Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) reelc válasza AtHoS (#950) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok!

Először ellenőrizném, minden Devotion pontot begyűjtöttem-e?
Pl. East Marshba nem biztos hogy beleakad az, aki nem csinálja meg a Hidden Path questet.
Ahogy látszik, nehézségi szintenként csökken a Devotionok száma.
Én ilyenkor lecsapom Log-ot még vagy kétszer, meglátogatom a skeleton keyes területeket (így még picit fejlődsz is itt, meg a reputációknak is jó - főleg az ellenség felé).

Utána egy ideig az ELITEt tolom. Egyrészt mert könnyebbnek éreztem mint a kieget :) másrészt legalább a listán lévő első 4 Devotiont összeszedném. Ha nem akarsz puskázni, The Flooded Passageig vidd el (a dynamitos hely, ahol a szellemek voltak). Szigorúan a Rift felderítésekért és a Devotion pontokért, szóval nem indítottam utána újra hogy farmolhassam az ELITE elejét és nem nagyon bocsátkoztam harcba, csak amikor kellett.
Utána ugrottam neki az AoM-nek.

De próbáld be nyugodtan egyből az AoM-et most, lehet neked az jön be. Előző nehézségre bármikor visszatudsz menni, csak ahogy nő majd a szinted, egyre kevésbé fogja megérni.

Igen, lvl50 körül kezdenek el esni a lilák.

[ Szerkesztve ]

(#952) Har_melin


Har_melin
addikt

Én már a Covennél vagyok, lvl51, Hidden Path Sentinel letudva halál nélkül. Még a Steps of Torment-re vissza akarok menni, részben XP-ért, részben mert a roveres rephez jó lesz, akkor a Homestead és a Kymon frakció mellett meglesz az ő bónuszuk is.

A Rovereknél mondjuk hülye voltam, egyszerűen nem vettem észre a bounty asztalukat, úgy be van dugva oldalra két NPC közé, különben már előrébb lennék velük is. A többieket majd eliten megpróbálom összeszedni, mert a Devil's Crossingos küldtések normálon olyan helyekre küldenek, amikhez már túl erős vagyok, a Black Legionhoz meg lusta vagyok. A build endgame cuccaihoz Coven-Homestead-Rover zöldek kellenek, a lilák meg blueprintből, szóval ők a legfontosabbak.

Az első pár elite shrine megcsinálása jó ötlet, azokat majd felkeresem az AoM folytatása előtt. A resistek beállításánál viszont szívok. Tegnap legalább két órát vacakoltam a felgyűlt cuccok közti keresgéléssel, szortírozással, hogy legalább nagyjából be legyenek lőve. Az a kereső funkció irgalmatlanul hiányzik a játékból, főleg úgy, hogy a legendary szettek csak a legvégén elérhetők, addig valahogy a vegyesfelvágottból kell megoldani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#953) AtHoS válasza reelc (#951) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Devotion-t tényleg ellenőriznem kell, mert csak ami szembe jött éppen az van meg
Skeleton key területre sem ugrottam még be, akkor azt pótlom

Lesz még mit csinálni Elite vagy Malmouth előtt :B

read-only mode on the forum

(#954) Qlux válasza AtHoS (#953) üzenetére


Qlux
tag

Reelc jól mondja. Kieg tényleg nehezebb mint elite eleje:) Én normal végén mindig megcsinálom Anastasia questeket. így a rogulike insták letudva és lesz annyi gearem, h sima legyem kieg.

(#955) Har_melin válasza reelc (#951) üzenetére


Har_melin
addikt

Elite-en szerintem nincs Flooded Passage oltár, Burrwich Estate-ig el kell menni az első négyig.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#956) reelc válasza Har_melin (#955) üzenetére


reelc
Topikgazda

Elnézést kérek, siettem, és még korán volt meló előtt.
Valóban nincs. Szóval 2-őt érdemes felszedni az ELITE fokozat elején.
Azt gondoltam azért is jó csak odáig, mert ha már megvan a kieg játssza azt az ember, de ezt a kis energia/idő ráfordítást megéri az a pár Devotion pont.

[ Szerkesztve ]

(#957) reelc válasza Har_melin (#952) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok!

A GDIA infókat kiegészíteném azzal, hogy itt a képeken látható módon szépen lehet keresni. Ez a legjobb megoldás. Komponenst, stb. nem érdemes berakni, csak fegyvereket, ruházatot.

(#953) AtHoS: Skeleton keyes akkor kb. jó, amikor végigértél a nehézségen. Azok eleve kihívást jelentő területek.
Tudni érdemes: nincs minden bokorban alapanyag a Skeleton keyhez. Ha egy olyan területen meghalsz, abban a sessionban nem mehetsz vissza, és kiteleportálni sem lehet. Szóval itóka és üres tarisznya legyen. :)

Ahogy korábban írtam a Steps of Tormentes Chamber of Souls jó farmolós hely.
Majd ha eljutsz odáig, az Ancient Groveba úgy érdemes bemenni, hogy ha van jópár millió vaspénzed.
Vinelton miatt, aki növény árus és azon a területen van. Neki változik a recept készlete. A következő szint kb. közepéig szoktam menni, majd vissza hozzá, akkor frissülnek a receptjei. Ő egy pool, ha jól rémlik direkt az allapjáték receptjeinek könnyebb beszerezhetősége miatt.
A játékfájlokból kibányászva ki milyen receptet árul.
Amúgy ahogy gyűlnek a receptek, egyre jobban lehet majd konvertálgatni a components-eket, szóval a receptek a Relicek és a különböző tárgyakon felül italokra és componensekre is van.

Van egy komolyabb cheklist, de csak akkor, ha úgy érzi bárki kis, hogy nem öli meg neki a játékélményt. One-Shot Chestsek karinként/nehézségenként 1x spawnolnak.

Secret Areas. A lista első fele olyan amit a térkép nem jelöl. A lista második fele is jó loot lehetőség.

A River Passaget is érdemes meglátogatni. Lehet ott van az előző linken csak más néven.

[ Szerkesztve ]

(#958) Har_melin válasza reelc (#956) üzenetére


Har_melin
addikt

semmi gond, én is csak a keresgélés után jöttem rá, hogy most nincs kapsz.

Viszont belefutottam egy cuccba, amin meglepődtem: pisztoly, Cadence bónusszal és elég combos +flat dmg a Cadence-hez. Én valamiért azt hittem, hogy a Cadence csak meleé fegyverrel működik, ranged-weaponnal nem.

Másik kérdés: a duplum kék cuccokkal mit érdemes csinálni, eladni őket vagy szétrobbantatni alapanyagra? A dinamit is pénzbe kerül és nem tudom, esik-e ezekből olyan, ami megéri.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#959) reelc válasza Har_melin (#958) üzenetére


reelc
Topikgazda

Én sem tudtam, Soldiert általában másodlagosnak választottam a túlélő skilljei miatt.
De valóban, nézd meg a játékban mit ír, az a döntő. :)
Most rákerestem, a Grimtools Fighting Form passzívra rangedet ír, de a GD Wiki meeleet. Gondolom volt egy változás.

Sok duplikátumot szétrobbantottam, lilákat is (senkinek se kellett), de nekem sok pénzem és dinamitom volt. :) Volt lilában olyan ami megérte (pl.: Blood of Ch'thont adott), de én azt mondom nem érdemes kínlódni vele, add el. Alacsonyabb szintű tárgyból alacsonyabb szintű alapanyagot nyersz ki.

Ha valaki ötletet akar meríteni buildhez, +1 to all skills in.. cuccok listája.

[ Szerkesztve ]

(#960) Qlux


Qlux
tag

Én folyamat ötletelek és sikerült egy olyan buildet összerakni, ami nem létezik:) (én nem találtam)
El is kezdtem húzni és eddig életképes, kérdés mennyire működne endgamben. Majd kiderül. Lassan már többet vagyok grim toolsban, mint a játékban, de élvezem:)
[link]
(resiken még alakítani kell)

[ Szerkesztve ]

(#961) Har_melin


Har_melin
addikt

próbálok valami rendszert kialakítani a megtartandó és eladandó cuccok terén (még a sárgákat is felszedem, de azok egyből mennek eladásra). Eddig a zöldeket behajigáltam a ládába, aztán amikor megtelt, akkor elkezdtem selejtezni, csak ugye egy csomó plusz skilles cucc van, meg a fene tudja, melyiken mi számít jó értéknek, mi lehet később tényleg hasznos egy másik build szintezésénél?

Arra a következtetésre jutottam, hogy az első szelektáló tényező a resist. Amin nincs, az eleve megy a kukába. Fegyvereknél pedig a +flat sebzés, ami csak százalékos bónuszt ad, ad szintén kuka, mert valamilyen százalékos bónusz szinte minden cuccon van. Aztán persze lehet, hogy ez marha nagy tévedés lesz, de valami alapján ki kell rostálnom, hogy mire érdemes pazarolni a láda helyeit.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#962) Har_melin válasza reelc (#957) üzenetére


Har_melin
addikt

ez a kiegészítő tényleg jól néz ki, mindjárt megnézem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#963) reelc válasza Qlux (#960) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grat., jó ha az ember kreatív!
Majd érdekel, meddig jutsz, persze bármikor átlehet szerelni, ezt is szeretem a játékban.
Úgy látom jópár Devotionod petbónuszos, de nincs peted. De persze nem gond, ha a nem petes bónuszai megfelelőek. :)

(#961) Har_melin: GDIA, sok időt és pepecselést megspórolsz.
Cserébe Steam felhőbe nem menthetsz.
Ha jól emlékszem az utolsó shared tabodra kell tenni amit el akarsz tárolni a GDIA-ban, ha meg majd onnan kell valami, azt az utolsó előttire fogja visszahozni.
Meg ki kell tapasztalni mennyire kell eltávolodni a ládától.
Ez az egy tool van amit használok, és modot sem használok.

[ Szerkesztve ]

(#964) Qlux válasza reelc (#963) üzenetére


Qlux
tag

Köszi!

Sztem ennyek a builden egy hátránya lesz, h kevés az energy az Acid purgre. De sztem elég jó lesz anélkül is

[ Szerkesztve ]

(#965) Qlux válasza Qlux (#964) üzenetére


Qlux
tag

Igen van pár. De ha megnézed az amuletet, abből jön a GAze of Dreeg, na őket erősíti

(#966) reelc válasza Qlux (#964) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, ahogy elnézem 5000+ körül vannak az energiaigényes buildek, de nyilván skilllek és tárgyak befolyásolják az igényt.

(#965) Qlux: Azt nem láttam, a skilleket és a szetbónusz néztem.
Találtam egy videót, a Gaze of Dreeg a néha megjelenő öngyilkos savas gömbök, vagy más?

Találtam mégegy videót, még korábban. [1.0.5.1] Cobaltist - Nurgle Champion tetszett a készítőnek a zöld szín dominanciája képernyőn. :)

[ Szerkesztve ]

(#967) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Kicsit én is jelentkezem, ha már ennyire aktív lett a topik és kicsit ellent is mondanék a set itemek követelményének.

Az új karakter(pyro) most fejezte be eliten (lvl92) és végig a Lokarr szettet vitte (lényegében 0 armoros szett) viszont dmg dealer karakternél nem is igazán számít, max az időt rövidíti. Sajnos a loot botrányosan vacak, a régi 100sal meg nem volt kedvem futkosni, mivel túl lassan farmol, így maradt ez! Egyébként elite+veteran 4 halált eredményezett, ebből 3 eliten a beast nemesis volt.

Ha valakinek van kedve cruihoz szóljon és megyek! Kéne ennek a szett, azzal azért jön még dmg.

(#968) reelc válasza Hokunda (#967) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv újra itt!

Lokarr szettel szép teljesítmény.

Azt hiszem korábban ezt már linkeltem, Journal of Hopeless, the non-equipment character.
Az illető csinált egy olyan kihívást magának, hogy semmilyen felszerelési tárgyat nem használt, csak italokat ivott. Ennek megfelelően ez az endgame felszerelése. Lvl100, Ultimate, és ha az érdekesség kedvéért érdekel valakit elég részletesen leírja. Mondjuk 1-1 nagyobb bossfight marha unalmas és hosszű lehetett így. :)

A 2 pisztolyos Purifierem a legerősebb karim jelenleg.

Milyen szettet vadászol hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#969) Hokunda válasza reelc (#968) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Darkblaze Garbot.

(#970) Har_melin


Har_melin
addikt

A frakciós bónuszt adó oklevelekből többet is használhat egy karakter? Már úgy értem, egy frakciótól? Vagy egy kari-egy frakció-egy oklevél? (A honored szinten elérhető, karakterhez kötött writekre gondolok.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#971) reelc válasza Har_melin (#970) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem.
Frakciónként 1db Writs használható. Sőt ha már egy ilyet használsz, akkor később az adott Mandatesét nem tudod már használni. Egyik sem stackelhető.

Megoldás lehet hogy ha eléred a szintet akkor Writset veszel és használsz. Ha majd valamikor teljesen bíznak benned, akkor bevásárolsz Mandatekből, és majd új karin aktiválod őket (egyből lehet még úgy is hogy nem ismeri a frakciókat). Én úgy gondolom a Writs a legelső karinál hasznos, ő az úttörő, a Mandatekhez.

Azért hogy teljes legyen a kép van egy harmadik féle tekercs: Warrants.
You can use these items, purchased from Quartermasters, to boost reputation gain on the next difficulty and with your alternate characters.
Én még sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#972) reelc válasza Hokunda (#969) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ha gondolod sisakot tudok kraftolni ,ha adod a nyersanyagot.
A felesleges lilám meg annyi volt, amit a múltkor adtam.
Ha gondolod megnézhetjük Lokarrt. Ha összejön tőle +1 szet, az is vihető lesz ha érdekel valakit. Tudod, a 2 ládájából elég jól eshetnek dolgok.

Van sok kék cuccom feleslegben, ha beírja valaki mi kellene, megnézem, megvan-e. Odaadom ingyen, direkt ezért gyűjtöttem őket, hátha kell valakinek. Lilából nem sok fölöslegem van.
Kraftolni is tudok, rengeteg receptem van - csak a nyersanyagot adjátok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#973) Har_melin válasza reelc (#971) üzenetére


Har_melin
addikt

sejtettem, de egy kérdést megért. Az egyértelmű volt, hogy a mandates az az új kariknak van, csak reméltem, hátha az úttörőt egy kicsit jobban meg lehet tolni.

Ez a GDIA viszont nagyon nem működik nálam. Megnéztem a videót, leírást, szépen felraktam, de ahelyett, hogy mutatná ami a ládában van, kiírja, hogy 2438 cucc van, nincs helye a 3. fülön (kiürítettem, a 4.-et is). Viszont időnként random bepakol cuccokat a 4. fülre. Nem szeretnék semmit sehova átrakni, nem akarok plusz helyet, csak a ládában lévő cuccok között szeretnék keresgélni. Na, erre nem hajlandó.

A másik panaszom, hogy a kezdeti pozitív látvány élményt mostanra sikerült pár helyen teljesen lenullázniuk. Nem igazán tudom, mi abban a jó, hogy nulla láthatóságú dungeonokban kell időnként mászkálni (pl. a chtonian riftek alatt nyíló szakaszok), ahol se a követendő utat, se az ellenfeleket nem látom, külső térkép nélkül azt se tudnám, hol a pokolban vagyok a pályán.

Ezt időnként tetézi a nem látható pályán a 3D elem takarásában lévő, semmilyen módon nem észlelhető loot, amihez szó szerint pixelenként kell mozgatni az egeret a képernyőn, hogy hátha újra bevillan a felirat. Semmi gondom a kincskereséssel, jópofa, de ha már felfedeztem azt a nyomorult rejtett üreget, akkor ne kelljen már képernyőpontonként letapogatnom az egyébként nem is látható alaprajzú területet. Ezzel csak azt érik el, hogy az ember egy idő múlva hagyja a fenébe az egész kincskeresést.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#974) reelc válasza Har_melin (#973) üzenetére


reelc
Topikgazda

Magában a játékban nem is fogsz tudni keresni.
Ahogy írtam külön fájlokban tárolja a program a belerakott cuccot, és azok között tudsz keresni. De a GDIA-n belül, nem a játékon belül.
Az utolsó shared stash füledre pakolt cuccot fogja behúzni a GDIA (persze futnia kell), és az utolsó előtt fülre adja majd vissza (a GDIA felületen visszaküldöd). A frissüléshez arrébb kell menni valamennyivel a ládádtól, majd vissza és akkor már megtörtént a transfer.
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni, bocs. Működik, régóta használom.
Van más ládamanager program, de az meg nekem nem működött, pedig szóról-szóra betartottam mindent

A chtonian riftek valóban sötétek, de nem játszhatatlanul. Lehet nekem van picit több gamma ráadva a játékra (ránézésre 70-75% körül lehet), vagy a monitoromra picit több fényerő, mint neked - én ezt nem tudhatom, de látok mindent.

Ami a lootot illeti, ha ki is van kapcsolva lootszűrő,, az <ALT> nyomvatartásával minden loot látszik.

[ Szerkesztve ]

(#975) AtHoS válasza Har_melin (#973) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor ezzel a "sötét a pálya" dologgal nem vagyok egyedül. A Void-s edge olyan szinten volt problémás, hogy szinte belehajoltam a 27"-os monitorba lássak valamit a pályából, de ugye ütleg közben jön pár effekt is a képernyőre, aztán ember legyen a talpán aki így lát is valamit, pedig +15% light radius cucc is volt a karin.

reelc

Összeszedtem a kimaradt Devotion pontokat két kivétellel (Mogdrogen's Shrine, Tomb of the Damned) mivel ezek frakció státuszhoz kötöttek és egyiknél sem vagyok még Honored :B
Közben nekiugrottam a Malmouth résznek (amit linkeltét cheklist oldalt, írja, hogy The Undergrowth-ban lennie kellene Shrine-nak, de térképen nem találkoztam vele :F ), meglepően folyamatosan sikerült vele haladni, de itt már nagyon csalafinták a támadások - így volt 1-2 perec közben -, de sikerült eljutni Malmouth alá, jelenleg a sewer-ben vagyok és megpróbálom Homestead reputációt Honoredre vinni (6 xp kell hozzá), ha már úgyis emlegettétek ezt a wrist dolgot gondoltam megnézem magamnak, had haladjon az a fejlesztés is gyorsabban

read-only mode on the forum

(#976) Har_melin válasza reelc (#974) üzenetére


Har_melin
addikt

azt tudom, hogy a játékban nem lehet vele keresni, de a programba sem importál be semmit. Illetve egyetlen nagy kérdőjeles objektum jelenik meg, így

Az utolsó (ötödik) közös stash tabon lévő cuccokból semmi nem látszik.

A lootnál nem az a gond, amikor már kiesett, azt rendesen mutatja és a szövegre kattintva felszedni is könnyű. Azzal szentségeltem, hogy a ládák rendszeresen fal/kő/akármi takarásában vannak és saccra olyan 20x40 pixel méretűek lehetnek. Amikor pedig takarásban vannak, akkor még az a lilás kontúr sem jelenik meg, ami egyébként a felnyitható cuccoknál segít, így a tök sötét lyukban kell soronként pásztázni a képernyőt, hogy hátha megjelenik a láda felirata.

nyilván nem "játszhatatlanul" sötétek, akkor nem lennék túl az alapjátékon. De a számomra a játékélményt nem növelik, hanem kifejezetten rontják, ha végre túl jutok rajtuk, akkor rendszerint ki is lépek, annyira elegem van az egészből.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#977) Hokunda válasza reelc (#972) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Persze, futhatnánk néhány kört.

Vagy bárkinek akinek néha lenne kedve cruira szóljon. Igazából ultimate eleje most a pyroval sétagalopp, szintelőnyben vagyok és még most is +40% xp jön. Ha meglenne a szett akkor ezzel nevetségesen gyors a farm, mondom tegnap Theodin is kb fél perc volt vele és mind dmg, mind hp regenben el van maradva az optimális buildtól, a magas crit+chaos dmg+ -chaos resi nagyon lenyomja a mobokat.

A sisak nyersanyagjának utánanézek, igaz kovácsnál most 12 elment taninted brainből, chitonból, ancient heartból...aztán csak vacak lilákat dobott. Mostanság a kéket dinamittal bontom ahelyett hogy eladnám, kb minden 5-6-ra jut egy értékes komponens.

[ Szerkesztve ]

(#978) reelc válasza AtHoS (#975) üzenetére


reelc
Topikgazda

Adj rá egy kis gammát a menüben, hátha jobb lesz.
Nekem még nem volt probléma, hogy nem láttam volna valamit. De elhiszem, hogy másnak az.

A Rovers questek nem nehezek és érdemes végigtolni őket. Ja, majd Mogdrogen Avatarját ne nagyon inzultáld, légy illedelmes vele. :) Különben lecsap mint a taxiórát. Ő olyan kategória, hogy miután végigvered az egész játékot eliten, utána esetleg bepróbálkozhatsz vele normálon. Ő egy Celestial, nagyon kemény.

Jól haladsz.

(#979) reelc válasza Har_melin (#976) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ezt a kérdőjeles valamit sosem láttam. Fogalmam sincs, mi lehet.

Bocsánat, akkor kicsit félreértettelek.
Igen, pl. beomlasztott falban sem lehet látni mi van. Ellehet forgatni a képernyőt, jobbat nem tudok mondani, ill. rázoomolsz a karidra valamennyire.

Megértem, hogy bosszant, próbálj meg a menüben gammát ráadni.

Igen, vannak bosszantó dolgok, de én azt hiszem már hozzájuk szoktam/már el is felejtettem, hogy bosszantóak. :)

Megnéztem, a karimnak 0% + radiusa van.
A képminőség vacak, mert lowon játszok, régi gépem van.

[ Szerkesztve ]

(#980) reelc válasza Hokunda (#977) üzenetére


reelc
Topikgazda

Elég kicsi az alapanyag igénye, Relicből is csak 2 alapszintű kell.
Ha Aetherial Missive nincs elég, farmolhatod, vagy konvertáltathatod.

(#981) Har_melin válasza reelc (#979) üzenetére


Har_melin
addikt

köszi minden estre. Megpróbáltam leszedni és újra felrakni, változatlan az eredmény.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#982) reelc válasza Har_melin (#981) üzenetére


reelc
Topikgazda

Te azon a képen áthúzott felhő van?
Bevan kapcsolva a felhőbe mentésed?
Ahogy írtam korábban azt ki kell kapcsolni, csak úgy működik a program.
A Steamben is ki kell kapcsolni és a játék menüjében is.
Most jutott eszembe, hogy a játék menüjében is van ilyen opció. Ezt nem mondtam, kiment a fejemből, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#983) AtHoS válasza AtHoS (#950) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahh, lvl57 (majdnem 58) lett a karakter veteránon Marci kinyírása után (azért elég köcsögök, hogy 3 fázisban kell lenyomni, bár szerencsére raktam előtte magamra némi aether resistet, így 35%-kal esélye sem volt) 30 Devotion pontot sikerült gyűjteni és a cheklist oldal szerint 33 van (2 ugye amit korábban is írtam, illetve egy amit a Malmouth The Undergrowth területére ír, de ott nem találkoztam shrine-nal)

Neki kell ugrani a Steps of Torment-ben a skeleton key-es területet lenyomni, illetve gyűjteni az Order of Death's Vigil Xp-t. Ez mehet amúgy elite-n is? (mármint az faction XP gyűjtése) Szintenként nem nullázódik a reputáció?

Ha felugrok elite fokozatra, akkor a veteranos felderített térkép nullázódik?

Amúgy a gamma növelése sokat segített a láthatóságon (alapból 50%-on volt, felhúztam 75% környékére), kösz a tanácsot :R

read-only mode on the forum

(#984) Har_melin válasza reelc (#982) üzenetére


Har_melin
addikt

ki van kapcsolva mindenhol. A Steam játék opciós fülén is a frissítésnél és a játék opcióinál is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#985) Har_melin válasza AtHoS (#983) üzenetére


Har_melin
addikt

A reputáció megmarad a nehézségi fokozat váltásnál, és a veterán fokozatos térképed nem nullázódik le. A belépésnél ki kell választani, milyen nehézségen akarod behívni a karaktert és annak a felderített térképét fogod látni.

A gammát én is felhúztam, így valóban láthatóbb, csak most meg döglöttek a színei - valamit valamiért.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#986) reelc válasza AtHoS (#983) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grat.

Most néztem a térképen, én sem látom, lehet átrakták valahova egy patchben. Talán az került be az Ancient Groveba. Lehet nem frissítették azt a cheklistet.
Nézd meg a játék Wikijét.
Vagy ott a Gimtools térképe.

Azt az Order of Death's Vigilt csináld meg normalon. Meg a Roverekét is érdemes az utolsó küldetésért járó Devotionért a végén. Amikor majd feloldod azt a zárolt shrinet, sok ellenség lesz, jó loot lesz.

Nőjön a reputációd, mert ők amúgy se sok helyen vannak. A nullázódásra megkaptad a választ. Ők választhatóak, majd amikor Eliten a választáshoz érsz, megkérdik, hogy továbbra is velük vagy-e? Igent kell válaszolni.

Érdemes minden frakciónak megcsinálni a questjeit az adott fokozaton. Nő a reputációd (ezzel az adkott ellenség jobban utál), XP, és a frakciós árushoz is egyre jobban hozzáférsz. Sokat löknek a questek a repen, utána meg majd nő az ő ellenségeik halálával.

A térkép nem nullázódik le. Megmaradnak a riftgatek, questek is.

(#984) Har_melin: akkor sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#987) Har_melin válasza AtHoS (#983) üzenetére


Har_melin
addikt

Az Undergrowth csak valami elírás lehet, az Ancient Grove-ban van a shrine.

A frakciók közül egyébként nekem a legmacerásabban a Devil's Crossing fejleszthető. Az összes többinél menet közben állandóan találkozni olyan boss/hero monsztával, amelyik repet generál feléjük, bountyk nélkül is. Cronley és bandája viszont csak az A2-ben fordul elő. Innen kezdve vagy visszamész bountykat csinálni (ami főleg ha későn eszmélsz, elég lassan fejleszt, mert alulszintezett lesz a terület), vagy majd csak eliten jutsz el velük a honored szintre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#988) reelc válasza Har_melin (#987) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egy nagyobb patch után került be oda, a lista készítője nem upgradelte a változással.
Nekem sem volt eszemben, hogy volt ilyen.

Nekem a The Black Legion volt húzós, főleg ha szövetkeztem a The Outcasttal.
Cronleynek valóban az a hátulütője, de ha nem csak a barlangot nézed hanem a Four Hillst is, ott lesznek a csillagos emberei, bánya amiben dinamit is van.
Szerintem sokat jelent ha a frakciós küldiket megcsinálja az ember az adott szinten. Van ami csak akkor aktiválódik, amikor egy szintet már elértél náluk. Pl. Devil's Crossingban a Hargate Islandos.

(#989) Har_melin válasza reelc (#988) üzenetére


Har_melin
addikt

Az outcastos frakcióhoz szerintem az a megoldás (ha valaki velük szövetkezik), hogy nem kell megcsinálni a küldetéseiket az adott nehézségi szint végéig. A választás miatt kapunk egy egyszeri mínuszt a BL-nél, de utána (főleg ha az AoM is megvan) a "szembe jövő" szörnyekkel szépen feltornázható a rep a légiónál a küldetéseik nélkül is.

A DC rep azért macerás, mert hiába Four Hills (az is még A2), mostanra (lvl61) annyira elhúztam, hogy bountyk nélkül semmi repet nem adnak. Nem figyeltem erre, első kari, célszerűbb lett volna az A3 alatt visszamenni és megcsinálni annyi bountyt, hogy legalább a honored szint meglegyen velük és aztán eliten felhúzni revered-ig.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#990) reelc válasza Har_melin (#989) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy van ahogy mondod. Sőt mióta van kieg, jobban halad a Black Legion.

De ezzel együtt is azt mondom, nekem küzdelmesebb a Black Legion, mint a Devil's Crossing. :)
Úgy is, hogy nálam a cuccaik miatt általában baráti az Outcast, és nem questelek nekik. Ahogy írtad.
Igaz Cronleyéknál ha jól emlékszem még nem sikerült lehoznom a Nemesist egyik karival sem, ellenben a Devil's Crossing kimaxolva.
Ultimaten szoktam kimaxolni a baráti frakciókat. Ugye 3x a questjeik + bounty + ami alapból jön ha az ellenségeiket írtom.

[ Szerkesztve ]

(#991) Har_melin válasza reelc (#990) üzenetére


Har_melin
addikt

A DC magában nem lenne küzdelmes, én bénáztam csak el a dolgot. Ha amikor eljutottam Homesteadbe akkor elkezdek visszamenni bountyzni nekik, akkor csont nélkül meglenne a honored szint, a többi meg ráérne a elite-ultimate szinten.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#992) reelc válasza Har_melin (#991) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ne tudd meg én mit összebénáztam az elején. :)
Meg mennyit bogarásztam a hivatalos fórumot, és próbáltam megérteni bármit is az igen gyenge angolommal. :)

Előtte talán a Titan Questet toltam.

(#994) Har_melin válasza reelc (#992) üzenetére


Har_melin
addikt

ha egy játék nem faék egyszerűségű, akkor általában elbénázza az ember az elején.

Most kicsit pihentetem, AoM endboss leverve. Egy ideig szentségeltem, hogy milyen nehézre húzták fel az utolsó szakasz szörnyeit, aztán az egyik halál után észrevettem, hogy véletlenül megcseréltem a fegyvert és olyan 60%-os sebzéssel játszottam...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#995) reelc válasza Har_melin (#994) üzenetére


reelc
Topikgazda

Grat.

Tudod, hogy van ez... Normal/Veteran ismerkedés a játékkal, igazából nem érdemes túl sok időt itt tölteni.
Elite már izgalmasabb, a drop is jobb.
Ultimate a kihívás, lehet farmolgatni az endgame cuccnak valót. + ekkor már a Nemesis Bossok is lent vannak, lehet vadászni rájuk a jobb lootért + Skeleton keyes területek a mindenféle bossokon felül.

(#996) Har_melin: igen szeretem én is, 2 hetente adnak ilyen infót már a Kicksater óta. Ha meg nem, mert nagyon az elején vannak valaminek, akkor arról szólnak időben.

[ Szerkesztve ]

(#996) Har_melin válasza reelc (#993) üzenetére


Har_melin
addikt

jól néz ki, jó látni, hogy min dolgoznak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#997) AtHoS válasza Har_melin (#994) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is jártam hasonlóan, mikor nézem az inventoryt és látom milyen jó fegyó esett. Gondoltam berakom, megnézem hogyan változik a sebzés vele, erre látom, hogy dual wield helyett az egyik slotban (bal oldali) pajzs van a karakternél. Jobban megnézem a fegyót, hát nem annak kellett volna a pajzs helyén figyelnie? :DDD

Köszönöm az Ancient Grove-os tippet, ott pont nem jártam :B

read-only mode on the forum

(#998) reelc válasza AtHoS (#997) üzenetére


reelc
Topikgazda

Rendesek voltak a fejlesztők mert igaz hogy átrakták a Devotion Shrine-t, de az még a Skeleton keyes terület előtt van.

(#999) reelc


reelc
Topikgazda

Tegnap elindítottam az új karim.
[1.0.3.2] AoM CDR Primal Spirit Conjurer korábban HC-n játszottam vele. Jó és haladós volt, SC-ben vannak cuccaim az endgame gearhez is.
Lvl19-en hagytam tegnap abba alig több mint 1 óra alatt Potion of Clarity + mandatek + Lokarr's Spoils szet amit ha valaki szeretne kifarmolhatom neki (AoM és Steames változatú játék esetén). A szet átadható, és elég jó boost új karinak. A lelőhelye kemény hely, de ismert, és elvileg fixen adja valamelyik darabot.
+ fémhulladékot dinamitot és eladható cuccot is kapott a karim, szóval eléggé felszerelkezve vágott neki az életnek. :) De illik is, mert nem első kari.

[ Szerkesztve ]

(#1000) AtHoS válasza reelc (#998) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegnap nekiugrottam a területnek és bementem a Skeleton key-el nyíló részre is. Meglett a shrine és lenyomtam bent mindenkit, még a próbát is sikerült megoldani, de jól fel kellett pumpálni a karit poison ellen.

Viszont egy érdekes BUGal találkoztam menet közben. A karakterrel használom a Shadow strike támadást (kurzort monsztára kell vinni, majd ekkor aktiválni), ami odateleportál elég nagy távolságra is a monsztához és rácsap egy kellemeset.
Nos tegnap - nem gondolnám, hogy terület függő, csak itt jött elő és néztem miatta nagyot - az egyik ilyen alkalommal, mikor elnyomtam a Shadow strike támadást, a fél képernyőt "végigröpülte" a karakter, de szó szerint. Bebaszott a skeleton key-es területen egy monszta tömeg közepébe, de szerencsére nem blokkoltam le a meglepődéstől, így ők húzták a rövidebbet :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.