Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) jambiyya válasza reelc (#1197) üzenetére


jambiyya
őstag

Nincs már tétje, de csak leírom játékból és nem emlékezetből (otthoni gépen játszok, fórumozni meg munkás laptopról szoktam, de most...). :)

Szóval kinyírtam azt a szörnyet, megvan a szíve. Ezzel és a keepsake-kel kéne mennem Garradiához.
Nincs keepsake, ezért a boszi nem adja oda azt a valamit, amivel a riftet (Barrowholmtól északra) ki tudnám nyitni. Na ez van veteranon.

Elite-n viszont kinyitottam a riftet, az első pálya megvan, a másodikon találkoztam a lángosképűvel. "Along the Void's edge" a küldi neve.
Igazából az a gond, hogy a defensive képességeim mélyen az offensive alatt vannak. Tényleg jó ez a devotion kiosztás, de a védekezést még meg kell oldanom. Ha ma bármikor be tudsz jönni hozzám co-op-ra, annak nagyon fogok örülni, nem csináltam még ilyet ezzel a gammával.

[ Szerkesztve ]

(#1202) reelc válasza jambiyya (#1201) üzenetére


reelc
Topikgazda

Írd meg a Steam profilodat privátban, felveszlek.
Most éppen jó.

Lehet hülyeség, de nem beszélsz Creeddel megint? Hátha odaadja megint, bár nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#1203) jambiyya válasza reelc (#1202) üzenetére


jambiyya
őstag

tök logikus lenne, de nem találom sehol. Fort Ikonbanm és Homesteadben sincs.

(#1204) reelc válasza jambiyya (#1203) üzenetére


reelc
Topikgazda

Akkor szerintem engedjük el a Veterant. :)

(#1205) Hokunda válasza reelc (#1200) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Megadom, ultin tényleg nehéz, de elite sima liba! Nem első karakter, azaz rendelkezésre áll, szett, augmentáció, komponens! Xp lötyivel brutálisan gyors lesz a leveling!

(#1206) jambiyya


jambiyya
őstag

Lenne pár kérdésem:
-Malmouth Outskirtsnél járok. Korábban volt szó valami árusról, akinél frankó receptek vannak. Hol van?
-Mi ez az XP lötyi? Lehet nekem sem ártana...

Illetve:
-köszi a segítséget, az a 100-as purifier nagyon ütős, viszont ez a gamma valahogy nem üt igazán nagyot multiban, vagy csak nem láttam még eleget...
-meg közben rájöttem, hogy velem az a baj, hogy felfedezek minden kis zugot és kinyírok minen ellent, ezért lehet hoyg gyorsabban ugrom a szinteket

(#1207) reelc válasza Hokunda (#1205) üzenetére


reelc
Topikgazda

Az Elite más tészta.
Unlockolod majd az Ultimatet visszaváltasz Elitere elosztod a kapott pontokat + amiket írtál és nagyon gyors lesz.

(#1206) jambiyya:
Pontosíts légyszi milyen árus.
Ha a változó receptesre gondolsz (az alapjáték receptjeit adja, az AoM-ét nem, korábban linkeltem listát) az Vinelton. Ő az Ancient Groveben van. Pár millió iron bits alatt ne is menj be, és elég türelemjáték kiszedni tőle amije van (a készlet frissülés miatt)
De szinte biztos vagyok benne hogy neked kieges recept kell, az random, ha nem frakciós, vagy nem küldi adja.
XP ital egyelőre álmaidban lehet. Nem én vagyok szemét :) Malmouth frakciótól lehet venni, ha jól emlékszem teljesen bízniuk kell benned, és iszonyatosan drága. Második karitól ajánlott inkább. 1 órán keresztül hat, de ha halsz akkor is elvész a hatása.

Szívesen.
Nemhiába írtam korábban többször, hogy ez pont olyan singleplayer mint a Titan Quest volt, van co-op funkció, de nem ez a lényege. a játéknak.
Viszont az megint más élmény lenne, ha 2 azonos szintű rugaszkodik neki. Amikor mindkettő küzd keményen, és nincs a karik között egyenlőtlenség.
Természetes hogy első karival kalandozik az ember, a 2-3-ikkal már nem annyira jellemző, előtérbe kerül a haladás. Alacsony szinten a loot se lesz annyira fontos mert sokmindent felhalmoz az ember, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1208) jambiyya válasza reelc (#1207) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha ez egy növény, akkor megvolt szerintem. Sok jó recept volt nála, nekem meg kevés bitem maradt.

(#1209) reelc válasza jambiyya (#1208) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, ő az.
Az FG kieg egyik legjobb húzása lenne, ha egy hozzá hasonló árus belekerülne.

(#1210) djherby


djherby
tag

Hazaértem melóból, gondoltam megnézem ezt az árust én is. Rákerestem Ancient Grove-ra, hogy hol is lehet. Elindultam arra, és látom, hogy nekem nem stimmel a térkép. Aztán megtaláltam, hogy ez az 1.0.5.0-s patch-el érhető el. ami nekem még nincs fenn, de holnap már fenn lesz. Majd beszámolok milyen volt. Most már 87-en vagyok, 4-el kevesebb, mint a MageHunterem. Szegényhez azóta nem is nyúltam, mióta a Wardert indítottam. És már alig várom, hogy újra indítsak egy Pyromancert. Most meg ahhoz lett egy csomó cuccom.

(#1211) reelc válasza djherby (#1210) üzenetére


reelc
Topikgazda

Azért rakták bele Vineltont a kieg megjelenése után valamivel, hogy könnyebb legyen beszerezni az alapjáték még hiányzó receptjeit.
Ami jó dolog, mert az alap+kiegben összesen 576db recept van jelenleg.
Lvl87 szép. Már nem vagy messze attól, hogy bármilyen tárgyhoz meglegyen a lvl szinted.

(#1212) jambiyya


jambiyya
őstag

Azokra a kovácsokra érdemes alapanyagot pazarolni, akik csak legendary cuccokat gyártanak? Persze nem írja mit, amilyen a szerencsém csupa oylan lila holmit adna, mint amik esnek is...konkrétan pont nem nekem valók.

(#1213) AtHoS válasza jambiyya (#1212) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ez eléggé zsákbamacska lehetőségnek tűnik. ha el vagy eresztve alapanyaggal, akkor ott el lehet pazarolni nyugodtan :DDD

read-only mode on the forum

(#1214) Hokunda válasza jambiyya (#1212) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Egyértelműen nem éri meg! A legritkább és ezáltal legértékesebb erőforrásokat emészti fel nagy számban, end game tartalom nélküli itemekre (talán lvl 75-82 a max amit ki lehet húzni belőle?)

(#1215) reelc válasza Hokunda (#1214) üzenetére


reelc
Topikgazda

Akkor éri meg, ha az ember elmúlt lvl94-es felvehet bármit, és már az endgame buildhez kellenek a legmagasabb szintű legendaryk. Na ha sok van, akkor ellehet szúrni őket ilyesmire.
2 árus van az egyik kisebb szintű, a másik nagyobb szintű cuccokat adhat. Ha akar az ember ilyesmit a naggyal kell foglalkozni.

De ésszerűbb felkeresni a trade topikot és konkrétan elcserélni arra ami kell.
Úgy emlékszem annó vagy 3-4 cucc kellett az endgame buildemhez, és 3-4x15 Ugdenbloomért elcseréltem ami kellett, így teljes lett az Ultimate farmoló karim. Általában cuccért vagy nyersanyagért cserélnek, cuccba tuti nincs olyanja, még nem érte el azt a szintet. Rengeteg időt megspóroltam, hogy az utolsó tárgyaknál nem vártam a dropra, és a karival a farmolásom önellátó lett.

[ Szerkesztve ]

(#1216) Amartus


Amartus
senior tag

Ennél mi engedi meg a dual-wild-et?

[link]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1217) jambiyya válasza Amartus (#1216) üzenetére


jambiyya
őstag

Range expertise, ami az inkvizítor bal felső skillje.

(#1218) Amartus válasza jambiyya (#1217) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszi, talán el kéne olvasnom a leírást is, nem csak a módosítókat...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1219) Amartus


Amartus
senior tag

Van valami hír az új kiegről? Nagyon várós a paladin..

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1220) reelc válasza Amartus (#1219) üzenetére


reelc
Topikgazda

Rengeteg hírt linkeltem korábban. :)
Elég bőbeszédűek, ahogy haladnak a fejlesztésben jönnek az infók.
Dátum és ár még nincsen.

Miért pont a Paladin? :)

[ Szerkesztve ]

(#1221) Amartus válasza reelc (#1220) üzenetére


Amartus
senior tag

Minden ARPG-ben az volt az induló karakterem. Már ha volt olyan, vagy egyenrangú vele.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1222) reelc válasza Amartus (#1221) üzenetére


reelc
Topikgazda

Értem.

Én majd Soldier + Oathkeeper = Warlorddal kezdek.
Már fel is húztam kicsit egy pure soldiert, Krieget lenyomtam. Majd visszaszedem a skillpontokat és mehet is a buli az új Actban amikor megjelenik a kieg.
Praktikussági okból választottam, mindkettőnek vannak pajzsos skilljei. :)

[ Szerkesztve ]

(#1223) jambiyya válasza reelc (#1222) üzenetére


jambiyya
őstag

Én is rászánom majd magam valaki közelharcos karakterre, bármennyire is viszolygok tőlük. :)

(#1224) jambiyya válasza Amartus (#1218) üzenetére


jambiyya
őstag

Hehe, végre én tudok jobban valamit.
Anno BL2-ben... :DDD

(#1225) reelc válasza jambiyya (#1223) üzenetére


reelc
Topikgazda

2 kardos Blademaster volt a legelső karim.
Jó volt. Igaz nem ismertem a játékot és rengetegszer halt, de nem zavart.
Tapasztalatszerző és farmolós kari volt, akkor még béta volt a játék, Homestead még nem volt kész.

[ Szerkesztve ]

(#1226) Amartus válasza jambiyya (#1224) üzenetére


Amartus
senior tag

:D

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1227) jambiyya válasza reelc (#1225) üzenetére


jambiyya
őstag

Az új kieges videoban kardos kari van, összevissza pörög, meg aranygólemek kísérik...bejönne. :)

ui: legutóbb a van helsinggel foglalkoztam sokat, de ez a játék sokkal kidolgozottabb :)

[ Szerkesztve ]

(#1228) reelc válasza jambiyya (#1227) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, több skillje épül pajzsra (tudja majd dobálni is Captain America módra).

(#1229) djherby


djherby
tag

Szombaton felkerestem Ancient Grove-t. Nagyon jó hely! Csak úgy hullanak a jobbnál jobb cuccok. Sajnos egyik sem volt igazán hasznos. Agyamra megy, hogy 90%-ban vmi acid-poison cucc jön. Ezt biztos direct csinálja. De sajnos Garbagol v. ki lezúzott, pedig nem sok kellett volna. Figyelmetlen voltam egy kicsit, úgyhogy jöhet a második felvonás. Nem baj, mert kellenek cuccok. Persze azért előtte még próbálok egy kicsit hangolni a karimon.

(#1230) reelc válasza djherby (#1229) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ügyes vagy, az a monster elég szemét.

Tudom hogy már mondtam, de nem árthat a ráerősítés. :)
Szetdarabokat érdemes megtartani, esetleg olyat is amiből már van.
Az FG kieg hoz majd kétféle szetkonverziót. Az egyik a Diablo 3-hoz hasonlatosan ugyanannak a szetnek egy másik darabjára konvertál, a másik pedig egy random szet egy darabjára (gondolom az item lvl szintet figyelembe véve).

(#1231) jambiyya válasza djherby (#1229) üzenetére


jambiyya
őstag

Ugye? Ha véletlenül leesik egy bíbor darab, hát 7szentség hogy valami poison/acid cucc. :O

szerk: A növénynek álcázott kereskedőt felkerested? Elég jó cuccai vannak, igaz nem olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#1232) Amartus


Amartus
senior tag

1. Homstad.ben van két frakció tag, akik közül választani kell. Melyiket érdemes? Illetve van-e jelentősége a választásnak a későbbiekben?
2. Ha valamilyen komponenst tettem mondjuk egy pisztolyba, később ki tudom azt onnan venni valahogy? Egyáltalán szét tudok szedni tárgyakat, úgy, mint a D3-ban?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1233) reelc válasza Amartus (#1232) üzenetére


reelc
Topikgazda

Kymon's Chosen cuccok és az Order of Death's Vigil cuccok itt listázva vannak.
Szerintem vess rájuk egy pillantást, ami a jelenlegi karidhoz illő cuccokat adna, azokkal érdemes lepaktálni. Egyszer (persze más-más karival) érdemes mindkét frakciót kimaxolni. Frakciós cuccot nem tudsz átadni másik karidnak, de a recepteket megtanulja a kovács.
Van valami összeférhetetlenség is, talán a Death szekta nem szereti az Inquisitorokat és nem lehet őket választani ha az egyik classod ez legalábbis ez rémlik. Kymonék meg a Nekrokat nem szeretik.

Szét tudsz szedni, Devil's Crossingban Darlet tud ilyet.
Salvage :leveszi az augmentációt és komponenst te döntöd el hogy a komponenst vagy a tárgyat tartsa meg.

Dismantling: ez a szétszedés, kell hozzá dinamit és csak magas szintű cuccokat (lila) érheti meg, azalatt nem. Igazából nem tudom mitől függ mit ad, lehet esetleg köze ahhoz hogy ha kieges cucc, akkor kieges alapanyagot adhat, a standard scrap metal mellé.
Most meg nem mondom, lehet pénzbe is került. Egyszer vagy 50 tárgyat szétszedtem, volt feleslegbe cuccom és dinamitom is.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Amartus válasza reelc (#1233) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1235) jambiyya válasza reelc (#1188) üzenetére


jambiyya
őstag

Hű, majdnem atomfizikusnak kell lenni egy jó build kitalálásához, de csak majdnem. :)

Az enyém most nagyot ugrott, mert a 84. szint elérésével tudok használni pár korábban esett lila cuccot. Ehhez persze jön még a blézer szett (hálából a kari bal farpofájára tetoválom neved :) ), így most nagyon ütős. Defense gyenge, meg pierce resist, de legalább van mit csinálni vele.

Lassan kezdek belejönni és élvezni is. Elkezdtem gyűjteni a köv. karinak a cuccokat, alakulnak a szettek is. :)
Ultimate-re is átruccantam, hogy begyűjtsek még 7 devotion-t. Na ott eléggé porcelánból van az állam még sajna...

(#1236) reelc válasza jambiyya (#1235) üzenetére


reelc
Topikgazda

Örülök, hogy haladsz a tetoválás nem szükséges. :)
Az Ultimate más világ,

[ Szerkesztve ]

(#1237) Peace


Peace
nagyúr

40 új hozzászólás! Itt a kieg. ??!!!! :DDD

(#1238) jambiyya válasza Peace (#1237) üzenetére


jambiyya
őstag

sry, én lelkesedek...

(#1239) Peace válasza jambiyya (#1238) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem para. Mindig reménykedve nézek be ide. Nem találok Steam-en előrendelési opciót vagy olyat, ami értesítene a megjelenésről. Ugye ami ott kívánságlistán van, az küld e-mailt, hogy elérhetővé vált. De a kieget nem látom sehol külön...

(#1240) reelc válasza Peace (#1239) üzenetére


reelc
Topikgazda

Jó, hogy bukkannak fel néha új emberek, és természetesen a visszatérőket is jó látni! :)

Elmondom hogy volt az AoM kieg megjelenésekor, nem hiszem hogy ezen változtatnának.

Nem emlékszem, volt-e egyáltalán preorder?
Itt, október 2-án jelentették be, hogy október 11-én fog megjelenni.
Szeretnek biztosra menni, szóval konkrét dátum nagyjából 1 héttel a megjelenés előtt lesz.

A legközelebbi Grim Misadventure 02.04-én vagyis hétfőn lesz.
A fórumukon olvastam hogy még javában dolgoznak... gondolom utána/közben még a bugok írtása is jön.
Én azt tippelem, hogy 02.18-án jelentenek be egy kb. 1 héttel későbbi dátumot.
Egyrészt mert a Grim Misadventure 2 hetente hétfőn van, másrészt febr. 25-én lesz 3 éves a játék és az jól hangzana hogy 3 éves játékhoz adnak ki kieget. Patch is jönni fog pl. az új lootfilterrel, amit az alapjátékosok és az AoM-esek is megkapnak. Szóval dolgoznak keményen.
Persze nem elképzelhetetlen a márciusi megjelenés sem, március végéig időben vannak, de nagyon remélem hamarabb jön. :) De ami fontosabb, eddig nem csalódtam bennük, eddig sem adtak ki bugos vackot a kezük közül mint sokan mások, ez maradjon is így!

Arra számítok, hogy a Grim Dawn és minden DLC-je akciós lesz az FG megjelenésekor. Főleg hogy az FG alapkövetelménye a Grim Dawn és az AoM is.
Első nap megfogom venni.

[ Szerkesztve ]

(#1242) reelc


reelc
Topikgazda

Forgotten Gods vs Ashes of Malmouth vs Grim Dawn Comparison

Kicsit csalóka, hogy látszólag nem követi az új kieg/több tartalom elvet.
Az AoM 2 act volt, az FG 1 act és egy új játékmód lesz - ez utóbbi fogja az endgame tartalmat szolgáltatni. Ami hatalmas előrelépés.

De remekül látszik az is hogy milyen tartalmas volt az alapjáték, és az AoM mennyi tartalmat adott hozzá (persze azon felül ami látszik volt lvl szint növelés, plussz ládahely, stb.).

Térkép.
A livestreamből pár kivágott kép.

(#1243) reelc


reelc
Topikgazda

A napokban frissült a honlapjuk designja és a Game Guide is.
Ez mind annak a jele hogy közeledik a megjelenés! :)

(#1244) Amartus válasza reelc (#1243) üzenetére


Amartus
senior tag

Legyen igazad. Mikor tölt a program, akkor látni azt a leányzót a kecskefejjel; na ő kicsoda? Vagy majd egy fő ellenfél lesz?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1245) Peace válasza reelc (#1243) üzenetére


Peace
nagyúr

Ámen!

(#1246) reelc válasza Amartus (#1244) üzenetére


reelc
Topikgazda

Tényleg csak akkor csinálnak ilyen dolgokat amikor már tudják mikor jön ki... persze ez nem azt jelenti hogy ma bejelentik vagy hogy kijön ebben a hónapban, de remélem nem csúszik márciusra. Mindenesetre a tavaly ígért 2019 Q1 elég biztosnak tűnik.

A hölgy az egyik új baráti frakció tagja (vezetője?) úgy rémlik. Az egyik nem régi Grim Misadventureben volt szó az új frakciókról, ott van valami infó.

(#1247) Amartus válasza reelc (#1246) üzenetére


Amartus
senior tag

Csinálják csak, addig remélem végig tudom vinni a mostani karaktert, és akkor lesz valamennyi tapasztalat.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1248) jambiyya válasza reelc (#1246) üzenetére


jambiyya
őstag

Csinos, csinos, de azért ha egy levágott, vérző kecskefejjel, meg egy kéken derengő karddal jön a csaj randira... :DDD

(#1249) Amartus válasza jambiyya (#1248) üzenetére


Amartus
senior tag

Nekem is ez jött le, ráadásul érdekes baráti frakció lesz...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1250) reelc válasza jambiyya (#1248) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Grim Dawn világában ez rendben van. :) Nem árul zsákbamacskát.
Vallási okokból teszi amit tesz és a túlélésért. Nem tudom mit tesz, de a Barrowholmiaknál nem biztos hogy rosszabb, ők borzalmasak.

Ott van a Chtonic frakció... volt egy testvérpár aki azért állt be mert azt hitték biztonságban lesznek, stb. utána kiakartak lépni... választhattál hogy segítesz nekik vagy nem. Borzasztó dolgokat tapasztaltak és ebből ők nem kértek. Szóval naivak voltak és nem tudták mibe vágnak bele.
Szóval több sorsot meglehet ismerni amik rossz irányt vettek a túlélés érdekében.

A 3 új baráti frakció (egy ellenséges is lesz) egyikének a vezetője a nő. Három, mert mindegyik az egyik Witch Godhoz tartozik. Róluk meg a The Hidden Path küldetéssorozatban volt szó jobban. Eggyel szövetségre léphetsz de ettől a másik kettő nem lesz ellenség. Legalábbis ezt olvastam korábban.

Szerencsére az FGben rotálva lesznek valahogy a képernyőképek, szóval nem kell a kardos félmeztelen harcost bámulni állandóan, az okkultistával és azzal a nővel váltakozik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.