Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) reelc válasza Jimbo75 (#4000) üzenetére


reelc
Topikgazda

Üdv itt!

Jó szórakozást!

A topik összefoglalóban vannak linkek, Nándi egyik PDF-jében van szó róla (és sok egyéb hasznos dolgokról): "Nándi összefoglalóját." ezen a néven. De ide másoltam neked, ez az.

Most látom, a tiéd volt a 4000-ik hsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#4002) Jimbo75 válasza reelc (#4001) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi. Erre sajnos nincs válasz ott sem, de majd megkérdem másik fórumban, hátha ott tudnak válaszolni.

(#4003) reelc válasza reelc (#3999) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#4004) reelc


reelc
Topikgazda

(#4005) Har_melin


Har_melin
addikt

megint visszatértem - egy idő után repetitív a számomra a SR (meg amúgy sem szeretem a farmolást a farmolásért) és kiszállok, de időről időre találok olyan buildet, amit kipróbálnék.

Most pl. ezt a Warlordot - csak nem tudom, mennyire működik ez még mai is, lévén elég régi.

Kiegészítő kérdések:
- ha nem teljesen AFK-re hajtok és nem csak Callára (ez ugye egy mém build, kicsit általánosabbat szeretnék), akkor aktív skillnek mit javasoltok mellé. A retaliation van, de haladáshoz jó lenne még valami. eye of Reckoningot néztem, szeretem a Cyclone-t ;]

- a mázli craftolás helyett nadrágra a Ch of Barbaross-t, csizmára a Golemborn-t néztem, kesztyűre nem tudom, mi lenne melléjük jó. Ahogy elnéztem, ezzel valamennyi overcapped resistet veszítenék, de nem vészeset.

- a Black Matriarch gyűrűt azóta sem sikerült kifarmolnom, ha valakinek van esetleg elfekvő, akkor még mindig vevő lennék rá. :U

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4006) reelc


reelc
Topikgazda

Farthest Frontier Coming to Early Access August 9th!

Story Trailer is van, a Grim Dawnéhoz hasonló stílusban.

Har_melin: Bocs, nem tudom.
Nagyon régen nem játszottam vele, estek már ki dolgok a fejemből a játékkal kapcsolatban.

(#4007) Qlux válasza reelc (#4006) üzenetére


Qlux
tag

Köszi az infót :R Én tuti benevezek rá, bízom ebben a fejlesztő csapatban.

(#4008) Har_melin válasza reelc (#4006) üzenetére


Har_melin
addikt

- Köszi, közben nézegettem más warlord buildeket is, ha tényleg sikerül levernem Callát, akkor legfeljebb átspecelem. A build eddig úgy néz ki, hogy működik, bár levelinghez persze még tök más cuccokat használok, de elég tankos. Viszont lassú, mint a csiga, XP-hez igazából csak a küldetések vannak, mert a mobokat nagyon lassan veri le. Majd ha átjutok ultira és rajtam lesz a cucc nagja, akkor meglátom, mit mutat.

- Az új játékból láttam már korábban előzeteseket, de az elmúlt évben már kétszer is lyukra futottam új játékokkal - nem bírja őket a gépem. A mostani árak mellett meg egyszerűen nem tudom megindokolni magamnak, hogy 70, de inkább 100 ezret kiadjak egy videókártyáért, csak azért, hogy játsszak. Annyit nem ér nekem. Akkor már inkább a GoG-ot böngészem.

- Black Matriarch gyűrűre változatlanul vevő lennék, ha valakinek fölös készletei lennének belőle. Nem panaszkodok az rng-re, elég sok minden összejött már, de ez az istennek se sikerül. :O

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4009) reelc válasza Har_melin (#4008) üzenetére


reelc
Topikgazda

Megértem a gép dolgot, én is így vagyok vele.

(#4010) reelc válasza reelc (#4006) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#4011) hajsza válasza Har_melin (#4008) üzenetére


hajsza
aktív tag

"Black Matriarch gyűrűre változatlanul vevő lennék, ha valakinek fölös készletei lennének belőle."

Ha még kell a gyűrű, akkor írjál rám. A GD Item Assistant-om szerint 3 is el van raktározva belőle. A steam azonosítóm, ha jól emlékszem, akkor szintén a "hajsza" néven található, bár a profilomat megnézve a "Don Camillo" nevet látom. A kettőből legalább az egyik biztosan én leszek.

(#4012) hajsza


hajsza
aktív tag

Sajnos lejárt a szerkesztési idő: a Steam linkem

(#4013) Har_melin válasza hajsza (#4012) üzenetére


Har_melin
addikt

Nagyon köszönöm, küldtem egy barát meghívást a steamen. Ma várhatóan folyamatosan gépnél leszek, de csak olyan óránként tudok majd ránézni akár erre az oldalra, akár a steamre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4014) Har_melin


Har_melin
addikt

ultin mekkora overcap célszerű a resisteknél, ha nem szeretnék belefutni valami váratlan késbe? Tegnap (még eliten) meglepetésemre lehaltam valami chtonian monsztától, mert ezzel a builddel nem igazán szoktam figyelni a hp-t. Aztán második próbálkozásnál láttam, hogy lekapott vagy 40-et a resistjeimből, és volt, aminek így elment majdnem a fele.
Biztosan nem tudok majd mindent a szükséges mértékig kimaxolni, de legalább jó lenne tudni, hogy mire számítsak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4015) Har_melin válasza Har_melin (#4014) üzenetére


Har_melin
addikt

megvan, közben találtam egy elég részletes tipp választ a kérdésre. :))

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4016) reelc


reelc
Topikgazda

(#4017) Har_melin válasza reelc (#4016) üzenetére


Har_melin
addikt

Atyám, ez kismillió cucc. ilyenkor ami már az Item Assistantban van, az marad az eredeti állapotában végleg? Vagy ha előveszem belőle, akkor megkapja azokat a módosításokat (plusz skill, eltérő bónusz értékek), amik a patchben szerepelnek?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4018) reelc


reelc
Topikgazda

Farthest Frontier

Tegnap volt devstream.
A Youtubera is feltöltötték.
Az utóbbira a Soundtracket is felrakták.

(#4019) reelc válasza reelc (#4018) üzenetére


reelc
Topikgazda

(#4021) reelc válasza reelc (#4018) üzenetére


reelc
Topikgazda

A 3 nappal ezelőtti devstream a Youtubeon.

Szöveges átirat.

(#4022) reelc


reelc
Topikgazda

(#4023) reelc


reelc
Topikgazda

(#4024) reelc


reelc
Topikgazda

Farthest Frontier Early Access. 24,99€
A Crate Entertainment (Grim Dawn) új játéka, nincs kapcsolatban az előző játékukkal.
Game Guide.
Fejlesztői livestream most fejeződött be.

(#4025) reelc válasza reelc (#4024) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem tudom miért, de már 28,99€-et mutat az adatlap!

Ha már megvan a GD és amellé veszed, akkor 24,64€, ha ezt veszed.

(#4026) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Csak az alapjáték van még és a játék elején vagyok, de olyan buildet nem találtam ami érdekel mert ahogy néztem kellenek a kiegek a kiszemelthez.
Szóval csináltam egy arcanistát és elkezdtem kirakni a trozan"s sky shard-ot és az olexa's flash freez-t amihez ki van rakva az absolute zero is. Basic game-ben lehet erre építeni valami hatékonyat?

(#4027) reelc válasza KISDUCK (#4026) üzenetére


reelc
Topikgazda

Ez az alapjáték build válogatása.
Utána készült új az AoM, majd később az FG kijövetelekor.

Mivel rengeteg patch volt azóta, nem tudom mi jó még az alapjátékhoz?
Ahhoz nagyon régóta nem készülnek buildek.

[ Szerkesztve ]

(#4028) KISDUCK válasza reelc (#4027) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi, ezt a listát már nézegettem, itt kerestem valami alternatívát buildre, de egyenlőre nem találtam olyat ami passzolna. Most kicsit módosítgatom a maszek skilljeimet, a trozan's sky shard-ot becseréltem Panetti's replicating missile-re és elég jó skill. Most egy darabig maszekolgatok, mert úgyse esik normális gear még.

(#4029) reelc


reelc
Topikgazda

(#4030) Har_melin válasza KISDUCK (#4028) üzenetére


Har_melin
addikt

Azért nehéz tippet adni, mert a két kiegészítővel az eredeti alapjáték területére is kerültek be új cuccok.

Ha nem kifejezetten a trozan skill vonz, akkor itt van pl. egy retaliation build, aminek az az előnye megvan, hogy

- a kék szett három nehézségi szinten is elérhető, a legelső már lvl40-től. Az első szintből van plusz készletem, azt át tudom adni.
- a nadrág, a fegyver és az amulet is az alapjátékban farmolható

A többit lehet helyettesíteni, de őszintén szólva szerintem csak az alapjátékkal normál lvl50-60 után már nehéz lesz. Elite és ulti fokozaton az azóta kijött sok patch szerintem már számol a két kiegészítőben megjelenő plusz augmentekkel, amelyek nélkül nehéz lesz a szükséges resisteket elérned. Plusz van egy jó pár olyan komponens is, aminek a legyártásához pl. Ugdenbloom kell, azokat fogalmam sincs, hogyan lehet elérni az AoM nélkül.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4031) Har_melin válasza Har_melin (#4030) üzenetére


Har_melin
addikt

Ó, bocs, most nézem, hogy ez sentinel build, amihez kell a Forgotten Realms kiegészítő, mert az Oathkeeper class abban jelent meg. Elnézést.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4032) reelc válasza Har_melin (#4031) üzenetére


reelc
Topikgazda

Valóban nehéz bármit is ajánlani az általad fentebb írtak miatt.

Ugdenbloom: sehogy. AoM hozadék volt.

(#4033) Har_melin válasza reelc (#4032) üzenetére


Har_melin
addikt

akkor ennyi.

pozitív hozzáállással: normálon kezdőként, ha végigtolja az ember összes questet az addig megjelenő frakcióknak, akkor jó eséllyel valahol lvl55 környékén vagy akár 60 fölött fejezi be. Addigra kiderül, hogy tetszik-e annyira a játék, hogy beruházzon az ember az AoM és FR kiegészítőbe. Egy-két havonta van akciózás, ha valaki nem akarja a teljes árat kiadni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4034) reelc válasza Har_melin (#4033) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen.

(#4035) Har_melin


Har_melin
addikt

Az SR-ben eshet boss specifikus lila cucc, vagy csak MI?

Alkamos gyűrűk kellenének, de az a 1,5% esély igen vékony ahhoz, hogy az öt szintet végigtoljam érte - ráadásul kétszer, mert nem konvertálható egyik a másikba. Viszont SR-ben esett már boss MI, legutóbb pont Zarthuzellan, szintén SoT boss.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4036) reelc válasza Har_melin (#4035) üzenetére


reelc
Topikgazda

A Grim Tools szerint Alkamos is van az SR-ben.
Bár az más kérdés, mekkora ott az esély a gyűrűjére, és mennyi idő?

(#4037) Har_melin válasza reelc (#4036) üzenetére


Har_melin
addikt

a bossroomban persze, már egy csomószor belefutottam, de nekem az ott beadott szörnyek és a loot között eddig nem volt érzékelhető kapcsolat.

Most Rekty stronghold+justice purifierével megyek, ez legalább olyan szórakoztató, mint az avenger warder volt. lvl94-ig két pisztollyal dw volt, most már persze lvl100. A FR végéig még nem jutottam el, Korvak és Morgoneth még hátra vannak, de Mossi, Gargabol, Lokarr, Cupacabra lementek halál nélkül, facetankolva.

Apropó Cupacabra: az aetherialsoknál is már majdnem megvan a Hated státusz, azután kit és főleg hol ad be a játék? Cupa már többször is bejött, mert állandó ugdenbloom hiányom van és minden játékmenet előtt teszek egy gyors gloomwald rift-ugdenbog farmoló kört.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4038) reelc válasza Har_melin (#4037) üzenetére


reelc
Topikgazda

Itt állítsd Nemesisre az utolsó szűrőt.
Vagy a Wikia oldal. Valdaran lesz az.
Vagy ide beírod a keresőjébe, hogy Valdaran.
A felsorolásban alatta van a terület, elég egyre kattintanod egyféléből, utána más terület nevére.

Volt egy guide korábban, csak szerintem még a weboldaluk átstrukturálása előtt. Nem találtam most meg. Illetve csak egy olyat, ami nem volt teljes, és ezt pont nem tartalmazta.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Har_melin válasza reelc (#4038) üzenetére


Har_melin
addikt

ó, köszi, azóta már megtaláltam - jellemző csőlátással a grimtoolsból mindig csak a mapot és a build részt használtam, meg néha az item db-t, észre se vettem, hogy van szörnykereső is.

Azóta megvolt Korvak és Morgoneth is halál nélkül, most már csak erőt kellene gyűjtenem magamban ahhoz, hogy az SR-t is megcsináljam. Ez a purifier build nagyon bevált, nagyon gyors vele a haladás, ez reményt ad az SR-re.

Viszont valamit szerintem módosíthattak az endgame (lvl100 környékén és fölötte) drop beállításokon, mert a korábbihoz képest jobbnak tűnik a zsákmány. Eleve ezzel a karival találtam három blueprintet, amire már nagyon régen nem volt példa, mert már nagyon sok megvan. Másrészt az olyan harcoknál, ahol három-négy csillagos MI monszta is egyszerre szakad a nyakadba, szinte mindegyikből esik double rare, de triple rare-ből is potyogott vagy négy, ez alatt az egy végigjátszás alatt, farmolás nélkül.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4040) reelc válasza Har_melin (#4039) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok!

Most meg nem mondom fejből, volt sok patch.

(#4041) Nadiposzi válasza Har_melin (#4031) üzenetére


Nadiposzi
friss újonc

Ó, ezt a linkelt retaliation csókát majdnem sikerült összehoznom, csak a kesztyű hiányzott. Vicces volt, a mob döglött körülötte rendesen. A Sigil of Chiton második formája sajnos agyonverte, béke poraira. 48-as pajzsos soldier volt, a második legjobb karakterem eddig.

(#4042) Fl3x


Fl3x
aktív tag

Sziasztok,

akciós most steam-en a gamma és nagy valószínűséggel beruházok rá. Elolvastam az összefoglalót, de az "öreg motorosokat" kérdezném, ha nekem legfőképp wizzard vagy íjász kasztok szimpik, az ilyen "kájtolós" stílus, akkor milyen mastery kombinációt javasolnátok?
(természetesen ezen felül si szívesen fogadok bármilyen kezdőknek ajánlott tanácsot)

Előre is köszönöm a segítséget!

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#4043) reelc válasza Fl3x (#4042) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia!

Jó szórakozást!

Íjász nincs a játékban.

Talán Warlock, Spellbinder.
Ha az Arcanistet veszed fel először, majd ráérsz később a másodikat.

(#4044) johnny6.d válasza Fl3x (#4042) üzenetére


johnny6.d
tag

Sok a lehetőség. Ahogy reelc is írta, Arcanist elsőnek és később, amit jónak látsz.
De ha pl. két pisztoly bejön, akkor Purifier (Inquisitor+Demolitionist) vagy puskával Elementalist (Shaman+Demolitionist).
El lehet szórakozni velük.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4045) reelc


reelc
Topikgazda

Grim Dawn Version v1.1.9.7

A Grimtools is frissült!

[ Szerkesztve ]

(#4046) djherby


djherby
tag

Sziasztok, Auuuh egy hónapja nem volt bejegyzés :Y Sebaj, hátha benéz vki. Egy kicsit csalódtam az új frissítésekben. Ha jól emlékszem a Necropolisi kovácsnál Blood of Ch'thon-t régen chthonic seal of binding-ból lehetett készíteni? Most már Ancient Heart kell hozzá :((

(#4047) reelc válasza djherby (#4046) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szia, és BÚÉK!

Ez van, régi single player játéknál előfordul, 7 éves lesz kb. másfél hónap múlva. :)

Eddig is Ancient Heart kellett.
Ez egy 2018-as bejegyzés, ott lesz alatta, miből mit lehet konvertálni?

Arra nem emlékszem, hogy Questen kívül volt-e értelme, a Seal of Bindingnek.

[ Szerkesztve ]

(#4048) djherby válasza reelc (#4047) üzenetére


djherby
tag

Köszi a választ, BUÉK Neked és mindenkinek! Akkor lehet rosszul emlékszem :F

(#4049) hajsza válasza djherby (#4048) üzenetére


hajsza
aktív tag

Boldog új évet. Hány darab blood-ra lenne szükséged? Nálam van némi fölösleges, én inkább csak kikapcsolódásból játszom vele, a drop java része félre van téve.

(#4050) Vikthor válasza reelc (#4047) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kell sok recepthez alapanyagnak

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.