Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Hokunda válasza reelc (#800) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Okés. :)

De egyébként funból is jó lenne, egy kis lootolás.

Más: Augmentáció átvihető karakterek között? (úgy hogyha mondjuk az új karakter már nem barátja egyeseknek?) Új karival már "jó" szeretnék lenni, szóval Borrowhelmnek pusztulnia kell! :D

(#802) reelc válasza Hokunda (#801) üzenetére


reelc
Topikgazda

Persze, próbáljuk be. :)

A frakciós cuccok nem átadhatóak, úgy rémlik. Pl. se augmentáció, se ruhadarab. Amiket árustól veszel.
Kivétel: a kétféle XP-s frakciós tekercs, az XP-s itóka, egyéb italok. Meg talán a recipek.
Legalábbis fejből ez rémlik. De könnyen kitudod próbálni, veszel valamit és próbáld berakni a Shared Stashbe. Ha nem engedi, nem átadható.
Mondjuk az XP italos Malmouth frakcióval mindenféleképpen baráti leszel.

(#803) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Kis karival is lehet menni? :D meg elite elejen vagyok csak :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#804) reelc válasza Badlof2k (#803) üzenetére


reelc
Topikgazda

A legkisebb hadra fogható karim lvl70-es, a kisebbek lvl25 körül vannak - ezek nem megfelelőek.

Szerintem ha lvl100-assal jönnék, kb. olyan lenne, mint a D3-ban, amikor szezon elején P1-esként becsatlakozol egy P400-ashoz. Ha nem bánod, nekem nem gond. Viszonylag gyorsan letudnád az Elitet. :)

A 70-es karim Eliten Homesteadig eljutott, ott kb. ráuntam. Funból egy retaliationos Wardert építettem, kicsit hiányos, és borzasztó kínlódás távolsági karik ellen. :)
Kicsit 70 fölött van egy Blademasterem is, de az teljes átépítést igényel majd, ő az első karim.

Az új kiegig amúgy is jó lenne 1-2 karit 100-ig felhúzni.

[ Szerkesztve ]

(#805) Badlof2k válasza reelc (#804) üzenetére


Badlof2k
senior tag

ha jol emlekszem en valahol 65-67 korul vagyok sokaig elhuzodott a normal devo pontok beszerzese , egyketott nemis tudom hogy hagytam el de behuztam :) egyebkent nekem csak steam van ha emlekszel meg ne haragudj nem emlekszem hogy te gogon vagy steamen jatszol :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#806) reelc válasza Badlof2k (#805) üzenetére


reelc
Topikgazda

Steamen van, AoM kieggel. A Crucible is megvan.
Nincs okom haragudni. :)

[ Szerkesztve ]

(#807) Badlof2k válasza reelc (#806) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Koszi csak egyszer mar dumaltuk es mar nem remlett :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#808) reelc válasza Badlof2k (#807) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nekem sem. :)
Mondom hogy nem gond.
Ha linkeled a karid, és megmondod mi kellene, szétnézhetek van-e valami használhatóm feleslegbe.

(#809) reelc


reelc
Topikgazda

Korábban kérdezte valaki (és engem is érdekelt), hogy voltaképpen mennyit adtak el a játékból? Ugyebár volt régen egy post ami arról szólt, hogy átlépték az alapjátékkal az 1 milliós példányszámot, és a Crucibléből több, mint 200e fogyott (mind 2017 májusi adat), és mindkét szám szép teljesítmény.

Ma beleakadtam egy friss postba ami alapján valamikor túllépte az alapjáték az 1,5 milliós eladást (gondolom nagy szerepe volt a bundleban szereplésnek és az immár rendszeres durva leárazásnak), emellé az AoM kieg átlépte valamikor a 300e eladott példányt. Amit nagyon jónak tartanak figyelembe véve azt, hogy sosem kapott komolyabb leárazást (és bundleban sem volt).
Azt írták korábban hogy az FG követelménye az alapjáték + az AoM. Szóval sejthetik mennyi találhat majd gazdára, és csinálják ezerrel. Ez lesz az utolsó kieg. a játékhoz. Egy másik posztban elmondták, hogy természetes folyamat, hogy minden egyes újabb kiegészítőt egyre kevesebb ember vesz meg.
Szimpatikusak, ésszel csinálják, és a játék is nagyon jó amit letettek az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#810) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Apró helyzetjelentés.

Reelc (+1 ismeretlen) hathatós közreműködésével ultimaten vége lett az alapjátéknak+AoM kiegészítőnek is. (utóbbi játszi könnyedséggel)! Maradt még 1 skeletonos boss (BoC) valamint a Hidden Path és Port Valbury.

2 nemesis hullott el ezen a szinten (Valdaran és Benn'Jhar) valamint Lokarr is fél tucatszor jobblétre szenderült.

(#811) reelc válasza Hokunda (#810) üzenetére


reelc
Topikgazda

Hokunda segítségével meglett az Ancient Groveos boss is végre Ultimaten.
Egyedül nem ment a 2 pisztolyos Purifierrel, át kellett volna állnom valamilyen pisztoly + pajzs variánsra a jobb túlélés miatt. Ettől függetlenül lehet megteszem.

A Lokarr runok jók, az ő szetje mellett még a Dark One's Gift olyan szet, ami csak azon a területen hullik.
Lokarr szetet nagyon megéri kifarmolni, sokkal könnyebb lesz a következő új karival!

Ezzel végre bepróbáltam coopban a játékot, nem csak trade szinten.

Nem fogyott még el a játék, Ultimaten ott van még Avatar of Mogdrogen és a Ravager is. Majd bepróbálhatjuk őket valamikor, szerintem csak Veteranon vannak meg, az egyik lehet Eliten, de Ultimaten nemigen. :)

(#812) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Megvettem az alapjátékot.Tetszik meg minden, de kicsit elvagyok veszve.Van valami magyar guide a neten?Nem találtam semmit.
A dlcket érdemes már most beszereznem vagy várhat magára mire kiismerem az alapjátékot?

[ Szerkesztve ]

(#813) reelc válasza ProEvoFan (#812) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia, üdv itt!

Sajnos nincs első hsz/összefoglaló, de ebben a pár hszben elég sok infót összeírtam direkt újabbaknak.

Nincsen magyar guide. De jól lehet boldogulni minimális angollal. :)

Most még nincs szükséged DLC-re.
Ha komolyabban befog jönni a játék, van Crucible DLC (ez most az endgame tartalom, aréna mód), illetve az AoM kieg, ami az alapjátékhoz is ad hozzá (2 új class, 2 új act, plussz ládahely, stb.). Illetve év vége felé jön majd az elvileg utolsó kieg 1 új acttal és 1 új játékmóddal - ez lesz az endgame tartalom.
A készítők is kiegnek (expansion) nevezik, nem DLC-nek, a tartalom mennyisége és minősége miatt.

Olvasd el amit linkeltem, és ha van konkrét kérdésed, tedd fel, ha tudunk válaszolunk!

[ Szerkesztve ]

(#814) ProEvoFan válasza reelc (#813) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:R
A játék nagyon bejön.Mostanában ps4en nyomulok, de ha odajutok PC mellé (gyerek tolja ezerrel a battle royalt) akkor csak ezzel fogok játszani.A Diablo 3 nekro dlc helyett vettem a Grim Dawnt.Dio3 már uncsi...

(#815) reelc válasza ProEvoFan (#814) üzenetére


reelc
Topikgazda

Tudom elfogult vagyok (de lehet nem mert párezer óra lecsúszott nekem a Dio 3-ban, igen egy idő után nagyon unalmas), de szerintem így jobban jártál.
Ha bejön a játék, majd akcióban érdemes lesz az AoM kieget megvenni, abban Necro az egyik új class. Nekem ez bejött (a Dio 3-as nem fogott meg).

(#816) reelc válasza ProEvoFan (#814) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Veteran módot pipáld be, ha nem tetted. :)

Szeretem Dio3-at, a mai napig előveszem néha csapok 1-2 kört a DH-val. De a Blizz kinyírta a játékot (kevesen játsszák), a túl ritkán érkező patchekkel és az évekig 0 új tartalommal. Tudom én hogy olyan játékokra fókuszál amik a pénzt hozzák, de attól még rosszul esett.

A PoE is sok embert behúzott, mert nem fontos fizetni benne. Nekem nem jött be ez a játék.
Ha valaki jó és nem túl régi ARPG-vel akar játszani, annak még a Grim Dawn maradt.
Biztos vagyok benne hogy többen ismernék, ha a "csak a Diablo" réteg eltudná engedni a D3-at (vannak akik már csak megszokásból nyomják, semmi öröm), vagy a PoE nem lenne ingyenesen is játszható. De ez van.

Még így is eladtak több, mint 1,5 millió példányt a Grim Dawnból, ami egy kis indie csapattól nagyon szép teljesítmény. A játék persze nem tökéletes, de nincs miért szégyenkeznie, nagyon jó lett, ott van az élvonalban minőség és játékélmény tekintetében is. A sok pozitív játékos és sajtó kritika, ill. az eladások is ezt mutatják.

[ Szerkesztve ]

(#817) reelc


reelc
Topikgazda

A Build Compendium VIII-nak csináltak béta változatot. Első ránézésre annyival másabb, hogy az elején link formában fel van sorolva az összes class.

(#818) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Demolitionistnál miért nem tudok két pisztolyt használni?
24 lvl vagyok jelenleg.

(#819) reelc válasza ProEvoFan (#818) üzenetére


reelc
Topikgazda

Speciális tárgy kell hozzá, aminek van ilyen passzívja.

Eshet ennek a receptje, vagy a Marauder's Ammo Belt, esetleg a Gunslinger's Jacket.
Ezen a lvl szinten ezek vannak szintben a legközelebb. Nincs fiy helyük, hol eshetnek.

(#820) reelc válasza reelc (#819) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Gunslinger's Talismant akartam linkelni, ez kisebb szintű.

Ez a nyersanyag igénye, az árát nem tudom:
Tainted Brain Matter (1)
Serrated Spike (1)
Polished Emerald (1)
Resilient Plating (1)

Az 1 az azt jelenti hogy egy komplett, vagyis 3-4db összeillesztve 1-é a Complete Component gombbal.
Ha nagyon nem akarsz dropra várni bepróbálhatsz olyat, hogy Join multiplayer, keresel egy alapjátékost (a játékos kereső kiírja ki mivel játszik, milyen lvl szintűeket vár), csatlakozol és megkéred hogy craftolja le neked.
Relicnek mindig van receptje, az hullik nem maga az item.

Rengeteg tárgy van a játékban, érdemes megfontolni az ilyen trade dolgot. Nem azt mondom hogy tradelni kell mindent, ez egy lehetőség, mindenki döntse el, szeretne-e ilyet csinálni? Néha tényleg csak 1-2 dolog kell ami nem igazán akar esni. :)
A legmagasabb szintű cuccoknak van a Grim Dawn oldalán cserebe topikja más cuccra vagy nyersanyagra.

Akinek csak az alapjáték van meg az nem tud AoM kiegészítőshöz csatlakozni, mint a Dio 3 és RoS esetében.

[ Szerkesztve ]

(#822) Peace


Peace
nagyúr

Mikor jön az új kieg?

(#823) reelc válasza Peace (#822) üzenetére


reelc
Topikgazda

Továbbra is idén, az év vége felé.
Konkrétumot akkor szoktak mondani, amikor 100%-ig biztos a dolog, és már karnyújtásnyira van az időpont. :)

Várom.

[ Szerkesztve ]

(#824) Peace válasza reelc (#823) üzenetére


Peace
nagyúr

;)

(#825) reelc válasza reelc (#821) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jó angolos kijavíthat nyugodtan. :)
Szóval ha jól értem, most 2 dologról van szó.

A Shattered Realms fejlesztésnek köszönhetően lesznek a játékban Challenge Areas-ok.
A specifikus területekre rá lesznek húzva a Crucible modifierjei, mutatorjai véletlenszerűen.

Emellett a 4 Skeleton keyes területen (amik még durvábbak lesznek ezek miatt), eshetnek olyan szet darabjai, amik csak itt eshetnek, és csak ebben a nehezebb játékmódban.

Persze az adott területeken megnövelt jutalommal találkozhatunk.

Azt hiszem lehet farmolni a Skeleton keyre valót. :)

(#826) Badlof2k válasza reelc (#825) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ra nezzek? 😁 egyebkent varom mar az uj kieget nagyon jol hangzik az egesz :) addigra talan csak osszehozom hogy vegig viszem eliten es ultin az egeszet

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#827) reelc válasza Badlof2k (#826) üzenetére


reelc
Topikgazda

Csak ha akarod.

Úgyis engem ütnek majd, ha marhaságot hordtam össze. :)

Szerintem is legyen egy jól kiépített Ultimatet farmolni tudó karija annak, aki élni akar az új kihívásokkal. :)
Meg tudod a kari nem csak önmagának farmol - a szinte bármi eshet alapon - hanem a későbbieknek is.

(#828) Badlof2k válasza reelc (#827) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Miert utne barki is? :D egyebkent ez orok igazsag minden rpgbe az elso kari legyen jo hogy szeddhesd a szajret rendesen jut kesobb legalabb az ujabb generacionak :D csak gyozni kell stashel

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#829) reelc válasza Badlof2k (#828) üzenetére


reelc
Topikgazda

A ládahely nem akadály.
Grim Dawn Item Assistant, ill. egyéb tároló is van, bár én ezt használom.

(#830) Badlof2k válasza reelc (#829) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Szeretek mod nelkul jatszani amennyire lehet :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#831) ProEvoFan válasza reelc (#829) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Grim Dawn Item Assistant"
Ez valami külső progi?
Alattam lévő hozzászólás szerint az.Ok.

[ Szerkesztve ]

(#832) reelc válasza Badlof2k (#830) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grim Dawn Item Assistant

Én is mod nélkül, de ez inkább tool, mint mod.
Külső fájlokban tárolja el amit (ha bevan kapcsolva) behúzol a láda bizonyos fülére. VIsszafelé is hasonló.
Én is ódzkodtam tőle, de egyrészt a Titan Questben is használtam hasonló toolt (TQ Vault - de nehezen szántam rá magam!).
Másrészt maguk a fejlesztők is írták többször, hogy aki több tárhelyet akar az használjon nyugodtan toolt vagy modot hozzá.
Valamivel jobb megoldás, mint 7-8 raktárkari. Nekem volt ennyi, sőt még megvan pár.

Amúgy ha jól tudom a modok (nem használok) custom gamet kreálnak, ami elkülönül a sima módtól. De nem vagyok biztos ebben. A GDIA nem csinál ilyet.

Természetesen mindenki úgy játszik ahogy akar :) , csak nem árt tudni, hogy van ilyen eszköz, és a fejlesztők sincsenek ellene. Ha ez jelent valamit.

A felhőbe mentésről kell lemondani miatta.
A játékfájlokból ismertek miket érdemes backupolni kézzel, ha nem mentesz felhőbe. Vagyis ha lesz valami a rendszereddel, akkor se megy kukába párszáz órát vagy több. :)

[ Szerkesztve ]

(#833) reelc


reelc
Topikgazda

Elnézést, ez sokan tudjátok, az újak miatt írom. De az utolsó egy új funkció!

A Grim Dawn Tools (grimtools) egy nagyon hasznos oldal.

- Item Database: akár patchenként is meglehet nézni a változásokat, kategóriánként az itemeket, szeteket, Melyik MI-t kik dobhatjákl, a Frakciók portékái, blueprintek, relicsek, stb, minden tárgyról infó.

- Build Calculator: ha nézel buildet, valószínűleg ide van beágyazva egy link segítségével. Mindent elárul a DPS kivételével, ezt sajnos nem tudja megoldani a fejlesztő. A Devotion pontok elosztása miatt is hasznos.
Van egy felefele mutató nyíl, azzal betöltheted a saját karid is, és linkelheted, ha segítséget kérsz. Többet ér, mint a képernyő fotók, és egyszerűbb is!

- Monster Database: milyen monster hol spawnolhat, resistjei, támadásai, miket dobhat hány %-os eséllyel, stb.

- World Map. Pár napja még Soon volt, de már elkészült. Tetszik. :)
Sok funkciója van.

[ Szerkesztve ]

(#834) reelc


reelc
Topikgazda

Holnap itteni idő szerint este 20:00-tól livestream lesz.
"Get your first look inside the Shattered Realm during our dev livestream..."
A szövegben ne zavarjon senkit a 6PM GMT, mert az valójában 7PM GMT, mi meg ugye +1 órát rászámolunk, szóval 20:00 lesz az.

Ha már mozgásban mutatják az új kontentet, jól állnak vele. :) Ilyenkor váltanak kicsit közlékenyebbre.
Mármint az idei megjelenés biztos, ahogy ígérték. :)

Csak úgy kíváncsiságból: az elmúlt 2 hónapban felbukkant itt pár ember aki megvette a játékot.
Tetszik?
Toljátok még, vagy valamiért már nem?

[ Szerkesztve ]

(#835) ProEvoFan válasza reelc (#834) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem tetszik.Jelenleg 45. szinten vagyok és Pyromancer-ra (Demolitionist + Occultist) gyúrok.Persze ezen a szinten gyenge a Pyromancer build, mert nincs hozzá gearem, így csak bombákra és a csapdákra építettem a kezdő buildemet.De szerintem ha ezzel végeztem, mármint a sztorival, akkor kezdek egy másik karit...vagy nemtom' még.
A kieget megveszem ha akciós lesz.
Amúgy kieg hiányában milyen lehetőségeim lesznek a karakteremnek ha végeztem a sztorival?Mert ugye alapjátékban 50lvl max szint.

[ Szerkesztve ]

(#836) reelc válasza ProEvoFan (#835) üzenetére


reelc
Topikgazda

Már lvl45? Szépen haladsz.

Nekem többek között az tetszik ebben a játékban, hogy valamit összelegózol magadnak a skilljeid ill. a támadási fajtád (na meg a minél kiegyensúlyozottabb resistance) alapján, és boldogulni fogsz.
Végig lehet verni a Veterant, Eliten is lehet boldogulni egy ideig így. A Devotion pontok, componentsek, augmentációk mind sokat segítenek.

Engem nem zavart hogy haltam, igen sokszor halt a legelső karim, amikor még kezdő voltam ebben a játékban. 2 kardos Blademaster volt, szerettem. Persze később már jobban odafigyeltem, ne haljon le sokszor. :)

Nem olyan kötött, mint a D3, ahol a szükséges szetek nélkül +2-3 leg nélkül semmit sem érsz - cserébe ezeket könnyű bekerítened.

[ Szerkesztve ]

(#837) ProEvoFan válasza reelc (#836) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Azért párszor meghaltam veteránon:)
Gondolom a "friss" buildek+geareket csak a kiegészítővel lehet elérni.Ugye a 100lvl hiánya már adott probléma.

(#838) reelc válasza ProEvoFan (#837) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy emlékszem player lvl85 az alapjáték. A cuccokat lvl75-ig tartalmazza.
A kiegnél player lvl100 a limit, a cuccok pedig lvl94-ig vannak.

Ha új ember jön a fórumba, mindig csak az alapjáték megvételét javaslom, ha nem jön be neki a játék, ne bukjon sokat.:) Viszonylag sűrűn van akció, lehet majd bővíteni

Pl. Pyromacer esetén ezek a buildek vannak most, de persze a saját fejed után is mehetsz :) . Azok a tárgyak már kiegesek, de láthatod milyen sebzésre érdemes rámenned, devotionból mit érdemes, a skilleket - szóval így is hasznos. Főleg ha a build készítője pl. részletesen leírja a sorrendet mindezekből.
Másrészt igen sok idő egy ilyen kész buildet összerakni, bármilyen is a drop. :) Keményen kell farmolni az Ultimatet miatta. :)

Szóval szerintem annyira nem probléma, volt élet a kieg előtt is. :)

Tetszik, hogy már a cuccok összeszedése is kihívás.
Annyira bejött a D3 után. Szerettem azt is, de egy idő után nagyon másra vágytam.

[ Szerkesztve ]

(#839) reelc válasza reelc (#838) üzenetére


reelc
Topikgazda

Én szoktam ajánlgatni (Steames verzió ill. AoM kieg esetén), hogy ha valakinek le kell kraftolni valamit - mert nagyon nem hullik egy receptje, vagy nagyon kell valami szetdarab vagy egyéb - odaadom ha van feleslegben. Esetleg ha valakit nagyon ki akar nyírni, de nem elég erős, és nem halad a sztoriban, segítek szívesen. Meg tanácsokkal ha tudok, linkekkel.
Rengeteg cuccot raktároztam el emiatt, duplikátumok.

Úgy érzem, részemről ez így még azon a határon belül van, amivel az illetőnek lehet megspórolok rengeteg óra farmot azzal az 1-2 tárggyal (meg ideget, hogy nem esik, és úgy érzi leragadt - ezzel kaphat újabb lendületet), egyúttal nem nyírom ki a játékélményét. Ez csak lehetőség, ha nem él vele, akkor nem él vele. :)

Nem zúdítok a nyakába mondjuk teljes build 50%-át. Meg a 100-as karimmal nem boostolom lvl1-ről hogy na fussunk végig a játékon Veteranon. Szóval Diablo 3 stílus kizárva. :)

[ Szerkesztve ]

(#840) reelc válasza reelc (#834) üzenetére


reelc
Topikgazda

El is kezdődött, ha érdekel valakit.
Kérdezz-felelek stílusú, nem sokat játszik, de mutat új dolgokat.
Nem szórakoztató, inkább informatív.

[ Szerkesztve ]

(#841) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

LVL 53as vagyok.Veteránon végigvittem a játékot.Eliten kicsit nehéz lett.A nagy bossok sokszor megszívatnak.Pakoltam magamra sok resistet, így egy fokkal jobb lett a helyzet.Act1 végén vagyok.Kicsit bizonytalannak érzem magamat a act2-t illetően :O

[ Szerkesztve ]

(#842) reelc válasza ProEvoFan (#841) üzenetére


reelc
Topikgazda

Na, gratulálok. Ügyes vagy!
Lvl50 fölött hullhatnak jobb cuccok, Eliten jobb lesz a drop.

Act2: ugorj neki bátran. :) Ha nagyon nem megy néz szét pl. a Fraction vendoroknál, hátha van valami jó cuccuk - ha még nem tetted. Krieget farmold le párszor és Salazart is aki itt volt. Bossok, dobhatnak magasabb szintű cuccot, most hogy lvl50+ vagy és Eliten.
Vagy verekedd át magad Cronleyn és farmold Twin Fallst. Szerettem ezt a helyet, mert ha már a Beast Fraction eléggé utál majd, lesz több csillagos "darázs", a barlangjukban a királynőjük meg fix, mindig spawnol. Onnan meg nincs messze az Arkovian Undercity sok ellenféllel.

Mivel első karid és nincs "smart loot" a játékban, bármi eshet, de valamit biztosan össze tudsz legózni és haladhatsz tovább. :)

Ha gondolod ide a felfelé nyíllal betudod tallózni a karid, tudsz linket csinálni, és belinkelheted ide.

Ha jól ment a Veteran, visszaválthatsz rá, és bepróbálhatod a Hidden Path questet. Mondjuk a Mad Queen kemény, de nála nincs rúnakő, ő csak azon a területen tanyázik. Ha lenyomod a rúnakövek őreit, utána újrafarmolhatod őket is akárhányszor.

[ Szerkesztve ]

(#843) reelc válasza ProEvoFan (#841) üzenetére


reelc
Topikgazda

Veteranon szerintem belefutottál a One-Shot Chestekbe - karinként és nehézségi szintenként 1x spawnolnak.
De ott vannak a Treasure Trove-ok (ezeket kell dinamittal felrobbantani) ezekből eshet jóféle cucc pl. recept. Ezek játék sessiononként újraspawnolnak de nem feltétlenül ugyanoda, ott a guide.

Bocs, ha már tudod ezeket, ezek lehetőségek az esetleges jobb cuccra (mondjuk kék, meg recept).

(#844) ProEvoFan válasza reelc (#843) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszi a helpet!Kb fingom nem volt a farm helyekről. :R

(#845) reelc válasza ProEvoFan (#844) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szívesen.

Persze sokminden nekem sem jut eszembe. :)

Az alapjátékban van 3 Rougelike dungeon.
Az alsóbb szinteket bejárhatod, ahová kell Skeleton key azt később ajánlott. Skeleton keyes területen ha meghalsz, nem mehetsz vissza csak a következő játékban újabb kulcs árán, és nem is lehet onnan teleportálni. Jelenleg a legkomolyabb kihívások közé tartoznak.
A The Steps of Tormentben van ilyen.
Bastion of Chaos - Ch'thon terület, egyáltalán nem tudsz teleportálni a Skeleton key előtti területen sem, csak az ő kapujukon keresztül. Vagy azon jössz ki, vagy halállal.
Port Valbury - az alsóbb szintet betudnád járni, de nagyon magas aether resistance kell ide, mert ez már az ő területük lett.

Érdemes Wardent, Cronleyt, a darazsakat (Twin Falls), Arkovian Undercityt, Steps of Tormentet, Sunken Reliquaryt (The Flooded Passage), Loghorreant farmolgatni, de nagyrészüket majd akkor Eliten, ha már ott leszel.
A korábban linkelt térképen megtudod keresni őket.

Oda nem érdemes visszamenni, ahol mondjuk 6-7 szinttel alattad vannak a sima mobok. X szinttel alattad XP nem is fog jönni, ha jól rémlik drop is kevesebb lesz. Így is hajt előre a játék, hogy minimum a te szinteden lévőknek, de inkább magasabb szintűeknek ugorj neki :)

Volt valamerre útmutató a beomlasztható falakról, de most nem találom. Az ilyen leírásokat, mint pl. a ládáké is, szerintem csak akkor nézd, ha úgy érzed nem megy a játékélményed rovására, ha nem te fedezed fel.

[ Szerkesztve ]

(#846) reelc


reelc
Topikgazda

Monster Infrequent Items.
Úgy látom az AoM része még nincs befejezve.

Ami érdekes lehet az a Crafting rész, vagyis kraftoláshoz milyen MI-k kellenek és kik dobhatják?

(#847) reelc


reelc
Topikgazda

Journal of Hopeless, the non-equipment character.
Érdemes ránézni. :)

Az illető úgy játszik, hogy semmilyen ruházat, fegyver, ékszer nincs rajta.
Skilleket és peteket használ, ill. elixireket, potionokat, na meg persze a Devotion pontokat.
Végigtolta Veteranon az alap+AoM-et.
Már Eliten van.
Vannak képernyő mentések. Időben jónak tűnik.
Eddig 4-szer halt.

[ Szerkesztve ]

(#848) reelc válasza reelc (#840) üzenetére


reelc
Topikgazda

Forthcoming Forgotten Gods expac - what we know so far Part II
Rengeteg infó az érkező kiegről, elsősorban a livestreamen alapul.

(#849) reelc


reelc
Topikgazda

Tolja valaki HC-ban a játékot?
Vagy van aki most akarja elkezdeni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.