Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Gothmog válasza Qlux (#593) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Most hétvégén én is haladgattam, így eliten letudtam az alapjátékot; a Mad Queen kivételével mindent megcsináltam (küldetések + a 3 rogue dungeon). A Mad Queennek azért nem ugrottam neki, mert eddig elhasalás nélkül ment az elit, és szeretném minél tovább megőrizni ezt a jó trendet :DDD (Az az ellenfél pedig az emlékeim szerint elég húzós tud lenni.)

Jelenleg Barrowholm felé haladok. Eddig a kiegészítő is meglepően könnyűnek tűnik, nem érzem azt a fajta "durvulást", ami veteránon jellemezte az átlépést az alapjátékból.

Ha valamikor végigérek majd a kiegészítőn (szerintem jövő hét második fele lesz ez), akkor lövök fel képet a karakter aktuális állapotáról. Remélem, behalás nélkül fog menni, bár a kiegészítő rogue dungeon végi ellenfele már veteránon is elég kemény volt, és a játék végig főellenfél is meglepően durván sebezgetett, ahhoz képest, hogy 83%-nál szarabb rezisztem nem is volt... Feltételezem, Eliten ezek már igen kemények lesznek. (A rogue dungeont egyelőre el is kerültem. Majd csak a játék végén nézek el oda.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#602) Peace válasza reelc (#558) üzenetére


Peace
nagyúr

Elite-en lehet farmolni ezt vagy kell az ultimate?

(#603) reelc válasza Peace (#602) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Krieg szetet?
Ezt most meg nem mondom.
De a droprate miatt jobb az Ultimate, mert elég ritkán esik.
Egy csizma és egy kesztyű van feleslegbe, neked tudom adni.
Hidd el elég kihívás lesz összeszedni a többit hozzá. :)
Még nekem sem teljes, az egyik hiányzik. Vagy 20-szor biztos voltam érte. :) Ultimaten.

[ Szerkesztve ]

(#604) Peace válasza reelc (#603) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez a Kubacabra valami undorító egy állat volt!!! :((( :((( :((( Ez volt szerintem első nemesis boss-om. Jól gondolom, hogy a narancssárga az az?

Mi a Steam nick-ed? Felveszlek.

(#605) reelc válasza Peace (#604) üzenetére


reelc
Topikgazda

Írtam PM-et.
Igen, Nemesis. Vannak rosszabbak is. Grava'Thult még nem tudtam kinyírni. :)

(#606) reelc


reelc
Topikgazda

Találtam egy ilyet: [Warder] Pure RETALIATION, REFLECT, INVINCIBLE, 100k+ DAMAGE, Hardcore Ultimate 100% Done (SF Gear). [1.0.0.6]-hoz készült, HC, és nagyon régi. De már kerestem ilyesmit egy ideje, lusta buildet, kevés aktív skillel. :) Ez már inkább fun kategória, mint hatékonyság. :)

Ez érdekes lehet másnak is Retaliation damage mibenléte, és hogy miben tér el a damage reflecttől?

[ Szerkesztve ]

(#607) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Misadventure #137: A Patch Near You. Infók a nemsokára érkező patchről.

(#608) Badlof2k válasza reelc (#607) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh, fincsi újitások plusz új boss vagymi .. :D remélem minden szinten elérhető nem rémlik hogy irtak volna level restrictet..^^ cruci changek meg meh.. még mindig túl sok idő persze jó kis legend és set farm hely.. csak hát idő/reward .. szvsz

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#609) reelc válasza Badlof2k (#608) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Crucible csapatban hatékony.
Lassan jó lenne bepróbálni úgy is.

(#610) Badlof2k válasza reelc (#609) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ha elérem a szintedet akkor majd lehet róla szó nekem is steames úgyis a játék :) Oké hogy csapatban hatékonyabb , csak lehet én fanyalgok és nem vagyok elég türelmes :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#611) reelc válasza Badlof2k (#610) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nekem nincs türelmem hozzá mostanában.
Ha pl. elmegyek a megszokott helyekre farmolni, azt bármikor abba lehet hagyni. A Crucible más tészta. ott nyomni kell halálig, vagy a végéig.

(#612) Badlof2k: Én azt tudom, nekem miért nincs, de azt nem, neked miért nincs. :)
Legutóbb nagyon jól haladtam, aztán tudatosult bennem, hogy kb. olyan, mint a Diablo 3-ban a GR. Rövid ideig intenzíven kell nyomni amíg bírod... ráadásul a jutalmaktól sem voltam elájulva.
De mondom, csapatban biztos más lenne, gyorsabb ölés, rövidebb körök.

[ Szerkesztve ]

(#612) Badlof2k válasza reelc (#611) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Na ugye.. akkor talán értjük egymást miért nincs. :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#613) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Nincs valakinek esetleg felesleges Empowered Wildcaller's Cowlja? Két a +1skill miatt shamanra. :D

[ Szerkesztve ]

(#614) reelc válasza Hokunda (#613) üzenetére


reelc
Topikgazda

Sajnos nincs.
Ravager's Gazem van ami a legközelebb áll hozzá, és tudok adni, csak ez lvl75-ös.

(#615) djherby


djherby
tag

Szerettem volna képet linkelni a karimról, de printscreen-nel nem jött össze. A grimcalc-nak meg nem ugrottam neki. Viszont átalakítottam a kari-t. És jobban odafigyelek a támogatásokra. Jó pár öltözéket kicseréltem. Ez most egy rúna-alapú magehunter. Egyelőre próbálkozom vele.
Az mit jelent, hogy pl. 4 aktív skill-es?

(#616) reelc válasza djherby (#615) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Grimtools egyszerű. Baloldalt felül van a load gomb, azzal betallózod a megmutatni kívánt karit, majd alatta a Link to this build ikonnal csinálsz neki egy linket, amit bemásolsz ide a fórumra. Nincs fél perc az egész. :)

Az aktív skill az, amikor te nyomkodod a gombokat hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#617) Peace


Peace
nagyúr

Nem akar kiesni az a rohadt vállvért...de legalább már van 3 fölös kesztyű. :( Páncél és sapi olyan könnyen kiesett 20 perc alatt......

(#618) reelc válasza Peace (#617) üzenetére


reelc
Topikgazda

Neked adom az enyémet.
Az én szetem is hiányos, de mostanában nem is fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#619) Peace válasza reelc (#618) üzenetére


Peace
nagyúr

Lehet elfogadom, mert fél 9 óta ölöm és kicsit felment már a pumpa. Kesztyűt meg akkor vissza is adom. ;)

(#620) reelc válasza Peace (#619) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem kell semmi vissza, rádírtam.

Mondtam, hogy vacak a dropja. De legalább ismert minden darabjának a helye. Erős és több buildnek is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#621) Peace válasza reelc (#620) üzenetére


Peace
nagyúr

Kidobta!!! ;)

(#622) reelc válasza Peace (#621) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jól van akkor. :)

[ Szerkesztve ]

(#623) Peace


Peace
nagyúr

Grim tools-ba betöltöttem a karakteremet, de kérdőjelet ír a sebzéshez. :( Meg akartam nézni, hogy mekkora lenne Shar'Zul's Worldeater-el, hogy megéri-e kifarmolni.....mit lehet tenni?

(#624) reelc válasza Peace (#623) üzenetére


reelc
Topikgazda

Semmit.
Fentebb linkeltem valahol, hogy, a Grimtools készítője nem tudja megoldani a dps kiszámítását.
Annyit tehetsz, hogy összeveted az adatbázisban a 2 fegyver tulajdonságait.
Persze nem azokkal az értékekkel fog esni, de kilehet sakkozni, hogy jobb lenne-e?
Shar'Zul's Worldeaternek nagyon kicsi a dropratje.
Nincs valami hasonló, ami mondjuk kovácsolható?

[ Szerkesztve ]

(#625) reelc válasza reelc (#624) üzenetére


reelc
Topikgazda

Mégvalami.
Most látom,hogy a Shar'Zul's fegyvernek van több változata.
Vagyis ha nem Ultimaten farmolod, nem a legerősebbet fogod kapni.
Úgy látom Skeleton Keyes területen van, sokba lenne farmolgatni.
A helyedben elgondolkodnék egy egykezes + pajzs kombóban, és azzal mennék farmolni. Hátha jobban bírná a kari a gyűrődést. Aztán ha meglesz vissza lehet állni.
Vagy próbáljuk be ketten valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#626) Peace válasza reelc (#624) üzenetére


Peace
nagyúr

Jobb oldali a mostani fegyverem, az játékból lett fotózva. Nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb. Meg hogy fire damage-é konvertálja a 45%-ot, az nem tudom milyen sebzésvesztést okozna, mert nekem a fizikai, trauma és vérzés módosítóm a sok, a fire az 300% alatt van.

(#627) reelc válasza Peace (#623) üzenetére


reelc
Topikgazda

Meglátogattam, ilyet dobott. Ha kell, neked adom.

[ Szerkesztve ]

(#628) Peace válasza reelc (#627) üzenetére


Peace
nagyúr

Megnézhetjük majd, hogy milyen. ;)

(#629) reelc válasza Peace (#626) üzenetére


reelc
Topikgazda

Fizikai/vérzés?
Akkor ez a te fegyvered.

(#630) reelc


reelc
Topikgazda

Egy kis helyzetjelentés így a hosszú hétvége után.
Az Ultimate farmolása mellett végül elindítottam az új karimat, egy Wardert. Ezen alapul, igaz én nem HC-n használom.
Ez fun build lesz, nem a teljesítmény a lényeg, jó lesz majd farmolgatni az Elite fokozatot vele. Így gyűlnek majd a kisebb lvl szintű szetek is. Na de ezt már írtam.
Lvl33-on van, csillagosokat/főbossokat lassan öli. De lvl40-en már ott a full szet ami rá vár. :)
A Lokarr szettel elég jól haladok. + az xp itóka, meg a mandatek segítségével.
Ha valaki mostanában indítana új karit, és kellene neki Lokarr szet, szóljon. 100% a dropja, viszont időbe telik amíg meglesz. Majdnem kész egy szet, a csizma kell még hozzá. Fogom farmolgatni, mert dob elég jó dolgokat.

(#631) Peace válasza reelc (#629) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez aranyos. Random eshet?

(#632) Peace


Peace
nagyúr

Tegnap este azért még jól megszívatott az a nagy szárnyas dög. Nem tudom hogy hívják, de nem kevés alkalommal haltam meg. Ez az ultimate még mindig nagyon kemény, pedig ezzel a set-el érezhetően jobb lettem, de még mindig nagyon hitvány a karakter. :DDD

(#633) reelc válasza Peace (#631) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, random.
De kölcsönadhatom az enyémet. Nekem jelenleg nem kell, te meg hamarosan úgyis elmerülsz a Martyrban, addig kamatoztathatod az erejét. :)

(#632) Peace: Grava'Thul volt? Az engem is szétszed hamar, igazából talán az egyetlen Nemesis, akit unlockoltam de még nem tudtam kinyírni.
Igen, az Ultimate kemény. Ha nagyon nem megy, nézz egy buildet, és próbáld azalapján.

[ Szerkesztve ]

(#634) Hokunda válasza reelc (#614) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Akkor ha ez felesleges igényt tartanék rá. :)

Átpontoztam Tywinnt. Ami biztos, hogy sokkal jobbá vált mint volt, de ez nem jelenti azt, hogy most jó, hanem régi formájában volt igen ótvar. :DDD

Majd belinkelem. Sebzés diverzifikálása nagyon kellett, már rájöttem, viszont a dev pontok ugye nullázódtak, ezt csak rengeteg munkával lehetne behozni, 1 v 1-eket jobban bírja, de a túlélési lehetőségei limitáltak.

Viszont a fejemben már megvan a következő karakter terve, a mostani az ő kiszolgálójává fog válni. Most lvl 76, szerintem lvl 80-on megállok vele, vagy elite végén, meglátom hogy bírja.

(#635) reelc válasza Hokunda (#634) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ok, délutánonként érek rá.
Ha fejlődött, az már jó. :)
Lvl72-75-82-94 ezek a szetek lvl követelményei, persze attól függ, melyik, nincs mindenféle minden szinten 94 alatt.
Ha már nem linkelsz, legalább a sebzéseid fajtáját írd le, mire van kiélezve a karid? Sámán/milyen keverék? :) Petes?

[ Szerkesztve ]

(#636) Peace válasza reelc (#633) üzenetére


Peace
nagyúr

Jól hangzik. Csak frakciós enchantot nem rakhatok rá, ugye? Mert akkor már nem tudom visszaadni. Jól gondolom?

(#637) reelc válasza Peace (#636) üzenetére


reelc
Topikgazda

Inkább ne tegyél rá, ne legyen soulbondos.
Ha lehet ne ezen kísérletezzük ki, működik-e azon is a levétel majd átadás. :)
Enchant nélkül is valószínűleg többet nyersz, mint bármilyen más fegyverrel.

(#638) Peace válasza reelc (#629) üzenetére


Peace
nagyúr

Sajnálom ezt a fegyvert nagyon. -5k DPS-t írt, de mikor beraktam, akkor 7k-val lett kevesebb. Componenttel meg enchanttal nyerhettem volna pár 1000 plusz sebzést. Az viszont akkor nem túl megnyugtató, hogy innen már nem igen van hova fejlődni. Ékszereim csicskák meg még esetleg egy jó relic lehetne, de ezen felül nagyon más nem. Lehet tényleg pajzsban kell gondolkodni, ha életben akarok maradni.

(#639) reelc válasza Peace (#638) üzenetére


reelc
Topikgazda

Linkelni most nem tudok, de van olyan NPC, aki nyersanyagért random cuccot ad. Keress rá. A magasabb szintű kell.
Nézz szét van-e olyan ékszer ami jól jönne és craftolni kell, ill relic - sok receptem összegyűlt.

[ Szerkesztve ]

(#640) Hokunda válasza reelc (#635) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Soldier+shaman. Most nem tudom linkelni.

Fentebb megvan régi formájában, ott nem ért semmit.:)

Most elektro+lighting dmg. Viszont a cuccai limitáltak, mivel a réginek nem kellett, ékszerek még rosszabbak. Ettől függetlenül azért még elkaristolok vele. Elite fort ikon van most terítéken.

Egyébként, ha fegyver elemental dmgt ad, az az összefoglalója a cold/fire/lightingnak? Vagy önálló?

[ Szerkesztve ]

(#641) Peace válasza reelc (#639) üzenetére


Peace
nagyúr

Pár használhatót találtam, de ezek nem gyárthatóak:

Stoneguard Ward

Spellscourge Deflector

Mythical Doombringer

Mythical Ring of the Black Matriarch

Medálból például semmi értelmeset nem találtam.....relic-et már egyszer beszéltük, hogy legyártod nekem. Elkezdtem legyártogatni a cuccokat, ami kell hozzá, de a felénél felment a pumpa és abbahagytam. Undorítóan sok cucc kell! :(

(#642) Qlux


Qlux
tag

Na. Act4 kipipálva. Kiegre átnéztem, érezhetően nehezebb, aminek örülök, mert eddig könnyen haladtam. 65k dps-em volt, de hamar rá kellett jönnöm, h resi fontosabb így 60k-ra redukálódott, de még így is szépen haladok és nem csuknak össze:) lvl82 vagyok és egy mini bossból esett egy mytical legend, de ezt már 84-en használhatom, szóval ez valami gyengített item lehet. Mindegy, lényeg h van:)

(#643) reelc válasza Peace (#641) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igaz nem tudom, most milyen ékszereid vannak.

De találtam pár alternatívát.

Coven Blade Pendant frakciótól bekeríthető.
Mythical Goliath Signet - megvan a recept. Kettőt is lehet kovácsolni belőle.
Mark of Consumption - megvan a recept.
Coven Mark of Blades frakciótól bekeríthető.
Ezek tűnnek a legjobbaknak amit letudok craftolni vagy megveszed frackciótól - szóval amik nem dropfüggőek. Amíg nem lesznek jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#644) reelc válasza reelc (#639) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#645) reelc válasza Hokunda (#640) üzenetére


reelc
Topikgazda

Elemental: mint a resistancenél. Igen.

(#642) Qlux: Gratulálok.
A lvl84-es itemek teljesen jók. Főleg, ha most leszel annyi. :)
Utána lvl94-es lesz a következő szintje a cuccoknak, ami a maximum. Addig el is kell jutni. :)

(#646) Qlux: :) Az a sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#646) Qlux


Qlux
tag

belemkötött ez a Kubacabra vagy mi:) Meghalt:)))

(#647) Peace válasza reelc (#643) üzenetére


Peace
nagyúr

(#648) reelc válasza Peace (#647) üzenetére


reelc
Topikgazda

Valamiért úgy emlékeztem Physical/Bleeding vagy.

Ha nem bánod:
Az amuletet és a medalt cserélném valamelyikre amit linkeltem. Meg persze a Relicet is :) valamikor egy jobbra.

Átnézném a komponenseket és augmentációkat is, ilyen szinten semmire se raknék Polished emeraldot. Cucc cserénél valahogy helyre kell tenni a változó resistanceokat is.

Nekem nagyon tetszik, hogy egy masteryvel Ultimaten vagy, ráadásul saját kútfőből. :) Gratulálok!

(#649) reelc válasza reelc (#648) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem biztos, hogy a legjobb, de első ránézésre a fegyverbe Seal of Might vagy Oleron's Blood, ékszerbe Blazing Ruby. Nagyon nyersanyagigényesek, főleg a Seal..., de erősek.

[ Szerkesztve ]

(#650) Peace válasza reelc (#648) üzenetére


Peace
nagyúr

Physical és trauma módosítóim a legnagyobbak. Most nyírtam ki a főboss-t Ultimate-n. ;) Saját kútfő, de nagyon későn jöttem rá, hogy kétkezessel sokkal jobban haladnék és a csillagképeket is teljesen át kellett alakítanom hozzá.....Merre van az a kovács amúgy, aki Aetherial Missive-ért kovácsol legendary-t?

Components nekem még mindig átláthatatlan....nézegettem egy darabig, hogy melyik cuccra melyik lenne a legoptimálisabb vagy legerősebb, de egy idő után ráuntam. Fogalmam sincs, hogy a 86millió kis komponens közül melyik lenne jó gyűrűkre....meg a többire. Csak találgattam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.