Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) reelc


reelc
Topikgazda

A Humblebundle.com-on akciós a Grim Dawn (-50%, 11,49 EUR), és a Crucible Mode DLC is (-30%, 3,84 EUR).

(#152) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Nem tudtam megállni, végre beruháztam tegnap a játékra.
Egy Shaman-t kezdtem, kicsit kutakodtam neten, miként érdemes, szóval ezt a Primal Strike build-et követem, egyelőre még csak pár erősebb boss tudott egy kicsit lelassítani, sima alap szörnyek, még ha két tucatjával is vannak, hullanak mint a legyek :D
Második kasztot egyelőre nem választottam mellé: mit ajánlotok?
Fő attribútumnak pedig a Physics-et húzzam, jól gondolom?

Meg lehet még lesznek hülye kérdéseim, azért ez a szokásosnál 'egy fokkal' mélyebb arpg mint amivel amúgy találkozni a piacon :DDD (pl a csillagképek még egyelőre azt se tudom mire jók)
Meg ha egy skill maxon van (pl 16/16) akkor miért van az, hogy még további pontokat rá tudok adni?

Do you see the white shadow?

(#153) GICA666 válasza Frod (#152) üzenetére


GICA666
tag

Szia.Én a Demolitionist ajánlanám.Nagyon jó.Vagy a Nightblade.Ez a kettő.De nézzél videókat,a youtube-ról.Ők már nagyon profik.85-ös szint.Nem is értem. :)

(#154) reelc válasza Frod (#152) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

Jól tetted, jó kis játék ez. :)
A Shamant nem ismerem, de itt van rengeteg build. Előfordul, hogy az egyik kasztból csak 2-3 tulajdonságot használnak, és abban a kasztban nem a Physics a fő tulajdonság.
Itt van a Shaman kaszt mikkel lehet kombinálni, és egy videó az aktív tulajdonságairól.

A világban elvannak szórva Devotion Shrineok. Meg kell tisztítani őket. Vagy lekell ölni a miatta spawnoló ellenfeleket, vagy bizonyos alapanyagok kellenek hozzá. Ha ez megvan, kapsz Devotion pontokat, amiket a csillagképekre elkölthetsz. A buildes oldalon amit linkeltem felszokták tüntetni azt is, mire tesznek pontokat, mert nagyon nem mindegy.
Elsősorban resistanceokat vagy támadást lehet finanszírozni a pontokkal, ezek passzív tulajdonságok. Rengeteg pénzzel vissza lehet vonni pontot (minden visszavonás drágítja a következő visszavonást).

Ami a skilleket illeti: vannak tárgyak amik plusz +1-2 All Skill, vagy +1 Mastery tulajdonsággal bírnak. Ezekkel lehet átlépni a csupán pontkiosztással elérhető maximumot.

(#153) GICA666: Néztem már videókat én is. Össze kellene számolni hány életképes mastery keresztezés van. :)

[ Szerkesztve ]

(#155) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

+1 a játékra, én is beszereztem (barátnőmnek is :D)

Rendkívül kellemes felüdülés a Diablo féle hentelés mellett.

(#156) reelc válasza ForRedGlory (#155) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egyetértek, valóban felüdülés a D3-hoz képest. :)
Jó szórakozást!

(#157) Frod válasza reelc (#156) üzenetére


Frod
addikt

Hát, én nagyon sokat vártam tőle, pont azért mert a D3 nekem óriási csalódás volt.
Itt majd azt hittem lesz millió és egy lehetőségem, kombinációk stb, erre kb itt is ugyanaz megy, hogy találd meg a legjobb skillt, és azzal tolod végig, mivel annyi pontod meg nem lesz, hogy adj másra is.
A sámánnál a Primal Strike és a hozzá kapcsolódó passzív képességek maxon (másra kb nem is jut) és a térkép jobb oldali ágát a Warden-ig csukott szemmel ki is pucolja az ember, de vele pl nem nagyon tudok mit kezdeni, mert ez alapvetően AoE-képesség és szingli boss-okra nem túl hatásos. (Veteran-on nyomom)
Azóta nem is nyúltam a játékhoz, de annyira nem is izgat - persze ha már megvettem, akkor valamikor majd folytatom.

Do you see the white shadow?

(#158) reelc válasza Frod (#157) üzenetére


reelc
Topikgazda

Megfelelő gold mennyíséggel visszavonhatod a skilleket, persze kivéve a Masteryt. Itt van sok build, Shaman + akármire is. :) Vagy hat build is használ Primal Strikeot.
Több a lehetőség, mint a D3 féle 1 kaszt=4 szet és kész. De itt sem végtelen.

Ez a játék sem tökéletes, ez tény.
De nekem jobban tetszik, mint a Diablo 3, és nem érzem annyira csőjátéknak.
Persze ott a PoE is, ha jól tudom ott meg túl sok lehetőség van, el lehet veszni benne - szerintem ez sem jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#159) reelc válasza reelc (#158) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igaz én még nem próbáltam, de van egy nagy MOD gyűjtemény hozzá: DAIL a neve.
Sokat módosít a játékon, sok új classt is ad hozzá.
Ha nagyon nem érzed azt az alapjátéktól, hogy azt kaptad amit vártál, talán érdemes próbálkoznod ilyesmivel.

(#160) Frod válasza reelc (#159) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm, majd ránézek ha úgy alakul.
Pillars of Eternity-vel (meg úgy alapvetően ezzel a hardcore-rpg másodvirágzással) az a bajom, hogy nincs 100+ órám egy címre, amit ezek megkövetelnek, úgyhogy inkább beléjük sem fogok :)
(Wasteland 2 is érdekelne, de áhh inkább hagyjuk...)

Igazából azt vártam volna, hogy egy-egy képességre ne lehessen ilyen rengeteget adni, ezáltal több képessége is lehessen egy karakternek. Ha viszont jó akarsz lenni, akkor nem tudsz mást tenni, mint hogy feltápolsz egyet, esetleg ilyen passzív bónuszok miatt még egy pár másikra adsz ilyen 1-2 pontokat. És kész.
A Van Helsing 3 is ezért volt csalódás, ott is ez ment.
Míg a korábbi részekben ki volt úgy találva, hogy lineárisan nyílt ki a skill-fa, mondjuk 10 szintenként, és pl lv11-en megkaptad a képességnek az új/jobb verzióját, még úgy is megérte váltani, ha az előzőre már sok pontot ráköltöttél. Aztán az utolsó részre ott is bedőlt ez a rendszer, és gyakorlatilag 1 fix támadással játszottál.
A következő "megváltó" személyében a Vikings-et várom, majd nyomottabb áron ezt is beszerzem.

Do you see the white shadow?

(#161) reelc válasza Frod (#160) üzenetére


reelc
Topikgazda

Értem.
Én ezt várom, de tartok is attól, milyen lesz. Épp a Van Helsingesek csinálják.

(#162) GICA666


GICA666
tag

Szia.A Vikings c.játék mikor jelenik meg?

(#163) Frod válasza GICA666 (#162) üzenetére


Frod
addikt

Jelenleg csak annyit ír, hogy "Early 2017" szóval első negyedév gondolom. Február 24-ig akciósan vehető Steam-en, ki tudja, lehet azért mert utána nem sokkal jelenik meg - ez egyelőre csak tipp. Rakd be kívánságlistára az a legegyszerűbb, és akkor tudod követni egy kattintással.

Do you see the white shadow?

(#164) GICA666 válasza Frod (#163) üzenetére


GICA666
tag

Köszi szépen. Már nagyon várom. :)

[ Szerkesztve ]

(#165) reelc


reelc
Topikgazda

3 napig újra akciós a Humble Storeban a Grim Dawn és a Crucible Mode DLC.

(#166) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.A Vikings.c játék elővásárlása akciós.ASteam-en.Most nem értem.Megjelent a teljes játék,vagy csak ez demo?

[ Szerkesztve ]

(#167) AtHoS válasza GICA666 (#166) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Logika......ha elővásárlás, akkor szerinted megjelent?

read-only mode on the forum

(#168) GICA666 válasza AtHoS (#167) üzenetére


GICA666
tag

Jó,csak kérdeztem. :(((

(#169) reelc válasza GICA666 (#168) üzenetére


reelc
Topikgazda

Március 24-ig él az elővásárlás, így a kiadó akkor akarja megjelentetni.
Majd biztosan lesz topikja, ha nem, akkor a Best Buyban valószínűleg lesz szó róla, vagy egyéb általános játékos topikban. A lényeg, hogy nem kellene szétoffolni egy játék topikját egy másik kapcsán. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#170) reelc


reelc
Topikgazda

Kijött a v1.0.0.8-as patch.
Patch notes. Szép hosszú, mint mindig.

(#171) reelc


reelc
Topikgazda

Kijött a v1.0.0.9-es patch.
Patch notes.

[ Szerkesztve ]

(#172) wesker24


wesker24
senior tag

The 8th mastery coming to Grim Dawn is...the enigmatic Necromancer!

Asszem itt lesz az ideje ismét neki állni a Grim Dawn-nak ! :D

The Enigmatic Necromancer

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#173) reelc válasza wesker24 (#172) üzenetére


reelc
Topikgazda

Inquisitor, Necromancer, jó lesz ez. :D

(#174) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.Mikorra várható az új karakter?

(#175) reelc válasza GICA666 (#174) üzenetére


reelc
Topikgazda

Zantai bejegyzésében ott van, ők sem tudják biztosan első vagy második félévben valamikor. Kis csapat ez, és ugyebár nem csak 1 karakter jön, hanem 2, új act, tárgyak, szint emelés stb. ez egy kiegészítő lemez lesz. Emellett rendszeresen adnak ki patchet, hotfixeket... szóval dolgoznak rendesen.
Remélem jó lesz a kiegészítő lemez, és sikeres is.

[ Szerkesztve ]

(#176) GICA666 válasza reelc (#175) üzenetére


GICA666
tag

Oké.köszi a választ,már várom.(Jó kis játék ez.) :)

(#177) CriticalHit válasza GICA666 (#176) üzenetére


CriticalHit
őstag

Engem tényleg csak az zavar, hogy nem lehet Elite vagy Ultimate nehézségi fokon kezdeni, így egyszerűen unalmassá, repetitívvé válik.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#178) wesker24 válasza CriticalHit (#177) üzenetére


wesker24
senior tag

Elég csak egyszer lenyomnod a játékot Veteranon egyfajta bemelegítés és már mehetsz is Elite fokozatra.

Normal teljesen felesleges csak annak való aki életében nem játszott aRPG Hack & Slash-t.

Én már Ultimate fokozaton vagyok lvl 80 de szünetet tartok mert baromi nehéz 8k HP-van de eltalál egy Elite BOSS máris löttek az életed 75 %-ának, a Resistek meg további 50 %-al csökkenek ha nem elég magas akkor átmegy minusba.

A Normal/Veteran és az Elite/Ultimate két teljesen külön világ, Eliten már alaposan át kell rendezned a karaktered skilljeit mert további 25 %-al csökken a Resisted, és valahogy fel kell épitened egy Jó Class Buildet, Veteran végére ugy kb lvl 45 max lvl 50 vagy , Elite fokozat végére meg ugy lvl 70-72, Ultimate végére meg lvl 85.

DE nemsokára jön a második nagyobb Expansion csomag, szint emelés lvl 100, és 2 újabb Mastery Class, az egyik a Necromancer.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#179) CriticalHit válasza wesker24 (#178) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 84. szintű Warlock-mal egyszerűen semmi motivációt nem érzek, hogy újra nekivágjak ugyanannak a történetnek és világnak csak Ultimate fokozaton. A Crucible jó kis adrenalin növelő, de hát csak egy túlélő aréna. A történetet hiányolom.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#180) wesker24 válasza CriticalHit (#179) üzenetére


wesker24
senior tag

A Hidden Path megvolt (Rövid Story DLC) vagy csak az alapjáték, meg aztán a Second Expansion-ben jön majd az újabb Story DLC a Két Mastery Class-al együtt.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#181) reelc válasza CriticalHit (#179) üzenetére


reelc
Topikgazda

Halkan jegyzem meg, ha nem konkrétan területet farmolsz, sokkal ritkábban kell menned egy adott területre, mint pl. a Diablo 3-ban. Ott a véletlenszerű riftekkel és GRekkel sokszor előfordul, hogy 2-3 óra játékkal akár 5x is ugyanazon a pályaterületen találhatod magad. Nem beszélve a bountyról. Ezt figyelembe véve a Grim Dawn kevésbé repetitív a sztoris módszerrel.

A kiegészítő hoz majd egy új actot, és ahogy Wesker24 írta, kaptunk már egész sok tartalmat ingyen, új területeket is.

[ Szerkesztve ]

(#182) CriticalHit válasza wesker24 (#180) üzenetére


CriticalHit
őstag

Igen, a majd megjelenő DLC-vel folytatom. A Hidden Path-el visszatértem és kb egy óra alatt leltem rá a Sentinel-re (sajnos gyenge loot). A Nemezis vadászat szintén jó móka lehetne.
Csupán felesleges játékidő hosszabbítási kísérlet ez a játék a nehézségi fokozatokkal. Hadd döntsem el, hogy le akarom-e mészároltatni magam kezdésként Ultimate fokozaton, vagy akár ügyes taktikázással és átgondolt karakterépítéssel igazi kihívással nézzek szembe. Ezért szeretjük a DS-t is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#183) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.Tudna valaki segíteni?Szereztem egy tekercset,mindenem megvan hozzá.Blueprint Relic- Inferno Lev..25.Én a 65.szinten vagyok.Azt írja (Already Learned) Miért nem tudom használni?

(#184) AtHoS válasza GICA666 (#183) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Already Learned = már meg van megtanulva [link]

read-only mode on the forum

(#185) GICA666 válasza AtHoS (#184) üzenetére


GICA666
tag

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#186) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Ahhoz mit kellene tennem, hogy amikor olyan útszakaszhoz érek, ahol masszívan zöld kristályos mezők vannak mondjuk ne halljak meg 5 mp alatt? :D
Van erre valami potion, vagy akármi?
Egyébként az az Aether akarna lenni? Arra kellene resistance-ot gyűjteni?

Do you see the white shadow?

(#187) reelc válasza Frod (#186) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

Igen, Aether sebzés visznek be a kristályok. Át kell menned olyan gyorsan ahogy csak tudsz.

Nézd át az összes amuletted, ringed van-e közte Aether Resistance cucc. Lehet akár sárga is.
Ez nem olyan játék, mint pl. a Diablo 3, itt előfordul, hogy cserélgetni kell területenként a resistet is adó cuccokat.

Van amúgy egy material, Purified Salt. Ha összerakod a 3db-ot egésszé, és a megfelelő cuccra augmentálod, ad 20% Resistancet.

[ Szerkesztve ]

(#188) reelc válasza reelc (#187) üzenetére


reelc
Topikgazda

Amúgy attól függ hol vagy. Ha a föld is zöld, fertőzött, vágj át olyan gyorsan ahogy csak tudsz.
Ha csak a kristályok vannak, akkor érdemes szétverni őket shardért. Amúgy az első esetben is érdemes, csak néha ajánlott visszavonulni ha van nem fertőzött föld, visszatölteni a lifeot.

[ Szerkesztve ]

(#189) Frod válasza reelc (#188) üzenetére


Frod
addikt

Köszi, kipróbálom majd ezt az item-et akkor. Amúgy nem csak kristályok vannak, az olyan részekről beszélek, amikor a hosszú úton végig fertőzött a talaj, és nem is lehet sehogy sem átvágni, még heal potion-nal sem (mert ugye azt sem lehet egymás után inni, van egy kis cooldown), és sajnos olyan földdarabka sincs ahol meg tudnék állni kis időre.

Do you see the white shadow?

(#190) reelc válasza Frod (#189) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nézegesd a kereskedők cuccait is, hátha feltűnik 1-1 resistances darab. Akár 30% körüli resist is képes csodát tenni... a 0-hoz képest persze.

(#191) Frod


Frod
addikt

No, 40 óra lett a vége elsőre egy 52-es Warder-rel, igazából pár Skeleton Key-es terület maradt csak ki, valamint a bounty-kat hanyagoltam, mert nagyon fárasztóvá vált, hogy ugyanazokat dobálja be egyfolytában. Amennyire az elején nem tetszett, végülis megkedveltem a programot. Homestad után viszont nagyon össze vannak csapva a területek érzésre. (Hiába térképen nagyon hosszú az útvonal valójában közel sem)
Ja és mindössze kettő(!) epic item-re futotta csak a játéktól egy végigjátszás alatt.

Do you see the white shadow?

(#192) reelc válasza Frod (#191) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok.
Normal+Veteranon nyomtad?

Igen, nagyon más a loot, mint pl. a Diablo3-nál. Ott könnyen megvan a szet és nem nehéz valamilyen minőségben bekeríteni hozzá a többi cuccot, és mehet az XY GR. Az én szememben ez eléggé egyszerű.
Itt másabb, sokkal. Jobban meg kell küzdeni a dolgokért, ez tetszik.

Több lett volna a játékidőd, ha jobban ráfekszel a bountykra, hogy nőjön a reputációd. Igen, eléggé repetitív, de ez van. Én pl. néha váltogattam ha lehetett, hogy éppen melyik frakciónak bountyzok.

40 óra alatt nem valószínű, hogy megfelelő minőségű cuccod és elég goldod van, de próbáld be a következő nehézséget. Ha nagyon nem megy, akkor szerintem vagy farmolni kellene vagy egy új kari, és más frakció választása Homestadban, stb. Esnek neki is a cuccok (sőt a mostani karidból is adhatsz át), stb.

[ Szerkesztve ]

(#193) Frod válasza reelc (#192) üzenetére


Frod
addikt

Veteran-on nyomtam, és csomó recept vásárlása mellett (azok ugye elég drágák) maradt ilyen 300k körül.
Igen, próbáltam váltogatni a bounty-kat, de tényleg ugyanazokat dobálta be, és ez felhúzott nagyon :D
Plusz néha ha egy nevesített ellenfelet megöltél korábban, de később volt rá quest, akkor elfogadta egyből. Na most a bounty-knál nem. Ott hiába ölted meg korábban, újra el kell menni és lecsapni.

Egyébként a Death Council-t választottam, bár merő véletlenségből, mert nem is tudtam, hogy ott végleges választás jön :DDD

Do you see the white shadow?

(#194) reelc válasza Frod (#193) üzenetére


reelc
Topikgazda

Viszonylag kevés bounty van, azért kerül terítékre olyan hamar ugyanaz. Ez még mindig gyorsabb módja a frakciókkal jóba lenni, mintha ki tudja hány órán át csak Cronley bandáját farmolni.
A Black Legion kivételével elég jól álltam ezügyben (a reputáció ügyében).

Én sem tudtam hogy végleges választás, ezért lesz jó egy másik kari, így a másik frakció cuccaihoz is hozzá lehet majd férni.

(#195) reelc


reelc
Topikgazda

Dolgoznak keményen a kiegészítőn, 4 új Faction is lesz, ez az egyik.

[ Szerkesztve ]

(#196) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.Elértem a 85.szintet.685 órám van benne.Nagyon durva volt.Mindenkinek sok sikert a továbbiakban. :)

(#197) reelc válasza GICA666 (#196) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!
Örülök, hogy végül megvetted és bejött a játék. :)
Itt az ideje a következő karidat indítani, esetleg a mostanival nagyobb nehézségre menni. :)

Ha mégsem, a kiegészítőre visszatérsz?
Ára és pontos megjelenési ideje még nem ismert (Q2-Q3, vagyis szeptemberig bezárólag). De elég sokmindent akarnak beletenni, ehhez idő kell.

[ Szerkesztve ]

(#198) GICA666 válasza reelc (#197) üzenetére


GICA666
tag

Szia.Sajnos 85.szint után már nem kapok tapasztalati pontot.Igen.Nagyon várom a kiegészítőt.Nagyon bejött a játék.Nem lehet megunni.Most a táblán levő feladatokat próbálom megoldani.Remélem az is sikerül. :)

(#199) reelc válasza GICA666 (#198) üzenetére


reelc
Topikgazda

A kiegészítő ad majd egy új actot, továbbviszi a sztorit. Új Factionok, lvl100 szintlimit, rengeteg új tárgy, szettek, stb.
Ja és 2 új class.
Én biztosan megveszem.

(#200) GICA666 válasza reelc (#199) üzenetére


GICA666
tag

Én is mindenképp. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.