Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-06-23 09:15:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Grim Dawn topikban!
Kérlek olvasd el az összefoglalót kérdezés előtt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) reelc válasza bpx (#450) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi, küldtem PM-et ide, és Steamre requestet.

[ Szerkesztve ]

(#452) djherby válasza reelc (#432) üzenetére


djherby
tag

Igen, gondoltam már ilyenre. De jelenleg 83%-on van az Aether res. Korábban félreraktam egy gatyát, ami 53% acid/poison resistet ad, Rashalga-hoz. De nem volt rá szükség. 2.ra sikerült. Ugye ez volt az utolsó rész a Hidden Path-hoz. Amit meg hétfőn csináltam meg. Legalábbis a végét. Sentinel 3.-ra lett meg, egyszer figyelmetlen voltam. Úgyhogy ez is pipa.
A craftolásról: én a Kylrian Shouttered Soul-al vagyok így. Az egyik Relic-hez kell 4 db. Tegnap voltam a másodikért. És 3X meg potyára mentem. Mint a múltkor Ancient Heart-ért. Aztán az is esett hétfőn de nem vmi bosstól. Tök vicces volt. Van olyan nap, amikor csak craftolgatok, vagy az ahhoz kellő cuccokért megyek. És megcsináltam a Ruined Shrine küldetést is. Most vagyok a Gates of Necro elején.

(#453) reelc válasza djherby (#452) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szépen lenyomtad őket.

Nálam szinte napi rutin mostanában, hogy Salazar/Krieg/Twin Falls (a darazsakra lehet számítani minimum 2 csillagos mindig van, annyira utálnak) /Cronleyt meglátogatom.
Néha eszembejut a titkos árus a Troll Bonecrusherekkel is. Akkor elnézek arra, és megveszem mindet tőle.
Ha több időm van, megyek máshova is.
Pár napja konvertáltam egy csomó Components-t, majd ha kitalálom mi lesz a következő kari, akkor ne legyen relic gondja.
Most az lesz soron, hogy felveszek mindenféle zöld itemet, és eladom őket, kicsit megcsappant a pénzem a napokban.

A Kilrian's Shattered Soul nekem is elfogyott. Majd meglátogatom a forrását. :)

[ Szerkesztve ]

(#454) reelc


reelc
Topikgazda

Más single playeres is tapasztalt hasonlót?
Cruciblén kívül a szetek eséséről van szó.
Van olyan, ami félelmetes gyakorisággal esik.
Pl. Corruptor of Souls, The Silver Sentinel. Az elsőből 2 komplett, és pár hiányos, az utóbbiból 5 komplett szetem gyűlt össze. Másból is van duplikációm, de messze ezek vezetnek.
1 komplett Oathbreaker, 1 Praetorian. Sok egyéb szetből 1 vagy több darab van.
Ha valakinek kell valami, adok át szívesen, de listát nem tudok csinálni.

Maximum Epicekből van többletem, afölött nem jellemző.

(#455) djherby válasza reelc (#453) üzenetére


djherby
tag

Nálam a loot zöld felettire van állítva,amit gyűjtök azt mindig eladom. Mi az a titkos árus?

Most éppen Necropolisban vagyok, gyorsan leírom mi történt. Összefutottam Valdarannal, akit ugye korábban már megöltem. Akkor ezek szerint többször is jöhet. A másik: a nemesis throve-ban nem volt csak kék cucc, meg egy blueprint. De ami vicces, utána megöltem egy troll-t ami meg adott egy lila cuccot.

(#456) Badlof2k válasza djherby (#455) üzenetére


Badlof2k
senior tag

[link] én is csak reelctől tudtam meg ugymond hogy létezik pedig minden területet felszoktam deriteni teljesen :)
Setekből nekem preator esik állandoan, meg valami sámánféle esett csak nem jut eszembe a neve, valahogy sima leg több esik mint set cucc persze lehet mert még 60 se vagyok..
Materialom most még van "bőven "[kép]

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#457) djherby válasza Badlof2k (#456) üzenetére


djherby
tag

Aaah köszi, így már ismerem. Viszont érdekelne ez a smuggler dolog amit nálad láttam. Nekem minden kis dolog magamnál van. Úgy is elérhetem azokat ha máshova rakom, ezt még nem ismerem. Mondjuk craftoláskor bármely kovácsnál? Az jó lenne, mert akkor még több helyem lenne.

(#458) reelc válasza djherby (#455) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nekem is zöldtől van a filter.
Pl. rengeteg Monster Infrequent van, ami craftoláshoz kell. Azokat jó elrakni. Nem tudom van-e róla komplett lista (mi kell kraftolásokhoz), de majd az adott recepteden látszik majd a kovácsnál. Pl. troll bonecrusher, amit írtam fentebb.
Badlof2k írta a titkos árust. Nem ugrott be a neve, már fáradt voltam rákeresni, linkelni.
Loot: van ez így. :) Nekem is volt olyan, hogy Salazar semmi értelmeset nem dobott, a ládájából esett valami.

(#456) Badlof2k: Én is Wiki alapján tudtam meg, amikor rákerestem, hol lehet troll bonecrushert bekeríteni?

(#457) djherby: Smuggler a ládás fazon, városokban szokott lenni. Én a shared stash fülön tartom a materialokat. Így minden karim eléri. Ha iderakod, a kovács látni fogja.
Korábbi patch hozta a funkciót, hogy lehessen a sharedben tárolni ezeket, ne csak a personal stashban. Alapból a karimnál csak némi dinamit, scrap metal, Skeleton key szokott lenni. Minden mást a sharedbe ürítek. A Quest tárgyakat nem lehet oda tenni és a noteseket. Meg a Fraction augmenteket. Most nem jut eszembe egyéb kivétel. Amit a képén látsz az mind sharedes.

(#459) reelc válasza reelc (#458) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egy 2 évvel ezelőtti listát találtam craftoláshoz szükséges MI-kről.
Értelemszerűen az azóta érkezett receptek igényeit - ideértve az AoM-eseket is - nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#460) Badlof2k válasza reelc (#458) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Wikiről néztem ki énis kelett a Marauder Relichez vagyis igazából a Mistborn (?) Talismanhoz , [link] 3 db boss dobhatja vagy pedig a titkos árus árul legalább ketőtt, na pl a troll bossból kelett még a recept is az kiis dobta harmadik killre de a fegyót nem azt megvettem az árustól, volt nála 2 db és elég borsos ára volt 59k volt az egyik a másik meg 68k assem ... csak lestem mivan :C persze értem aki a könnyebb utat választja fizessen érte :D egyébként jól mondond faction cuccok és quest plus notekon kivül minden más átadható a kisebb vagy másik karinak .^^ azért van nekem is sharedbe minden egyből elérem ha kell valamit craftolni vagy nyitni :)

Wiki is irja most nézem melyik fegyót vagy tárgyat mi dobja csak nincs ennyire tételbe szedve külön kell rákeresni vagy kattintani mindenre :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#461) reelc válasza Badlof2k (#460) üzenetére


reelc
Topikgazda

Egy idő után nem gond a pénz. Ha farmolsz eleget, épp nem kell craftolnod semmit, gyűlik az. Én se mindig keresem fel, de jó volt amikor rátaláltam. Nem is tudom hányadik alkalommal nem dobta senki, és kellett, hát rákerestem, felkerestem, megvettem. :)
Jó dolog hogy átkerültek a sharedbe. Egy nem túl régi patch hozadéka ez.

Rengeteg infót szedtem a hivatalos fórumról, vagy wikiről. Ilyenkor érzem mennyi minden van a játékban (és mennyi mindent nem jegyzek meg :) ). One-Shot chestek, titkos helyek, Treasue Trovek, hasznos MI-k, componentek, stb. Magyar infó oldal nincs, másik fórumon volt több élet az itteninél, de már nem regisztráltam oda, itt vagyok járatos.
Emiatt szoktam részletesebben írni, és linkelni ha tudok, könnyebb lesz újabb játékosokat útba igazítani, ha igénylik.
Akik régebben sok infót szolgáltattak (pl. wesker24) gondolom már mással játszanak, elmúlt már 2 éves a játék, kit mennyire köt le a stílus vagy a játék, változó.

[ Szerkesztve ]

(#462) Badlof2k válasza reelc (#461) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ja persze ez ilyen általába ha van valami valuta ilyen játékban akkor nem a pénz lesz a szűk keresztmetszet egy idő után:D Egyébként amit már azt hiszem korábban is mondtam , ami nekem leginkább tetszik az a Lore mennyiség eszméletlen sok dialog és note és apró kis infok vannak az egész világról .. na meg mini játékok és sokféle side quest . :)

Sok hónap kihagyás után teljesen nagy öröm visszatérni és látni mennyi mindenen javitottak és adtak hozzá az egészhez. ^^

One shote ládákról ugy tudom teljesen random hova spawnol nem? Csak van pár olyan hely amin nagyobb chance van hogy spawnol, mint pl jelentösebb bossok és quest bossok területén, helyén :)

Hát én legtöbb részét amit kerestem vagy tudni akartam hol van wikin szedtem össze, hivatalos fórumra épp hogy csak benéztem , de majd szerintem következő karinál ha elérek egyszer oda akkor majd körülnézek buildek terén szeretnék majd valami castert, itt is talán élvezni fogom, mint pl Dragon Agebe máskülönben nagyon ritkán játszok casterrek valahogy nem a világom kevés játékban láttam annyi potenciált benne hogy érdekeljen ^^többnyire inkább a facetank vagy rangedshooter nálam a nyerő :)

Még a végén teljesen új életet lehelünk az egész topicba, mondjuk új kiegnél biztos lesznek régi motorosok akik visszatérnek egy kis időre :)

+ami még nagy plusz az hogy sok féle különböző terület nincs annyira "ismétlés" legalábbis én úgy érzem

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#463) reelc válasza Badlof2k (#462) üzenetére


reelc
Topikgazda

Elég gyenge a nyelvtudásom, de igen a lore nagyon gazdag, ARPG-hez képest odatették magukat. Tetszett a sok kis döntési lehetőség, pl. a witch megégetés, vagy Malmouthban a halálos sebesült kérésére hazudni a társának, stb. és a többi is.
Amiket nem értek meg jegyzetekből pótolom a Wikiről (menj ide és oda :) ).

Sokáig a Diablo 3-mal váltogattam ezt a játékot, fokozatosan tolódott elfele a játékidő a GD javára, végül pár nap lett a D3 szezon számomra. :) Közben a műfajban több másik játékot kipróbáltam, de egyik sem fogott meg ennyire.

One-Shot Chest lista.
A "guarded by"-osak szerintem fixek, a többi lehet hogy területen belül random. Írja a lista, melyik és hol spawnolhat több helyen.
De a biztos: karakter/nehézségi fokozatonként 1 spawn.

Én még nem döntöttem el mi lesz a következő karim, amit 3-iknak elviszek 100-ig. Majd megnézem, hogy cuccokkal hogy állok - minél komplettebb legyen a cucca különböző player lvl-eken. Utána megnézem a buildeket is.

Ami az ismétlést illeti: attól függ, hányszor mész vissza (persze új session indítása után). Részemről a Diablo 3 repetitívabb volt, mer a véletlenszerű riftek közül volt olyan, hogy akár 2 óra játék alatt 3x is voltam ugyanazon a területen, ugyanazok ellen a monsterek ellen. A GDben csak akkor ha odamegyek ismételni. :)
Erre lesz valamilyen megoldás az új kieg új játékmódja. Valamilyen endgame megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#464) Badlof2k válasza reelc (#463) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Na majd geprol megnezem ha vegre haza esek melobol..mert akkor en ertettem mashogy akkor ^^
Jaja mondjuk en megmentettem a Witchet :D na persze tobbedszeri vegigjatazasra minden "ugyanaz" mar .. Variaciora azt tudnam elkepzelni mint anno D2be hogy nightmare Act5on mar mindenfele mobok spawnoltak egesz jatekbol Hellen meg vegig szal hasonlot ittis Elite/ Ultimate szinten eltudnek kepzelni.. Biztos erdekes lenne :Dd
Hat nekem meg a mostani karakterem kiakarom porgetni amennyire lehet aztan lehet nezek valami minionos necrot mindigis erdekelt jobban mint a casterek.:P
Ja meg repukat felkell pumpalnom:D am azok megmaradnak nagyobb nehezsegi szinten vagy mindegyiket elkell kezdeni feltolni ujra ?

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#465) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Jelentem normalon vége. :)

Theodin Marcell is megölve.

Megcsináltam a Hidden Pathot is, elég hosszú volt.

Ami zavar, hogy egyszerűen Port Vallburybe még nem jutottam át, meglesz a lvl 70 normalon? :D

Questem is csak 2 van, mindkettő skeletonos és nem is nagyon ad senki semmit. Ennyire fel kell nyomni az AoM frakcióinak szeretetét is? Vagy hogyan juthatnék el oda, kb bejártam mindent, az npck sem akarnak már új dolgokkal megbízni.

(#466) Badlof2k válasza Hokunda (#465) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Port meg elméletileg meglehet mivel normalon a max mob lvl az 60 te pedig 10 szinttel vagy felette :) eljutni pedig The Conflagrationön keresztül tudsz :) ha jól emlékszem kb az egész egy jónagy aether terület és rohanni kell cikcakba safe területekre hogy ne halj bele és a végén van ha jól emlékszem a hajó ami oda visz :) és maga a "dunegon" elég hosszú van mit bejárni rajta és elég aether alapú a mobok dmge úgy hogy azt ajánlott felpumpálni ha nincs maxon..BTW grat.. én még most állok neki hétvégén AoMot letolni :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#467) reelc válasza Badlof2k (#464) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, sokadik karinál (vagy nehézségen) már unalmas, de ez nem a játék hibája. :)

A Cabalistom ezen alapul. Persze az endgame cuccok nincsenek meg mind, de a skillezési és Devotion guide alapján eljutott az Ultimatere. Lvl100-as, végigvittem vele a játékot. Egyedül. Jól aprított, bár vigyázni kell a skeletonokkal, sokáig elég sűrűn kellett újraidézni őket, mert gyorsan haltak. Ezzel együtt jó volt. Ja, van pet attack skill, a Diablo 3 WD-i nagyon hiányolják hogy ott nincs. :) Ha meglenne minden cuccok, kevesebbet halnék, és gyorsabban ölnék, de így is jó, ahogy van.

Reputáció: a Factionokkal az a helyzet, hogy amiket nem választhatsz (az Allied nagyrésze, és az Enemyk) maradnak.
Amiket választhatsz: Kymon's Chosen vagy Order of Death's Vigil. The Outcast (ez negatívan hat a The Black Legionra), Barrowholm. Szóval a választósokat minden nehézségen újra kell választani. Ha azt mondod továbbra is barátok vagytok, nem resetelődik. Ha úgy döntesz ellenségek lesztek, akkor átmegy Enemy Factionnak.
A legjobb augmentációk Revered esetén, a legnagyobb bizalomnál érhető el. A Mandatek is - ezeket áttudod adni másik karidnak is, szóval egyszer érdemes kimaxolni és jól bevásárolni Mandatekből későbbi kariknak.
Van egy Achievement is, hogy 9-nél legyél Revered. Kicsit sakkoznom kellett a Black Legion vs Outcasttal, de összehoztam. Még lennének Questjeim, de Reveredes vagyok mindnél, és max lvl-en vagyok, szóval nincs értelme Questelnem.

[ Szerkesztve ]

(#468) Badlof2k válasza reelc (#467) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Köszi, azokat tudtam hogy áltehet adni illetve a Outcast Vs BL dolgot. Elis mentem a linket ötleteknek , elsőnek szeretném megnézni mire megyek a Sorceremmel egyedül :D eddig jól halad főleg hogy kicsit át variáltak a skilleket és devition pontokat és inkább resistre mentem rá dmg helyett, itt legalább tényleg látszik ha pakolok a resistre akkor számit nem mutatóba van csak.

Na ja sok minden elférne még a D3ba ami sokat dobna rajta :C
El is kell majd kezdenem repuzni rendesen egy két gyűrű amu augmentáció kellene reveredből ami dobna resisten :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#469) reelc válasza Hokunda (#465) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok.
A Normal az nálad Normal vagy Normal/Veteran? Az utóbbinak van értelme kezdésnek. :)
Menj nyugodtan Elite-re meglátod hogy bírj a karid. A fejlődésed folytatódni fog. :)

Ha sokkal a monsterek fölött vagy, akkor nem csak XP jön kevesebb (egy idő után semmi), hanem loot sem lesz.

(#466) Badlof2k: Majdnem jól emlékszel. Stimmel a terület, de port van, nem hajó. :)
Port Vallburyben a legjobban az Aetherial felhők bosszantottak. Néha nem hagytak nyugodtan lootolni. :)

(#468) Badlof2k: Most mekkora lvl szinten vagy? Lehet craftolni is lehet már jobbféle ékszert vagy valamit.

[ Szerkesztve ]

(#470) Badlof2k válasza reelc (#469) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ehh tényleg.. :DDD :DDD portál visz.. sorry :R hajó az tidal islandra ugye oda visz?

Őőh 54 vagyok igazából találtam tegnap egy jó medált ami nem vett vissza sokat 1k dpst csak de viszont acid/pois ellenállást maxra nyomta plusz kaptam egykis káosz és bleed ellenállást is :) gyűrűk meg rendbe vannak azokat találtam elég jókat menet közben , plusz ugye felszerelést is cseréltem ezt azt másik vállas cipő gatya igy az ele resistek maxon meg piercing és poison/acid többi az 60-70 között van ha jól emlékszem :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#471) reelc válasza Badlof2k (#470) üzenetére


reelc
Topikgazda

Semmi gond. :) Van amire már én sem emlékszem. Pl. arra a Tidal Islandra. :)
Vagy hogy némelyik komponenst hol kell farmolni? Nem jegyzem meg, rákeresek. :)

Hargate's Isle - ide visz csónak.
Akkor elég szép ellenállást szedtél össze.

[ Szerkesztve ]

(#472) Badlof2k válasza reelc (#471) üzenetére


Badlof2k
senior tag

... látszik fáradt vagyok.. :DDD :DDD Próbáltam össze szedni amennyit tudok mert brutál mód levették az életem a dotok és egyéb sebzések, mostmár valamivel jobb és nem tünik el a fél életem pillanatok alatt, mondjuk igyis kevésnek tartom még a 4.4k életet 54en tény nem annyira life build inkább spirit teszi ki a nagyrészt de még azon gondolkodok valahogy cunningot is felkell húznom hogy legyen egy viszonylag jó crit chancem majd, bár a 22k dps se tűnik soknak egyenlőre de annyira nem is rossz herok ellen és bossoknál.

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#473) reelc


reelc
Topikgazda

Rövid helyzetjelentés.
A grimdawn.com egyik trade fórumjáról tradeltem valakivel a hiányzó 2 szetdarabom, és 2 pisztolyt. Ennyi kellett az endgame buildemhez. Elfogyott a türelmem. Sokat játszottam mostanában, de nem hullott jó ideje ami kellett volna.
Persze a statok olyanok, amilyenek, de végre megvan minden és be is vannak augmentálva. A Mad Queen így is lecsapott 2x, de a Sentinel 10mp alatt megvolt. Így a Hidden Quest meglett ezzel a karival Ultimaten.
Még Lokarr és a csatlósai vannak hátra, remélem letudom csapni végre őket. Valahanyadjára. :)

(#474) Badlof2k válasza reelc (#473) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nagy Grat igazi kitartás :D jöhet HC veteran only mód! :D :D egyébként melyik pisztolyt vetted meg? nekem később ahogy néztem myhticbe a Deviltongue lenne jó dualba a build miatt. .^^

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#475) reelc válasza Badlof2k (#474) üzenetére


reelc
Topikgazda

Köszi.
Nem áll szándékomban HC-zni. :)
A Mythical Arcanum Sigillis-t, ebből kettőt. Craftolni nem lehet.
Előtte a sima változatát használtam, ami craftolható.

[ Szerkesztve ]

(#476) Badlof2k válasza reelc (#475) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh.. ez biztos sokat dobott a sebzésen.. elég fain kis fegyó :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#477) djherby válasza reelc (#473) üzenetére


djherby
tag

Köszi nektek a tippet az item stash-hez, működik. Azt már a múltkor is akartam kérdezni, hogy lehet tárgyakat adogatni egymás közt? Mert a múltkor szívesen odaadtam volna a troll bonecrushert. Pont volt egy, mert emlékeztem rá, hogy kell valamelyik craftoláshoz.

(#478) reelc válasza Badlof2k (#476) üzenetére


reelc
Topikgazda

Igen, és azóta felkerestem 4x Lokarr lakhelyét, és le is nyomtam őt. Haltam is, de nem tőle, hanem vannak kis mozgó elpusztíthatatlan villámló vagy fagyasztó kövek. Az utóbbiaktól.
De teljesen jó, megérte a trade. 15 Ugdenbloom volt cucconként, a sisakot craftolta annak 3 Ugdenbloom volt a craftolási ára, adtam a nyersanyagokat. Szerintem ez így teljesen korrekt. Rengeteg időt megspóroltam így (ki tudja mikor esett volna ki), és gyorsabb is lesz a farmolásom.
Tudom, Cruciblézhetnék multiban gyorsan jönne a sok myth cucc... de majd ha már elegem lesz. :) Úgy gondolom, hogy ha kb. minden cuccom meglenne minden karihoz (olyanhoz is, amilyenem még nincs), nem is nagyon lenne értelme tovább játszanom.

Amint kigyűlik Lokarr szetje, hozzáadom az XP potiont és a mandateket, gyorsabban fog fejlődni az új karim, mint bármely előző - a szet miatt. Lehet, hogy akár lvl 40-ig ebben lesz a kari.

[ Szerkesztve ]

(#479) reelc válasza djherby (#477) üzenetére


reelc
Topikgazda

Szívesen.
Multiplayerben van nagyon egyszerű Trade funckió. Átlehet adni pénzt, ill. olyan tárgyakat amiket te is át tudnál adni a másik karidnak. Az illetőt felveszed Steamen barátnak, majd egyeztettek, ki hostol. Az illető kreál 1 játékot, megadja a nevet és a jelszót hozzá, és becsatlakozik a másik. 1 városba mentek, és egymáshoz közel működik a Trade. Entert nyomva lehet chatelni, egyeztetni.
Baloldalt fent lesz a feje, azon jobb egér és Trade. A hátizsákodból tudsz pakolni oda dolgokat, közvetlenül a ládából nem.
A multiplayer megegyező játékkal működik. Pl. az alapjátékkal rendelkező nem tud a kiegessel tradelni.
Ja és ha a másik Ultimaten van, de te sosem voltál az adott kariddal azon a szinten, lentebb kell vennie a nehézséget, mert nem tudsz csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#480) djherby válasza reelc (#479) üzenetére


djherby
tag

Köszi! Huhh, ez nem olyan egyszerű. Gondolom tíz csere-bere után már simán megy.

(#481) reelc válasza djherby (#480) üzenetére


reelc
Topikgazda

Lehet én írtam bonyolultan. :)
Amikor szituációban leszel, egyszerű lesz.
Én is nemrég csináltam először, utána másodjára már ment a dolog.

(#482) Peace


Peace
nagyúr

Save mappát, ha kimásolom, akkor az úgy jó lesz, ugye? Egyszer áttettem steam felhősből vinyósra és nem tudom hogyan varázsolhatnám vissza cloud-ba. De lesz win reinstallom, úgyhogy muszáj mentenem, ami menthető.

(#483) reelc válasza Peace (#482) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nem tudom.
Itt van egy tutorial: How to - Move your saves from Steam cloud to Grim Dawn's default location.
Igaz nem pont ezt kérdezted, de a fájlok felvannak sorolva benne. Segíthet.

Tipp: ha már megvan mi mindent kell kimásolnod, akár egy USB-re is kimásolhatod.
Amúgy nem használom a Cloudot, nincs bekapcsolva sem a Steamben, sem a játék menüjében, mert GDIA-t használok, és úgy rémlik amellé nem javasolt a Cloud.

(#484) Peace válasza reelc (#483) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi!

(#485) Badlof2k válasza reelc (#478) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh erről a szetről nem is tudtam hogy létezik :D Na igen crucible elég jó tud lenni mentem egyett mert akartam pár cuccot, úgy lett meg a jobb resistem :) szóval megérte ^^

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#486) reelc válasza Badlof2k (#485) üzenetére


reelc
Topikgazda

Még régebben csináltam magamnak egy listát a szetekről a Grimtools alapján, akkor láttam, hogy létezik.
Elég durva a beszerzési módja. Lokarr - Secret Quest (AoM)
Ha jól tudom pl. Cruciblében nem esik, a linkelt módon lehet bekeríteni.

Igen, a Crucible jó dolog. :)

(#487) Badlof2k válasza reelc (#486) üzenetére


Badlof2k
senior tag

huh banyek jó hosszú :D mondjuk nekem ultimate még elég messze is van addig elmentve köszi! :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#488) reelc válasza Badlof2k (#487) üzenetére


reelc
Topikgazda

Nincs mit.
Szólózva akkor is messze lenne, ha már Ultimaten lennél. Tapasztaltam. Kell hozzá normális build és cuccok. Kemény volt Lokarr. A korábbi cuccaimmal nem bírtam vele, hiába nyomtam korábban végig Ultimaten a sztorit. Kevés volt hozzá. :)

(#489) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Huh..majd kiderül csak legyen időm is eljutni azért odáig .. na meg működjön a buildem is.^^
Eliten már tudnék menni de előbb ki akarom pörgetni Normalt teljesen amennyire lehet.. meg skeleton keyes küldiket is megcsinálni :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#490) reelc válasza Badlof2k (#489) üzenetére


reelc
Topikgazda

Menj nyugodtan Elitere. Ha nagyon halsz legfeljebb visszajössz. :)
Amúgy a drop is jobb lesz.
Valószínűleg hasonló szintűek lesznek a monsterek is, jobban fogsz fejlődni.

Valamelyik karimnak is akkor kezdtek jobban esni a dolgok, és kezdett jobban fejlődni, amikor felhagytam azzal, hogy kimaxolom a Veterant és utána megyek Elitere.
Sőt, a mostani karimmal igazából sokmindennel nem is foglalkoztam (pl. bounty), csak hajszoltam előre, hogy minél hamarabb meglegyen a lvl100. Riftek felderítése + Devotionok beszerzése volt a fő a main quest és a Faction főküldik mellett.
Mondjuk a mandatek sokat segítettek, és az, hogy már nem az első karim volt, voltak cuccok. Visszamenőleg csináltam meg sokmindent. Drop nem volt, és XP se számított már, de Ultimaten már jobb dropom volt amúgy is, szóval nem számított. Főleg akkor ügyeskedtem a Factionokkal.
Pl. pár napja vittem végig mindegyik nehézségi fokozaton a HIdden Pathot. Kaptam érte 1+1 pontot szintenként, Ultmaten drop is volt.

Az előző karimmal nem rohantam ennyire, annál minden szinten megcsináltam "időben" szinte mindent, nem pedig sokkal erősebben. Csak most nagyon akartam a Lokarr szetet, és ennek rendeltem alá mindent. Ha már az előző karimmal elszúrtam a dolgot (nem tudtam, hogy a Sahdina's Memento fontos. Eladtam. Ez 1 karinál csak egyszer droppol és csak Ultimaten), helyre kellett hoznom.:)

[ Szerkesztve ]

(#491) reelc


reelc
Topikgazda

Minden tiszteletem azoké, akik szétagyalják magukat és mennek a fejük után, és azoké is, akik életképes buildeket tudnak összerakni endgame-re is.

Régen a Diablo 2-nél 100% a fejem után mentem. Szólóztam végig. Úgy voltam vele, hogy kisebb próbálgatások után 1 karira tettem le a voksom, gondoltam az összes nehézségi szintet végigviszem vele, utána jó lesz farmolni. Egy idő után meguntam a játékot, kb. fél évente vettem elő 1-2 hétre így ment évekig. Valamikor eljutottam a végső szintre... és az elején nem jutottam tovább. Félrefejlesztettem a karim, értelmes cuccom sem volt. Semmi kedvem nem volt új kariba ölni egy csomó időt, ígyhát végleg leraktam. Később tudtam meg hogy közben kijött egy patch, amivel vissza lehet venni pontot. De már nem érdekelt, túlvoltam a Dungeon Siegen, Torchlighton, stb. akkor már a Titan Quest volt a favorit.
Talán ezért is tetszett az elején a Diablo 3 "tétnélkülisége". Bármikor át lehet variálni a karit.

Tetszik a Grim Dawnban is, hogy a Masteryk kivételével teljesen újra lehet építeni a karit.
Rengeteg időt ölök a játékba, de már nem hiszem hogy mennék a saját fejem után. :)

[ Szerkesztve ]

(#492) Badlof2k válasza reelc (#490) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh végig olvastam ezt a secret quest linet..hát oltári :C hihetetlen mennyi kreativitást igényelhetett ennek a kivitelezése le a kalappal a dev team előtt . ^^ és hogy sikerült valakinek ezt mind kitalálnia :Y
Egyébként már félig benne vagyok AoMba szóval már végig viszem aztán megyek elitre nem sietek ugyse :D

Karakter fejlesztésre meg, most vágtam bele először saját build épitésébe mivel eddigi játékok során többnyire mindig követtem valamilyen guidot és nem mintha bajom lett volna velük csak gondoltam mostmár ideje a sok leckét gyakorlatba forditani és megpróbálni egy sajátot, egyenlőre jónak tűnik sajnos nincs úgymond viszonyitási alapom egyenlőre mert más hasonló buildet nem néztem még csak megyek egyelőre a saját agyam után.. :D És tény sokat számit az hogy újra letudom osztani a pontokat és vissza is tudok szedni valamit ha nem tetszik igy jobban lehet tesztelgetni és próbálgatni is mi jó és kell és mi nem szükséges.. ^^ Devition pontokat is újra osztva jobban átnézve sokkal többet nyertem ki belőle mint elsőre csak felületesen kezelve szóval egyenlőre megy a dolog aztán ultin kiderül úgyis mi a stájsz van :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#493) Peace válasza reelc (#483) üzenetére


Peace
nagyúr

C:\Users\username\Documents\my games\Grim Dawn\ mappát átmásoltam. Reméljük ez minden. Pénteken meglesz az új gép, majd kiderül. ;)

(#494) reelc válasza Badlof2k (#492) üzenetére


reelc
Topikgazda

Hajrá! :)

(#493) Peace: Annál a linknél én sem tudok többet.
Ha tartalmaz a mentésed olyan fájlokat, amiket ott részleteznek (pl. receptek), gondolom nagy gond nem lehet.

Amúgy másik topikban korábban ezt ajánlották játékokhoz: GameSave Manager.

[ Szerkesztve ]

(#495) reelc


reelc
Topikgazda

Pénteken megint volt dev stream.
A patch a hónap végén, vagy május elején jön.
3 új szetet hoz, ami látszik is a videóban.
Ugdenbogban lesz egy kis új terület, új Bossal.

Az új kieg év végefelé lesz, ahogy korábban mondták.

A Devotion pontok száma nem fog nőni.
Az Inventory nem kap keresőt.
Ha jól értettem az új kieg nem ad + tabokat a stashoz. Ajánlja a játékosok által készített megoldásokat a végtelen tárhely miatt.
Az új kiegre már keresnek tesztelőket.
Többször kiemelték, hogy 1 új act lesz. Viszont az új játékmód részükről sok munkát igényel, talán többet is mint a Crucible. Az új mód miatt nem lesz több új Skeleton Keyes terület, mert valami olyan megoldás lesz, ami miatt nem kell többet olyan területet készíteniük.

Kb. ennyit értettem (csak bele-belenéztem), most Zantai streamelt. Nem ő szokott, olyankor stream alatt chaten ír infókat, és van aki azokat posztba rakja. Most nem ez történt.

(#496) Badlof2k válasza reelc (#495) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh. Valami D3 rift féleség van kilátásban? Nem volna rossz szinteket végig vinni aztán valami nehezebbel a végén verekedni aztán egy kis láda nyitás amolyan Crucible féle csak folytonos és gyorsabb, nem lenne rossz dolog. :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#497) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Helyzetjelentés: lvl 71 - már elite

Warden cellarok megvannak, esés nem volt, de az aethereket nem kedveli a kari, azok azért hatalmasakat ütnek rajta. Kicsit poén, de az Outcast frakció lett először revered. A karaktert a forcewawe vonal után elkezdtem blitzre is gyúrni, a dodgeolás így azért jobb.

Cruicablet is beszereztem.

Először valami 70 ezer kis pont jött össze, utána közel 400, de annyira jó cuccokat azért nem adott, mint amire számítottam és elég időigényes és főleg egérgyilkos a cucc. Meddig kéne egyáltalán vinni, hogy a nehézség állítható legyen?

(#498) reelc válasza Badlof2k (#496) üzenetére


reelc
Topikgazda

Úgy emlékszem egyszer írták az egyik topikjukba, hogy rift féleség nem lesz talán az engine nem támogatja a váltakozó pályákat.
Nekem az jött le hogy szerintük nagy durranás lesz, az új kieget az új act és az új játékmód fogja eladni.
Később lesznek róla infók, ahogy haladnak a dologgal.

Ahogy említették nem lesz több Skeleton Keyes pálya, mert az új játékmód feleslegessé teszi.
Az én szememben ez azt is jelenti, hogy ez lesz az endgame tartalom (a Crucible mellett). Kijön év végén, és biztos vagyok benne, hogy 2019-ben is még sokáig lesznek patchek (hibajavítás, balansz, esetleg új cuccok), ahogy eddig, de komoly kontent nemigen. Jó lesz a szetkonverziós dolog is, azzal meg eléggé kedveznek az örökké szólózóknak is.
Az alapjáték 2016 februárjában jelent meg. Természetes, hogy az eladásai egyre csökkennek, és a kiegé is. Majd az új kiegé is. Logikus, hogy beletesznek egy olyan játékmódot, ami elég kihívást fog adni.
Mondjuk a Crucible is kapott sokmindent később patch segítségével. Lehet az új játékmód is képes lesz erre.
Ha kijön az új kieg, a support és a patchek mellett nagyobb hangsúlyt fog kapni az új játékuk, amiről még nem készek beszélni. Ha jól rémlik 13 fő az egész csapat.

Eddig nem csalódtam a fejlesztők munkájában.

[ Szerkesztve ]

(#499) reelc válasza Hokunda (#497) üzenetére


reelc
Topikgazda

Gratulálok.

A Crucible is olyan, mint a játék maga. A játékban az Ultimaten hullnak igazán jó cuccok.
A Crucibleben is a 3-ik nehézségen, a Gladiatorban.
Ha jól emlékszem, a 100-ik wave teljesítése után nyílik a következő nehézségi szint.
1 szint 150 wave volt, de az AoM megemelte 170-re.

Komoly build kell hozzá, Nemezisek is lesznek magasabb hullámokban.
Itt a Wikije.

Ahogy korábban írta valaki, a Cruciblet csapatban érdemes, és minél magasabb szinten. Akkor hullik sok jó cucc.
Szóval az a lényeg, hogy meg kell küzdeni vele. :) Ez a lényeg, a kihívás.

Mondd, ha kell valami szetdarab, megnézhetem van-e? Lvl 72-75 környékén elég sok szet van a játékban. Vagy ha kraftolni kell valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#500) Badlof2k válasza reelc (#498) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Értem :R érdekes hogy nem támogatja, bár igaz az is hogy a területek sose randomok plusz ha tényleg ennyien vannak csak akkor értem is miért nem cifrázták még meg azzal is . No nembaj kiváncsi leszek arra az endgame tartalomra Crucit nem igazán akarok farmolni egyedül az annyira nem funny..

Jól látom Wolcenezel is? Régóta szemezek vele már.. :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Grim Dawn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.