életben maradok. Vagy mit kéne tennem?

(#415) PeL válasza Hokunda (#414) üzenetére


PeL
addikt

A skeleton keyes dungeonok alapból nehezebbek minden karakternek, mert 5-6 szinttel föléd skálázza a mobok szintjét bármilyen karival mész be, és a szint különbség miatt nagyobb damaget kapsz tőlük. Csizmára poison resistet szoktam rakni vagy azt ami movement speedet is ad, fejből most nem tudom a nevét.

[ Szerkesztve ]

(#416) reelc válasza Hokunda (#414) üzenetére


reelc
Topikgazda

Van ez a Grimtools nevű oldal.
Belehet tölteni a karit, megmutatja az összes jellemzőjét.
Igaz a hátralévő pontokat illetően nem pontos, a több adat rendben van.
Ez a Purifierem.

Warderhez 3 buildet találtam.
Hátha ötletet tudsz meríteni belőle, nekem még nem volt ilyen karim.
Ha jól látom bleeding és piercing sebzésben nyomulsz, ez pl. olyan.

Ha jól rémlik a The Outcast frakció ellentétes a Black Legionnal, vagyis vonogatott le pontot a Legion haladásról Outcast feladat teljesítésénél.

Kymon ellenség lesz, ha a Death Vigilt választottad, és fordítva. Ha odaállítasz pl. egy Nekro keverékkel, akkor a Kymonos alapból elzavar, hogy nem szövetkezik a fajtáddal. :) A Death's Vigil meg tárt karokkal fogad.
Amúgy az a cél, hogy maximumra vidd magad a frakcióknál. Az adott karid tud majd pl. frakciós resistanceot vásárolni - ez nem átadható másik karidnak - szóval jó becélozni egy adott buildet, hogy lásd a végcélt milyen augmentációkkal van, és aszerint válassz. Ha van lehetőség.
A Mandate meg átadható másik karinak, így az gyorsabban fog fejlődni, ha az adott frakciónak fog dolgozni. A receptet meg ugye a kovács tanulja meg, ahhoz is bármely kari hozzáférhet.

Néha segíthet, ha az ember kicsit félreteszi a kariját.
Ha már megvetted a kieget, tudom ajánlani a Nekrot vagy az Inquisitort keresztezve valamivel.
A Cabalistom ennek alapján építettem.
Sokáig az volt vele a gondom, hogy a Skeletonokat sűrűn kellett idézgetni, mert gyorsan haltak. Cserébe daráltak. Jóféle petes build, nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#417) Peace válasza Hokunda (#414) üzenetére


Peace
nagyúr

"Soldier+Shaman" volt nekem első karim, mikor megvettem 2 éve!!! ;) 50-en abbamaradt, mert bedarálták elite-en. :DDD

(#418) djherby


djherby
tag

Én anno, kb. 1,5 éve tök zöldfülűként kezdtem el a játékot. Sose játszottam RPG-kel. Viszont x-box-on kipróbáltam a Diablo 3-at, és nagyon bejött. Utána a Dungeon Siege-t végig. Így jutottam el a GD-hez, mert PC-re kellett vmi. Azonnal megfogott. Elsőként Demolotionist voltam. Ultimate-n is végig toltam. Mondjuk rengeteg külföldi fórumot néztem hozzá végig. Egyébként mindenhez van segítség. De build-eket is szoktam nézegetni, ki mit tesz fel stb. A resistance-eken is sok múlik. Most Eliten mindenem 80-on van egyedül a stun 25-ön. A skeleton key terület nekem is nagy kihívás. Múlt héten tettem egy kísérletet Steps of torment-re. Az elején jobbra van egy helyiség, ahova bemész, lezárul a kapu. Ritkán szoktam megcsinálni. Gondoltam, most kezdjünk itt. Már majdnem megvolt, mikor a vége felé nem tudott megmozdulni a karim, és megöltek. Baromi pipa voltam, mert már csak egy volt hátra. Veteran-on sokadszorra se sikerült a Port Valburis rész.

(#419) Xalderon válasza Peace (#417) üzenetére


Xalderon
tag

Ha jol emlekszem az enyem is hasonlokeppen jart. Meg gondolom kb. mindenkie, aki nem guide szerint csinalta az elso karijat. :)

(#420) reelc válasza djherby (#418) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, a Skeleton keyes területek a játék legnagyobb kihívásai közé tartoznak.
Szerintem ez így van jól.
Port Valburyban az zavart a legjobban, hogy sokszor nyugodtan fel se lehetett szedni a cuccot, mert jött az Aetherial felhő, és követett.

Sok Nemezissel nekem is hosszú a küzdelem, lecsapnak nem egyszer. Többel még nem találkoztam.
Celestiallal még nem ütköztem meg.

Láttam videókat, akiknek már megvan x build minden cucca, annak a fentiek nem kihívások.
De amíg nem lesz meg a full endgame gear, addig az. :)

(#421) reelc válasza reelc (#389) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ma is volt dev stream, ezek az újabb infók vannak az új kiegről, ill. a közelgő patchről.

Hétfőn új Grim Misadventure lesz, gondolom ott is elejtenek pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#422) reelc


reelc
Topikgazda

A Cabalistom melett a Purifierem is elérte a lvl100-at 2 napja.

Ultimaten végigvittem az alapjátékot, majd a kiegben elértem odáig, hogy megcsinálhassam a Lokarr szetes küldetéssorozatot.
Lokarral nem bírtam. De nem idegesített a dolog, lvl100-on szerencsére nincs XP vesztés. :)
Jobb cuccok kellenek.

(#423) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Sziasztok! Lehet noob kérdés de ha megveszem az AoM kieget akkor meglévő karaktereimmel is elérem az új helyeket questeket majd ugye? :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#424) reelc válasza Badlof2k (#423) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

Ha végigvitted az alapjátékot (Loghorrean legyőzése), Fort Ikonban Inquisitor Creeddel kell majd beszélned (jelzi is a játék), és utána unlockolható a terület.
Igazából ez a feltétele: amelyik karival végigtoltad az alapjátékot, azzal tudsz menni az új területekre. Mintegy folytatásként, ugyanazon a nehézségi fokozaton.

(#425) Badlof2k válasza reelc (#424) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Köszi ! :R Akkor majd a nagyobbik karakterrel majd meglesem .
Ha valaki kezdő karival jönne multizni vagy szeretne akkor vevő vagyok rá ! :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#426) reelc válasza Badlof2k (#425) üzenetére


reelc
Topikgazda

A kieg révén bővíthető a ládahely + ad 2 új masteriest: Nekromancer, Inquisitor - ezekhez nem kell az új terület, az alapjáték bővül ezekkel.

Már megvetted és telepítetted az AoM-et? Mert kieges emberrel csak olyan tud játszani, akinek szintén megvan a kieg, alapjátékossal nem.

(#427) Badlof2k válasza reelc (#426) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Igen meg , azt tudom láttam pár helyen "panaszkodni " embereket hogy akikkel eddig tudott játszani már nem tud az új kieg miatt =) köszi a plusz infokat! Végre még nagyobb láda :D abból sosincs igy sem elég hely :DD

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#428) reelc válasza Badlof2k (#427) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy gondolom aki végigtolta az alapjátékot, akármennyi idő alatt mondjuk 3-4x, az érzi, hogy kiköt-e huzamosabb ideig a játéknál - megfogta-e a játékstílus, bírja-e a monotonítást ami a stílusra jellemző, a hangulat bejött-e, stb.? Ha igen, akkor a kieg megéri neki.
Ez a játékstílus olyan, hogy vagy nem fog meg valakit, vagy beletol akár párezer órát évek alatt. :)
Az új terület és a drop miatt nem tudták megoldani, hogy az alapjátékos a kiegessel együtt játsszon.
Azért is fontos a kieg, mert a patchek már elsősorban rá fókuszálnak. Pl. a mostaniban volt egy + terület, a következőben meg pl. jönnek új szetek.Ha lvl85 fölöttiek lesznek, akkor az már csak a kiegeseknek lesz.

Az év második felében jön majd a 2-ik kieg. Részemről várom. :)

A plussz helyre van megoldás.
Vagy csinálsz majd egy halom karit, amik tárolják a cuccot, vagy használsz hozzá külső MODot, pl. a Grim Dawn Item Assistant-ot (ezesetben mondjuk nem tudsz felhőbe menteni játékállást).

[ Szerkesztve ]

(#429) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Gyors helyzetjelentés.

Lvl 62 - a karakter eléggé az utolsókat rúgja saját kútfőből a kezdés nem szívderítő. A devotionok biztosan félrementek.

Megöltem az első skeleton keyes Alkamost! :DDD

A kiegben árulom el az új szövetségeseimet és hazudozom nekik.

Végigvittem a játékot, igaz csak most vettem észre, hogy reelc mondja, a főellent nem éreztem nagy falatnak! Bastion Gates skeleton keyes főnöke jóval keményebb arc nála, el is fektetett, nem is jártam újra arra.

Két fontos kérdés:

ad1: Side questből kaptam a Tonic of Reshapinget meg Clarityt. Ezek az összes pontot resetelik devotionon meg attribútorokon? Akkor nem kerülne sokba átpakolni a karaktert.

ad2: Mitsborn talisman printet hol tudnék venni? Wikin megnéztem a két lényt, ki is nyírtam őket kb fél tucatszor egyszer sem adtak receptet.

(#430) reelc válasza Hokunda (#429) üzenetére


reelc
Topikgazda

Lvl 62 elég szép eredmény saját kútfőből. :)

"A kiegben árulom el az új szövetségeseimet és hazudozom nekik." :) Kikre gondolsz?
Legalább nézd meg ezt, ha még nem láttad, melyik frakciónak milyen augmentációi vannak amikor teljesen megbíznak benned? Később nagyon fognak kelleni. :) Hacsak össze nem rúgtad velük a port. :) Ja, augmentációt nem tudsz másik karidnak átadni.

Pár napja elértem a Revered Champion Achievementet. 9 Frakcióval kell hozzá jóban lenni. Kellett ügyeskedni az tény. :)

Ha nem érezted Log-ot nagy falatnak, akkor jó kis karit raktál össze. :) Arra a nehézségi fokozatra.
A Skeleton Keyesek valóban nehezebbek, de még ők is piskóták a Nemesisekhez vagy a Celestialokhoz képest. :)
A Steps of Tormentet nemrég nyomtam le Ultimaten, és szerencsére nem a Skeleton Keyes részen volt egy Nemezis. Habár nem haltam tőle sem.

1: Jól mondod:
Tonic of Reshaping: This potion reset your attribute points.
Tonic of Clarity: Use to Reset your Devotion Points

2: Mistborn Talisman: Szerintem venni nem tudod.
Ha szeretnéd lekraftolok egy relicet, ha adod a nyersanyagot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#431) djherby


djherby
tag

Ha már mindenki helyzet jelentést adott, én is tennék. Ma nekiveselkedtem Port valburis-nak (Skeleton key). Elvégre minden adott volt hozzá itt az ünnepek alatt. Már majdnem letudtam azt a területet, amit eddig még sosem. Aztán volt egy szűk terület, tele pallókkal. És beszorítottak, mozdulni sem tudtam. Rengeteg Hulk jött. Baromi kemények. Ja, és folyamatosan jöttek elő a földből. Óvatosabbnak kell lennem.
Viszont ami pozitívum: korábban közel se merészkedhettem a boss-okhoz. Mostanában simán odaállhatok és mehet a közelharc.

(#432) reelc válasza djherby (#431) üzenetére


reelc
Topikgazda

Mielőtt te (vagy bárki) bemész Port Valburyba, alakítotok a cuccokon? Mondjuk maximumra az Aetherial resistanceot?
Emlékszem amikor először voltam ott, elég hamar szétszedtek. Miután alakítottam rajta, jobban bírta.

Annál zűrösebb volt a Hidden Path Quest. Tetszett, elég hosszú feladat volt (persze leírással haladtam, gyenge az angolom), és elég sokat haltam az első karimmal azokon a területeken. Szerencsére nem Skeleton Keyes.

Haladsz, fejlődsz, esegetnek a cuccok. Hajrá! :)

(#433) Badlof2k válasza reelc (#428) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Sokan nehezen tudják elviselni hogy grindolni kell sokszor sokáig mire valami meglesz főleg egykét relichez amennyi craft mati kell =) persze ha az RNG istenei jónak látják hamar össze lehet kapkodni ezeket, minden esetre nekem nagy felüdülés visszatérni és újra kezdeni az egészet sok sok D3 és Poe és WoW után =) Szépen haladok veteran+normal szinten a kis demolitionist + arcanist combóval eddig nem volt gond.. most vagyok A2 elején , ha jól emlékszem erre lesz az első Skeleton Keyes dungeon nem ? ránézek úgy sem haltam még meg eddig.. :D Másrészt jó látni hogy forditanak még rá időt a fejlesztők és hozzák az új contentet :) lesz mivel játszani legalább ha más kedvenceknél eléggé uborka a szezon :DD Köszi a mod tippet! Egyenlőre tökéletesen elég a Transfer 5 láda és a saját 5 láda.. szerintem igazán megtöltve majd elite ultimate szinten lesz amikor odaérek és a jó cuccokat elrakom :)

Grat a questhez milyen szinten nyomtad le?te milyen karival játszol? elég kusza tényleg ahogy átolvastam :)

U.I.: egy bajom van a játékkal a zene az "gyenge lett" a saját válogatás zeném jobban passzol az egészhez :DDD

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#434) reelc válasza Badlof2k (#433) üzenetére


reelc
Topikgazda

Én megértem, hogy nehezebb és kínlódósabb a Grim Dawn, a semmi, vagy mondjuk a Diablo 3 után. Én is a Diabloról váltottam.
Igen, néha baromi kínlódás, de mégis sűrűbben esik használható dolog (akár később, másik karinak), mint a Diablo 3-ban. :) Ott pár délután után full gearban rohangálsz, és már csak a minőségén javítasz (meg jön az XP, meg farm végig), új dolog nem fog esni. Itt meg az endgame gearem sincs meg sok játék után, és mégis boldogulok a build leírások alapján. Sokkal lassabban, mint a videókban, többet is halok, de haladok.

De valahol ez (is) adja meg ennek a játéknap a szépségét: a rengeteg gyűjthető dolog.
Ezért is van pl. trade funkció a játékban, nem kell mindent, és egyedül neked összeszedned.
A relic alapanyagáért, áráért + valami craftolási díjért megkímélnek a véletlentől, van topikja a játék oldalán.
Mondjuk a Mistbornért amiről szó volt fentebb, még a nyersanyagot se kérném el, van sok belőlük, ez eléggé alap relic, nem tétel.

Jól emlékszel, a Steps of Torment - Broken Hillsben.
Igen, kitesznek a fejlesztők magukért. A GD fő emberének a Titan Quest volt a korábbi nagy dobása. Ezt is szerettem, jó játék volt.
Az a MOD jó lesz, itt ugye nincs smart loot, sok érdekes dolog eshet. Meg ugye a Monster Infrequentek, amik elég sok craftoláshoz kellenek.

Köszi. A Hiddent Veteranon biztosan, Eliten szerintem még nem. Cabalisttal nyomtam le akkor. Lehet ránézek majd a Purifieremmel is. Az a leírás jó, így el lehetett boldogulni vele. Amúgy ezt is ingyenes patch csapta régebben a játékhoz.
Az első karim Blademaster volt, lvl75-ön áll. Utána Cabbalist 100, majd Purifier 100. Előttük voltak kisebb próbálkozások lvl20-25-ös karik, jelenleg raktárkarik.

Zene: ne is törődj vele, a Diabloban hozzászoktam, hogy sokszor más zenét, vagy kabarét hallgatok. :)
Persze a GD-t jó ideig hanggal nyomtam, aztán váltottam. Egy idő után lehetnek a világ legjobb hangjai is akár, egy farmolós játéknál unalmas lesz akkor is. :) Amúgy nekem tetszik a GD zenéje, és a hangok is.

[ Szerkesztve ]

(#435) Badlof2k válasza reelc (#434) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Én nem érzem kinlódosnak, pedig pont az eleje szokott az ilyen fajta játéknak az "unalmas " lenni , amig nincs OP endgame geared és darálsz.. Na persze nem mondom nekem is kicsit fura a lassú AS de majd lesz az 3+ akkor már kezd élvezhető lenni :DD egyébként igy sok kihagyas után azt veszem észre hogy a craft matik rettentően hullanak főleg a scrap , de az augmentek igy gyűlnek rendesen gondolom ezen is balanceoltak valamit^^ TQval énis játszottam, azon számomra látszik az hogy első játékuk sok mindent kipofoztak a GD-ban ahoz képest és mivel mindkettővel játszok/játszottam látom a számomra nyilvánvaló dolgokat.

Minden esetre mondom nagy felüdülés visszatérni és látni mennyit változot vagy csak én játszok már jobban ahoz képest mint amikor először ismerkedtem igazán az ARPG világgal, mi mihez kell legyen, milyen synergykre figyelni stb.. a hang az oké , a zene számomra ami némelyik játéknál le kell váltsak mert elalszok tőle kb, vagy alapból a game nemis pörgeti lol .. sok Oblivion és Skyrim után "érzékeny" vagyok rá :DD persze ennyi baj legyen, :)
Akkor mindjárt ott is vagyok :D aztán majd meglátjuk mi lesz a vége..

Amúgy poén épp azon gondolkodtam volt e már One shot chestem aztán pont lementem a Spined Cove üregbe azt ott volt a végén :C

Majd elfelejtettem , eehm trade nincs vele bajom de hogy is mondják? Szeretem a kenyérre valót magam megkeresni :) úgy sokkal élvezetesebb számomra még ha monoton is tud lenni egy idő után hogy 10-15 run után nem esik az ami kell , D2-ben meg szoktam már ezt is rengeteg Baal, Dia és kulcs farm haajj. =)) de szép is volt :)

Fura hogy ilyen kevés a komment pedig azt hinném elég sokan pörgetik ezt a kellemes kis játékot.

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#436) reelc válasza Badlof2k (#435) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, volt egy kis droprate növelés, a ládákból jobban esik mati, augment az egyik utóbbi patch óta.

Én is magamnak oldom meg ami kell. De van aki unja, vagy kevés ideje van, azért írtam alternatívát.

Igen, nagyon kevés a komment. Vannak akik nem kommentelnek.
Sokan nem is játszottak vele.
Gondolom a PoE tehet róla elsősorban a "nem kell megvenni" üzleti modelljével, ill. akik számára csak a nagy "D3" létezik - ez is hatással lehet a játékosszámra. Plussz akik már lerakták valamiért..
Amúgy a Steamcharts szerint most éppen 5130 ember játssza. Ez nagyon szép szám. Persze a PoEt sokkal többen elsősorban az üzleti modellje miatt, de a többi hasonló stílusú játék sehol sincs. A Blizz meg nem közöl adatokat.

Ha életet akarok látni, a hivatalos fórumba nézek be.
Meg a buildekhez, és látom milyen sokféle verzió van már.

(#437) Badlof2k válasza reelc (#436) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Akkor nagyon megnövelhették mert legalábbis tegnap esett minden mint az eső :C az más kérdés mennyi minden volt belőle használható loot :)
Persze de nekem pont más játékkal szemben pont az tetszik hogy idő hiányába sem kell sietned nem vagy lemaradva és nincs rota 3 havonta meg új season.. ^^ igy úgy haladhatok ahogy nekem jó és nem kell az adott meta buildeket követni vagy az épp aktuális buffed setet nyomni.
Persze egyébként megértem azt is aki Poét választja mivel nem mindenki teheti meg hogy csak bevásárol egy 15 ajrós dlcét mert másra kell a lové ez oké , de ez is olyan kinek melyik játék miért tetszik vagy tolja, sok óra Torchlight és Van Helsing és egyéb arpgék után ez áll nekem legközelebb ahoz amiért a Diablo 2 vel is rengeteget játszottam a SP léte és szerintem rengeteg újra játszási lehetőség van benne, a skill kombinációk lehetőségeiről nem is beszélve. Blizzék csak azt közlik amiből pénz van nekik :))

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#438) reelc válasza Badlof2k (#437) üzenetére


reelc
Topikgazda

Én is pont így vagyok vele.
Ha csak 1 órám van tolni, akkor annyi van. Nem kell sietni, nem maradok le semmiről.
Amúgy de, szerintem érdemes az aktuális patchez (esetleg a nem sokkal azelőttiekhez) igazítani buildet, mert 1-1 patchlog nagyon hosszú, sokmindenre hatással van. Cserébe rengeteg build van.
Majd megnézem a Blademasterem, azóta lett-e értelmes cucca, mire tudom átépíteni? Régóta pihen.

Úgy gondolom aki akarja, összegyűjti rá a pénzt. Ha nem multizni akar, akkor nem sürgeti semmi. Amúgy is akcióban kell vásárolni, egyre kisebb lesz a kieg ára, mert korosodik, és mert a következő is jön idén. Az alapjáték is igen durva áron volt legutóbb. Amúgy meg akinek bejön az alap, és úgy érzi, hogy sokszáz órát eltudna költeni a játékban, az úgyis megveszi a kieget.
Az AoM-et megjelenés napján vettem meg, és a következővel is ez a szándékom. Még ennyi beleölt óra után is érdekel. Persze semmi sem tart örökké, de van sok egyéb játékom, ha egy nap arra ébredek, hogy már rá sem birok nézni az ARPG-kre. :)
Én is játszottam rövidebb-hosszabb ideig a műfajból sok játékkal, ez ami nagyon bejött. Meg persze a TQ, és a Diablo 2 régen. Nekem ez a fajta rendszer jobban bejön, mint a Diablo 3-é, mondom ezt igen hosszú D3 korszak után. Csak a D3-at toltam multiban, minden mást szólóban. Habár ott is rengeteget szólóztam

(#439) reelc válasza reelc (#366) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy látszik korábban kimerítettem ezt a lehetőséget.
Azóta voltam ott, többször vissza is néztem, de már egy új receptet sem adott.
A Nemesisek is mostanában több Warrantot dobtak, mint receptet.
A Crucible se vitte túlzásba. Igaz ott az alap nehézségen vittem 150-ig (ez tegnap lett meg. Szólóban), majd most váltok a következőre. De a recept ritka.
Pedig még sok hiányzik.

(#440) Badlof2k válasza reelc (#438) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Egyenlőre nem látom hogy baj lenne a buildel nem ölök mindent egy shotbol fehér mobokon kivül de nem is zavar megszoktam a kiteolást :DD De azért majd lehet elolvasgatok pár patch noteot ha lesz időm rá = ) Most szerintem benézek én is egy két kör crucira a nagy karival ^^ hátha jön valami jóféle :)
Meg közbe el is felejtettem majdnem hogy a repuhoz átlehet adni a növelőt másik karinak bár.. hiába van már meg a respected(?) devilsel és rovarokkal a szintem még túl alacsony hozzá hogy bármit is kivegyek :DDD
A kövi kieg az a Forgotten Gods lesz nem? Ha jól tudom a nevét. =)

Nyilván mindenki képes , legalábbis gondolom hogy szüksége-e van egy adott játékra vagy sem avagy látja-e benne a potenciált a több száz óra játék időre, de ugyanakkor csak magamból ki indulva én nem biztos hogy arra raknék félre hogy meglegyen egy játék hacsak tényleg nem olyan must buy, másrészt tény egészen jó áron vettem énis az alap játékot még anno most a dlc az full áron volt szerintem de belefért. ^^

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#441) reelc válasza Badlof2k (#440) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, a Mandatek átadhatók másik karinak.
Azzal indítom az új karit, hogy rápakolom őket.
Jól írod a nevét, az lesz a köv. kieg.

(#442) reelc


reelc
Topikgazda

Sok buildet csinálnak a rajongók a mai napig is.
Pl. [1.0.5.1] Winter King Soulrend Infiltrator VS Lokarr Kill 12sec
Persze komoly felszerelés kell ehhez is. Ez pl. elég kreatív megoldás, 3 szet tárgy van benne, és csak a 2 gyűrű ad szetbónuszt!

(#443) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Misadventure #135: Quality of...Sets
Ez hasznos lesz az új kiegben, jó ötlet.
Lényegében a Diablo 3-as Kanai's Cube Convert Set funkcióját kapjuk meg módosítva.
Egy szet darabot vagy ugyanannak a szetnek egy véletlenszerű darabjává konvertálod, vagy egy teljesen más szet darabjává. Figyeli az item lvl szintet is.

Így is sok duplikátumom van már. Jó lesz leredukálni a duplákat, ill. teljessé tenni a szeteket.

[ Szerkesztve ]

(#444) Badlof2k válasza reelc (#443) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Gut :R köszi az infót! :) Nekem végre sikerült tegnap Normal kampányt kivinnem 5 ször haltam meg összvissz az is a végén lévő bossnál .. az kicsit erős volt még 56 on is :C most még hátra van a faction missiok meg AoM aztán megyek elitre.. resisteket felkell pumpálnom mert elég kutyául állnak :"D

Más..cruciba ha demolitionistal nyomom végig akkor nagyobb esélyel dob annak való szajrét, tudom RNG függő nagyrészt az is mit ad a végén ha lenyomom az összes wavet mondjuk ,de alapvetően ha lenyomnám akkor nagyobb esélyel kapok neki való itemet pl gunokat vagy mindegy mi a kasztom ugyis random teljesen a drop és nem számit a kaszt^^

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#445) reelc válasza Badlof2k (#444) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grat.
Igen, a resisteket nem árt fentebb tolnod.
Az AoM elején főleg az Acid/Poison ellen kell nagyon valami. Különben kb. egyhitelni fog a sok növény. De majd meglátod a többit is. :)

Én arra tippelnék, hogy random.
A Purifieremmel pár napja toltam le a 150-et alap fokozaton, a következőn talán 30-ig vittem. A cuccok nagyrésze hulladék volt, meg esetleg olyan szet darab ami már megvolt. Mondjuk én már rengeteg időt öltem a játékba. Szólóban. Mégsincs kész gearem, sok cucc hiányzik, de haladgatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#446) bpx válasza Badlof2k (#444) üzenetére


bpx
őstag

Random, nem számít, nincsenek szigorúan véve egyik vagy másik classnak szánt itemek.

A +skillt adó statok más classnak nem hasznosak és akkor nyilván nem éri meg használni másnak, de ennyi.

Vannak a damage típust konvertáló itemek, pl. Mythical Beronath, Reforged, így aztán olyan itemek is szóba jöhetnek, amelyek első ránézésre nem jók.

(#447) Badlof2k válasza reelc (#445) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Köszi ! Az közel 70%on van ha jól emlékszem de igy is van még mire tolnom meg hát repu is kellene egykét black legionos augment sokat segitene nem csak dpsbe.. ^^
Grat.. nem lehetett könnyü 100+nál már elég durva spawnok vannak ahogy néztem =)
#446 ááh értem köszi szépen az infókat ! :R jaja pl mostis egyik magic piszotolyom hasonló csak az a fizikből csinál firet amit pont tökéletes nekem és elég jó kis dpst ad.. ^^endgame boss "dobta." örültem is neki +500 dps .:D meg leg gloves is esett ami elég durva :)[link] ezt

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#448) reelc válasza Badlof2k (#447) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi, de ez még csak az alapfokozat volt.
Jobb felszereléssel nem itt tartanék, de ez van. :) Örülök ennek is.

(#449) reelc


reelc
Topikgazda

Esetleg a Blueprint: Relic - Ignaffar's Combustion és a Blueprint: Cinderplate Girdle nincs meg véletlenül valakinek?
Craftolásban kérnék segítséget, még nem estek ezek a receptek. A nyersanyagaim a recepteken felsorolt módon vannak (amiket tudtam felkonvertáltam), a tárgyak előállítási árát nem ismerem.
Előre is köszönöm.

Természetesen én is segítek, ha valaki igényli, sokféle receptem hullott már.

[ Szerkesztve ]

(#450) bpx válasza reelc (#449) üzenetére


bpx
őstag

Mindkettő van.

Itt megtalálsz.

Ja és azt is találd ki, hogy melyik smith legyen (a bónusz miatt).

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.