Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) bpx válasza reelc (#250) üzenetére


bpx
őstag

Bár ez látszik a képeken valamennyire, de ezt nem egyedül csináltam, 4 fős public party volt.

Egyedül már a 150-nél is gondok lennének szerintem ezzel a builddel :D

Egyébként 2h melee Commando.

(#252) reelc válasza bpx (#251) üzenetére


reelc
Topikgazda

Most hogy mondod, látom hogy vannak ott karik. Elvakított a ragyogás :D (a loot).

Köszi.
Azt hittem van valami tuti build, ami viszi az új waveket is. :) Fórumon olvastam, hogy bitang nehéz.

Én mondjuk wave 100-ig vagyok kompatibilis, rengeteg cucca hiányzik még a Cabalistomnak.
Most kicsit több időm lesz, farmolgatok.

(#253) bpx válasza reelc (#252) üzenetére


bpx
őstag

Igen láttam, nem tudom miért szenvednek vele soloban.

Partyban a 150-et már akkor is meg tudtuk csinálni, ha a 4 főből volt még 1 valaki hasonló szintű cuccokban, mint én, a másik 2 játékos meg kb. akármit csinálhatott.
A 170-et tegnap 3 fős partyval csináltuk meg párszor és szintén nem volt vészes.
A 170-re azért kell rendes cucc/build, nem elég a random legendary, eddig kb. a próbálkozások fele kudarc volt.

Mindezt úgy, hogy egyedül egyikünk sem bírta volna.
Többen sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ugyanannyi idő alatt többször lehet megcsinálni, több loot, gyorsabb fejlődés.

Van nekem is egy lvl 100 cabalistom, legtöbb cucca megvan, de még hiányzik a setből a helm + amulet.

Most éppen Death Knighttal szintezek, mert azt nagyon egyszerű felöltöztetni (Krieg set) és az még jobban bírja a Crucible-t.

A sok Crucible-ből egyébként már annyi legendary cuccom van, hogy nem tudtam hova tenni őket, a tároláshoz inkább ezt használom: [link]

Így aztán olyan új karit kezdek, aminek már előre megvan kb. minden végleges cucca.

[ Szerkesztve ]

(#254) reelc válasza bpx (#253) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, megvan logika abban amit írsz - egyedül vs csapatban - csakúgy mint a Diablo 3-ban, hogy egyedül nem hatékony.

Amúgy a Grim Dawnnal eddig csak egyedül nyomtam, bármennyire is hatékonyabb multiban. A Diabloban kicsit belefáradtam a csapat tevékenységekbe, meg a Paragon rendszerbe - ehhez képest felüdülés a Grim Dawn. Még egyedül is.
Majd ha lesz normális cuccom lehet bandázok én is. :)

Köszi, majd lehet ránézek arra a programra. A GD Stasht próbáltam, de mindig errorra futott, és nem volt kedvem mást próbálgatni. Minden követelményem megvolt hozzá, frissítve is voltak, nem jöttem rá mi a gond.
Pl. a Titan Quest TQVaultját annó tudtam rendesen futtatni, szóval nem én vagyok a béna. :)

Kellemes Karácsonyt és BÚÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#255) PeL válasza reelc (#254) üzenetére


PeL
addikt

Valahogy a multi nekem sem jön be itt. Két ismerősöm is megvette még a játékot DLC-stől hogy majd együtt nyomjuk, nekem már akkor volt egy 60-as Commando-m. De az állandó várakozás a másikra mert épp afkol vagy épp a cuccokat nézegeti amiket begyűjtött, közben meg ugye ha kicsit elmarad tőlünk már nem is kapja a killekért az XP-t, elég frusztrálóvá vált számomra hamar, nem is nagyon játszok multiban, nekem egyszerűen túl lassúvá válik a játékmenet. Egyedül legalább nem kell folyton a másikra figyelnem hogy hol van, meg nem függök senkitől sem :DDD

(#256) reelc válasza PeL (#255) üzenetére


reelc
Topikgazda

Amit írsz az általában jellemző a multis játékokra, pl. a Diablo 3-ra is.

A készítők is írták többször a fórumjukon, hogy ők úgy tekintenek a játékukra, mint single player játékra multiplayer lehetőséggel. Ebben lehet valami, mert nem unom egyedül, és lehet boldogulni benne. A D3 jobban "kényszerített" multira.

A Cabbalistom, lvl100-as, az alapjátékot végigvittem Ultimate fokozaton (pár területet első körben kihagytam). Mindezt úgy, hogy erősen hiányos a felszerelésem. Persze lecsaptak jópárszor, de ez van. Tetszik, hogy endgear nélkül is lehet boldogulni.
A kieg durvább, fentebb kel tornáznom az acid resistanceom.

Pár napja posztoltak egy képet a következő játékukból. A tippek szerint városépítős, stratégia lehet műfajilag.
Persze emellett jövőre is támogatják a Grim Dawnt.

(#257) kökény


kökény
aktív tag

Sziasztok, én is belevágnék ebbe a játékba, D3 kezdem unni már :)
Első kérdés, látom le van akciózva a játék steamen, elég első körbn az alapjátékot megvennem vagy vegyem meg a DLC-ket is, mint D3 esetében, ahol a kieg hozta meg igazán az élményt? :R
Nekem pár videó megnézése után ez a pisztolyos csávó jön be :D nem tudom milyen kaszt, ajánljátok kezdő karinak, ha nem, akkor mivel kezdjek, lényeg, hogy azért viszonylag könnyen lehessen vele haladni ne menjen el a kedvem már az elején a játéktól :R
Van ebben is endgame, amiket írtatok wave az olyasmi, mint GR a D3-ban?Egyelőre ennyi, ha elkezdem biztos jövök majd az idióta kérdéseimmel. Itt nincs karilap, ahol meg tudom nézni egy adott játékos karakterét?

(#258) kökény


kökény
aktív tag

Még valami, meg tudom más helyen is venni ,mint ez a steam, mert én csak emiatt nem szeretném a steamet feltelepíteni.

(#259) reelc válasza kökény (#257) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia, üdv itt!

Bővebben később tudok írni. Most csak pár sor gyorsan, az akció lejár ma, ha jól tudom.
Dio 3-mal sokat játszottam én is, mostanában a GD jobban leköt.
Sokszáz órát öltem bele szólóban, a multit még nem próbáltam.

Vagy Steamre vagy GoGra (www.gog.com) veheted. A GoGnál nem kötelező a kliens.
A Steamet ajánlom inkább, mert valószínüleg sokkal többen játszanak rajta, ha esetleg multizni is akarsz vele. Illetve egyszerűbb a frissítés, vannak achievementek is, ha szereted őket.

Szerintem kezdetnek tökéletes az alapjáték. Tavasszal lesznek úgyis akciók, akkor lehet igény szerint bővíteni.
A Waves dolgot a Crucible DLC adja, így keress rá.

(#260) kökény válasza reelc (#259) üzenetére


kökény
aktív tag

Oké, köszi előre is!
Steamen veszem akkor, még ma megpróbálom beszerezni.Az külön öröm, hogy soloban is el lehet "bohóckodni", mert én eléggé hektikusan tudok időt rá szánni, így nem kell más csapattárs idejével szórakoznom, csakis egyedül menne a hentelés, nyilván azért a cooptól sem zárkózom el, de elején elég lesz kiismerni a játékot soloban is ;)

(#261) PeL válasza kökény (#260) üzenetére


PeL
addikt

Ashes of Malmouth-ot sztem kapásból érdemes megvenni, mert a sztorit is bővíti, kitolja a szintlimitet és két új class is bekereül a meglévő 6 mellé, emellett a rengeteg új tárgyról és egyebekről nem is beszélve. A Crucible viszont tényleg csak opcionális, leginkább tárgyak farmolására való.

(#262) kökény válasza PeL (#261) üzenetére


kökény
aktív tag

Köszi neked is, vszínűleg megveszem az egészet alap játékot+kieget+DLC-ket...pénz nem számít :D
Most köbö 10ezerből megvan. Kezdő karira tipp esetleg? :R

(#263) reelc válasza kökény (#260) üzenetére


reelc
Topikgazda

Hasonlítanám a Titan Questhez a játékot, mert annak az egyik kulcs embere a Grim Dawn fejlesztőgárdájának egyik oszlopos tagja. Mert annak a módosított grafikus motorját használják. Mert dual class rendszerű, quest alapú, a fejlődési rendszer is onnan van, rengeteg augmentáció, stb.sok újdonsággal.

Ha nem ismered, akkor a D3-hoz hasonlítva:

A Diablofans helyett Build Compendium van.
D3 planner helyett a grimtools.
Egy-egy build adatlapján az igényesebbek leírják a skillezési sorrendet, a devotion kiosztást, leírást a buldről, és grimtools linket, ami a kari végső (lvl 85 vagy ha megvan a kieg lvl 100-as) változatát tartalmazza cuccokkal, skillekkel. Ez a végcél.
A cuccok sokára lesznek meg, de a többi infónak végig hasznát veszed. Emellett neked kell agyalnod, mikor milyen tárgyat használsz, célszerű pl. cold skilles karinál a coldot erősítő cuccot.

Itt is van shared stash, quest tárgyakon meg frakciós dolgokon kívül szinte bármit át lehet adni a másik karidnak. Ami jól is jön, mert nincs smart loot, más karinak is eshet jóféle cucc.

Az endgame tartalom a Crucible DLC. Ha rákeresel Youtubeon meglátod milyen. Kicsit hasonlít a D3-as régi key trialhoz. De persze itt lootért és xp.ért megy a dolog.

Nekem a D3-nál jobban tetszik.

(#261) PeL: Valóban sok dolgot adott a kieg a játékhoz. De gondoltam kezdésnek elég az alap, tavasszal úgyis lesz sale megint.

SZERK: mire ezt beírtam, már írtad is, hogy megveszed kompletten kukáztam az írás felét. :)

[ Szerkesztve ]

(#264) reelc válasza kökény (#262) üzenetére


reelc
Topikgazda

Én nemrég értem el a lvl100-at és az Ultimate nehézség végét egy Cabalisttal. Persze még sok felfedezni valóm van, elsősorban a sztorit vittem végig.
Nagyon jó petes build, és amiért ölni tudnának a D3-as játékosok: van pet attack skill. :) Van olyan pet ami kicsit lomhább, de elég jól működik a dolog.
Nekem bejött ez a build. Persze a komolyabb ellenfelek lecsapnak, de az a helyzet, hogy nagyon hiányos az endgame cuccom, pl. nincs még 2 szet darabom se hozzá. Másba vagyok öltözve, és mégis eljutottam idáig. Vagy 3 tárgy van meg eddig belőle + az augmentációk. Betartottam a leírásban lévő skillezési sorrendet, devotion kiosztást, stb. Ez nagyon tetszik a játékban, hogy - eltérően a Diablotól - lehet boldogulni nem perfekt cuccokkal. Küzdelmes, de lehet. :)

Lehet szeretni mindkét játékot sokmindenért.

Mégvalami. Ha mindent meg akarsz venni, nem árt ha tudod, hogy a Steam Loyalist Items Pack főleg kozmetikákat tartalmaz, ill. valami világítós petet.
Elsősorban azért létezik a DLC, hogy ha valaki még támogatni akarja a fejlesztőket, és szereti a kozmetikai dolgokat. Igazán érdemi dolgot nem ad a játékhoz, mint a többi DLC.

[ Szerkesztve ]

(#265) kökény válasza reelc (#264) üzenetére


kökény
aktív tag

Köszönök minden infot, de egyelőre nem indul el a játék. Mi lehet a gond, feltelepítettem a steamet, megvettem a játékot, feltelepítettem, elindítom és megjelenik a Crate entertainment felirat a zene és onnan nem megy tovább.Mit csinálok rosszul?Már tiszta ideg vagyok :W

(#266) reelc válasza kökény (#265) üzenetére


reelc
Topikgazda

Volt egy engine váltás DX9-ről DX11-re. Többeknél gondot okozott.
Próbáld a fent leírtakat.
Mondjuk nem hiszem, hogy az 1-2 beválik, elvégre friss telepítés, de a 3-ik pontban lévőt, ill. a "/d3d9" kapcsolót próbáld ki először.

Kicsit még gép előtt leszek írj vissza, sikerült-e?

Nekem is volt ilyen gondom, a "/d3d9" nekem megoldotta, majd érdekes mód másnapra megjavult (pedig volt Windows újraindításom, és semmi új patch nem jött ki akkor).

[ Szerkesztve ]

(#267) kökény válasza reelc (#266) üzenetére


kökény
aktív tag

Ohh nagy köszönet, ez a /d3d9 parancssor beírása megoldotta, bár nem tudom mi ez, de így most már beengedett, örök hála!! :R

(#268) reelc válasza kökény (#267) üzenetére


reelc
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült. :)
A kieggel egy időben lett egy Dx11 engine update, Dx9-ről. Volt akiknek ez gondot okozott. Ezzel a kapcsolóval visszaváltottál Dx9-re.
Leegyszerűsítve kb. azt csináltad, mint a D3-ban ha szaggatott 64 biten, visszaraktad 32 bitre.

Jó szórakozást!

Mégegy utolsó link a Grim Dawn Wikihez. Ha nem világos egy quest, vagy a One-shot Chestsek helye érdekel (karinként egyszer spawnoló ládák), titkos helyek, stb. sokat segíthet.
Nagyon jó játék sok felfedezni valóval.

[ Szerkesztve ]

(#269) reelc


reelc
Topikgazda

Friss hotfix, Grim Dawn v1.0.4.1

(#270) kökény


kökény
aktív tag

Nu egy pár nap után rá kell jöjjek, hogy ez nem az én játékom.Ez nekem nagyon szenvedős, amikor már azt várom,h mikor lesz vége egy-egy küldinek, akkor ott már nagy a baj, szint fájt vele minden perc, megmondom őszintén nekem ehhez már nincs türelmem, nehéz játék, hmmm ettől még a POE is jobban tetszett, sajnálom,h pénzt dobtam ki rá :(
Menek vissza D3-ba az a nekem való, legalább kikapcsol, öreg vagyok már az ilyesfajta koncentráláshoz, D3 meg megy fél kézzel is :D
Jó játékot kívánok mindenkinek!

(#271) reelc válasza kökény (#270) üzenetére


reelc
Topikgazda

Sajnálom, hogy nem jött be.
Nem véletlenül írtam, hogy kezdetnek elég az alapjáték. Dio 3-hoz képest kifejezetten melós a játék.

Nekem az egyik legjobban tetsző dolog az, hogy nem olyan casual, mint a D3. Ott pár délután alatt full szetben nyomod a GR70+-okat, és onnantól már csak arról szól, hogy perfektebb cuccok, augmentálás, több Paragon - ezekért cserébe magasabb GR.

Itt garantáltan nincs ilyen. A GD a régi iskolát követi (Diablo 2, Titan Quest). Éppen ezért szerintem később lehet ráunni.
A PoEt próbáltam én is, nem jött be (de voltak benne jó ötletek), egy idő után úgy éreztem, hogy kereskednem kellene, hogy legyen normális cuccom. Na ez az amit nem akartam. A karit leírás szerint építettem.

[ Szerkesztve ]

(#272) PeL


PeL
addikt

Ez a Loxmere Nightmage rare elite mob amúgy mi a rosseb? Level 81-es Warder -emet fullos resistekkel 2 shotogatta Elite fokozaton, a ~9800 hp-mmal. Bekezd azzal hogy egy csapásra leszedi az összes aurámat és buffomat, majd odajön, rámver egyet és mire pislantok egyet meghaltam. Többször megölt ez a rohadt elite mint ahányszor eddig meghaltam az eddigi játékom során a karakterrel. Vicc komolyan, erősebb mint egy boss Ultimate-n, kb. nemesis bossok szintjén van. Nem is értem ezt hogy gondolták a fejlesztők, olvastam hogy rengeteg hc karaktert könnyedén megszivatott. Én is kb 40%-nyi xp-t veszítettem miatta mire valahogy sikerült megölnöm és nem one shotolt azonnal ahogy megközelített.

[ Szerkesztve ]

(#273) reelc válasza PeL (#272) üzenetére


reelc
Topikgazda

Na, ennek utána kellett olvasnom, még nem futottam össze vele, pedig 1 karim az Ultimate nehézség végén van.

Tényleg elég durva a tag.

GD fórumon ebbe a jótanácsba akadtam bele.

(#274) PeL válasza reelc (#273) üzenetére


PeL
addikt

Én is elolvastam mire megölt párszor, mert nem értettem hogy mi van. Az utolsó két tryomnál is ugyanúgy leshotolt pedig egyhelyben álltam akkor is. Másodikra sikerült megverni mozdulatlanul. Egyébként az az érdekes hogy a commando karimmal is belefutottam eliten és ultimate-n is és ott nem haltam meg egyszer sem ilyen könnyedén :DDD

(#275) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Én is belekóstoltam a játékba a hétvégén, egyelőre nem tudom mennyire fog tetszeni.
Az már biztos, hogy újra fogom kezdeni, mert első nekifutásra csak meg akartam nézni különösebb utánaolvasás nélkül és utánaolvasva már látom, hogy a Demolitionist nem az én karakterem lesz, maximum ha kombinálom inqusitorral (dual wield pisztoly :DDD ), de nem tudom az mennyire lenne életképes. Mindenképpen valami ranged karaktert szerettem volna, de ahogy nézem a buildeket alig találni olyat, ami használható lenne magasabb szinten...
Szóval ha csak én siklottam el fölötte és valaki tud ajánlani jó buildet azt megköszönném. Esetleg kezdőknek néhány tippet :U

(#276) PeL válasza Shadowguard (#275) üzenetére


PeL
addikt

Én amiket eddig kipróbáltam: DW pisztoly Vindicator (lightning dmg) és DW pisztoly Inquisitor (fire dmg). Igazából mindkettővel vajsimán végigmentem az alapsztorin. Megálltam velük a kieg előtt 50. szint körül, mert azóta felhúztam már 100-ra egy melee lightning Wardert ami nálam most nagyon brutál, már ultimaten haladok vele egyelőre gond nélkül, eddig ezzel a karakterrel haltam a leg kevesebbet. Kipróbáltam egy Sorceress castert ugyanígy és egy lightning dmg-re fókuszáló caster Purifiert. Nem a kedvenceim a casterek az ilyen jellegű játékokban de azokkal is simán végigmentem az alapsztorin.

Én úgy látom hogy szinte bármelyik kombináció lehet jó, ha a megfelelő skilleket választod ki nekik, viszont a legtöbb buildnek kell az end-game gear hogy teljesen életképes legyen (főleg ultimate fokozatra, mert ott már elég brutál sebzések jönnek be). A Demo egyébként pont egész jó. Rangedként Fire Strike buildra építve biztosan jó tömegoszlató lesz, csomó resist csökkentőt is lehet neki applikálni abilityből és csillagképekből. Mellé pl. Soldierből kiválasztod a support skilleket, pl. a Menhir's Will, azt ami OA+DA-t ad meg a + %dmg-t, plusz vannak ott neki resist növelő passzívok. Demo ágon molotov rohadt jó ha beledobálod a tömegekbe, elég benne minden trash mob mire elindulna feléd. Csak fire dmg-re fókuszálva biztos hogy kegyetlen dmg-t ki lehet belőle hozni.

Egyébként dual wield pisztolyt nem csak inquisitor ággal lehet csinálni, vannak relicek amik adják a ranged DW skillt, van több is belőlük így az első relicet 18-as szinttől használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#277) djherby


djherby
tag

Én Mage Hunter-el nyomom. Tegnap 62-es szint végén álltam, gondoltam jó lenne 63-ra lépni. Nagyon kevés hiányzott, szám szerint nem néztem. Gondoltam kifutok Devil Crossing-ból Burrwitch felé, megölök párat oszt mindjárt meglesz. Nem így lett, ezért gondoltam komolyabb után nézek. Jött Salazar, aztán Warden, majd Cronley. Még így se. De ami tetszett, hogy ezen a hármon úgy mentem át, mint kés a vajon. Én is csak pislogtam. Veteranon vagyok, már léphetnék Elitre, de előbb még megcsinálom Malmouth-ig. Most puskát használok.

(#278) reelc válasza Shadowguard (#275) üzenetére


reelc
Topikgazda

A buildek itt vannak felsorolva, mazsolázz kedvedre.
Érdemes nézni a jelzéseket is. Pl. Ultimate kompatibilis, vagy Cruciblere ajánlott, melyik patchez készült, stb. Sokhoz van videó is.

(#276) PeL: Egyetértek. Ultimatere kell az endgame szet. Végig segítség a build, az igényesebbek leírják a skill fejlesztési sorrendet is, a Devotionok, stb. infókon felül.

Nekem most ez a Cabalist a legnagyobb. Lvl 100-as kari Ultimate fokozaton is végigmentem vele. Sajnos erősen hiányos az endgame buildem, sok szet darab hiányzik még. Épp ezért a Nemezisek is megtudnak izzasztani, de végigvittem vele a játékot.
Ráadásul van Pet Attack skill, majdnem minden pet elég jól reagál rá. Egy ilyenért a Diablo 3-as WD-k ölni tudnának. :)

Emellett a legmagasabb karim egy Blademaster. Ez még egy régebbi patchez készült, majd át kell variálnom.
A dual pisztolyos karim meg még nagyon alap.

[ Szerkesztve ]

(#280) reelc válasza Shadowguard (#275) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#281) PeL


PeL
addikt

Ez így most mi? :DDD megint belefutottam egy one shotolós mobba. A HP-m kevés, esetleg több physical resist kéne vagy mi a franc?

[ Szerkesztve ]

(#282) PeL válasza PeL (#281) üzenetére


PeL
addikt

Hozzáteszem, a Menhir's Will-nek ideje sem volt aktiválódni, aminek elvileg ilyenkor meg kellene mentenie nem?

(#283) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Köszönöm a tippeket, buildeket nézegettem, de ami tetszett volna az mind régebbi verzióhoz volt. Szóval egyelőre elkezdtem egy DW inquisitort, nem vittem túlzásba a pontok elosztását eddig, kimaxoltam két passzívot és hajrá. A demohoz képest jelentősen gyorsabban haladok, mielőtt kiléptem volna az előbb lvl17en kergetőztem egy 22es melákkal (valami Maneater)... Nem sokkal előtte találtam egy gyűrűt, ami passzívban petet idéz, ha eltalálnak, az szépen eltankolta én meg vidáman agyonlőttem.
Egyelőre az a tervem, hogy végigviszem a sztorit és majd utána keresek valami tisztességes buildet a karakterhez. Azért nem is választottam másik classt, ha jól olvastam akkor azt már nem lehet visszavonni, csak a pontokat.

Viszont egy kérdés: az számít valamit, hogy a questeknél mit választok, ha több megoldás van? A kovácsnál is lehetett dönteni, meg volt egy áruló, aki meg akart vesztegetni. A jutalmon kívül van bármi különbség?

(#284) PeL válasza Shadowguard (#283) üzenetére


PeL
addikt

A kovácsnál annyi a különbség hogy egyik más bónuszt ad a lecraftolt cuccokhoz mint a másik. Az áruló más tészta. Ha nem ütöd le a börtönben, akkor később találkozni fogsz vele bossként.

(#285) Shadowguard válasza reelc (#280) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Köszönöm a tippet, itt már találtam kedvemre valót :) Néztem a videót is hozzá, ha nem tévedek nagyot akkor 170es arénát le lehet vele hozni. Nekem ilyen nagy terveim nincsenek, meg ahhoz azért gear is kell, de így elsőre tetszik a dolog. Meg lehet mire odáig eljutnék rá is unok a kergetőzésre. Előbb sikerült valahogy három ( :Y ) csillagos pókot begyűjtenem egyszerre, azért kétszer körbefutottam a környéket mire le tudtam lőni őket.

(#284) PeL: Köszi, akkor annyira nem számítanak az ilyen választások... Mondjuk az árulót jobb lett volna életben hagyni, hátha dob valami hasznos cuccot :DDD

(#286) reelc válasza Shadowguard (#285) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szívesen.

SPOILERek következhetnek.

Direnit, az árulót ha nem ölöd meg, ad egy "A Strange Key"-t, amit máshogy is belehet keríteni. A Depraved Sanctuaryt nyitja.

Pár választás ami eszembe jutott, és van hatása a későbbiekben:

Homesteadben választani kell az Allies Among the Ashes quest során 2 frakció közül.
Ha a karid tartalmaz Necromancer classt, akkor az Order of Death's Vigil választható, mert a másik frakció eleve elutasít.

Fort Ikonban ha szövetkezel Anasteriaval, akkor az Outcast frakció baráti lesz. De ez ellentétes a The Black Legionnal. Most meg nem mondom hirtelen, de mintha reputáció vesztést okozna.

A hatások: a baráti frakciók cuccaihoz hozzáférsz, ha teljesen "OK" leszel náluk, akkor mindenhez. Viszont adott frakció augmentációját nem tudod másik karidnak átadni (nem tudom a legutóbbi patch ezt feloldotta-e, ill. fel akarják-e oldani). Szóval ha kinézel egy buildet, érdemes áttanulmányozni a felszerelését, augmentációkat, és ahol lehet választani, aszerint érdemes választani.
Másik hatás: pl. ha kinyírod Anasteriát, utána tudod farmolni a mögötte lévő dungeont, és őt magát is. Vagy a Barrowholmban lévő helyet. Stb.

Ha a Rhowari Legacy quest után beszélgetsz Avatar of Mogdrogennel feltudod idegelni, és megtámad. Nagyon durva ellenfél. Ezt még nem próbáltam.

Ha megvan az Ashes of Malmouth kiegészítő, szintén választható Barrowholm frakció.

Persze emellett ott vannak a titkos barlangi üregek, a one-shot chestek, van sok felfedeznivaló.

Van egy dolog, amit sajnos későn tudtam meg.
Az Ashes of Malmouth kiegészítő berakott egy lvl1-es szetet, a Lokarr's Spoilst. Egy titkos questtel lehet bekeríteni:
Lokarr - Secret Quest (AoM)
Amit megszívtam, a Sahdina's Memento tárgy, ami ha minden igaz karinként egyszer érhető el, Ultimate fokozaton, az AoM kieg indítása után, Devil's Crossingban.

Elnézést ha túl bő volt, vagy köztudomású, korábban örültem volna valami hasonlónak. Nem volt, így maradt a Grim Dawn Wiki bújása.

[ Szerkesztve ]

(#287) Shadowguard válasza reelc (#286) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Köszönöm a tippeket, én örülök neki, ha nem nekem kell rájönni/megkeresni. Sajnos kevés időm van játszani, jó, hogy nem kell még keresgélnem is dolgokat hozzá.
A Sanctuaryt megtaláltam, kicsit meg is tréfált: elsőre benéztem lvl18on, bent 22es ellenfelek... Na mondom majd visszamegyek később, megcsináltam a főszálat, megjavítottam a hidat, visszamegyek és 27-28as volt mindenki. De legalább már szépen esnek az epic cuccok, némelyik még használható is (a többit meg elteszem a ládába). Egyedül pisztolyt nem találok az istennek sem, ami van azt mind a kettőt vennem kellett és csak rosszabbak esnek.
Egyébként nagyjából mennyi idő végigmenni a főszálon?

(#288) reelc válasza Shadowguard (#287) üzenetére


reelc
Topikgazda

Kétféle hely van: az egyikben a monsterek szintje veled skálázódik, így amikor később visszamész akkor is kihívást jelent.
Amelyik területen nem skálázódik, ott egy idő után kevesebb XP-t kapsz, majd végül semennyit, és loot se lesz normális. Ezt amúgy úgy rémlik a lvl szint színeződésével is jelzi a gép.

Meg nem mondom, mennyi a végigjátszása. Attól is függ, pl. hányszor mész vissza farmolni.
Amúgy ha végigmentél a nehézségi fokozaton, unlockolódik majd Loghorrean legyőzése után a következő nehézségi fokozat. Jobb loot, keményebb ellenfelek, a resistanceok durván csökkennek. Ezt némileg ellensúlyozhatják a passzívok, amiket a Devotionokból nyersz. Ill. ha cserélgetsz 1-2 cuccot. Pl. ha Aetheral területen vagy, akkor nem olyan nyakék kell, ami poison resisted ad. :)

Itt van a pisztolyok listája.
Ki van írva, milyen követelmények kellenek hozzá, az is hogy kell-e hozzá az Ashes of Malmouth kiegészítő.
Pl. ezért is jó nyomatni a bountykat amikortól lehet, mert lehet az egyik frakciótól tudsz venni pl. egy pisztolyt. Eshet egy pisztolyos blueprint is, és a kováccsal megcsináltatod.
Ha lesz valami jó cuccod, érdemes componentet ráaugmentálni, pl. Vannak igen alacsony szintűek is, érdemes összefarmolni komplettre és augmentálni.

Nekem tetszik a játék, sok gyűjthető dolog van benne. Jobban tetszik, mint a Diablo 3, amit elég sokat toltam. De ég és Föld a 2 játék. Mindkettő jó, de más szint.

[ Szerkesztve ]

(#289) granini


granini
őstag

Ha valaki nem a Steam verzióval játszik, hanem "egyéb módon" oldotta meg mint én (offline + lanparty) , akkor 1-2 cuccokkal telirakott transfer file-t szivesen fogadnék, akár privátban is.. 10 év D2, 2 év TQ és újabb 3 év D3 után egyszerűen nincs kedvem mindent újra kifarmolni, viszont szeretnék haladni és kipróbálni buildeket. De igazán élvezetesen az csak úgy megy ha gear is van alatta..

Szóval ha van epic / legend cuccotok akkor transfer file formában szivesen venném. Grim Dawn Ashes of Malmouth-t tolom 1.0.4.1 verzióval..

:R

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#290) bpx válasza granini (#289) üzenetére


bpx
őstag

Ez még kb. a megjelenés előtt volt, hogy savegame-kből ment az itemek "kipróbálása". Van rá tool, amivel akármit lehet gyártani: [link]

(#291) reelc válasza granini (#289) üzenetére


reelc
Topikgazda

Mindenki úgy játszik, ahogy akar, de nem szívesen javaslom, magam sem használok ilyet: a GD Defilerrel karit is szerkeszthetsz.
Azt sem használom amit fölöttem javasoltak.
Egyedül a Grim Dawn Item Assistantot használom. Mert már kezdtem belezavarodni a raktárkarikba (még úgy is, hogy az AoM miatt eléggé feltudtam duzzasztani a stasht), és eszembe jutott, a TQ Vault is mennyire jó dolog volt.

[ Szerkesztve ]

(#292) granini válasza reelc (#291) üzenetére


granini
őstag

Köszi a választ mindkettőtöknek. Defiler-t ismerem, időhiány miatt az lehet fogom használni, és a meglévő karin fogok masteryket váltogatni.. nulláról kezdeni egymásik kaszt miatt nincs kedvem.

Az item csinálás már nekem se fér bele.. ha valaki kifarmolta és ideadja az oké, de magamnak nem fogok epicet generálgatni :)

Köszi még1x! :R

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#293) reelc válasza granini (#292) üzenetére


reelc
Topikgazda

Sok sikert a cucc bekerítéshez!
Ez nem egy Diablo 3, hogy pár délután alatt megvan valamilyen minőségben minden, ami kell a buildhez. :)
Száz órákba is beletelhet, amíg meglesz az adott endgear.
Ha megvan a Crucible DLC, lehet az lenne a legjobb, ha csapatban azt farmolgatnátok.

Lvl100 a karim, az Ultimate szinten járok, és még sokmindenem hiányzik így is. Pedig esnek a legek, csak nem feltétlenül az, ami az adott karimnak kell - jó lesz másiknak. :)
Jó játék! :)

[ Szerkesztve ]

(#294) Peace


Peace
nagyúr

Bár imádom a játékot (sokkal jobban, mint Diablo 3-at!), de a drop az még mindig siralmas sajnos.
Én elsőre egy kétkezes harcost csináltam, egy Warder-t (Soldier+Shaman), de 50-es szint alatt abba is maradt, mikor végeztem az alap story-val normál fokozaton. Eltelt talán egy fél év, aztán csináltam egy Blademaster-t (Nightblade+Soldier), az meg valahol 68-as szint körül maradt abba. Majd megint jó sok hónap kihagyás után jött egy Commando (Demolitionist+Soldier), amit talán a legjobban élveztem, távolról szétszedett szinte mindent a puskával, de ultimate fokozaton 83-as szinten már olyan szinten soványat sebzett és könnyen halt, hogy egy idő után feladtam.
2 hete megvettem a kiegészítőt és nekikezdtem egy színtiszta Soldier-nek. Eddig még megy szépen, elite-en vagyok 74-es szinten. Egyelőre még kétkezes harc megy (mondjuk vicc, hogy 50-es epic karddal, mert nicns jobb), de már elő van készítve skillekkel és devotion-el a pajzsos harcmodorra, mert állítólag ultimate-en már nem fog ártani, ha túl akarom élni. De az is nevetséges, hogy a legjobb egykezes legendary fegyveremmel is elképesztően sok sebzést vesztek. Kipróbáltam a pajzsot, hogy szuperál. Kimondottan állat, de rettentő sokáig kell csépelni 1-1 boss-t. Tudom, hogy nem egy DPS mester a 100% Soldier, de akkor is gáz, hogy 3 karakteremtől próbáltam összekukázni szegénynek a felszerelést, és szinte semmi nem esik, ami neki való. :(

(#295) Shadowguard válasza Peace (#294) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Én még csak 39es szinten vagyok a kis Purifieremmel (hétvégén nem tudtam játszani), de a drop tényleg vicces. A ládában már tele van egy egész fül más karaktereknek elrakott kék cuccokkal, rajtam meg van 3. Fegyver végképp nem esik neki, egyetlen ranged epicet láttam eddig, az is puska volt. De azért tegnap este három óra alatt két kard meg két offhand :(((

Viszont egy kérdés: a Tainted Brain Matter farmolására nincs valami trükk? Kellene bountyhoz is, meg akarok csinálni magamnak egy új relicet, de az istennek nem esik. Néztem a wikin, hogy mégis honnan kellene szereznem, de nem segített. Pedig már lecsaptam párat a felsorolt hősökből.

(#296) PeL válasza Shadowguard (#295) üzenetére


PeL
addikt

Akkor nektek kifejezetten jó hír, hogy az 1.0.5.0.-ban elsősorban a drop lesz módosítva, amit írtak róla úgy értettem hogy főleg a ládák dropja fog javulni, nagyobb eséllyel fog kék vagy lila cuccot dobni mint eddig. Nekem is benne van már 470+ órám a játékban de a Warder-em Ultos baltáját leszámítva alig alig esett használható cucc. Amit észrevettem hogy vitality-s cucc rengeteg esik, nem tudom miért nyomja ezt a sebzésfajtát ennyire a játék, mikor állítólag ez a leginkább resistelt sebzéstípus, és erre kell a legtöbb RR hogy használható legyen.

(#297) Peace válasza Shadowguard (#295) üzenetére


Peace
nagyúr

Hátha...nem tudom mennyit változott 2017. április óta.

(#298) Peace válasza PeL (#296) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem a ládák dropja érdekelne engem, hanem hogy végre kasztomnak megfelelő drop legyen, ahogy a Diablo 3-ban! :( Minden esik az ég világon, de nehéz páncél és értelmes fegyver a Soldier számára nem. Ismét rákaptam az ízére, mióta megvettem a kiegészítőt, élvezem is nagyon, de félek, hogy megint az lesz, hogy majd ultimate-en folyamat halok, mert nem tudok haladni vagy életben maradni és megint elmegy majd a kedvem tőle. Sajnos nincs 4-500 órám farmolgatni, de vicc, hogy 2016-ban vettem és egy karim sem lett maxra húzva, mert egy idő után nem bírsz haladni.

(#299) PeL válasza Peace (#298) üzenetére


PeL
addikt

Én a legelső commando karimmal végig tudtam vinni a játékot ultimate-n is, de tény hogy voltak helyek ahol már a hajam téptem sokszor. Vannak olyan bossok amikre gear nélkül rámenni esélytelen úgy hogy ne halj meg. Odamész és megöl 1-2 ütésből :D A DA elvileg nagyon sokat számít, ultimate-re kell nagyon, plusz resist reduction mert ott már nagyon magasak a mobok resistjei is. Igazából nekem sokszor úgy tűnik hogy vannak balansz problémák, mert ultimate-re már neked is -50% resisted van mindenre (plusz irgalmatlanul megnőnek a mobok/bossok által okozott sebzések), amit meg sok karakternél szinte ki sem lehet hozni teljesen ahogy néztem, illetve ha ki is lehet nagyon sokat veszítesz a támadó értékekből. A lényeg hogy teljesen életképes karaktert Ultimate-re csak end-game gearben lehet csinálni, csak hát ja a drop miatt elég vicces...

[ Szerkesztve ]

(#300) Peace válasza PeL (#299) üzenetére


Peace
nagyúr

DA az miaz?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.